Filtry UV na włosy? : ) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-25, 18:42   #61
GrzecznyChlopczyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: Filtry UV na włosy? : )

hmmm wnioskuje ze kiedyś tego próbowałaś skoro wiesz jak to będzie wygladać hehe
ja myślałem ze taki krem troche wsiaknie i włosy po prostu będą wygladały jak mokre...
a pytasz czemu...
po prostu mam pewność ze olejek jest skuteczny, bo jak sie mazne po czole, to później mam biały ślad...
a te różne mgiełki trudno sprawdzić ;/
niby mamuśka kupiła mi jakąś mgiełke oriflame w sprayu w pomarańczowej butelce, gdzie filtr UV jest w składzie na pierwszej pozycji, ale włosy i tak mi już troche zjaśniały przez ten tydzień, a wypsikałem tego troche... az miałem włosy posklejane...
GrzecznyChlopczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 09:27   #62
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV na włosy? : )

Cytat:
Napisane przez GrzecznyChlopczyk Pokaż wiadomość
hmmm wnioskuje ze kiedyś tego próbowałaś skoro wiesz jak to będzie wygladać hehe
ja myślałem ze taki krem troche wsiaknie i włosy po prostu będą wygladały jak mokre...
a pytasz czemu...
po prostu mam pewność ze olejek jest skuteczny, bo jak sie mazne po czole, to później mam biały ślad...
a te różne mgiełki trudno sprawdzić ;/
niby mamuśka kupiła mi jakąś mgiełke oriflame w sprayu w pomarańczowej butelce, gdzie filtr UV jest w składzie na pierwszej pozycji, ale włosy i tak mi już troche zjaśniały przez ten tydzień, a wypsikałem tego troche... az miałem włosy posklejane...
nie, nie próbowałam ale nietrudno domyślić się efektu (czasami, jak nie zafiksowałam np szyi pudrem perłowym a miałam akurat jakiś tłustszy filtr na skórze - np soray'ę spf 60 albo nivea baby spf 50+, to włosy z boku twarzy brudziły się filtrem i wyglądało to bardzo nieestetycznie. dlatego domyślam się że filtr nałożony na całe włosy z pewnością da spotęgowany efekt)
włosy będą wyglądały po prostu jak tłuste i dodatkowo - białe (może będzie to przypominać np nałożoną odżywkę). forma/konsystencja filtra absolutnie nie świadczy o jego mocy ochronnej (są przecież lekkie fluidy/spreje z spf 50+, jak i tłuste, bogate kremy z spf 10).
a spreje ochronne do włosów są tak samo skuteczne, bo zawierają te same filtry, co kosmetyki do skóry (parsol, mexoryl, tinosorby itd), tylko w obecności innych 'dopełniaczy' i stabilizatorów - takich odpowiednich do włosów. a mgiełki sprawdzamy czytając skład i szukając w nim fotostabilnych filtrów.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 12:56   #63
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Filtry UV na włosy? : )

Ja mam juz od kilku lat hopla na punkcie kosmetyków z filtrami do włosów. Mam ciemne włosy, więc jedno wyschnięcie na słońcu i już sa w gorszym stanie, a że ja latem często odstawiam suszarki i makijaże na bok, to jest to dla mnie ważna rzecz.
I moim strzałem w 10 jest mgiełka z serii sun guardian schwarzkopf professional, nie ma jej w KWC, ale to z tej serii http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...lonecznych.htm tyle, że nie odżywka, a mgiełka.
Przeżyła ze mną wakacje w grecji, gdzie używałam jej naście razy dziennie (po każdym wyjściu z wody na plaży i po myciu wlosów popołudniu z soli) i spokojnie starczyła na dobre kilka głów przez cały wyjazd i po nim również i naprawdę świetnie spełniła swoje zadanie. Nie wiem, jak skład, ale ja mam włosy przetłuszczające się i to szybko, a nie obciążyła nic-a-nic. Kosztowała dwadzieścia kilka złotych (22 chyba), więc drożej niż sklepowe specyfiki, ale kosmos to na pewno nie jest.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 21:49   #64
Nogala1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 483
Dot.: Filtry UV na włosy? : )

dziewczyny , a miałyście może serię z filtrami goldwell sun szampon, sprej? szukałam spreju, który nie ma w składzie alkohol denat i ten sprej nie ma ale jestem ciekawa jak chroni włosy czy któraś może napisać coś na jej temat?
Nogala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 21:27   #65
lewa102
Raczkowanie
 
Avatar lewa102
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 205
Dot.: Filtry UV na włosy? : )

hej odswiezam watek!! Mozecie polecic jakies spray lub mgielke do wlosow z filtrami UV, nie posiadajaca silikonow i parabenow??
lewa102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 21:53   #66
carriebee
Raczkowanie
 
Avatar carriebee
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 111
Dot.: Filtry UV na włosy? : )

witajcie, moze ktos sie wypowie na temat Sunozon - Spray ochronny do włosów?

http://www.rossnet.pl/Produkt/Sunozo...-150-ml,106741

skład: aqua, alcohol, glycerin, vp/va copolymer, cetrimonium chloride, peg-40 hydrogenated castor oil, parfum, polyamide-2, panthenol, peg-14 dimethicone, peg-25 paba, citric acid, sodium sulfate


carriebee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 21:59   #67
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Filtry UV na włosy? : )

Koło filtrów to on niestety nie stał.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-19, 22:14   #68
carriebee
Raczkowanie
 
Avatar carriebee
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 111
Dot.: Filtry UV na włosy? : )

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Koło filtrów to on niestety nie stał.
o-o
carriebee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 11:24   #69
Nogala1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 483
Dot.: Filtry UV na włosy? : )

dziewczyny odswieżam watek może jakieś nowości pojawiły się na rynku?
Nogala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 17:12   #70
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57
Dot.: Filtry UV na włosy? : )

Słuchjacie, muszę odświeżyć. Szukam mgiełki do włosów z UV, niedrogiej i raczej bez alkoholu. Mam Farmonę , ale bardzo wysusza. A Jantaru nie chcę stosować, bo mam ciemne włosy.
Znacie coś?
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 21:12   #71
szpilkaXXX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 169
Dot.: Filtry UV na włosy? : )

Tez jestem ciekawa. Czego używacie w tym roku?
szpilkaXXX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-18, 15:54   #72
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Filtry UV na włosy? : )

Odświeżam wątek

Czy znacie jakieś naturalne kosmetyki do włosów chroniące przed słońcem? Kiedyś używałam profesjonalne, fryzjerskie ale większość z nich nie ma fajnego składu: silikony, pegi, składniki które znajdują się na liście potencjalnych alergenów i jeszcze co poniektóre alcohol
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-18 16:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:42.