Trądzik zaskórnikowy na plecach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-06, 21:03   #1
maga46
Przyczajenie
 
Avatar maga46
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Unhappy

Trądzik zaskórnikowy na plecach


Mam problem z trądzikiem na plecach. Są to głównie zaskórniki, które potem mogą przekształcać się w ropne pryszcze.
Myję plecy codziennie żelem antybakteryjnym z Ziaji i specjalną szczotką do mycia ciała. Stosuję także Differin 0,1%, ale nie bardzo pomaga.

Trądzik nie jest jakiś tragiczny - gromadzi się między łopatkami, ale potrafi bardzo uprzykrzyć życie.

Bardzo byłabym wdzięczna za jakieś rady np. jakich kosmetyków powinnam używać, może jakieś maści z apteki albo zabiegi u kosmetyczki?

Z góry dziękuję
maga46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 21:12   #2
spinka95
Raczkowanie
 
Avatar spinka95
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 53
Dot.: Trądzik zaskórnikowy na plecach

Jeżeli chodzi o zaskórniki to miałam przepisany krem (wydaje mi się, że jest na receptę, wiec trochę problem) nazywał się Zorac.

A jeżeli chodzi o mycie to bardzo polecam cetaphil w szczególności emulsję .
__________________

spinka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 21:30   #3
McTripura
Przyczajenie
 
Avatar McTripura
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Dokny Śląsk
Wiadomości: 8
Dot.: Trądzik zaskórnikowy na plecach

Ja bym polecała ci aknemycin, ale niestety jest to antybiotyk na receptę. Ślicznie wysusza dzięki czemu krostki szybciej się goją. Cena to ok 35 zł.
__________________
Moje motto:
" Można być załamanym, ale nie wolno się poddawać! "
" Masz jakiś problem to nie użalaj się nad sobą tylko zrób coś z tym, szczęście samo nie przyjdzie! "

McTripura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 18:53   #4
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Trądzik zaskórnikowy na plecach

Też mam ten problem, mam mnóstwo przebarwień i zaskórników. Nic mi nie pomagało, używałam żelu z kwasami, peelingowałam, smarowałam przepisywanymi kremami i nic. Ostatnio znajoma poradziła mi smarować sudomaxem (coś jak sudocream, tylko ma lepszy skład), ale ja stwierdziłam, że to nic nie da, że to sobie nie poradzi. Zmusiła mnie no i tak smaruję sobie 4 dzień pod rząd na wieczór, rano zmywam i powiem Ci, że krostki się goją. Nie wiem czy pomoże na dłuższą metę, ale na razie jestem zadowolona. Spróbuj jeśli chcesz.
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 13:49   #5
Agacze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik zaskórnikowy na plecach

Miałam podobny problem, od okresu dojrzewania moje plecy i dekolt miałam pełne zaskórników, które przekształcały się w zmiany ropne, takie guzy. Walczyłam na swoje sposoby, nic nie pomagało, wybrałam się w końcu do dermatologa, Pani dr powiedziała mi że są to właśnie zaskórniki i stąd te białe plamy, blizny na plecach bo nie są leczone. Przepisała mi maść LOCACID, smarowałam codziennie wieczorem na plecach, a na dekolt co 2 dzień, na oczyszczoną skóre przez 2 miesiące i musze powiedzieć że większość zaskórników zniknęła, zapomniałam o tym problemie bo od roku czasu (od pukać!) mam w końcu spokój. Wiem ,że opinie na temat tej maści są różne, bo niektórym strasznie wysusza skóre, u mnie akurat się sprawdziła i żałuje że tak późno wybrałam się do fachowcy!!
Agacze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 18:58   #6
n_a_g_i_n_i
Raczkowanie
 
Avatar n_a_g_i_n_i
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 168
Dot.: Trądzik zaskórnikowy na plecach

