Oglądacie talent showy?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-10, 11:17   #1
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036

Oglądacie talent showy??


Pierwszy był chyba Idol,
teraz co raz więcej takich różnych tworów powstaje i niby fajnie, że ludzie z talentem mają szansę się wybić, choć czasme mam wrazenie, że bardziej jury tam ssię lansuje
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 11:25   #2
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585
Dot.: Oglądacie talent showy??

ja oglądam. podoba mi się Got to dance, bo 50% jury jest profesjonalne i czasem Mam talent, ale tylko castingi , żeby się pośmiać
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 13:55   #3
pink_pocket
Rozeznanie
 
Avatar pink_pocket
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 599
Dot.: Oglądacie talent showy??

ja oglądałam Idola ale kieedy to było pierwsze edycje Mam Talent też śledziłam ale tych najnowszych już nie, w sumie oglądam tylko X factora
pink_pocket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 14:30   #4
matyldaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z zaskoczenia
Wiadomości: 3 428
Dot.: Oglądacie talent showy??

Kiedyś oglądałam, teraz już mi się przejadło. Czasem z barku laku coś obejrzę, ale rzadko.
Najbardziej podobał mi się `mam talent` bo był bardziej różnorodny i chwilami można się było pośmiać. Denerwowały mnie jednak w nim występy ludzi śpiewających bo jest od groma programów, w których mogliby się zaprezentować, a w tym mogli zostawić miejsce dla ludzi z jakimś nietuzinkowym talentem.
Zaś najbardziej debilnym z tego typu programów, uważam `top model`, z jury tego programu na czele.
matyldaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 22:17   #5
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Oglądacie talent showy??

Nie przepadam. Nie lubię ludzi, którzy przychodzą zaśpiewać piosenkę na casting albo stać się modelką czy cokolwiek, a opowiadają cały swój życiorys, żeby pokazać, jak to bardzo nieszczęśliwi są i jaka to wielka szansa. Dla takiego szaraczka z rozbitej rodziny, cukrzycą, zdradzającym chłopakiem/dziewczyną i tysiącem innych przypadłości.
Nie rusza mnie takie coś, może jestem bez serca.

Czasami oglądałam Must be the music - też tam trafiały się takie osoby, ale przynajmniej jury (no poza Łozem) wydawało mi się bardziej kompetentne niż w innych programach i wielki plus, że występowało wiele zespołów z własną muzyką.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 21:08   #6
EnergyMan
Raczkowanie
 
Avatar EnergyMan
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: poland
Wiadomości: 252
Dot.: Oglądacie talent showy??

Kiedyś trochę Idola, teraz tego tyle, że nie ogarniam. Kojarzę Mam talent i Bitwę na głosy. Mam talent jest o tyle fajny, że można tam pokazać inne talenty niż tylko śpiew.
EnergyMan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 22:28   #7
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Oglądacie talent showy??

"Idola" kiedyś oglądałam. W sumie jak widać po tym programie często Ci, którzy zdobyli pierwsze miejsce wcale nie robią zawrotnej kariery, lepiej przędą Ci, którzy byli na dalszym miejscu np Szymon Wydra czy swego czasu Makowiecki.

"Must be the music" oglądałam, ale tylko parę odcinków.

Trochę "X factora", ale nudziło mnie, że tam tylko śpiewanie, po jakimś czasie miałam dość.

W sumie regularnie oglądam tylko "Mam talent", lubię tę różnorodność, jury czasem mnie irytuje, ale czasem widzę tak utalentowanych ludzi, że szczęka opada. Nie raz uroniłam łezkę podczas niektórych występów, dla mnie były takie piękne. Choć oczywiście są też występy, które mi się nie podobają, nudzą mnie...

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2012-09-11 o 22:29
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 17:15   #8
kobietka1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 71
Dot.: Oglądacie talent showy??

noo,"mam talent" bo jest nieprzewidywalny.mozna sie usmiac czasem niezle...
kobietka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 18:16   #9
ola_offspring
Raczkowanie
 
Avatar ola_offspring
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 273
Dot.: Oglądacie talent showy??

