Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2016-09-12, 07:51   #4741
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Poka¿ wiadomo¶æ
Tak to wyglada
MM, bardzo dobrze to wygl±da
Odrost jest super wa¿ny, niestety ... Mnie nie wypadaj± w³osy (odpukaæ ), ale mam marny odrost, wiêc u mnie góra wygl±da fatalnie
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-12, 10:57   #4742
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

MM-1968--> te¿ uwa¿am, ¿e wygl±da to naprawdê dobrze. W³osy s± grube, nic na czubku siê nie ¶wieci. My¶lê, ¿e odrost masz ca³kiem spory.

Z tym odrostem to jest tak, ¿e nie zawsze go widaæ. Nowe w³osy tak mniej wiêcej od 4-5 cm dopiero zakrywaj± ³ysinê. Przynajmniej u mnie tak jest. Moja góra tak dobrze nie wygl±da.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-12, 11:06   #4743
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Kobitki a jak ma takie pytanie a raczej dylemat. Jak wygl±da sprawa w³osów w trakcie ci±¿y i po niej?Macie jakie¶ do¶wiadczenia w tym temacie?Mój facet coraz czê¶ciej wspomina o dzieciach a ja dr¿ê na sam± my¶l jak prze¿yj± to moje w³osy. Wiem, ¿e brzmi to mega egoistycznie ale ja w trakcie najgorszego wysypu w³osów prze¿y³am okropnie ciê¿k± depresjê i nie chcia³abym wracaæ do tego stanu, na sam± my¶l dr± mi nogi ze zdenerwowania...
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-12, 12:31   #4744
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Maria, kluczowe s³owo "¶wieci". U mnie czubek g³owy po prostu "bije po oczach"
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-12, 14:33   #4745
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Poka¿ wiadomo¶æ
W³a¶ciwie to nie wiem, w³osy od sierpnia lec± jak g³upie, choæ nieco mniej ni¿ w zesz³ym roku, pewnie dlatego, ¿e lato by³o ch³odne. W czerwcu mia³am karboksyterapiê, liczy³am na cud, który siê nie zdarzy³, a mo¿e jednak ? Mimo tego, ¿e w³osy tak lec± jako¶ nie zauwa¿y³am, ¿eby ich by³o mniej na g³owie, wiêc ca³y czas jaki¶ odrost siê krêci. W dodatku kto¶ tu na forum poleci³ hennê orientana, któr± moje w³osy bardzo polubi³y, rewelacyjnie pokrywa siwki, dodaje objêto¶ci. Polubi³y te¿ siê z szamponem biotebal. choæ sk³adu rewelacyjnego to on nie ma.
Ca³y czas biorê spironol w dawce 50 mg. I tak i tak sikam po lekach na nadci¶nienie, wiêc ju¿ siê do tego przyzwyczai³am i moje otoczenie te¿ .
W listopadzie mam kontrolne usg tarczycy i wizytê u endo.
Jak w³osy s± ¶wie¿o umyte i u³o¿one to pokusi³abym siê nawet o stwierdzenie, ¿e nie widaæ problemu. Niestety jak zmoknê, albo wybieram siê na przeja¿d¿kê motorem i muszê za³o¿yæ kask, to po zdjêciu jest masakra , dlatego rzadko dotrzymujê mê¿owi towarzystwa. Upa³y oraz basen te¿ im nie s³u¿±.
Przy okazji wrzucê fotki.

MM w³osy masz rewelacyjne W ogóle nie widaæ ¿eby¶ mia³a z nimi jakikolwiek problem Spironol na w³osy dzia³a w dawce 100 mg lub wiêcej. Moja endo twierdzi, ¿e poni¿ej 100 nie ma sensu braæ. Ja bra³am 100mg przez 9 miesiêcy. Odstawi³am. Martwiê siê toksycznym wp³ywem na w±trobê. W kilku opisach internetowych wyczyta³am, aby braæ tak krótko jak mo¿liwe a badania na myszach dowiod³y ¿e zwiêksza ryzyko raka w±troby. Endo twierdzi, ¿e to bardzo bezpieczny lek, jednak ja wolê byæ ostro¿na ;/ Tym bardziej, ¿e moja w±troba da³a znaæ o sobie.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-13, 07:08   #4746
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Anna07_07 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki SaoriQ! Sk³adowo tabletki wygl±daj± bardzo dobrze, ale "diabe³ tkwi w szczegó³ach" ilo¶ciowych
Podajê sk³ad ilo¶ciowy tabletek Hairvity
Kolagen - 166,66 mg
L-cysteina-120 mg
L-leucyna-40 mg
L-walina-40 mg
L-lizyna-20 mg
L-metionina-6,66 mg
MSM-300 mg
wit. C-80 mg
ekstrakt skrzypu polnego 40 mg
niacyna 16 mg
¿elazo 14 mg
kwas pantotenowy 6 mg
wit. B6 1,4 mg
wit. B2 1,4 mg
wit. B1 1,1
wit. A 800ug
kwas foliowy 200 ug
biotyna 50 ug
wit. D3 5 ug
wit. B12 2,5 ug

