Lalique pour Homme Equus - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-14, 19:53   #1
marek_zaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 12

Lalique pour Homme Equus


Zachęcony opiniami na tym forum oraz w różnych perfumeriach internetowych postanowiłem wybrać się do perfumerii stacjonarnej i zakupić 50 ml Lalique pour Homme Equus.

Nie wiem, czy ja mam coś nie tak z węchem, ale zapach wydał mi się okropny. W porównaniu z szarym Hugo Bossem albo z CH212 śmierdzi pieprzem i jakimiś lekarstwami na kilometr. Ten pieprz cały czas dominuje.. .zero świeżości.

Niestety, nie mam kobiety przy sobie, która mogłaby wydać opinię, ćzy zapach jest faktycznie ok. Nie wiem, czy na forach internetowych nie ma przewagi tzw. buzzz marketing, gdzie wynajęte osoby piszą pozytywne opinie tylko po to, aby dany produkt dobrze się sprzedawał. Stąd moje pytanie do Was Panie, co Wy widzicie w tym zapachu?????

marek_zaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 20:27   #2
MichailK
Zadomowienie
 
Avatar MichailK
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 165
Dot.: Lalique pour Homme Equus

Cytat:
Napisane przez marek_zaxxx Pokaż wiadomość
Zachęcony opiniami na tym forum oraz w różnych perfumeriach internetowych postanowiłem wybrać się do perfumerii stacjonarnej i zakupić 50 ml Lalique pour Homme Equus.

Nie wiem, czy ja mam coś nie tak z węchem, ale zapach wydał mi się okropny. W porównaniu z szarym Hugo Bossem albo z CH212 śmierdzi pieprzem i jakimiś lekarstwami na kilometr. Ten pieprz cały czas dominuje.. .zero świeżości.

Niestety, nie mam kobiety przy sobie, która mogłaby wydać opinię, ćzy zapach jest faktycznie ok. Nie wiem, czy na forach internetowych nie ma przewagi tzw. buzzz marketing, gdzie wynajęte osoby piszą pozytywne opinie tylko po to, aby dany produkt dobrze się sprzedawał. Stąd moje pytanie do Was Panie, co Wy widzicie w tym zapachu?????

Ja choć jestem "pci odmiennej" od pytanych przez Ciebie, mogę odpowiedzieć : de gustibus non est disputandum.
MichailK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 20:37   #3
Bellatrix
gamma Orionis
 
Avatar Bellatrix
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 239
Dot.: Lalique pour Homme Equus

Tak jak napisał MichailK.
Odbiór zapachów, ich ułożenie na skórze i skojarzenia które wywołują są sprawami bardzo subiektywnymi. Trudno, taki nos. Dla Ciebie Equus śmierdzi pieprzem, a Hugo Boss się podoba; dla mnie natomiast wspomniany Lalique jest niezwykły, majerankowo-ziołowy i noszę go z przyjemnością, natomiast jakikolwiek zapach Bossa wywołuje w najlepszym wypadku - ziewanie ;]

De gustibus
... Chociaż przyznaję, że czasem czując obok siebie Black Afgano, mam ochotę zadać podobne pytanie. I wcielić w życie końcową emotkę ;]
__________________
Then, methought, the air grew denser, perfumed from an unseen censer
Swung by Seraphim whose foot-falls tinkled on the tufted floor...

avatar: Edward Okuń "Noc"
Bellatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 20:49   #4
marek_zaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 12
Dot.: Lalique pour Homme Equus

Cytat:
Napisane przez Bellatrix Pokaż wiadomość
dla mnie natomiast wspomniany Lalique jest niezwykły, majerankowo-ziołowy i noszę go z przyjemnością, natomiast jakikolwiek zapach Bossa wywołuje w najlepszym wypadku - ziewanie ;]
nosisz? Ty, w sensie kobieta????

No tak, teraz oprócz pieprzu czuję głównie majeranek. Hmm.... zapach ma coś w sobie faktycznie, ale jakoś nie mogę go "strawić".
marek_zaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 21:22   #5
MAGDA1704
Zakorzenienie
 
