My się jeździć nie boimy i po drogach się wozimy! - mamy już prawo jazdy - cz. II - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-07, 08:07   #4261
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Epril dasz radę, dobrze że próbujesz już
__________________
Food & Photography

www.moderntasteblog.blogs pot.com
Jully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 09:13   #4262
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez Epril Pokaż wiadomość
Ja od kilkunastu dni mam prawojazdy, i trochę zaczynam jeździć samochodem TŻ, ale ciężko przerzucić się z nowiutkiej skody na ciutek starszy i większy samochód... ale jakoś może z czasem dam radę...
Ja się przerzuciłam z małego, nowego yarisa na duuuużą i starą sonatę.
Nie było tak źle, napewno dasz radę!!!
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 11:50   #4263
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Hej, a co tutaj taka cisza?

Miałam w poniedziałek śmieszną sytuację na parkingu pod pracą. Parkuję od zawsze przodem, tak więc wyjeżdżając muszę cofać. Obok, z prawej zaparkował ktoś lawetą, a więc auto dość długie i na dodatek stanął tak dość blisko mnie, tak że drzwi pasażera można było lekko uchylić tylko.
No nic, wsiadłam do auta i myślę powoli jakoś wycofam. Ruszam, a tu jakiś chłopak (pewnie od tej lawety) stanął za mną i mi rękami macha i pokazuje jak mam cofać i czy mam jeszcze miejsce (z tyłu stały samochody po drugiej stronie parkingu). Zaczęłam się śmiać i cofam, cofam, wycofałam w końcu Może się bał, że zahaczę o tę jego lawetę i mu przerysuję bok czy coś
Laweta stoi nadal, od wczoraj parkuję więc rano tyłem i wyjeżdżając mam od razu auto przodem do jazdy
__________________
Trance is essential for my life

Edytowane przez isa666
Czas edycji: 2012-04-18 o 11:51
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 13:21   #4264
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Nie cierpię jak mi ktoś za samochodem stoi i macha jak cofam, bo zawszę się boję, że go przejadę
__________________
Food & Photography

www.moderntasteblog.blogs pot.com
Jully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 13:22   #4265
Anitast
Zakorzenienie
 
Avatar Anitast
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 3 027
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Hej, a co tutaj taka cisza?

Miałam w poniedziałek śmieszną sytuację na parkingu pod pracą. Parkuję od zawsze przodem, tak więc wyjeżdżając muszę cofać. Obok, z prawej zaparkował ktoś lawetą, a więc auto dość długie i na dodatek stanął tak dość blisko mnie, tak że drzwi pasażera można było lekko uchylić tylko.
No nic, wsiadłam do auta i myślę powoli jakoś wycofam. Ruszam, a tu jakiś chłopak (pewnie od tej lawety) stanął za mną i mi rękami macha i pokazuje jak mam cofać i czy mam jeszcze miejsce (z tyłu stały samochody po drugiej stronie parkingu). Zaczęłam się śmiać i cofam, cofam, wycofałam w końcu Może się bał, że zahaczę o tę jego lawetę i mu przerysuję bok czy coś
Laweta stoi nadal, od wczoraj parkuję więc rano tyłem i wyjeżdżając mam od razu auto przodem do jazdy
Chlopak chcial Ci pomoc moze myslal ze nie wyjedziesz dla niego jak najbardziej sie naleza
Ja takich atrakcji nie mialam , chociaz nie pogardzilabym tez taka pomoca , pamietam raz padal u mnie deszcz i ja jechalam do pracy autem , a maz jechal motorem ze wzgledu ze jezdzi na pozniejsza godzine niz ja ( mamy po drodze wiec moglibysmy jechac tylko autem lub motorem - gdyby nie inne godz pracy ) wiec ja zaparkowalam sie pieknie na parkingu i umowilam z nim tak ze jak bedzie padac to on potem wezmie auto z parkingu ( ja koncze o 17 a on o 13 jedzie na obiad i wraca na 15 na 2 zmiane do pracy ) a potem mi odstawi na parking , a ze bylo pod chumrka wiec poszedl po auto - a tu moje auto w takiej wodzie stalo ze biedny buty sobie pomoczyl jak wsiadal bo jak sie okazalo potem bylo troche nierowno i tak napadalo ze pod autem jezioro wody sie zrobilo ........
__________________
Il mio gatto è come un angelo dal musetto umido e dal cuore pieno D'AMORE

