No dobrze... ale co z MOTORAMI? :) - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-08, 17:04   #931
engracado
Raczkowanie
 
Avatar engracado
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 133
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Halo babeczki! jak tam w Nowym Roku? ja mam duzo planow :P mam nadzieje ze uda mi sie kupic sprzeta niebawem

yahaska ja bym sie zapisala :P ale juz jestem po a w ogole jak chcesz sie zapisac to pospiesz sie, zeby na sezon sie wyrobic 3mam kciuki,
pozdrowionka!
__________________
0Rh-
engracado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 11:15   #932
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Ja chcę, ale dopiero po maturze, w czerwcu
Nie wiecie czy te przepisy o kategorii A2 realnie mogą wejść w tym roku? Bo od paru lat jest, że będą, będą i na szczęście cicho
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 15:01   #933
yahaska
Raczkowanie
 
Avatar yahaska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Meckenheim
Wiadomości: 308
GG do yahaska
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Cytat:
Napisane przez engracado Pokaż wiadomość
Halo babeczki! jak tam w Nowym Roku? ja mam duzo planow :P mam nadzieje ze uda mi sie kupic sprzeta niebawem

yahaska ja bym sie zapisala :P ale juz jestem po a w ogole jak chcesz sie zapisac to pospiesz sie, zeby na sezon sie wyrobic 3mam kciuki,
pozdrowionka!