Problemy z ropnymi zmianami na plecach, czy twarzy mają różne podłoże... od problemów z hormonami po złe odżywianie . Ostatnio rozmawiałam z kosmetyczką na temat leczenia trądziku właśnie... I usłyszałam, że dermatolodzy każą zasuszać takie zmiany różnymi maściami antybakteryjnymi czy innymi cudami... A potem taka osoba pójdzie na fitness, spoci się... i ją wysypie... Dlaczego? Bo skóra, która jest ciągle odkażana i zasuszana nie jest przyzwyczajona do obecności bakterii i dlatego reaguje przesadnie . Ja bym zainwestowała po prostu w oczyszczanie mechaniczne... tak jak się to robi z twarzą . Oczywiście jeśli nie ma się problemów z hormonami .
__________________
Zakochana w bransoletce Pandory




Edytowane przez n_a_g_i_n_i
Czas edycji: 2013-02-25 o 18:59
n_a_g_i_n_i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 12:41   #7
Alicja1304
Przyczajenie
 
Avatar Alicja1304
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 20
Dot.: Trądzik zaskórnikowy na plecach

Po differinie zawsze na początku jest gorzej, a dopiero po jakimś czasie już coraz lepiej. Jeżeli chodzi o trądzik na plecach to nie pozbędziesz się go tak łatwo. Najlepiej idź do dermatologa który ma dobre opinie. W Warszawie jest doktor Agnieszka Giederewicz-Baran polecam ją bo ona zna się na tym NAJLEPIEJ, a jak mnie obejrzała i rozpoczęłyśmy pierwszą kuracje to po pierwszej kuracji nic nie miałam na plecach i dekolcie, a miałam okropny wysyp (najwidoczniej z tego co piszesz to miałam gorszy niż ty farciara) teraz mam drugą kuracje Locacidem i on jak na razie dla mnie jest nawet lepszy niż poprzedni żel (Isotrexin) który miałam oszczędzam na kremach ale twarzyczka zaczęła się łuszczyć :'D dobrze że są wakacje, może po dwóch tygodniach zejdzie :') Jeżeli chodzi o płyny do kąpieli to weź po prostu takie które cię po części nawilżają i koniec. Jak już zaczniesz kuracje z żelami u dermatologa to kup sobie płyn do kąpieli dla skóry wrażliwej albo dla dzidziusiów :3
Alicja1304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-13, 14:33   #8
BananaaCoffee
Przyczajenie
 
Avatar BananaaCoffee
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 23
Dot.: Trądzik zaskórnikowy na plecach

Nie męcz się i nie wydawaj pieniędzy na preparaty które nawet nie wiesz czy Ci pomogą .
Idź do dermatologa i on powinien Ci pomóc najlepiej .
Kiedyś miałam podobny problem przez okres dojrzewania ,twarz gładziutka niestety odbijało się to wszystko na plecach , po namowach sióstr (też sama na początku niechętnie o tym myślałam) wybrałam się do dermatologa ,gdzie przepisała mi (niestety nie pamiętam nazwy ale płyn jest po prostu świetny) płyn do smarowania pleców bodajże raz dziennie o działaniu keratolitycznym .
Na początku się zaniepokoiłam bo plecy wyglądały jeszcze gorzej niż na początku jakby wszystko wyszło na wierzch z głębiej położonych warstw skóry , nie zrażając się kontynuowałam i po chyba 2-3 miesiącach skóra na plecach była gładziutka jak pupka niemowlaka
Wiem ,że na pewno płyn jest na recepte i nie można go stosować w wakacje (ogólnie chodzi żeby nie odkrywać leczonego miejsca na działanie promieni UV) .
Idąc do dermatologa zawsze możesz podpytać się o ten płyn i podać te informację które ja pamiętam możliwe ,że skojarzy i zastosuje u Ciebie też te leczenie a na pewno byś była po nim zadowolona
__________________
Nothing happens without a reason.
BananaaCoffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-13 15:33:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.