Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-18, 21:47   #3451
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
warto jeść mniej, ale lepszej jakości. W sumie z jakością mleka to nie mam problemu, bo ostatnio mi przestaje służyć i unikam krowiego. jednym słowem stara się robię.

chyba jednak nie jestem gotowa wydać 80zł za 30ml olejku... ceny tych olejów i maseł nie sięgają zazwyczaj więcej niż 20zł/30ml (i nawet patrząc na wersje nierafinowane, organiczne). tylko olejek Frankicense jest wart ceny Gaia, ale jego nie używa się więcej niż jakieś 1%. Może w Anglii gdzie sklepy z półproduktami nie są popularne, taki krem ma rację bytu. Ale ja sama sobie zrobię taki krem, tym bardziej, że jak jeszcze dojdzie cena przesyłki, to w ogóle ceny będą zaporowe
no wlasnie ciekawa jestem, ile ta przesylka wyjdzie... bo ja sie jeszcze nie odwazylam niczego sobie zmieszac. tym bardziej, ze co do jakosci polproduktow i olejkow w sklepach internetowych nie jestem do konca przekonana. chyba w sumie zalezy, jak sie trafi...
a tak w ogole to przekonana jestem tylko do tego, ze mam spore zapasy
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 21:59   #3452
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
warto jeść mniej, ale lepszej jakości. W sumie z jakością mleka to nie mam problemu, bo ostatnio mi przestaje służyć i unikam krowiego. jednym słowem stara się robię.

chyba jednak nie jestem gotowa wydać 80zł za 30ml olejku... ceny tych olejów i maseł nie sięgają zazwyczaj więcej niż 20zł/30ml (i nawet patrząc na wersje nierafinowane, organiczne). tylko olejek Frankicense jest wart ceny Gaia, ale jego nie używa się więcej niż jakieś 1%. Może w Anglii gdzie sklepy z półproduktami nie są popularne, taki krem ma rację bytu. Ale ja sama sobie zrobię taki krem, tym bardziej, że jak jeszcze dojdzie cena przesyłki, to w ogóle ceny będą zaporowe
Nie robisz się stara tylko jesteś normalna. Ludzie nie trawią mleka innych zwierząt. Tu ciekawa strona na ten temat KLIK
Nie pijcie mleka, lepiej zjeść jogurt albo napić się ale kwaśnego.

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no wlasnie ciekawa jestem, ile ta przesylka wyjdzie... bo ja sie jeszcze nie odwazylam niczego sobie zmieszac. tym bardziej, ze co do jakosci polproduktow i olejkow w sklepach internetowych nie jestem do konca przekonana. chyba w sumie zalezy, jak sie trafi...
a tak w ogole to przekonana jestem tylko do tego, ze mam spore zapasy
Przesyłka to 12,50 PLN więc tragedii nie ma
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 22:15   #3453
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Nie robisz się stara tylko jesteś normalna. Ludzie nie trawią mleka innych zwierząt. Tu ciekawa strona na ten temat KLIK
Nie pijcie mleka, lepiej zjeść jogurt albo napić się ale kwaśnego.
Ja z kolei czytalam, że my europejczycy oraz amerykanie jestesmy jedynymi narodami zdolnymi strawić mleko krowie, a konkretnie to cukier mleczny czyli laktozę, a i tak coraz mniej z nas. Afrykanie nie trawią, jeśli już to wielbłądzie, ewentualnie kozie lub owcze, a azjaci to już w ogóle żadnych przetworów mlecznych. Wychowali się na mleku ryżowym i sojowym jedynie na bliskim wschodzie dzieciom daje się mleko kozie. Mleko krowie to dla nich po prostu trucizna.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-05-18 o 22:23
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 22:20   #3454
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja z kolei czytalam, że my europejczycy oraz amerykanie jestesmy jedynymi narodami zdolnymi strawić mleko krowie, a konkretnie to cukier mleczny czyli laktozę, a i tak coraz mniej z nas. Afrykanie nie trawią, jeśli już to wielbłądzie, ewentualnie kozie lub owcze, a azjaci to już w ogóle żadnych przetworów mlecznych. Wychowali się na mleku ryżowym i sojowym jedynie na bliskim wschodzie dzieciom daje się mleko kozie. Mleko krowie to dla nich po prostu trucizna.
Ja od małego plułam mlekiem, kaszką, zacierką itp. Nie zjadłam ani prośbą ani groźbą heheh
Obecnie mleka używam tylko w sosie beszamelowym Za to uwielbiam kokosowe