zapisana jestem na pierwszy kurs w sezonie zaczynam 11 lutego. i może uda mi się kupić sprzęta w tym roku na razie podczytuję ''motocyklistę doskonałego'' zamiast uczyć się do sesji
__________________
~~~***''Boisz się że kiedyś Twoje serce będzie biło nad urodzinowym tortem tragicznie pełnym świeczek i pomyślisz że Twój czas minął ,a Ty nic nie przeżyłeś''***~~~
____________
justine
yahaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-24, 15:46   #934
engracado
Raczkowanie
 
Avatar engracado
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 133
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Hej babeczki, chyba nie zapadlyscie w sen zimowy?
sluchajcie! mam takie pytanie do Was, poniewaz jestem na etapie poszukiwan motocykla dla siebie i natknelam sie na oferte moto-raj.otomoto czy ktoras z Was wie cos o nich? moze ktos ze znajomych byl u nich? bardzo prosze o info, bo mieszkam dosc daleko a nie chce na darmo jechac... Na stronie bodaj 10tej tego tematu jedna z Was pisala cos, ze mieli cos fajnego na sprzedaz, ale pozniej juz nie widzialam zadnej opinii.. Pozdrawiam serdecznie i... byle do wiosny!

yahaska jak tam sesja? :P
__________________
0Rh-
engracado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 08:52   #935
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

zyjemy, żyjemy. Niestety o motoraju nic nie słyszałam. Też jestem na etapie kupna moto - wici wśród znajomych rozpuściłam. Czekam aż mrozy trochę mniejsze bedą żeby chociaż móc przejechać się na takim moto.

Z utęsknieniem wyglądam 20 lutego i motobazaru w wa-wie gdzie mam zamiar kupić kombiaczka skórzanego i może kask.

Z sprzętu to tylko mam kominiarkę brubecka, którą pod choinką zastałam
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 17:38   #936
engracado
Raczkowanie
 
Avatar engracado
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 133
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

dobrze, ze przynajmnie sa jakies oznaki zycia.. :P bo myslalam ze juz wszystkie zamarzlyscie...
odnosnie moto raju - DZIEWCZYNY ! uwaga na nich!! skupuja rozbite motocykle, robia je i sprzedaja.. czasem nawet BARDZO rozbite... uwazajcie na nich!
__________________
0Rh-
engracado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-28, 15:06   #937
Melinia
Raczkowanie
 
Avatar Melinia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Komorów (pod Warszawą)
Wiadomości: 130
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Podłączam się do tematu!
Choć prawko będę dopiero robić, to motocykle są moją pasją już od jakiegoś czasu. Na razie jestem głównie "plecakiem" choć TŻ daje mi czasem pojeździć swoją ukochaną Kawunią.

Ksylwia czekasz na wystawę motocykli w lutym? Mam nadzieję,że też tam będę

Bo motobazar to już był w Warszawie 24 stycznia (pieruńsko zimno było),ale myślę, że Tobie chodzi o tą wystawę.
__________________
Smutek i ból [*]...
Melinia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-29, 08:24   #938
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Melinia - witaj! Powodzenia w samodzielnym pokonywaniu km

Tak, czekam na lutową wystawę - 19-20-21 luty. Jak było na styczniowej? Znajomi odradzali mi ją. Jakie jest Twoje zdanie?
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-29, 17:23   #939
Melinia
Raczkowanie
 
Avatar Melinia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Komorów (pod Warszawą)
Wiadomości: 130
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Byłam już na kilku motobazarach. Organizowane są tak 3-4 razy w roku, jednak styczeń to porażka. Bo bazary te odbywają się pod gołym niebem ( teraz rozstawili namiot,ale i tak część wystawców była poza nim,a że zimno, to część wcale nie przyjechała) choć ludzi odwiedzających było naprawdę dużo. Lepiej jednak wybrać się w sezonie-cieplej, więcej wystawców i towarów. Jest spory wybór ciuchów z każdej "półki cenowej".
Czytałam, że przymierzasz się do zakupu kombi i kasku. Masz już jakieś typy?
__________________
Smutek i ból [*]...
Melinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-29, 21:11   #940
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Cytat:
Napisane przez engracado Pokaż wiadomość
odnosnie moto raju - DZIEWCZYNY ! uwaga na nich!! skupuja rozbite motocykle, robia je i sprzedaja.. czasem nawet BARDZO rozbite... uwazajcie na nich!

Oj tam, sama się nad tym zastanawiam, z tym że nie na sprzedaż, tylko do siebie, ale to i tak prędzej czy później pójdzie do ludzi Bądźmy szczerzy, na chwilę obecną prawie każdy sprzęt jest "klepany" w mniejszym lub większym stopniu Wiadomo, coś, co nie wygląda jak motocykl tylko kupka złomu to już przesada, ale nie popadajmy w paranoję. Jak ktoś chce bez żadnych napraw blacharskich to ja proponuję salon Niektórzy oczywiście przesadzają, ale często warto. Brat TŻa dwa lata temu sprowadził sobie z Niemiec Fazera 2002r. i z rejestracją i wszystkimi naprawami wyniósł go 5500-6000 zł, jakoś tak, a był mocno potrzaskany.
