Aparaty ortodontyczne cz. III - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-05, 21:02   #4141
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

zawsze podaje się cenę za jeden łuk
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 23:18   #4142
olinka713
Raczkowanie
 
Avatar olinka713
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 41
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez ~Gonia~ Pokaż wiadomość
zawsze podaje się cenę za jeden łuk
Właśnie, Gonia- może Ty się orientujesz w cenach aparatu stałego w okolicach Wrocławia itp?? Bardzo bym chciała wiedzieć
olinka713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 08:08   #4143
czarna180
Raczkowanie
 
Avatar czarna180
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 248
GG do czarna180
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

o mamciu. ! Dziewczyny zdałam komisa na dostateczny :d. jestem w 3 klasie !.;d powinna byc maturalna ale jestem w technikum wiec matura za rok :/. Juz myślę nad biologią albo geografią.. no i wiadomo mate mam obowiązkową\ z czego nie jestem zadowolona. W szkole już ciężko doszło strasznie dużo zawodowych przedmiotów . Statystyka reklama i jakies inne smieszne. Trzeba się wziąć w garść. Moje ząbki robią ogromne postępy już nie mogę się doczekać wizyty u orto.
__________________
metal góra - 09.06.08
************************* ********************
24.05.08 ...




czarna180 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 10:16   #4144
kocimietka
Rozeznanie
 
Avatar kocimietka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 687
GG do kocimietka
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez aniutka1983 Pokaż wiadomość
Cześćdziewczyny. To mój pierwszy post na tym forum Planuję niebawem założyć aparat ortodontyczny. Za około pół roku może mnie czekać przeprowadzka (choć niekoniecznie), ale ja z założeniem aparatu nie chce zwlekać, chce go założyć jak najszybciej. Czy któraś z Was w trakcie leczenia zmieniała lekarza? Co wtedy robić? Jak to wtedy wygląda? Czy będzie mnie czekała również zmiana aparatu? Mam nadzieję że moje pytania nie wydadzą sie głupie Z góry dziekuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam
Ja jestem na etapie zmiany orto.Zakaladałm górę i łuk podniebienny i językowy w Wawie.Teraz idę na studia do Poznanai,więc poszukam orto tutaj.Z moją obecną orto już sie dogadałam ze znajdę nowego orto i już u niego zaloze górny łuk,powiedziala ze da mi też moje wyciski i porozmawia z tym mowym Mam spisane 13 adresó orto w przyzłym tygodniu bede chodzic i się dopytywać czy mnei gdzies wezmą i za jaką cenę
__________________
Cele na 2016:

hiszpański A2->B1
Tomorrowland lub UltraMusic Festival
dobyć tytuł specjalisty ds. zakupów
kocimietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 12:30   #4145
effciaa16
Zakorzenienie
 
Avatar effciaa16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 874
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Ja już 11 jadę na zrobienie zdjęcia potem muszę wyleczyć jednego ząbka i zadzwonię do orto, mam nadzieję, że wszystko będzie szybko i sprawnie, bo nie chcę znowu czekać tyle m-cy na wizytę Mam pewnie obawy, jak będę wyglądałam w aparacie, no ale gdybym miała się tym mocno przejmować, to nigdy bym nie założyła.
__________________
Dzieciństwo kończy się wtedy, gdy bezpowrotnie przestajemy pytać dlaczego.

effciaa16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 12:39   #4146
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez olinka713 Pokaż wiadomość
Właśnie, Gonia- może Ty się orientujesz w cenach aparatu stałego w okolicach Wrocławia itp?? Bardzo bym chciała wiedzieć
Jakoś nie bardzo orientuję się jakie są ceny we Wrocku, bo się tam nie leczę Ale mogę ci powiedzieć, że w większym mieście zazwyczaj jest drożej. Ja leczę się w Strzegomiu u babki, która przyjeżdża właśnie z Wrocławia i tam na co dzień przyjmuje. Ja płacę u niej 1300 za łuk (zwykły metal) i 70zł za wizytę (przy zmianie łuku 150zł) - noszę oba łuki. Nie wiem czy we Wrocławiu ma takie same ceny Ale co orto to inna cena, więc po prostu musisz się przejść po kilku gabinetach i dopytać
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 12:55   #4147
amitashi
Raczkowanie
 
