TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-07, 17:35   #211
Kerka
Zadomowienie
 
Avatar Kerka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 492
Dot.: TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
A więc pora i na mnie.

Zacznę od tego, że stan mojej cery baaardzo mnie niezadowala. Na nosie mam zaskórniki, cera mocno się przetłuszcza, a pryszcze mam ostatnio szczególnie na brodzie i policzkach (po bokach i przy nosie). Czasem też coś na czole. Wielkie, bolące pryszczole i małe krostki. Okropność...
Przez parę ostatnich tygodni stosowałam Benzacne, ale mam po nim zaczerwienioną skórę, a poza tym chyba zwiększyła się ilość pryszczy... Więc odstawiłam.
Bratek piłam już wiele razy, efekt był po tygodniu, a po dwóch czy trzech wszystko wracało do poprzedniego stanu, więc rezygnowałam.

Od dzisiaj:
- nie piję mleka
- nie jem słodyczy
- piję bratek i pokrzywę
- na noc Acne Derm
- dwa razy dziennie żel do mycia twarzy Clean&Clear peelingujący, raz dziennie mydło siarkowe
- na dzień krem odżywczy lirene spf 30 (wcześniej stosowałam Dax Perfecta, jak ten mnie zapcha, pewnie powrócę do Daxa)
- solić nie solę, więc to bez zmian;
- jedna lub dwie tabletki skrzypovity (tu mam dylemat, bo nie chcę "przedawkować")
- novorutin (wit. c, rutyna i cynk - wsio mi potrzebne)
- drożdże 1/4 paczuszki raz dziennie

Tyle mi do głowy przyszło. Trzymajcie za mnie kciuki Będę na bieżąco informować o efektach. A tak BTW, nie wiem, co ja w ogóle będę teraz jadła, jak wykluczyłam mleko... Brrr...

EDIT:
Aha, dodam jeszcze, że od dwóch miesięcy codziennie piję jednego małego Kubusia i jak na razie nie zamierzam z tego rezygnować.

Dlaczego rezygnujesz z mleka?
Kerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 12:00   #212
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY

dlatego że u niektórych osób ma negatywny wpływ na cerę, i podejrzewam, że u mnie jest tak samo (to jest eksperyment, chcę sprawdzić, czy faktycznie tak jest - i mam nadzieję, ze to jednak nie mleko jest jedną z przyczyn )
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 09:22   #213
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY

Jesli chodzi o podejscie "naukowe" do problemu diety w tradziku zwykłym to udowodniono, ze dieta nie powoduje zaostrzen zmian skórnych. Nie udowodniono zalezności pomiędzy przebiegiem choroby a spożywaniem np. czekolady, ostrych przypraw czy alkoholu. Z praktyki jednakze wiele osob podaje takowe korelacje. Jedyne co moge radzic to obserwację własnej choroby i jesli są zależnosci pomiędzy spożywanymi produktami a nasileniem zmian, trzeba poprostu tych produktow unikac.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 09:28   #214
kasandria
Raczkowanie
 
Avatar kasandria
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 94
Dot.: TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY

WitamMam pytanko do p.doktor..... choruje niestety na demodex... i nie wiem co by pomogło mi to zwalczyć....
kasandria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 15:51   #215
gosiaczek09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11
Dot.: Działanie witamin na trądzik-zauważalne?

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
Niedawno kupiłam sobie cynk w tabletkach jest naprawdę super, prawie nic już niemam. suuuuuuuuuper
tak tylko trzeba uwazac z dawkowanie i samego cynku nie wolno brac zawsze jest z polaczeniem..bo nadmiar cynku powoduje braki w innych witaminach.
gosiaczek09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 16:33   #216
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Działanie witamin na trądzik-zauważalne?

Mija mój pierwszy tydzień... I cera z dnia na dzień jest coraz ładniejsza podejrzewam, że to za sprawą bratka, bo on zawsze właśnie w taki sposób na mnie działał, ze ceraz po tygodniu, dwóch piękniała z dnia na dzień. tylko że po jakimś miesiącu czy dwóch jakoś przestawał na mnie działać. mam nadzieję, ze dzięki pokrzywie nie będzie takiego efektu.

aha, i jeszcze mam pytanie - wiele osób pisało tutaj o jakimś wielkim wysypie po pokrzywie - po jakim czasie się tego spodziewać?
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 23:16   #217
bojestemtegowarta
Rozeznanie
 
Avatar bojestemtegowarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.
Wiadomości: 583
Dot.: TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY

po paru dniach... raczej nie dłużej. Ale to pewnie zależy od organizmu, jesli nie miałas wysypu po bratku, to mozesz też nie miec po pokrzywie
__________________
uparcie i skrycie
Ah,życie,kocham cię,
kocham cię,kocham cię nad życie![B][COLOR=Blue]
bojestemtegowarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-17, 17:00   #218
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY

