Jedzenie powodujące raka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-03, 20:54   #1
aischaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 26
Exclamation

Jedzenie powodujące raka


Stwórzmy liste "zakazanego jedzenia" Prosze to dla mnie ważna, bo jestem obciążona genetycznie rakiem...
aischaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 21:33   #2
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Jedzenie powodujące raka

Aischo przyznam sie ze uśmiechnęłam sie czytając Twojego posta. Również jestem obciążona genetycznie, ale jakos nie przypominam sobie żeby jakies jedzonko było "zakazane" są tylko rzeczy, które zwiększają prawdopodobieństwo zachorowania.
Nie wiem czy to do jedzenia zaliczyć, ale napewno papierosy i wszelakiego rodzaju leki (nie tylko przeciwbólowe), wiem ze bylo cos jeszcze ale nie moge sobie przypomniec w tej chwili.
Niom ale mam nadzieje ze wizazanki przypomną
Pozdrawiam
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 22:12   #3
aischaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 26
Unhappy Dot.: Jedzenie powodujące raka

Cytat:
Napisane przez virtual_reality
Aischo przyznam sie ze uśmiechnęłam sie czytając Twojego posta. Również jestem obciążona genetycznie, ale jakos nie przypominam sobie żeby jakies jedzonko było "zakazane" są tylko rzeczy, które zwiększają prawdopodobieństwo zachorowania.
Nie wiem czy to do jedzenia zaliczyć, ale napewno papierosy i wszelakiego rodzaju leki (nie tylko przeciwbólowe), wiem ze bylo cos jeszcze ale nie moge sobie przypomniec w tej chwili.
Niom ale mam nadzieje ze wizazanki przypomną
Pozdrawiam
są rzeczy zakazane, np chipsy :/ a tabletki z witaminami też? albo l-karnityna czy sublement z drożdży?? odpisz
aischaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 22:22   #4
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Jedzenie powodujące raka

Słońce, chipsy są niezdrowe ogólnie rzecz biorąc, np. na wątrobe co powoduje jej przesilenie i złą prace prowadzącą czasami do powstania nowortora narządów wewnętrzych (wątroby, jelita grubego, dwunastnicy, itp).
Tak samo wszystkie leki WSZYSTKIE przeciążają wąrobe. Wiec w tym zamyśle mają taki sam wpływ jak np przytoczone przez Ciebie chipsy Leki nieinterujące na wątrobe to tylko zastrzyki i plasty (chociaz to tez pewnie zalezy jak lezy i jaki to lek).
Kochanie tak offtopikiem, nie zamartwiaj sie jedzeniem, jedz zdrowo w ogólnym tego słowa znaczeniu, korzystaj jak mozesz, jesli nowotwór sie ujawni, nie bedzie mialo znaczenia, czy zaszkodzily chipsy czy witaminy czy zupełnie cos innego... taka natura ludzka.
Pozdrawiam
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 09:48   #5
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: Jedzenie powodujące raka

a nie uwazasz, ze skoro tak sie tym przejmujesz, a ogolnie sprawa jest powiedzmy powazna, to powinnas po prostu pojsc do swojego lekarza zamiast szukac porady na forum fitness?
__________________

bedzie dobrze, albo niedobrze.
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 09:53   #6
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Jedzenie powodujące raka

Na forum jest gigantyczna lista symboli E XXX, a pośród nich te, które określono "rakotwórczymi"

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=symbole
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 10:00   #7
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Jedzenie powodujące raka

Na innym wątku odpowiedziałam na Twoje pytania i obok pieczywa vasa wymieniłam barszcz ze słoiczka. Na moim barszczu widnieje symbol E 635:

E635

Rybonukleotydy sodu. Guanylan sodu i inozynian sodu. Na liście MZiOS figuruje jako środek wzmacniający smak i zapach produktw spożywczych, podobnie jak E627.


I nie ma tu nic o jego rakotwórczym działaniu.

Nie mam VASY w domu, ale może ktoś ma i sprawdziłby jaki symbol na niej widnieje?

i jeszcze

Barwniki zabronione:

E 103, E 105, E 111, E 121, E 125, E 126, E 130, E 152, E 161g, E 180, E 181.