Jak oceniacie?
Zapisz
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-13, 17:08   #4747
kolamara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 228
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

saoriQ ja jestem ¶wie¿o w temacie, ¿e tak powiem Mój syn nied³ugo skoñczy 5 miesiêcy, a ja wyczesujê ko³tuny od 3 miesi±ca po porodzie. Niestety z wypadem poci±¿owym trzeba siê liczyæ, bo chyba 90% kobiet jednak go ma. U mnie zarówno w poprzedniej jak i tej ci±¿y schemat by³ taki, ¿e ok 3, 4 miesi±ce ci±¿y w³osy trochê bardziej wypada³y, ale potem zaczyna³a siê totalna bajka i w³osy zagêszcza³y siê bardzo, by³y l¶ni±ce i sprê¿yste. No ale w³a¶nie potem przychodzi istny armagedon - chyba nikt nie jest gotowy ¿eby ogl±dac pasma swoich w³osów sp³ywaj±ce do odp³ywu... Tyle, ¿e odrost sam z siebie jest bardzo du¿y przy tym wiêc ³ysiny nie ma, choæ zakola ju¿ mam trochê

W sumie to fina³, czyli dziecko jest wart wszystkiego, wiêc sama siê przekonasz, ¿e wtedy nie bêdzie to mia³o a¿ takiego znaczenia dla Ciebie. W³osy na pewno wróc± do normy i bêd± takie jak przed ci±¿±, ale trzeba przetrwaæ prawdziw± maskarê - musz± wypa¶æ te, których i tak normalnie na g³owie by¶ ju¿ nie mia³a gdyby nie ci±¿owe hormony.
__________________
wewnêtrznie: Oenobiol revitalisant, cynk, siemiê lniane

zewnêtrznie: szampon Paraderm, Pirolam, kozieradka
kolamara jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-09-14, 06:51   #4748
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez kolamara Poka¿ wiadomo¶æ
saoriQ ja jestem ¶wie¿o w temacie, ¿e tak powiem Mój syn nied³ugo skoñczy 5 miesiêcy, a ja wyczesujê ko³tuny od 3 miesi±ca po porodzie. Niestety z wypadem poci±¿owym trzeba siê liczyæ, bo chyba 90% kobiet jednak go ma. U mnie zarówno w poprzedniej jak i tej ci±¿y schemat by³ taki, ¿e ok 3, 4 miesi±ce ci±¿y w³osy trochê bardziej wypada³y, ale potem zaczyna³a siê totalna bajka i w³osy zagêszcza³y siê bardzo, by³y l¶ni±ce i sprê¿yste. No ale w³a¶nie potem przychodzi istny armagedon - chyba nikt nie jest gotowy ¿eby ogl±dac pasma swoich w³osów sp³ywaj±ce do odp³ywu... Tyle, ¿e odrost sam z siebie jest bardzo du¿y przy tym wiêc ³ysiny nie ma, choæ zakola ju¿ mam trochê

W sumie to fina³, czyli dziecko jest wart wszystkiego, wiêc sama siê przekonasz, ¿e wtedy nie bêdzie to mia³o a¿ takiego znaczenia dla Ciebie. W³osy na pewno wróc± do normy i bêd± takie jak przed ci±¿±, ale trzeba przetrwaæ prawdziw± maskarê - musz± wypa¶æ te, których i tak normalnie na g³owie by¶ ju¿ nie mia³a gdyby nie ci±¿owe hormony.
Dziêkujê Ci za te s³owa du¿o otuchy mi da³y
Zapisz
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-18, 15:35   #4749
kiniasekkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Dziewczyny mam do Was pro¶bê, czytam i czytam i zapisuje jakie badania robicie ale jest to strasznie czasoch³onne a chcia³abym ju¿ i¶æ z tym wszytskim do przodu. Jak na razie zapisa³am: TSH, FT3, FT4, estrogen, prolaktyna, tstosteron wolny, kortyzol, ferrytyna, ¿elazo, estradiol, 17 oh progesteron, dheas, androstendion. Co jeszcze wykonywa³y¶cie? Chcia³abym za jednym pobraniem co by nie rozdrabniaæ siê Z góry dziêkuje za pomoc)))
kiniasekkk jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-18, 18:23   #4750
soleil1985
Raczkowanie
 
Avatar soleil1985
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Fredrikstad
Wiadomo¶ci: 447
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