A co do różnicy w kosmetykach, ich zapachach i kolorach to jaki jest wasz samoopalacz P&R?
Bo mój nie jest ani żółty ani pomarańczowy tylko brązowy bardziej...

Edytowane przez iivii
Czas edycji: 2012-05-18 o 22:22
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 22:26   #3455
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Ja od małego plułam mlekiem, kaszką, zacierką itp. Nie zjadłam ani prośbą ani groźbą heheh
Obecnie mleka używam tylko w sosie beszamelowym Za to uwielbiam kokosowe
To tak jak mój syn niestety wymiotuje po mleku krowim, do pewnego wieku miał skazę białkową, ale alergia na nabiał mu przechodzi, natomiast stwierdzoną ma nietolerancję laktozy, nawet go nie zdąży uczulić, bo zaraz po wypiciu mleka
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 08:20   #3456
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
A co do różnicy w kosmetykach, ich zapachach i kolorach to jaki jest wasz samoopalacz P&R?
Bo mój nie jest ani żółty ani pomarańczowy tylko brązowy bardziej...
Mój jest brązowo-pomarańczowy
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 09:01   #3457
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Przesyłka to 12,50 PLN więc tragedii nie ma
O to rzeczywiście tragedii nie ma.

Zastanawiałam się nad skopiowaniem kremiku Gaia, który mam. Sądzę, że mimo wszystko samodzielnie próby się nie opłacają. Oleje są koszmarnie drogie. Mówimy oczywiście o olejach ekologicznych, fair trade. Trzeba kupić większą ilość, w zasadzie na kilka/kilkanaście kremików, bo w różnych opakowaniach sa sprzedawane. A kremiki Gaia są niesamowicie wydajne. Krem pod oczy przykładowo wygląda tak jak po zakupie, ubytek jest minimalny, a używam go codziennie. W życiu nie zużyję go do lipca. Dla mnie odpowiednia ilośc, której jestem w stanie zużyć w 3miesiące to 5ml. Oleje musiałabym kupić w różnych sklepach, dochodzą więc koszty przesyłki. Pomijam już fakt, że zamin doszłabym do odpowiednich proporcji, pewno kilka prób byłoby nieudanych.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-05-19 o 09:04
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-19, 09:28   #3458
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
warto jeść mniej, ale lepszej jakości. W sumie z jakością mleka to nie mam problemu, bo ostatnio mi przestaje służyć i unikam krowiego. jednym słowem stara się robię.

chyba jednak nie jestem gotowa wydać 80zł za 30ml olejku... ceny tych olejów i maseł nie sięgają zazwyczaj więcej niż 20zł/30ml (i nawet patrząc na wersje nierafinowane, organiczne). tylko olejek Frankicense jest wart ceny Gaia, ale jego nie używa się więcej niż jakieś 1%. Może w Anglii gdzie sklepy z półproduktami nie są popularne, taki krem ma rację bytu. Ale ja sama sobie zrobię taki krem, tym bardziej, że jak jeszcze dojdzie cena przesyłki, to w ogóle ceny będą zaporowe
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
O to rzeczywiście tragedii nie ma.