Avatar amitashi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Krk;)
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

olinka713 - Hej, otóż jestem świeżo po założeniu tj od środy. Zakładanie nic nie boli tylko jest niezwykle nuuudne nam to zajęło 1h40. mój orto stwierdził nawet że szkoda, że nie przyniosłam sobie mp3 bo szybciej by mi minęło a co do szczoteczki elektrycznej... to ja jej nie używam, aparat jest na prawdę delikatny, trzeba uważać co się ma w buzi bo można podrywać zamki albo nawet zerwać drucik, dlatego ja mam zwykłę szczoteczki, ale owszem słyszałam że przy aparatach można stosować elektryczną tylko ze specjalnymi nakładkami
innnaboinnainaczej - jestem pewna na 200% że chodzi o 1 łuk, i jeśli tak jest to cena jest bardzo przyzwoita (ja za dół płaciłam 1500zł), taniej raczej już nie będzie
czarna180 - nie jest źle trzeba myśleć pozytywnie tj do przodu!
effciaa16 - ja też się obawiałam tego jak to będzie PO, ale da się przyzwyczaić na prawdę, ja nawet powoli ucze się jak się uśmiechać i mówić tak, że aparatu nie widać w ogóle na górze mam porcelanę tak więc efekt jest na prawdę w porządku

poza tym chciałąm powiedzieć, że już widzę pierwsze oznaki "poruszania" i to takie, które za bardzo mi się nie podobają, a mianowicie górna dwójka zaczyna nachodzić na 1 ale tłumacze sobie to tak, że tak ma być! tj żeby ja wypchnąć do przodu, ale może się mylę
no i nic a nic mnie ne boli!!! kompletnie, troszkę mnie zamki ocierają ale da się wytrzymać no z jedzeniem jest totalna lipa, bo czuję jakbym gryzła jakimś obcym ciałem, zero przyjemności, a ile trudu, a czasem bólu masakra
ale póki co nie żałuję, i tak ma pozostać!!
__________________
aparacik (już tylko dół!) od 03.09.2008
All I need is the air I breathe & a place to rest my head
amitashi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-06, 13:13   #4148
effciaa16
Zakorzenienie
 
Avatar effciaa16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 874
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

No pewnie do wszystkiego da się przyzwyczaić. Ja się obawiam jeszcze, że jak wyjdą mi 8 to leczenie będzie bez sensowne. Jak zrobię foto to zapytam orto czy mam zawiązki. czy jak to się nazywa?! Na górę chcę zwykłego druciaka a na dół bezligaturowy (ale nie damon) w zasadzie to jestem pod ekscytowana i pełna obaw bólu, zakładania, ani odcisku w ogóle się nie boję
__________________
Dzieciństwo kończy się wtedy, gdy bezpowrotnie przestajemy pytać dlaczego.

effciaa16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 13:24   #4149
czarna180
Raczkowanie
 
Avatar czarna180
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 248
GG do czarna180
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

mi 8 zaczely wychodzic zaraz po zalozeniu.;d;d
__________________
metal góra - 09.06.08
************************* ********************
24.05.08 ...




czarna180 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 13:25   #4150
effciaa16
Zakorzenienie
 
Avatar effciaa16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 874
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

i co zrobiłaś?
__________________
Dzieciństwo kończy się wtedy, gdy bezpowrotnie przestajemy pytać dlaczego.

effciaa16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 13:49   #4151
amitashi
Raczkowanie
 
Avatar amitashi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Krk;)
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez effciaa16 Pokaż wiadomość
No pewnie do wszystkiego da się przyzwyczaić. Ja się obawiam jeszcze, że jak wyjdą mi 8 to leczenie będzie bez sensowne. Jak zrobię foto to zapytam orto czy mam zawiązki. czy jak to się nazywa?! Na górę chcę zwykłego druciaka a na dół bezligaturowy (ale nie damon) w zasadzie to jestem pod ekscytowana i pełna obaw bólu, zakładania, ani odcisku w ogóle się nie boję
no to pięknie grunt to być przekonanym do swoich działań! z 8 jest kiepsko, większość stomatologów sugeruje ich usuwanie. U mnie już wszystkie 4 wyszły. Dwie górne są bardzo ładne, ładnie zmieściły się w łuku. Jedna dolna w sumie też jest ok, ale od drugiej myślałam że skonam. Już byłam na chirurgii na jej usunięciu, ale pani dr zakazała usunąć, "bo może jeszcze się przydać", wycięła tylko kawałek dziąsłą i d***. Owa 8, pokrzywiła mi zęby, zadała kupę bólu, wyrosła prawie w dziąśle... a najlepsze jest to że od chwili założenia aparatu ta zakichana 8 zaczęła mnie boleć, napuchła, mam na niej chyba afty, boli mnie migdałek... Więc albo mam w niej zakazenia, albo nadal rośnie bo po części nadal pokrywa ją dziąsło.
__________________
aparacik (już tylko dół!) od 03.09.2008
All I need is the air I breathe & a place to rest my head
amitashi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-06, 14:18   #4152
99GirlOoo99
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zach-pomorskie
Wiadomości: 812
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

