Żel pod prysznic - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-11, 12:01   #1
mind explorer
Raczkowanie
 
Avatar mind explorer
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 413
Arrow

Żel pod prysznic


Witajcie.

Od kiedy pamiętam mam problem ze suchą skórą, ale mam wrażenie że od jakiegoś czasu jest jeszcze gorzej.
Zawsze po kąpieli używam różnych balsamów, mleczek nawilżających. Próbowałam też różnych maseł, sufletów itp., a ostatnio oliwkę Hipp i nierafinowane masło shea. Po użyciu jest super, skóra miękka i nawilżona, ale rano znowu jest sucha...
Pomyślałam, że oprócz wody może mnie wysuszać żel pod prysznic. Aktualnie używam jakiegoś kremowego z Dove, ale może powinnam kupić coś delikatnego, hipoalergicznego np. coś dla dzieci albo alergików? Polecicie coś?
Dodam, że wolałabym, żeby to nie kosztowało kilkudziesięciu złotych.
mind explorer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 12:24   #2
shedub
Raczkowanie
 
Avatar shedub
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 344
Dot.: Żel pod prysznic

Może skoro masz takie problemy skieruj się do dermatologa. Może wina nie leży w wodzie czy żelu pod prysznic
shedub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 12:41   #3
mind explorer
Raczkowanie
 
Avatar mind explorer
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 413
Dot.: Żel pod prysznic

Byłam kiedyś u Pani dermatolog, nie powiedziała mi nic konkretnego, poleciła kosmetyki dość popularnej aptecznej marki, której ulotki miała w gabinecie...
mind explorer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 12:51   #4
Haegtesse
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 705
Dot.: Żel pod prysznic

Cytat:
Napisane przez mind explorer Pokaż wiadomość
Witajcie.

Od kiedy pamiętam mam problem ze suchą skórą, ale mam wrażenie że od jakiegoś czasu jest jeszcze gorzej.
Zawsze po kąpieli używam różnych balsamów, mleczek nawilżających. Próbowałam też różnych maseł, sufletów itp., a ostatnio oliwkę Hipp i nierafinowane masło shea. Po użyciu jest super, skóra miękka i nawilżona, ale rano znowu jest sucha...
Pomyślałam, że oprócz wody może mnie wysuszać żel pod prysznic. Aktualnie używam jakiegoś kremowego z Dove, ale może powinnam kupić coś delikatnego, hipoalergicznego np. coś dla dzieci albo alergików? Polecicie coś?
Dodam, że wolałabym, żeby to nie kosztowało kilkudziesięciu złotych.

najlepsza dermatolog w moim miescie kazala mi wlasnie na probloemy ze skora w ogole nie uzywac mydla oprocz w miejscach strategicznych... powiedziala, ze wszystkie mydla, nawet zele maja beznadziejne ph i i tak niszcza warstwe ochronna skory. ewentualnie powiedziala, zeby kupowac cos dla dzieci, ale nie johnson, tylko cos typowo typowo dla dzieci, bedzie lepsze. pozdr
__________________
start: 26.01.2013
wzrost: 172 cm
Waga: 73 kg
Cel: 65 kg

Obwody:
talia: 80 - 79 - 78 - 77- 76 - 75- 74 - 73 - 72 - 71 - 70
biodra: 111-110-109-108-107-106-105
uda: 68-67-66-65-64-63

78-77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65
Haegtesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 13:36   #5
Virginnia
Zadomowienie
 
Avatar Virginnia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: z Krainy Królika
Wiadomości: 1 215
Dot.: Żel pod prysznic

polecam olejek pod prysznic Balneum (kosztuje ok. 25 zł ale jest wydajny)
__________________
Virginnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 19:29   #6
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Żel pod prysznic

Cytat:
Napisane przez Haegtesse Pokaż wiadomość
najlepsza dermatolog w moim miescie kazala mi wlasnie na probloemy ze skora w ogole nie uzywac mydla oprocz w miejscach strategicznych... powiedziala, ze wszystkie mydla, nawet zele maja beznadziejne ph i i tak niszcza warstwe ochronna skory. ewentualnie powiedziala, zeby kupowac cos dla dzieci, ale nie johnson, tylko cos typowo typowo dla dzieci, bedzie lepsze. pozdr
Używam do mycia naturalnych natłuszczonych mydeł i moja sucha, swędząca, atopowa skóra ma się dużo, dużo lepiej niż po produktach "dla dzieci", żelach z apteki czy innych specjalnych specyfikach. Także nie jest to reguła, że mydło jest zawsze be