Aż mnie dziw bierze, że mam na swoim staruchu orginalny lakier (GS500 z 1990 r.), ale on już jest tak brzydki, że to po nim widać Ja go teraz będę malować w celach "liftingowych" i obawiam się właśnie, że każdy, kto go będzie oglądał przy sprzedaży, to stwierdzi właśnie "Pani, a on to chyba po ładnej glebie nie? No bo malowany". I obawiam się, że nie dam rady nikomu przetłumaczyć, że NIE, nie jest po żadnej strasznej glebie, po prostu miał orginalny lakier i wyglądał jak złom. Widać po nim, że ma kilka małych wywrotek za sobą, ale nie było to nic poważnego. Tak więc: malowanko, zrobienie gaźnika i do ludzi, bo chcę coś innego
Myślałam nad SV650, ale chyba zrezygnuję na rzecz czegoś słabszego CHYBA bym sobie poradziła, ale wolę mieć jednak 100% pewności, że dam radę, niż tylko podejrzewać W tym sezonie wyżulę od TŻa jego XJ600 na przejażdżkę małą i zobaczę, jak sobie radzę. Motor i tak będę kupowała dopiero pod koniec sezonu (czyli niezbyt fajnie cenowo) ale kupowany będzie w Anglii, więc nie mam zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o termin, bo dopiero we wrześniu będzie możliwość odbioru, a akurat to co ja chcę jest tam śmiesznie tanie, czyli ER5 młodziutka jakaś (najstarsza 2004 r., starsza nie wchodzi w grę) albo właśnie SV650, która też jest o wiele tańsza niż u nas, ale też sporo mocniejsza od mojego GSika. GSy młodziutkie też są tanie, ale chcę cuś chociaż odrobinkę mocniejszego, te 5 KM więcej w ER5 mi starczy prawdopodobnie . Mam dylemat, ale na szczęście też sporo czasu Sprzeda się GSa, pojeździ się brata CB500 (a brat właśnie w Anglii i on by się tym zajmował ) w zastępstwie i wtedy się poszuka konkretów
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-29, 21:59   #941
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Cytat:
Napisane przez Melinia Pokaż wiadomość
Czytałam, że przymierzasz się do zakupu kombi i kasku. Masz już jakieś typy?
Kombi wizualnie i cenowo wybrane - Berik damski http://www.motoemi.pl/kombinezon-ber...zm-p-4072.html i kask nolan n 84.

Po przymiarkach zweryfikuje czy się na mnie nadają.

Wybieram sie na ten lutowy bazar warszawski bo później jest aż w czerwcu - czyli za poźno. Chce jak tylko pogoda pozwoli zacząć jeździć
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-30, 00:04   #942
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Ja jak mówiłam, na wystawę w Wawie jadę, także moznaby się jakoś tam spotkać

Portki będę oglądać i może rękawiczki... zobaczym
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-31, 11:42   #943
engracado
Raczkowanie
 
Avatar engracado
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 133
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Świniaczek - kochana! ale co innego jak wlasnie cos mialo lekkiego szlifa, a co innego, jak cos jest po tak konkretnym dzwonie, ze polowa czesci jest z innej parafii! :P a oni tak wlasnie robia, no i wyklepuja co sie da.. to nic, ze lagi sa krzywe, rama pospawana, wszystko malowane - jeszcze gosc ma czelnosc powiedziec, ze to tylko byl bak malowany - no jak ktos sie nie zna kompletnie i sie nie orientowal to uwierzy, ale ja sprawdzam w jakim roku bylo jakie malowanie oryginalne... no ale sa handlarze i 'HANDLARZE'... mam nadzieje, ze w koncu trafie na kogos naprawde uczciwego, bo za kazdym razem jak dzwonie 1szy raz to jest super cacy, a za drugim razem to sie okazuje, ze jednak cos wiecej bylo tam robione i ze nie ma tego i ksiazki serwisowej nie ma, ale to dopiero wychodzi jak powiem, ze przyjade z kolegami co sie znaja i jak bedzie inaczej niz powiedzial to...... :P
ano - zycie. A GS'a mozesz porobic zdjecia albo filmik przed malowaniem jak bedzie rozlozony zeby bylo widac, ze chcialas po prostu go odswiezyc
a w ogole jak dorwiesz cos fajnego z UK to sie koniecznie pochwal! :P
ja tez bym sobie sprowadzila, ale na to trzeba miec tam kogos i duzo czasu, a ja nie mam ani jednego ani drugiego
pozdrowionka!
__________________
0Rh-
engracado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-31, 20:22   #944
Melinia
Raczkowanie
 
Avatar Melinia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Komorów (pod Warszawą)
Wiadomości: 130
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Cytat:
Napisane przez ksylwia Pokaż wiadomość
