Baby hug - warto czy nie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-08-09, 19:19   #1
zawielona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Wiadomości: 18

Baby hug - warto czy nie ?


Hej Dziewczyny,
Czas się już konkretnie wziąć za wyprawkę i myślę nad zakupem baby hug'a. Koleżanka poleca i widziałam go u niej, ale tylko w tej głównej pozycji gdy bobas leżał. Odwiedzałam ją jak jej się synek urodził.
Myślimy z mężem nad dostawką do sypialni, ale tą większą i nie chcemy z nią jeździć po mieszkaniu, dlatego pomyślałam o mniejszym sprzęcie. Mieszkanie mamy jednopoziomowe, ale nie na należy do najmniejszych więc myślę, że może nam to ułatwić życie.

Czy któraś z Was posiada i jak opinie? Na jak długo wystarcza taki sprzęt? Czy rzeczywiście jest tak, że na początku strach zostawić maleństwo same? jak z użytkowaniem na późniejszym etapie, jak już młoda (nie mamy wybranego jeszcze imienia :P ) zacznie siadać i być bardziej ruchliwa?
zawielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 20:31   #2
AnnMaDykes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 5
Dot.: Baby hug - warto czy nie ?

Zdecydowanie polecam! Nie wyobrażam sobie nie mieć baby hug-a. Decyzja o jego zakupie była jednak z lepszych! W początkowych miesiącach po narodzinach był używany nieustannie - w ciagu drzemek w trakcie dnia (czyli non-stop). To, ze ma kolka pozwalało na to, ze Maluszek mógł cały czas byc blisko, a ja mogłam byc spokojna i czuwać nad dzieckiem gdziekolwiek bym nie była (nawet w łazience). Pózniej, jak synek juz mniej spał w ciagu dnia to naprawdę fajnie sie zajmował sobą w tym leżaczku - czy to zabawkami kontrastowymi, czy przywieszkami, które są dołączone do pałąka. Czasami ratowalam sie tez melodyjkami i włączałam światełko na pałąku, co rownież przykuwało jego uwagę. Naprawdę ten gadżet wiele mi ułatwił. Teraz wykorzystuje go do karmienia na tarasie, bo łatwo nim wyjechać poza dom. 😆

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

A! I ma pasy, wiec na późniejszym etapie, kiedy dziecko jest bardziej ruchliwe, jest bezpiecznie! 👌🏻
AnnMaDykes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-10, 08:54   #3
kamilamhm
Przyczajenie
 
Avatar kamilamhm
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 16
Dot.: Baby hug - warto czy nie ?

Baby hug to dla mnie chyba najbardziej zbawienny element wyprawki. Córka ma teraz prawie 9 miesięcy i nadal korzystamy. Jak była malutka to sobie tam leżała i słuchała muzyki, oglądała wiszące zabawki (ja zawiesiłam dodatkowe, jest taka możliwość ). Czasem tam drzemała, choc moja to taka przylepa, wiecznie chciala spac na rękach. Mogłam zabrać ją ze sobą wszędzie, zwłaszcza gdy musialam skorzystać z toalety lub wziac prysznic. Naprawdę nie wyobrażam sobie, co bym zrobila bez BH. Teraz już musimy zrezygnować z funkcji "łóżeczka", bo córka zrobiła się zbyt mobilna - próbuje tam wstawać i siadać. Choć na początku pozwalałam jej na takie treningi pod nadzorem, świetnie się to sprawdziło do pierwszych prob siadu od niedawna jak muszę coś zrobić w domu i nie mogę jej zostawić na macie, zmieniam ustawienie na fotelik, tam mogę ją przypiąć pasami. Jest zadowolona, bo widzi wszystko fakt, że nie za długo, ale który 9-miesieczniak wytrzyma długo w jednej pozycji? podsumowując - bardzo, bardzo polecam!
kamilamhm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-15, 13:45   #4
wiki977
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 562
Dot.: Baby hug - warto czy nie ?

My mamy huga ale nam wystarczył na 4 miesiące bo pozniej corka juz podpierała się na kolanach i dłoniach i mało z niego nie wyskoczyła...co do krzesełka do karmienia to pozycja kompletnie nieodpowiednia. Moim zdaniem warto kupić np kosz Mojżesza bo taniej wyniesie.
Dostawke mamy chicco forever, ale niestety corka średnio tam chciala spac wiec wylądowała u nas w lozku, wiec tez nie powiem ze to była jakaś niezbędna rzecz a cena tez dosc wysoka

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
wiki977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 15:40   #5
zawielona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Wiadomości: 18
Dot.: Baby hug - warto czy nie ?

dzięki Dziewczyny za opinię. Mamy jeszcze chwilę i się wciąż zastanawiamy wielkość i to, że jest mobilny mega do mnie przemawia. Tym bardziej na początku naszej drogi gdy będę chciała mieć młodą na oku prawie cały czas Wiadomo,, że nie przewidzę teraz czy będzie z nami nawet do etapu karmienia, ale tak jest z wieloma rzeczami. Niektóre mamy piszą ze coś jest must have, a z kolei drugie, że totalny niewypał.
Dam znać czy się zdecydowaliśmy ;p
zawielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-04, 08:55   #6
Babyiscoming
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 11
Dot.: Baby hug - warto czy nie ?

Ja polecam synek drzemał w nim od samego początku, a ja czułam się bezpiecznie. Mamy tez pieska, wiec kładzenie małego na kanapie w kokonie np nie wchodziło w grę. Jak mial około 4-5 mies to korzystałam jak z leżaczka i dostawialam do stołu jak jedliśmy posiłki i wtedy mały ciumkal sobie gryzaki. Dużo chętniej przebywał w bh niż baby bjornie (ten u nas nie sprawdził się w ogóle &#128517 - wydaje mi się, ze wysokość tutaj zwyciężyła. teraz jak już siedzi to używamy jako krzesełka, ale nie do rozszerzania diety , tylko żeby sobie obserwował jak np przygotowuje posiłki, tak wiec jest cały czas w użytku mam nadzieje, ze pomogłam

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

Aaaa i to ze jest mobilny to meeega ułatwienie daj znać jaka decyzja
Babyiscoming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-04 09:55:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:47.