Ocet Jabłkowy - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-25, 20:03   #241
delightful_
Zadomowienie
 
Avatar delightful_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 1 096
GG do delightful_
Dot.: Ocet Jabłkowy

Cytat:
Napisane przez cali91 Pokaż wiadomość
Hej
powiedz co jadlas na tej diecie?
Ja mam ogromny problem... wychodze z domu o 5 rano a wracam o 18. Kompletnie nie mam czasu na gotowanie
W ogole smiac mi sie chce z tych ktorzy nie wiedzac nic wypowiadaja sie o occie...
Pozdrawiam Cie serdecznie
Karolina
Ja również tak miałam ! Przez dwie godziny dojazdu do szkoły borykałam się z tym problemem .. W zupełności rozumiem Ja przed wyjściem zawsze zjadałam owsiankę, 2 łyżki płatków+ 2 łyżki otrąb owsianych+ jedna łyżka pszennych z jogurtem\mlekiem 1,5%\serkiem wiejskim\ serkiem homogenizowanym naturalnym+ kilka orzechów\łyżeczka pestek\ mały owoc\ kilka owoców suszonych, do szkoły brałam serki, jogurty naturalne, nie raz sałatki warzywno-jajeczne; bądź z filetem z kurczaka, ewentualnie niewielki dodatek oliwy\ pestek słonecznika\ dyni , kanapki z chleba żytniego z dodatkiem warzyw i chudego twarożku\ sera żółtego hollender, jabłko, czasem kilka migdałów, jadłam co trzy godzinki . Po powrocie do domu zwykle ryba\filet z kurczaka na parze, ewentualnie tuńczyk czy makrela+ oczywiście warzywa, ostatni posiłek był przed 19- po powrocie do domu ; ) Często alternatywą obiadu była właśnie różnorodna sałatka przyrządzana i przechowywana w pojemniczku Zdrowe, niskokaloryczne posiłki, regularne i nie przekraczające 1500 kcal dziennie pozwoliły mi zrzucić zamierzoną ilość kg I ocet na czczo

Edytowane przez delightful_
Czas edycji: 2012-07-25 o 20:06
delightful_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 20:13   #242
cali91
Przyczajenie
 
Avatar cali91
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 27
Dot.: Ocet Jabłkowy

Dziekuje ;*
ja jem podobnie do pracy biore chrupkie zytnie pieczywko lub wafle ryzowe z jogurtem - pycha, owoce, warzywa, ewentualnie jakas salatka na szybko bardzo nie lubie ciemnego chleba...
od wtorku 0,5kg mniej - wiem ze do 2kg traci sie wode ale to i tak motywacja jak sie widzi minimalny spadek wagi
cali91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 19:52   #243
paola31
Raczkowanie
 
Avatar paola31
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 125
Dot.: Ocet Jabłkowy

Ja dziś sobie odpuściłam, bo czułam od dwóch dni swój żołądek...
paola31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 12:49   #244
cali91
Przyczajenie
 
Avatar cali91
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 27
Dot.: Ocet Jabłkowy

A jaki ocet pilas? Moze nie ten co trzeba...
Ja juz 3 kg mniej!
cali91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 14:36   #245
delightful_
Zadomowienie
 
Avatar delightful_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 1 096
GG do delightful_
Dot.: Ocet Jabłkowy

Cytat:
Napisane przez cali91 Pokaż wiadomość
A jaki ocet pilas? Moze nie ten co trzeba...
Ja juz 3 kg mniej!
Gratuluję ! Ja piłam ocet z Rossmana, nadal piję- chyba najłagodniejszy w smaku
delightful_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 18:33   #246
paola31
Raczkowanie
 
Avatar paola31
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 125
Dot.: Ocet Jabłkowy

Cytat:
Napisane przez cali91 Pokaż wiadomość
A jaki ocet pilas? Moze nie ten co trzeba...
Ja juz 3 kg mniej!
Jabłkowy z Kamisa. Bo jest naturalny w 100%, bez konserwantów.
W ile dni te 3 kg!? *-*
paola31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 10:58   #247
cali91
Przyczajenie
 
Avatar cali91
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 27
Dot.: Ocet Jabłkowy

W 12 dni
Kup sobie ocet w rossmanie (7-8zł) pilam go kiedys i teraz tez, wszyscy mowia ze jest najlepszy. Najlepsze jest to ze myslalam ze sie zepsul bo zauwazylam w nim na dole jakis plywajacy osad ale na innym forum dziewczyny pisaly ze tak ma byc i to swiadczy o tym ze jest naturalny i pije 2x dziennie na czczo i przed spaniem
3mam za Ciebie kciuki! ;*
cali91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-09, 20:21   #248
kotek21o
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: Ocet Jabłkowy

Witam, ja stosowałam najpierw tabletki z dodatkiem octu jabłkowego, a teraz pije ocet jabłkowy a stosuję go tak : szklankę wody i później łyżka duża taka jak do zup. a jak brałam te tabletki przez 2 miesiące i trochę ćwiczyłam i dietę wprowadziłam to efekty takie 3 kilo spadło ;D ocet sam tańszy niecałe 9 zł a tabletki 34 zł .
kotek21o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 11:04   #249
beatatyc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 27
Unhappy Dot.: Ocet Jabłkowy

Ja kupuje ocet w kapsułkach za 14 zł, taki z zieloną herbatą, od lat skutecznie mi pomaga przy dietach, bo zmniejsza apetyt, do tego kiedyś piłam w płynie ale bolał mnie brzuch a po tym tego nie ma - boje się że robiąc samemu drinki można przesadzić
beatatyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 07:33   #250
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Ocet jabłkowy

