Sejm finansuje uczelnie!...ale tylko katolickie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-05, 17:46   #31
Belcia
Zakorzenienie
 
Avatar Belcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 960
GG do Belcia
Dot.: Sejm finansuje uczelnie!...ale tylko katolickie

Rydzyk WON!!!!!!

jak jakas zaraza...!!!!
__________________


Belcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 20:18   #32
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Sejm finansuje uczelnie!...ale tylko katolickie

Cytat:
Napisane przez mech
Wytłumaczę Ci. Każdy sposób na zdobycie "rzędu dusz" jest dobry. Podlizywanie się Rydzykowi daje rezultaty? No to się podlizujemy! Kupą, mości panowie (i panie)
Tu nie chodzi o Polskę, o nas. Ani PiS, ani PO, ani Samoobrona itd nie przejmują się Polską, tym aby tu było lepiej, normalniej, bezpieczniej, sprawiedliwiej. Nie. Chodzi tylko o to, by:
- mieć władzę
- mieć pieniądze i ustawić siebie i swoich - reszta się nie liczy
- załatwić swoje interesy, zemścić się na tych, którzy mieli pecha nadepnąć w przeszłości na odcisk dzisiejszemu "włodarzowi".
Niby po co te lustracje, rozliczenia z przeszłością itp? Czy informacja, że pan X był zmuszany do współpracy z milicją czy kim tam, kogokolwiek nakarmi, da pracę, wyleczy, udoskonali prawo? Nie! Ale u nas wszystko leży, bo panujący uganiają się za spiskami Żydów, Masonów i Cyklistów, zamiast zająć się bieżącymi problemami
Wybaczcie mi gorycz...ale już nie mogę
nie chodzi mi o to, że nie jestem świadoma niskich pobudek działań polityków. Raczej o to, że nie rozumiem dlaczego niektóre z przedmówczyń naskoczyły na kaczynskiego. nie cierpie go - przyznaję - no ale z w tym momencie to raczej o PO chodzi. druga sprawa - to zastanawiajace, że PO samo na siebie bicz kręci - takim zachowaniem nie przekonają do siebie "wyznawców" PIS-u (bo oni tylko radia słuchają i trwają) a dodatkow stracą szacunek swoich wyborców. Dla mnie to taki samobój troche. pozdrawiam.
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 20:25   #33
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: Sejm finansuje uczelnie!...ale tylko katolickie

Cytat:
Napisane przez orenda
nie chodzi mi o to, że nie jestem świadoma niskich pobudek działań polityków. Raczej o to, że nie rozumiem dlaczego niektóre z przedmówczyń naskoczyły na kaczynskiego. nie cierpie go - przyznaję - no ale z w tym momencie to raczej o PO chodzi.
źle Cię zrozumiałam, przepraszam

Cytat:
Napisane przez orenda
druga sprawa - to zastanawiajace, że PO samo na siebie bicz kręci - takim zachowaniem nie przekonają do siebie "wyznawców" PIS-u (bo oni tylko radia słuchają i trwają) a dodatkow stracą szacunek swoich wyborców. Dla mnie to taki samobój troche. pozdrawiam.
Tu masz rację Ale u nas juz dawno przestało być logicznie, więc nawet samobóje mnie nie dziwią tak jak powinny
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 22:50   #34
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: Sejm finansuje uczelnie!...ale tylko katolickie

to co sie dzieje w panstwie polskim to zakrawa na kpine, nic mnie juz chyba zbytnio nie zdziwi,to jakis chory kraj i faktycznie najlepiej spakowac manatki i sie stad zabrac
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 23:04   #35
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Sejm finansuje uczelnie!...ale tylko katolickie

Cytat:
Napisane przez mech
źle Cię zrozumiałam, przepraszam



Tu masz rację Ale u nas juz dawno przestało być logicznie, więc nawet samobóje mnie nie dziwią tak jak powinny
no i co teraz?? wszystko pięknie na kampanii,ale jak przychodzi co do czego to i "wielkie sprawiedliwe PO"(srata tata) robi normalnym obywatelom u d**y za przeproszeniem...I na kogo głosować co??
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 00:35   #36
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Sejm finansuje uczelnie!...ale tylko katolickie