D3 i B12
soleil1985 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-22, 11:37   #4751
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomo¶ci: 1 020
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Od ponad 3 tygodni mêczê siê z nadmiernym wypadaniem w³osów. Ich ilo¶æ w wannie, na pod³odze czy choæby poduszce przera¿a nawet moj± rodzinê. Skutek: w³osy przerzedzi³y siê na d³ugo¶ci, szczególnie po prawej stronie. Nie mam ¿adnych go³ych placków na g³owie, lecz taka dziura miêdzy w³osami sk³ania mnie jedynie do ich obciêcia. Wygl±da to mniej wiêcej tak, jak na tym zdjêciu znalezionym w internecie: http://3.bp.blogspot.com/-EbL5yYYb6P...5c/s1600/6.jpg
Plusem jest jednak to, ¿e rosn± baby hair.
O co chodzi? Dlaczego tak siê dzieje? Robi³am badania na anemiê, tarczycê i ogóln± morfologiê - wszystko jest w porz±dku. £ykam Revalid. U¿ywam teraz specjalistycznego szamponu z apteki + ¿elu Dermena hamuj±cego wypadanie w³osów. Na skalp poza tym nie k³adê nic. Stosujê maski i od¿ywki jedynie na d³ugo¶æ w³osów. Do tego stylizatory (kremy do loków, ¿ele - bez alkoholu w sk³adzie).
Nie wiem ju¿ co robiæ. W³osy prezentuj± siê okropnie, mogê je nosiæ rozpuszczone jedynie uk³adaj±c je na bok...
Nieszka__ jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-22, 11:45   #4752
megashanka
Przyczajenie
 
Avatar megashanka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Mam taki sam problem. Wypadanie na tle androgennym. Od miesi±ca ³ykam prostatan i pijê wierzbownicê, ale narazie na efekty jeszcze za wczesnie. Wiadomo - na efekt dzia³ania zió³ trzeba poczekaæ i 3 miesi±ce. U¿ywam te¿ wcierki MonRin z palma saba³owa i szamponu H-Stimupurin z Pharmaceris. Wa¿na jest te¿ dieta o niskim indeksie glikemicznym, poniewa¿ wysoki poziom insuliny tylko napêdza problem.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez megashanka
Czas edycji: 2016-09-22 o 11:47
megashanka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-23, 07:14   #4753
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez megashanka Poka¿ wiadomo¶æ
Mam taki sam problem. Wypadanie na tle androgennym. Od miesi±ca ³ykam prostatan i pijê wierzbownicê, ale narazie na efekty jeszcze za wczesnie. Wiadomo - na efekt dzia³ania zió³ trzeba poczekaæ i 3 miesi±ce. U¿ywam te¿ wcierki MonRin z palma saba³owa i szamponu H-Stimupurin z Pharmaceris. Wa¿na jest te¿ dieta o niskim indeksie glikemicznym, poniewa¿ wysoki poziom insuliny tylko napêdza problem.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Ciekawy jest ten produkt MonRin, nie s³ysza³am o nim. Tylko, ze w opisie jest podane, ¿e mo¿na go stosowaæ raz w tygodniu.Jak Twoje wra¿enia Megashanka?Ja chyba te¿ wrócê do wierzbownicy. Teraz pijê miêtê nawet 2 mocne napary dziennie. Ale wiecie co ju¿ straci³am nadzieje, ¿e w³osy wróc± do takiego stanu jak kiedy¶...martwiê siê, ¿eby taki jak jest utrzymaæ
Zapisz

Edytowane przez saoriQ
Czas edycji: 2016-09-23 o 07:15
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-23, 09:29   #4754
megashanka
Przyczajenie
 
Avatar megashanka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Ja mam ten koncentrat energetyzuj±cy i jest napisane ze codziennie hmm. Ogólnie zauwazylam ze wlosy szybciej urosly przez ten miesiac, jest duzo baby hair (ale to akurat nie problem, zawsze mam ich duzo i stercza jak antenki a dluzsze wlosy wypadaja i sa mocno przerzedzone). Wyadanie narazie takie samo, nie zmalalo nic :/ w sumie jest napisane ze trzeba stosowac min. 3 miesiace wiec jeszcze sie nie poddaje. Przy aplikacji czuc cieplo i mrowienie, co lubie, bo czuje ze cos dziala. Ja pije jeszcze 3 zielone herbaty dziennie, ale nie wiem czy nie zamienie je na koncentrat z zielonej herbaty, bo nie mam kiedy juz tych wszystkich ziolek i herbatek parzyc ehh. Ja chcialabym jedynie zeby wypadanie ustalo a moje wlosy na dlugosci nie wygladaly jak smetna miote³ka. Tak do ucha nie jest jeszcze tragicznie, ale od ucha do piersi to juz mizernie wygladajace strzepki, ktore podcinam co 2 miesiace i w kolko jest to samo. Postosuje jeszcze do 3 miesiecy prostatan a jak nie bedzie efektu to tylko wierzbownice, ale wyciag w tabletkach w wiekszej dawce, slyszalam ze tak dopiero jest jakis odczuwalny efekt.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
megashanka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-23, 11:01   #4755
soleil1985
Raczkowanie
 
