Kurs instruktora fitness - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-25, 12:00   #1
Tyszanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 30

Kurs instruktorów fitness


Drogie Wizażanki!
Bardzo proszę o informacje o kursach/szkołach instruktorów fitness w okolicach Katowic/Tychów. Chciałabym ukończyć taki kurs dla własnych potrzeb i satysfakcji.
Zastanawia mnie jednak, na ile będzie to odpowiednie dla podjęcia ewentualnej pracy w tym zawodzie, zważywszy na fakt, że nie ukończyłam szkoły wyższej o kierunku sportowym/rekreacyjnym.
Czy ktoś może mi odpowiedzieć?
Dziękuję ślicznie i pozdrawiam
Tyszanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-25, 12:07   #2
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Re: Kurs instruktorów fitness

Wszelkie informacje na temat szkoleń dla instruktorów, konwencji fitness oraz innych propozycji Szkoły Fitnessu OPEN MIND znajdują się na stronie internetowej www.fitness-om.pl. Informacje można uzyskać także bezpośrednio u założycielek Szkoły: Anety Figurskiej (0601 56 46 76) lub Izabeli Stasikowskiej (0601 70 40 78).
Zapytaj również w wiekszym klubie fitness czy prowadza szkolenia. Czasami w gazetach tez sa ogłoszenia o takich kursach
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-25, 14:01   #3
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: Kurs instruktorów fitness

Na stronie http://www.☠☠☠☠☠☠☠ w dziale INSTRUKTORZY FITNESS pod zakładką KURSY I SZKOLENIA pewnie coś się znajdzie. Nie ręczę za aktualność ale warto sprawdzać. Powodzenia Natalia
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 11:09   #4
Nita6
Zakorzenienie
 
Avatar Nita6
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 195
Może jakaś chętna na kurs instruktora fitness - bo ja idę

Hejka dziewczyny !!! Ja już zdecydowałam- wybieram się na kurs instruktora fitness w listopadzie. I mam pytanko może jakaś wizażanka chciałaby się wybrać ze mną ??
serdecznie zapraszam !!!
__________________
18.08.16. Motiva Ergonomix 245cc
Nita6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 11:33   #5
Nita6
Zakorzenienie
 
Avatar Nita6
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 195
Re: Może jakaś chętna na kurs instruktora fitness - bo ja idę

A może jest ktoś kto ukończył taki kurs i podzieli swoimi wrażeniami ??
__________________
18.08.16. Motiva Ergonomix 245cc
Nita6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 12:51   #6
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: Może jakaś chętna na kurs instruktora fitness - bo ja idę

Ja chciałabym zrobic w przyszłości, bo na razie nie czuje się na siłach.
Wcz ęsniej zastanawiałam sie nad samoobroną dla kobiet, ale teraz myślę, że aeroby z elemaentami kick to jest to , co mnie kręci
Ale dłuuuuuuuuuuuga droga przede mną

Pozdrawiam i życzę powodzenia .
Mam tez prośbę, czy mogłabyś zdac mi relację co było, jakie wymogi? Bardzo mnie to interesuje.
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 13:11   #7
Nita6
Zakorzenienie
 
Avatar Nita6
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 195
Re: Może jakaś chętna na kurs instruktora fitness - bo ja idę

Jasne że zdam relacje, wymogi nie są duże trzeba po prostu to lubieć , mieć wyczucie rytmu , znać podstawy i conajmniej dwa lata uczesniczyć w zajęciach fitness.No i badania lekarskie trzeba mieć.
Przed rozpoczęciem przechodzi sie też krótki test na znajomość podtawowych kroków. Jak pojade na pierwszy zjazd to dam relacje. Na razie kompletuje dokumenty i będe wysyłać. No i kaske trzeba też mieć ;(
Gosiabie napisał(a):
> Ja chciałabym zrobic w przyszłości, bo na razie nie czuje się na siłach.
> Wcz ęsniej zastanawiałam sie nad samoobroną dla kobiet, ale teraz myślę, że aeroby z elemaentami kick to jest to , co mnie kręci
> Ale dłuuuuuuuuuuuga droga przede mną
>
> Pozdrawiam i życzę powodzenia .
> Mam tez prośbę, czy mogłabyś zdac mi relację co było, jakie wymogi? Bardzo mnie to interesuje.
__________________
18.08.16. Motiva Ergonomix 245cc
Nita6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-30, 13:56   #8
AgnieszkaA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 89
GG do AgnieszkaA
Re: Może jakaś chętna na kurs instruktora fitness - bo ja idę

