Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy? - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-19, 15:49   #301
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
ale powiedz: czyż nie połechtało ci to ego?
Nie, raczej mnie znudziło.
Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
kolejne trudne pytanie: gdzie jest sprzeczność między tym:
a tym
Odpowiedź jest prosta. Pierwsze to Twoje wyobrażenie eosa, drugie to eosa wypowiedź.
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 16:06   #302
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Pierwsze to Twoje wyobrażenie eosa, drugie to eosa wypowiedź.
A cóż eos przekazuje w tej wypowiedzi?
Czy chodzi mu o to, że po tych wstępnych testach cech pobocznych mężczyzna przechodzi do materiae - seksu; i tamże jego potrzeby stają się spełnione i wyczerpane w całości?
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 16:08   #303
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
A cóż eos przekazuje w tej wypowiedzi?
Najprościej jest przeczytać.
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 16:12   #304
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Najprościej jest przeczytać.
Przeczytałam. Stąd też i pytanie: czy jest to to właśnie, co chcesz przekazać? Czy też masz na myśli jakąś bardziej skomplikowaną rzecz?
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 17:14   #305
karoliana33
Zadomowienie
 
Avatar karoliana33
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 116
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
Pyskówki, pyskówki, pyskówki. Same takim sposobem prowadzenia dyskusji utrwalacie niekorzystny wizerunek feministek.


Oczywiście TmargoT, że inaczej to rozumiemy. Na tym to wszystko właśnie polega. Kobieta widzi sprawę inaczej, a mężczyzna inaczej. ŻADNE SPOJRZENIE NIE JEST GORSZE! Są po prostu inne. Zrozumcie, że nigdy nie będziemy myśleli tak jak Wy, a unikniecie w życiu wielu rozczarowań. Aby się dobrze komunikować w związku należy spojrzeć na drugą stronę jej oczami. Uczcie facetów patrzenia na Wasze potrzeby po Waszemu, ale również spróbujcie zerknąć na pewne sprawy tak, jak oni to widzą.

A nie powinno, bo to dla mężczyzn bardzo ważna wartość. Po seksie najważniejsza. Bez kobiecej lojalności nie będzie trwałego, satysfakcjonującego związku. Ale może po kolei.

Pięć wypowiedzi facetów na temat zaspokajania ich potrzeb w związku:

normalnyFacet - seks;
TŻ Karoliany33 - miłość, wierność, zaufanie;
TŻ Vixen - bliskość, nagość, całowanie, zaufanie;
Allan Pease - seks, poczucie bycia numerem jeden, chwile samotności;
eos50 - seks, lojalność, wsparcie.

Co się rzuca w oczy? Na pierwszym miejscu - SEKS. Nie dajcie się zwieść wypowiedzi TŻ-ta Karoliany33. Jemu nie chodzi o miłość platoniczną. Jemu chodzi o miłość fizyczną, a więc seks. TŻ Vixen też nie chciał jej urazić i nie chciał, aby poczuła się jak maszynka do seksu, dlatego troszkę poowijał w bawełnę. Jego bliskość, nagość, całowanie, to seks. 5 : 0 dla seksu. To jest pierwsza potrzeba faceta, którą musi zaspokajać kobieta inaczej się z nią nie jest. Tyle, że zaspokojenie tej potrzeby nie gwarantuje jeszcze długotrwałości związku. Seks można znaleźć w agencji towarzyskiej, na imprezie, w jednonocnej znajomości, w układach ff, fb, w panienkach poderwanych dla zabawy. Zaspokajanie potrzeb seksualnych jest warunkiem koniecznym trwałości związku, ale nie jest warunkiem wystarczającym.
Czego zatem jeszcze oczekują mężczyźni od kobiet pozostających z nimi w trwałych związkach:

- wierność,
- zaufanie (2),
- bycie numerem jeden,
- chwil samotności,
- lojalności,
- wsparcia.

Jak widzisz Motyla nie da się ułożyć dekalogu. Wywaliłbym z tej listy chwile samotności, bo jakkolwiek jest to z pewnością jedna z potrzeb mężczyzny, to do jej zaspokojenia nie jest potrzebna kobieta. Wręcz przeciwnie - kobieta przeszkadza w zaspokojeniu tej potrzeby. A więc lista liczy już tylko pięć pozycji. Co więcej część z nich faceci rozumieją podobnie i listę tę da się zredukować do znacznie krótszego rozmiaru. Ale to za chwilę.
Zanim do tego przejdę zadam Wam jeszcze jedno zasadnicze pytanie. Zauważyłyście pewnie, że mężczyźni mają tendencję do tworzenia grup charakteryzujących się silnymi więzami (ta tzw. męska solidarność). Obserwuje się to wszędzie. U chłopców na podwórku, w mafii, w grupie komandosów, w szkole, w jednostce straży pożarnej, w bojówce kiboli, w walczącym z nią oddziale policji, w drużynie sportowej, w brygadzie na budowie, w partyzantce, itd. Moje pytanie brzmi:

Jakie potrzeby mężczyzn zaspokaja przynależność do takiej grupy?
O stary, załuje ze nie sledzilam wątku od kiedy napisalam swojego posta. Jak to dzis przeczytałam poprostu padłam na cycki. To ja chyba chlopa z kosmosu wzielam, bo mi sie zawsze wydawalo, ze jak mowi do mnie potrzebuje MILOSCI ZAUFANIA I WIERNOSCI to tego dokladnie potrzebuje. A jeśli mówi kochanie potrzebuje SEKSU to tego potrzebuje. (juz pomijam fakt ze ja tez tego potrzebuje) Albo ja zyje w jakims dziwnym zwiazku ale mysle ze tak samo jak 99 % wizazowych dziewczyn, ale wydaje mi sie, ze po to mam partnera i kiedy zwracam sie do niego z konkretnym pytaniem, to otrzymuje konkretna odpowiedz, wiec chol.. zaskoczeniem dla mnie jest to, ze wiesz lepiej czego oczekuje moj partner, skoro on jasno i klarownie to wyjaśnił.