a ja sie zaczełam złoscic i dołowac, bo 8 sierpnia byłam u orto ,ale ona jest oblegana strasznie i czekac dłiugo trzeba na aparta. I mam zakładane gumki dopiero 10pazdziernika, a po tygodniu aparat . A jaaa mam już dosc czekania ja chce już aparat !!;(((
__________________
'' z życia dużo już wyniosłam więc przestań mnie doświadczać, nie chce tak do końca walki z problemami staczać ''
99GirlOoo99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 16:02   #4153
amitashi
Raczkowanie
 
Avatar amitashi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Krk;)
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez 99GirlOoo99 Pokaż wiadomość
a ja sie zaczełam złoscic i dołowac, bo 8 sierpnia byłam u orto ,ale ona jest oblegana strasznie i czekac dłiugo trzeba na aparta. I mam zakładane gumki dopiero 10pazdziernika, a po tygodniu aparat . A jaaa mam już dosc czekania ja chce już aparat !!;(((
To moja droga masz 2 wyjścia albo poczekasz albo zmienisz lekarza... nie wiem gdzie mieszkasz ale jeśli jest to duże miasto to ze znalezieniem nowego, równie dobrego specjalisty nie będzie problemu a jeśli jesteś już gotowa do zakładania, tj masz wyleczone ząbki itd to moja skromna rada - szkoda czasu...
__________________
aparacik (już tylko dół!) od 03.09.2008
All I need is the air I breathe & a place to rest my head
amitashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 17:36   #4154
voldtekt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 45
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez amitashi Pokaż wiadomość
olinka713 - Hej, otóż jestem świeżo po założeniu tj od środy. Zakładanie nic nie boli tylko jest niezwykle nuuudne nam to zajęło 1h40. mój orto stwierdził nawet że szkoda, że nie przyniosłam sobie mp3 bo szybciej by mi minęło a co do szczoteczki elektrycznej... to ja jej nie używam, aparat jest na prawdę delikatny, trzeba uważać co się ma w buzi bo można podrywać zamki albo nawet zerwać drucik, dlatego ja mam zwykłę szczoteczki, ale owszem słyszałam że przy aparatach można stosować elektryczną tylko ze specjalnymi nakładkami
1h40??to przydługo nieco,moja orto zakładała mi jakieś 45min;p a co do szczoteczki elektrycznej,to,jeśli zamki są dobrze przyklejone,to raczej nie ma szans,żeby pod wpływem mycia się odkleiły.Mam pół szafirowy aparat,ale bez obaw używam szczoteczki elektr.Osobom mającym wątpliwości,polecam nakładki ortho-są delikatniejsze od zwykłych i dzięki dłuższym i wyprofilowanym włoskom rzeczywiście dokładniej myją ząbki.
voldtekt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 18:17   #4155
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

sluchajcie !!! jestem zalamana ...
poczytalam o tym damonie, az szlag mnie trafia i smutek mnie naszedl. mam normalny aparat, leczenie trwa juz ponad 2,5 roku, ale najgorsze jest to, ze mialam wyrywane zeby . wiem, ze pisalam wczesniej, ze mi to rybka, ale jak obejrzalam filmik: http://pl.youtube.com/watch?v=d_YXyEeplpE to widac, ze sa same + tego aparatu.. ze zebow podobno nie trzeba usuwac (chociaz przeczytalam gdzies na jakims blogu, ze pomimo damony ktos musial jakies 4 wyrwac.. ale pewnie i tak to jest 1 na 10000 osob), ze pozniej na starosc jest dobrze, i ze w ogole aparat zmienia rysy twarzy, ze jest ladniejsza. eh, tylko sie zalamac.
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 18:54   #4156
amitashi
Raczkowanie
 