Avatar MAGDA1704
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: irgendwo in Polen
Wiadomości: 3 111
GG do MAGDA1704
Dot.: Lalique pour Homme Equus

uwazam tak jak moi przedmówcy-jedne zapachy nam sie podobaja inne nie...a moze potrzebujesz czasu by pokochac ten zapach moze Ten zapach źle układa się na Twojej skórze

mój Tż używa Lalique pour Homme Equus już kolejne opakowanie i ja ten zapach po prostu uwielbiam dla mnie jest świeży korzenny a potem wyczuwam coś jeszcze takiego subtelnego ciepłego ale to chyba tak kardamon (nie wiem nawet czy jest w składzie)układa sie na jego skórze no i jest mega trwaly
dla mnie to jeden z najbardziej takich typowo meskich zapachów...
mój Tż np: nie lubi armaniego a dla mnie boss jest taki niewyrażny i mało "krzykliwy"

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

a i jakos nie wyczuwam samego pieprzu tak jak Ty-ja czuje bardziej przyprawy ale mało w nic pieprzu..cóż kazdy ma inny nos(w znaczeniu węch)
MAGDA1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 21:29   #6
marek_zaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 12
Dot.: Lalique pour Homme Equus

Dzięki Magda za pocieszenie... trochę już mniej żałuję tych 200 złociszy

Pieprz wyczuwam mocno na początku.. podobnie jak w Escada Sentiment... dalej wspomniana Escada fajnie się rozwija w świeżą cytrynę z domieszką jagód (?) - a tutaj czuję, jakbym palce umoczył w jakiejś zupie.. to pewnie ten majeranek? Co prawda, po godzinie majeranek nie jest już tak dokuczliwy i czuć bardziej ciepłe nuty, nawet jest przyjemnie, tylko ja to wyczuwam po przyłożeniu nosa do skóry. Otoczenie po dzisiejszym teście w pracy jakoś nie zwracało uwagi, ale może przesadzam - bo co mieli mówić, może zaniemówili z wrażenia?
marek_zaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 11:14   #7
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Lalique pour Homme Equus

Cytat:
Napisane przez marek_zaxxx Pokaż wiadomość
Niestety, nie mam kobiety przy sobie, która mogłaby wydać opinię, ćzy zapach jest faktycznie ok. Nie wiem, czy na forach internetowych nie ma przewagi tzw. buzzz marketing, gdzie wynajęte osoby piszą pozytywne opinie tylko po to, aby dany produkt dobrze się sprzedawał. Stąd moje pytanie do Was Panie, co Wy widzicie w tym zapachu?????
Kupując perfumy kieruj się własnym węchem i własnymi upodobaniami a dopiero w drugiej kolejności opinią otoczenia - one mają przede wszystkim współgrać z Tobą
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-09, 10:51   #8
R90
Raczkowanie
 
Avatar R90
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 43
Dot.: Lalique pour Homme Equus

Bardzo fajny zapach, przymierzam się do jego kupna. Tylko mam pytanie. Psikałem nim ostatnio w D. i nie powalała trwałością ta woda. Delikatna i bardziej przy skórze, jednak zapach od razu mnie zafascynował. Jest problem, bo są dwie wersje, czyli EDP i EDT. Nie wiem którą wersją psikałem, ale myślę, że chyba była to EDT. Wiele osób narzekało w recenzjach na trwałość wody toaletowej, natomiast EDP podobnież pachnie długo. Czy ktoś wąchał i testował EDP i może sie podzielić spostrzeżeniami?
R90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 11:25   #9
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: Lalique pour Homme Equus

Cytat:
Napisane przez marek_zaxxx Pokaż wiadomość
Dzięki Magda za pocieszenie... trochę już mniej żałuję tych 200 złociszy

Pieprz wyczuwam mocno na początku.. podobnie jak w Escada Sentiment... dalej wspomniana Escada fajnie się rozwija w świeżą cytrynę z domieszką jagód (?) - a tutaj czuję, jakbym palce umoczył w jakiejś zupie.. to pewnie ten majeranek? Co prawda, po godzinie majeranek nie jest już tak dokuczliwy i czuć bardziej ciepłe nuty, nawet jest przyjemnie, tylko ja to wyczuwam po przyłożeniu nosa do skóry. Otoczenie po dzisiejszym teście w pracy jakoś nie zwracało uwagi, ale może przesadzam - bo co mieli mówić, może zaniemówili z wrażenia?
A mnie się wydaje że Ty po prostu preferujesz inny rodzaj zapachów - bardziej cytrusowo/świeże, więc raczej nie kupowałabym czegoś tylko dlatego że ma dobre recenzje Jest wiele fajnych zapachów, bardziej w twoim typie i tez mają pochlebne opinie
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 12:22   #10
selya
Zadomowienie
 
Avatar selya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 976
Dot.: Lalique pour Homme Equus