I ogromnie sie ciesze, ze mam faceta, który potrafi myśleć o czyms innym niz o seksie i o dziwo to też sprawia mu przyjemnosc, ale jak widze niektorzy panowie poprostu musza troche podrosnac, zeby opanowac swoje potrzeby seksualne. Na litosc boska przeciez nie zyjemy z jakimis kogutami, ktorych jedynym zajeciem jest myslenie dziubne kurke dziubne kurke dziubne kurke.

Alez sie normalnie zirytowalam.
__________________
karoliana33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 17:36   #306
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

No, zgodnie z tym wątkiem, to z moim facetem w ogóle jest coś nie tak.

Bo wczoraj jak się dobierałam do Tż, przytulił mnie i powiedział: kochanie dzisiaj chcę porozmawiac, wygadac się. (miał tydzień temu bardzo ciężką sytuację, a dopiero wczoraj daliśmy radę się spotkac).

No tak, ale ze mną jaśnie pan nie rozmawia, zapomniałam.

Ani mnie to grzeje ani ziębi, bo jest po prostu śmieszne.
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 17:48   #307
karoliana33
Zadomowienie
 
Avatar karoliana33
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 116
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
No, zgodnie z tym wątkiem, to z moim facetem w ogóle jest coś nie tak.

Bo wczoraj jak się dobierałam do Tż, przytulił mnie i powiedział: kochanie dzisiaj chcę porozmawiac, wygadac się. (miał tydzień temu bardzo ciężką sytuację, a dopiero wczoraj daliśmy radę się spotkac).

No tak, ale ze mną jaśnie pan nie rozmawia, zapomniałam.

Ani mnie to grzeje ani ziębi, bo jest po prostu śmieszne.
Dokladnie o tym samym pomyślałam. To moze wg. teorii, której zadna kobieta pojac nie potrafi, potrzeba zostala zaspokojona wczesniej ? heh oczywiscie zartuje.

Z początku myślalam, ze mamy normalnych facetów, teraz widze podstawy, zeby twierdzic, ze mamy WYJATKOWYCH, bo Ci normalni są jacys nienormalni

* a tak naszla mnie jeszcze mysl. To po co właściwie są kobiety potrzebne meżczyznom ? Seks? Ręce macie, a jak nie to gumowa lalka, przeciez to tylko wlozyc wylozyc wlozyc wylozyc, tylko sie liczy, potrzeba zaspokojona- zaspokojona
__________________

Edytowane przez karoliana33
Czas edycji: 2011-12-19 o 17:55
karoliana33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-19, 20:15   #308
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Jak w którymś wątku Ci ubliżyłam, to to po prostu zgłoś eos . Ja nie sądzę, że zeszłam poziomem niżej od faceta, który:
-notorycznie podprogowo obraża kobiety,
-wypowiada się za wszystkich,
-z arogancją i butą uważa się za jakiegoś guru, natomiast jeżeli ktoś powie mu nieco prawdy, to omija to, albo wymyśla sobie powody, żeby nie odpowiedzieć. Trochę to śmieszne i niedojrzałe.

Zarzucasz kłamstwo TŻom wizażanek. Tymczasem mam wrażenie, że to Ty okrutnie mijasz się z prawdą.

I wiesz co, nie uwierzę Ci w żadnym temacie, jak wypowiesz się za wszystkich facetów. Wiesz dlatego? Bo w jednym wątku napisałeś "nas naprawdę nie obchodzi jakie macie fakultety i z czego". Nas, w domyśle facetów. Straciłeś wiarygodność.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 20:19   #309
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
Arsea


Co do drugiej rady, to z mojego punktu widzenia wyglądało to tak: najpierw piszesz rozsądnie i na temat, później zaczynasz próbować mnie ośmieszać, wklejasz jakieś święte obrazki, urażasz uczucia religijne co niektórych wizażanek (nie moje), aby raptem stwierdzić, że mam rację, a moja główna przewina polega na tym, że tłumaczę Wam coś, co dla Was jest oczywistą oczywistością. Dlatego stwierdziłem, że najlepiej gdybyś już nic nie pisała, bo uznałem, że Twoje stanowisko w omawianych sprawach robi się coraz bardziej zagmatwane. Sama w poście 7 postawiłaś seks na pierwszym miejscu, a później w poście 254 udowadniasz, że Twój facet wcale go nie chciał, tylko najpierw przyszedł sprawdzić Twój intelekt, a sprawdzając intelekt i charakter z wrodzoną sobie skromnością i zażenowaniem odwracał wzrok od Twego biustu. Ja zwyczajnie nie wiem SALIX, do której grupy kobiet Cię zakwalifikować. Po przeczytaniu postu 7-go byłem zdania, że należysz do tych mniej licznych na wizażu, które znają potrzeby i motywację facetów tworzących związki. Czytając kolejne Twoje posty zaczynałem myśleć, że jednak moja początkowa ocena była błędna. Teraz znów skłaniam się ku pierwszemu wrażeniu, ale kto wie co będzie po kolejnych Twoich postach???
WTF?? Nigdy nie napisałam czegoś takiego. Napisałam, że seks jest jedną z 3 najważniejszych składowych w związku bazując na moich doświadczeniach z facetami (zwłaszcza z obecnym). I nie neguję przy tym, tak jak Ty, że inni faceci mogą mieć inne zapatrywania na ten temat. Nie próbuję wmawiać innym wizażankom że wiem co siedzi w głowach ich facetów, nie mam do tego prawa - dlatego właśnie jesteś irytujący bo próbujesz sprawiać wrażenie wszechwiedzącego i jest to wręcz śmieszne (więc się pośmiałyśmy). A znajomość moja z Tżtem rzeczywiście wcale nie zaczęła się od cycków, jak to sugerujesz - zaczęła się od inteligentnej rozmowy w komentarzach na fb w pracy, dotycząca pracy. I nie, w zdjęciach też nie miałam cycków.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 20:25   #310
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
WTF?? Nigdy nie napisałam czegoś takiego. Napisałam, że seks jest jedną z 3 najważniejszych składowych w związku bazując na moich doświadczeniach z facetami (zwłaszcza z obecnym). I nie neguję przy tym, tak jak Ty, że inni faceci mogą mieć inne zapatrywania na ten temat. Nie próbuję wmawiać innym wizażankom że wiem co siedzi w głowach ich facetów, nie mam do tego prawa - dlatego właśnie jesteś irytujący bo próbujesz sprawiać wrażenie wszechwiedzącego i jest to wręcz śmieszne (więc się pośmiałyśmy). A znajomość moja z Tżtem rzeczywiście wcale nie zaczęła się od cycków, jak to sugerujesz - zaczęła się od inteligentnej rozmowy w komentarzach na fb w pracy, dotycząca pracy. I nie, w zdjęciach też nie miałam cycków.
Ależ on miał taki specjalny męski radar w głowie, żeby wyczuć wielkość biustu na odległość .
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 20:31   #311
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
notorycznie podprogowo obraża kobiety,
drwisz? On tobie z dobrego serduszka chce pokazać ómysł menski od środka w przystępny sposób, bardzo prosty... wot wdzięczność!
on kobiety kocha i wielce sobie ceni, o czym - zapewniam cię - napisze w najbliższej przyszłości