Avatar amitashi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Krk;)
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
1h40??to przydługo nieco,moja orto zakładała mi jakieś 45min;p a co do szczoteczki elektrycznej,to,jeśli zamki są dobrze przyklejone,to raczej nie ma szans,żeby pod wpływem mycia się odkleiły.Mam pół szafirowy aparat,ale bez obaw używam szczoteczki elektr.Osobom mającym wątpliwości,polecam nakładki ortho-są delikatniejsze od zwykłych i dzięki dłuższym i wyprofilowanym włoskom rzeczywiście dokładniej myją ząbki.
wiesz co, mój orto od początku mówił że zakładanko zajmie ok. 1,5h, może dlatego że robi to mega dokładnie, na dwóch łukach, a co więcej cyknął sporo zdjęć do dokumentacji, miał problem z dopasowaniem pierscieni (na jednej 6 mam dużą, nieforemną plombę), jednego z nich przyszlifowywał, a póżniej instruował co i jak... no może długo niw eim nie znam się
__________________
aparacik (już tylko dół!) od 03.09.2008
All I need is the air I breathe & a place to rest my head
amitashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 19:42   #4157
99GirlOoo99
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zach-pomorskie
Wiadomości: 812
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

własnie ja też uważam że szkoda czasu, to jeszcze ponad miesiac ;( a już miesiac czekam ;( ale moja mama sie uparła na tą orto , a poza tym w miescie w którym mieszkam trudno znalezc orto który zakłada aparat od tak ;] w dosc krótkim czasie. te czekanie mnie wykończy to dopiero 17 pazdziernika bedzie zakładanie aparatu
__________________
'' z życia dużo już wyniosłam więc przestań mnie doświadczać, nie chce tak do końca walki z problemami staczać ''
99GirlOoo99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 20:08   #4158
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
sluchajcie !!! jestem zalamana ...
poczytalam o tym damonie, az szlag mnie trafia i smutek mnie naszedl. mam normalny aparat, leczenie trwa juz ponad 2,5 roku, ale najgorsze jest to, ze mialam wyrywane zeby . wiem, ze pisalam wczesniej, ze mi to rybka, ale jak obejrzalam filmik: http://pl.youtube.com/watch?v=d_YXyEeplpE to widac, ze sa same + tego aparatu.. ze zebow podobno nie trzeba usuwac (chociaz przeczytalam gdzies na jakims blogu, ze pomimo damony ktos musial jakies 4 wyrwac.. ale pewnie i tak to jest 1 na 10000 osob), ze pozniej na starosc jest dobrze, i ze w ogole aparat zmienia rysy twarzy, ze jest ladniejsza. eh, tylko sie zalamac.
Bez przesady, jeśli trafisz na dobrego orto to rodzaj aparatu nie ma takiego znaczenia. To co mówią o ekstrakcji to istotna sprawa, dlatego tak nakłaniam do konsultacji jeśli orto zaleci usuwanie. Proste zęby prostymi zębami, ale moim zdaniem nie wystarczy ustawić równo jedynek żeby wyglądać dobrze, zgryz wpływa na wygląd całej twarzy, kiedyś sobie tego nie uświadamiałam. Na jednym z forów czytałam opinię dentystki, ze ekstrakcyjnych jest 10-15% przypadków, w praktyce w Polsce to jest norma
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 22:42   #4159
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Bez przesady, jeśli trafisz na dobrego orto to rodzaj aparatu nie ma takiego znaczenia. To co mówią o ekstrakcji to istotna sprawa, dlatego tak nakłaniam do konsultacji jeśli orto zaleci usuwanie. Proste zęby prostymi zębami, ale moim zdaniem nie wystarczy ustawić równo jedynek żeby wyglądać dobrze, zgryz wpływa na wygląd całej twarzy, kiedyś sobie tego nie uświadamiałam. Na jednym z forów czytałam opinię dentystki, ze ekstrakcyjnych jest 10-15% przypadków, w praktyce w Polsce to jest norma
sama juz nie wiem co o tym myslec, czasu nie cofne .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-06, 22:53   #4160
voldtekt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 45
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez amitashi Pokaż wiadomość
wiesz co, mój orto od początku mówił że zakładanko zajmie ok. 1,5h, może dlatego że robi to mega dokładnie, na dwóch łukach, a co więcej cyknął sporo zdjęć do dokumentacji, miał problem z dopasowaniem pierscieni (na jednej 6 mam dużą, nieforemną plombę), jednego z nich przyszlifowywał, a póżniej instruował co i jak... no może długo niw eim nie znam się