Barwniki rakotwórcze:

E 131 – drażetki; kolor niebieski,

E 132 – drażetki cukiernicze; kolor niebieski

E 142 – słodycze; kolor zielony

Barwniki podejrzane:

E 122 – dżemy, marmolady, budynie, lody, napoje, polewy; k. czerwony

E 141 – groszek konserwowy; kolor zielony

E 151 – tanie odmiany kawioru, galaretki, wyroby żelowe; kolor czar

Konserwanty zabronione:

E 222, E 223, E 224, E 232, E 234, E 241

Konserwanty rakotwórcze:

E 210 - E 219 (kwas benzoesowy i jego związki) – napoje gazowane, majonezy, sałatki, marynaty, konserwy owocowe i warzywne.

E 239 – różne produkty

E 249 - E 252 – wędliny, sery podpuszczkowe i topione

Konserwanty niebezpieczne:

E 226 – różne produkty

E 231 – owoce cytrusowe

Antyutleniacze niebezpieczne:

E 310 – E 312 – płatki ziemniaczane, błyskawiczne puree ziemniaczane, guma do żucia; mogą powodować wysypki.

E 320 – biszkopty, rosoły w kostce, łuskane orzechy, tłuszcze piekarskie; powoduje zaburzenia pracy wątroby, wpływa na rozkład witaminy D; niedozwolony dla dzieci.

E 321 – guma do żucia; może powodować zaburzenia pracy wątroby, u alergików wywołuje wysypkę na skórze; niedozwolony dla dzieci.

E 330 (kwas cytrynowy) – różne produkty; przez niektórych uważany za rakotwórczy

E 233 – banany, owoce cytrusowe

źródło: http://72.14.203.104/search?q=cache:...l&ct=clnk&cd=5

Aischaa jeśli tak bardzo się boisz, to spisz niebezpieczne symbole a karteczkę włóż do portfela
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-04, 10:26   #8
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Jedzenie powodujące raka

Chipsy są rakotwórcze ze względu na proces smażenia w oleju. Smażone tłuszcze zwierzęce i roślinne w dużych ilościach podobno (wg amerykańskich i brytyjskich badań) działają rakotwórczo.
Spożywanie dużej ilości wysokoprzetworzonego jedzenia zwiększa ryzyko raka żołądka i okrężnicy. Rak trzustki może być związany z podwyższeniem poziomu cukru we krwi.
Długotrwałe spożywanie dużych ilości mięsa czerwonego zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów żołądka.
Jeśli chodzi o leki, to istnieją również tabletki rozpuszczalne, których wchłanianie zachodzi głównie w żołądku, a nie wątrobie. Ale do działania rakotwórczego potrzebne są duże ilości stale przyjmowanych medykamentów, więc fakt, że raz na kilka miesięcy zjesz tabletkę od bólu głowy, na pewno nie zaszkodzi.
Długotrawałe przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych zwiększa razyko raka piersi (ale zmniejsza ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy).
Rakotwórcze są też niektóre z tzw. utwardzaczy tłuszczów, które dodaje się do margaryn.
Jeśli masz powody przypuszczać, że należysz do grupy zwiększonego ryzyka, to najlepiej byłoby po prostu wykonywać regularnie badania profilaktyczne. Większość norotworów jest całkowicie uleczalna we wstępnej fazie rozwoju.
Są też produkty, które działają przeciwnowotworowo - należy do nich zielona herbata.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 11:47   #9
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: Jedzenie powodujące raka

tzn tak...ja mam pieczywo 'wasa' 3 zboza i sklad jest taki: pełnoziarnista maka zytnia, otreby pszenne, platki owsiane, ziarno sezamu, woda, sol...i tyle...nic wiecej zadnego E cos tam....
__________________