No to świetnie, bo już ponad tydzień mojej "kuracji", i kurcze no nie mam ani jednego nowego pryszcza na twarzy. Żeby tak tylko poznikały mi przebarwienia, będe szczęśliwa
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 00:30   #219
cinek26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 181
Dot.: TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY

Postanowilem i ja leczyc tradzik od wewnatrz bo niby jedzenie nie wplywa na stan skory ale na pewno moze go poprawic. Paradoksalnie im bardziej cos smakuje tym jest niezdrowe czyli od dzisiaj w znacznym ograniczeniu beda spozywane pizze hotdogi hamburgery tluste kielbasy, piwo itp. a wiecej ciemnego pieczywa ,ryb, slonecznika, orzechow, marchewki , jablka.
Prosze Was wymieniajcie jakie jeszcze pokarmy zawieraja cenne skladniki w walce z tradzikiem. Wlasnie lepiej szukac naturalnych skladnikow w pokarmach a nie lykac tylko jakies tabletki i tutaj mam druga prosbe czy lykal z was ktos takie kapsulki Dermedic Caps Normativ czy one pomagaja bo mam je w domu tylko przeraza mnie ich wielkosc
cinek26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 14:24   #220
bojestemtegowarta
Rozeznanie
 
Avatar bojestemtegowarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.
Wiadomości: 583
Dot.: TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY

ja osobiście mam fioła na punkcie zdrowej diety więc chetnie sie wypowiem. Warzywa, warzywa, warzywa !! najlepiej te czerwone i zielone - pomidory, papryka, brokuły, groszek, szpinka, fasolka szparagowa, sałata, ogórki... (...) itd... no i inne produkty, które mają duzo błonnika. Jabłka, sliwki... pestki z dyni, ze słonecznika, suszone morele (ale uwaga - bo sa siarkowane, trzeba je koniecznie spażyc wrzatkiem). Woda z cytryna na czczo. Aloes do picia ( w aptece).
Co do orzechów to nie jestem przekonana (mówie o włoskich. kiedys, bardzo dawno temu preczytalam ze nalezy ich unikaz i tak robilam, ostatnio bardzo mnie to zainteresowalo - ponoc olej z orzechow wloskich jest swietny przy tradziku... ale faktycznie wydaje mi sie że po orzechach jest pogorszenie...no ale tylko mi sie tak wydaje, może przesadzam. ) Zdrowe oleje - z orzechow włoskich, pestek dyni, wiesiolka, skrzypu polnego, lniany.Migdaly nawilzaja skóre, tez może się przydac. Ja osobiście jem tez rózne produkty sojowe. Najlepiej zrezygnuj z fast foodow, modyfikowanego jedzenia,smazonego, słodyczy, ostrych przypraw, żółtego sera, moim zdaniem mleka krowiego (ale moze akurat niektórym nie szkodzi), kawy, alkoholu, papierosów, staraj sie wybierac produkty bez konserwantow. I pij duzo wody niegazowanej, herbaty zielonej, ziół - krwawnika, bratka, pokrzywy...
__________________
uparcie i skrycie
Ah,życie,kocham cię,
kocham cię,kocham cię nad życie![B][COLOR=Blue]
bojestemtegowarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 17:21   #221
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
Zioła Szwedzkie

Hej. Czy używał ktoś z was ziół szewdzkich na trądzik?
Ostatnio dowiedziałam się o czyms takim. Jakie to ma działanie? I w jaki sposób pomaga?
i jeszcze jedno pytanko. Czy kosmetyki zawierające alkohol szkodzą skórze trądzikowej? Z tego co mi sie wydaje te zioła zaiwrają alkohol.
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-22, 20:21   #222
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
Dot.: Zioła Szwedzkie

Czekam na odpowiedzi
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 21:35   #223
possiblymaybe
Raczkowanie
 
Avatar possiblymaybe
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 143
Dot.: Zioła Szwedzkie

podbijam wątek, bo pierwszy raz o tym słyszę i jestem ciekawa

(a nuż pomoże?)
__________________
Jeśli nie pokonasz swojej tendencji do poddawania się zbyt szybko, twoje życie będzie prowadzić donikąd.
Masutatsu Oyama
possiblymaybe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 09:36   #224
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
Dot.: Zioła Szwedzkie

To czekamy na odpowiedzi
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 12:01   #225
Ola Boruc
Przyczajenie
 
Avatar Ola Boruc
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11
Dot.: TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY

Moje sposoby na trądzik :