Edytowane przez Anitast
Czas edycji: 2012-04-18 o 13:27
Anitast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 14:59   #4266
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

On mnie tym machaniem bardziej ropraszał niż pomagał Ale grunt, że wyjechałam i że przez to machanie tym bardziej nie przerysowałam lawety
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 16:16   #4267
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Ja mam z kolei inny chwilowy problem z jazdą.
Drga mi co jakiś czas dolna powieka z lewego oka z powodu braku magnezu, łykam magnez ale drganie jeszcze czasem wraca i jest bardzo denerwujące.
Nic nie boli a raczej czuje się takie łaskotanie powiek, i to jest dziwne uczucie, z zewnątrz nikt tego nie widzi ale ja to czuję.
To coś takiego jak ból głowy, mamy czasem i przeszkadza to nam.
Podczas jazdy nic źle się nie dzieje ze mną, tylko jak ta powieka mi drga to mam ochotę się śmiać bo to łaskocze
Takie dziwactwo

Edytowane przez Sylwia1900r
Czas edycji: 2012-04-18 o 16:18
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-18, 20:33   #4268
paulinia18
Zadomowienie
 
Avatar paulinia18
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 889
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Ja mam z kolei inny chwilowy problem z jazdą.
Drga mi co jakiś czas dolna powieka z lewego oka z powodu braku magnezu, łykam magnez ale drganie jeszcze czasem wraca i jest bardzo denerwujące.
Nic nie boli a raczej czuje się takie łaskotanie powiek, i to jest dziwne uczucie, z zewnątrz nikt tego nie widzi ale ja to czuję.
To coś takiego jak ból głowy, mamy czasem i przeszkadza to nam.
Podczas jazdy nic źle się nie dzieje ze mną, tylko jak ta powieka mi drga to mam ochotę się śmiać bo to łaskocze
Takie dziwactwo
mam podobnie mi równierz powieka lubi drgnąć
__________________


włosy: 98cm

paulinia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 09:23   #4269
Pestka88
Zadomowienie
 
Avatar Pestka88
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 390
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Hej, mogę się dołączyć? Właśnie wczoraj odebrałam prawo jazdy Zaliczyłam powrót z zakupów do domu (jakieś 20km) i odwiozłam brata na autobus (2km w jedną stronę) na razie wszystko pod okiem drugiego kierowcy na sąsiednim fotelu.m Boru, ale ja się boję jeździć bez instruktora!!
Pestka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 09:35   #4270
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez Pestka88 Pokaż wiadomość
Hej, mogę się dołączyć? Właśnie wczoraj odebrałam prawo jazdy Zaliczyłam powrót z zakupów do domu (jakieś 20km) i odwiozłam brata na autobus (2km w jedną stronę) na razie wszystko pod okiem drugiego kierowcy na sąsiednim fotelu.m Boru, ale ja się boję jeździć bez instruktora!!
Ja też się bałam w moim pierwszym dniu za kółkiem ale poszło gładko..Teraz jeżdżę z mężem, który co prawda nie ma prawka ale wszystko komentuje...tylko co będzie jak niedługo znów do pracy wypłynie..i sama będę jeździć przez 3ms, no tzn. z 2 letnią córeczką..która non stop nawija...nie wiem jak się skupię i nie wiem czy dam radę
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 09:50   #4271
Pestka88
Zadomowienie
 