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2011-12-19 o 20:33
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-19, 20:33   #312
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
Do tego zmierzam od początku, że facet przychodzi po seks, ale nie zostanie z kobietą, gdy nie zaspokoi ona pozostałych jego potrzeb, na których mu zależy.
A co jak na początku związku tego seksu* po prostu nie ma? Wtedy przecież najpierw pojawia się uczucie i zaufanie, a dopiero potem seks. Zwłaszcza, że są ludzie, którzy potrzebują uczucia i zaufania, by w ogóle pójść z kimś do łóżka.

*Jeszcze kwestia tego, co nazwiemy seksem. Sam stosunek płciowy (już nieważne czy waginalny, czy oralny, czy jeszcze inny) czy też jakiekolwiek zachowania o charakterze erotycznym — np. pocałunki.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 20:38   #313
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
drwisz? On tobie z dobrego serduszka chce pokazać ómysł menski od środka w przystępny sposób, bardzo prosty... wot wdzięczność!
on kobiety kocha i wielce sobie ceni, o czym - zapewniam cię - napisze w najbliższej przyszłości
Masz mnie! Chciałam go sprowokować, by to napisał, bo jest słowa to poezja dla mej duszy .

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
A co jak na początku związku tego seksu* po prostu nie ma? Wtedy przecież najpierw pojawia się uczucie i zaufanie, a dopiero potem seks. Zwłaszcza, że są ludzie, którzy potrzebują uczucia i zaufania, by w ogóle pójść z kimś do łóżka.

*Jeszcze kwestia tego, co nazwiemy seksem. Sam stosunek płciowy (już nieważne czy waginalny, czy oralny, czy jeszcze inny) czy też jakiekolwiek zachowania o charakterze erotycznym — np. pocałunki.

Otóż to. Co w sytuacji, gdy ktoś godzi się na hmmm... "bliższą znajomość" dopiero po np. 3 latach znajomości? Ten facet też najbardziej chce seksu?
Sytuacja taka: dziewczyna z facetem znają się już trochę. On chce związku, ona nie jest pewna. Mówi : jeżeli chcesz, poczekaj, ale ja nic nie obiecuję. On przez trzy lata czeka jako jej przyjaciel. Nie ma pewności, czy cokolwiek z tego będzie. Czy on też chce głównie seksu?
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 20:47   #314
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Otóż to. Co w sytuacji, gdy ktoś godzi się na hmmm... "bliższą znajomość" dopiero po np. 3 latach znajomości? Ten facet też najbardziej chce seksu?
jak nie jak tak, już sam Platon w znanym szerokim kręgom dziele "Romeo i Julia" zobrazował to pełne napięcia oczekiwanie Romea na stosowną sposobność...

Z masy normalnych odpadają coraz to większe ilości ludzi, natomiast wyłania się pewna grupa mężczyzn o których faktycznie mówi eos.

Jak nas już tu przekona, że facet to najprostsza z możliwych maszyna (bo nie człowiek z jakimiś głębszymi odczuciami), to jego misja zostanie spełniona
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 20:51   #315
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Misję to miał Bruce Willis On może mieć "misyjkę"
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 15:16   #316
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Maryanna

