Czy warto jeszcze walczyć o ten związek? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-12, 13:25   #1
Lilium00000
Przyczajenie
 
Avatar Lilium00000
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4

Czy warto jeszcze walczyć o ten związek?


Witam,
piszę, bo już nie mam siły i nie wiem co robić. Jestem krótko ze swoim chłopakiem 3 miesiące(chociaż tak naprawdę chodziliśmy na randki 4 miesiące zanim zdecydował się poprosić mnie, żebyśmy byli razem). Na początku było super: przystojny, dobry, grał w piłkę nożną, świetnie się dogadywaliśmy. Lubię ludzi z pasjami, zainteresowaniami, pełnych życia, więc spodobał mi się. Na początku naszej znajomości czyli 7 miesięcy temu znalazł pracę, która zajmuje mu do 17/18 od rana, często też w weekendy, chociaż zazwyczaj udawało nam się spotkać raz na tydzień(nie zawsze). Przestał grać, w ogóle przestał czymkolwiek się interesować(a może tylko tak udawał na początku, żeby mieć co powiedzieć, jeśli chodzi o zainteresowania). Teraz nasza rozmowa od paru miesięcy wygląda tak, że powie mi w 2 zdaniach, że Dzień taki jak wczoraj, nic nowego, potem wrócił i siedział na kompie, lub oglądał cokolwiek leciało w telewizji. Ewentualnie marudzi, że się nie wyspał, lub że go coś boli. Ja próbuję mu opowiadać jak najwięcej, więc jakoś rozmowa się klei, ale już zmęczyło mnie to, że tylko ja się staram. Mówi mi, że on tak zawsze miał, że nie umiał spędzać wolnego czasu. Próbowałam z nim rozmawiać, żeby się czymś zainteresował, że przecież od 17 to jeszcze jest trochę czasu, ale na marne. Przeczekałam parę miesięcy od początku pracy, bo początki są trudne, ale nic się nie zmienia. Ostatnio też przestał się interesować moim życiem. Zamiast mnie pocieszać w ciężkich sytuacjach to jeszcze bardziej mi dowalał, lub powiedział zdanie, przytulał i zmieniał temat, później nawet nie wracał do tego po paru dniach. Te trzy zdania o jego każdym dniu zaczęły mnie wkurzać i też z nim na ten temat porozmawiałam, to powiedział, że Spróbuje to zmienić, ale on taki już jest. Zaraz po rozmowie byliśmy na weselu i cały swój tydzień streścił w 5 zdaniach. Praktycznie nie rozmawialiśmy na weselu. Z nikim innym też za bardzo nie rozmawiał, nawet nie starał się porozmawiać z moją siostrą i jej partnerem, z którymi przyszliśmy. Już nie mam siły. W ogóle jest takim człowiekiem, że czuję jakbym go musiała wszędzie prowadzić za rączkę i jeżeli mu powiem, żeby coś zrobił, to wtedy to zrobi, ale sam z siebie wielu rzeczy po prostu nie zauważa. Czy warto jeszcze czekać na to, że się zainteresuje czymś, zacznie ze mną rozmawiać? Widać, że mu bardzo zależy, jest dobry dla mnie, daje mi prezenty własnoręczne od serca, pisze wiersze, potarza jak bardzo kocha, zrobiłby dla mnie wszystko. Kiedyś walczyłam, teraz już po prostu nie mam siły. Teraz podobno ma zmienić pracę, ale jaką mam gwarancję, że to cokolwiek da? Ostatnio też postanowił wrócić do piłki nożnej, ale to jest godzinka w tygodniu, a reszta co? znowu komputer i telewizja?
Lilium00000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 13:44   #2
Sheev
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 269
Dot.: Czy warto jeszcze walczyć o ten związek?

Czy warto...


Praca odebrała mu smak życia. Nie ma siły na nic poza tym.


Cytat:
"Widać, że mu bardzo zależy, jest dobry dla mnie, daje mi prezenty własnoręczne od serca, pisze wiersze, potarza jak bardzo kocha, zrobiłby dla mnie wszystko."
VS
Cytat:
"Te trzy zdania o jego każdym dniu zaczęły mnie wkurzać i też z nim na ten temat porozmawiałam, to powiedział, że Spróbuje to zmienić, ale on taki już jest. Zaraz po rozmowie byliśmy na weselu i cały swój tydzień streścił w 5 zdaniach."
Poeta, a nie potrafi wypowiedzieć więcej niż kilka zdań?
Sheev jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 14:22   #3
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy warto jeszcze walczyć o ten związek?

Chyba największym problemem jest to, że wam się rozmowanie klei a nie jego brak zainteresowań. Wiele zainteresowań nie gwarantuje udanej rozmowy, tak samo jak ich brak nie spowoduje że ktoś potrafi powiedzieć tylko 3 zdania o swoim dniu. Albo on jest nieciekawym rozmówcą ogólnie, albo nie pasujecie do siebie. Widać, że Tobie jego małomówność nie odpowiada, brakuje Ci z jego strony wsparcia i codziennej rozmowy więc chyba najlepiej byłoby się rozstać i poszukać kogoś bardziej odpowiadającego.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 14:26   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy warto jeszcze walczyć o ten związek?