Avatar Pestka88
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 390
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
Ja też się bałam w moim pierwszym dniu za kółkiem ale poszło gładko..Teraz jeżdżę z mężem, który co prawda nie ma prawka ale wszystko komentuje...tylko co będzie jak niedługo znów do pracy wypłynie..i sama będę jeździć przez 3ms, no tzn. z 2 letnią córeczką..która non stop nawija...nie wiem jak się skupię i nie wiem czy dam radę
No ja się cała trzęsę wewnętrznie na razie. Ale uparłam się i będę jeździć, bo nie po to robiłam prawko, żeby leżało... Długo już jeździsz?
Pestka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-19, 10:00   #4272
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez Pestka88 Pokaż wiadomość
No ja się cała trzęsę wewnętrznie na razie. Ale uparłam się i będę jeździć, bo nie po to robiłam prawko, żeby leżało... Długo już jeździsz?
6go lutego odebrałam prawko, 11go kupiłam auto heh.. no to 2 ms baardzo króciutko i za dużo od siebie oczekuję
tak w ogóle to mam problem z szybką jazdą, boję się jechać po obwodnicy 120, a co dopiero jakbym miała na autostradzie jechać.. chyba jeszcze za wcześnie na to
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 10:12   #4273
Pestka88
Zadomowienie
 
Avatar Pestka88
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 390
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
6go lutego odebrałam prawko, 11go kupiłam auto heh.. no to 2 ms baardzo króciutko i za dużo od siebie oczekuję
tak w ogóle to mam problem z szybką jazdą, boję się jechać po obwodnicy 120, a co dopiero jakbym miała na autostradzie jechać.. chyba jeszcze za wcześnie na to
mój brat mi powiedział: no, masz prawko, to teraz się naucz jeździć!

obraziłam się nieco, ale mu nie chodziło, o to, że niesłusznie prawko dostałam, tylko o to, że to taki początek, jeżdżenie samemu, to zupełnie inna bajka... na szczęście mieszkam w małym mieście obok dużego, więc najpierw będę się rozbijać u siebie, a potem, porywać na jazdę po kolosie.
Czym jeździsz? Bo ja mam niestety w domu wielkie auta, ciężkie do prowadzenia i Reno (jakieś tam ), które skręca jakby chciało, a nie mogło...
Pestka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 10:37   #4274
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez Pestka88 Pokaż wiadomość
mój brat mi powiedział: no, masz prawko, to teraz się naucz jeździć!

obraziłam się nieco, ale mu nie chodziło, o to, że niesłusznie prawko dostałam, tylko o to, że to taki początek, jeżdżenie samemu, to zupełnie inna bajka... na szczęście mieszkam w małym mieście obok dużego, więc najpierw będę się rozbijać u siebie, a potem, porywać na jazdę po kolosie.
Czym jeździsz? Bo ja mam niestety w domu wielkie auta, ciężkie do prowadzenia i Reno (jakieś tam ), które skręca jakby chciało, a nie mogło...
Hyundai Sonata 99 r, automat. ;] też duże auto..ale to był mój wybór..nie chciałabym małego, zresztą rodzinka może się ponownie powiększy to bezsensu jakiegoś maluszka kupować...

Wiele osób mówi, żeby na początek kupić mniejsze autko, nauczyć się parkować, jeździć itp..dla mnie to strata czasu i pieniędzy, bo co mi to da jak się nauczę na np. reno clio jak później i tak będę chciała zmienić na większy..problem będzie wciąż tkwił
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 10:59   #4275
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
Wiele osób mówi, żeby na początek kupić mniejsze autko, nauczyć się parkować, jeździć itp..dla mnie to strata czasu i pieniędzy, bo co mi to da jak się nauczę na np. reno clio jak później i tak będę chciała zmienić na większy..problem będzie wciąż tkwił
Ja też zaczynam od dużych, zresztą czuję się w takich znacznie bezpieczniej niż np w Polo mojej mamy
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 20:00   #4276
PannaCola
Zadomowienie
 