bedzie dobrze, albo niedobrze.
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 21:14   #10
BeybiB0
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar BeybiB0
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 23
Cytat:
Napisane przez aischaa
Stwórzmy liste "zakazanego jedzenia" Prosze to dla mnie ważna, bo jestem obciążona genetycznie rakiem...
Bardzo dobrze, że również takie pytania padają na forum, gdyż juz Hipokrates powiedział "Niech jedzenie będzie naszym lekarstwem, a lekarstwo jedzeniem" To co jemy jest najwazniejsze, ale jemy równiez pomadki - częstym zlizywaniem -
· Parafinum Liquidum – czyli olej mineralny pochodzący z ropy naftowej.
Produkty pochodzące z oczyszczonej ropy naftowej są tanie, bezzapachowe, nie jełczeją, czyli mają właściwie same zalety dla przemysłu kosmetycznego. Ale czy również dla skóry? Olej mineralny jest surowcem naturalnym, ale, w przeciwieństwie do wszystkich innych substancji naturalnych nie działa korzystnie na skórę. Dla skóry pozostaje on ciałem obcym. Organizm nie potrafi go rozłożyć na przyswajalne czynniki ani wydalić. Jeśli połknie się parafinę, na przykład ze szminki, to odkłada się ona w wątrobie, nerkach czy węzłach chłonnych. Dla organizmu ludzkiego parafina to chemiczne śmieci, które tylko szkodzą. Parafina tworzy na skórze nieprzepuszczalną dla gazów (również dla tlenu i powietrza) i wody warstwę. Skóra pod tą warstwą czuje się miękka i gładka. Ale co tak naprawdę dzieje się pod tą warstwą? Oddychanie skóry jest zablokowane, chłodzenie powierzchni skóry przez wydzielanie potu jest uniemożliwione. Skóra jest rozgrzana i wydziela coraz więcej potu. Wszystkie wydzieliny skóry zostają pod warstwą parafiny. skóra puchnie i dusi się, niektórzy mówią, że znikają zmarszczki ;-). Warstwa parafinowa jest trudna do zmycia, takie normalne mycie zmywa ją tylko częściowo. Wówczas powstają dziury w warstwie i cała wilgotność skóry ulatnia się. Pozostaje sucha odwodniona tkanka. Stosowanie kremu z parafiną przez dłuższy czas powoduje przesuszenie i szybsze starzenie się skóry, ale zobaczyć można to dopiero po zaprzestaniu używania kosmetyków z parafiną i dokładnym zmyciu warstwy parafiny. Przedtem "uduszona" skóra jest wciąż napięta i spuchnięta. Parafina jest komedogenna. Warstwa parafinowa skutecznie zapycha pory, sebum nie może się wydostać i tworzą się zaskórniki i pryszcze.

Cytat:
Napisane przez aischaa
Stwórzmy liste "zakazanego jedzenia" Prosze to dla mnie ważna, bo jestem obciążona genetycznie rakiem...

Jeszcze chciałam wsadzić swoje 3 grosze - najbardziej rakotwórczym jedzeniem jest margaryna - całkowicie chemiczny twór. Bardzo rakotworczy jest dym paierosowy - bardziej niebezpieczny dla osoby, która nie pali, ale wdycha kopciucha palaczy.

[quote=suzana]Na innym wątku odpowiedziałam na Twoje pytania i obok pieczywa vasa wymieniłam barszcz ze słoiczka. Na moim barszczu widnieje symbol E 635:

E635

Rybonukleotydy sodu. Guanylan sodu i inozynian sodu. Na liście MZiOS figuruje jako środek wzmacniający smak i zapach produktw spożywczych, podobnie jak E627.


I nie ma tu nic o jego rakotwórczym działaniu.

Nie mam VASY w domu, ale może ktoś ma i sprawdziłby jaki symbol na niej widnieje?

i jeszcze

Ze wszystkim co wyżej zgadzam sie w 100%

Żeby jednak w sklepie analizować każdy zakupiony produkt należałoby mieć komputer w mózgu - nie jest to możliwe, ale wystarczy wyeliminować - margaryny, oleje rafinowane, gdyż wprowadzamy do komórek izomery trans, które powstają pod wpływem temperatury. Omijamy produkty kolorowe jak wszelkie kolorowe napoje, szczególnie barwniki granatowy, czarny, niebieski i żółty. Kolorowe wody mineralne są z kranu barwione zwykłymi farbami i słodzone rakotwórczymi słodzikami. Każdy sztuczny słodzik jest rakotwórczy. Nie jemy pieczywa vasa, ani nic co powstało przy udziale bardzo wysokich temperatur, omijamy "smak identyczny z naturalnym" wszelkie zupki minutki i.t.p Nie łykamy żadnych syntetycznych witamin, nie ładujemy w skórę syntetycznych kosmetyków, nie kupujemy perfum z syntetycznymi zapachami - szczególnie syntetyczne piżmo jest niebezpieczne. Kwasek cytrynowy jest też silnie rakotwórczy. Unikamy antybiotyków - na katar najlepsze są babcine syropki. Nie jemy kurczaków, jeżeli nie kupilismy je na wsi u zaprzyjaźnionej gospodyni.
Rak niestety jest bardzo popularny - nawet mało kto zdaje sobie z tego sprawę. Warto patrzec na składy kosmetyków. Jeżeli konserwant jest na samym dole składu to znaczy, że jest go śladowa ilość, jeżeli na górze to jest już go bardzo dużo. Jeżeli termin jest długi - to wiadomo sama chemia. Jeżeli kosmetyk działa błyskawicznie to też jest niepewny. Naturalne kosmetyki działaja wolniej, ale skuteczniej.
Cytrusy mają działanie antyrakowe, soki z marchewki, buraczka, wszelkie kapustne, straczkowe - też mają działanie antyrakowe. Oleje tłoczone na zimno i wszelkie suplementy jak np:Alveo - mają udokumentowane działanie antyrakowe. Kosmetyki ATW też są tak projektowane, żeby dzialały antyrakowo. Polecam żel do intymnej z vilcacory.

