Co znajduje się na mojej twarzy? POMOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-28, 12:04   #1
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92

Co znajduje się na mojej twarzy? POMOCY


Mam 28 lat i od kilkunastu miesięcy nie mogę dojść do ładu z moją cerą. Nigdy nie miałam z nią problemów. Jeśli chodzi o pielęgnację to stosowałam tylko mleczko do demakijażu jednej firmy. Moja cera nie potrzebowała żeli, toników, kremów ponieważ zawsze była jak dziecięca buzia. 4 lata temu stwierdziłam, że może warto by to zmienić i kupiłam swój pierwszy tonik, krem i chyba żel. Stan mojej cery bardzo się pogorszył. Zaczęły pojawiać się wypryski, gule, przesuszenie itp. Zamiast odstawić wszystko kupowałam kolejne kosmetyki, żeby wyeliminować narastający problem i tak wylądowałam w błędnym kole kosmetycznym. Próbowałam chyba wszystkiego. Przyznaję nie byłam u dermatologa, ale robiłam kilka podejść próbując powrócić do swojej dawnej pielęgnacji tj mleczka kosmetycznego i tylko mleczka...ale to niestety na nic, bo moja cera po jakimś czasie jest w opłakanym stanie. Dodam tylko, że z normalnej moja cera zrobiła się sucha i wrażliwa. Absolutnie nie mogę myć wodą, żelem lub mydłem ( bo tez przerabiałam szare). Po tonikach czy płynach micelarnych całą się świecę i po jakimś tygodniu jestem cała zasypana chrostami. Proszę pomóżcie co robić. Jestem z Krakowa. Może znacie kogoś kto mógłby mi pomóc? Dziękuję z góry. Załączam zdjęcia jak wygląda obecnie tj po 2 tygodniowym stosowania biodermy sensibio i kremu cetaphil dm. Sami ocencie czy to normalne???
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg m_IMG_3343a.jpg (27,6 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m_IMG_3345.jpg (30,8 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m_IMG_3346.jpg (26,9 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m_IMG_3347.jpg (36,6 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m_IMG_3349.jpg (34,1 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m_IMG_3350.jpg (25,7 KB, 24 załadowań)
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 13:52   #2
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Co znajduje się na mojej twarzy? POMOCY

Uu wygląda na to, że narobiłaś sobie problemów kosmetykami przeciwtrądzikowymi albo z ostrą chemią. Też to przerabiałam. Polecam Ci micelarny nawilżający żel do mycia twarzy z Biedronki albo żel Cien z Lidla w niebieskim opakowaniu, nie pamiętam jak dokładnie się nazywa. Co do kremu, to jeśli twoja cera zrobiła się przesuszona i wrażliwa to z całego serca polecam kremy z serii Iwostin Sensitia. Więcej kosmetyków Ci nie potrzeba - wyrzuć toniki, płyny micelarne i co tam jeszcze masz. Żele, o których napisałam zmywają makijaż bez problemu, oczy zmyjesz niebieskim dwufazowym płynem Mariza.
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 14:10   #3
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Unhappy Dot.: Co znajduje się na mojej twarzy? POMOCY

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
Uu wygląda na to, że narobiłaś sobie problemów kosmetykami przeciwtrądzikowymi albo z ostrą chemią. Też to przerabiałam. Polecam Ci micelarny nawilżający żel do mycia twarzy z Biedronki albo żel Cien z Lidla w niebieskim opakowaniu, nie pamiętam jak dokładnie się nazywa. Co do kremu, to jeśli twoja cera zrobiła się przesuszona i wrażliwa to z całego serca polecam kremy z serii Iwostin Sensitia. Więcej kosmetyków Ci nie potrzeba - wyrzuć toniki, płyny micelarne i co tam jeszcze masz. Żele, o których napisałam zmywają makijaż bez problemu, oczy zmyjesz niebieskim dwufazowym płynem Mariza.
Żel micelarny z biedronki przerabiałam A tutaj jeszcze 2 fotki z wczoraj wieczora na których widać zaczerwienienie. Skóra, aż mnie paliła po biodermie, która niby do cery wrażliwej...Trzecie zdjęcie jak cera wyglądała tuż przed kosmetyczną przygodą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg m_IMG_3333a.jpg (35,0 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m_IMG_3334a.jpg (40,4 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m_SDC16129n.jpg (46,0 KB, 58 załadowań)

Edytowane przez Monika8508
Czas edycji: 2013-05-28 o 14:14
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 14:36   #4
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Co znajduje się na mojej twarzy? POMOCY

Cytat:
Napisane przez Monika8508 Pokaż wiadomość
Żel micelarny z biedronki przerabiałam A tutaj jeszcze 2 fotki z wczoraj wieczora na których widać zaczerwienienie. Skóra, aż mnie paliła po biodermie, która niby do cery wrażliwej...Trzecie zdjęcie jak cera wyglądała tuż przed kosmetyczną przygodą
Czyli jest gorzej niż myślałam, dobra - znajdź dr Julitę Janeczko, dermatolog, i umów się na wizytę.
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 14:49   #5
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Co znajduje się na mojej twarzy? POMOCY

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
Czyli jest gorzej niż myślałam, dobra - znajdź dr Julitę Janeczko, dermatolog, i umów się na wizytę.