aaa,bo Ty miałaś dwa łuki;p to raczej norma,bo miałam tylko na górę.ale,fakt,lepiej posiedzieć dłużej i mieć pewność,że wszystko jest dokładnie zrobione,niż później mieć nieprzyjemności związane z odklejaniem się zamków itp.
voldtekt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 23:08   #4161
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
sluchajcie !!! jestem zalamana ...
poczytalam o tym damonie, az szlag mnie trafia i smutek mnie naszedl. mam normalny aparat, leczenie trwa juz ponad 2,5 roku, ale najgorsze jest to, ze mialam wyrywane zeby . wiem, ze pisalam wczesniej, ze mi to rybka, ale jak obejrzalam filmik: http://pl.youtube.com/watch?v=d_YXyEeplpE to widac, ze sa same + tego aparatu.. ze zebow podobno nie trzeba usuwac (chociaz przeczytalam gdzies na jakims blogu, ze pomimo damony ktos musial jakies 4 wyrwac.. ale pewnie i tak to jest 1 na 10000 osob), ze pozniej na starosc jest dobrze, i ze w ogole aparat zmienia rysy twarzy, ze jest ladniejsza. eh, tylko sie zalamac.

a ja powiem tyle ze damon nie do kazdej wady sie nadaje, duzo czesciej wada wraca bo zeby ciezej utrzymac w calkiem nowym luku, mozna uzyskac efekt malpki/konia bo nie kazdemu taaaaaaaaki szeroki usmiech pasuje, w zwyklym aparacie tez sie rysy zmieniaja, u mnie leczenie wyszlo tez dlugo a niby latwym przypadkiem bylam, ale nie zaluje zadnego wyrwanego zeba moja sis tez obie mamy teraz super usmiechy( link u mnie w podpisie "ja" tam sa zdjecia moje z sis jak sie usmiechamy juz oddrutowane ) , zeby stoja jak staly rysy tez ladniejsze ;] nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem a damon ma dobre kampanie reklamowe i tyle ;] co do starosci jak ci orto dobrze zlozy zgryz do kupy to na starosc dobrze bedzie nie ma co panikowac i wierzyc we wszystko, co przypadek to inny i orto wie co robi a jesli cos nie pasuje zawsze mozna go zmienic glowa do gory na pewno bedzie dobrze mowie ja ktora miala tu mase kryzysow bo zeby za chiny ludowe nie chcialy sie ustawic

milej nocy dziewczynki
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 04:40   #4162
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ja tam sie nie znam ale te damony to troche przereklamowane. wole wydac polowe mniej kasy, wizyty i tak mam rzadko;] heh..


ej masakra minla tydzien pracy w szkole a ja sie rochorowałam wczoraj mnie mulic juz zaczęłochyba od dzieciakow cos załapałam czy co.łeb mi pęka, katar, samopoczucie do ****:-( a jutro znow do pracy
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 10:00   #4163
amitashi
Raczkowanie
 
Avatar amitashi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Krk;)
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

99GirlOoo99 - skoro tak to może już przeczekaj ten miesiąc... w końcu jesteś już w połowie drogi do celu jeżeli twoja orto to sprawdzona osoba, a ze znalezieniem nowej może być problem, poczekaj!
voldtekt - no to się w końcu dogadałyśmy uff
kasiek87 - zgadzam się z opinią Kasi!! Podstawa to mądry i rozsądny lekarz. Ja niestety też muszę usunąć dwie dolne 4 i nie jest mi z tym nadto do śmiechu, ale cóż innej alternatywy nie ma. Ale ja swojemu orto ufam i wiem, że bedzie dobrze. Pytałam go m.in. czy po ich usunięciu nie będę mieć nigdy w przyszłości żadnych problemów z gryzieniem i czy szpary na pewno się zejdą, powiedział że wszytsko będzie w najlepszym porządku i nie muszę się o nic martwić tak więc - nie martwie się, będzie a co do damona to też myślę sobie, że jego cudowne moce wyolbrzymiane są przez specjalistów od marketing, wiadomo to produkt jak każdy inny
smv - uważaj na siebie i zdrowiej a i nie daj się ani bakteriom ani dzieciarni
__________________
aparacik (już tylko dół!) od 03.09.2008
All I need is the air I breathe & a place to rest my head
amitashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 10:09   #4164
amitashi
Raczkowanie
 