Nita napisz mi prosze na priva gdzie ten kurs, ile kosztuje, jakie warunki przyjecia... też już o tym myślałam, to może uda mi sie wybrac jeszcze w tym roku.
AgnieszkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 13:48   #9
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
kurs instruktora fitness

Kochane kobitki, czy któraś z Was skończyła kurs instruktora fitness? Chciałabym trochę informacji zebrać na ten temat: jaki koszt, jak wygląda egzamin wstępny, gdzie można ten kurs zrobić w województwie dolnośląskim, czy po kursie prowadzicie zajęcia fitness? Czy warto?
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 13:52   #10
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: kurs instruktora fitness

http://www.☠☠☠☠☠☠☠/forum/viewforum.ph...9fbeb29c0f406e
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 23:29   #11
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: kurs instruktora fitness

Wiem, że w Warszawie jest szkoła fitnessu Open Mind a firma Open Mind Helath & Fitness jest jednym ze sponsorów warsztatów przygotowujących, które odbywają się w różnych miejsach Polski.
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-02, 11:52   #12
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: kurs instruktora fitness

Kalija ten link podany przez Ciebie nie działa
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 15:20   #13
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: kurs instruktora fitness

No właśnie, niestety link już jest nieaktualny, a co do szkoły w Warszawie zorientuję się czy mają jakieś filie w innych miastach.

Dziękuję za pomoc i czekam na jeszcze
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 15:28   #14
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: kurs instruktora fitness

ooo faktycznie...
kilka dni temu jeszcz działało

teraz jest inne forum "instruktorzy" wejdz na forum dyskusyjne ze strony www.☠☠☠☠☠☠☠ tam z pewnością dowiesz się czegoś więcej niż tu
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 18:08   #15
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: kurs instruktora fitness

Wielkie dzięki za link kalija. Super stronka i na pewno tam coś znajdę
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 19:50   #16
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: kurs instruktora fitness

tez bylabym zainteresowana takim kursem.nawet czegos tam szukalam u siebie w miasteczku,ale jak narazie lipa ...
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 19:06   #17
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: kurs instruktora fitness

Niestety andzya w moim mieście nie mam co liczyć na taki kurs. Najbliżej to słyszałam o Zielonej Górze. Wiem, że aby uczestniczyć w tym kursie trzeba zaliczyć sprawdzian ze znajomości podstawowych kroków typu step touch, v-step itp. Na aerobiku nie miewałam kłopotów z rytmiką i opanowaniem układów, więc chyba bym go przeszła. Potem są chyba wykłady z anatomii, a dopiero po nich same ćwiczenia i odbywa się to na zjazdach weekendowych przez jakiś czas. Tyle zdołałam się dowiedzieć na razie. O ceny i okonkrety jeszcze muszę poszperać
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 19:54   #18
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: kurs instruktora fitness

anatomia mi nie straszna,mam ja na studiach.
ale problemem jest to,ze nigdy nie chodzialm do zadnych fitness clubow.ale nadrobie zaleglosci i bedzie gut
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 15:35   #19
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: kurs instruktora fitness

A ja na odwrót mam. Z anatomią nic wspólnego w szkole nie miałam ani na studiach. Ale myślę, że dałabym radę. A z kolei na aerobik to od 3 lat z przerwami chodzę. Tak sobie chodzę i mi się spodobało A do tego połączyłabym przyjemne z pożytecznym, gyż muszę się ruszać, żeby nie nagromadzić sobie ciałka za wiele. Na razie jednak nie mogę się uporać ze zdaniem prawka. Już 4 podejścia miałam i klęska Dopiero jak zdam prawko to będę się rozglądać za kursem instruktora fitness dokładniej.
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-07, 18:16   #20
Maszeńka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 91
Dot.: kurs instruktora fitness

Ja przeczytałam w internecie, że taki kurs kosztuje 1500 złotych. Czy ma ktoś świeże informacje na ten temat?
Maszeńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 20:58   #21
kati81
Raczkowanie
 
Avatar kati81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ღ♥ღLUBLINღ♥ღ
Wiadomości: 484
Dot.: kurs instruktora fitness

A może ktoś przypadkiem wie o jakiś kursach organizowanych w Lublinie ??
kati81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 15:24   #22
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: kurs instruktora fitness

Znalazłam to co chciałam http://www.aero☠☠☠☠☠☠☠/uprpanstwowe.htmlSzkoda tylko, ze nie ma ceny. Ale myslę, że będzie to tak jak napisała Maszeńka.

