Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-25, 21:51   #811
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Tak, mam ten enzymatyczny podstawowy, super wygladza buzke ale pachnie mocno jak mleko w proszku..ja akurat lubie ten zapach ale sa osoby ktore nie cierpia...inne maseczki tez sa pdobno fajne, mam w planie zakupic, mam tez peeling do ciala korzenno cukrowy, pachnie korzenno kawowo i zostawia skore pieknie gladka, nawilzona ze wzgledu na olejek w skladzie, tak ze nie trzeba nawet balsamowac ciala no i pieknie pachnie
Sporo ich produktow jest super...toniki z kwasami wspomagaja oczyszczanie cery....serumorange albo lemon - fajnie pachna i awilzaja buzke, a zel hialuronowy to moj must have, dodaje go do wszytskich serow i kremow - mieszam i dopiero wtedy na buzke i sa lzejsze i nie zapychajace
Mleko w proszku mi ablsolutnie nie przeszkadza podbieram go mojej kruszynie i sie nim zajadam więc napewno się szybko w taki peeling zaopatrze.Ten korzenny tez bede musiała kupićgdyż jestem leniem ostatnio i nie chce mi sie używać balsamów.
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 22:02   #812
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Co to znaczy "prosimy wstrzymać się przed używaniem peelingu"?
Byłam na BU i to przeczytałam:
Peeling cukrowy do ciała (korzenno-cytrusowy)
Zestaw do wykonania peelingu cukrowego do ciała na bazie naturalnego cukru trzcinowego, o korzennym aromacie z cytrusową nutą (prosimy jednak powstrzymać się przed próbowaniem peelingu!). Nadaje skórze aksamitną gładkość, pozostawiając uczucie ciepła i relaksu.
Cena: Obecnie niedostępny

__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 22:09   #813
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Co to znaczy "prosimy wstrzymać się przed używaniem peelingu"?
Byłam na BU i to przeczytałam:
Peeling cukrowy do ciała (korzenno-cytrusowy)
Zestaw do wykonania peelingu cukrowego do ciała na bazie naturalnego cukru trzcinowego, o korzennym aromacie z cytrusową nutą (prosimy jednak powstrzymać się przed próbowaniem peelingu!). Nadaje skórze aksamitną gładkość, pozostawiając uczucie ciepła i relaksu.
Cena: Obecnie niedostępny

