Do wynajmujących mieszkania w UK- Liczniki na kluczyk<?> - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-03, 20:03   #1
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis

Do wynajmujących mieszkania w UK- Liczniki na kluczyk<?>


Niedlugo przeprowadzam sie do nowego mieszkania i pierwszy raz bede miala do czynienia z licznikami na "kluczyk", zawsze placilam normalne rachunki
Generalnie zasade dzialania znam, zaladowac, wlozyc w licznik, kozystac
Natomiast mam pare pytan....
1.przeprowadzam sie na koniec miesiaca. dalam znac juz dostawcy gazu i pradu ze sie przeprowadzam, gdzie i ze prosze o zamkniecie kont z koncem miesiaca (musze tylko podac zczyty z licznikow 31 stycznia) . dzisiaj przyszedl list, od dostawcy pradu, do listu zalaczony kluczyk do doladowania licznika, jak domniemam juz na nowym mieszkaniu jako ze tutaj mam normalne rachunki i place DD.
2.Dlaczego dostalam nowy kluczyk? przeciez tam ktos caly czas mieszka, pradu uzywa , wiec kluczyk musi miec. myslalam ze dostane ten kluczyk razem z kluczami od mieszkania.
3.jesli okaze sie ze jest drogo i chcialabym zalozyc normalne liczniki, czy musze pytac o zgode landlorda i placic cos za zmiane licznikow?
4. wode zawsze mialam na ryczalt. Jesli macie liczniki, ile placicie za wode(u nas beda mieszkac 2 osoby w 1 bedroom flat. bez ogrodu, bez mycia auta)
5. Ile placicie za gaz/prad przy takim typie licznika?

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

Jeszcze pytanie dotyczace council tax. Na obecnym mieszkaniu placilam council caly rok, i powinnam miec luty i marzec bezplatny. przeprowadzam sie na koniec stycznia, czy dostane jakis zwrot? bo na nowym mieszkaniu domyslam sie za luty i marzec bede placic normalnie, i jakby nie bylo przepadna mi te 2 darmowe miesiace:/
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 20:18   #2
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Do wynajmujących mieszkania w UK- Liczniki na kluczyk<?>

1 kluczyk jest dla ciebie gdyby starzy zgubili??

2. zgody nie potzrebujesz ale to kosztuje cos kolo 50 f

3 u nas to bylo 120 f za 6 miesiecy ale to zalezy od regionu

4. my płacilismy 20 f na miesiac za prad (ale i cena byla bardzo niska wowczas)

5 dostaniesz rozliczenie za concil tax i albo bedzie zwrot albo doplata do roznicy miedzy starym a nowym rachunkiem
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 20:18   #3
loglady83
Raczkowanie
 
Avatar loglady83
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 302
Dot.: Do wynajmujących mieszkania w UK- Liczniki na kluczyk<?>

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Niedlugo przeprowadzam sie do nowego mieszkania i pierwszy raz bede miala do czynienia z licznikami na "kluczyk", zawsze placilam normalne rachunki
Generalnie zasade dzialania znam, zaladowac, wlozyc w licznik, kozystac
Natomiast mam pare pytan....
1.przeprowadzam sie na koniec miesiaca. dalam znac juz dostawcy gazu i pradu ze sie przeprowadzam, gdzie i ze prosze o zamkniecie kont z koncem miesiaca (musze tylko podac zczyty z licznikow 31 stycznia) . dzisiaj przyszedl list, od dostawcy pradu, do listu zalaczony kluczyk do doladowania licznika, jak domniemam juz na nowym mieszkaniu jako ze tutaj mam normalne rachunki i place DD.
2.Dlaczego dostalam nowy kluczyk? przeciez tam ktos caly czas mieszka, pradu uzywa , wiec kluczyk musi miec. myslalam ze dostane ten kluczyk razem z kluczami od mieszkania.
3.jesli okaze sie ze jest drogo i chcialabym zalozyc normalne liczniki, czy musze pytac o zgode landlorda i placic cos za zmiane licznikow?
4. wode zawsze mialam na ryczalt. Jesli macie liczniki, ile placicie za wode(u nas beda mieszkac 2 osoby w 1 bedroom flat. bez ogrodu, bez mycia auta)
5. Ile placicie za gaz/prad przy takim typie licznika?

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

Jeszcze pytanie dotyczace council tax. Na obecnym mieszkaniu placilam council caly rok, i powinnam miec luty i marzec bezplatny. przeprowadzam sie na koniec stycznia, czy dostane jakis zwrot? bo na nowym mieszkaniu domyslam sie za luty i marzec bede placic normalnie, i jakby nie bylo przepadna mi te 2 darmowe miesiace:/
W pierwszej czesci niestety nie pomoge, natomiast co do drugiej to w momencie, kiedy zglaszasz przeprowadzke do councilu to powinnas dostac wyrownanie za luty i marzec.
loglady83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 16:49   #4
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Do wynajmujących mieszkania w UK- Liczniki na kluczyk<?>

uff uspokoiliscie mnie troche z tym councilem
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 10:32   #5
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Do wynajmujących mieszkania w UK- Liczniki na kluczyk<?>

Cytat:
Napisane przez loglady83 Pokaż wiadomość
W pierwszej czesci niestety nie pomoge, natomiast co do drugiej to w momencie, kiedy zglaszasz przeprowadzke do councilu to powinnas dostac wyrownanie za luty i marzec.

do councilu zglosilam na poczatku miesiaca przeprowadzke z data 31 stycznia 2013, 2 dni temu council pobral ostatnia rate platnosci za stare mieszkanie.(luty i marzec sa za darmo).
Natomiast mimo wypelnienia formy online, nie dostalam zadnego listu? czy wiecie moze czy taki list przychodzi jeszcze na stare mieszkanie, czy dopiero po przeprowadzce na nowe?? Poszlam do councilu w piatek osobiscie ale byla taka kolejka ze sobie podarowalam.
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:13.