Zastanawiałam się nad skopiowaniem kremiku Gaia, który mam. Sądzę, że mimo wszystko samodzielnie próby się nie opłacają. Oleje są koszmarnie drogie. Mówimy oczywiście o olejach ekologicznych, fair trade. Trzeba kupić większą ilość, w zasadzie na kilka/kilkanaście kremików, bo w różnych opakowaniach sa sprzedawane. A kremiki Gaia są niesamowicie wydajne. Krem pod oczy przykładowo wygląda tak jak po zakupie, ubytek jest minimalny, a używam go codziennie. W życiu nie zużyję go do lipca. Dla mnie odpowiednia ilośc, której jestem w stanie zużyć w 3miesiące to 5ml. Oleje musiałabym kupić w różnych sklepach, dochodzą więc koszty przesyłki. Pomijam już fakt, że zamin doszłabym do odpowiednich proporcji, pewno kilka prób byłoby nieudanych.
No mnie to chodźbym chciała ( a chciałabym >.< ) to nie stać, i biorąc pod uwagę moje przychody to jest to wręcz głupie wydawać tyle pieniędzy na jeden słoiczek, gdybym go chociaż mogła używać z pół roku..
dlatego chyba też będę próbować sobie coś zmieszać, te ekologiczne oleje sprzedają w ilościach 15ml, więc nie taki problem, a nawet jak nie wyjdzie, to takiego tłuściocha można i pod oczy, i w rączki wetrzeć, o ^^
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 09:33   #3459
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Mnie kusi ten kremik i żałuję, że wcześniej nie dowiedziałam się o tej firmie. Niecały miesiąc temu kupiłam inny krem, więc jeszcze jest go duuużo (ten:http://www.bankamydlana.pl/pl/190-ca...rose-15ml.html , ale jakoś nie jestem zbytnio zadowolona, wydaje mi się, że moje podoczne tereny mogłyby być lepiej nawilżone). Cena podobna, więc tym bardziej żałuję


Wczoraj zrobiłam lasagne, pierwszy raz z warstwą szpinaku. Jak go rozmrażałam czy kładłam na makaron, nieciekawie mi wyglądało. Na szczęście w połączeniu z resztą dania było ok, wszystkim smakowało. Jednak lasagne z samym szpinakiem sobie nie wyobrażam. Ciekawa jestem, czy ten szpinak jest coś wart po tym upieczeniu (30 min w piekarniku).
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 09:51   #3460
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Zastanawiałam się nad skopiowaniem kremiku Gaia, który mam. Sądzę, że mimo wszystko samodzielnie próby się nie opłacają. Oleje są koszmarnie drogie. Mówimy oczywiście o olejach ekologicznych, fair trade. Trzeba kupić większą ilość, w zasadzie na kilka/kilkanaście kremików, bo w różnych opakowaniach sa sprzedawane. A kremiki Gaia są niesamowicie wydajne. Krem pod oczy przykładowo wygląda tak jak po zakupie, ubytek jest minimalny, a używam go codziennie. W życiu nie zużyję go do lipca. Dla mnie odpowiednia ilośc, której jestem w stanie zużyć w 3miesiące to 5ml. Oleje musiałabym kupić w różnych sklepach, dochodzą więc koszty przesyłki. Pomijam już fakt, że zamin doszłabym do odpowiednich proporcji, pewno kilka prób byłoby nieudanych.
patrzyłam na ceny olejów i maseł ekologicznych i nie kosztują więcej niż 20-30zł za 30ml. Jedynie niektóre olejki eteryczne są droższe. ja zamierzam próbować, tym bardziej że od dawna chcę się zacząć bawić w produkcję, więc koszty przesyłki nie będą związane tylko z jednym kremem. Poza tym będę mogła zrobić mniejsze porcje, bo tak jak piszesz nie sposób zużyć 15ml kremu do oczu w pół roku.