"prosimy jednak powstrzymać się przed próbowaniem peelingu" próbowaniem nie używaniem czyli aby go nie jeść
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 22:14   #814
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Mleko w proszku mi ablsolutnie nie przeszkadza podbieram go mojej kruszynie i sie nim zajadam więc napewno się szybko w taki peeling zaopatrze.Ten korzenny tez bede musiała kupićgdyż jestem leniem ostatnio i nie chce mi sie używać balsamów.
Mogwaica ja również lubie mleko w proszku i moge sie nim zajadac jednak dla mnie ten peeling nie pachnie jak mleko w proszku tylko jak - kurde nie chce sie wyrażac ale pachnie jak wymiociny i nie moge tego zapachu znieść niestety ale teraz chyba ulepszyli skład i może juz tak nie pachnie
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 07:34   #815
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez anitka7 Pokaż wiadomość
"prosimy jednak powstrzymać się przed próbowaniem peelingu" próbowaniem nie używaniem czyli aby go nie jeść
Naprawde nie myslałam ze to taki żart
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 08:59   #816
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A co z bliznami po pryszczach? Odkąd używam retinoidów, po pryszczach zaczęły mi zostawać rany jak po strupach Pewnie przez to że mam przesuszoną twarz (( Co będzie dobre żeby się ich pozbyć?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 09:07   #817
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
A co z bliznami po pryszczach? Odkąd używam retinoidów, po pryszczach zaczęły mi zostawać rany jak po strupach Pewnie przez to że mam przesuszoną twarz (( Co będzie dobre żeby się ich pozbyć?
Pewnie uzywasz zbyt czesto, nic tak nie zregeneruje skory jak ona sama..rob czestsze odstepy i daj skorze odetchnac, nie kladac nawet zadnego kremu...zauwazylam to u siebie, moja skora jest w chwili obecnej super biorac pod uwage jak wygladala 2 tyg temu....
Z tego co pamietam chyba dosyc dlugo juz stosujesz isotrenix prawda?!
Nakladaj go zdecydowanie rzadziej, raz na 3 / 4 dni w inna nocke nawilzaj, w inna poloz sie spac z umyta tylko buzka a jeszcze w inna naloz cos wysuszajacego na ewentualne zmiany na buzi tylko i wylacznie
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-26, 09:12   #818
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Pewnie uzywasz zbyt czesto, nic tak nie zregeneruje skory jak ona sama..rob czestsze odstepy i daj skorze odetchnac, nie kladac nawet zadnego kremu...zauwazylam to u siebie, moja skora jest w chwili obecnej super biorac pod uwage jak wygladala 2 tyg temu....
Z tego co pamietam chyba dosyc dlugo juz stosujesz isotrenix prawda?!
Nakladaj go zdecydowanie rzadziej, raz na 3 / 4 dni w inna nocke nawilzaj, w inna poloz sie spac z umyta tylko buzka a jeszcze w inna naloz cos wysuszajacego na ewentualne zmiany na buzi tylko i wylacznie
Nie byłabym w stanie położyć się spać bez niczego. Isotrexinu nie używam już ok 2 tygodni, bo mam zbyt ściągniętą buzię Cały czas ją tylko nawilżam chyba niedostetcznie bo nadal jest wysuszona.
Zainteresowałam się linią Bioderma Sensibio, a mianowicie kremami.
Wczoraj wzięłam z apteki ulotkę tych kosmetyków i zdjęcia buzi na niej są identyczne jak mojej cery! Takie same zmiany na skórze, zaczerwienienie, chrostki na policzkach.
Miał ktoś do czynienia z tymi kremami?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 10:04   #819
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Lierac

mam pytanie odnośnie kosmetyków firmy lierac. chciałam sobie kupic krem Hydra-Chrono, ale pani poinformowała mnie, że sa to kosmetyki dla starszych kobiet. z kolei w innej aptece farmaceutka, powiedziała mi, ze smiało moge go uzywac, bo walczy on z pierwszymi zmarszczkami i oznakami starzenia.
mam 25 lat, lekkie zmarszczki mimieczne. jak każda kobieta chciałabym, aby moja skóra jak najdłużej pozostała elastyczna i ładnie napieta. mysle, ze juz najwyższy czas dla mnie aby siegnąc po kosmetyki skierowane dla kobiet w moim przedziale wiekowym.
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 10:06   #820
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Nie byłabym w stanie położyć się spać bez niczego. Isotrexinu nie używam już ok 2 tygodni, bo mam zbyt ściągniętą buzię Cały czas ją tylko nawilżam chyba niedostetcznie bo nadal jest wysuszona.
Zainteresowałam się linią Bioderma Sensibio, a mianowicie kremami.
Wczoraj wzięłam z apteki ulotkę tych kosmetyków i zdjęcia buzi na niej są identyczne jak mojej cery! Takie same zmiany na skórze, zaczerwienienie, chrostki na policzkach.
Miał ktoś do czynienia z tymi kremami?
A powinnas dac skorze odetchnac a nie ja ciagle czyms katowac....zapewne zele ktorymi myjesz buzie tez ja wysuszaja...wyprobuj olejek myjacy z BU...odkad go uzywam nie mma juz sciagnietej buzi po myciu i uspokoila sie....jak mi go zabraklo na 2 tyg i wrocilam do zelu effaclar myjacego cera bardzo sie pogorszyla i zaczelo mnie wysypywac....
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 12:31   #821
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Lierac

Cytat:
Napisane przez misia_bella Pokaż wiadomość
mam pytanie odnośnie kosmetyków firmy lierac. chciałam sobie kupic krem Hydra-Chrono, ale pani poinformowała mnie, że sa to kosmetyki dla starszych kobiet. z kolei w innej aptece farmaceutka, powiedziała mi, ze smiało moge go uzywac, bo walczy on z pierwszymi zmarszczkami i oznakami starzenia.
mam 25 lat, lekkie zmarszczki mimieczne. jak każda kobieta chciałabym, aby moja skóra jak najdłużej pozostała elastyczna i ładnie napieta. mysle, ze juz najwyższy czas dla mnie aby siegnąc po kosmetyki skierowane dla kobiet w moim przedziale wiekowym.