Avatar soleil1985
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Fredrikstad
Wiadomo¶ci: 447
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Bra³a mo¿e która¶ z Was olej z siemienia lnianego w kapsu³kach? Mia³am piæ ten olej, ale odrzuca mnie od niego i rozwa¿am mo¿liwo¶æ brania kapsu³ek.
soleil1985 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-25, 16:07   #4756
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez soleil1985 Poka¿ wiadomo¶æ
Bra³a mo¿e która¶ z Was olej z siemienia lnianego w kapsu³kach? Mia³am piæ ten olej, ale odrzuca mnie od niego i rozwa¿am mo¿liwo¶æ brania kapsu³ek.
Pijê olej lniany na czczo, 1 ³y¿kê Staram sie jak najszybciej po³kn±æ i nie rozjadaæ siê w smaku Da siê przywykn±æ. Nawet nienajgorszym sposobem jest dolanie kilku kropli soku np malinowego i szybkie wypicie. Zdecydowanie to lepsze ni¿ kapsu³ki.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-26, 07:29   #4757
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Pijê olej lniany na czczo, 1 ³y¿kê Staram sie jak najszybciej po³kn±æ i nie rozjadaæ siê w smaku Da siê przywykn±æ. Nawet nienajgorszym sposobem jest dolanie kilku kropli soku np malinowego i szybkie wypicie. Zdecydowanie to lepsze ni¿ kapsu³ki.
A jakiej firmy ten olej lniany, gdzie takowy kupiæ? Ja kiedy¶ kupi³am w aptece Budwigowy olej lniany ale by³ chyba zepsuty bo by³ mega gorzki w smaku...
Zapisz
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-26, 10:43   #4758
pale_kindness
Raczkowanie
 
Avatar pale_kindness
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Z olejem lnianym w butelkach uwazajcie bo wiekszosc z nich jest zjelczala Kupujcie tylko jesli stal w lodowce w sklepie.

Dziewczyny, od kiedy zaczely mi wlosy wypadac (juz kilka lat temu) zawsze irytowalo mnie jak mi ktos mowil ze wlosy wypadaja przez stres. Nie traktowalam nigdy tego powaznie jako przyczyne czegokolwiek bo kiedys tez sie stresowalam i wlosy mi nie lecialy. Ale do rzeczy

Ponad tydzien temu odeszlo moje ukochane zwierzatko i strasznie to przezylam. Trzy cztery dni naprawde silnego stresu i kompletnego zalamania. To co sie stalo po tym wszystkim uswiadomilo mi co faktycznie robi z nami stres. Dostalam strasznego lupiezu (wyczytalam ze silny stres moze wywolac lupiez, czego nie wiedzialam) dodatkowo z dnia na dzien zaczelam wyjmowac potrojne ilosci wlosow niz dotychczas. Wyczesywalam je "z platami lupiezu" czyli mialam klebek wlosow oblepiony lupiezem. Cos strasznego. Szybko zareagowalam z szamponem przeciwlupiezowym i kilkoma innymi rzeczami. Dzis jest pierwszy dzien kiedy jest 'lepiej". Skora juz tak nie swedzi, o polowe mniej wlosow w zlewie. Ale to co sie stalo, ta reakcja zaraz po tym silnym stresie, dalo mi duzo do myslenia...
pale_kindness jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-26, 11:23   #4759
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez pale_kindness Poka¿ wiadomo¶æ
Z olejem lnianym w butelkach uwazajcie bo wiekszosc z nich jest zjelczala Kupujcie tylko jesli stal w lodowce w sklepie.