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;34211964]
Wczoraj zrobiłam lasagne, pierwszy raz z warstwą szpinaku. Jak go rozmrażałam czy kładłam na makaron, nieciekawie mi wyglądało. Na szczęście w połączeniu z resztą dania było ok, wszystkim smakowało. Jednak lasagne z samym szpinakiem sobie nie wyobrażam. Ciekawa jestem, czy ten szpinak jest coś wart po tym upieczeniu (30 min w piekarniku).[/QUOTE]
ja robię z samym szpinakiem i fetą. Najpierw podsmażam szpinak z czosnkiem a potem jeszcze piekę. Niestety kwas foliowy jest bardzo wrażliwy na obróbkę i przechowywanie, więc najkorzystniej byłoby jeść świeżo zerwany szpinak w formie sałatki, no ale zawsze lepszy rydz niż nic - jakieś witaminy na pewno zostaną, a do tego błonnik
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 09:51   #3461
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
No mnie to chodźbym chciała ( a chciałabym >.< ) to nie stać, i biorąc pod uwagę moje przychody to jest to wręcz głupie wydawać tyle pieniędzy na jeden słoiczek, gdybym go chociaż mogła używać z pół roku..
dlatego chyba też będę próbować sobie coś zmieszać, te ekologiczne oleje sprzedają w ilościach 15ml, więc nie taki problem, a nawet jak nie wyjdzie, to takiego tłuściocha można i pod oczy, i w rączki wetrzeć, o ^^
Ale liczyłaś ile kosztuje zakup wszystkich olejów? Mnie właśnie ta suma odstraszyła od samodzielnych prób. I jeszcze kwestia proporcji. Wątpię, że już za pierwszym razem wyjdzie kremik jaki powinien.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-19, 09:59   #3462
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Ale liczyłaś ile kosztuje zakup wszystkich olejów? Mnie właśnie ta suma odstraszyła od samodzielnych prób. I jeszcze kwestia proporcji. Wątpię, że już za pierwszym razem wyjdzie kremik jaki powinien.
to tylko mieszanka olejów, proporcje nie muszą być identyczne. ważne jest tylko, żeby zachować odpowiedni stosunek olejów stałych które są taką jakby bazą do olejów płynnych, tak aby miał właściwą konsystencję.

jeśli chodzi o cenę, owszem zestaw takich olejów może dojść nawet do 80zł ale masz ich znacznie większe ilości starczające na większą ilość kremów. do tego zawsze możesz zmiksować sobie krem specjalnie dla Ciebie. Gaia ma swoje specyfikacje, procedury dopuszczenia i w rzeczywistości dobierają krem najbardziej odpowiedni dla Ciebie, ale nie jest on robiony z myślą o Tobie. Ja np chciałabym dodać do takiego kremu frakcji sojowej bo bardzo mi służy.

ja bardzo sobie cenię Gaia krem, nie tylko za ich fajne ekologiczne receptury, ale także kwestie uświadamiania. Ich podejście do zwierząt, odbieranie zużytych opakowań itp. I kupowałabym ich kremy hurtowo gdyby mnie było stać. Na razie jednak muszę racjonalizować zakupy
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/

Edytowane przez aga89s
Czas edycji: 2012-05-19 o 10:09
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 10:01   #3463
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Dziewczynki myślicie/warto,że można sobie taki składzik zapodać pod oczy od czasu do czasu?


Olea europaea (olive) oil,* theobroma cacao (cocoa) seed butter,* beeswax,* butyrospermum parkii (shea) butter,* borago officinalis seed oil,* helianthus annuus (sunflower) seed oil,* linum usitatissimum (flaxseed) seed oil,* rosa moschata seed oil,* theobroma grandiflorum (cupuacu) seed butter,* brassica oleracea italica (broccoli) seed oil,* vaccinium macrocarpon (cranberry) seed oil*
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 10:15   #3464
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Przesyłka to 12,50 PLN więc tragedii nie ma
eee, to gicior
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
O to rzeczywiście tragedii nie ma.