Kazdy kosmetyk pielegnacyjny dostosowujesz do potrzeb skory a nie wg wieku
Nie znam tego kremu ale doczytam sobie i sklad by sie przydal
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-27, 13:46   #822
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Lierac

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Kazdy kosmetyk pielegnacyjny dostosowujesz do potrzeb skory a nie wg wieku
Nie znam tego kremu ale doczytam sobie i sklad by sie przydal

Hexxana dziekuję za odpowiedz. jeden z tych kremów jest na KWC i ma kiepskie opinie.
wiem, że kremy należy dobierac do potrzeb skóry i własnie ja zauważyłam potrzebe stosowania kremów redukujących pierwsze zmarszczki mimiczne. poza tym moja skóra jest strasznie wymagajaca. wrazliwa i zawsze sucha strefa T oraz przesuszone pliczki. pojawiaja mi sie zmarszczki koło kacików ust i bruzdy na czole

ot: dlaczego mój watek został przeniesioni i połączony z tym watkiem?
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 11:15   #823
_Monia_
Rozeznanie
 
Avatar _Monia_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 513
Dot.: Lierac

pytanie odnosnie toniku z BU BHA. moze marea znowu poradzi ;p

jak uzylam go pierwszy raz podraznil mnie, teraz juz podraznien brak, ale boje sie go uzywac i pomyslalam czy moglabym go nalozyc np. na godzine w ciagu dnia jak jestem w domu, potem zmyc? bo wole drobnymi kroczkami aplikowac go tylko nie wiem czy na tak krotko mozna?
_Monia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 12:09   #824
Mityczna Jane
Raczkowanie
 
Avatar Mityczna Jane
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś z Europy
Wiadomości: 169
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

30 lat, mieszana w kierunku tłustej. Z przesuszenia natomiast bierze się większość moich problemów. Naczynka przy nosie, podrażnienia. Mam niewiele widocznych i dręczących zaskórników, ale robią mi się okropne bolesne podskórne bulwy. Blizny i przebarwienia mam po nerwicowym drapaniu i ospie. Pory w strefie T olbrzymie.

Umyśliłam sobie tak:

Na początek Effaclar K 4-5 razy w tygodniu na noc. Jeśli będzie słaby, to Diacneal po jakimś m-cu (w moim przypadku widziałam zdecydowane rozjaśnienie blizn, ale wtedy musiałbym kupić Diroseal na nos i okolice).

Maseczka aspirynowa, na początek raz, potem 2 x w tygodniu.

W "wolne wieczory" emolient, albo punktowo Pate Grise (mam go jeszcze dużo, no i wiem, że się sprawdza)

Na dzień filtr, poszukam swojego, na razie mam próbki.

Twarz myję pianką Lauderki i służy mi jak nic, oczy zmywam (rzadko się maluję) L'Orealem, tonizuję przegotowaną wodą z sokiem z cytryny albo wodami termalnymi - ale przerzucę się na płyn micelarny dla zmniejszenia różnorodności.

Peeling - Clinique Gentle Exfoliator - jestem zadowolona, ale nie wiem, czy i kiedy go używać przy kwasach.