Oglądam, w szczególności te muzyczne lubię X Factor oraz Must Be The Music, chociaż ten drugi zaczęłam oglądać dopiero po obejrzeniu odcinka brytyjskiej edycji, gdzie baaaaardzo spodobała mi się Emma's Imagination <3
Bitwę Na Głosy oglądam w przerwie Mam Talent, raczej sporadycznie
Mam Talent to już klasyk, oglądam, chociaż już bardziej z przyzwyczajenia, choć denerwuje mnie w nim trochę to, że największą szansę zawsze mają wokaliści / muzycy, bo oni ponoć robią największe show, a inne talenty są mało widoczne na tle śpiewu.
Nie przepadam za tanecznymi talent show oraz za Top Model
__________________
Zapuszczam włosy
powrót do brązu bez rudości czas zacząć!
ola_offspring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 09:50   #10
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Oglądacie talent showy??

Czytałam kiedyś, że talent show pozytywnie wpływają na psychikę. Nawet Wam ten artykuł znalazłam.


Cytat:
Talent i reality shows wpajają pozytywne wzorce?



Telewidzowie na całym świecie chętnie oglądają programy, w których zwykli ludzie rywalizują ze sobą, by zostać gwiazdami. Sprzed ekranów telewizorów nie przegania ich nawet to, że takie show uważają za mało ambitne, bezwartościowe i wyzyskujące "przyszłe gwiazdy". Okazuje się jednak, że tego typu programy mogą wpajać pozytywne wzorce.


Amerykańska organizacja pozarządowa Grils Scout zleciła badanie nt. różnic w postawach nastolatek (próba 1 141 dziewcząt, wiek 11-17 lat). Respondentki zostały podzielone na dwie grupy. W jednej znalazły się dziewczyny, które zawsze lub często oglądały programy talent show („American Idol”, „Project Runway”) i reality show („Jersey Shore”. „The Hills”). W drugiej te, które nie oglądają ich wcale lub robią to bardzo rzadko.




Pomagają uwierzyć w siebie
W grupie fanek programów aż 68 proc. nastolatek stwierdziło, że pod ich wpływem uwierzyły, iż „mogą w życiu coś osiągnąć”. Prawie połowie z nich programy tego typu „pomogły uzmysłowić, że ludzie, którzy w nich występują, są tacy jak oni”. Trzy czwarte badanych nastolatek przyznało, że telewizyjne show prezentują ludzi różnych środowisk i wyznań. 65 proc. stwierdziło, że programy inspirują ich do nowych pomysłów i kreślą nowe perspektywy. Nieco mniej (62 proc.) respondentek z tej grupy przyznało, że programy podniosły ich wrażliwość na kluczowe problemu społeczne. Prawie tyle samo zadeklarowało, że z programów tych nauczyło się czegoś, czego nie nauczyłyby się z innych źródeł

Pewne siebie liderki
Badanie wykazało, że dziewczyny oglądające talent i reality shows charakteryzują się większa pewnością siebie niż dziewczyny, które takich programów nie oglądają. Częściej określają siebie jako dojrzałe, zabawne, mądre i towarzyskie. Nastolatki, które oglądają tego typu show częściej niż pozostałe aspirują do roli liderek (46 proc. do 27 proc.) lub też uważają, że już przewodzą grupie (75 proc. do 63 proc.)

Kłamstwa i bycie wrednym popłacają
Trzeba jednak zauważyć, że poza powyższymi pozytywnymi opiniami, takie programy niosą wiele negatywnych wzorców. Różnice w podejściu do kariery pomiędzy dziewczynami, które oglądają talent i reality shows a pozostałymi, są ogromne.

Pod zdaniem: „Musisz kłamać, by osiągnąć to, czego chcesz” podpisało się 37 proc. fanek tych programów. W drugiej grupie z tym zdaniem zgodziło się tylko 24 proc. dziewczyn. Podobne różnice występują przy zadaniach: „Bardziej szanuje się osoby wredne niż miłe” (odpowiednio 37 proc. i 25 proc.) i „Musisz być niemiły dla innych by dostać, to czego chcesz” (28 proc. i 18 proc.).