Cytat:
Napisane przez maryanna3 Pokaż wiadomość
Dyskusja jest dość dziwna bo oczywiście że dla dwóch zdrowych i nie aseksualnych osób seks jest potrzebą ważną i nie można odciąć seksu z korzyścią dla związku. Wątpię i nie zauważyłam żeby ktoś to tu negował.
Były tu takie co negowały, że facet w ogóle ma jakieś potrzeby i wymagania w stosunku do kobiety. Większość jednak faktycznie nie neguje, że seks jest dla faceta ważny. Za to duża część tej większości neguje, że dla faceta jest to potrzeba numer jeden. Mężczyzna ma również inne potrzeby w związku, ale ta jest numerem jeden. A większość z Was nie chce się z tym zgodzić, no bo jakby to wyglądało? Że co? Że mój miś widzi we mnie przede wszystkim (zauważcie, że nie używam słowa 'tylko') ciało? Że widzi we mnie przede wszystkim obiekt do zaspokajania swoich chuci? Niemożliwe!!! Nie mój miś!!! On jest wyjątkowy, a ja jestem wyjątkowa dla niego!!! Jego z pewnością bardziej interesują moje studia podyplomowe, niż moje ciało!!!
U kobiet seks jest również bardzo ważny, ale nie stoi na pierwszym miejscu. Jest jedną z ważniejszych potrzeb, ale nie najważniejszą. Co powiesz o takim fragmencie:
'To, co dla ciebie jest ważne może być mniej istotne dla drugiej osoby. Pary, które trafiają do gabinetów psychoterapeutycznych z powodu kryzysu w związku zazwyczaj jednogłośnie mówią 'mamy problem'. Co to oznacza w praktyce? Dla kobiety najczęściej, że w ogóle nie rozmawiają, dla niego natomiast, że przestali uprawiać seks.'
Widzisz różnicę potrzeb kobiety i mężczyzny? Widzisz co dla kogo jest ważne, a co ważniejsze?
Cytat:
Napisane przez maryanna3 Pokaż wiadomość
Natomiast jest gro innych potrzeb jak już wymienione tutaj które gdyby odciąć związek też by się posypał. Bez wsparcia o którym eos nawet coś mądrego napisał-posypałby się. Bez wierności-posypałby się. Bez podobnego poczucia humoru-posypałby się. A hierarchię ustalają już indywidualnie ludzie bo związki są różne, w jednym wybacza się jedno a drugiego już nie, w innym na odwrót i wmawianie że dla każdego jedna potrzeba jest potrzebą najważniejszą jest zwyczajnie głupie natomiast właśnie to czuję że próbuje nam się tu wmówić.
Cieszę się, że jako jedna z nielicznych zauważasz, że piszę również o innych potrzebach mężczyzny i nie sprowadzam związku wyłącznie do seksu. Widać nie wyrażam się, aż tak zagmatwanie i bez sensu. Ja Wam nie wmawiam. Ja Wam mówię, że mężczyźni to nie Wy. Do czego innego zmierzają w związku. Czego innego po nim oczekują. Nie wymagają zaspokajania pięciuset potrzeb. Mają ich tylko kilka i pierwszą z nich jest seks. PIERWSZĄ, ALE NIE JEDYNĄ. Tę potrzebę mogą zaspokoić tylko z kobietą. Wszystkie inne mogą z powodzeniem zaspokoić w inny sposób, ale gdy się z kobietą wiążą, to oczekują, że te najważniejsze ona będzie zaspokajała.
Cytat:
Napisane przez maryanna3 Pokaż wiadomość
I eos tworzy wątki, które mogłyby dobrze się rozwijać. Natomiast nie jest dobrym rozmówcą. Bo nie potrafi mądrze uzasadniać swoich wątpliwych dla mnie racji i odnosić się rzeczowo do naszych argumentów. Nie jest zdolny do zmiany zdania i często uparcie brnie w absurd.
Jak mogę być dobrym rozmówcą, jeśli tak wiele z Was nie czyta dokładnie tego co piszę? Chcesz dowody? Proszę bardzo. W poście 80 napisałem:
Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
i dołożę od siebie, że mężczyzna w związku potrzebuje od kobiety:

1. seksu,
2. lojalności,
3. wsparcia.
Wymieniłem TRZY najważniejsze potrzeby i co dalej czytam w komentarzach? A proszę Cię uprzejmie:
Cytat:
Napisane przez tacyta Pokaż wiadomość
Gdyby faceci chcieli tylko seksu, który łatwo dostać na każdym kroku, to by nie wchodzili w stałe związki.
Czy ja gdzieś napisałem 'tylko seksu'?
Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
Drogi Eosie, interesuje Cię zdanie faceta to zacytuję Ci swojego:

- Seks jest w związku bardzo ważny, i nie ma związku bez seksu, ale niech jakiś nadęty maczo z mózgiem wielkości orzeszka, nie wypowiada się za mnie, że seks jest dla mnie najważniejszy, a cała reszta to bajera by ten seks miec.
Czy ja gdzieś napisałem, że reszta jest nieważna?
Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
elve, jednak: ty mówisz, że seks jest ważny w związku.
Natomiast eos mówi coś innego: że twój facet jest z tobą (i wszystkie te jego poczynania i 'mydlenie ci oczu jakimiś tam uczuciami' mają to na celu) bo chce tylko seksu od ciebie.
Czy ja gdzieś ... ?
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Proste. Ale ciekawa jestem jak eos wytłumaczyłby fakt, że ... Jakimś cudem same cycki mu nie wystarczyły i nie było podstawowym celem mnie przelecieć "a potem się zobaczy".
Czy ja gdzieś ... ?
Cytat:
Napisane przez ewka1987 Pokaż wiadomość
nie twierdze, że seks nie jest ważny w związku (pewnie w początkowej fazie fascynacji może być najważniejszy) ale nie jest to równoznaczne z tym, że jedyną potrzebą mężczyzny jaką powinna zaspokajać kobieta jest seks.
Czy ja gdzieś twierdzę, że 'jedyną' ?
Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Nigdy nie negowałam tego, że dla osób nieaseksualnych seks w związku jest ważny. Będę negować, gdy jakiś facet usiłuje być guru, który wpiera mi, że każdy facet chce w zasadzie tylko jednego.
Czy ja gdzieś ... ?
Cytat:
Napisane przez karoliana33 Pokaż wiadomość
* a tak naszla mnie jeszcze mysl. To po co właściwie są kobiety potrzebne meżczyznom ? Seks? Ręce macie, a jak nie to gumowa lalka, przeciez to tylko wlozyc wylozyc wlozyc wylozyc, tylko sie liczy, potrzeba zaspokojona- zaspokojona
Czy ja gdzieś ... ?