Mam bardzo dobre doświadczenia z Advanced Night Repair - to jedyne, co łagodzi czerwień, domyka i wygładza bruzdy mimiczne na znerwicowanej twarzy. Ciężko byłoby mi się z nim rozstać dopóki nie zobaczę efektów "nowej" pielęgnacji...
I mam pytanie, jak go używać (dopóki będzie potrzebny), bo działa stosowany codzienne przez kilka tygodni. Może pod filtry na dzień, a raz w tygodniu, po maseczce aspirynowej - na noc?
Mityczna Jane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 12:32   #825
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Lierac

Cytat:
Napisane przez _Monia_ Pokaż wiadomość
pytanie odnosnie toniku z BU BHA. moze marea znowu poradzi ;p

jak uzylam go pierwszy raz podraznil mnie, teraz juz podraznien brak, ale boje sie go uzywac i pomyslalam czy moglabym go nalozyc np. na godzine w ciagu dnia jak jestem w domu, potem zmyc? bo wole drobnymi kroczkami aplikowac go tylko nie wiem czy na tak krotko mozna?
To moze sprobuj..ale nie wlaczajac innych kwasow, nalozyc go a po godzienie dolozyc krem nawilzajacy?! ale nie czesciej niz co 2gi / 3ci dzien

A jak w ogole twoje podraznienie? zeszlo ladnie wszytsko i sie wygoilo?
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 12:37   #826
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Lierac

A ja dzisiaj postanowiłam się Wam pochwalić efektami kuracji kwasowo-retinoidowo-witaminowo-filtowej

Jeszcze jakiś czas temu nie mogłam wyjść do pracy bez makijażu - mocno oczy, dużo rozświetlacza, dużo pudru, bo wyglądałam na zmęczoną, zresztą nawet zdarzało się niektórym pytać, czy jestem niewyspana, przemęczona itd...

A obecnie mój poranny makijaż do puder + róż nałożony na serum z wit C i filtr, a na oczy ciutkę tuszu i... wszędzie słyszę komplementy, że wyglądam świeżo, świetliście i promiennie (dosłownie, w życiu się nie spodziwałam czegoś takiego usłyszeć!!!), więc po prostu warto było
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 13:11   #827
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Lierac

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj postanowiłam się Wam pochwalić efektami kuracji kwasowo-retinoidowo-witaminowo-filtowej

Jeszcze jakiś czas temu nie mogłam wyjść do pracy bez makijażu - mocno oczy, dużo rozświetlacza, dużo pudru, bo wyglądałam na zmęczoną, zresztą nawet zdarzało się niektórym pytać, czy jestem niewyspana, przemęczona itd...

A obecnie mój poranny makijaż do puder + róż nałożony na serum z wit C i filtr, a na oczy ciutkę tuszu i... wszędzie słyszę komplementy, że wyglądam świeżo, świetliście i promiennie (dosłownie, w życiu się nie spodziwałam czegoś takiego usłyszeć!!!), więc po prostu warto było
Mam nadzieję ze kiedyś też tak napiszę
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 13:35   #828
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Lierac

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Mam nadzieję ze kiedyś też tak napiszę
Hehe, no jakiś czas temu tez w to nie wierzyłam
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 13:37   #829
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

U mnie tez coraz lepiej
Wczoraj po silowni wyszlam saute i wcale zle sie nie czulam zero pryszczyka od 2 tyg przebarwienia przeboleje ale bede zwalczac..tfu tfu aby nie zapszyc
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-28, 14:11   #830
_Monia_
Rozeznanie
 
Avatar _Monia_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 513
Dot.: Lierac

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
To moze sprobuj..ale nie wlaczajac innych kwasow, nalozyc go a po godzienie dolozyc krem nawilzajacy?! ale nie czesciej niz co 2gi / 3ci dzien

A jak w ogole twoje podraznienie? zeszlo ladnie wszytsko i sie wygoilo?
tak pogoilo sie ale to mowisz ze nalozyc tonik i potem na to nawilzenie? bo ja raczej wolalabym nalozyc, zmyc i potem nawilzenie jednak mam opory zeby to zostawalo na skorze, po tamtej przygodzie
_Monia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 14:20   #831
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Lierac

