Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7 - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-06-22, 11:06   #4231
CarycaKatharina
Zadomowienie
 
Avatar CarycaKatharina
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 124
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Radena mnie mowili ze bilirubina u wczesniakow dluzej sie utrzymuje wysoko- pediatra w poradni patologii noworodka mnie uspokajala. I tez wspominala o odstawieniu cyca na dwa dni. Mieszko dopiero w tym tygodniu nabral naturalnego koloru na twarzy, jutro mamy kontrole i beda badac jej poziom. Dwa tyg temu mial 10.
__________________
Żona 8.11.2014
ZHDK
CarycaKatharina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 11:33   #4232
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Cytat:
Napisane przez madzius90 Pokaż wiadomość
A to dziś nie uda Wam się wyjść? Coś wspominałaś chyba ze w środę do domu?
A bo myślałam że się uda urodziłam w poniedziałek popoludniu i jednak wszystkich badań jeszcze nie zrobili nawet. Więc nie wyprosilam...
Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
Dzięki za kciuki, wychodzimy dzisiaj Królewicz co prawda zolciutki ale wyniki krwi w granicach normy.
Kociak przyznam szczerze ze nieco mnie to wiaderko stresuje
Hehe,to mi z kolei lekarz na obchodzi powiedział że z Olka prawdziwy Europejczyk- taki blady i wcale nie żółty
[1=41747266e0fb3b4fece89e2 04f3d610d83e6e72d_5fac7b0 2b3dde;62079026]Miqesi, Sliweczka, Radena super że dzisiaj wychodzicie!

Dziękuję za gratki, sama jestem w ciężkim szoku. Wykończona nie spałam nic, ale szczęśliwa że mam moją drugą córeczkę już przy sobie!
Ładnie łapie cycka i chyba idzie pierwsza kupa

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Oj to powodzenia z pierwszą kupą😀 mnie już dwa razy ta przyjemność spotkała
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 11:42   #4233
miszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar miszkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 415
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Cytat:
Napisane przez haneczkab92 Pokaż wiadomość
A ja ściągam właśnie mleko.
Dziewczyny, nie mogliśmy z mezem dobudzic Hani
Spala okolo 5 i pol godziny wiec zaczęłam budzic na jedzenie. Zzjadla na pol spiocha trochę... Wiec zaczelam budzić... Przebrałam, nic, laskotalam, rozebralam trochę, przecieralam mokra , zimna chusteczka... Maz nawet zaczal ja szczypac.. No totalnie nic nie działało... Rozebralam ja calkiem, przemywalam oczy(czego nie lubi) a ona dalej spala. Szukalismy juz numeru do szpitala.. Na szczęście po dlugich naszych staraniach się obudziła... Wiec poczekalam az sie mocno wkurzy i zglodnieje... Zjadla i spi dalej..
Co sie nerwów najedlismy
Nastawiony budzik za trzy godziny, mam nadzieję ze wszystko jest ok, bo strasznie sie martwię no i ze sie sama obudzi albo wybudzi jak ja to zrobie...
Pisałam jakiś czas temu, że czasami jak dzieci za długo śpią to spada im cukier i m.in.dlatego nie powinny spać dłużej niż 4 godz.
U nas w szpitalu bardzo na to wyczulali bo nasz też czasami lubił sobie pospać.


Dzanet wielkie gratulacje. I witamy kolejna Hanie I jaką duża pannę wyhodowalas w brzuszku, brawo!
Tak myślałam, że rodzisz bo Cię tutaj nie było. A to do Ciebie niepodobne

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Radena Pokaż wiadomość
Weronia,Dzanet,ogromne gratulacje Dziewczynki:-*

Mam stresa ponieważ... może dziś wyjdziemy mają zrobić Basiulowi morfologie i bilirubine,oby tylko nie wzrosła to pojedziemy do domku. Moja koleżanka z sali też wychodzi i zrzucamy się na ciasto dla personelu trochę wykorzystalam jej męża Bo on to zalatwi,a mój da tylko pieniążki. Ale mój małż i tak nie miałby jak tego załatwić. Mam do niego dzwonić i wtedy wyjdzie z pracy wcześniej. Btw dzwoniła do mnie położna środowiskowa,sama i wstępnie się z nią umowilam na poniedziałek. Jejku,tak się cieszę,że pojedziemy do domku!!!
Suuuper. W domu spokojniej i na pewno Basia szybko do siebie dojdzie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dziubulek

Żabinek
miszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 11:53   #4234
ewka555
Zakorzenienie
 
Avatar ewka555
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 640
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Hej dziewczyny, sory ze tak tylko o sobie ale chciałam sie pożalić. Mam zjazd hormonkow chyba.