Cytat:
Napisane przez volunteer
tzn tak...ja mam pieczywo 'wasa' 3 zboza i sklad jest taki: pełnoziarnista maka zytnia, otreby pszenne, platki owsiane, ziarno sezamu, woda, sol...i tyle...nic wiecej zadnego E cos tam....
Sposób produkcji tego pieczywa przy użyciu wysokich temperatur już powoduje, ze staje się ono rakotwórcze - tego nie ma na metce, ale taka jest prawda. Podobnie z pewnym popularnymm kosmetykiem, który musi byc przechowywany w lodówce, ale wystarczy, że poleży troche na skórze twarzy juz tworzą się pod wplywem ciepła silnie rakotwórcze związki - ich nie ma na metce, bo na metce nic nie ma, ale skoro kosmetyk jest stabilny w temperaturze do 22 stopni, to każdy chemik powie co powstaje w tym białku pod wpływem temperatury - to są rakotwórcze nitrozaminy.

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2008-03-10 o 18:13 Powód: post pod postem
BeybiB0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 09:19   #11
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Cool obróbka termiczna rakotwórcza? ?

BeybiB0: akurat interesuję się wpływem wysokiej temperatury na żywność więc zaciekawiło mnie to co piszesz o pieczywie..

ostatnio spotkałam się z informacją, że prażone orzechy są rakotwórcze a nawet cykoria w kawie zbożowej jest rakotwórcza (bo prażona) ! :0
zastanawiam się czy to prawda?
a jeśli tak to jakie jeszcze produkty są z tego powodu szkodliwe? co np. z płatkami owsianymi, które są poddawane przez producenta obróbce hydrotermicznej? co ze "zwykłym" chlebem, który jest przecież wypiekany w wysokiej temperaturze? :0 i czy gotowanie warzyw lub mięsa też jest samo w sobie takie niebezpieczne? czy dotyczy to tylko jakiejś grupy produktów?
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-08, 17:52   #12
BeybiB0
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar BeybiB0
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 23
Exclamation Dot.: obróbka termiczna rakotwórcza? ?

Cytat:
Napisane przez obca
BeybiB0: akurat interesuję się wpływem wysokiej temperatury na żywność więc zaciekawiło mnie to co piszesz o pieczywie..

ostatnio spotkałam się z informacją, że prażone orzechy są rakotwórcze a nawet cykoria w kawie zbożowej jest rakotwórcza (bo prażona) ! :0
zastanawiam się czy to prawda?
a jeśli tak to jakie jeszcze produkty są z tego powodu szkodliwe? co np. z płatkami owsianymi, które są poddawane przez producenta obróbce hydrotermicznej? co ze "zwykłym" chlebem, który jest przecież wypiekany w wysokiej temperaturze? :0 i czy gotowanie warzyw lub mięsa też jest samo w sobie takie niebezpieczne? czy dotyczy to tylko jakiejś grupy produktów?
Gdzieś przeczytałam o chlebie Vasa, że sposób jego produkcji jest bardziej niebezpieczny niż jego dietetyczne właściwości, ale teraz nie mogę znaleźć źródła – może chodzi o wysokie temperatury i pozbawianie wody. Na pewno normalne gotowanie i pieczenie nie jest rakotwórcze. Natomiast orzechy wszelkiego rodzaju, które sprzedawane są w postaci wyłuskanej – mogą być rakotwórcze gdyż rozwijają się na nich bardzo silnie rakotwórcze pleśnie. Prym pod tym względem prym wiodą orzechy ziemne. Orzechy łuskamy zawsze przed jedzeniem, a siemię lniane też z tego samego powodu – mielimy zawsze przed zjedzeniem. Natomiast olej zawsze powinno się zjadać na zimno, gdyż jak już pisałam – podgrzewanie oleju na patelni, czy rafinowanie go w tłoczni – zmienia jego właściwości i ze zdrowego oleju staje się silnie rakotwórczy. Nasza komórka włącza te niebezpieczne izomery trans z rafinowanego oleju w swoje błony i z tego powodu błony komórkowe nie mogą spełniać swoich życiowych funkcji. Z czasem wolne rodniki tlenowe, które bez przerwy atakują błony komórkowe, a zdrowe komórki skutecznie bronią się przed najeźdźcami - znajdują słabe punkty w błonach komórkowych i zaczynają nowotworzyć guzy. Jednym słowem, poprzez zaburzenia w strukturze lub funkcji błony komórkowej, praktycznie zostają zaburzone wszystkie procesy życiowe.