Czy dalej Maryanno twierdzisz, że to moja wina, iż nie możemy się porozumieć? Jasne, proste, w punktach przedstawione w poście 80-tym TRZY potrzeby zamieniają się w następnych postach w 'tylko seks'. Cud! To pewnie przez te święte obrazki.

Jak Wy to robicie, że potraficie czytać nienapisane? Mało tego! Potraficie z tym nienapisanym polemizować i wzajemnie się utwierdzać w przekonaniu, że macie rację. Kolejny dowód jak łatwo przychodzi Wam ignorować rzeczywistość zastępując ją wyobrażeniami, a później się tymi wyobrażeniami karmić na swoją zgubę? Dlaczego w przypadku potrzeb facetów miałoby być inaczej? Skąd ta pewność, że Wasze wyobrażenia są zgodne z rzeczywistością? Bo Wy macie takie i takie potrzeby w związku tzn., że i faceci muszą mieć podobne? Jeśli tak, to same sobie zaprzeczacie twierdząc, że każdy jest inny i każdy oczekuje czego innego. A jeśli nie tzn., że potrzeby facetów jednak się różnią od Waszych potrzeb. Jaka jest decyzja?
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 15:43   #317
2016071135
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 220
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Ja tam uważam, że skoro związek posypie się zarówno z braku seksu, jak i z braku miłości czy lojalności, to seks nie jest najważniejszą potrzebą, tylko wszystkie są tak samo ważne. Zwykła logika.

(Bo w przeciwnym wypadku byłoby tak, że gdy jest seks, resztę można przeboleć.)

To tak jak człowiek do życia potrzebuje np. wody i jedzenia. Można powiedzieć, że woda jest ważniejsza, skoro bez jedzenia człowiek i tak zginie?

(A jeśli tak - bo ja tam się nie znam... - to by się sprowadzało do tego, że ważniejsze jest to, bez czego szybciej się umrze. A wówczas uważam, że zdrada szybciej kończy związek niż brak seksu [żeby stwierdzić jego brak, trochę czasu musi minąć], więc w takim przypadku wierność jest ważniejsza )

Wydaje mi się, że w związku jest tak jak w piramidzie potrzeb. Na samym dole: seks, wierność, miłość - na równi - bo bez nich związku nie ma. A wyżej mniej ważne rzeczy i tak dalej.

2016071135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 15:45   #318
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

ty sam swoje argumenty zbijasz! Mistrzu, w ten sposób, to można tak ciągnąć do śmierci i o jeden dzień dłużej:
Cytat:
Czy ja gdzieś ... ?
a następnie
Cytat:
Mają ich tylko kilka i pierwszą z nich jest seks. PIERWSZĄ, ALE NIE JEDYNĄ. Tę potrzebę mogą zaspokoić tylko z kobietą.Wszystkie inne mogą z powodzeniem zaspokoić w inny sposób, ale gdy się z kobietą wiążą, to oczekują, że te najważniejsze ona będzie zaspokajała.
to trzeba umiedź!

Ta twoja wiedza wyciągnięta z popularnych książek i przekładanie swoich potrzeb na circa 3 miliardy ludzi - ty masz panie rozum, czy nie masz?

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2011-12-21 o 16:06
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 16:39   #319
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez arsea Pokaż wiadomość
Ja tam uważam, że skoro związek posypie się zarówno z braku seksu, jak i z braku miłości czy lojalności, to seks nie jest najważniejszą potrzebą, tylko wszystkie są tak samo ważne. Zwykła logika.

(Bo w przeciwnym wypadku byłoby tak, że gdy jest seks, resztę można przeboleć.)
A moim zdaniem nie. Związek posypać się może z wielu powodów: zdrady, braku seksu, braku pieniędzy, odległości, wtrącającej się teściowej, itd.Wszystkie prowadzą do tego samego skutku, ale to nie znaczy, że wszystkie powody są sobie równe. Zdradę wybaczysz raz albo nie wybaczysz wcale, a spotkałem się z sytuacjami, gdzie zarówno kobieta, jak i mężczyzna wybaczali po parę zdrad i znów dawali szansę. A brak pieniędzy? Można przez jakiś czas przeboleć i żyć nadzieją na lepsze czasy. A 'kochana teściowa'? Z tym można żyć jeszcze dłużej. W końcu czara goryczy się przeleje, ale nie tak szybko przecież jak w przypadku większości zdrad. Zresztą zdradę też kobiety i mężczyźni postrzegają inaczej. Dla nas to przede wszystkim seks z innym. Dla Was, to również, a może przede wszystkim zdrada emocjonalna. Wiele z Was łatwiej wybaczy jednorazowy skok w bok po pijaku, niż dziesiątki dwuznacznych sms-ów dziennie przychodzących od koleżanki z pracy. No i jeszcze coś. Co powiesz o otwartych związkach, w których można się przespać z kimś innym? O facetach, którzy lubią patrzeć jak ich kobieta kocha się z innymi? O trójkątach w obie strony? O swingersach? O 'związkach' ff, w których partnerzy opowiadają sobie o tym, że kogoś poznali, że się zakochali? Przecież tam wszędzie jest seks. Seks między dwojgiem ludzi i ktoś trzeci albo nawet czwarty i piąty.
Cytat:
Napisane przez arsea Pokaż wiadomość
To tak jak człowiek do życia potrzebuje np. wody i jedzenia. Można powiedzieć, że woda jest ważniejsza, skoro bez jedzenia człowiek i tak zginie?
Można tak powiedzieć! Najkrócej przeżyjesz bez dostępu powietrza. Gdy masz powietrze pożyjesz bez wody i jedzenia ok. 4-5 dni (zależy od organizmu, klimatu, stresu i wielu innych czynników). Mając powietrze i wodę możesz żyć na zapasach zgromadzonych przez organizm naprawdę zadziwiająco długo. Dłużej niż bez snu! Ja nie mam wątpliwości, że gdybym znalazł się powiedzmy w zadymionej kopalni i ktoś dałby mi do wyboru butlę z tlenem i butlę z wodą wybrałbym tlen. Przynajmniej do czasu wyczerpania butli mógłbym walczyć o przeżycie.
Cytat:
Napisane przez arsea Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że w związku jest tak jak w piramidzie potrzeb. Na samym dole: seks, wierność, miłość - na równi - bo bez nich związku nie ma. A wyżej mniej ważne rzeczy i tak dalej.