Cytat:
Napisane przez _Monia_ Pokaż wiadomość
tak pogoilo sie ale to mowisz ze nalozyc tonik i potem na to nawilzenie? bo ja raczej wolalabym nalozyc, zmyc i potem nawilzenie jednak mam opory zeby to zostawalo na skorze, po tamtej przygodzie
Nie wiem, potestuj sama wyczujesz skore...w zasadzie kwas dziala przez pierwsza godzine najaktywniej wiec jesli na to nalozysz nawilzacz powinno byc ok..ale zrob oczywiscie jak uwazasz
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 14:28   #832
_Monia_
Rozeznanie
 
Avatar _Monia_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 513
Dot.: Lierac

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Nie wiem, potestuj sama wyczujesz skore...w zasadzie kwas dziala przez pierwsza godzine najaktywniej wiec jesli na to nalozysz nawilzacz powinno byc ok..ale zrob oczywiscie jak uwazasz
ok dzieki po raz kolejny
_Monia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 20:17   #833
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Lierac

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj postanowiłam się Wam pochwalić efektami kuracji kwasowo-retinoidowo-witaminowo-filtowej

Jeszcze jakiś czas temu nie mogłam wyjść do pracy bez makijażu - mocno oczy, dużo rozświetlacza, dużo pudru, bo wyglądałam na zmęczoną, zresztą nawet zdarzało się niektórym pytać, czy jestem niewyspana, przemęczona itd...

A obecnie mój poranny makijaż do puder + róż nałożony na serum z wit C i filtr, a na oczy ciutkę tuszu i... wszędzie słyszę komplementy, że wyglądam świeżo, świetliście i promiennie (dosłownie, w życiu się nie spodziwałam czegoś takiego usłyszeć!!!), więc po prostu warto było
Hihi od jak dawna stosujesz tę kurację i jakich retinoidów używasz?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 11:03   #834
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wiesz hihi jak się coś takiego czyta to tak jakoś lżej na sercu się robi.
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 19:19   #835
leweloff
Raczkowanie
 
Avatar leweloff
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 113
GG do leweloff
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

to i ja prosze o kontrole.
mam cere mieszana w strefie T, a poliki bardzo lubia sie przesuszac[taaaakie suche placki potrafia byc]. ostatnio zaczelo mi na nich nawet cos wyskakiwac i mam czerwone kropki po bokach. pory rozszezone i zaczynam dostrzegac naczynka [tyci tyci - ale u mnie kazdy w rodzinie ma, moj tata to taaakie ech...]. ogolnie jakos strasznie zle nie jest, ale chce wygladzic skore, powstrzymac pokazywanie sie nowych niespodzianek [uparcie na czole zaslonietym grzywka] - nie wyjde bez chodz odrobiny podkladu, bo zwyczajnie zle sie czuje, pozamykac pory i oczyscic je z deczka[wągry na nosie:|].
a wiec tak [a wszystko przez ten wizaz]:
-filtr[przekonalam sie do filtrow, aktualnie mam Iwostina Solecrin 50+, codziennie rano po przemyciu twarzy hydrolatem oczarowym]
-Acne Derm[co druga noc - na zmiane z nawilzaczem]
-maseczka aspirynowa[planuje 2 razy w tyg.]

czy to wystarczy? chce przy okazji zakupic to jakze zachwalane serum z wit C z BU, ale to chyba dopiero za jakis czas bedzie.
ahh. jak narazie zmarszczek sie nie obawiam - 16 lat mam
leweloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 19:24   #836
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja osobiscie nie mam zastrzezen, konkretnie i bez zdednych rzeczy

Cytat:
Napisane przez leweloff Pokaż wiadomość
to i ja prosze o kontrole.
mam cere mieszana w strefie T, a poliki bardzo lubia sie przesuszac[taaaakie suche placki potrafia byc]. ostatnio zaczelo mi na nich nawet cos wyskakiwac i mam czerwone kropki po bokach. pory rozszezone i zaczynam dostrzegac naczynka [tyci tyci - ale u mnie kazdy w rodzinie ma, moj tata to taaakie ech...]. ogolnie jakos strasznie zle nie jest, ale chce wygladzic skore, powstrzymac pokazywanie sie nowych niespodzianek [uparcie na czole zaslonietym grzywka] - nie wyjde bez chodz odrobiny podkladu, bo zwyczajnie zle sie czuje, pozamykac pory i oczyscic je z deczka[wągry na nosie:|].
a wiec tak [a wszystko przez ten wizaz]:
-filtr[przekonalam sie do filtrow, aktualnie mam Iwostina Solecrin 50+, codziennie rano po przemyciu twarzy hydrolatem oczarowym]
-Acne Derm[co druga noc - na zmiane z nawilzaczem]
-maseczka aspirynowa[planuje 2 razy w tyg.]