Wolny rodnik tlenowy – taka samotna komórka, gdy się przyczepi do osłabionej komórki – to zawsze z tego mezaliansu powstanie zmutowana komórka nowotworowa. Dlatego z tego powodu unikamy wszelkiego tlenu – czy to w barach tlenowych, czy w postaci kosmetyku, czy mat dotleniających. Antyoksydanty – antyutleniacze – to są związki, które walczą z tlenem z wolnymi rodnikami. W powietrzu atmosferycznym mamy wystarczającą ilość tlenu – większa jego ilość spaliłaby nasz świat. Tlen skraca nasze życie z każdym wdechem – spala – czyli niszczy, przyspiesza starość. Mam obszerne materiały z Uniwersytetu Warszawskiego dotyczące tlenu i mogę przytoczyć wypowiedzi profesorów.
BeybiB0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 11:36   #13
Douleur
Raczkowanie
 
Avatar Douleur
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 33
Dot.: obróbka termiczna rakotwórcza? ?

Mówiąc szczerze, to po przeczytaniu tego wątku chyba całkiem przestanę jeść. Czy to wszystko nie sprowadza się do przesady? Niedługo się dowiem, że warzywa z dziadkowej działki są rakotwórcze..
Co złego jest w margarynie? Dlaczego nie mogę podgrzewać oleju? A na czym mam smażyć jajecznicę itp? Na maśle? Czy ono też jest rakotwórcze?
Można popaść w paranoję po przeczytaniu takich rzeczy
__________________
Nie ma takiej siły która zniszczy to co w nas!
Douleur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 13:22   #14
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: obróbka termiczna rakotwórcza? ?

Najlepiej jest też przestać oddychać Powietrze takie zatrute ...

A tak całkiem poważnie - smażyć można na teflonie - bez tłuszczu.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 12:36   #15
Kamnicanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 128
Dot.: Jedzenie powodujące raka

Dziewczyny, a co z tzw. daniami w 5 minut??
Bo dla mnie byłoby to idealne rozwiązanie, gdyż nie mam czasu gotować i mam mnóstwo zajęć.
W składzie też nie ma żadnego E, tylko ten glutaminian sodu..
To jest niebezpieczne?
Kamnicanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 15:25   #16
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Jedzenie powodujące raka

Cytat:
Napisane przez Kamnicanka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co z tzw. daniami w 5 minut??
Bo dla mnie byłoby to idealne rozwiązanie, gdyż nie mam czasu gotować i mam mnóstwo zajęć.
W składzie też nie ma żadnego E, tylko ten glutaminian sodu..
To jest niebezpieczne?

glutaminian sodu (sól sodowa kwasu glutaminianowego) to nic innego jak E621 - wzmacniacz smaku i zapachu. rowniez jest on szkodliwy i dodawany jest wlasnie do szybkich dan,zupek w proszku,chipsow itd. Nadmiernego jego spozycie wywoluje roznego rodzaju dolegliwosci do ktorych mozna zaliczyc skurcze oskrzeli, palpitacje serca,uposledzenie wzrosku,migreny, bole brzucha itd ...
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 16:36   #17
shedir
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 705
Dot.: Jedzenie powodujące raka