No właśnie nie. W piramidzie potrzeb Masłowa, bo ona tu jest najczęściej przywoływana, dół stanowią potrzeby fizjologiczne w tym seks. Oczywiście po oddychaniu, piciu, jedzeniu i śnie. Facet nie musi mieć kobiety, aby oddychać; nie musi mieć kobiety, aby się napić (nawiasem mówiąc z facetami lepiej się pije); nie musi mieć kobiety, aby coś zjeść, a i spać może sam, bo nieważne z kim się śpi, ważne żeby się wyspać. Ale już do seksu (heteroseksualnego) kobieta się bardzo przydaje. Pozostałe potrzeby duchowe są wyżej i przynajmniej u facetów one właśnie tam są - WYŻEJ. Nie na równi.
Zdrada? Wierność? Gdybyś miała rację, to wszystkie wyżej opisane 'związki; i układy by nie istniały. Gdyby potrzeby te były na równi z seksem faceci nie chodziliby do prostytutek. Nie mogliby z nimi uprawiać seksu wiedząc, że przed nimi byli jacyś inni, a następni już czekają w kolejce. A mogą z nimi seks uprawiać, uprawiają i wielu sobie chwali. Gdyby oddychanie było na równi z jedzeniem oddychalibyśmy tylko przy posiłkach, czyż nie?
Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
Mistrzu, w ten sposób, to można tak ciągnąć do śmierci i o jeden dzień dłużej:
Nie ciągnąłbym, gdyby moje słowa nie były przekręcane.

Edytowane przez eos50
Czas edycji: 2011-12-21 o 16:42
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-21, 17:00   #320
2016071135
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 220
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
Można tak powiedzieć! Najkrócej przeżyjesz bez dostępu powietrza. Gdy masz powietrze pożyjesz bez wody i jedzenia ok. 4-5 dni (zależy od organizmu, klimatu, stresu i wielu innych czynników). Mając powietrze i wodę możesz żyć na zapasach zgromadzonych przez organizm naprawdę zadziwiająco długo. Dłużej niż bez snu! Ja nie mam wątpliwości, że gdybym znalazł się powiedzmy w zadymionej kopalni i ktoś dałby mi do wyboru butlę z tlenem i butlę z wodą wybrałbym tlen. Przynajmniej do czasu wyczerpania butli mógłbym walczyć o przeżycie.
Ale przecież napisałam, że w takim wypadku, seks nie jest potrzebą przez której brak najszybciej związek się rozpadnie. Każdy człowiek trochę czasu wytrzyma bez tego seksu. A jak (o ile zdrada nie jest tolerowana, bo rozważałeś wyżej różne opcje) ktoś przestanie być wierny, to związku już nie ma. Wtedy brak wierności szybciej niszczy związek, a co za tym idzie, według tego rozumowania wierność powinna być ważniejsza. (Dla ścisłości, nie uważam tak, ja tylko przeprowadzam logiczne rozważania )
Cytat:
No właśnie nie. W piramidzie potrzeb Masłowa, bo ona tu jest najczęściej przywoływana, dół stanowią potrzeby fizjologiczne w tym seks. Oczywiście po oddychaniu, piciu, jedzeniu i śnie. Facet nie musi mieć kobiety, aby oddychać; nie musi mieć kobiety, aby się napić (nawiasem mówiąc z facetami lepiej się pije); nie musi mieć kobiety, aby coś zjeść, a i spać może sam, bo nieważne z kim się śpi, ważne żeby się wyspać. Ale już do seksu (heteroseksualnego) kobieta się bardzo przydaje. Pozostałe potrzeby duchowe są wyżej i przynajmniej u facetów one właśnie tam są - WYŻEJ. Nie na równi.
Nie wiem, czy dobrze mnie zrozumiałeś. Ja nie napisałam, że mam na myśli piramidę potrzeb i jej zawartość, tylko przyrównałam zasadę jej tworzenia. Że fundamentalne, niezbędne do utworzenia związku elementy są na równi (a takimi rzeczami są seks, wierność itp.)
A to co napisałeś jest całkiem ciekawe. Czy seks jest faktycznie zaliczany do potrzeb fizjologicznych? Jeśli tak, to u kobiety przecież też. A wtedy twoja teoria dotyczyłaby również kobiet. A sam mówisz, że nie dotyczy
Cytat:
Zdrada? Wierność? Gdybyś miała rację, to wszystkie wyżej opisane 'związki; i układy by nie istniały. Gdyby potrzeby te były na równi z seksem faceci nie chodziliby do prostytutek. Nie mogliby z nimi uprawiać seksu wiedząc, że przed nimi byli jacyś inni, a następni już czekają w kolejce. A mogą z nimi seks uprawiać, uprawiają i wielu sobie chwali.
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Przecież rozważamy tu sytuację związku, a nie całego życia faceta. Ja twierdzę, że w związku te potrzeby są na równi. Poza związkiem to już zupełnie inna sprawa i seks jak najbardziej może być najważniejszy, jeśli ktoś ma taką hierarchię wartości.
Cytat:
Gdyby oddychanie było na równi z jedzeniem oddychalibyśmy tylko przy posiłkach, czyż nie?
Na to już odpisałam wyżej
2016071135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 17:28   #321
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Ależ żyj sobie we własnym świecie ułudy pt."ja wiem najlepiej" . Kto Ci zabroni? Mam tylko nadzieję, że w swoim życiu trafię na innego faceta niż ci, których opisujesz.

