liche włosy u faceta - co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-14, 18:21   #1
facetfacet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3

liche włosy u faceta - co robić?


Witam Wizażanki

Mam pewien problem i mam nadzieję uzyskać tutaj jakąś poradę. Otóż mam 23 lata i mam problem z włosami. Są one w nędznym stanie, jest ich bardzo mało i na dodatek szybko się przetłuszczają.
http://imgur.com/a/gC6OL

Da się coś z nimi zrobić? Wydaje mi się, że to kwestia genetyczna, ponieważ moja mama także ma rzadkie włosy, a jej bracia są (prawie) łysi. Od zawsze nie miałem gęstych włosów, ale od jakiegoś czasu coraz bardziej prześwituje spod nich kształt mojej czaszki. Zastanawiam się nad ścięciem ich do 3mm (tak jak na ostatniej fotce) albo nawet na całkowitym zgoleniu na łyso.
facetfacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 10:47   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: liche włosy u faceta - co robić?

Cytat:
Napisane przez facetfacet Pokaż wiadomość
Witam Wizażanki

Mam pewien problem i mam nadzieję uzyskać tutaj jakąś poradę. Otóż mam 23 lata i mam problem z włosami. Są one w nędznym stanie, jest ich bardzo mało i na dodatek szybko się przetłuszczają.
http://imgur.com/a/gC6OL

Da się coś z nimi zrobić? Wydaje mi się, że to kwestia genetyczna, ponieważ moja mama także ma rzadkie włosy, a jej bracia są (prawie) łysi. Od zawsze nie miałem gęstych włosów, ale od jakiegoś czasu coraz bardziej prześwituje spod nich kształt mojej czaszki. Zastanawiam się nad ścięciem ich do 3mm (tak jak na ostatniej fotce) albo nawet na całkowitym zgoleniu na łyso.
Da się, chociaż nie ma jednej skutecznej metody. Na pewno jednak nie jest to kwestia kupienia paru kosmetyków w drogerii. Najlepiej byłoby zacząć od wizyty u trychologa.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 12:42   #3
facetfacet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3
Dot.: liche włosy u faceta - co robić?

Co taki trycholog mógłby zrobić? Szczerze mówiąc nie sądzę, że nagle moje włosy stałyby się gęste i puszyste. Prędzej zniweluje jedynie ich przetłuszczanie się oraz (nieczęsty) łupież.

Edytowane przez facetfacet
Czas edycji: 2016-04-15 o 12:47
facetfacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 12:55   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: liche włosy u faceta - co robić?

Cytat:
Napisane przez facetfacet Pokaż wiadomość
Co taki trycholog mógłby zrobić? Szczerze mówiąc nie sądzę, że nagle moje włosy stałyby się gęste i puszyste. Prędzej zniweluje jedynie ich przetłuszczanie się oraz (nieczęsty) łupież.
Gęstą szopę mógłbyś mieć tylko po przeszczepie, ale proces łysienia można zahamować. Popatrz sobie np na tym blogu KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 22:07   #5
rutki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 202
Dot.: liche włosy u faceta - co robić?

Sciecie na krotko dobry pomysl-wtedy mozna wiele od razu zastosowac-dobry szampon,wcierka,witaminy no i potrzeba cierpliwosci i systematycznosci-typowe lysienie androgenne .
rutki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 08:47   #6
facetfacet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3
Dot.: liche włosy u faceta - co robić?

Cytat:
Napisane przez rutki Pokaż wiadomość
Sciecie na krotko dobry pomysl-wtedy mozna wiele od razu zastosowac-dobry szampon,wcierka,witaminy no i potrzeba cierpliwosci i systematycznosci-typowe lysienie androgenne .
A czy w ogóle jest sens z tym walczyć i czy nie lepiej to zaakceptować?
facetfacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 22:06   #7
rutki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 202
Dot.: liche włosy u faceta - co robić?

Wiec po co napisales ten post, jesli pytasz czy jest sens,dla mnie jest.Itak myjesz wlosy wiec dlaczego nie myc szamponem specjalnym a wcierka,chwila raz dziennie i jeszcze przy krotkich wlosach,do tego lyknac witamine.Jezeli po 1,5miesiacu nie pojawia sie na zakolach cienkie wloski mozesz przerwac i pogodzic sie ale to juz twoj wybor.Pozd....
rutki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-20 23:06:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.