Cytat:
Napisane przez ka_ma
to co sie dzieje w panstwie polskim to zakrawa na kpine, nic mnie juz chyba zbytnio nie zdziwi,to jakis chory kraj i faktycznie najlepiej spakowac manatki i sie stad zabrac
Coraz częściej mam takie mysli, aby spakować się i wyjechać (niestety) .
A co mnie wkurza:
1. Kraj (nasi wspaniali rządzący na Wiejskiej) coraz bardziej nietolerancyjny. Nie dość, że kościół rządzi, to nawet manifestacji nie możan urządzić, aby okazać swoje niezadowolenie. Niedługo nie będzie możan podetrzeć sobie tyłka bez zgody Kaczyńskich.
2. Prawo do dupy (przepraszam poniosło mnie), oprawca jest chroniony, a poszkodowany nie, Wyroki za morderstwo u nas w kraju są jak w innych krajach za kradzież. Przemoc domowa ,czyli katowanie żon i dzieci jest u nas na poziomie kraju ...............(nie ma chyba takiego kraju). NAsz biedny rząd nie potrafi sobie jakoś poradzić, poniewaz jesli zaostrzy prawo to trzeba będzie wybudowac więcej więzień - ot , to jest ich argument .
Mordercy w poprawczakach mają zapewniony niezły urlopik, kino domowe, sprzęt grający , raz w roku wyjazd za granicę. Na całą Polskę jest jeden poprawczak taki jak powinien być, czyli nieletni mordercy chodzą po "liniach".


Więc zamiast nasz rząd zabrać się za poprawienie w/w problemów to tylko chce rozliczać, rozliczać i rozliczać.

I mam juz tego doooość!!! Wiecie jak w Stanach mówią o Polsce (typowi amerykanie), że jest to Meksyk Europy, i to się zgadza. Można zabić, kraść , robić co się chce, wystarczy mieć tylko kase i wszystko się załatwi . Oczywiście jeszcze zapisać się do klubu Radio Maryja, no i wtedy można zabawić się w Boga.

Może trochę nie w temacie napisałam ,ale musiałam już to z siebie wyrzucić .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 08:25   #37
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Sejm finansuje uczelnie!...ale tylko katolickie

To przerażające co sie dzieje. Polska zaczyna mi przypominać Afganistan, tylko że w wersji katolickiej. Obowiązkowa religia w szkołach, religia na maturze(buahahaha), zdecydowane faforyzowanie instytucji związaych z Kościołem. I ta cała Wojtyłomania, jak ktoś to dobrze określił na Wizażu.
Co się dzieje w tym cholernym kraju? Niedługo dojdzie do tego, że ludzie bez chrztu będą traktowani jak obywatele drugiej kategorii.
Nie ma co, wynoszę się z Polski. Rzygać mi się już chce, za przeproszeniem tym pseudokatolicyzmem.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-06, 09:19   #38
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: Sejm finansuje uczelnie!...ale tylko katolickie

Paula07, spray, bardzo delikatnie ujęłyście to, o czym sama myślę
Kurczę, "wyzwalamy" Białoruś, a nie widzimy, że najpierw sami siebie powinniśmy zacząć wyzwalać i zacząć od własnego podwórka. Tacy wierzący, a belki we własnym oku nie widzą (choć co prawda jeden Belka był niektórym solą w oku, ale to nie zupełnie to samo ).
Źle się dzieje w państwie polskim a będzie gorzej. I nie będę zaskoczona, jak to się skończy takimi manifestacjami jak teraz we Francji.
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 09:38   #39
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Dot.: Sejm finansuje uczelnie!...ale tylko katolickie

A ja czekam aż zaczniemy płacić podatki na kościół.
Świątynie Opatrzności Bożej lekką reką dofinansowali,chcą wprowadzenia obowiązkowej religi lub etyki.
Nie wiem czy czytałyście, ale pewien księzulek wpadł na pomysł wprowadzenia godziny policyjnej dla młodzieży(czy to nie jest łamanie prawa i konstytuacji?).Oczywiscie głupi urzędnicy mu przyklasneli.
Teraz sprawa dofinansowania tych uczelni.
Jak na to patrzę to nie wiem czy jednak pójdę głosować.PO też uczestniczy w tych wszystkich projektach.Pis się podlizuje Rydzykowi,a PO robi to samo,tyle że trzyma z innymi mniej radykalnym dostojnikami kościelnymi.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 09:44   #40
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Sejm finansuje uczelnie!...ale tylko katolickie