Wybieram sie na ten lutowy bazar warszawski bo później jest aż w czerwcu - czyli za poźno. Chce jak tylko pogoda pozwoli zacząć jeździć
W Warszawie będzie jeszcze mototarg w kwietniu (na Służewcu).
Ale nie przypominam sobie, żeby akurat z Berikiem się wystawiali.

Wracając do ciuchów...porządny kombi i kask, a co z butami?
__________________
Smutek i ból [*]...
Melinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 09:38   #945
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

W kwietniu to troszkę za późno. Jak będzie ładna pogoda i moto w garażu, a ciuszków bym nie miała to chyba bym się zapłakała

Kombi i kask już wiecie jaki. O butach nie piszę bo z nimi łatwiej - albo sidi lei lub vertigo, albo alpiny bo tansze, a wg. niektórych lepsze. Mnie kombinezon tylko martwi - żebym mogła pomierzyć, żeby i kupić w lutym. To już za 19 dni )))
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 21:20   #946
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Cytat:
Napisane przez ksylwia Pokaż wiadomość
Kombi wizualnie i cenowo wybrane - Berik damski http://www.motoemi.pl/kombinezon-ber...zm-p-4072.html i kask nolan n 84.

O Jezusie... Mój motor kosztował tyle co ten kombinezon

Engracado, no właśnie, zależy na kogo się trafi A to jest zawsze zasadniczy problem, bo tego nigdy nie wiadomo Chociaż brachol jak kupował pierwszy motor, to jedni tak jakoś go samą gadką zniechęcili, że już było wiadomo, że tam nie wszystko jest tak jak powinno być
Co do sprowadzania motocykla, mam ten raj, że brachol w Anglii, a w moim miasteczku jest facet, który jeździ kilka razy w miesiącu do Anglii właśnie TIRem czy czymś i za "drobną" opłatą przywozi kupione tam sprzęty, za transport samochodu bierze 1000 zł, więc za motor pewnie z 500 by wziął (a sama wycieczka specjalnie po motor wyniosłaby mnie ok 1000 zł), a skoro się tym zajmuje, to na pewno będzie miał wszelkiej maści mocowania, żeby się to to po drodze nie poturbowało . Tak więc u mnie to brat kupi i prawdopodobnie ktoś zupełnie inny przywiezie
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 19:13   #947
Carri_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Witam motomaniaczki
Jestem zaskoczona tym watkiem Ale to miło zaskoczona. Widze ze wiekszosc z Was ma juz swój sprzet albo bedzie miała za niedługo ...Ehhh tez bym tak chciała, niestety maz za bardzo sie o mnie boi i nie zezwala na zrobienia prawka , moze i to dobrze...bo bym zaczela za bardzo szalec.
Dlatego tez jestem przysłowiowym plecaczkiem ale rowniez mi z tym dobrze.....bo bardzo "KOCHAM DWA KÓŁKA"
Teraz zima wiec na zakonczenie dodam ...BYLE DO WIOSNY

Pozdrawiam
Carri_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-08, 23:46   #948
engracado
Raczkowanie
 
Avatar engracado
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 133
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Świniaczek nie pozostaje mi nic innego jak tylko zyczyc Ci powodzenia w poszukiwaniach nowego sprzetu! aa i oczywiscie wszystkim innym, ktorzy tez szukaja..

Ja sie pochwale... wczoraj stalam sie wlascicielka Kawasaki ER 6N, rocznik 06 - czarny ze zlota rama... ahhhh na imie ma RONI
pozdrawiam!
[byle do wiosny..!]
__________________
0Rh-
engracado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 19:42   #949
yahaska
Raczkowanie
 
Avatar yahaska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Meckenheim
Wiadomości: 308
GG do yahaska
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Cytat:
Napisane przez engracado Pokaż wiadomość
Hej babeczki, chyba nie zapadlyscie w sen zimowy?
sluchajcie! mam takie pytanie do Was, poniewaz jestem na etapie poszukiwan motocykla dla siebie i natknelam sie na oferte moto-raj.otomoto czy ktoras z Was wie cos o nich? moze ktos ze znajomych byl u nich? bardzo prosze o info, bo mieszkam dosc daleko a nie chce na darmo jechac... Na stronie bodaj 10tej tego tematu jedna z Was pisala cos, ze mieli cos fajnego na sprzedaz, ale pozniej juz nie widzialam zadnej opinii.. Pozdrawiam serdecznie i... byle do wiosny!

yahaska jak tam sesja? :P
sesja ok jeszcze tylko jeden egzamin. przeniesli mi kurs z 8 lutego na 25 eh są tu jakies dziewczyny z krakowa?
__________________
~~~***''Boisz się że kiedyś Twoje serce będzie biło nad urodzinowym tortem tragicznie pełnym świeczek i pomyślisz że Twój czas minął ,a Ty nic nie przeżyłeś''***~~~
____________
justine
yahaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-10, 08:15   #950
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Cytat:
Napisane przez engracado Pokaż wiadomość
Świniaczek nie pozostaje mi nic innego jak tylko zyczyc Ci powodzenia w poszukiwaniach nowego sprzetu! aa i oczywiscie wszystkim innym, ktorzy tez szukaja..