Rzeczy z serii "light" a dokładnie chodzi o te które zawierają aspartam, czyli popularny słodzik. aspartam czyli ( kwas asparaginowy, fenyloalanina i ester metanolu!). Kwas asparaginowy czyli neurotransmiter, którego nadmiar powoduje nadmierne gromaczenie sie wapnia i zabija neurony w mózgu. Związek ten nazywany jest "ekscytotoksyną" (razem z glutaminianem), powoduje takie pobudzenie komórki że sama się zabija. Fenyloalaniana czyli aminokwas znajdujący się w mózgu, jego nadmiar obniża poziom serotoniny co powoduje zaburzenia emocjonalne i depresje. Ester metanol w aspartamie pod wpływem chymotrypsyny zostaje uwolniomy z grupy metylowej. Metan rozkłada się w maszym organizmie do kwasu mrówkowego i formaldechydu, który jest śmiertelną neurotoksyną. Na koniec dwuketopiperazyna, która jest matabolizowana po spożyciu aspartamu. To ona min.wywołuje guzy móżgu.Jest ona nitrozowana w jelicie do N-nitrozomocznika, który tak jak wszytskie N-nitrozoaminy jest rakotwórczy.
Badania na zwierzetach wykazały że długotrwałe jedzenie aspartamu nawet w małych ilościach powoduje raka mózgu, ataki padaczki, epilepsji, schizofrenię, depresje, ślepotę, utrate słuchu, problemy chormonalne, chorobę Alzheimera,Parkinsona i wiele wiele innych. U kobiet wciąży genetyczne wady płodu.
Dlaczego wprowadzono aspartam, bo firma Nutra Sweet zafałszowałą wiele badań i eksperymenytów. Usówała nowotwory zwierzętom, przekupywano ludzi ogromną kasą, Poza tym wiele z tych symptomów nie jest wogóle kojarzone z aspatramem.
shedir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 18:09   #18
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Jedzenie powodujące raka

przeczytałam co nie co... i uśmiechnęlam się. może wogole przestane jesc i beda mnie podtrzymywac na kroplowce? a ona tez jest rakotworcza??
dziewczyny. wszystko mozna, tylko raz na jakis czas.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 20:07   #19
shedir
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 705
Dot.: Jedzenie powodujące raka

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
przeczytałam co nie co... i uśmiechnęlam się. może wogole przestane jesc i beda mnie podtrzymywac na kroplowce? a ona tez jest rakotworcza??
dziewczyny. wszystko mozna, tylko raz na jakis czas.
Nie chodz o to żeby nic nie jeśc, tylko żeby być świadomym tego co się je. Problem polega na tym że wszystkie te trucizny nie zabijają od razu tylko kumulują sie w organizmie i zabijają po latach. A tak to wiadmo czego się choć troche wystrzegać.
shedir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-11, 09:28   #20
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Jedzenie powodujące raka

a powiedz mi, czy w chwili obecnej istnieje wogole cos takiego jak 'zdrowa zywnosc'? nie. ekologiczne uprawy zawieraja mniej olowiu jak te standardowe i mniej innych swinstw ale i tak je zawieraja. chocbys sie wystrzegala 'najbardziej rakotworczych rzeczy' etc to i tak to co jesz na co dzien to swinstwo, poniewaz zanieczyscilismy srodowisko.
a co by nie powiedziec, czlowiek jest zaprogramowany na okolo 50-60 lat zycia (w miare zdrowego). a e efekcie koncowym i tak umiera sie na smierc, a tylko inne czynniki sa 'wspomagaczami' tego, takie sa skutki 'wysoko rozwinietej cywilizacji'. dobra bo lekki off poszedl. eot
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 17:36   #21
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Jedzenie powodujące raka

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
a e efekcie koncowym i tak umiera sie na smierc

a mozna umrzec nie na smierc ??
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 19:04   #22
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Jedzenie powodujące raka

ja gdzies czytalam, ze jestesmy zaprogramowani na znacznie dluzszy czas niz 50-60 lat
tylko wlasnie te "wspomagacze" nas dobijają
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 22:46   #23
juicepp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
Red face Dot.: Jedzenie powodujące raka