Gdyby dla mężczyzny liczyło się przede wszystkim ciało, każda ślicznotka miałaby szanse skusić męża brzydkiej kobiety na numerek. Ponieważ tak nie jest, Twoja teoria to dla mnie bzdura. I nie, kłamstwo powtarzane przez Ciebie tysiąc razy nie stanie się prawdą. Pozdrawiam!
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 17:39   #322
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Eos, pisałeś coś, że na mój post odpowiesz łącząc go z postem Chatul.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 17:47   #323
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

A ja spełniam życzenie Eosa i już się nie odzywam - znudziła mi się ta jałowa dyskusja. Idę zaspokoić mojego chuopa żeby mnie nie zostawił
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 18:39   #324
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
No i jeszcze coś. Co powiesz o otwartych związkach, w których można się przespać z kimś innym? O facetach, którzy lubią patrzeć jak ich kobieta kocha się z innymi? O trójkątach w obie strony? O swingersach? O 'związkach' ff, w których partnerzy opowiadają sobie o tym, że kogoś poznali, że się zakochali? Przecież tam wszędzie jest seks. Seks między dwojgiem ludzi i ktoś trzeci albo nawet czwarty i piąty.
przykład jest nietrafny, nie w tą stronę zmierzasz - bo we wszystkich tych układach jest też kobieta, która też się na to decyduje.
Dbaj o czystość argumentów, bo w tych, które dajesz sam zawierasz (ale omijasz nieświadomie) fragmenty, które same-przez-się twoje argumenty czynią łatwo obalalnymi.

Cytat:
Napisane przez arsea Pokaż wiadomość
Ja nie napisałam, że mam na myśli piramidę potrzeb i jej zawartość, tylko przyrównałam zasadę jej tworzenia. Że fundamentalne, niezbędne do utworzenia związku elementy są na równi (a takimi rzeczami są seks, wierność itp.)
Eos tak naprawdę opisuje pewną grupę mężczyzn, z całą pewnością nie w długich związkach: ludzi "imprezowych", oraz takich, którzy przetaczają się przez krótkie związki, z jednego do drugiego - u nich też jest to potrzeba priorytetowa, zasłaniająca wszystko inne. Charakter nie gra tu roli. Gra rolę wygląd i seks - reszta to wspomniane "dodatki".

Co do reszty - jak tacyta niżej, bo się naprodukowałam po próżnicy.

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2011-12-21 o 21:34
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 19:45   #325
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
Mężczyzna ma również inne potrzeby w związku, ale ta jest numerem jeden. A większość z Was nie chce się z tym zgodzić, no bo jakby to wyglądało? Że co? Że mój miś widzi we mnie przede wszystkim (zauważcie, że nie używam słowa 'tylko') ciało? Że widzi we mnie przede wszystkim obiekt do zaspokajania swoich chuci? Niemożliwe!!! Nie mój miś!!! On jest wyjątkowy, a ja jestem wyjątkowa dla niego!!! Jego z pewnością bardziej interesują moje studia podyplomowe, niż moje ciało!!!
U kobiet seks jest również bardzo ważny, ale nie stoi na pierwszym miejscu. Jest jedną z ważniejszych potrzeb, ale nie najważniejszą.
Jak rozumiem siedzisz nie tylko w głowach wszystkich mężczyzn, ale jeszcze i w głowach wszystkich kobiet, że tak bez zająknięcia mówisz, co dla wszystkich mężczyzn, a co dla wszystkich kobiet jest najważniejsze?

Cytat:
Co powiesz o takim fragmencie:
'To, co dla ciebie jest ważne może być mniej istotne dla drugiej osoby. Pary, które trafiają do gabinetów psychoterapeutycznych z powodu kryzysu w związku zazwyczaj jednogłośnie mówią 'mamy problem'. Co to oznacza w praktyce? Dla kobiety najczęściej, że w ogóle nie rozmawiają, dla niego natomiast, że przestali uprawiać seks.'
Widzisz różnicę potrzeb kobiety i mężczyzny? Widzisz co dla kogo jest ważne, a co ważniejsze?
Fajny cytat, chociaż artykułów na gazecie nie traktowałabym jako prawdy objawionej To, że ktoś tam stwierdził, że kobiety czują brak rozmów, a mężczyźni brak seksu, mógł to sobie zwyczajnie wymyślić. Nawet nie podano w artykule autora tych słów.

Cytat:
Skąd ta pewność, że Wasze wyobrażenia są zgodne z rzeczywistością? Bo Wy macie takie i takie potrzeby w związku tzn., że i faceci muszą mieć podobne?
Skąd pewność? Z rozmów z moim TŻ-em.
I śmiem twierdzić, że jego potrzeby to on zna lepiej, a nie Ty

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
Zresztą zdradę też kobiety i mężczyźni postrzegają inaczej. Dla nas to przede wszystkim seks z innym. Dla Was, to również, a może przede wszystkim zdrada emocjonalna. Wiele z Was łatwiej wybaczy jednorazowy skok w bok po pijaku, niż dziesiątki dwuznacznych sms-ów dziennie przychodzących od koleżanki z pracy.
Dla mnie nie istnieje coś takiego jak zdrada stricte fizyczna. Bo nie da się zdradzić ukochanej osoby zupełnie bez emocji.
Natomiast istnieje zdrada stricte emocjonalna.

Niemniej żadnej z nich bym nie wybaczyła.