Cytat:
Napisane przez Lilium00000 Pokaż wiadomość
Witam,
piszę, bo już nie mam siły i nie wiem co robić. Jestem krótko ze swoim chłopakiem 3 miesiące(chociaż tak naprawdę chodziliśmy na randki 4 miesiące zanim zdecydował się poprosić mnie, żebyśmy byli razem). Na początku było super: przystojny, dobry, grał w piłkę nożną, świetnie się dogadywaliśmy. Lubię ludzi z pasjami, zainteresowaniami, pełnych życia, więc spodobał mi się. Na początku naszej znajomości czyli 7 miesięcy temu znalazł pracę, która zajmuje mu do 17/18 od rana, często też w weekendy, chociaż zazwyczaj udawało nam się spotkać raz na tydzień(nie zawsze). Przestał grać, w ogóle przestał czymkolwiek się interesować(a może tylko tak udawał na początku, żeby mieć co powiedzieć, jeśli chodzi o zainteresowania). Teraz nasza rozmowa od paru miesięcy wygląda tak, że powie mi w 2 zdaniach, że Dzień taki jak wczoraj, nic nowego, potem wrócił i siedział na kompie, lub oglądał cokolwiek leciało w telewizji. Ewentualnie marudzi, że się nie wyspał, lub że go coś boli. Ja próbuję mu opowiadać jak najwięcej, więc jakoś rozmowa się klei, ale już zmęczyło mnie to, że tylko ja się staram. Mówi mi, że on tak zawsze miał, że nie umiał spędzać wolnego czasu. Próbowałam z nim rozmawiać, żeby się czymś zainteresował, że przecież od 17 to jeszcze jest trochę czasu, ale na marne. Przeczekałam parę miesięcy od początku pracy, bo początki są trudne, ale nic się nie zmienia. Ostatnio też przestał się interesować moim życiem. Zamiast mnie pocieszać w ciężkich sytuacjach to jeszcze bardziej mi dowalał, lub powiedział zdanie, przytulał i zmieniał temat, później nawet nie wracał do tego po paru dniach. Te trzy zdania o jego każdym dniu zaczęły mnie wkurzać i też z nim na ten temat porozmawiałam, to powiedział, że Spróbuje to zmienić, ale on taki już jest. Zaraz po rozmowie byliśmy na weselu i cały swój tydzień streścił w 5 zdaniach. Praktycznie nie rozmawialiśmy na weselu. Z nikim innym też za bardzo nie rozmawiał, nawet nie starał się porozmawiać z moją siostrą i jej partnerem, z którymi przyszliśmy. Już nie mam siły. W ogóle jest takim człowiekiem, że czuję jakbym go musiała wszędzie prowadzić za rączkę i jeżeli mu powiem, żeby coś zrobił, to wtedy to zrobi, ale sam z siebie wielu rzeczy po prostu nie zauważa. Czy warto jeszcze czekać na to, że się zainteresuje czymś, zacznie ze mną rozmawiać? Widać, że mu bardzo zależy, jest dobry dla mnie, daje mi prezenty własnoręczne od serca, pisze wiersze, potarza jak bardzo kocha, zrobiłby dla mnie wszystko. Kiedyś walczyłam, teraz już po prostu nie mam siły. Teraz podobno ma zmienić pracę, ale jaką mam gwarancję, że to cokolwiek da? Ostatnio też postanowił wrócić do piłki nożnej, ale to jest godzinka w tygodniu, a reszta co? znowu komputer i telewizja?
ale o co ty chcesz tu walczyć, skoro w 95% ten facet ci wcale nie odpowiada? daj se siana i znajdź takiego, który będzie bliższy ideału.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 14:54   #5
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy warto jeszcze walczyć o ten związek?

Daj mu spokój. Wina nie leży w nim, a w tym, że ogólnie do siebie nie pasujecie, nie macie o czym rozmawiać.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 15:11   #6
soleil1985
Raczkowanie
 
Avatar soleil1985
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Fredrikstad
Wiadomości: 447
Dot.: Czy warto jeszcze walczyć o ten związek?

Raczej do siebie nie pasujecie. Ty chcesz kogoś wygadanego a on najzwyczajniej w świecie taki nie jest, wątpię, żeby dał radę to zmienić. Inna kwestia to to, że nie każdy wracając po pracy ma siłę i chęci na rozwijanie się w jakikolwiek sposób, no i nie każdy ma ochotę żeby opowiadać co się w pracy działo. Czy warto walczyć o ten związek? Dla mnie jakakolwiek "walka" o tak krótki związek to nieporozumienie, walczyć to można o wieloletni związek, a wy nawet dobrze się nie poznaliście, to o co tu walczyć? Lepiej poszukaj sobie partnera, który będzie Ci odpowiadać.
soleil1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 06:41   #7
dreker
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 90
Dot.: Czy warto jeszcze walczyć o ten związek?

Mam wrażenie jak byście już ze sobą mieszkali, i jak by to był twoj jedyny problem. Nie wiemy też co to za praca w ktorej pracuje, ale z doświadczenia wiem ze praca do 18 codziennie skutecznie zabija wszelakie inne hobby, ciężko tez jest sie zmobilizować na jakieś wyjścia chociażby na basen/silownie, a narzekanie baby jeszcze bardziej to psują, ogranicz kontakt, ale nie licz na to ze on bedzie tobie codziennie przez 15 minut mówił co sie u niego w pracy działo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-13 07:41:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:36.