I jeszcze znalazłam coś takiego http://www.akademiafitness.com/promo01.html

Chyba jednak bardziej interesująca jest pierwsza propozycja
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 15:32   #23
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: kurs instruktora fitness

Cytat:
Napisane przez atabe_s
Znalazłam to co chciałam http://www.aero☠☠☠☠☠☠☠/uprpanstwowe.htmlSzkoda tylko, ze nie ma ceny. Ale myslę, że będzie to tak jak napisała Maszeńka.
niestety też się skłaniam ku takiej kwocie, zawsze takie kursy "wydzierają" dużo pieniędzy
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 18:42   #24
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Kurs instruktora fitness

Dziewczynki mam małe pytanko - orientujecie sie moze gdzie w Krakowie można by zrobic kurs instruktora fitness ? Przeglądnęłam internet tak dokładnie jak się da ale zupełnie nic nie znalazłam...

I jeszcze jedno - dość dziwne pytanko - czy aerobik można ćwiczyć tylko i wyłącznie na specjalnie do niego przystosowanym podłożu ( jakies specjalne parkiety na salach gimnastycznych) czy zwykła, mocna wykladzina może byc?
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 18:58   #25
Joanna22
Zadomowienie
 
Avatar Joanna22
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Miasto cudów
Wiadomości: 1 655
GG do Joanna22
Dot.: Kurs instruktora fitness

Jesli chcesz zrobic kurs na instruktora fitnessu to najlepiej w dobrych osrodkach szkoleniowych.

Polecam Aerofit www.aero☠☠☠☠☠☠☠
lub Open Mind www.fitness-om.pl

Co do drugiego pytania...hmmm
Wg mnie logiczne jest,zeby podloze bylo antyposlizgowe.Z wykladzina nie spotkalam w klubach.
Chyba,ze cwiczysz w domu-przeciez nie ma sensu zmieniac i wyrzucac wykladziny tylko po to by sobie pocwiczyc.

Pozdrawiam
__________________
" Każdy krok zostawia ślad.
Pracuj wytrwale a osiągniesz postępy "



Joanna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 19:47   #26
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Kurs instruktora fitness

Dzieki Ci ogromne ;* ;* Oczywiscie lepiej zainwestowac w dobry kurs niż jakieś badziewie...tylko,ze niestety nie spelniam wymogow - nie chodzilam nigdy na aerobik ani nie jestem po AWFie. Poza tym nie usmiecha mi sie wyjazd na drugi koniec Polski... Nie mialam nigdy wiekszej stycznosci z takimi cwiczeniami ale zainteresowaly mnie bardzo i chce sprobowac- i nie chodzi mi tu o znaleznienie pracy tuz po kursie ale o dobra zabawe i poznanie czegos nowego! Więc moze jeszcze jakis kursik......? W okolicy
A o wykladzine pytam, bo mam dostep do sporej, fajnej sali - ale wlasnie z taka podlogą i nie wiem czy bedzie sie nadawala do cwiczen!
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 21:45   #27
Joanna22
Zadomowienie
 
Avatar Joanna22
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Miasto cudów
Wiadomości: 1 655
GG do Joanna22
Dot.: Kurs instruktora fitness

Open Mind i Aerofit organizuja szkolenia w roznych miastach-w Krakowie tez sie napewno cos znajdzie.
Jednak,niezaleznie od kursu to i tak musisz miec za soba choc 100 godz. aerobiku (a z tego co wiem to co najmniej 2 lata)-chocby po to zeby znac podstawowe kroki i komendy.