Avatar PannaCola
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 328
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Ja mam chyba ostatnio jakieś otępienie umysłu. Dzisiaj nic mi nie wychodziło, aż się przesiadłam na fotel pasażera Z TŻ'em jeździ mi się fatalnie Nic mi nie wychodzi... Najlepiej jeździ mi się zdecydowanie samej, zupełnie się wtedy nie stresuję
__________________
kocha Jego. ;*

www.pajacyk.pl kliknij na brzuszek.!
PannaCola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 20:04   #4277
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

ja od ponad miesiąca auto prowadzilam może 5 razy
pod koniec ciązy (ostatni tydzień) maż mi zabronil a jak urodzilam, to nie mam potrzeby. Jak muszę to jadę z córcią ale z reguły nie muszę nigdzie jechac.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 07:00   #4278
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
6go lutego odebrałam prawko, 11go kupiłam auto heh.. no to 2 ms baardzo króciutko i za dużo od siebie oczekuję
tak w ogóle to mam problem z szybką jazdą, boję się jechać po obwodnicy 120, a co dopiero jakbym miała na autostradzie jechać.. chyba jeszcze za wcześnie na to
Ja dostałam prawko we wrześniu 2010r, to już chyba jeżdżę sama ze 7 miesięcy, i wcale nie jeżdżę szybko, raczej przepisowo tyle co na znakach, ma być 50 to jadę 60 żeby ruchu nie tamować, 90 to jechałam 95 i tyle nie spieszę się nigdzie, troche strachu mam, wiadomo skasować auto łatwo a za co kupić potem nowe jak się wogule przeżyje?
120 kw/h to jeszcze nigdy nie jechałam chociaż moja toyota wyciągnełaby znacznie więcej, no a drogi samo sito, rozglądnijcie się i powiedzcie czy warto psuć sobie zawieszenie
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 07:36   #4279
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Ja dostałam prawko we wrześniu 2010r, to już chyba jeżdżę sama ze 7 miesięcy, i wcale nie jeżdżę szybko, raczej przepisowo tyle co na znakach, ma być 50 to jadę 60 żeby ruchu nie tamować, 90 to jechałam 95 i tyle nie spieszę się nigdzie, troche strachu mam, wiadomo skasować auto łatwo a za co kupić potem nowe jak się wogule przeżyje?
120 kw/h to jeszcze nigdy nie jechałam chociaż moja toyota wyciągnełaby znacznie więcej, no a drogi samo sito, rozglądnijcie się i powiedzcie czy warto psuć sobie zawieszenie
Ja dość często jeżdżę obwodnicą, nie będę się cisnąć przez całe miasto w korkach
Chyba sobie zacznę używać tempomatu..któraś z Was może miała z tym do czynienia? boję się, a nie ma mi kto tego na miejscu pokazać


A co do dróg..to zgadzam się, zwłaszcza że do wymiany wahacze, których nie ma w żadnych hurtowniach
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-20, 07:43   #4280
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
Ja dość często jeżdżę obwodnicą, nie będę się cisnąć przez całe miasto w korkach
Chyba sobie zacznę używać tempomatu..któraś z Was może miała z tym do czynienia? boję się, a nie ma mi kto tego na miejscu pokazać
Ja mam tempomat i całe A2 na nim przejechałam jaki czas temu u mnie jest tak że jadę z taką prędkością jaką chcę, włączam ustrojstwo i on już sam tę prędkość trzyma, jak wyprzedzam to przyspieszam normalnie wciskając gaz a potem on już automatycznie sobie zwalnia do tego co ma zapamiętane. Przestaje działać jak wcisnę hamulec.
Jak chcę sobie dostosowac prędkość to mam na kierownicy przyciski szybciej - wolniej.
Na trasę super sprawa
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 07:56   #4281
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec Pokaż wiadomość
Ja mam tempomat i całe A2 na nim przejechałam jaki czas temu u mnie jest tak że jadę z taką prędkością jaką chcę, włączam ustrojstwo i on już sam tę prędkość trzyma, jak wyprzedzam to przyspieszam normalnie wciskając gaz a potem on już automatycznie sobie zwalnia do tego co ma zapamiętane. Przestaje działać jak wcisnę hamulec.
Jak chcę sobie dostosowac prędkość to mam na kierownicy przyciski szybciej - wolniej.
Na trasę super sprawa
Ooo..to będę musiała spróbować chociaż na króciutkim odcinku..
Muszę przeczytać chyba instrukcję auta

