YASMINELLE- pominięta tabl. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-15, 00:00   #1
shoka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17
Exclamation

YASMINELLE- pominięta tabl.


Cześć, przepraszam, że nowy wątek, ale wpadłam w histerię
otóż - dzisiaj mamy niedzielę ..
wczoraj mój brat znalazł na ziemi tabletkę, przynisol mi ją i okazało się, że to moja tabl. anty.. we wtorek lub środę przygotowałam sobie tabletkę,
ale wieczorem nie byłam pewna czy ją zażyłam.. nie bylo jej w opakowaniu, ale tez tak jak napisałam, wydawalo mi sie, ze jej nie zazyłam..
no i postanowiłam nie dopierać żadnej tabletki, tylko nastepnego dnia normalnie wciąć tę, którą powinnam i chcę dokończyć opakowanie..
tylko teraz jak to zrobić dokładnie?
( zaznaczam, że tabletka zgubiła mi się w 4-5 dniu przyjmowania z nowego blistra. )
mam nie brac 21 tabl. i od razu rozp. nowe opak, czy normalnie dokonczyc, zrobic 7dn przerwe i zacząć nowy blister?
BŁAGAM O ODPOWIEDŹ i przepraszam za kłopot
Pozdrawiam wszystkich
shoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 07:55   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: YASMINELLE- pominięta tabl.

W ulotce jest WSZYSTKO napisane.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 08:04   #3
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: YASMINELLE- pominięta tabl.

ULOTKA!!! Czytałaś ulotkę? Chyba nie...,a tam masz wszystko ładnie pięknie napisane... wręcz podane na tacy...
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 09:28   #4
shoka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17
Dot.: YASMINELLE- pominięta tabl.

tak czytałam, nie ma nic napisane o tym, co zrobić gdy zgubiło się tabletkę i zauważyło to dopiero po zażyciu tabl. nastepnego dnia wg. normy...
w ulotce piszą tylko o tym, jak postępować w danym tygodniu ( i ze trzeba zazyc
pominieta )
ciekawe jak mam to zrobić nie majac jej i jak pominęłam ją tak jak napisałam i zorientowałam się jak w czwartek wziełam tabl. ze czwartku ;]
proszę czytać to co napisałam, a nie mądrować się o ulotkach ( z całym szacunkiem) ponieważ portal ten służy, by odpowiadać i pomagać ludziom, a nie na pisaniu odp. typu : czytalas ulotke? Bo tao chyba jsne, ze tak, skoro nie znam odpowiedzi to znaczy, ze ulotka jest do bani i nic w niej ie znalazlam. ;]
shoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 09:52   #5
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: YASMINELLE- pominięta tabl.

Cytat:
Napisane przez shoka Pokaż wiadomość
tak czytałam, nie ma nic napisane o tym, co zrobić gdy zgubiło się tabletkę i zauważyło to dopiero po zażyciu tabl. nastepnego dnia wg. normy...
w ulotce piszą tylko o tym, jak postępować w danym tygodniu ( i ze trzeba zazyc
pominieta )
Rzeczywiście nie ma absolutnie nic...

"Pominięta 1 tabletka w pierwszym tygodniu
Powinna Pani przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, a kolejne zażywać o stałej porze. Przez następne 7 dni trzeba stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne).
Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki utrzymywała Pani stosunki seksualne, istnieje możliwość zajścia w ciążę. Powinna Pani niezwłocznie poinformować o tym lekarza. "

