Jeśli nie licówka to co? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-21, 16:22   #1
pimkus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2

Jeśli nie licówka to co?


Witam. Kilka lat temu w wyniku wypadku doszło do pęknięcia mojej górnej jedynki gdzieś na wysokości dziąsła i obumarcia zęba. Po zaleczeniu, pani stomatolog poinformowała mnie, że wszystko jest dobrze a ząb nie będzie ciemniał.
Dziś mam 24 lata i z przerażeniem obserwuję, że nie miała ona racji a ząb staje się szary. Wyróżnia się i to bardzo. Nie mogę się normalnie uśmiechać. Słyszałam, że można to ukryć pod licówką, ale nie wiem jak "to działa" i jakie są inne możliwości, może dające lepszy efekt (jeśli takie są). Co można z tym zrobić? Proszę o radę.
pimkus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 20:38   #2
urszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Jeśli nie licówka to co?

Zależy w jakim stanie jest ten ząb. Można zrobić licówkę albo koronę, jeżeli jest złamany. Najlepiej oceni to dentysta jak go zobaczy
urszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 06:09   #3
Joanna832
Raczkowanie
 
Avatar Joanna832
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 140
Dot.: Jeśli nie licówka to co?

Cytat:
Napisane przez pimkus Pokaż wiadomość
Witam. Kilka lat temu w wyniku wypadku doszło do pęknięcia mojej górnej jedynki gdzieś na wysokości dziąsła i obumarcia zęba. Po zaleczeniu, pani stomatolog poinformowała mnie, że wszystko jest dobrze a ząb nie będzie ciemniał.
Dziś mam 24 lata i z przerażeniem obserwuję, że nie miała ona racji a ząb staje się szary. Wyróżnia się i to bardzo. Nie mogę się normalnie uśmiechać. Słyszałam, że można to ukryć pod licówką, ale nie wiem jak "to działa" i jakie są inne możliwości, może dające lepszy efekt (jeśli takie są). Co można z tym zrobić? Proszę o radę.
Ja mialam identyczna sytuacje, wybialam sobie jedynke wiele lat temu, pekla na pol. Potem zaczela szarzec.. wygladalo to paskudnie. Stomatolog zalozyl mi wtedy licowke. Taka licowka starcza na kilka lat. Ja mialam ja ok 4 lata, w tym roku musialm wymienic bo ta stara mogla mi w kazdej chwili odpasc. Niestety tak to jest, w koncu nie jest to zab tylko dosztukowana czesc. tERAZ mam nowa i znow bielutka Prawda jest taka ze mozesz jeszcze zalozyc koronke porcelanowa, ale jest wiele drozsza bo ok 500zl za jeden zab. Jest za to trwalsza. Jesli masz kaske to zaluz sobie porcelanowa a jesli nie to licowke, na jakis czas bedzie ok i zabek bedzie ladnie wygladal. Pozdr
Joanna832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 06:57   #4
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Jeśli nie licówka to co?

licówka niekoniecznie jest mniej trwała od korony. ważne żeby była porcelanowa (koszt ok 1000 zł). jest to rozwiązanie mniej inwazyjne, bo piłuje się tylko przód zęba.
ważne jest idealne dobranie do reszty zębów (kształt, kolor, połysk, przezierność) a nie jest to łatwe.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 13:43   #5
amitashi
Raczkowanie
 
Avatar amitashi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Krk;)
Wiadomości: 116
Dot.: Jeśli nie licówka to co?

otóz tak licówki sa mniej inwazyjne i zakłada się je na zdrowe zęby, tzn spiłowuje się tylko zewn warstwę szkliwa i na to nakłada cieniutki płatek porcelany. Są one bardzo estetyczne ale i drogie, tak średnio 1tys zł, a jeżeli jest to jedynka to najprawdopodobniej lekarz zasugeruje ci nałożenie od razu drugiej na 2 jedynkę, gdyż może byc widać lekką różnicę kolorystyczną. Ale licówki ponoć odpryskują czasem i łatwo je złamać np uderzając o zęby łyżką...
Zeby założyć koronkę trzeba pozbyć się prawie całego zęba, no i róznie z ich trwałością bywa. Moja koleżanka miała na 4 albo 5, nie pamiętam, 3 razy poprawiana bo odpadała przy jedzeniu, dziś pozbyła się jej wogóle, a ząbki ssuwają się na dziurkę i za jakiś czas wogole jej nie będzie.
Ogólnie polecam wizytę u bardzo dobrego denstysty, który współpracuje z równie świetnym technikiem. On doradzi Ci najlepiej
__________________
aparacik (już tylko dół!) od 03.09.2008
All I need is the air I breathe & a place to rest my head
amitashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 13:19   #6
pimkus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jeśli nie licówka to co?

Dziękuje za opinie.
Zastanawiałam się kiedyś nad wybieleniem tej pechowej jedynki jakimś środkiem do wybielania zębów, ale tak to chyba nie działa a szkoda
pimkus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 16:55   #7
urszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Jeśli nie licówka to co?

Jeżeli ząb jest w dobrym stanie to można go wybielić wewnętrznie u dentysty- ale to też nie każdy i efekty są różne; natomiast wybielanie zewnętrzne w domu np pastą... itp nic nie da
urszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-05, 15:07   #8
Eta Carinae
Raczkowanie
 
Avatar Eta Carinae
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa-Michalin
Wiadomości: 86
Dot.: Jeśli nie licówka to co?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
ważne jest idealne dobranie do reszty zębów (kształt, kolor, połysk, przezierność) a nie jest to łatwe.
...właściwie niemożliwe
__________________
Soulmates never die
Eta Carinae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 08:02   #9
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Jeśli nie licówka to co?

Cytat:
Napisane przez Eta Carinae Pokaż wiadomość
...właściwie niemożliwe
też mi się tak wydaje choć niektórzy twierdzą, że nic im się nie odróżnia
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:10.