Ja sie pochwale... wczoraj stalam sie wlascicielka Kawasaki ER 6N, rocznik 06 - czarny ze zlota rama... ahhhh na imie ma RONI
pozdrawiam!
[byle do wiosny..!]
GRATULEJSZYN!!!! Ale Ci zazdroszczę, nawet nie wiesz ja ciągle szukam sprzęta, miewam już chwile załamki
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 10:13   #951
toliveistodie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 20
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

A ja mam następującą prośbę: Czy można zmienić tytuł tego tematu?
Jak większość z Was wie, MOTOR to nie jest motocykl, a silnik, i jako taki nie może być używany w związku z dwuśladem

Nazwa MOTÓR jest jak najbardziej wskazana...


Po prostu za każdym razem kiedy wchodzę na forum przypomina mi się jak kiedyś określiłam motocykl motorem przy moim mężczyźnie i jak długo słuchałam wykładu na ten temat

BTW - kurs kat.A rozpoczęty
toliveistodie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 07:49   #952
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Cytat:
Napisane przez toliveistodie Pokaż wiadomość
A ja mam następującą prośbę: Czy można zmienić tytuł tego tematu?
Jak większość z Was wie, MOTOR to nie jest motocykl, a silnik, i jako taki nie może być używany w związku z dwuśladem

Nazwa MOTÓR jest jak najbardziej wskazana...

BTW - kurs kat.A rozpoczęty
Ten temat byl już poruszany. Jakoś nikt nie zmienił tytułu - kto jest tu władny? Nikt tu nie używa słowa 'motor' po prostu ktoś nadał niefortunnie taki tytuł i już się po częsci przyzwyczaiłam
Gratuluję rozpoczęcia kursu Trochę aura nie sprzyja jeszcze, ale może w koncu nadejdzie upragniona wiosna.
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-14, 21:49   #953
toliveistodie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 20
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Akurat ja na razie chodzę na teorię, jazdy rozpoczną się jak na lotnisku na bemowie stopnieje śnieg
A co do nazwy wątku - jest bardzo niefortunny, i niestety wporwadza w błąd - więc ktokolwiek tu jest u władzy - prosimy o zmianę
toliveistodie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 08:10   #954
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Cytat:
Napisane przez toliveistodie Pokaż wiadomość
Akurat ja na razie chodzę na teorię, jazdy rozpoczną się jak na lotnisku na bemowie stopnieje śnieg
A co do nazwy wątku - jest bardzo niefortunny, i niestety wporwadza w błąd - więc ktokolwiek tu jest u władzy - prosimy o zmianę
oo z opisu brzmi jakbyś prawko robiła u Tomka Kulika - tak? Wybierasz sie na targi w weekend?
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 09:31   #955
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Ale każdy też wie, że na motocykl mówi się potocznie motor W związku z tym tytuł (moim zdaniem przynajmniej) kompletnie nie wprowadza w błąd To tak, jakby się czepiać, że na telefon komórkowy ktoś mówi komórka (no bo przecież komórka może być rozumiana też jako pomieszczenie ).

Engracado, a może się pochwalisz? Jakieś zdjęcia?
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 14:59   #956
engracado
Raczkowanie
 
Avatar engracado
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 133
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

ksylwia nie wiem czy to Cie pocieszy, ale ja szukalam sobie sprzetu przez ponad trzy miesiace, zaangazowany byl w to tez moj chlopak, jakies 3-4 razy dziennie sprawdzalismy nowe ogloszenia... kazdego dnia... dlatego bylam pierwsza osoba jaka zadzwonila w sprawie tej Kawasaki i odrazu wstepnie ja zarezerwowalam.. ;P
nie poddawaj sie - zobaczysz, ze znajdziesz cos fajnego...
moze pomoc Ci szukac? mam teraz duzo wolnego czasu


Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Engracado, a może się pochwalisz? Jakieś zdjęcia?
Aleeeeeż z przyjemnoscia! specjalnie na Twoje zyczenie!
Oto RONI:
__________________
0Rh-

Edytowane przez engracado
Czas edycji: 2010-02-18 o 15:58
engracado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 21:36   #957
toliveistodie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 20
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Ale każdy też wie, że na motocykl mówi się potocznie motor W związku z tym tytuł (moim zdaniem przynajmniej) kompletnie nie wprowadza w błąd To tak, jakby się czepiać, że na telefon komórkowy ktoś mówi komórka (no bo przecież komórka może być rozumiana też jako pomieszczenie ).
Natomiast warto zwrócić uwagę na fakt,że jest to nieprawidłowe użycie i nawet jeśli nie wprowadza w błąd, to nie należy go powtarzać w kółko.