Jestem dziewczyną. Muszę rywalizować
Oglądanie programów talent i reality show może poważnie zaburzyć relacje międzyludzkie. Nastolatki, które oglądają tego typu programy, są mniej ufne i bardziej prowokujące niż reszta ich rówieśniczek. Ze zdaniem: „Plotkowanie to normalna część relacji pomiędzy koleżankami” zgodziło się 78 proc. fanek programów i tylko nieco ponad połowa. pozostałych dziewczyn. „Rywalizowanie i bycie uszczypliwą leży w dziewczęcej naturze” - tak uważa 68 proc. nastolatek, które oglądają tego typu programu. Wśród pozostałych, zgodziłaby się z nim tylko połowa dziewcząt. Aprobata dla zdania „Trudno mi zaufać innej dziewczynie” wynosiła odpowiednio 63 i 50 proc.
Jakie zdanie mają obydwie badane grupy na temat relacji damsko-męskich? Ze zdaniem „dziewczyna musi rywalizować o uwagę chłopaków” zgodziło się 74 proc. fanek programów i 63 proc. pozostałych nastolatek. Dziewczyny, które oglądają talent i reality shows częściej czują się szczęśliwsze z samego faktu spotykania się z chłopakiem (odpowiedziało tak 49 proc.), niż pozostałe (28 proc.).

Całość: http://supermozg.gazeta.pl/supermozg...e_wzorce_.html
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 14:30   #11
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Oglądacie talent showy??

Ciekawy artykuł. Coś w tym jest, widzimy, że inni ludzie rozwijają swoje pasje, może w tej chwili przyjdzie nam do głowy, że my w tym względzie zaniedbaliśmy swój rozwój i będziemy odważniejsi, kreatywniejsi. Będziemy mieć więcej wiary w siebie, co może przełożyć się na nasz sukces.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-16, 15:09   #12
summerrain
Raczkowanie
 
Avatar summerrain
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 236
Dot.: Oglądacie talent showy??

Tak, oglądam.

1) Must be the music - ponieważ przychodzi tam mnóstwo ludzi z własną muzą gotowych już w tym momencie wybić na polski rynek muzyczny. Po za tym jury jest jednym z najlepiej dobranych jakie kiedykolwiek widziałam, przynajmniej w polskich stacjach.
2)Got to dance - ot tak. Jak nie mam co robić. Wkurza mnie tylko, że siedzi tam Liszowska mimo, ze przecież się nie zna.
3)Bitwa na głosy - z takiego samego powodu co 2). Trzeba było przeczekać całe 2 edycje, żeby końcu w 3 dostać jakieś w miarę dobre jury. Szkoda tylko, że zamiast Bng nie ma The voice'a .


Tvn'owce mnie nudzą, więc ich nie oglądam.
__________________
.
.

People change. Memories don't.
summerrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 15:13   #13
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: Oglądacie talent showy??

Nie oglądam, uważam w znacznej mierze jako stratę czasu. Przynajmniej te aktualne programy, gdzie śpiewają, śpiewają, dla zróżnicowania śpiewają a czasem zatańczą. Jedynie America's Next Top Model naprawdę lubiłam, polska edycja też była w miarę ok.
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 19:15   #14
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Oglądacie talent showy??

Oglądałam Idola, pierwsze dwa "sezony", nie wypadało nie oglądać trochę You Can Dance na studiach, przy okazji bardziej, kiedy oglądały współlokatorki, ale trochę mnie to wciągnęło, nawet głosowałam na ulubionych. W zeszłym roku trochę z ciekawości The Voice. I to by było na tyle, jakoś mnie to wszystko nie fascynuje
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 20:56   #15
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Oglądacie talent showy??

Jeżeli możemy tu o tym pisać, to bardzo spodobał mi się wczoraj występ tej gimnastyczki nauczycielki, zwinna, szybka, piękny układ!
No albo te 3 dziewczyny, też akrobatki, aż przypomniało mi się Merkant Ball, to niewiarygodne, co niektórzy potrafią zrobić ze swoim ciałem. Takie występy chyba najbardziej mnie cieszą

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2012-09-16 o 20:59
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 10:12   #16
paulin_bee
Raczkowanie
 
Avatar paulin_bee
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 204
Dot.: Oglądacie talent showy??

moim zdaniem takie programy są bez sensu, bo naprawdę ciężko znaleźć kogoś, o kim publiczność pamięta kilka lat po programie
paulin_bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 14:20   #17
kirstek
Raczkowanie
 
Avatar kirstek
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 98
Dot.: Oglądacie talent showy??

Oglądam bo to fajna rozrywka, ale zgodzę się, że trochę za dużo w tym wszystkim jury a za mało skupienia się na samych ludziach, którzy biorą udział w castingach
kirstek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 08:31   #18
Glaamour
Raczkowanie
 
Avatar Glaamour
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 225
Dot.: Oglądacie talent showy??

