nietypowy problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-16, 18:30   #1
Clarice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 41
Question

nietypowy problem


witam, mam dosc klopotliwa sprawe, otóż, mimo iż mam za sobą spore doświadczenie sexualne, kilku partnerów, to podczas kochania bardzo boli mnie pochwa ( ból porównywalny jest do "pierwszego razu", czuje sie tak jakby członek partnera był za duży na moje warunki). Dzieje sie tak mimo iż każdego z partnerów bardzo kochałam, byłam zawsze bardzo podniecona, bez względu na wielkość ich przyrodzenia,zabezpieczam się, więc raczej to nie strach przed ciążą i żaden inny stres. Jest to dosyc dokuczliwe poniewaz nie pozwala mi odczuwac przyjemnosci a partnerzy czuja sie nie spelnieni. Co moze powodowac takie problemy??
Clarice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 19:19   #2
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: nietypowy problem

Może mimo podniecenia nawilżenie ni ejest wystarczające? Czasem tak bywa, że kobieta cierpi na suchość pochwy (nie wiem czy to się tak nazywa) i wtedy pomocne są nawilżacze. W każdym razi radzę spróbować. Jak nie pomoże szukać innych przyczyn.
Pozdrawiam!
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 21:20   #3
Clarice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 41
Dot.: nietypowy problem

Cytat:
Napisane przez tutusia
Może mimo podniecenia nawilżenie ni ejest wystarczające? Czasem tak bywa, że kobieta cierpi na suchość pochwy (nie wiem czy to się tak nazywa) i wtedy pomocne są nawilżacze. W każdym razi radzę spróbować. Jak nie pomoże szukać innych przyczyn.
Pozdrawiam!
No właśnie wydaje mi sie ze to nie o to chodzi, dlatego ze czuje jak wydzielam duzo "płynów", no i hehe <wstydzi> nawet to slychac... naprawde nie wiem co moze byc ze mna nie tak...
Clarice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 21:36   #4
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: nietypowy problem

A może powinnaś iść do ginekologa? Może to jakaś nadżerka długo nieleczona? Może przewlekła infekcja? Byłaś?
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 11:30   #5
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: nietypowy problem

POwodów może byc wiele, skoro wykluczasz stres, obawę przed ciążą oraz słabe nawilżenie, przyczyna może leżeć w jakiejś nieleczonej infekcji. Najlepiej skonsultuj problem z lekarzem.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 11:43   #6
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: nietypowy problem

może to bbyć jakaś nie zaleczona infekcja lub nieprawidłowości w budowie narządów rodnych.Radzę wizytę u lekarza
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 11:49   #7
instruktorka
Raczkowanie
 
Avatar instruktorka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 299
GG do instruktorka
Dot.: nietypowy problem

Mam propozycje..oczywiście,je sli wykluczysz infekcję,nadżerke lub grzybicę....spróbuj zaproponowac partnerowi dotykanie Twojej łechtaczki podczas kochania albo nawet przed ..bardzo duzo kobiet nie odczuwa orgazmu pochwowego, ale w pełni satysfakcjonuje je orgazm "łechtaczkowy"...a może spróbujesz sprawdzić sama?musisz poznać swoje ciało, żeby nauczyć partnera swojej "mapy erotycznej"...to jest do zrobienia nie trzeba słów, wystarczy chwycić rękę partnera i poprowadzic tam, gdzie czujesz przyjemność.. to na prawdę może się okazac wielka podróza w nieznanepozdrówka
__________________
Bądź sobą i pozwól na to innym


http://tickers.baby-gaga.com/t/lamla...y+child+is.png

http://b1.lilypie.com/jT2Bp1.pngalt="Lilypie 1st Birthday Ticker" border="0" width="400" height="80" /></a>
instruktorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-17, 11:55   #8
marigra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6
Talking Dot.: nietypowy problem

witajcie
instruktorko chyba troszke nie na temat bo powodem rozmowy jest bol podczas stosunku a nie nemoznosc osiagniecia orgazmu a to dwie rozne sprawy
a co do bolu to polecam isc do gienhkologa bo byc moze ejst to spowodowane skrzywieniem szyjki macicy albo trzonu pochwy ja tka mam i tez czasem odczuwam dyskomfort
skoro wykluczas zbyt male nawilzenie to moze rowniez masz tam "cos" np nadzerke ktora rowniez moze wywolywac bol
ale przede wsyztskim polecam przejsc sie do lekazra on dokladnie cie przebada i doradzi ci co powinnas robic
pozdraiwam bardzo goraco
marigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 12:09   #9
instruktorka
Raczkowanie
 
Avatar instruktorka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 299
GG do instruktorka
Dot.: nietypowy problem

instruktorko chyba troszke nie na temat bo powodem rozmowy jest bol podczas stosunku a nie nemoznosc osiagniecia orgazmu a to dwie rozne sprawy

Mysle, że to jednak ma zwiazek, znam problem...z autopsjii ale oczywiście wizyta u lekarza do podstawa,
Pozdrawiam wszystkich.
__________________
Bądź sobą i pozwól na to innym


http://tickers.baby-gaga.com/t/lamla...y+child+is.png

http://b1.lilypie.com/jT2Bp1.pngalt="Lilypie 1st Birthday Ticker" border="0" width="400" height="80" /></a>
instruktorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 12:39   #10
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Smile Dot.: nietypowy problem

To nawet nie musi byc infekcja ani jakies wady budowy.

Czytalam kiedys w Claudii w poradach psychologa-seksuologa, o chorobie zwanej POCHWICA. Slyszalam ta nazwe pierwszy raz i nie mialam pojecia co to takiego.

Tez odczuwalam bol podczas stosunku, mimo ze mialam juz dwoje dzieci, bylam zdrowa i nie kialam zadnych wad w budowie, czy brak nawilzenia.

Okazuje sie, ze sporo kobiet ma pochwice i wcale o tym nie wie. To niby podswiadome skorczanie scianek pochwy. One zamiast byc miekkie, sa twarde naprezone. Mimo nawilzenia, podniecenia itp. bol jest nadal.

Spobowalam wykorzystac rady tam zamieszczone i w trakcie zblizenia skupic sie na rozluznianiu pochwy. Bylo to trudne skupiac sie na tym, ale bylo warto, bo opbecnie nie odczuwam bolu.

Sprobuj, a jesli nie poskutkuje, to moze rzeczywiscie zasiegnij porady ginekologa lub wlasnie seksuologa.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 14:06   #11
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: nietypowy problem

rzeczywiści jeżeli nawilżacze nie pomoga to idź do lekarza moze pomoze Ci ustalic przyczyne

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:40.