Czy Tusk do kościoła z cywilną małżonką po ślub się nie wybrał przed wyborami? To już była zapowiedź, że PO razem z wiaterkiem, jak chorągiewka... albo może- zabezpieczał sobie tyły w razie przegranej.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 09:50   #41
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Sejm finansuje uczelnie!...ale tylko katolickie

do tylka z takim krajem!



btw: wiecie, co mnie najbardziej fascynuje? wchodze na forum i czytam same wypowiedzi anty-rydzykowe, anty-kaczynskie i anty-tego-typu-rzeczy.
rozmawiam ze znajomymi - maja takie samo zdanie jak ja (a ja jak Wy ).

wiec gdzie sa ci wszyscy ludzie, ktorzy sa za? jakos jeszcze nie udalo mi sie ich spotkac.
czyzby sie wstydzili do tego przyznac? (w sumie to sie nie dziwie, w koncu to zaden powod do dumy).
a moze ta sa tylko mohery? ale czy moherowa liga jest az tak liczna i silna?
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-06, 09:58   #42
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: Sejm finansuje uczelnie!...ale tylko katolickie

Germini, też się nad tym zastanawiam Nie spotkałam jeszcze ( moim otoczeniu) nikogo, kto popierałby wymysły naszego (pożal się Boże) rządu, a przecież ktoś na nich do chol... głosował!
A co do moherów... oj...sporo ich. W połączeniu z MW, szkoda gadać. Chociaż jest w tym jedna dobra rzecz W końcu wnuczek chadza ręka w rękę z babcią na te same manifestacje
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 10:14   #43
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Sejm finansuje uczelnie!...ale tylko katolickie

a ja sie ciesze. jestem studentka jednej z tych uczelni - Ignatianum.
przeciez nie bede plakac ze bede miala za darmo studia
chociaz gdyby udalo mi sie uzyskac stypendium za wyniki w nauce tez mialabym
ale teraz bedzie jeszcze lepiej dzieki temu mam mozliwosc pojcia jeszcze na jakies studium zaoczne.. bo po pedagogice ciezko cos znalesc potem..
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 10:46   #44
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Sejm finansuje uczelnie!...ale tylko katolickie

Ciągle zastanawiam się skąd obecny rząd ma tyle pieniędzy na finansowanie tylu przedsięwzięć .

Odnoszę wrażenie , ze Polska stanie się pańswtem kościelnym, o ile już nie jest.

No cóż, ktoś musiał tych ludzi wybrać i nawet wiem kto wybierał.
Swietnie to sobie wymyślili, są w zażyłych stosunkach z najbogatszym księdzem w kraju,bo za pomocą jego środka przekazu mogą manipulwać ludzmi. Teraz finansują kościelne uczelnie, zeby zapewnić sobie przychylnośc Kościoła i jego wiernych.

Żenada... po prostu żenada. Nie w takim kraju chciałam wychowywać moje dziecko.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/

Edytowane przez manolita
Czas edycji: 2006-04-06 o 11:08
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 11:05   #45
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Dot.: Sejm finansuje uczelnie!...ale tylko katolickie

O własnie przeczytałam:
http://wiadomosci.onet.pl/1302203,11,item.html

I się zastanawiam,ile jeszcze razy będą im przypominać,przywoływać,g rozić paluszkiem.Dopuścili do sytuacji w której Rydzyk już ma tyle zwolenników, że ma watykan delikatnie mówiąć gdzieś...
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 16:02   #46
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Sejm finansuje uczelnie!...ale tylko katolickie

Cytat:
Napisane przez Germini
wiec gdzie sa ci wszyscy ludzie, ktorzy sa za? jakos jeszcze nie udalo mi sie ich spotkac.
czyzby sie wstydzili do tego przyznac? (w sumie to sie nie dziwie, w koncu to zaden powod do dumy).
a moze ta sa tylko mohery? ale czy moherowa liga jest az tak liczna i silna?
Być może moherów nie jest jakaś zastraszająca ilość, ale wystarczy, że oni wszyscy pójdą na wybory, bo czują obywatelski obowiązek, a młodzi ludzie wypną się na wszystko, zbojkotują wybory, a później płaczą, że im źle, że się wyprowadzają, że w takim kraju nie będą żyć... Nie chodzi mi o to, żeby krytykować wszystkich, którzy chcą wyjeżdżać za granicę. To ich indywidualna decyzja i całkowicie ją szanuję. Coś mnie jednak trafia, kiedy ktoś nie idzie na wybory ("bo po co?") a potem marudzi, że jest źle.