Zastanawiałam się nad skopiowaniem kremiku Gaia, który mam. Sądzę, że mimo wszystko samodzielnie próby się nie opłacają. Oleje są koszmarnie drogie. Mówimy oczywiście o olejach ekologicznych, fair trade. Trzeba kupić większą ilość, w zasadzie na kilka/kilkanaście kremików, bo w różnych opakowaniach sa sprzedawane. A kremiki Gaia są niesamowicie wydajne. Krem pod oczy przykładowo wygląda tak jak po zakupie, ubytek jest minimalny, a używam go codziennie. W życiu nie zużyję go do lipca. Dla mnie odpowiednia ilośc, której jestem w stanie zużyć w 3miesiące to 5ml. Oleje musiałabym kupić w różnych sklepach, dochodzą więc koszty przesyłki. Pomijam już fakt, że zamin doszłabym do odpowiednich proporcji, pewno kilka prób byłoby nieudanych.
no ja to wlasnie sie obawiam troche tego mieszania. male laboratorium... i trzeba bardzo uwazac, zeby kupic skladniki super jakosci, potem w super sterylnych warunkach wszystko wymieszac - w odpowiedniej temperaturze, zeby czegos nie zepsuc... echhh. na pewno super zabawa i fajne doswiadczenie, ale musialabym wiecej czasu na to poswiecic poki co wolalabym doplacic i zostac obsluzona przez gaia
zaleta robienia samemu jest na pewno fakt, ze to fajna "zabawa" jesli sie juz troche potrafi, no i mozna z proporcjami kombinowac wedlug wlasnych potrzeb/upodoban (tutaj jednak droga moze byc dosc dluga... ale jak sie namiesza male porcje, to bedzie na pewno frajda).
tak wiec jak juz cos ukrecicie, to dajcie znac!!!

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Aga, to kiedy sie zabierasz za krecenie kremu a'la gaia???? moze teraz jak bede miala wiecej czasu... cholercia, tylko ja nie wszystkie interesujace mnie oleje znalazlam w wersji eko i nierafinowanej...
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziewczynki myślicie/warto,że można sobie taki składzik zapodać pod oczy od czasu do czasu?


Olea europaea (olive) oil,* theobroma cacao (cocoa) seed butter,* beeswax,* butyrospermum parkii (shea) butter,* borago officinalis seed oil,* helianthus annuus (sunflower) seed oil,* linum usitatissimum (flaxseed) seed oil,* rosa moschata seed oil,* theobroma grandiflorum (cupuacu) seed butter,* brassica oleracea italica (broccoli) seed oil,* vaccinium macrocarpon (cranberry) seed oil*
wyglada fajnie, odzywczo. w ramach odzywiania wlasnie mysle, ze sie nada byle nie przesadzic
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 10:28   #3465
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość



Aga, to kiedy sie zabierasz za krecenie kremu a'la gaia???? moze teraz jak bede miala wiecej czasu... cholercia, tylko ja nie wszystkie interesujace mnie oleje znalazlam w wersji eko i nierafinowanej...
póki nie jem tylko ekologicznego żarcia, nie muszę też kłaść na twarz tylko ekologicznych olejów (bo ja zawsze uważałam że to co pakujemy od środka ma większą moc działania). Zresztą ekologiczne oleje nie mają wcale jakoś więcej substancji odżywczych, po prostu mają mniej pestycydów i dążą do zrównoważonego rozwoju. Do tego nie muszę kopiować receptury wystarczy samo założenie zrobienia olejowego kremu - żeby nie było taki plan miałam jeszcze zanim Margoltka pokazała nam stronę Gai. A będę robić jak zużyje zapasy kremów czyli jeszcze trochę mi zejdzie.
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 10:40   #3466
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
póki nie jem tylko ekologicznego żarcia, nie muszę też kłaść na twarz tylko ekologicznych olejów (bo ja zawsze uważałam że to co pakujemy od środka ma większą moc działania). Zresztą ekologiczne oleje nie mają wcale jakoś więcej substancji odżywczych, po prostu mają mniej pestycydów i dążą do zrównoważonego rozwoju. Do tego nie muszę kopiować receptury wystarczy samo założenie zrobienia olejowego kremu - żeby nie było taki plan miałam jeszcze zanim Margoltka pokazała nam stronę Gai. A będę robić jak zużyje zapasy kremów czyli jeszcze trochę mi zejdzie.
swieta racja i moj malz mi tez to powtarza za kazdym razem, kiedy taszcze do domu nowy kosmetyk
ja chcialam zmiksowac swoj olej po waszych zachwytach nad olejem wspanialym. moze teraz, kiedy to jeszcze zuzywam zapasy, postudiuje mieszanie i potem rusze pelna para? teraz w kazdym razie ide sie wykapac ze spirulina uwielbiam ta zielen...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 11:51   #3467
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
O to rzeczywiście tragedii nie ma.