Moja skóra źle toleruję wodę, więc ciężko było mi coś dla siebie znaleźć, w końcu jak twarz mogę myć bez użycia wody (co robię), to jednak ciało... Męczyłam się z różnymi produktami, aż w końcu trafiłam na mydła. Używam z mydlarni Lawednowa Farma i Mydlarnia Tuli (je najbardziej lubię za asortyment, ceny, podejście do klienta i generalnie miłą atmosferę) , tam są dobre kremowe mydła, z zawartością np. jogurtu, śmietany, miodu, mleka, płatków owsianych. Dla suchej skóry idealne Możesz spróbować. Jednak nie zakładam, że to cud nad cudami i dla każdego mydła będą dobre, trzeba sprawdzić na sobie.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 23:26   #7
Milu Milu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 57
Dot.: Żel pod prysznic

Zazdroszczę Ci, że możesz używać mydła Ja sama mam skórę suchą na pewnych partiach ciała (zwłaszcza od kolan w dół) i gdybym użyła mydła to bym się chyba zadrapała, zwłaszcza teraz kiedy jest zima i muszę szczególnie nawilżać i dbać o skórę Jakiś czas temu dostałam od siostry takie fajne czarne mydlo do mycia ciała SPA z Avonu i myślałam, że oszaleję, tak mnie wysuszyło

Napisz mi proszę, co to są za mydła, ktorych używasz?
Milu Milu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-11, 23:39   #8
mind explorer
Raczkowanie
 
Avatar mind explorer
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 413
Dot.: Żel pod prysznic

Myślę nad kupnem mydła Aleppo, ale nie znam się na tym i nie wiem jakie wybrać. Muszę trochę zapoznać się z tym tematem.
mind explorer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 00:09   #9
MiaColucci
Rozeznanie
 
Avatar MiaColucci
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 544
Dot.: Żel pod prysznic

Hej. Powiem Ci ze ja mam strasznie sucha skore (twarzy i ciala). Po przychylnych recenzjach Aleppo zakupilam i niestety rowniez mnie wysuszalo (mialam mydlo Aleppo 100% oliwkowe).

Ja rowniez uzywam mydel z Mydlarni Tuli (super tłuste, kokosowe, mlecze, z miodem) i juz jest lepiej.
__________________
Keep calm and love animals
MiaColucci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 09:23   #10
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Żel pod prysznic

Cytat:
Napisane przez Milu Milu Pokaż wiadomość
Zazdroszczę Ci, że możesz używać mydła Ja sama mam skórę suchą na pewnych partiach ciała (zwłaszcza od kolan w dół) i gdybym użyła mydła to bym się chyba zadrapała, zwłaszcza teraz kiedy jest zima i muszę szczególnie nawilżać i dbać o skórę Jakiś czas temu dostałam od siostry takie fajne czarne mydlo do mycia ciała SPA z Avonu i myślałam, że oszaleję, tak mnie wysuszyło

Napisz mi proszę, co to są za mydła, ktorych używasz?
Używam mydeł natłuszczanych, np. z Lawendowej Farmy: Kokosowa Pianka (obecnie używam), Mydło Kleopatry, Plaster Miodu, Kremowa Śmietanka, Jogurtowe. A z Mydlarni Tuli: oliwka 100%, mleczne, miodowe, dla alergików. Przejrzyj sobie ofertę obu mydlarni i na pewno coś dla siebie znajdziesz Mydłami myję też włosy i według mnie to jest świetny, ponadczasowy produkt.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 11:54   #11
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: Żel pod prysznic

Mi pomaga Babydream z Rossmana albo żel Biały Jeleń. Cudów nie działają, ale jest lepiej niż po "zwykłych" żelach.
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-13, 12:25   #12
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Żel pod prysznic

