Keratynowe prostowanie w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-17, 18:20   #1
Maajka94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Angry

Keratynowe prostowanie w ciąży


Witam Was drogie panie
Proszę o jakies rady, albo pocieszcie mnie ...
Znajoma polecila mi swoja kolezanke "fryzjerke",poprosila m ją o wyprostowanie włosów , tak aby utrzymalo sie to do nastepnego dnia, mam bardzo niesforne włosy, zaznaczyłam równiez , ze jestem w ciazy i jak narazie nie chce kombinowac z zadnymi wynalazkami typu keratynowe prostowanie czy chemiczne.. bo wiadomo ze na dzidziusia to zle wplywa, ona natomiast zaproponowala mi zabieg, który miał być 100% bezpieczny w ciązy.. mianowicie keratynowe prostowanie włosów- encanto cocochoco, jakaś nano keratyna, produkt bez formaldehydu. Zapewniała mnie ze zabieg jest bezpieczny w ciązy,więc sie zgodziłam...
Podczas zabiegu , az lzy mi lecialy, byl tak nieprzyjemny , mocny , chemiczny zapach, zwątpilam w to cudo i podczas zabiegu jeszcze raz zapytalam, czy napewno nie zaszkodzi to dzidziusiowi, ale caly czas byla w przekonaniu ze nie. Dzis 2 dzien z keratyna we wlosach, mam splukach jutro, z ciekawosci przeczytalam jednak opinie o tym zabiegu w ciazy i co sie okazalo, ze nawet tego nie zalecaja.. bo to przeciez chemia. Jestem zrozpaczona, sama zaszkodzilam swojemu dziecku ! Fryzjerka mnie zapewniala, ze jest to bezpieczne, bo nie zawiera w skladzie z formaldehydu. Proszę wymiencie sie swoimi doswiadczeniami , czy jest jakas kobieta tutaj, ktora rowniez zrobila taki zabieg w ciazy? Nie zasne chyba do konca ciązy spokojnie, strasznie sie martwie. Aktualnie 20 tc

Edytowane przez Maajka94
Czas edycji: 2015-07-17 o 18:21
Maajka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 19:18   #2
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Keratynowe prostowanie w ciąży

Ja nie potrafię Ci na to pytanie odpowiedzieć, bo nic takiego nie testowałam... Ja nawet nie pokusiłam się na farbowanie włosów, chociaż wiele osób farbuje i zabieg ten jest ponoć bezpieczny...

Powiem Ci jednak tak: nie czytaj tego, co jest w internecie, bo to często prawda wyssana z palca... Ja na przykład spotkałam się z informacją, że w ciąży nie powinno się malować paznokci, bo jakieś tam substancje przenikają do dziecka... przypuszczam, że przynajmniej 90% dziewczyn w ciąży maluje paznokcie i z dzieciaczkami nic się nie dzieje

Teraz już nic nie zrobisz, jeśli jednak się boisz, to zamiast zaglądać w internet skontaktuj się ze swoim ginekologiem i jego zapytaj

W każdym bądź razie teraz się nie denerwuj, bo już nic nie zmienisz, a stres może zaszkodzić dziecku...

Trzymam kciuki, żeby wszystko było w porządku
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 21:03   #3
malinowa4
Zakorzenienie
 
Avatar malinowa4
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 030
Dot.: Keratynowe prostowanie w ciąży

ja miałam keratynowe prostowanie tyle, że firmy alfaparf w pierwszym trymestrze, jak jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży. i jak narazie wszystko jest okej (30tc). włosy też miałam rozjaśniane i farbowane. nie ma co popadać w panikę. miałaś dobrą wentylację w pomieszczeniu ?
malinowa4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 07:33   #4
Maajka94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Keratynowe prostowanie w ciąży

Cytat:
Napisane przez malinowa4 Pokaż wiadomość
ja miałam keratynowe prostowanie tyle, że firmy alfaparf w pierwszym trymestrze, jak jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży. i jak narazie wszystko jest okej (30tc). włosy też miałam rozjaśniane i farbowane. nie ma co popadać w panikę. miałaś dobrą wentylację w pomieszczeniu ?
Zabieg zrobiła mi u mnie w domu na balkonie, chociaz nie wiem czy to coś dało, bo mimo wszysko oczy mi łzawiły i piekło w gardle chwilami, musiałam wstać i przejść się w kółko po balkonie.. :/ Nie wiem czy to przez wyczulony węch, bo nawet w ciąży przeszkadza mi zapach lakierów, a nigdy tak nie drażnił, czy aż tak trujące składniki były w tej keratynie... niby bez formaldehydu.
A u Ciebie jak wyglądał zabieg ?
Tez bylo czuc tak mocno tę okropną chemię ?

