Wada wzroku? Okulary do komputera? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-03, 11:35   #1
Pa1n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2

Wada wzroku? Okulary do komputera?


Cześć, chciałbym się zapytać, co radzicie zrobić z moim problemem.

Otóż, mam 17 lat, jestem w technikum informatycznym, więc dużo czasu spędzam pracując na komputerze, również gry itp. 4 miesiące temu byłem u okulistki, powiedziała, że mam bardzo dobry wzrok, chociaż mi się wydawało inaczej, tzn. jak założę okulary -0,25 to już baardzo wyraźnie wszystko widzę, jakbym nosił -0,75 to już oczy po kilku minutach by bolały. Ostatnio zaczęły mnie boleć oczy, ponieważ długo używam komputera. Zacząłem stosować kropelki Lacrimal. Zlikwidowały ból praktycznie w 99%.

Zastanawiam się czy nie kupić jakichś okularów np.

http://allegro.pl/okazja-oryginalne-...355826913.html

Czy jakichś zwykłych z antyrefleksem, np za 50zł.
Czy w ogóle jest to opłacalne? Czy lepiej kupić okulary z krygujące na wadę -0,25?
Pa1n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 12:25   #2
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Wada wzroku? Okulary do komputera?

Nawet jeśli chcesz okulary zerówki, z antyrefleksem do komputera, to proponowałaby kupować je u optyka, po badaniach, nie na allegro
Co do mocy - jeżeli okulista uważa, ze są niepotrzebne, to jeśli nie jesteś pewien, zasięgnij rady innego. Nikt na forum Ci nie powie, czy powinieneś mieć z korektą wzroku czy bez.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 08:47   #3
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wada wzroku? Okulary do komputera?

Jeśli okulista mówi że okularów korekcyjnych nie potrzebujesz to mu uwierz, ewentualnie spróbuj wizyty u innego lekarza jeśli nie jesteś przekonany. Wada na poziomie 0.25 dioptrii, niezależnie czy na + czy - jest bardzo małą wadą i chyba nie znajdziesz nikogo kto by chciał ją korygować. Oczy przyzwyczajają się do okularów o danej mocy i wada się pogłębia, stabilizuje się dopiero po jakimś czasie (2 latach, czasem po kilkunastu a czasem nigdy i prowadzi do całkowitej utraty wzroku). Jeśli zaczniesz nosić okulary korekcyjne zbyt wcześnie to możesz zniszczyć sobie wzrok.

Póki co najlepiej będzie jak kupisz sobie krople nawilżające do oczu a podczas pracy przy komputerze co godzinę lub dwie będziesz sobie robić krótkie przerwy, po 5 czy 10 minut. To z pewnością zadziała lepiej niż okulary, bo Twoja wada wzroku jest minimalna i problemy które opisujesz są spowodowane zmęczeniem i przesuszeniem oczu.
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 19:20   #4
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wada wzroku? Okulary do komputera?

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Jeśli okulista mówi że okularów korekcyjnych nie potrzebujesz to mu uwierz, ewentualnie spróbuj wizyty u innego lekarza jeśli nie jesteś przekonany. Wada na poziomie 0.25 dioptrii, niezależnie czy na + czy - jest bardzo małą wadą i chyba nie znajdziesz nikogo kto by chciał ją korygować. Oczy przyzwyczajają się do okularów o danej mocy i wada się pogłębia, stabilizuje się dopiero po jakimś czasie (2 latach, czasem po kilkunastu a czasem nigdy i prowadzi do całkowitej utraty wzroku). Jeśli zaczniesz nosić okulary korekcyjne zbyt wcześnie to możesz zniszczyć sobie wzrok.

Póki co najlepiej będzie jak kupisz sobie krople nawilżające do oczu a podczas pracy przy komputerze co godzinę lub dwie będziesz sobie robić krótkie przerwy, po 5 czy 10 minut. To z pewnością zadziała lepiej niż okulary, bo Twoja wada wzroku jest minimalna i problemy które opisujesz są spowodowane zmęczeniem i przesuszeniem oczu.
Najnowsze badania naukowe wskazują na to, że powinno stosować się pełną korekcję wad wzroku, ponieważ nienoszenie okularów przyspiesza pogłębianie się wady.
Zwlekanie z korekcją tylko pogarsza sprawę.

Cytat:
Napisane przez Pa1n Pokaż wiadomość
Cześć, chciałbym się zapytać, co radzicie zrobić z moim problemem.

Otóż, mam 17 lat, jestem w technikum informatycznym, więc dużo czasu spędzam pracując na komputerze, również gry itp. 4 miesiące temu byłem u okulistki, powiedziała, że mam bardzo dobry wzrok, chociaż mi się wydawało inaczej, tzn. jak założę okulary -0,25 to już baardzo wyraźnie wszystko widzę, jakbym nosił -0,75 to już oczy po kilku minutach by bolały. Ostatnio zaczęły mnie boleć oczy, ponieważ długo używam komputera. Zacząłem stosować kropelki Lacrimal. Zlikwidowały ból praktycznie w 99%.

Zastanawiam się czy nie kupić jakichś okularów np.

http://allegro.pl/okazja-oryginalne-...355826913.html

Czy jakichś zwykłych z antyrefleksem, np za 50zł.
Czy w ogóle jest to opłacalne? Czy lepiej kupić okulary z krygujące na wadę -0,25?
Jeżeli uważasz, że masz problem z widzeniem a badanie okulistyczne nic nie wykazało to polecam wybrać się badanie wzroku do optometrysty.
Takie badanie obejmuje dodatkowe funkcje wzrokowe, takie jak: widzenie przestrzenne, sprawność akomodacji oka ( niezbędną do pracy z bliska), widzenie obuoczne.
Ja przez wiele lat męczyłam się podczas czytania, a okuliści mówili, że nie potrzebuję okularów. Tymczasem po badaniu optometrycznym, okazało się, że mam niewielki astygmatyzm i problem z widzeniem obuocznym. Po zastosowaniu odpowiedniej korekcji komfort czytania jest o wiele lepszy.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 09:14   #5
Pa1n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2
Dot.: Wada wzroku? Okulary do komputera?

31 lipca mam wizytę u okulisty, tym razem innego. Wytłumaczę co i jak, spytam czy nie mam nawet najmniejszej wady, czy nie lepiej nosić jakieś okulary do komputera itp. Jestem bardzo ciekawy.
Pa1n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 11:46   #6
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: Wada wzroku? Okulary do komputera?

Okulary do komputera tylko u optyka. Sama w tym tygodniu idę coś wybrać.
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-28 12:46:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:17.