Możesz spróbować mydła z mocznikiem, mi baaardzo pomogło na wiecznie suchą skórę na łydkach, do tego stopnia, że nie muszę używać balsamu (co u mnie jest b.dziwne).
Ja kupuję takie: http://farma-eko.pl/nature-mocznikow...nie-100-g.html
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 11:51   #13
szokolandia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Żel pod prysznic

ja polecam bialy jelen

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

naprawde boaly jelen
http://miastoszkolen.pl/#p10503s9127
szokolandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 08:49   #14
hala83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Żel pod prysznic

Odkąd pamiętam, to miałam problem z suchą skórą. Balsam musiał być, obowiązkowo. Jakiś czas temu trochę szperałam w necie i dowiedziałam się, że kosmetyki które zawierają Sodium laureth sulfate/sodium lauryl sulfate działają wysuszająco na skórę.

Powoli wyrzuciłam ze swojej kosmetyczki wszystkie takie - żele do twarzy, żele pod prysznic, szampony, mydło w płynie, żel do higieny. Bez tego składnika ciężko dostać coś na rynku. W Rossmanie można znaleźć niedrogie kosmetyki dla dzieci z serii Babydream (bardzo tanie i wiele z nich ma pozytywny wynik w Oko teście) albo Hipp i dla dorosłych seria Alterra - żele pod prysznic, szampony, odżywki, peeling, mydło w płynie, kremy.
Odkąd to stosuję, nie mam takich problemów z suchą skórą. Po wyjściu spod prysznica nic mnie nie swędzi, nie muszę od razu sięgać po balsam.
U mnie dodatkowo jest ten problem, że mam bardzo twardą wodę, więc czasem krem lub balsam trzeba zastosować, ale wystarcza mi ten zwykły tani lotion z Babydream (dzieciakom kupiłam i pożyczam), który świetnie sobie radzi z suchą skórą. Jak byłam u rodziców przez 2 tygodnie, to nie musiałam używać kompletnie żadnych nawilżaczy - inna twardość wody.

Nigdy mi do głowy też nie przyszło, że będę używać mydła w kostce do mycia, a po zamianie mydła w płynie na te w kostce jest dużo lepiej i dłonie kremu nie potrzebują - też te z Alterry polecam, moje ulubione różane

Nawet mój mąż zauważył różnicę, ale dopiero gdy po żelu z Alterry kupił sobie jakiś inny z SLS-em. Po pierwszym myciu przyszedł i oznajmił, że go strasznie wszystko swędzi

Wcale nie trzeba wydawać majątku na kosmetyki, szczególnie apteczne, bo się przekonałam, że nawet Oilatum, Emolium i inne bardzo drogie nie pomagają, a w składzie mają dużo parabenów np.


--------------------
A jeśli komuś przeszkadza zapach mydła w kostce, to polecam Biały wielbłąd - prawie to samo co Biały jeleń, ale bez łoju zwierzęcego i zupełnie nie pachnie
__________________

Edytowane przez hala83
Czas edycji: 2013-02-16 o 08:53
hala83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 09:34   #15
Haegtesse
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 705
Dot.: Żel pod prysznic

no jak pisalam o zelach dla dzieci to wlasnie myslalam o tych z rossmana, zawsze tam kupuje bo taniej
__________________
start: 26.01.2013
wzrost: 172 cm
Waga: 73 kg
Cel: 65 kg

Obwody:
talia: 80 - 79 - 78 - 77- 76 - 75- 74 - 73 - 72 - 71 - 70
biodra: 111-110-109-108-107-106-105
uda: 68-67-66-65-64-63

78-77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65
Haegtesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 11:14   #16
Ramonka35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 12
Dot.: Żel pod prysznic

z masłem shea jest fajny care pro ze składnikami balsamu do ciała, i widziałam gdzieś teraz że zrobili fajne, duże opakowanie z pompką
Ramonka35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 13:47   #17
SamWalker
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: Żel pod prysznic

W kwestiachbardziej dermatologicznych, to sprawdza się Sanex. MIałam wersję nawilżającą i był bardzo fajny.

http://www.colgate.pl/app/Sanex/Derm.../PL/Range.cwsp
SamWalker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-19 14:47:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:06.