Cytat:
Napisane przez shoka
ciekawe jak mam to zrobić nie majac jej i jak pominęłam ją tak jak napisałam i zorientowałam się jak w czwartek wziełam tabl. ze czwartku ;]
proszę czytać to co napisałam, a nie mądrować się o ulotkach ( z całym szacunkiem) ponieważ portal ten służy, by odpowiadać i pomagać ludziom, a nie na pisaniu odp. typu : czytalas ulotke? Bo tao chyba jsne, ze tak, skoro nie znam odpowiedzi to znaczy, ze ulotka jest do bani i nic w niej ie znalazlam. ;]
Zamiast się więc "mądrować" przeczytaj ze zrozumieniem (choć mam wrażenie, że coraz trudniej o to w dzisiejszych czasach. Lekarz przed przepisaniem preparatu powinien nie tylko przeprowadzić wywiad i badania, ale chyba odpytywać ze znajomości treści ulotki ) to co masz napisane w książeczce, która na dodatek, jest jedną z najprościej i najbardziej przejrzyście opisanych z tych dołączanych do pigułek.

Edytowane przez Jelonek
Czas edycji: 2010-08-15 o 09:54
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 10:00   #6
shoka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17
Dot.: YASMINELLE- pominięta tabl.

CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM TO NIE POTRAFICIE WY.
JA TEJ TABLETKI NIE WZIĘŁAM, BO ZGUBIŁAM.. WIEC NIE MIAŁAM MOZLIWOŚCI PRZYJĘCIA JEJ ;]
POZA TYM, ZORIENTOWAŁAM SIĘ O TYM DOPIERO GDY WZIELAM TABLETKE NASTEPNEGO WIECZORU ALBO NAWET DWA DNI POZNIEJ.


PYTANIE BYLO JEDNO. SKORO W JEDEN DZIEN NIE WZIELAM TABL. BO JEJ NIE MIALAM I NIE MOGLAM ZAZYC.. A POTEM BRALAM NORMALNIE RESZTE TO CZY MAM ZROBIC NORMALNIE 7 DNIOWA PRZERWE CZY OD RAZU ZACZAC NOWE OPAK.

na innym forum kobiety miały podobne problemy tylko, ze odp. uzytk. dotyczyly iinnych leków i wlasnie odp. byly rozne: albo zeby od razu zaczac nowe opak. bez przerwy albo nie brac 21 tabl zrobic przewe 7 dn, i nowy blister...
shoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 18:08   #7
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: YASMINELLE- pominięta tabl.

Cytat:
Napisane przez shoka Pokaż wiadomość
CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM TO NIE POTRAFICIE WY.
JA TEJ TABLETKI NIE WZIĘŁAM, BO ZGUBIŁAM.. WIEC NIE MIAŁAM MOZLIWOŚCI PRZYJĘCIA JEJ ;]
POZA TYM, ZORIENTOWAŁAM SIĘ O TYM DOPIERO GDY WZIELAM TABLETKE NASTEPNEGO WIECZORU ALBO NAWET DWA DNI POZNIEJ.


PYTANIE BYLO JEDNO. SKORO W JEDEN DZIEN NIE WZIELAM TABL. BO JEJ NIE MIALAM I NIE MOGLAM ZAZYC.. A POTEM BRALAM NORMALNIE RESZTE TO CZY MAM ZROBIC NORMALNIE 7 DNIOWA PRZERWE CZY OD RAZU ZACZAC NOWE OPAK.

na innym forum kobiety miały podobne problemy tylko, ze odp. uzytk. dotyczyly iinnych leków i wlasnie odp. byly rozne: albo zeby od razu zaczac nowe opak. bez przerwy albo nie brac 21 tabl zrobic przewe 7 dn, i nowy blister...
Mam wrażenie, ze nie masz problemu z czytaniem ze zrozumieniem, ale z logicznym myśleniem.

Nie wzięłaś tabletki w pierwszym tygodniu. Wzięłaś następnego dnia, bo nie wiedziałaś, że pominęłaś. W związku z tym przez tydzien musisz się dodatkowo zabezpieczać.

Zapomnienie tabletki w pierwszym tygodniu nie ma związku z tym, czy zrobisz przerwę czy nie.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-15, 21:29   #8
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: YASMINELLE- pominięta tabl.