Dziewczyny, od kiedy zaczely mi wlosy wypadac (juz kilka lat temu) zawsze irytowalo mnie jak mi ktos mowil ze wlosy wypadaja przez stres. Nie traktowalam nigdy tego powaznie jako przyczyne czegokolwiek bo kiedys tez sie stresowalam i wlosy mi nie lecialy. Ale do rzeczy

Ponad tydzien temu odeszlo moje ukochane zwierzatko i strasznie to przezylam. Trzy cztery dni naprawde silnego stresu i kompletnego zalamania. To co sie stalo po tym wszystkim uswiadomilo mi co faktycznie robi z nami stres. Dostalam strasznego lupiezu (wyczytalam ze silny stres moze wywolac lupiez, czego nie wiedzialam) dodatkowo z dnia na dzien zaczelam wyjmowac potrojne ilosci wlosow niz dotychczas. Wyczesywalam je "z platami lupiezu" czyli mialam klebek wlosow oblepiony lupiezem. Cos strasznego. Szybko zareagowalam z szamponem przeciwlupiezowym i kilkoma innymi rzeczami. Dzis jest pierwszy dzien kiedy jest 'lepiej". Skora juz tak nie swedzi, o polowe mniej wlosow w zlewie. Ale to co sie stalo, ta reakcja zaraz po tym silnym stresie, dalo mi duzo do myslenia...
Ja jak siê bardzo zdenerwujê, to mam uczucie jakby pali³ mnie czubek g³owy
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-26, 16:29   #4760
kiniasekkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez pale_kindness Poka¿ wiadomo¶æ
Z olejem lnianym w butelkach uwazajcie bo wiekszosc z nich jest zjelczala Kupujcie tylko jesli stal w lodowce w sklepie.

Dziewczyny, od kiedy zaczely mi wlosy wypadac (juz kilka lat temu) zawsze irytowalo mnie jak mi ktos mowil ze wlosy wypadaja przez stres. Nie traktowalam nigdy tego powaznie jako przyczyne czegokolwiek bo kiedys tez sie stresowalam i wlosy mi nie lecialy. Ale do rzeczy

Ponad tydzien temu odeszlo moje ukochane zwierzatko i strasznie to przezylam. Trzy cztery dni naprawde silnego stresu i kompletnego zalamania. To co sie stalo po tym wszystkim uswiadomilo mi co faktycznie robi z nami stres. Dostalam strasznego lupiezu (wyczytalam ze silny stres moze wywolac lupiez, czego nie wiedzialam) dodatkowo z dnia na dzien zaczelam wyjmowac potrojne ilosci wlosow niz dotychczas. Wyczesywalam je "z platami lupiezu" czyli mialam klebek wlosow oblepiony lupiezem. Cos strasznego. Szybko zareagowalam z szamponem przeciwlupiezowym i kilkoma innymi rzeczami. Dzis jest pierwszy dzien kiedy jest 'lepiej". Skora juz tak nie swedzi, o polowe mniej wlosow w zlewie. Ale to co sie stalo, ta reakcja zaraz po tym silnym stresie, dalo mi duzo do myslenia...
Z tego co wiem (ale byæ mo¿e siê mylê, ale nie s±dzê) po silnym stresie w³osy wypadaj± ale nie w ci±gu tygodnia po czy dwóch tylko kilku (2-3) miesiêcy. Mogê to potwierdziæ na sobie, 3 mies temu zmar³ mi Tata a dopiero od jaki¶ dwoch tygodni wypada mi wiêcej w³osów, niestety :/ nie do¶æ ¿e ich malo to teraz to ju¿ w ogóle bêdzie masakra:/ a czasu na zaparzanie, ³ykanie, wcieranie brak:/
kiniasekkk jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-26, 22:07   #4761
soleil1985
Raczkowanie
 
Avatar soleil1985
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Fredrikstad
Wiadomo¶ci: 447
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Kupi³a olej Wielkopolski, na pocz±tku nawet mi sz³o to picie, ale wyczyta³am, ¿e taka bardziej intensywna kuracja to jakie¶ 5-6 ³y¿ek i zaczê³o mnie po nim mdliæ. Co do stresu to jestem strasznie wra¿liwa i wszystkim siê niesamowicie przejmujê i niestety jestem ¶wiadoma, ¿e nie pomaga to moim w³osom, niestety w te bardziej stresuj±ce dni od razu wypada mi ich wiêcej, nie muszê czekaæ na to kilku miesiêcy, ale to mo¿e kwestia os³abienia organizmu ju¿, sama ju¿ nie mam pojêcia czemu tak jest.
soleil1985 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-27, 07:04   #4762
Maghda_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

U mnie w rodzinie wystêpuj± przypadki ³ysienia, kuzynka ma problemy z wypadaniem w³osów, strasznie jej siê przerzedzi³y. U siebie te¿ zaobserwowa³am wiêksze wypadanie, ni¿ dotychczas i teraz nie wiem, czy mamy jak±¶ tendencjê rodzinn±, czy to mo¿e byæ faktycznie przez stres, bo praca mnie czasem wykañcza. Kuzynka siê zdecydowa³a na wizytê u dermatologa. Trychologa? Chocia¿ pierwszy raz s³yszê, by by³ taki specjalista dermatolog typowo od problemów z w³osami. Jest to jaka¶ nowa klinika, dr Trycholog, czy jako¶ tak, któr± prowadzi dr xxx do którego akurat uda³o jej siê umówiæ. Jak bêdzie ju¿ po wizycie, to dam znaæ czy co¶ jej to da³o. Ja na razie staram siê stosowaæ od¿ywki wzmacniaj±ce, no ale jeszcze chyba za szybko by zaobserwowaæ poprawê. Wyczyta³am tu o kilku metodach, tak¿e bêdê stosowaæ, jak jeden nie pomo¿e, to nastêpny.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-09-29 o 17:33 Powód: Reklama.
Maghda_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-27, 15:25   #4763
pale_kindness
Raczkowanie
 