Moja córka jest chora na fenyloketonurię, a co za tym idzie ma zakazane spożycie aspartamu i wielu tym podobnych świństw. Jest odżywiana wręcz idealnie. Ma wszystko ważone i liczone. Od ilości białka po kalorie. Ale tu nie o tym.
Widzę po niej... po tym jak się rozwija jedząc same owoce i warzywa oraz żywność niskobiałkową (podaż białka uzupełniana preparatami bezfenyloalaninowymi). Ma 3 latka - liczy, zna wszystkie literki.. zaczyna pisać. Psycholog ocenił jej rozwój umysłowy i emocjonalny na 5 letnie dziecko. Do tego u lekarza jesteśmy tylko na szczepienie. Największa jej choroba to katar. I to nie tylko mój przykład, ale wielu innych dzieci, które są tak odżywiane.
juicepp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 19:32   #24
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: Jedzenie powodujące raka

Toksycznie i rakotwórczo działają też wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne które powstają przy grilowaniu, wędzeniu- kiedy tłuszcz się topi , przy odgrzewaniu na ogniu, pieczeniu np kiełbasek itp Rakotwórczo działa też długotrwałe smażenie i jełczenie tłuszczu. No i oczywiscie nadmierne spożywanie alkoholu, palenie papierosów (źródło m.in. silnie toksycznych metali i ogromne ilości wolnych rodników które mają działanie nowotworowe)
A najlepszym sposobem jest zapobieganie czyli odpowiednia, racjonalna dieta , bogata w antyoksydanty i aktywność fizyczna
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 14:09   #25
polee
Raczkowanie
 
Avatar polee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 291
Dot.: Jedzenie powodujące raka

Hej
mam nadzieje ze nie zanudze ale opowiem moja historie
zaczelam sie odchudzac w listopadzie 2004 z Weight Watchers, wszystko ladnie pieknie schudlam "zmienilam" swoje nawyki zywieniowe:P tzn. zamaist cukru-slodzik (oczywiscie bylo glosno ze aspartam jest rakotworczy, wiec wybieralam te z sacharynianem sodu czy czyms podobnym), zamiast obiadu czy w pracy zupki w proszku (goracy kubek, danie w 5 min), kupowalam je w makro-kartonami:P, chlebek jadlam jakis mega ekstra light 160kcal na 100g, do tego jakos nie przejadalam sie warzywami bo nie lubialam:P no ale musze powiedziec ze duzo cwiczylam na silowni
no i przyszedl piekny rok 2007 kiedy zachorowalam na nowotwor... nigdy sie nie dowiem czy to od tego co jadlam, ale zawsze bede tak myslec... i teraz mnie krew zalewa jak widze jak moja 12letnia siostra wsuwa te zupki/kisiele/galaretki w proszku... i nie pomoze zadne tlumaczenie... moze macie jakas rade jak przemowic jej do rozsadku??? bo to straszny wiek:P
polee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 17:52   #26
buba666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6
Dot.: obróbka termiczna rakotwórcza? ?

Cytat:
Napisane przez Douleur Pokaż wiadomość
Mówiąc szczerze, to po przeczytaniu tego wątku chyba całkiem przestanę jeść. Czy to wszystko nie sprowadza się do przesady? Niedługo się dowiem, że warzywa z dziadkowej działki są rakotwórcze..
Co złego jest w margarynie? Dlaczego nie mogę podgrzewać oleju? A na czym mam smażyć jajecznicę itp? Na maśle? Czy ono też jest rakotwórcze?
Można popaść w paranoję po przeczytaniu takich rzeczy
Nie koniecznie zaraz w paranoję - jeżeli masz do smarowania chleba masło z naturalną omegą 3, która w maśle jełczeje i staje się dopiero wtedy szkodliwa i masz do smarowania chleba chemiczny twór jakim jest margaryna - uwodorniony olej - który szkodliwy jest od chwili wyprodukowania to już chyba wiadomo co jeść. Natomiast olej dar bogów ma izomery cis potrzebne naszym błonom komórkowym do życia i jezeli zastąpisz te izomery cis izomerami trans z margaryny czy oleju podgrzanego na pataleni to twoja komórka tez zbuduje swoje błony, ale ze szkodliwego materiału. Masło nadaje się na patelnie, ale po wstępnym podgrzaniu i odszumowaniu piany jakia się na nim tworzy. Takie klarowne masło nadaje sie do jajecznicy. Warzywa na działce są takie jak sama dzialka i ziemia na, któej rosną - co dziadek tam sypie itp? Natomiast jeżeli chodzi o dbanie o własne zdrowie czy jego brak - są z tego plusy i minusy - jedni sa zdrowi, a drudzy chorzy ci drudzy dają zarabiać lekarzom i to tez jest plus - bo jest ktos zdowolony z choroby innych.
buba666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:42.