Chodzi o to, ze wczoraj młody jadł 10min, koniec, po 10-30min znów glodny, jak nie złapie piersi dobrze za pierwsym razem to plącz i awantura, wiec troche zmęczona. W nocy raz przespal ciągiem 3h. Do tego ma silny odruch moro i jak nawet uśnie to po chwili sie wybudza lapkami swoimi.

Gadalam o tym doktor, powiedziała żeby dać mu czas, karmienie ma być na zadanie, piersi mam ok, pokarm jest wiec wytrzymać. Na co potem inna polozna przyszla ze strzykawka 10ml i drebem żeby go nasycić. Glupia bylam ze się zgodziłam. Ale młody zjadl tylko 3ml bo jadł z piersi i spi od 2h o dziwo. W międzyczasie mial szczepienie ale przytuLil sie do piersi i usnal.

Juz nie wiem co robic. Ale to chyba normalne ze chce być ciagle przy cycu? Core karmiłam miesiąc.

Aaaa jeszcze inna pani doktor powiedziała ze skoro Zuzia ma skaze bialkowa, to ja mam nie jesc teraz żadnego nabialu i spróbować dopiero przy rozszerzaniu diety małego. Wtf?!

Moja pediatra mowila żeby nie robić nic na zapas i jesc normalnie a jesli będą wysypki czy problemy z brzuszkiem to wtedy eliminować. Co myślicie?
ewka555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 11:54   #4235
fiazo
Zakorzenienie
 
Avatar fiazo
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 193
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Sliweczka Miqesi super że wychodzicie !



Radena super! Aaaa ale dobra wiadomość



Ja też na oddziale. Leżę na sali 1-os także mam samotnie. Za to przy samej dyżurce więc wszystko słyszę co plotkują i zamierzają.

Miałam ktg, usg i dowcipne(bardzo delikatne). Na ktg skurcze regularne ponad 100, a ja ich nawet nie czułam. Krew i mocz pobrane do badania i zobaczymy co dalej.
__________________
Piotr

Synek
fiazo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 11:59   #4236
miszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar miszkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 415
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Cytat:
Napisane przez CarycaKatharina Pokaż wiadomość
Radena mnie mowili ze bilirubina u wczesniakow dluzej sie utrzymuje wysoko- pediatra w poradni patologii noworodka mnie uspokajala. I tez wspominala o odstawieniu cyca na dwa dni. Mieszko dopiero w tym tygodniu nabral naturalnego koloru na twarzy, jutro mamy kontrole i beda badac jej poziom. Dwa tyg temu mial 10.
A wiecie, że u nas nic nie robią przy żółtaczce?
My przechodziliśmy ja w domu, bez naswietlan, badań krwi i itp.
Położna mowila tylko, że mamy wystawiać na światło dzienne i właśnie pilnować Karmien żeby za długo nie spał i jadl jak najczęściej żeby wydalal ten żółty barwnik do pieluszki.
I był bardzo żółty ale żółtaczka już za nami

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dziubulek

Żabinek
miszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 12:08   #4237
agusiia69
Zakorzenienie
 
Avatar agusiia69
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 320
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Dziewczyny melduję się, że u nas wszystko ok Kingusia waŻy już 3120. Rośnie nam jak na drożdżach

Gratuluję porodów niestety nie mam czasu cytować ale czytałam o czym pisalyscie.
__________________
19.05.2016 Kingusia
agusiia69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-22, 12:10   #4238
miszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar miszkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 415
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Cytat:
Napisane przez ewka555 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, sory ze tak tylko o sobie ale chciałam sie pożalić. Mam zjazd hormonkow chyba.

Chodzi o to, ze wczoraj młody jadł 10min, koniec, po 10-30min znów glodny, jak nie złapie piersi dobrze za pierwsym razem to plącz i awantura, wiec troche zmęczona. W nocy raz przespal ciągiem 3h. Do tego ma silny odruch moro i jak nawet uśnie to po chwili sie wybudza lapkami swoimi.