Cytat:
Napisane przez shoka Pokaż wiadomość
CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM TO NIE POTRAFICIE WY.
JA TEJ TABLETKI NIE WZIĘŁAM, BO ZGUBIŁAM.. WIEC NIE MIAŁAM MOZLIWOŚCI PRZYJĘCIA JEJ ;]
POZA TYM, ZORIENTOWAŁAM SIĘ O TYM DOPIERO GDY WZIELAM TABLETKE NASTEPNEGO WIECZORU ALBO NAWET DWA DNI POZNIEJ.


PYTANIE BYLO JEDNO. SKORO W JEDEN DZIEN NIE WZIELAM TABL. BO JEJ NIE MIALAM I NIE MOGLAM ZAZYC.. A POTEM BRALAM NORMALNIE RESZTE TO CZY MAM ZROBIC NORMALNIE 7 DNIOWA PRZERWE CZY OD RAZU ZACZAC NOWE OPAK.

na innym forum kobiety miały podobne problemy tylko, ze odp. uzytk. dotyczyly iinnych leków i wlasnie odp. byly rozne: albo zeby od razu zaczac nowe opak. bez przerwy albo nie brac 21 tabl zrobic przewe 7 dn, i nowy blister...
Och...matko i córko... Co to za różnica? Zgubiłaś czy też nie - pominęłaś przyjęcie tabletki i ten fakt się liczy! To tak samo jakbyś ją zażyła, ale w ciągu 4godz. od przyjęcia ją zwymiotowała - to co być wtedy zrobiła?? Przyjęła nową?? A może wygrzebywała z wymiocin?!
Problemów z czytaniem nie posiadam, a co dopiero z czytaniem ze zrozumieniem i myślę, że inne Wizażki wypowiadające się w tym wątku również... To Ty masz wielkie problemy...
Tak jak już klempaa zauważyła masz poważne problemy z logicznym myśleniem...
A tak na marginesie łączy się opakowania w przypadku pominięcia tabletki z 3tygodnia - czyli 3 rząd.
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 00:04   #9
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: YASMINELLE- pominięta tabl.

Ulotka do Yasminelle jest naprawdę super rozpisana. Ba, masz nawet narysowane schematy i grafy, żeby się nie pogubić, jeśli zapomnisz. Jakby i tego było mało, na opakowaniu też jest o tym mowa i jest taki sam schemacik narysowany, więc jakbyś zgubiła też ulotkę, zawsze możesz dowiedzieć się z samego opakowania. Nie atakujemy Cię, ani nie oceniamy, przynajmniej ja nie mam takiego zamiaru. Po prostu wiele dziewczyn się denerwuje i szuka pomocy gdzieś daleko, a ma w ulotce 100% potrzebnej wiedzy i odpowiedzi na wszystkie pytania.
Jeśli dowiedziałabyś się z opóźnieniem max 24 godziny, to powinnaś była wziąć tabletkę, NAWET jeśli zginęła, to wziąć kolejną. Przecież nikt nie każe Ci grzebać pod szafkami, szukać w zbiorniku odkurzacza itp Mogłaś wziąć z nowego opakowania lub z rezerwowego, jeśli masz takie.
Jeśli dowiedziałaś się później, to trudno, bierz tabletki dalej i stosuj dodatkową antykoncepcję. Możesz też poradzić się lekarza. Pierwszy tydzień brania tabletek z nowego blistra nie ma NIC wspólnego z robieniem przerwy, lub nie. Taka ewentualność pojawia się później, ale w pierwszym tygodniu po prostu zabezpieczasz się dodatkowo i przerwę robisz po przyjęciu całego blistra, normalnie.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 07:49   #10
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: YASMINELLE- pominięta tabl.

Wydaje mi się, że dziewczyna nie potrafi zrozumieć, że zgubiona tabletka i nie przyjęta = zapomniana tabletka...
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 12:54   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: YASMINELLE- pominięta tabl.

Skoro pominelas to uzywaj dodatkowo prezerwatyw. Wszystko jest dla ludzi.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.