Zastanawiałam się nad skopiowaniem kremiku Gaia, który mam. Sądzę, że mimo wszystko samodzielnie próby się nie opłacają. Oleje są koszmarnie drogie. Mówimy oczywiście o olejach ekologicznych, fair trade. Trzeba kupić większą ilość, w zasadzie na kilka/kilkanaście kremików, bo w różnych opakowaniach sa sprzedawane. A kremiki Gaia są niesamowicie wydajne. Krem pod oczy przykładowo wygląda tak jak po zakupie, ubytek jest minimalny, a używam go codziennie. W życiu nie zużyję go do lipca. Dla mnie odpowiednia ilośc, której jestem w stanie zużyć w 3miesiące to 5ml. Oleje musiałabym kupić w różnych sklepach, dochodzą więc koszty przesyłki. Pomijam już fakt, że zamin doszłabym do odpowiednich proporcji, pewno kilka prób byłoby nieudanych.
A jak z jego działaniem, tego pod oczy? Bo po przetestowaniu tego do twarzy jeszcze pod oczy mi się marzy...
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 12:33   #3468
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

ja szczerze mówiąc zrobiłam już swoja pierwsza mieszankę znalazłam próbkę ekologicznego masła cupucau i stwierdzilam że szkoda żeby się tak marnowalo i wymieszalam z eko jojoba (próbka), różą, maceratem z brzozy i konopnym a na koniec parę kropelek olejowego ekstraktu z rozmarynu , też zresztą z próbki oleje dodawalam aż do uzyskania takiej roztapiajacej się pod palcem mieszanki, więc cupucau stanowi chyba z 20%, a jest jeszcze mniej zapychajacy niż shea. póki co trudno coś powiedzieć oprócz tego że jest przyjemne, nawilza i chyba wyrównuje koloryt :p nie stosuje codziennie. to mieszanie to wcale nie taka dużą filozofia, trzeba znac potrzeby skóry, i jakie oleje lubi i o, jazda
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 13:02   #3469
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Mam pytanie do dziewczyn kupujących w Gaia Creams. Mam ochotę na olejek na niedoskonałości i problemy, ale obiło mi się o uszy, że coś tam z płatnościami jest dziwnego. Możecie mi kochane przypomnieć, jak to działa, bo nie widzę żądnego regulaminu. Rozumiem, że do poniedziałku przesyłka free.

I drugie pytanie, czy z każdym produktem trzeba ustalać z Właścicielką skład? Tzn. mam brać olejek, czy najpierw pisać o problemach z cera i skład się zmieni? jak to jest?
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.

Edytowane przez natkaa
Czas edycji: 2012-05-19 o 13:05 Powód: blad
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-19, 13:21   #3470
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn kupujących w Gaia Creams. Mam ochotę na olejek na niedoskonałości i problemy, ale obiło mi się o uszy, że coś tam z płatnościami jest dziwnego. Możecie mi kochane przypomnieć, jak to działa, bo nie widzę żądnego regulaminu. Rozumiem, że do poniedziałku przesyłka free.

I drugie pytanie, czy z każdym produktem trzeba ustalać z Właścicielką skład? Tzn. mam brać olejek, czy najpierw pisać o problemach z cera i skład się zmieni? jak to jest?
Wiesz, jeśli jesteś zdecydowana na olejek chyba nie trzeba pisać do p.Ani. Nie pomogę Tobie z płatnościami, nie pamiętam już jak to przebiegało. Raczej problemów nie miałam.

Iivii ja jestem zachwycona działaniem wszystkich kosmetyków Gaia, bez wyjątku. Krem pod oczy jest dosyć tłusy, trzeba nakładać naprawdę minimalną ilość. Bardzo ładnie nawilża. Absolutnie nie zapycha. Kremiki Gaia są idealnie skrojone do mojej skóry
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 13:24   #3471
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn kupujących w Gaia Creams. Mam ochotę na olejek na niedoskonałości i problemy, ale obiło mi się o uszy, że coś tam z płatnościami jest dziwnego. Możecie mi kochane przypomnieć, jak to działa, bo nie widzę żądnego regulaminu. Rozumiem, że do poniedziałku przesyłka free.