Edytowane przez Maajka94
Czas edycji: 2015-07-18 o 07:37
Maajka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 10:20   #5
malinowa4
Zakorzenienie
 
Avatar malinowa4
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 030
Dot.: Keratynowe prostowanie w ciąży

Cytat:
Napisane przez Maajka94 Pokaż wiadomość
Zabieg zrobiła mi u mnie w domu na balkonie, chociaz nie wiem czy to coś dało, bo mimo wszysko oczy mi łzawiły i piekło w gardle chwilami, musiałam wstać i przejść się w kółko po balkonie.. :/ Nie wiem czy to przez wyczulony węch, bo nawet w ciąży przeszkadza mi zapach lakierów, a nigdy tak nie drażnił, czy aż tak trujące składniki były w tej keratynie... niby bez formaldehydu.
A u Ciebie jak wyglądał zabieg ?
Tez bylo czuc tak mocno tę okropną chemię ?
ja miałam robione w salonie, w zimie więc troszkę gorsze warunki. wentylacja oczywiście była. najbardziej śmierdziało jak trzeba było prostownicą te włosy z preparatem przeprostować, bo wtedy się ta hmm para (?) , opary unosiły. ale było do zniesienia. gorzej było jak raz siedziałam w salonie i ktoś inny miał robione , wtedy to aż wyjść musiałam , już wiedziałam, że jestem w ciąży. i faktycznie tak drapało po gardle, dużo bardziej niż kiedy ja miałam wykonywany zabieg.
malinowa4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 18:39   #6
kitowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 6
Dot.: Keratynowe prostowanie w ciąży

Aby mieć proste włosy kupuje w sklepie xxx, zestaw do prostowania Encanto do Brasil, zabieg wykonuje raz na 3 miesiące. Robi się to w domu i wydaje mi się ze nie powinien zaszkodzić kobiecie w ciąży. Nigdy nie korzystałam z zabiegów u fryzjera bo zadowolił mnie ten produkt

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-11-09 o 22:54 Powód: Link.
kitowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 20:14   #7
SylwCia9114
Raczkowanie
 
Avatar SylwCia9114
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 118
Dot.: Keratynowe prostowanie w ciąży

Cytat:
Napisane przez kitowska Pokaż wiadomość
Aby mieć proste włosy kupuje w sklepie , zestaw do prostowania Encanto do Brasil, zabieg wykonuje raz na 3 miesiące. Robi się to w domu i wydaje mi się ze nie powinien zaszkodzić kobiecie w ciąży. Nigdy nie korzystałam z zabiegów u fryzjera bo zadowolił mnie ten produkt
Chyba jednak lepiej uważać z preparatami do prostowania w ciąży.... Ja bym się nie odważyła, jednak słyszałam o takich co robią w trakcie ciąży i regularnie i okazyjnie.

@Maajka94 Teraz kochana się tylko nie denerwuj !! Ten stres może być groźniejszy od tego prostowania włosów !! Wszystko będzie dobrze
SylwCia9114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-05, 14:09   #8
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: Keratynowe prostowanie w ciąży

Nie wiem co to za "fryzjerka" bo moim zdaniem to osoba niebezpieczna dla innych!! Jak można nie wiedzieć ze ENCANTO a COCOCHOCO to dwie zupełnie rożne rzeczy - i owszem formaldehydu nie zawiera COCOCHOCO a jak widać Pani ta osoba robiła encanto - które owszem formaldehyd ma i śmierdzi szczypie w oczy i nie powinno się go wykonywać w ciąży juz ma pewno....


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-05 15:09:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:03.