Avatar amitashi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Krk;)
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

aaa dziewczynki póki tu jestem mam do was jeszcze 1 pytania: otóżżżż, szósteczki na których mam pierścienie są całe niebieskie... czy to dobrze? czy ta jasno niebieska barwa mi zejdzie??
a z jedzeniem nadal lipa
i kurde dalej nic a nic nie boli
__________________
aparacik (już tylko dół!) od 03.09.2008
All I need is the air I breathe & a place to rest my head
amitashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 10:38   #4165
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

1.10.2008 r. zakładam górę 29.09 wizyta u dentystki (niech przejrzy górę jeszcze raz, od razu kiknie na dół czy się nic nie psuje) i aparacik Pierścieni na górze nie będę miała (normalne to? bo ja się nie znam ), mam tylko jedynki i dwójki do lekkiego naprostowania, ale wolimy wyprostować, żeby nie było z dołem cyrków, że po zdjęciu aparatu i retencji się zęby spowrotem zjadą . Już się zastanawiam nad kolorem gumek
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 11:29   #4166
aniutka1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: :-)
Wiadomości: 40
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Olinka713, Kocimietka - dziękuję za odpowiedzi.


Mam jeszcze jedno pytanie: czy nie jestem "za stara" na aparat? Mam 25 lat. W jakim wieku Wy zakładałyście i zdejmowałyście swoje aparaty??
aniutka1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 11:44   #4167
99GirlOoo99
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zach-pomorskie
Wiadomości: 812
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

wg mnie nie jestes, każdy wiek jest dobry żeby udoskonalic swoje zęby

ja aparat bede miała zakładany za miesiac, mam 16 lat i leczenie prawdopodobnie bedzie trwało 1,5 roku .
Aaa i gdybym ja miała 25lat to też bym zakładała, jakbym sie zle czuła z moimi zebami krzywymi ( a na pewno zle !)

aha i moge Ci jeszcze coś powiedziec, znajoma mojej mamy , która pracuje w urzedzie pracy , ma cały czas kontakt z ludzmi , niedawno załozyła sobie aparat . Ma 41lat
__________________
'' z życia dużo już wyniosłam więc przestań mnie doświadczać, nie chce tak do końca walki z problemami staczać ''
99GirlOoo99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 11:54   #4168
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez amitashi Pokaż wiadomość
aaa dziewczynki póki tu jestem mam do was jeszcze 1 pytania: otóżżżż, szósteczki na których mam pierścienie są całe niebieskie... czy to dobrze? czy ta jasno niebieska barwa mi zejdzie??
a z jedzeniem nadal lipa
i kurde dalej nic a nic nie boli
zaraz, zaraz - to ja tu czegoś nie rozumiem Piszesz, że zęby cię nie bolą, to dlaczego mówisz, że z jedzeniem lipa?

A te niebieskie szóstki to chyba oznaka sinienia zęba - nie wiem o co z tym dokładnie chodzi, ale ktoś już na forum o tym wspominał
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 12:00   #4169
aniutka1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: :-)
Wiadomości: 40
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

99GirlOoo99 - dziękuję za odpowiedź.

Własnie źle mi z moimi zębami i to bardzo...Więc zakładam A co
aniutka1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 12:01   #4170
amitashi
Raczkowanie
 
Avatar amitashi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Krk;)
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Mam jeszcze jedno pytanie: czy nie jestem "za stara" na aparat? Mam 25 lat. W jakim wieku Wy zakładałyście i zdejmowałyście swoje aparaty??
hihi nie jesteś za stara!! ja mam 22 lata i właśnie załozyłam

ostatnio spytałam mojego orto czy ma dużo pacjentek w moim wieku, a on na to, że w większości przypadków to osoby w moim wieku, świadome siebie, świadome tego czego chcą, no i nie oszukujmy się takie, które zarabiają i je na to stać... bo wiadomo leczenie ortodontyczne jest bardzo drogie, choć rozłożone w czasie. Baa, stwierdził nawet że ma kilka pacjentek w wieku 40-50lat tak wiec głowa do góry - nie ma się nad czym zastanawiac, tracić czasu - trzeba działać
__________________
aparacik (już tylko dół!) od 03.09.2008
All I need is the air I breathe & a place to rest my head
amitashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.