Gadalam o tym doktor, powiedziała żeby dać mu czas, karmienie ma być na zadanie, piersi mam ok, pokarm jest wiec wytrzymać. Na co potem inna polozna przyszla ze strzykawka 10ml i drebem żeby go nasycić. Glupia bylam ze się zgodziłam. Ale młody zjadl tylko 3ml bo jadł z piersi i spi od 2h o dziwo. W międzyczasie mial szczepienie ale przytuLil sie do piersi i usnal.

Juz nie wiem co robic. Ale to chyba normalne ze chce być ciagle przy cycu? Core karmiłam miesiąc.

Aaaa jeszcze inna pani doktor powiedziała ze skoro Zuzia ma skaze bialkowa, to ja mam nie jesc teraz żadnego nabialu i spróbować dopiero przy rozszerzaniu diety małego. Wtf?!

Moja pediatra mowila żeby nie robić nic na zapas i jesc normalnie a jesli będą wysypki czy problemy z brzuszkiem to wtedy eliminować. Co myślicie?
Co do moro to proponuję kupić najzwyklejszy otulacz, super się sprawdza.
Moj też tak mial i wieczorami nadal tak ma, że chce ciumkac naokraglo. Piciesze Cię, wczoraj leżałam i kp 3 godz.bo chwilę pociągnął i zasypiał, jak chciałam odłożyć to był krzyk. A i tak o 23 skonczylo się mm bo nadal domagał się jedzenia a cyce puste. I w nocy powtorka, niby ciągnie z obu a po odłożeniu ręce by zjadl. i nie wiem już o co chodzi. Na szczęście w nocy zadziałał szumis.Tez czasem mam dość tego kp. Z pierwszym było o wiele prościej.
A co do mleka. Nie wiem jak to się ma do alergii u pierwszego dziecka ale ja odstawiła mleko bo zauważyłam, że synek bardzo męczy się z bakami. Po odstawieniu mam wrażenie, że jest lepiej.
Głowa do góry, te problemy to nic w porównaniu z buntem ...latka

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dziubulek

Żabinek
miszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 12:21   #4239
masuriangirl
Raczkowanie
 
Avatar masuriangirl
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 204
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Radena super, ze idziecie do domku! Biedulki się wymeczylyscie w tym szpitalu
masuriangirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 12:23   #4240
Paulinagm
Zadomowienie
 
Avatar Paulinagm
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 256
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Cytat:
Napisane przez miszkaaa Pokaż wiadomość
Głowa do góry, te problemy to nic w porównaniu z buntem ...latka
to przerażające u mnie wczoraj wieczorem też bylo podobnie, że myślałam, że głodny i ciągle przystawiałam, a w sumie jeść nie chciał w końcu dałam smoczek i to bylo to. Akurat tego dnia smoczek zadziałał, ale nie ma jeszcze reguly - na poczatku kilka razy uzylismy smoczka, teraz było 2 tyg przerwy i wczoraj znowu sie przydał. ja nie wiem kiedy to moje dziecko sie jakoś wyreguluje i stanie się przewidywalne na razie wszystko jest metodą prób i blędów.
Paulinagm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 12:25   #4241
Honcia
Zakorzenienie
 
Avatar Honcia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 705
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Cytat:
Napisane przez fiazo Pokaż wiadomość
Sliweczka Miqesi super że wychodzicie !



Radena super! Aaaa ale dobra wiadomość



Ja też na oddziale. Leżę na sali 1-os także mam samotnie. Za to przy samej dyżurce więc wszystko słyszę co plotkują i zamierzają.