czy to wystarczy? chce przy okazji zakupic to jakze zachwalane serum z wit C z BU, ale to chyba dopiero za jakis czas bedzie.
ahh. jak narazie zmarszczek sie nie obawiam - 16 lat mam
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 19:52   #837
vanessa9393
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 20
Problem z cerą :(

Witam
Chciałabym poprosić o rade. Otóż moja cera jest tłusta ( przeważnie strefa T), zaczerwieniona( szczególnie nos , nie wygląda to zbyt ciekawie ) i raz najakiś czas wyskakują mi pryszcze, ale w tym nie widze aż tak dużego problemu. Poza tym mam mam okropne cienie pod oczami.

Wiem, że jest tu wiele dziewczyn, które świetnie znają się na kosmetykach wiec prosze o pomoc w doborze ich. Mam tylko 15 lat, więc i to prosze uwzględnić. Chcę żeby moja cera wyglądała ładnie i świeżo,ale żeby była też i zdrowa. Pozatym chciałam kupić sobie jakiś podkład, ale słysze co do nich różne opinie. Niektorzy twierdzą, że nie szkodzi, ale wręcz przeciwnie pomaga, a znów inni, że strasznie niszczy skórę. Sama już nie wiem co o tym myśleć.

No więc podsumowując proszę o doradzenie jakichś dobrych kosmetyków dla nastolatki.

Dziękuje i pozdrawiam
vanessa9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 20:49   #838
leweloff
Raczkowanie
 
Avatar leweloff
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 113
GG do leweloff
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Ja osobiscie nie mam zastrzezen, konkretnie i bez zdednych rzeczy

dziekuje

wlasnie staram sie nie zwariowac pod natlokiem kosmetykow, na widok i na marzenie o spelnieniu obietnic producentow ktorych oczy mi sie swieca jak zaroweczki

teraz uzbroic sie w cierpliwosc.
leweloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 10:35   #839
vanessa9393
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 20
Dot.: Problem z cerą :(

nikt mi nie odpisze?
vanessa9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 10:39   #840
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Prosze o ocene mojej pielęgnacji cery

Mam 22lata wydaje mi się że mam cere mieszaną kosmetyczka twierdzi że wrażliwą. Od zawsze miałam problemy z niespodziankami. Czasami coś wyskoczy ale jest taki czas w miesiącu że jest spokuj. Mam czarne kropeczki na nosku. Najbardziej zanieczyszczoną mam brode (kosmetyczka twierdzi że bardzo głęboko)i z nią mam największy problem czoło i policzki są raczej czyste. Szybko sie czerwienie, często mam przesuszoną skóre głownie brody. Staram się ją nawilżać również biore capivit hydro-control. Rownież walcze z przebarwieniami które przez długi czas są czerwone.

Moja pielęgnacja:

* żel do mycia twarzy EFFACLAR bez mydła
* tonik w formie mieszanki wody i octu jabłkowego 1:1
* nawilżanie: rano effaclar H -zauważyłam ,że jak posmaruje effaclarem H brode to coś wyskoczy czasami .
* wieczór: effaclar K -głownie tylko na borde i nos
* filtr: Bioderma, Photoderm Max Crème Teintée SPF 50+ / UVA 41


Chciałabym stosowac coś co zakryje moje przebarwienia ,ale boje się ze mnie zapchają fluidy i będzie gorzej. Bo ten filtr tonizujący biodremy jest w formie fluidu ale jednak nie kryje przebarwień.
natalli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:47.