Znalazłam i widzę średnie opinie...
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 14:53   #6
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Co znajduje się na mojej twarzy? POMOCY

Cytat:
Napisane przez Monika8508 Pokaż wiadomość
Znalazłam i widzę średnie opinie...
No ja mówię z własnego doświadczenia - mnie i koleżankę ta pani wyleczyła z trądziku
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 14:59   #7
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Co znajduje się na mojej twarzy? POMOCY

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
No ja mówię z własnego doświadczenia - mnie i koleżankę ta pani wyleczyła z trądziku


Rozumiem, poszperam coś nie coś, ale boję się zaczynać z dermatologami. Mam niemiłe wspomnienia z wypadaniem włosów i szukam metody cud na moją twarz Dzięki za pomoc
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-28, 15:05   #8
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Co znajduje się na mojej twarzy? POMOCY

Cytat:
Napisane przez Monika8508 Pokaż wiadomość
Rozumiem, poszperam coś nie coś, ale boję się zaczynać z dermatologami. Mam niemiłe wspomnienia z wypadaniem włosów i szukam metody cud na moją twarz Dzięki za pomoc
Rozumiem Może odstaw wszystkie kosmetyki i kup coś naturalnego, co oczyszcza i nawilża do przemywania twarzy? Na jakiejś Biochemii Urody, czy co tam, nie znam się. Może załóż ten wątek w dziale biochemii?
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 15:24   #9
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Co znajduje się na mojej twarzy? POMOCY

Założę, dobry pomysł Dzięki
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 13:24   #10
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Co znajduje się na mojej twarzy? POMOCY

Cytat:
Napisane przez Monika8508 Pokaż wiadomość
Mam 28 lat i od kilkunastu miesięcy nie mogę dojść do ładu z moją cerą. Nigdy nie miałam z nią problemów. Jeśli chodzi o pielęgnację to stosowałam tylko mleczko do demakijażu jednej firmy. Moja cera nie potrzebowała żeli, toników, kremów ponieważ zawsze była jak dziecięca buzia. 4 lata temu stwierdziłam, że może warto by to zmienić i kupiłam swój pierwszy tonik, krem i chyba żel. Stan mojej cery bardzo się pogorszył. Zaczęły pojawiać się wypryski, gule, przesuszenie itp. Zamiast odstawić wszystko kupowałam kolejne kosmetyki, żeby wyeliminować narastający problem i tak wylądowałam w błędnym kole kosmetycznym. Próbowałam chyba wszystkiego. Przyznaję nie byłam u dermatologa, ale robiłam kilka podejść próbując powrócić do swojej dawnej pielęgnacji tj mleczka kosmetycznego i tylko mleczka...ale to niestety na nic, bo moja cera po jakimś czasie jest w opłakanym stanie. Dodam tylko, że z normalnej moja cera zrobiła się sucha i wrażliwa. Absolutnie nie mogę myć wodą, żelem lub mydłem ( bo tez przerabiałam szare). Po tonikach czy płynach micelarnych całą się świecę i po jakimś tygodniu jestem cała zasypana chrostami. Proszę pomóżcie co robić. Jestem z Krakowa. Może znacie kogoś kto mógłby mi pomóc? Dziękuję z góry. Załączam zdjęcia jak wygląda obecnie tj po 2 tygodniowym stosowania biodermy sensibio i kremu cetaphil dm. Sami ocencie czy to normalne???

Po pierwsze nie chorsty, ale krosty Po drugie, może tak skojarzyłas nową pielęgnację z problemami cery, a może niepotrzebnie? Może masz jakies problemy hormonalne i organizm tak daje o tym znac? Najlepsze rozwiazanie to wizyta u dermatologa.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 14:04   #11
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Co znajduje się na mojej twarzy? POMOCY

no tak tylko trochę dziwne, że jak odstawiam nowy kosmetyk np wczoraj bioderme sensibio i zmylam twarz tylko mleczkiem do demakijazu to stan cery poprawił się dzisiaj o jakieś 70 % + zażyłam calcium 2 tabletki. Znowu będe zmywać mleczkiem przez jakiś tydzień, dwa i cera będzie idealna, a po tym czasie znów zapcha się i tak błędne koło kosmetyczne
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:22.