Cytat:
Napisane przez R90 Pokaż wiadomość
Czy ktoś wąchał i testował EDP i może sie podzielić spostrzeżeniami?
miałam EDP a teraz mam EDT
EDP jest gęstsza, wyraźniejsza i moim zdaniem trwalsza
doradzam EDP, moja EDT to niestety pomyłka przy zakupie
__________________

dear darkness

selya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 12:35   #11
R90
Raczkowanie
 
Avatar R90
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 43
Dot.: Lalique pour Homme Equus

Cytat:
Napisane przez selya Pokaż wiadomość
miałam EDP a teraz mam EDT
EDP jest gęstsza, wyraźniejsza i moim zdaniem trwalsza
doradzam EDP, moja EDT to niestety pomyłka przy zakupie
Używasz męskich perfum?
R90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-09, 12:38   #12
selya
Zadomowienie
 
Avatar selya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 976
Dot.: Lalique pour Homme Equus

no pewnie
__________________

dear darkness

selya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 12:43   #13
R90
Raczkowanie
 
Avatar R90
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 43
Dot.: Lalique pour Homme Equus

Aha, czyli podsumowując polecasz EDP? Własnie była mi potrzebna osoba która miała styczność z EDP jak i EDT. Tym co psikałem w D. była pewnie EDT i bardzo podobała mi się ta nuta lekko słodka a także lekko wytrwana, czyli połączenie tytoniu z czymś tam, która wychodzi po jakichś 30 minutach. W EDP dużo różni się kompozycja zapachowa niż w EDT?
R90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 12:55   #14
selya
Zadomowienie
 
Avatar selya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 976
Dot.: Lalique pour Homme Equus

nie, to ta sama kompozycja - bynajmniej na mój nos
tak jak napisałam EDP jest gęstsza, bogatsza, a EDT lżejsza, bardziej transparentna
ale to wciąż ten sam zapach
__________________

dear darkness

selya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 12:56   #15
R90
Raczkowanie
 
Avatar R90
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 43
Dot.: Lalique pour Homme Equus

Aha, to we wrześniu kupuję EDP Dzięki za pomoc
R90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 12:57   #16
selya
Zadomowienie
 
Avatar selya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 976
Dot.: Lalique pour Homme Equus

miłego pachnienia
__________________

dear darkness

selya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 18:22   #17
pafcioo
Raczkowanie
 
Avatar pafcioo
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 262
Dot.: Lalique pour Homme Equus

Poszukuję próbki tego zapachu. W moim mieście nie mogę znaleźć w żadnej perfumerii. Może macie flakonik, z którego można odlać parę mililitrów.

Edytowane przez pafcioo
Czas edycji: 2012-01-22 o 08:21
pafcioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 20:57   #18
Armanii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 15
Dot.: Lalique pour Homme Equus

Kupiłem sobie buteleczkę EDP i jestem niemiło zaskoczony słabą trwałością zapachu.

Acqua di Gio (Armani) i Light Blue (D&G) pachną na mnie i na moich ubraniach dość długo (na ubraniu czuć zapach nawet następnego dnia), chociaż oba zapachy są edycjami EDT.

EDP powinno utrzymywać się dłużej, a tutaj moich Lalique Equus nie czułem na sobie już po 3-4h. Na ubraniu po ~12h też nie było po nich śladu. Czy to normalne? =/ Bo przyznam, że zapach mi się bardzo podoba, tylko co mi po nim, jak tak szybko zanika?
Armanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 10:51   #19
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Lalique pour Homme Equus

Cytat:
Napisane przez Armanii Pokaż wiadomość
Kupiłem sobie buteleczkę EDP i jestem niemiło zaskoczony słabą trwałością zapachu.

Acqua di Gio (Armani) i Light Blue (D&G) pachną na mnie i na moich ubraniach dość długo (na ubraniu czuć zapach nawet następnego dnia), chociaż oba zapachy są edycjami EDT.

EDP powinno utrzymywać się dłużej, a tutaj moich Lalique Equus nie czułem na sobie już po 3-4h. Na ubraniu po ~12h też nie było po nich śladu. Czy to normalne? =/ Bo przyznam, że zapach mi się bardzo podoba, tylko co mi po nim, jak tak szybko zanika?
A skąd biorą się te przypuszczenia, że EDP powinno być trwalsze od EDT? Wszystko zależy od skóry, ale z tego co pamiętam to Equus ma to do siebie, że bardzo często bywa nietrwały.

Na mnie przykładowo Jordan Legend EDC jest trwalszy niż niejedna EDP, choćby CdG Wonderwood.
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-09 11:51:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:39.