Kup sobie karnet na aerobik,przeciez jakies doswiadczenie musisz miec przystepujac do kursu.
Nie mozna zostac instruktorem bez praktyki -to tak jakbys miala przystapic do egzaminu prawa jazdy bez wczasniejszych godzin jazd,nauki.

Na kursie na instruktora nie ucza podstaw!

Pozdrawiam i zycze powodzenia
__________________
" Każdy krok zostawia ślad.
Pracuj wytrwale a osiągniesz postępy "



Joanna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 22:50   #28
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Kurs instruktora fitness

Hmm no pewnie masz racje Wiec zaczne od zwyklego aerobiku i jeszcze z resztą sie wstrzymam
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 07:36   #29
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Kurs instruktora fitness

Też bym sobie zrobiła kurs instruktora fitnessu,ale myślałam o takim kursie w maju lub czerwcu,a tu wygląda na to,że muszę go zrobić potemNa razie mam za sobą jakieś 20 godzin aerobiku i stepu,TBC też się chyba liczy...Czyli chyba najlepiej będzie zrobić najpierw kurs pilatesa.Bo do tego to chyba nie trzeba mieć tylu godzin...Co o tym sądzisz Joanno22?A tym czasem od grudnia zapisuje się na aerobik...Tylko skąd oni będą wiedzieć,że ja tyle chodziłam,mam dać im jakieś karnety,czy też instruktor poświadczy?
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 08:13   #30
Joanna22
Zadomowienie
 
Avatar Joanna22
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Miasto cudów
Wiadomości: 1 655
GG do Joanna22
Dot.: Kurs instruktora fitness

Cytat:
Napisane przez SandraBullock
Też bym sobie zrobiła kurs instruktora fitnessu,ale myślałam o takim kursie w maju lub czerwcu,a tu wygląda na to,że muszę go zrobić potemNa razie mam za sobą jakieś 20 godzin aerobiku i stepu,TBC też się chyba liczy...Czyli chyba najlepiej będzie zrobić najpierw kurs pilatesa.Bo do tego to chyba nie trzeba mieć tylu godzin...Co o tym sądzisz Joanno22?A tym czasem od grudnia zapisuje się na aerobik...Tylko skąd oni będą wiedzieć,że ja tyle chodziłam,mam dać im jakieś karnety,czy też instruktor poświadczy?
Wiesz Sandro,jesli masz smykalke do bycia instruktorem to w czerwcu mozesz przystapic do kursu - przed rozpoczeciem szkolenia jest egzamin sprawdzajacy Twoje umiejetnosci,koordynacje ruchowa,poczucie rytmu,znajomosc komend i podstawowych lub/i zaawansowanych krokow.Jednak musisz juz od teraz zaczac cwiczyc.
Wiem,ze niektore dziewczyny,ktore mialy przystapic do kursu,zbieraly w zeszycie podpisy instruktorow,ze uczestniczyly w takich i takich zajeciach.

Polecam tez wam wziac udzial w konwencjach/warsztatach organizowanych przez takie wlasnie osrodki m.in. te ktore wymienilam wczesniej i inne np. http://www.reebokuniversity.pl/
W konwencji moze wziasc udzial kazdy-jest to swietna metoda sprawdzenia swoich umiejetnosci,wytrzymalosc i ale i swietna nauka i sposob doskonalenia siebie pod kontem kursu na instruktora.

Polecam szczerze,sama bralam udzial w takich konwencjach i z czystym sumieniem mowie,ze jest to swietna zabawa!


TU JESZCZE DLA WAS, Paulakrko i SandroBullock, WARUNKI JAKIE KANDYDACI POWINNI SPELNIAC:

*ukończone 18 lat
*ukończona szkoła średnia /nie jest wymagana matura/
*uczestnictwo w stałych grupach aerobikowych prowadzonych w klubach przez
co najmniej 2 lata
*płynne reagowanie na komendy słowne np. step touch, skrzyżny, wi step, ugięta w tył...itd dobra koordynacja ruchowa,dobre wyczucie rytmu
*pozytywny wynik wstępnego sprawdzianu ruchowego przeprowadzonego w dniu rozpoczęcia I sesji.

Pozdrawiam
__________________
" Każdy krok zostawia ślad.
Pracuj wytrwale a osiągniesz postępy "



Joanna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.