Miałam ktg, usg i dowcipne(bardzo delikatne). Na ktg skurcze regularne ponad 100, a ja ich nawet nie czułam. Krew i mocz pobrane do badania i zobaczymy co dalej.
Nas jest na sali 7 mialy byc przenosiny na nowy oddzial gdzie będą sale 2osobowe ale jakies lampy już 2 miesiace jadą... Polska rzeczywistość
__________________







Honcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-22, 12:37   #4242
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Ewka daj wam trochę czasu. Ja po tych pierwszch 2 dobach ciągłego karmienia zdecydowałam ze w domu podam mm bo nie będę więźniem dziecka ale teraz pokarm się pojawił, przystawianie też coraz lepiej i jest dobrze Karmimy się ok.20-30 minut i potem Mały odpływa na 2-3 godzinki.
Będzie dobrze
U mnie była doradczynilaktacyjna, porozmawaialysmy długo, radziła da sobie sobie i dziecku 2 tygodnie na zgranie się i unormowanie laktacji, nie stresować się i jeść wszystko co zdrowe i pożywne.
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 12:57   #4243
ewka555
Zakorzenienie
 
Avatar ewka555
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 640
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
Ewka daj wam trochę czasu. Ja po tych pierwszch 2 dobach ciągłego karmienia zdecydowałam ze w domu podam mm bo nie będę więźniem dziecka ale teraz pokarm się pojawił, przystawianie też coraz lepiej i jest dobrze Karmimy się ok.20-30 minut i potem Mały odpływa na 2-3 godzinki.
Będzie dobrze
U mnie była doradczynilaktacyjna, porozmawaialysmy długo, radziła da sobie sobie i dziecku 2 tygodnie na zgranie się i unormowanie laktacji, nie stresować się i jeść wszystko co zdrowe i pożywne.


Dzieki

Tu nie ma żadnej konkretnej doradczyni laktacyjnej niestety.

Maly spi 3h i powoli sie wybudza. Zastanawiam sie czy 3ml mieszanki zdzialaly cuda, czy zaczął odsypiać poród w końcu heh. No nic, będziemy sie karmić, i moze będzie lepiej
ewka555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 12:57   #4244
madzius90
Zakorzenienie
 
Avatar madzius90
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16 539
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
Dzięki za kciuki, wychodzimy dzisiaj Królewicz co prawda zolciutki ale wyniki krwi w granicach normy.
Kociak przyznam szczerze ze nieco mnie to wiaderko stresuje
Cytat:
Napisane przez Miqesi Pokaż wiadomość
Wychodzimy dzisiaj czekamy tylko na wypis. Juppi

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez Radena Pokaż wiadomość
Dziewczyny,wychodzimy!!! Co ūprawda nadal wysoka bilirubina,ale Basia się już miesiąc opalala więc bez sensu kolejny miesiąc. Hemoglobina też bez szału. No i w piątek tu mam przyjechać na chwilę,bo teraz przez 2 dni będę karmić mm. Istnieje możliwość,że to jednak moje mleczko blokuje, bo już nie wiadomo co. Ale mogę tu wrócić na chwilę,o ile nie będę tu leżeć
same dobre wieści
Super Dziewczyny! Nie ma jak w domu
madzius90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 12:59   #4245
__Veronique
Wtajemniczenie
 
Avatar __Veronique
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 2 130
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Ewka, przede wszystkim słuchaj swojej intuicji. Rozmawiaj z położnymi i rób po swojemu. Mnie też każda radziła co innego, jedna kazała tylko do piersi przystawiać, inna krzyczała, że przeze mnie dziecko za bardzo z wagi spadnie i mam podać mm... każda radzi wg swoich przekonań, a człowiek jest z tego głupi... jeśli chodzi o to, że cały czas na piersi dziecko wisi to też normalne. Czasem nie je, tylko potrzebuje zaspokoić odruch ssania albo potrzebuje bliskości mamy. No niestety są te początki trudne, trzeba to przeżyć. Zobaczysz też, ile będzie przebierać na wadze, to też da Ci obraz tego ile zjada.
__________________
Świadoma pielęgnacja włosowa: 11. 2012
szczęśliwa mama

No one's gonna take my soul away.
__Veronique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 13:02   #4246
madzius90
Zakorzenienie
 
Avatar madzius90
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16 539
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Cytat:
Napisane przez ewka555 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, sory ze tak tylko o sobie ale chciałam sie pożalić. Mam zjazd hormonkow chyba.

Chodzi o to, ze wczoraj młody jadł 10min, koniec, po 10-30min znów glodny, jak nie złapie piersi dobrze za pierwsym razem to plącz i awantura, wiec troche zmęczona. W nocy raz przespal ciągiem 3h. Do tego ma silny odruch moro i jak nawet uśnie to po chwili sie wybudza lapkami swoimi.