A przestaje Ci działać przy pełnym hamowaniu czy wystarczy, że nawet lekko wciśniesz?
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 07:59   #4282
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
Ooo..to będę musiała spróbować chociaż na króciutkim odcinku..
Muszę przeczytać chyba instrukcję auta

A przestaje Ci działać przy pełnym hamowaniu czy wystarczy, że nawet lekko wciśniesz?
Wystarczy tak jak normalnie - żeby zrozumiał że ma zwolnić, nie trzeba jakoś mocno i ostro hamować.
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 08:06   #4283
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec Pokaż wiadomość
Wystarczy tak jak normalnie - żeby zrozumiał że ma zwolnić, nie trzeba jakoś mocno i ostro hamować.
Hmm..to to się chyba nie nadaje na krótkie 30km trasy right?
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 09:02   #4284
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
Hmm..to to się chyba nie nadaje na krótkie 30km trasy right?
a dlaczego ma się nie nadawać?
spróbuj kiedyś, a może akurat Ci się spodoba
mi się też kiedyś wydawało że po co to w ogóle jest, a teraz uważam że na trasę nie ma nic lepszego no i u mnie bardzo spada zużycie paliwa i też się mniej męczę za kierownicą byliśmy teraz w marcu samochodem w Szwecji, pierwszy raz w życiu jechałam na trasie i zupełnie nie czułam zmęczenia, przystanki robiłam bardziej z rozsądku
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 09:07   #4285
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
Ja dość często jeżdżę obwodnicą, nie będę się cisnąć przez całe miasto w korkach
Chyba sobie zacznę używać tempomatu..któraś z Was może miała z tym do czynienia? boję się, a nie ma mi kto tego na miejscu pokazać


A co do dróg..to zgadzam się, zwłaszcza że do wymiany wahacze, których nie ma w żadnych hurtowniach
A ja właśnie po mieście, tu piesi, tam pasy i nie ma się gdzie rozpędzić, pomiędzy miastami 1 raz w tygodniu tylko, lubię stonowaną jazdę i wtedy czuje się dobrze za kierownicą, na wysokie prędkości już za stara jestem i nie rajcuje mnie to. Dojade tam gdzie mam jechać i to właśnie lubię, tą samodzielność z prawem jazdy, nie trzeba czekać na autobus czy prosić kogoś o transport.

Tempomat to fajna rzecz, ja nie mam, bo starszy model auta mam.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 10:43   #4286
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec Pokaż wiadomość
a dlaczego ma się nie nadawać?
spróbuj kiedyś, a może akurat Ci się spodoba
mi się też kiedyś wydawało że po co to w ogóle jest, a teraz uważam że na trasę nie ma nic lepszego no i u mnie bardzo spada zużycie paliwa i też się mniej męczę za kierownicą byliśmy teraz w marcu samochodem w Szwecji, pierwszy raz w życiu jechałam na trasie i zupełnie nie czułam zmęczenia, przystanki robiłam bardziej z rozsądku
ojjj kusisz hehe spróbuję przy najbliższej okazji i zdam relację

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
A ja właśnie po mieście, tu piesi, tam pasy i nie ma się gdzie rozpędzić, pomiędzy miastami 1 raz w tygodniu tylko, lubię stonowaną jazdę i wtedy czuje się dobrze za kierownicą, na wysokie prędkości już za stara jestem i nie rajcuje mnie to. Dojade tam gdzie mam jechać i to właśnie lubię, tą samodzielność z prawem jazdy, nie trzeba czekać na autobus czy prosić kogoś o transport.