Na samą myśl o tym, co się dzieje w Polsce przychodzą mi do głowy same niecenzuralne słowa. Postępująca ingerencja kościoła w sprawy naszego kraju z dnia na dzień coraz bardziej mnie przeraża. Jednak ja wiem, że zrobiłam coś, żeby temu zapobiec idąc na wybory. W przeciwieństwie do wielu osób, które tego nie zrobiły, a które krzyczą najgłośniej, że im się nie podoba.

Nie wiem ile z osób wypowiadających się w tym wątku poszło głosować i naprawdę mnie to nie interesuje. Moja wypowiedź jest po prostu luźną refleksją

Heh, ja też musiałam się uzewnętrznić
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 17:10   #47
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Sejm finansuje uczelnie!...ale tylko katolickie

Vretka masz absolutną racje. U mnie w rodzinie dziadkowie po raz pierwszy chcieli zbojkotowac wybory, bo nie lubią ani Kaczorów ani Tuska, ale jak to usłyszałam to zapytałam sie ich czy chca zyc w państwie Kaczorów. Powiedzieli, że nie chcą. I generalnie powiedziałąm im, że powinni wybrac mniejsze zło. Poszli na wybory. Nie rozumiem tez ludzi, którzy nie robia nic by cos zmienic, oddać ten swój jeden głos, a potem płaczą, że jest beznadziejnie.

A prawda jest taka, że prawica ma bardziej obowiazkowy elektorat, bo w gruncie rzeczy większosć z nich to patrioci. Przecież prawica jak nic ciagle krzyczy o narodzie, o tradycji i kościele. Sama MW ma na tym punkcie chyba największego fioła. I właśnie ta ich wiara w Polskę kaze im wszystkim lecieć do urn. A lewicowcy i liberałowie są tacy bardziej ospali, nie chce im sie, protestują robią jakies cuda i narzekają. Ale jak przyjdzie co do czego to nie chcą wziac sprawy w swoje ręce. Prawda jest taka, że niewiele własnie z takich osób idzie na wybory bo cos tym samym manifestuje. Najczesciej swoje niezadowolenie. No i mamy co mamy...

Podsumowując... prawica bardziej uderza w MY (państwo, naród, społeczność koscielna), a lewica i środek uderza w JA (geje, lesbijki, kobiety i ich prawa). Prawica łączy swój elektorat, przez co czuja sie oni współodpowiedzialni za swoje głosy, czują jedność. Lewica natomiast nakręca ludzi na myślenie o sobie i o swoich prawach i potrzebach. Przez co każdy chce zamanifestować siebie, swoje poglady itd. I to moim zdaniem przesądziło sprawe...

A liberałowie i lewicowcy dopiero sie teraz bratają... w swoim nieszczęściu.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 17:24   #48
goga1001
Zadomowienie
 
Avatar goga1001
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 1 091
GG do goga1001
Dot.: Sejm finansuje uczelnie!...ale tylko katolickie

Cytat:
Napisane przez mech
Germini, też się nad tym zastanawiam Nie spotkałam jeszcze ( moim otoczeniu) nikogo, kto popierałby wymysły naszego (pożal się Boże) rządu, a przecież ktoś na nich do chol... głosował!
A co do moherów... oj...sporo ich. W połączeniu z MW, szkoda gadać. Chociaż jest w tym jedna dobra rzecz W końcu wnuczek chadza ręka w rękę z babcią na te same manifestacje
Ja też się zastanawiam gdzie Ci ludzie Ja także spotykam samych przeciwników, więc.... No bo nie tylko politycy są za
__________________
Okna funkcjonują w obie strony, lustra tylko w jedną .






goga1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 17:33   #49
goga1001
Zadomowienie
 
Avatar goga1001
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 1 091
GG do goga1001
Dot.: Sejm finansuje uczelnie!...ale tylko katolickie

A apropo naszego kraju to nie mam słów....
Politycy sami siebie ośmieszaja. I oni reprezentują nasz kraj????!!!!! Bez komentarza.........


A sprawiedliwość w Polsce przekracza wszystko.
__________________
Okna funkcjonują w obie strony, lustra tylko w jedną .






goga1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-20, 12:51   #50
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Sejm finansuje uczelnie!...ale tylko katolickie

Cytat:
Napisane przez nervica

Dziwić się później co o nas sądzą inni:

http://www.europolityka.pl/ezy/krzywe.html
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:06.