I drugie pytanie, czy z każdym produktem trzeba ustalać z Właścicielką skład? Tzn. mam brać olejek, czy najpierw pisać o problemach z cera i skład się zmieni? jak to jest?
Natka,ja mialam klopot,bo mi zwyklej debeowki mastercard nie chcialo zaakceptowac. Pay pal tez jej nie chcial. Wiec po zalozeniu konta w pp wplacilam przelewm blyskawiczym (jest tam lista bankow ktore oferuja to bezplatnie) srodki ze swojego konta i zachwile byly widoczne na koncie pp. Potem przy placeniu juz,w gai wybralam pp, musialam sie tam za.logowac i gaia pobralo kasiore

Ja jestem chyba jedna z nielicznych,ktore sie nie konsultowaly co wybrac-wzielam arganie. Potem ofkos sie zaczelam zastanawiac czy dobrze wybralam a
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 14:50   #3472
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Ja też robię sama mieszanki olejów ale używam tylko do ciała, mieszam olej kokosowy,shea i kakaowy z jakimś płynnym olejem ostatnio lnianym. Staram się dojść do konsystencji miękkiego balsamu z LF ale na razie wychodzą mi za twarde
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 16:00   #3473
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Wiesz, jeśli jesteś zdecydowana na olejek chyba nie trzeba pisać do p.Ani. Nie pomogę Tobie z płatnościami, nie pamiętam już jak to przebiegało. Raczej problemów nie miałam.

Iivii ja jestem zachwycona działaniem wszystkich kosmetyków Gaia, bez wyjątku. Krem pod oczy jest dosyć tłusy, trzeba nakładać naprawdę minimalną ilość. Bardzo ładnie nawilża. Absolutnie nie zapycha. Kremiki Gaia są idealnie skrojone do mojej skóry
Kochane, chodzi mi o to, że coś o Pay Palu słyszałam i że nie można zrobić normalnego przelewu. Margoltko, a jak tam z certyfikatami, bo Ty masz na temat największą wiedzę? I co sadzisz o ty m olejku? Strasznie mała objętość...
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 16:52   #3474
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Kochane, chodzi mi o to, że coś o Pay Palu słyszałam i że nie można zrobić normalnego przelewu. Margoltko, a jak tam z certyfikatami, bo Ty masz na temat największą wiedzę? I co sadzisz o ty m olejku? Strasznie mała objętość...
Wiesz zazwyczaj płacę kartą kredytową i nie miałam z tym problemów. Co do certyfikatów, same kremy ich nie mają. Może i dobrze, bo żeby go uzyskać trzeba jednostce certyfikującej zapłacić. Pewno przełożyłoby się to na cenę kremu. Są jednak przebadane i dopuszczone do obrotu, więc nie jest to jakaś domowa samoróbka.

P. Ania delkaruje, że są organiczne i fair trade. Wierzę jej bo kremy krzywdy ani mnie, ani synkowi nie zrobiły, a wręcz przeciwnie, jestem bardzo zadowolona.

Jeśli masz na myśli olejek do cery z niedoskonałościami, czekam na niego od mojej ostatniej rozmowy z p.Anią. Służą mi wszystkie kosmetyki Gaia, więc nie mam wątpliwości. Objętość wcale nie taka mała, 30ml to i dr.Hauschka ma. Jeśli będzie tak wydajny jak pozostałe kosmetyki to starczy na długo. Dłużej niż data przydatkości. Zastanawiam się, czy wszystkich kolejnych zakupów nie dzielić z moją mamą. Nie wiem, czy zamówię olejek w ten weekend, ale zrobię to na pewno, wraz z olejkiem do włosów i kremem do rąk
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 17:01   #3475
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Wiesz zazwyczaj płacę kartą kredytową i nie miałam z tym problemów. Co do certyfikatów, same kremy ich nie mają. Może i dobrze, bo żeby go uzyskać trzeba jednostce certyfikującej zapłacić. Pewno przełożyłoby się to na cenę kremu. Są jednak przebadane i dopuszczone do obrotu, więc nie jest to jakaś domowa samoróbka.