Tempomat to fajna rzecz, ja nie mam, bo starszy model auta mam.
Za stara na wysokie prędkości? to ile (tak z ciekawości aż zapytam) masz lat?

ja mam 99 rocznik i mam tempomat..ale to może dlatego, że to automat
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 14:47   #4287
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
ojjj kusisz hehe spróbuję przy najbliższej okazji i zdam relację

Za stara na wysokie prędkości? to ile (tak z ciekawości aż zapytam) masz lat?

ja mam 99 rocznik i mam tempomat..ale to może dlatego, że to automat
Mój rocznik to... eh... wahałam się i wahałam, ale wolę nie zdradzać.
Mojego auta to 98, pierwsza rejestracja w polsce była w październiku to prawie rok, tak jakby o tyle było autko młodsze tylko czy liczy się datę produkcji czy rejestracji? (Toyota Corolla).
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 14:48   #4288
Anitast
Zakorzenienie
 
Avatar Anitast
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 3 027
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec Pokaż wiadomość
Ja mam tempomat i całe A2 na nim przejechałam jaki czas temu u mnie jest tak że jadę z taką prędkością jaką chcę, włączam ustrojstwo i on już sam tę prędkość trzyma, jak wyprzedzam to przyspieszam normalnie wciskając gaz a potem on już automatycznie sobie zwalnia do tego co ma zapamiętane. Przestaje działać jak wcisnę hamulec.
Jak chcę sobie dostosowac prędkość to mam na kierownicy przyciski szybciej - wolniej.
Na trasę super sprawa
Przyznaje racje tempomat to super sprawa tez go mam ale sie przyznam ze jeszcze nie uzywalam , ale maz jak na autostradzie jedzie 140 km/h to zawsze potem narzeka ze szkoda ze go nie ma w swoim aucie , bo i noga odpoczywa jak masz tempomat
__________________
Il mio gatto è come un angelo dal musetto umido e dal cuore pieno D'AMORE
Anitast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 15:13   #4289
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez Anitast Pokaż wiadomość
Przyznaje racje tempomat to super sprawa tez go mam ale sie przyznam ze jeszcze nie uzywalam , ale maz jak na autostradzie jedzie 140 km/h to zawsze potem narzeka ze szkoda ze go nie ma w swoim aucie , bo i noga odpoczywa jak masz tempomat
Noga odpoczywa, silnik odpoczywa

Ja na autostradzie najbardziej lubię 110 potem się robi za głośno
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 15:21   #4290
Anitast
Zakorzenienie
 
Avatar Anitast
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 3 027
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - cz. II

Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec Pokaż wiadomość
Noga odpoczywa, silnik odpoczywa

Ja na autostradzie najbardziej lubię 110 potem się robi za głośno
Masz racje ja tez szybciej niz 120km nie lubie jechac -oczywiscie jako pasazer bo raz tylko jechalam osobiscie 120 i przyznam ze trzeba umiec auto utrzymac na drodze , a w autku meza 120 km i nie wiecej bo potem szyby " szumia " jak wiecie co mam na mysli poza tym autko juz nie nowe ale b. dobrze drogi sie trzyma i jest bezp
Moje jest nowsze 2005 r ale proba autostrady przed nim starszym z PL do Italii jechalismy i z powrotem , teraz go droga powrotna do kraju czeka
__________________
Il mio gatto è come un angelo dal musetto umido e dal cuore pieno D'AMORE

Edytowane przez Anitast
Czas edycji: 2012-04-20 o 15:24
Anitast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-23 16:33:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:52.