Dieta
  • dużo warzyw i owoców ( grejpfruty dobrze działają na cerę, przynajmniej na moją ),
  • dużo niegazowanej wody mineralnej ( gdy piję 3 litry wody dziennie, cera wygląda lepiej i wyskakuje mniej niespodzianek),
  • unikać słodyczy,
  • unikać sera żółtego i topionego i mleka ( gdy jadłam/ piłam te produkty, miałam o wiele gorszą cerę ). Zamiast tego - rozdrobniony twaróg ze śmietaną, jogurty naturalne, kefiry,
  • herbatka z bratka 3 razy dziennie,
  • „Surówka piękności” :
Składniki:
- 5 łyżek płatków owsianych
- 8 łyżek zimnej przegotowanej wody
- łyżka miodu
- 7 orzechów laskowych
- łyżka nasion słonecznika
- 3-4 suszone morele
- sok z połowy cytryny lub pomarańczy
- jabłko
- 150 ml jogurtu naturalnego lub owocowego


Wykonanie:
Do miseczki wsyp płatki owsiane i nasiona słonecznika. Dodaj drobno posiekane orzechy oraz pokrojone w paski morele. Teraz wlej sok z cytryny, miód oraz wodę (lub wodę mineralną). Wszystkie składniki wymieszaj i odstaw na 2-3 godziny do spęcznienia (lub na całą noc). Tuż przed podaniem dodaj starte na tarce do jarzyn jabłko (lub truskawki, maliny, jagody) oraz jogurt, całość delikatnie wymieszaj. Danie to jest godne rozpowszechniania, gdyż zawiera dużo witamin i minerałów (szczególnie cynku), a także sporo błonnika. Surówkę można jeść nie tylko na śniadanie, lecz także na obiad lub kolację.

Powyższy przepis wyszperałam w necie. Dodam kilka uwag od siebie:
Daję płatki owsiane górskie extra, wtedy nie trzeba czkać tak długo, aż spęcznieją. Do owsianki dodaję zawsze zmielone siemię lniane ( kupuję ziarenka – ok. 2 zł za paczkę i mielę w młynku do kawy, można kupić gotowe zmielone nasiona lnu, ale są droższe ).Jadam tę „surówkę” 2 – nawet 3 razy dziennie, ale uprzedzam, że na poprawę stanu cery trzeba poczekać około 2 tygodnie i jeść owsiankę regularnie ).


Suplementy
  • tabletki Dromin ( pisałam o nich wczoraj),
  • krople citrosept ( z grejpfruta ) – 3 razy dziennie po 20 kropli, swego czasu ,
  • kuracja Citroseptem naprawdę ładnie oczyściła mi cerę,
  • cynk organiczny w pastylkach do ssania,
  • witamina A + E ,
  • witamina PP.
Dodam, że nie łączyłam tego wszystkiego, tzn. jak brałam Citrosept, albo cynk, A + E i PP, albo Dromin. najlepsze efekty zauważyłam po Citrosepcie i Drominie. Dodatkowo Dromin świetnie wpływa na włosy i paznokcie .
Skrzypovita – nie polecam, na mnie w ogóle nie działały te tabletki.

Edytowane przez Ola Boruc
Czas edycji: 2008-03-23 o 12:23 Powód: interpunkcja i literówki ;)
Ola Boruc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 11:19   #226
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
Dot.: Zioła Szwedzkie


I jak to jest z tym alkoholem w kosmetykach?
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 18:32   #227
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY

Przeczytalam ze witamina B12 powoduje/zaostrza tradzik..ja walcze z tradzikiem juz bardzo dlugo a ostatnio jest bardzo zle..do dermatologow nie mam zaufania wiec lecze sie sama.. ostatnio lekarz rodzinny wypisal mi tabletki bodymax ze wzgledu na zle wyniki( chyba anemia? ) tabletki te maja 200% dziennego zapotrzebowania na wit.B12.. czy lepiej przestac je brac? czy anemia tez moze powodowac wieksze problemy pryszczami i ich gojeniem? wiem ze na anemie bierze sie zelazo i kwas foliowy-czy to tez moze zaszkodzic gdy ma sie tradzik?moze lepiej wlasnie brac to i do tego np.cynk,drozdze i tabletki hydro control?pije tez bratka i jem duzo owocow.. pozmozecie mi?
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 18:39   #228
Zosia#23#
Rozeznanie
 