P. Ania delkaruje, że są organiczne i fair trade. Wierzę jej bo kremy krzywdy ani mnie, ani synkowi nie zrobiły, a wręcz przeciwnie, jestem bardzo zadowolona.

Jeśli masz na myśli olejek do cery z niedoskonałościami, czekam na niego od mojej ostatniej rozmowy z p.Anią. Służą mi wszystkie kosmetyki Gaia, więc nie mam wątpliwości. Objętość wcale nie taka mała, 30ml to i dr.Hauschka ma. Jeśli będzie tak wydajny jak pozostałe kosmetyki to starczy na długo. Dłużej niż data przydatkości. Zastanawiam się, czy wszystkich kolejnych zakupów nie dzielić z moją mamą. Nie wiem, czy zamówię olejek w ten weekend, ale zrobię to na pewno, wraz z olejkiem do włosów i kremem do rąk
Dziękuję Margoltko pojemność do twarzy doskonała, mi chodzi jednak bardziej o ramiona i dekolt, bo jak mówiłam mam rogowacenie okołomieszkowe i chcę trochę podratować ciało, nie buzię. Już napisałam do sklepu z prośbą o poradę, może szybko odpiszą, póki trwa promocja na wysyłkę ;-)

A Ty się kusisz na olejek? Czy oni wysyłają z Polski, czy tylko firma zarejestrowana w Londynie, ale siedzibę ma w Polsce i paczki z Polski ślą? Jak to jest?
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.

Edytowane przez natkaa
Czas edycji: 2012-05-19 o 17:04 Powód: blad
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 17:08   #3476
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Dziękuję Margoltko pojemność do twarzy doskonała, mi chodzi jednak bardziej o ramiona i dekolt, bo jak mówiłam mam rogowacenie okołomieszkowe i chcę trochę podratować ciało, nie buzię. Już napisałam do sklepu z prośbą o poradę, może szybko odpiszą, póki trwa promocja na wysyłkę ;-)

A Ty się kusisz na olejek? Czy oni wysyłają z Polski, czy tylko firma zarejestrowana w Londynie, ale siedzibę ma w Polsce i paczki z Polski ślą? Jak to jest?
Tak jak pisałam, na pewno go kupię. Wysyłają z Anglii, tydzień i masz kosmetyk. Myślę, że nawet na ramiona objętośc jest ok. Tym bardziej, że zalecenie jest nakładać tylko na noc.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 17:11   #3477
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Tak jak pisałam, na pewno go kupię. Wysyłają z Anglii, tydzień i masz kosmetyk. Myślę, że nawet na ramiona objętośc jest ok. Tym bardziej, że zalecenie jest nakładać tylko na noc.
Rozumiem Margoltko, nie doczytałam końcowki, przepraszam. Kusisz mnie tym olejkiem do włosów, ale mam tego tyle, że nie wiem, czy warto, w sensie, czy przewyższy Sesę i Khadi
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 17:41   #3478
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Dziewczynki i ja się nad gaia zastanawiam,bo darmowa wysyłka kusi

Tyle tylko,że mi to bardziej na dzień by się coś przydało,bo na noc mam aż za dużo kosmetyków.

I moje pytanie do was:Czy gaia nadaję się na dzień?czy to taki tłuścioch na noc?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 17:44   #3479
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziewczynki i ja się nad gaia zastanawiam,bo darmowa wysyłka kusi

Tyle tylko,że mi to bardziej na dzień by się coś przydało,bo na noc mam aż za dużo kosmetyków.

I moje pytanie do was:Czy gaia nadaję się na dzień?czy to taki tłuścioch na noc?
w moim przypadku wyłącznie na noc, na dzien za tłusty zdecydowanie.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 17:48   #3480
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

A czy któraś z nas nie testowała czasem olejku Gaia do włosów? Prosimy o opinię, chyba, że mi się coś pomyliło
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:19.