Gadalam o tym doktor, powiedziała żeby dać mu czas, karmienie ma być na zadanie, piersi mam ok, pokarm jest wiec wytrzymać. Na co potem inna polozna przyszla ze strzykawka 10ml i drebem żeby go nasycić. Glupia bylam ze się zgodziłam. Ale młody zjadl tylko 3ml bo jadł z piersi i spi od 2h o dziwo. W międzyczasie mial szczepienie ale przytuLil sie do piersi i usnal.

Juz nie wiem co robic. Ale to chyba normalne ze chce być ciagle przy cycu? Core karmiłam miesiąc.

Aaaa jeszcze inna pani doktor powiedziała ze skoro Zuzia ma skaze bialkowa, to ja mam nie jesc teraz żadnego nabialu i spróbować dopiero przy rozszerzaniu diety małego. Wtf?!

Moja pediatra mowila żeby nie robić nic na zapas i jesc normalnie a jesli będą wysypki czy problemy z brzuszkiem to wtedy eliminować. Co myślicie?
Myślę że słuchać pediatry
Moim zdaniem bez sensu jest eliminować z diety wszelki nabiał tak na zaś. Jak będziesz wprowadzała do diety tak pomału i obserwowała Małego będzie chyba lepiej i będziesz od razu wiedziała w razie czego jeśli jakaś reakcja alergiczna się pojawi.

A z tym byciem przy cycu to doskonałe rozumiem. Bo moje dzieci oboje strasznie cycowe. Nie tyle jeść co być blisko i sobie ciumkac. Niestety oboje tez antysmoczkowi wiec jakoś trzeba przeżyć
madzius90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 13:12   #4247
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Mój Miki był taki cycoholik Michałkowicach też się zdarza i boje się jak to będzie jak mąż do pracy wroci

Wysłane z mojego EM63 przy użyciu Tapatalka
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 13:32   #4248
__Veronique
Wtajemniczenie
 
Avatar __Veronique
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 2 130
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Madziuś, moja mała też nie chce smoczka, a mnie to przeraża 😨 starsza używała mało, ale jednak używała. A wtedy chciałam mieć całkiem bezsmoczkowe dziecko a teraz jak mi aż tak nie zależy, to wygląda na to, że będę miała

Ewka, no miałam się jeszcze odnieść do diety mamy karmiącej i mi umknęło. Też bym nic nie eliminowała z diety i obserwowała dziecko
__________________
Świadoma pielęgnacja włosowa: 11. 2012
szczęśliwa mama

No one's gonna take my soul away.
__Veronique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 13:33   #4249
Wiolinkax
Zadomowienie
 
Avatar Wiolinkax
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

witajcie Kochane, nie jestem w stanie Was nadrobić ani cytować itd...nie wiem co u której słychać, gratuluje nowym mamusią!
Wpadłam tylko na chwilke powiedzieć co u nas... tak jak mówiłam Oliwierek przyszedł na świat dwa tygodnie temu 7.06 o godzinie 14.22, ważył 3500, dł 56, 10/10 przyszedł na świat w 38 tygodniu
Wczoraj byliśmy u pediatry bo dostał wysypke na buzi tzn takie czerwone krostki, ale wszystko jest OK nie ma co sie martwić to jest rumień noworodkowy występuje u niektórych niemowlaczków po porodzie... samo przejdzie wiec sie uspokoiłam... malutki przybrał na wadze, urósł wszystko jest w porzadku miłego dnia
Wiolinkax jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-22, 13:37   #4250
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Cytat:
Napisane przez zebrah Pokaż wiadomość
Weronia gratulacje! Fajnie, że miałaś szybki poród!



Haneczka- u nas się nie zdarzyły takie długie drzemki. Z tym cukrem co Kaska napisała to prawda. A to wędzidełko to miała podcinane ze znieczuleniem? Może tak zadziałało na nią z opóźnionym zapłonem?



Dzanet- jesteś niesamowita! Wypchać taką dużą dziewczynkę! Gratulacje Mamusiu



Radena- trzymam mocno kciuki żeby bilirubina spadała.