Od czasu do czasu oglądałam "mam talent". Bo te wszystkie śpiewane i taneczne programy już mnie znudziły. To wszystko się opiera na podobnych zasadach. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że jak już zrobi się o kimś głośno po takim programie to zazwyczaj sława nie trwa długo. Jak już mają robić jakiś program, to niech zrobią z nagrodą, która będzie dobrym startem od początku a kasa...ile osób wyda ją na potrzeby, których nie daje nam kraj. Tutaj pochwalam faktycznie "top model", bo tam przynajmniej dają roczną umowę, która jest dobrym początkiem.
Glaamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 14:00   #19
201611241302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 242
Dot.: Oglądacie talent showy??

Wg mnie tylko Must be the music jest godny oglądania.
Dużo dobrych muzyków, zespołów, często przychodzą z własnym materiałem.
Nie to co w X factor, gdzie same covery i muzyka z taśmy.
201611241302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-06, 07:53   #20
Priscilla_Presley
Przyczajenie
 
Avatar Priscilla_Presley
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 19
Dot.: Oglądacie talent showy??

Kiedy oglądałam, jednak po jakimś czasie znudziło mi się to.
__________________
Zapraszam: http://czytelnicze-zacisze.blogspot.com/
Priscilla_Presley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 08:46   #21
Glaamour
Raczkowanie
 
Avatar Glaamour
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 225
Dot.: Oglądacie talent showy??

Coś nowego by mogło wyjść. Bo to prawda - ile można oglądać to samo?
Ostatnio słyszałam o programie ONLINE pt; "Zostań Gwiazdą Filmową". Polubiłam ich na fejsie i wydaje się to całkiem wiarygodne. Sama mam ochotę wziąć udział..
Glaamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 11:34   #22
kirstek
Raczkowanie
 
Avatar kirstek
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 98
Dot.: Oglądacie talent showy??

nie słyszałam o tym.... w jaki sposób on line?
kirstek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 15:42   #23
Glaamour
Raczkowanie
 
Avatar Glaamour
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 225
Dot.: Oglądacie talent showy??

Dokładnie tak jak napisano powyżej :P Łatwo wziąć w nim udział i każdy może spróbować swoich sił. W aktorstwie nie ma znaczenia wygląd, wykształcenie, wiek... Każdy może okazać się uzdolnionym i przekonującym Sama mam ochotę spróbować :P
Glaamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 12:48   #24
kirstek
Raczkowanie
 
Avatar kirstek
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 98
Dot.: Oglądacie talent showy??

polubiłam na fejsie i poprzeglądałam stronę... wygląda na to, że wstępną selekcje przeprowadzi jury nie internuci, później w następnych etapach będzie głosowanie. Bardzo fajne świeże podejście do talent show jako takiego
kirstek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 13:55   #25
Tici
Raczkowanie
 
Avatar Tici
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 462
Dot.: Oglądacie talent showy??

To się pochwalę, że nagrałem filmik do programu i już tylko czekam na info o castingu
Tici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 15:54   #26
kirstek
Raczkowanie
 
Avatar kirstek
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 98
Dot.: Oglądacie talent showy??

wow! gratuluję a nagrałaś scenkę czy prezentację siebie? Ja chyba też spróbuję
kirstek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 19:25   #27
EnergyMan
Raczkowanie
 
Avatar EnergyMan
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: poland
Wiadomości: 252
Dot.: Oglądacie talent showy??

a na te castingi ZGF można sobie przyjsc popatrzeć?
EnergyMan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 12:31   #28
kirstek
Raczkowanie
 
Avatar kirstek
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 98
Dot.: Oglądacie talent showy??

Super! Dostałaś się??? Od dziś z tego co widziałam można głosować więc daj znać to zagłosuję na Ciebie!
kirstek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 11:15   #29
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Oglądacie talent showy??

Ja zagłosuję na ziomka z forum, jak się dostał
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 14:18   #30
Tici
Raczkowanie
 
Avatar Tici
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 462
Dot.: Oglądacie talent showy??

Już prawie połowa castingów minęła. Niestety jest spora konkurencja. Poznań wypadł lepiej od Sopotu a jeszcze jest Kraków i stolica.
Filmik do pośmiania jak ktoś chce zobaczyć jak to wygląda momentami:P

Tici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:18.