To tak jak 'poszłem', wszyscy wiedzą o co chodzi ale tych lepiej wykształconych razi - jeśli chcemy zachowywać się*jak prawdziwe motocyklistki to używajmy prawidłowego słownictwa.

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

Cytat:
Napisane przez ksylwia Pokaż wiadomość
oo z opisu brzmi jakbyś prawko robiła u Tomka Kulika - tak? Wybierasz sie na targi w weekend?

Zgadza się - Na targi niestety nie idę*bo czeka mnie przewożenie motocykla do mechanika i długa operacja logistyczna z tym związana ... next time

Edytowane przez toliveistodie
Czas edycji: 2010-02-18 o 21:41
toliveistodie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 22:20   #958
engracado
Raczkowanie
 
Avatar engracado
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 133
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

toliveistodie nie obraz sie i nie zrozum mnie zle, ale.....
jesli czytalas caly watek to powinnas zdawac sobie sprawe z tego, ze problem nazewnictwa byl tu juz konkretnie poruszany. Nie wiem tez za bardzo czego ma sie tyczyc Twoja uwaga na temat ludzi bardziej czy mniej wyksztalconych- zupelnie jej nie rozumiem... Juz Ci dziewczyna napisala, ze to potoczne nazewnictwo - wiec sie tak nie czepiaj jak rzep..... Razi Cie? to nie czytaj tego, co inni pisza, albo zwracaj im uwage na privie, eureki nie odkrylas, a wszystkich ludzi tez zmienic nie dasz rady... Niech ludzie mowia jak chca, watpie zeby mieli problem ze zrozumieniem u innych uzywajac slowa 'motor' zamiast 'motocykl' - to jest po prostu nazwa potoczna i tyle. Nie jestesmy na polonistyce ani w szkole - zeby czepiac sie takich rzeczy...
A jakby ktos zaczal Ci pisac swoja gwara - tez bedziesz zwracac uwage, zeby mowil czysto po polsku??
Mam nadzieje, ze nikogo nie urazil moj post - jesli tak to przepraszam, ale po prostu czasem mnie cos w srodku az rozrywa jak widze takie uwagi 'ę,ą'...
Pozdrawiam

PS. jeszcze jedno. Napisalas: " jeśli chcemy zachowywać się*jak prawdziwe motocyklistki to używajmy prawidłowego słownictwa" - znaczy, ze co?? jak ktos mowi czy pisze potocznie to juz nie jest PRAWDZIWYM motocyklista?? moze rozwiniesz mysl - kto zasluguje na miano PRAWDZIWEGO MOTOCYKLISTY? bo moze to tez sie jakos dzieli na kategorie - jak ktos w sezonie nie zrobi 5tys km to juz jest pozer a nie prawdziwy motocyklista? hę?
__________________
0Rh-

Edytowane przez engracado
Czas edycji: 2010-02-18 o 22:26
engracado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-19, 07:07   #959
toliveistodie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 20
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Spoko, ja też nie chciałam nikogo urazić, tylko wyraziłam swoją opinię na ten temat.

Rzeczywiście problem był już poruszany i możemy go zamknąć, bo będziemy się przerzucać nazwami, która lepsza albo gorsza, a każdy i tak zostanie przy swoim.

Pozdrawiam.
toliveistodie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-19, 07:07   #960
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: No dobrze... ale co z MOTORAMI? :)

Cytat:
Napisane przez engracado Pokaż wiadomość
ksylwia nie wiem czy to Cie pocieszy, ale ja szukalam sobie sprzetu przez ponad trzy miesiace, zaangazowany byl w to tez moj chlopak...
nie poddawaj sie - zobaczysz, ze znajdziesz cos fajnego...
moze pomoc Ci szukac? mam teraz duzo wolnego czasu
Sliczna ta kawusia i taka czarna - pewnie szybka też chce!!!

Ja niestety nie mam nikogo az tak zaufanego aby pomogl mi szukac moto. Stad tez male utrudnienia. Jeśli to nie byłby problem to prosilabym o pomoc - jakies moze linki, namiary na cos wartego uwagi. Planuje cb500 naked, ale moze byc i sport, ostatnio-wczoraj zwinęli mi sprzed nosa cbf600 z 2006 ehhh

pocieszające, ze jutro już jade na targi to sobie poogladam, podotykam i nacieszę oczy
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:55.