Dziewczyny, Leosia wysypało na buzi i na dekolcie jak biedronkę nie potrafię odróżnić potówek od alergii i trądzika niemowlęcego więc idę z nim popołudniu do pediatry. Kurcze, a może coś zjadłam
Hania ma potowki ale też na początku nir wiedziałam co to za ciepło otulalam ja kocykiem. Jak zostawię ją w ciagu dnia okryta pieluszka bambusowa to krostki znikają. Jeśli nie jesteś pewna t lepiej skonsultować się z pediatra i sprawdzić
Cytat:
Napisane przez Radena Pokaż wiadomość
Dziewczyny,wychodzimy!!! Co prawda nadal wysoka bilirubina,ale Basia się już miesiąc opalala więc bez sensu kolejny miesiąc. Hemoglobina też bez szału. No i w piątek tu mam przyjechać na chwilę,bo teraz przez 2 dni będę karmić mm. Istnieje możliwość,że to jednak moje mleczko blokuje, bo już nie wiadomo co. Ale mogę tu wrócić na chwilę,o ile nie będę tu leżeć
Suuuper wieści! cieszę się niezmiernie razem z Wami
[1=41747266e0fb3b4fece89e2 04f3d610d83e6e72d_5fac7b0 2b3dde;62079026]Miqesi, Sliweczka, Radena super że dzisiaj wychodzicie!

Dziękuję za gratki, sama jestem w ciężkim szoku. Wykończona nie spałam nic, ale szczęśliwa że mam moją drugą córeczkę już przy sobie!
Ładnie łapie cycka i chyba idzie pierwsza kupa

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Podziwiam Hania duża dziewczynka a Ty dzielna dałaś radę!
Cytat:
Napisane przez fiazo Pokaż wiadomość
Sliweczka Miqesi super że wychodzicie !



Radena super! Aaaa ale dobra wiadomość



Ja też na oddziale. Leżę na sali 1-os także mam samotnie. Za to przy samej dyżurce więc wszystko słyszę co plotkują i zamierzają.

Miałam ktg, usg i dowcipne(bardzo delikatne). Na ktg skurcze regularne ponad 100, a ja ich nawet nie czułam. Krew i mocz pobrane do badania i zobaczymy co dalej.
Sala 1osobowa ma swoje plusy ja akurat po porodzie lezalam w jedynce ale wspomniam to bardzo dobrze. Tz był u mnie tylle ile chciał, moglam się wyspać jak Hania spala.
Cytat:
Napisane przez agusiia69 Pokaż wiadomość
Dziewczyny melduję się, że u nas wszystko ok Kingusia waŻy już 3120. Rośnie nam jak na drożdżach

Gratuluję porodów niestety nie mam czasu cytować ale czytałam o czym pisalyscie.
Super, że Kingusia przybiera na wadze to bardzo dobre wieści
Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
Ewka daj wam trochę czasu. Ja po tych pierwszch 2 dobach ciągłego karmienia zdecydowałam ze w domu podam mm bo nie będę więźniem dziecka ale teraz pokarm się pojawił, przystawianie też coraz lepiej i jest dobrze Karmimy się ok.20-30 minut i potem Mały odpływa na 2-3 godzinki.
Będzie dobrze
U mnie była doradczynilaktacyjna, porozmawaialysmy długo, radziła da sobie sobie i dziecku 2 tygodnie na zgranie się i unormowanie laktacji, nie stresować się i jeść wszystko co zdrowe i pożywne.
Dobry dorada laktacyjny to skarb. Fajnie, że na konkretną kobitke trafiłaś
Cytat:
Napisane przez ewka555 Pokaż wiadomość
Dzieki

Tu nie ma żadnej konkretnej doradczyni laktacyjnej niestety.

Maly spi 3h i powoli sie wybudza. Zastanawiam sie czy 3ml mieszanki zdzialaly cuda, czy zaczął odsypiać poród w końcu heh. No nic, będziemy sie karmić, i moze będzie lepiej
Ewka zanim kupisz, otulacz spróbuj pieluszka ścislej owinąć. U Nas Hania pomimo dużego moro nie dawała się[IMG].[/IMG] owinąć w otulaacz od razu ryk, baa mega ryk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'' Na seksapil składa się w połowie
to, co kobieta ma, a w połowie to,
co myśli, że ma ''.