Avatar Zosia#23#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Złotoryja
Wiadomości: 882
GG do Zosia#23#
Dot.: TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Przeczytalam ze witamina B12 powoduje/zaostrza tradzik..ja walcze z tradzikiem juz bardzo dlugo a ostatnio jest bardzo zle..do dermatologow nie mam zaufania wiec lecze sie sama.. ostatnio lekarz rodzinny wypisal mi tabletki bodymax ze wzgledu na zle wyniki( chyba anemia? ) tabletki te maja 200% dziennego zapotrzebowania na wit.B12.. czy lepiej przestac je brac? czy anemia tez moze powodowac wieksze problemy pryszczami i ich gojeniem? wiem ze na anemie bierze sie zelazo i kwas foliowy-czy to tez moze zaszkodzic gdy ma sie tradzik?moze lepiej wlasnie brac to i do tego np.cynk,drozdze i tabletki hydro control?pije tez bratka i jem duzo owocow.. pozmozecie mi?
Czesc
Jesli chcesz to moge przeslac Ci linka do pewnej strony odnosnie diety i bioperwiastkow w walce z tradzikiem.Warto przeczytac.Dowiesz sie jakie witaminy powinnas przyjmowac.
__________________
Walczę o zdrową cerę:
kuracja liściem oliwnym
sodomaniaczka
ocet jabłkowy







Idź pewnie w kierunku swych marzeń. Żyj życiem, które zrodziło się w Twojej wyobraźni...









Zosia#23# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 18:55   #229
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Zosia#23# Pokaż wiadomość
Czesc
Jesli chcesz to moge przeslac Ci linka do pewnej strony odnosnie diety i bioperwiastkow w walce z tradzikiem.Warto przeczytac.Dowiesz sie jakie witaminy powinnas przyjmowac.
Zosiu bardzo prosze o tego linka.czytalam tu o wit PP,cynku itd itp ale wiedzy nigdy dosc..a tn moj bodymax troche mnie przerazil
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-24, 20:03   #230
Zosia#23#
Rozeznanie
 
Avatar Zosia#23#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Złotoryja
Wiadomości: 882
GG do Zosia#23#
Dot.: TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY

LauroS. wyslalam Ci na priva.Pozdrawiam
__________________
Walczę o zdrową cerę:
kuracja liściem oliwnym
sodomaniaczka
ocet jabłkowy







Idź pewnie w kierunku swych marzeń. Żyj życiem, które zrodziło się w Twojej wyobraźni...









Zosia#23# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 21:26   #231
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Zosia#23# Pokaż wiadomość
LauroS. wyslalam Ci na priva.Pozdrawiam
dziekuje
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 21:26   #232
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Zosia#23# Pokaż wiadomość
LauroS. wyslalam Ci na priva.Pozdrawiam
dziekuje juz sie biorę za
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 21:27   #233
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Zosia#23# Pokaż wiadomość
LauroS. wyslalam Ci na priva.Pozdrawiam
dziekuje juz sie biorę za czytanie widze sporo ciekawych rzeczy
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 21:27   #234
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Zosia#23# Pokaż wiadomość
LauroS. wyslalam Ci na priva.Pozdrawiam
dziekuje juz sie biorę za czytanie widze sporo ciekawych rzeczy i
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 21:27   #235
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Zosia#23# Pokaż wiadomość
LauroS. wyslalam Ci na priva.Pozdrawiam
dziekuje juz sie biorę za czytanie widze sporo ciekawych rzeczy.chyba popelnialam duzo błędów..stosowalam
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 21:28   #236
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Zosia#23# Pokaż wiadomość
LauroS. wyslalam Ci na priva.Pozdrawiam
dziekuje juz sie biorę za czytanie widze sporo ciekawych rzeczy.chyba popelnialam duzo błędów..stosowalam nalogowo masc ichtiolowa i inne niewskazane preparaty.Moze cos w koncu mi pomoze.pozdrawiam!
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 21:29   #237
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY

ojejejej co mi sie narobilo moge prosic moderatora o usuneicie urywków postu? przepraszam za bałagan
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 00:21   #238
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: TRĄDZIK: dieta, suplementacja. ZBIORCZY

a nie można tego linka podać do publicznej wiadomości? też jestem ciekawa...
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 09:44   #239
holiday
Raczkowanie
 
Avatar holiday
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 59
Głodówka/Trądzik

Słyszałam, że głodówka może pomóc w zwalczeniu trądziku. Postanowiłam spróbować i przekonać się czy to prawda. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia związane z tą metodą niech się podzieli na łamach forum.

Głodówka będzie trwać 10 dni. Powtórze ją 3 razy. Z odstępami. Podziele się spostrzeżeniami.
holiday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 10:13   #240
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Głodówka/Trądzik

Cytat:
Napisane przez holiday Pokaż wiadomość
Słyszałam, że głodówka może pomóc w zwalczeniu trądziku. Postanowiłam spróbować i przekonać się czy to prawda. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia związane z tą metodą niech się podzieli na łamach forum.

Głodówka będzie trwać 10 dni. Powtórze ją 3 razy. Z odstępami. Podziele się spostrzeżeniami.
Ja w takie bajki nie wierze :P.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 21:07:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:54.