zapalenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-27, 05:06   #1
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107

zapalenie


OD dłuższego czasu borykam się z nawracającym zapaleniem pęcherza. Ostatnio znów dopadła mnie ta przykra dolegliwość lecz pomimo stosowania leków dalej piecze mnie cewka. ;/ Znacie może jakieś metody, leki, które mogłyby mi pomóc? Wiem, że najlepszą odpowiedzią byłoby idź do lekarza, ale lekarz już po raz kolejny nic mi nie pomógł.
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 06:36   #2
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: zapalenie

pij dużo płynów, nie mniej niż 3 litry
pij sok z żurawiny albo jedz suszoną żurawinę
noś dłuższe bluzki aby nerki zakrywały
kup sobie płyn do higieny intymnej z nagietkiem (łagodzi podrażnienia)
idz sie załatwić za kazdym razem po seksie
rób ciepłe okłady na podbrzusze i najlepiej włóż drugi pod plecy'
rób ziołowe nasiadówki

i KONIECZNIE idz do lekarza
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 12:11   #3
ErMiRkA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 292
GG do ErMiRkA
Dot.: zapalenie

no ja sie z zapaleniem pecherza mecze juz ponad tydzien... pecherz przeszedl ale zaczely bolec nerki... biore Nolicin i mam nadzieje, ze pomoże...

kasha koniecznie do lekarza bo moze to byc juz odmiedniczkowe zapalenie, im wczesniej pojdziesz tym mniejsze szanse ze trafisz do szpitala.... z takimi rzeczami nie ma zartow
__________________
31.08.2013 - zostaliśmy rodzicami INGI
ErMiRkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 15:04   #4
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: zapalenie

mozesz wziac nospe i wypic herbate z duza iloscia cytryny albo sama wode z cytryna
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 15:28   #5
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: zapalenie

czy często chodzisz siku?? czy duzo pijesz?? czy na ogól jestes zmeczona, senna itp.??
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 07:06   #6
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107
Dot.: zapalenie

Siku wydaje mi się, że robię normalnie. Pije sporo choć to zależy kiedy, bo jak jestem cały dzień poza domem to pije mniej. A zmęczenie i senność to raczej mogę powiedzieć, że tak. To oznacza coś konkretnego? Dzisiaj pójdę do lekarza. Może nastąpi jakaś rewolucja w jego leczeniu i zacznie się diagnostyka, gdyż jak na razie nie starał się ustalić przyczyny takiego stanu.
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 08:38   #7
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: zapalenie

a czy miałaś kiedyś posiew moczu robiony i czy Twój partner był leczony? najlepiej dobrać leki na podstawie antybiogramu i sprawdzić też partnera, bo on może nie mieć objawów a się nawzajem nadkażacie.dodatkowo wszystko, co wymieniły dziewczyny wyżej i nie wstrzymywać moczu, to podstawa, żeby bakterie się nie namnażały. warto jeszcze profilaktycznie łykać np. prouro żurawinowe i urosept ziołowy
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-28, 14:00   #8
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: zapalenie

Ale nie jestes w ciązy? Brałąs to pod uwagę?

Polecam ze swojego doświadczenia Urosept- dostepny w aptece bez recepty. To ziołowy lek. Niezastapiony w leczeniu tego typu przypadłosci. Znosi ból, szybko przynosi ulge i leczy na długo. Tylko tzreba go konsekwetnie brac 3 razy dziennie po 2 tabletki przez 2 tygodnie. Nie ma działan ubocznych.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 06:22   #9
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107
Dot.: zapalenie