Sophia Loren
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 13:59   #4251
ania230
Zakorzenienie
 
Avatar ania230
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 16 106
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

U mnie Maja spala tylko 1,5 godz i nie zamierza wiecej. Nie mam pojęcia czy przez pogode czy jej cos doskwiera :/
__________________
To niemożliwe powiedział rozsądek to ryzykowne powiedziało doświadczenie to bezsensowne powiedziała duma mimo wszystko spróbuj powiedziało serce

11.06.2016 - Maja


15 kg do celu
ania230 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 14:07   #4252
ewka555
Zakorzenienie
 
Avatar ewka555
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 640
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Dzieki dziewczyny za rady i pocieszenie Tak samo myślałam, tylko przy hormonach jak 10999 osob mowi co innego, to człowiek wariuje.



Madzia999, mam pieluchę bambusowa duza w szpitalu i próbowałam ale cos mi nie wychodzi :/ szybko się uwalnia.

Tutaj pediatra mowila ze nie owijać, ze otulacze to chwyt marketingowy na mlode mamy a dziecko ma miec swobodę ruchow
ewka555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 14:12   #4253
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Ewka u mnie w szpitalu gdzie urodziłam polecali owijanie scislo. Co szpital i lekarz to co innego, trzeba samemu obserwować i wyciągać wnioski co jest najlepsze dla Naszego dziecka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'' Na seksapil składa się w połowie
to, co kobieta ma, a w połowie to,
co myśli, że ma ''.


Sophia Loren
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 14:14   #4254
__Veronique
Wtajemniczenie
 
Avatar __Veronique
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 2 130
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Cytat:
Napisane przez ewka555 Pokaż wiadomość
Tutaj pediatra mowila ze nie owijać, ze otulacze to chwyt marketingowy na mlode mamy a dziecko ma miec swobodę ruchow
U mnie w szpitalu zawsze babki otulają noworodki w takie duże pieluchy, także nie wiem czy to taki chwyt. Za każdym razem jak przywożą po kąpieli czy po badaniach to dzieci są tak fajnie otulone, w ogóle się nie uwalniają, a jak mamuśki próbują to powtórzyć, to rzadko której tak ładnie wychodzi jak się któremuś uleje albo pieluchy się pobrudzą przy zmianie pieluszki to zaraz trzeba iść do pielęgniarek i same przebierają maluszki w świeże śpiochy i otulają w świeże pieluchy.
__________________
Świadoma pielęgnacja włosowa: 11. 2012
szczęśliwa mama

No one's gonna take my soul away.
__Veronique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 14:22   #4255
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Cytat:
Napisane przez __Veronique Pokaż wiadomość
U mnie w szpitalu zawsze babki otulają noworodki w takie duże pieluchy, także nie wiem czy to taki chwyt. Za każdym razem jak przywożą po kąpieli czy po badaniach to dzieci są tak fajnie otulone, w ogóle się nie uwalniają, a jak mamuśki próbują to powtórzyć, to rzadko której tak ładnie wychodzi jak się któremuś uleje albo pieluchy się pobrudzą przy zmianie pieluszki to zaraz trzeba iść do pielęgniarek i same przebierają maluszki w świeże śpiochy i otulają w świeże pieluchy.
Mi położne owijaly w normalne flanelowe pieluszki 70x80 i też super im to wychodziło. Jednak moja Hania tak się wiercila i zloscila, że same ją parę razy rozwijały bo ryk, krzyk i złość

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'' Na seksapil składa się w połowie
to, co kobieta ma, a w połowie to,
co myśli, że ma ''.


Sophia Loren
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 14:35   #4256
__Veronique
Wtajemniczenie
 
Avatar __Veronique
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 2 130
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Mi położne owijaly w normalne flanelowe pieluszki 70x80 i też super im to wychodziło. Jednak moja Hania tak się wiercila i zloscila, że same ją parę razy rozwijały bo ryk, krzyk i złość