Avatar pale_kindness
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

U mnie nie by³o ¿adnego innego powodu ¿eby te w³osy tak mi polecia³y. Chyba ju¿ wróci³o do stanu sprzed wysypu, w ogóle szok ¿e mam taki przeskok na prze³omie kilku dni, w sobotê 140 w³osów, dzisiaj to w ogóle 20 w³osów . Kurczê, ten nag³y ³upie¿ i wysyp to dla mnie ewenement. To musia³o byæ przez stres. Od pó³ roku nie zmieniam w ogóle diety ani pielêgnacji.

Edytowane przez pale_kindness
Czas edycji: 2016-09-27 o 15:27
pale_kindness jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-04, 22:40   #4764
szizii
Raczkowanie
 
Avatar szizii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 176
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

A u mnie znowu pogorszenie by³ ju¿ moment, kiedy w³osy mniej lecia³y z g³owy, jakie¶ baby hair siê pojawia³y, natomiast teraz znowu leci ich ca³a masa i widzê jak smêtnie wygl±daj± na d³ugo¶ci, zaczynaj± siê przerzedzaæ boki g³owy
Mam niebawem wizytê u endo ¿eby skontrolowaæ tarczycê, TSH niby spad³o, witamina D skoczy³a w górê ale obawiam siê ¿e mo¿e co¶ byæ nie tak z androgenami... planujê przej¶æ na dietê bezglutenow± i niskowêglowodanow± ale przyznam, ¿e dosta³am za³amania i nawet nie chce mi siê walczyæ
szizii jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-04, 23:34   #4765
pale_kindness
Raczkowanie
 
Avatar pale_kindness
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Dziewczyny.

Jesli macie androgenizacje pochodzenia jajnikowego to serdecznie Wam polecam diete ukierunkowana na PCOS oraz suplementacje mio-inozytolu (ja biore Inofolic). Od kiedy zaczelam suplementowac mio-inozytol miesiaczka uregulowala mi sie do ksiazkowych 28 dni juz od pierwszego miesiaca brania (!) a zawsze mialam 34 dni. W tym miesiacu bylo identycznie, rowno po 28 dniach jestem w szoku :O Dieta lagodna dla trzustki. Dodatkowo magnez i jesli komus nie szkodzi to chrom. To naprawde pomaga. I witamina B6. Ja widze roznice.

Po prawie poltora rocznej diecie bezglutenowej mysle ze jesli ktos nie ma uczulenia czy celiakii tak jak ja to jest to chyba meczenie sie bez sensu. Nie zauwazylam zadnych spektakularnych efektow. Co wywnioskowalam to tylko to ze szkodzi mi pszenica. Ale po platkach owsianych czy pieczywie ¿ytnim nic mi sie nie dzieje. A bez sensu je eliminowac calkowicie bo to zrodla zelaza, witamin b, bialek. Mozna sobie niechcacy zafundowac niedobor.

Mysle ze jak juz cos eliminowac to nabial bo jest insulinogenny. Mozna w malych ilosciach ser feta lub halloumi (tak slyszalam i tak jem) ale chcialabym wyeliminowac calkowicie kiedys. No i absolutnie nie zastepowac niczego soja bo soja to straszne zlo jak sie ma zaburzenia hormonalne, nawet ta niemodyfikowana.
pale_kindness jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-05, 07:27   #4766
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez szizii Poka¿ wiadomo¶æ
A u mnie znowu pogorszenie by³ ju¿ moment, kiedy w³osy mniej lecia³y z g³owy, jakie¶ baby hair siê pojawia³y, natomiast teraz znowu leci ich ca³a masa i widzê jak smêtnie wygl±daj± na d³ugo¶ci, zaczynaj± siê przerzedzaæ boki g³owy
Mam niebawem wizytê u endo ¿eby skontrolowaæ tarczycê, TSH niby spad³o, witamina D skoczy³a w górê ale obawiam siê ¿e mo¿e co¶ byæ nie tak z androgenami... planujê przej¶æ na dietê bezglutenow± i niskowêglowodanow± ale przyznam, ¿e dosta³am za³amania i nawet nie chce mi siê walczyæ
Szizii a mo¿e co¶ siê teraz sta³o takiego, ze w³osy zaczê³y Ci lecieæ? Mo¿e stres?Mo¿e to te¿ wina jesieni?Ja te¿ widzê, ¿e jak przelecê po w³osach to wiêcej ich zostaje na rêku...
Te¿ chcê przebadaæ teraz tarczycê ale zrobiê pewnie ca³y profil ³±cznie z przeciwcia³ami...
Zapisz
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-05, 09:36   #4767
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez pale_kindness Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny.