Cytat:
Zdrada? Wierność? Gdybyś miała rację, to wszystkie wyżej opisane 'związki; i układy by nie istniały.
Masz na myśli swingersów, układy typu „przyjacielski seks” itd.? Cóż, u swingersów też istnieje coś takiego jak zdrada. Tylko pojmowana jest inaczej niż u osób w związkach monogamicznych.
A ff to układ niż związek. Widać sam seks to za mało by związek stworzyć.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 20:13   #326
tacyta
Wtajemniczenie
 
Avatar tacyta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 581
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Cytat:
Napisane przez eos50;31169983

.
[B
Jak mogę być dobrym rozmówcą, jeśli tak wiele z Was nie czyta dokładnie tego co piszę? Chcesz dowody? Proszę bardzo. W poście 80 napisałem[/B]:

Wymieniłem TRZY najważniejsze potrzeby i co dalej czytam w komentarzach? A proszę Cię uprzejmie:
Czy ja gdzieś napisałem 'tylko seksu'?

Czy ja gdzieś napisałem, że reszta jest nieważna?

Czy ja gdzieś ... ?

Czy ja gdzieś ... ?

Czy ja gdzieś twierdzę, że 'jedyną' ?

Czy ja gdzieś ... ?

Czy ja gdzieś ... ?

Czy dalej Maryanno twierdzisz, że to moja wina, iż nie możemy się porozumieć? Jasne, proste, w punktach przedstawione w poście 80-tym TRZY potrzeby zamieniają się w następnych postach w 'tylko seks'. Cud! To pewnie przez te święte obrazki.

Jak Wy to robicie, że potraficie czytać nienapisane? Mało tego! Potraficie z tym nienapisanym polemizować i wzajemnie się utwierdzać w przekonaniu, że macie rację. Kolejny dowód jak łatwo przychodzi Wam ignorować rzeczywistość zastępując ją wyobrażeniami, a później się tymi wyobrażeniami karmić na swoją zgubę? Dlaczego w przypadku potrzeb facetów miałoby być inaczej? Skąd ta pewność, że Wasze wyobrażenia są zgodne z rzeczywistością? Bo Wy macie takie i takie potrzeby w związku tzn., że i faceci muszą mieć podobne? Jeśli tak, to same sobie zaprzeczacie twierdząc, że każdy jest inny i każdy oczekuje czego innego. A jeśli nie tzn., że potrzeby facetów jednak się różnią od Waszych potrzeb. Jaka jest decyzja?
Chyba się w tym wszystkim pogubiłeś. Zwróć uwagę, że moja odpowiedź przytoczona przez Ciebie nie odnosiła się do postu 80 a do pogrubionych fragmentów Twojej wypowiedzi, którą pozwolę sobie zacytować :

" Mówią, ale po swojemu. Czy to takie dziwne, że facet nie chce powiedzieć swojej dziewczynie - wiesz, tak naprawdę to przede wszystkim chcę się z Tobą bzykać, a reszta, to mnie mniej obchodzi? Więc opowiada o miłości, bliskości, czułości, bo wie, że Wam to potrzebne.

Nie tylko dla mnie, ale dla zdrowych, heteroseksualnych mężczyzn. Jak nie wierzysz przeprowadź eksperyment, który zaproponowałem Ewce1987. Całuj się z nim nago przez trzy miesiące i nie pozwalaj na nic więdzej. Odważysz się?

Dla Ciebie tak. Dla niego nie. Robi to, bo wie, że Ty tego potrzebujesz. Że dla Ciebie seks, to dużo więcej niż stosunek. Że masz wiele potrzeb z tym zwiazanych. Że czasem wystarczy Ci się w niego po prostu wtulić i zasnąć. Że potrzebujesz pieszczot, bliskości, pocałunków, dotyku. Robi to, bo Cię kocha i chce, żebyś się czuła jak najlepiej. Ale ta cała otoczka, aczkolwiek miła, bo przedłuża napięcie i stanowi obietnicę, nie jest dla niego niezbędna. Jeśli jeszcze do tego Ty czujesz się po wszystkim spełniona, to już całkiem dla niego super, bo może się poczuć mężczyzną. Ale jemu tak naprawdę zależy tylko na jednym. Resztę robi głównie dla Ciebie."

Z powyższych Twoich słów wynika, że dla facetów liczy się tylko seks, a cała reszta to taki miły, aczkolwiek zbędny dodatek, otoczka. Jak Ty to robisz, że sam sobie przeczysz? I jeszcze wmawiasz nam wszystkim, że jakieś zwidy mamy i uległyśmy zbiorowym halucynacjom pewnie wskutek działania świętego obrazka.
Ciekawe, skąd u Ciebie bierze się ta niezachwiana pewność, że Tylko Ty widzisz rzeczywistość taką, jaka jest, a wszyscy inni żyją w jakimś świecie iluzji? Pewnie niedługo powstanie nowy dogmat o nieomylności Eosa na Wizażu
__________________
Życie jest za krótkie, żeby pić marne wino. Życie jest za krótkie, by miłości dać zginąć. Życie jest za krótkie, żeby się nie spieszyć. Życie, jest za krótkie, by się nim nie cieszyć.

Edytowane przez tacyta
Czas edycji: 2011-12-21 o 21:52
tacyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 21:35   #327
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

^ Załapałam ideę autora Tak jak wśród kobiet są blaszki, tak wśród mężczyzn tempe szczały o których mówi autor. One chcą samochodu i udają, że niby chcą czegoś więcej - oni chcą seksu i udają, że chcą czegoś więcej. Jakby ich złączyć - wychodzi związek idealny
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 10:07   #328
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Gdyby życie było takie proste, że wystarczy z kimś spać aby związek był udany...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 13:05   #329
Sweet Chocolate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 385
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

.
__________________
.

Edytowane przez Sweet Chocolate
Czas edycji: 2012-10-24 o 19:27
Sweet Chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 13:37   #330
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Jakie potrzeby mężczyzny powinna zaspokajać kobieta, aby związek był szczęśliwy

Prześledziłam dyskusję i zauważyłam pewien fakt:

Jak do tej pory żaden facet osobiście nie zanegował hipotez Eosa w tym wątku.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.