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie, bo to jest to co wcześniej napisałaś. Trzeba obserwować dziecko i nic na siłę ani wbrew własnych przekonań. Zawsze znajdzie się jakaś pielęgniarka która wrzeszczy jak poprosimy o mm, a druga wrzeszczy, bo upieramy się, że nie chcemy mm. Jedna każe owijać ciasno noworodka, bo maluszek czuje się bezpieczniej, jak w brzuchu mamy, a druga powie, że to chwyt marketingowy. U mnie też pielęgniarki mi mówiły, że dziecko mam głodne, bo płacze i mam podać mm, a ja uparcie, że nie jest głodna, bo przed chwilą się najadła i wg mnie, mała nie może zrobić kupki. A one do mnie, że to bzdura, bo takie małe dziecko nie ma problemów z kupką. A za każdym razem jak mała płakała to prędzej czy później poszło parę bączków i potem kupa i spokój... no i super, jakbym ich posłuchała, to dawałabym co chwilę mm, mała byłaby najedzona i nie chciałaby mojej piersi, a mnie laktacja by się nie rozkręcała. No ale to ja miałabym problem potem, a one miałyby ciszę na sali bez płaczącego dziecka...
Ale muszę dodać, że trafiłam na dwie zmiany takich niemiłych pielęgniarek, reszta była bardzo pomocna i słuchała mamy, a potem doradzała co zrobić, nie narzucając przy tym swoich poglądów.
__________________
Świadoma pielęgnacja włosowa: 11. 2012
szczęśliwa mama

No one's gonna take my soul away.

Edytowane przez __Veronique
Czas edycji: 2016-06-22 o 14:36
__Veronique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 14:57   #4257
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

ewka ale masz hormoniki
Diety nie wprowadzają na zaś, bo to nie ma sensu. Co do wiszenia na cycu to daj Wam czas żeby się unormowało. Sama wkurzałam się w nocy jak młody co chwilę cycać chciał no ale cóż... trzeba to przetrwać. Nie daj dokarmiać na razie mm skoro masz pokarm. Niech laktacja się rozkręca.u nas na szczęście na razie wszystkie położne mówią jednym głosem i same fajne zmiany są.
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 15:15   #4258
madzius90
Zakorzenienie
 
Avatar madzius90
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16 539
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Cytat:
Napisane przez ewka555 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za rady i pocieszenie Tak samo myślałam, tylko przy hormonach jak 10999 osob mowi co innego, to człowiek wariuje.



Madzia999, mam pieluchę bambusowa duza w szpitalu i próbowałam ale cos mi nie wychodzi :/ szybko się uwalnia.

Tutaj pediatra mowila ze nie owijać, ze otulacze to chwyt marketingowy na mlode mamy a dziecko ma miec swobodę ruchow
U nas w szpitalu sami owijaja w taki kokon z dużej pieluchy flanelowej.
I np Zuzia póki nie była owinieta to się darla w nieboglosy. Jak tylko ja się owinelo, rączki i nóżki miała pochowane, przylegające do ciałka to momentalnie się uspokajala.
Ale w domu już jej tak nie owijam. Tez ma ten odruch moro ale śpi ładnie
madzius90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 15:20   #4259
__Veronique
Wtajemniczenie
 
Avatar __Veronique
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 2 130
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Cytat:
Napisane przez madzius90 Pokaż wiadomość
U nas w szpitalu sami owijaja w taki kokon z dużej pieluchy flanelowej.
I np Zuzia póki nie była owinieta to się darla w nieboglosy. Jak tylko ja się owinelo, rączki i nóżki miała pochowane, przylegające do ciałka to momentalnie się uspokajala.
Ale w domu już jej tak nie owijam. Tez ma ten odruch moro ale śpi ładnie
Moja to tak macha rękami, że jak czasem ją przystawię do piersi nieowiniętą to sobie cycka z buzi sama wyciąga muszę ją najpierw owinąć i dopiero przystawić, wtedy ładnie i spokojnie je.
__________________
Świadoma pielęgnacja włosowa: 11. 2012
szczęśliwa mama

No one's gonna take my soul away.
__Veronique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-22, 16:30   #4260
australia87
Zakorzenienie
 
Avatar australia87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 7

Cytat:
Napisane przez __Veronique Pokaż wiadomość
Moja to tak macha rękami, że jak czasem ją przystawię do piersi nieowiniętą to sobie cycka z buzi sama wyciąga muszę ją najpierw owinąć i dopiero przystawić, wtedy ładnie i spokojnie je.
Haha Mojej na szczęście ten odruch się uspokoił, czasem tam machnie rękami, ale nie muszę już jej owijać, zresztą i tak robiłam to nieporadnie

Dziewczyny, na badanie bioderek trzeba między 6 a 8 tygodniem? Bo nie pamiętam czy dobrze zapamiętałam słowa pediatry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
australia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-29 14:21:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:07.