Jesli macie androgenizacje pochodzenia jajnikowego to serdecznie Wam polecam diete ukierunkowana na PCOS oraz suplementacje mio-inozytolu (ja biore Inofolic). Od kiedy zaczelam suplementowac mio-inozytol miesiaczka uregulowala mi sie do ksiazkowych 28 dni juz od pierwszego miesiaca brania (!) a zawsze mialam 34 dni. W tym miesiacu bylo identycznie, rowno po 28 dniach jestem w szoku :O Dieta lagodna dla trzustki. Dodatkowo magnez i jesli komus nie szkodzi to chrom. To naprawde pomaga. I witamina B6. Ja widze roznice.

Po prawie poltora rocznej diecie bezglutenowej mysle ze jesli ktos nie ma uczulenia czy celiakii tak jak ja to jest to chyba meczenie sie bez sensu. Nie zauwazylam zadnych spektakularnych efektow. Co wywnioskowalam to tylko to ze szkodzi mi pszenica. Ale po platkach owsianych czy pieczywie ¿ytnim nic mi sie nie dzieje. A bez sensu je eliminowac calkowicie bo to zrodla zelaza, witamin b, bialek. Mozna sobie niechcacy zafundowac niedobor.

Mysle ze jak juz cos eliminowac to nabial bo jest insulinogenny. Mozna w malych ilosciach ser feta lub halloumi (tak slyszalam i tak jem) ale chcialabym wyeliminowac calkowicie kiedys. No i absolutnie nie zastepowac niczego soja bo soja to straszne zlo jak sie ma zaburzenia hormonalne, nawet ta niemodyfikowana.
A co Ci siê dzia³o po pszenicy?
Mnie przy hiperandrogenizmie (PCOS lub NK WPN - nie mam jeszcze ostaatecznej diagnozy) endo poleci³a eliminacjê nabia³u, co zaczê³am teraz wdra¿aæ, a nie jest mi ³atwo, bo uwielbiam produkty mleczne.
Próbowa³am diety niskowêglowodanowej, ale jest dla mnie zbyt restrykcyjna. Teraz chcê siê przyjrzeæ po kolei ró¿nym pokarmom i zastosowaæ dietê eliminacyjn±, ¿eby zobaczyæ, czy co¶ siê zmieni. G³ównie w sensie samopoczucia ogólnego (spadki energii, zgaga i takie tam), bo póki jestem na lekach (anty i sterydy) w³osy rosn± normalne i nie wypadaj±, ³ojotok siê skoñczy³.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-05, 12:22   #4768
pale_kindness
Raczkowanie
 
Avatar pale_kindness
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez chimay Poka¿ wiadomo¶æ
A co Ci siê dzia³o po pszenicy?
Mnie przy hiperandrogenizmie (PCOS lub NK WPN - nie mam jeszcze ostaatecznej diagnozy) endo poleci³a eliminacjê nabia³u, co zaczê³am teraz wdra¿aæ, a nie jest mi ³atwo, bo uwielbiam produkty mleczne.
Próbowa³am diety niskowêglowodanowej, ale jest dla mnie zbyt restrykcyjna. Teraz chcê siê przyjrzeæ po kolei ró¿nym pokarmom i zastosowaæ dietê eliminacyjn±, ¿eby zobaczyæ, czy co¶ siê zmieni. G³ównie w sensie samopoczucia ogólnego (spadki energii, zgaga i takie tam), bo póki jestem na lekach (anty i sterydy) w³osy rosn± normalne i nie wypadaj±, ³ojotok siê skoñczy³.
Pewnie masz PCOS. NK WPN jest naprawde rzadkie, jest stwierdzane za czesto bo trzeba sie do czegos doczepic. DHEAS i 17OHP moga byc lekko podwyzszone przy PCOS. Oczywiscie zbadaj sie czy cos ale nie nastawiaj sie na te nadnercza. Ja tak mialam ze sie nastawilam a wrecz wmowilam sobie to NK WPN i za wszelka cene probowalam udowodnic sobie ze to to, az w koncu odpuscilam i sklaniam sie bardziej ku PCOS...