Tak brałam. Kiedyś też zażywałam urosept, teraz pije fitolizyne. Byłam wczoraj u lekarza i jedyne co zrobił to przepisał mi leki. Jak spytałam się o jakąś diagnostykę w tym kierunku, to powiedział, że to nie jego działka. I każdy lekarz mówi mi to samo - nie jego działka, albo że tak musi być ;/
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 14:16   #10
Pandora
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 25
Dot.: zapalenie

ja kiedyś miałam zapalenie pęcherza i ani urosept ani inne leki, żurawina, woda z cytryną nie pomagały. najgorsze, że jestem wrażliwa na zimno i kiedy w domu u kogoś jest zimno, muiszę korzystać z łazienki nawet co 50 minut...bakterii nie stwierdzono, a wszystko się powtarza, jak temperatura spada... mam nadzieję, że Twoja infekcja przejdzie i już nie powróci. Na moją dolegliwość lekarze też nie mieli za wiele do poradzenia. Dodam, że staram się ubierać ciepło i nie chodzę z gołymi plecami. Inne czynniki też nie wchodzą w grę, cukrzycy również nie mam, po prostu temperatura spada i zaczyna się...
Pandora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 05:19   #11
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107
Dot.: zapalenie

Ja mam dokładnie tak samo. Wystarczy, że na dworze jest zimno albo co najgorsze pada deszcz. Już wtedy mogę się spodziewać, że będzie mnie znowu boleć.
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-30, 20:46   #12
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: zapalenie

Własnie przyszła mi do głowy cukrzyca
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 22:50   #13
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: zapalenie

Cytat:
Napisane przez kasha64 Pokaż wiadomość
Tak brałam. Kiedyś też zażywałam urosept, teraz pije fitolizyne. Byłam wczoraj u lekarza i jedyne co zrobił to przepisał mi leki. Jak spytałam się o jakąś diagnostykę w tym kierunku, to powiedział, że to nie jego działka. I każdy lekarz mówi mi to samo - nie jego działka, albo że tak musi być ;/

idz sobie sama na wlasna reke porob badania
nie ma co liczyc na zalecenie lekarzy.
Tylko cukrzycę z krwi badaj nie z samego moczu, bo tam nie zawsze wychodzi.

to musialabys dac wlasnie mocz do analizy, zrobic badanie na urządzeniu tym do badania cukru, i nie wiem czy chlamydia czegos takiego nie powoduje?? ale wiem że to powszechna ostatnio bakteria wiec warto o niej pamietac
jesli dziewczyny powiedza że tak, to bada się to posiewem śluzu z cefki moczowej (nie tylko tak, to jeden ze sposobow)
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 05:32   #14
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107
Dot.: zapalenie

Cukier miałam badany z krwi i wszystko wyszło ok. A jeżeli chodzi o badanie moczu to wystarczy ogólne czy trzeba zrobić specjalistyczne?
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 15:34   #15
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: zapalenie

zrob sobie krzywa cukrowa
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 06:31   #16
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107
Dot.: zapalenie

Poszłam wczoraj do ginekologa z myślą, że może dowiem się czegoś nowego i konkretnego. Źle myślałam. Gdy zapytałam się o jakieś badania w tym kierunku, to usłyszałam "Jaka diagnostyka. Jaka diagnostyka. Jak Pani nie przejdzie to pójdzie Pani po nowe tabletki". Nie zostaje mi chyba nic innego jak robić badania we wszystkich kierunkach na własną rękę.
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 13:32   #17
yaponka
Raczkowanie
 
Avatar yaponka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 52
Dot.: zapalenie

mi nawracające zapalenie cewki moczowej przeszło dopiero, jak zastosowałam naturalne środki - i to przez dłuższy czas. tzn. brałam suplement diety prouro i po jakimś miesiącu zauważyłam poprawę, a dodatkowo piłam sok żurawinowy (taki z apteki, bez cukru), piłam herbatki ziołowe i owocowe i sporo wody mineralnej, jadłam owoce i warzywa zakwaszające pH moczu, zrezygnowałam z krótkich bluzek odkrywających nerki przestałam siadać na betonie czy bezpośrednio na trawie. na poczatku mnie denerwowały te wszystkie nowe przyzwyczajenia - zwłaszcza picie soku z żurawiny, ale potem się przyzwyczaiłam i teraz już wiem, że poskutkowało
__________________
Wiadomości z Europy
yaponka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:32.