A po pszenicy po prostu mam dolegliwosci ukladu pokarmowego. Jest mi niedobrze itd. I wyskakuja mi niespodzianki na twarzy.

Przy diecie IG to trzeba jeszcze pamietac o ladunku glikemicznym. Okazuje sie ze polowa produktow nadaje sie do jedzenia kiedy sie popatrzy na ladunek. Np. jesli chodzi o ig to sa zabronione banany ale ladunek jest niski. Wiec mozna jesc banany. I tak jest z wieloma innymi produktami. Wtedy ta dieta nie jest taka zla

Mysle ze przede wszystkim to wyeliminowac typowe zle rzeczy a reszte jesc i obserwowac organizm. Jak ja zjem cos i czuje sie senna to wiem ze zle to na mnie dziala. I wtedy to eliminuje. A po bananach czuje sie super

Edytowane przez pale_kindness
Czas edycji: 2016-10-05 o 12:26
pale_kindness jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-05, 13:31   #4769
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez pale_kindness Poka¿ wiadomo¶æ
Pewnie masz PCOS. NK WPN jest naprawde rzadkie, jest stwierdzane za czesto bo trzeba sie do czegos doczepic. DHEAS i 17OHP moga byc lekko podwyzszone przy PCOS. Oczywiscie zbadaj sie czy cos ale nie nastawiaj sie na te nadnercza. Ja tak mialam ze sie nastawilam a wrecz wmowilam sobie to NK WPN i za wszelka cene probowalam udowodnic sobie ze to to, az w koncu odpuscilam i sklaniam sie bardziej ku PCOS...
Wstêpn± diagnozê NK WPN postawi³a mi endokrynolog na podstawie badañ hormonów. PCOS wykluczy³a ze wzglêdu na krótkie i regularne cykle oraz prawid³owe wyniki USG jajników. Z tego co czyta³am jednak nie zawsze brak pêcherzyków na jajnikach wyklucza PCOS, bo wystarczy hiperandrogenizm oraz brak owulacji (a tego bez monitoringu cyklu nie sposób sprawdziæ). Testu obci±¿enia synaktenem ani TK nadnerczy jeszcze nie robi³am, ¿eby ostatecznie wykluczyæ lub potwierdziæ wstêpn± diagnozê.

Cytat:
Napisane przez pale_kindness Poka¿ wiadomo¶æ
A po pszenicy po prostu mam dolegliwosci ukladu pokarmowego. Jest mi niedobrze itd. I wyskakuja mi niespodzianki na twarzy.

Przy diecie IG to trzeba jeszcze pamietac o ladunku glikemicznym. Okazuje sie ze polowa produktow nadaje sie do jedzenia kiedy sie popatrzy na ladunek. Np. jesli chodzi o ig to sa zabronione banany ale ladunek jest niski. Wiec mozna jesc banany. I tak jest z wieloma innymi produktami. Wtedy ta dieta nie jest taka zla

Mysle ze przede wszystkim to wyeliminowac typowe zle rzeczy a reszte jesc i obserwowac organizm. Jak ja zjem cos i czuje sie senna to wiem ze zle to na mnie dziala. I wtedy to eliminuje. A po bananach czuje sie super
Problem polega u mnie na tym, ¿e czujê siê senna tak¿e przez warunki pogodowe, jestem niskoci¶nieniowcem. Ale byæ mo¿e dostrzegê jaki¶ zwi±zek z konkretnym jedzeniem.
Dieta IG i tak jest ³atwiejsza do stosowania ni¿ niskowêglowodanowa. Ja da³am radê na tej drugiej tylko 2 tygodnie a i to te¿ ledwo siê mie¶ci³am z liczb± wêgli w dozwolonych 130 gramach dziennie.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-10-05 o 13:32
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-10-05, 18:59   #4770
dobrzanska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III

Witam wszystkich,nie bêdê siê rozpisywaæ bo by³aby to ksi±¿ka .Na g³owie mam typow± choinkê jak zrobie przedzia³ek na ¶rodku ,przez wiele lat na moj± ³ysine wyda³am krocie i ¿adnych rezultatów.Obecnie przed ka¿dym myciem smarujê skalp sokiem ze startego i odci¶niêtego ziemniaka(trzymam ok.2h) a po myciu krople ¿o³±dkowe T (10 kropli w kieliszku wody).Mam sporo odrostów jakich w ¿yciu nie mia³am, poza tym na wiosne sama zbiera³am p±czki brzozy i macerowa³am dwa tyg w alkoholu ale tej wcierki u¿ywam sporadycznie.My¶le,¿e priorytetem jest sok i krople .Znalaz³am to przypadkowo w necie -pieni±dze ¿adne a chyba mi pomaga
dobrzanska jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:29.