Cytat:
Napisane przez AG271 Pokaż wiadomość
witam ! czytałam ostatnio dużo o ocćie jabłkowym. Pomocny na wszystko od a do z !! cellulit i tradzik tez : tylko nie wiem na ile to wiarygodne !? moze ktos z was stosowal ? a moze zna jakies negatywne skutki ? Prosze o odpowiedzi
Pozdrawiam
Ania
Witaj. U mnie ocet jabłkowy sprawdził się podczas odchudzania. Można go kupić w sklepie, jednakże ja go przyrządzałam sama w domu. W tym celu należy kupowałam świeże jabłka, które następnie się myłam, obierałam ze skórki i kroiłam w plasterki. Kolejnym krokiem było przepuszczanie przez sokowirówkę. Na każdy kilogram jabłek trzeba przeznaczyć 5 szklanek wody, kawałek razowego chleba, 10 deko cukru i 1 deko zwykłych drożdży spożywczych. Zaczyn należy przykryć czystą gazą i odstawić na 2 tygodnie. wiem, że ocet jabłkowy poza odchudzaniem obniża poziom złego cholesterolu oraz zapobiega nadciśnieniu.
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 17:36   #251
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Ocet Jabłkowy

ja zrobiłam ocet jabłkowy podobnie j/w, tylko bez tej skórki i drożdży, wtedy jest większa pewność, że fermentacja pójdzie w tą właściwą stronę
i dałam same obierki, bez gniazd nasiennych, nie miksowałam, tylko po 40 dniach odcedziłam ocet od reszty i przesączyłam przez sączek, ale może też być filtr do ekspresu do kawy

Co do skutków - mój mąż na przykład nie może tego pić ze względu na problemy z żołądkiem, nie mogą też spożywać octu osoby z wrzodami żołądka.
Na pewno świetni poprawia metabolizm, choć z tym odchudzaniem to różnie, na mnie to w ten sposób nie działa (choć piję go w innym celu), mojej znajomej sprzyja, ale stosuje też dietę i ćwiczenia.

Edytowane przez Ramona_85
Czas edycji: 2012-10-31 o 17:39
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-04, 12:10   #252
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Ocet jabłkowy

ja od dzisiaj zaczelam uzywac toniku octowego ale kusi mnie tez sprobowanie toniku z zielonej herbaty, ma ktora porownanie?
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 10:54   #253
beatatyc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 27
Dot.: Ocet Jabłkowy

Ja miałam kiedyś wrzody, ale mimo wszystko nabierałam wagi, kupiłam ocet jabłkowy z zieloną herbatą w kapsułkach i wrzody się nie odzywają, wydaje mi się że z octem łatwo przesadzić dolać do szklanki trochę wiecej. Mam mniejszy apetyt, nie podjadam,
beatatyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 08:24   #254
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ocet jabłkowy

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
ja od dzisiaj zaczelam uzywac toniku octowego ale kusi mnie tez sprobowanie toniku z zielonej herbaty, ma ktora porownanie?
Oba toniki będą miała różne działanie. Tonik z octem jabłkowym będzie lekko złuszczający, jak kwasy, czy słynny tonik z aspiryny. Stężenie octu powinno być dość niskie, nie znam się dokładnie, ale na wizażu jest wątek o toniku octowym.
Pamiętam, że moja mama robiła kiedyś ocet jabłkowy, ale nie pamiętam już, czy w celu jedynie spożywczym, czy też odchudzającym (mama często się odchudzała). Pamiętam też, że moja koleżanka na studiach piła takie napój - łyżeczka czy dwie octu jabłkowego, łyżeczka miodu, woda. Nie wiem jakie dokładnie przynosiło efekty, w zasadzie ciężko zmierzyć jak co działa, jak człowiek używa suplementów, stosuje dietę i ćwiczy. Chudła, ale nie wiem jaka zasługa w tym była octu
W kaaażdym razie, wczoraj wypiłam 1 napój, ale nie miałam jeszcze miodu, i pomyliły mi się 2 łyżeczki z dwoma łyżkami... przełknęłam ledwo 2 łyki i wylałam resztę Kupiłam miód i dziś dzień zaczęłam od drinka miodzik z ocetm i wodą nie było najgorzej, ale muszę kupić lepszy ocet (mam z carrefoura, kupiłam go z myślą o sałatkach a nie samodzielnym piciu, następnym razem kupię ten w rossmanie). Zastanawiam się, czy pić go tylko rano, czy też 3 razy dziennie jak niektórzy proponują.
Mam nadzieję, że ćwiczenia Chodakowskiej w spółce z octem i lekką dietą dadzą jakieś efekty

Nawet jak nie pomoże, to może chociaż nie zaszkodzi
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 12:53   #255
NAasia91
Raczkowanie
 
Avatar NAasia91
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 285
Dot.: Ocet Jabłkowy

Wiecie może czy ocet jabłkowy wysusza włosy? Bo mam je suche i intensywnie je regeneruję. Teraz chciałabym dodać do mojej pielęgnacji też ocet jabłkowy
NAasia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 17:42   #256
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ocet Jabłkowy

Cytat:
Napisane przez NAasia91 Pokaż wiadomość
Wiecie może czy ocet jabłkowy wysusza włosy? Bo mam je suche i intensywnie je regeneruję. Teraz chciałabym dodać do mojej pielęgnacji też ocet jabłkowy
Na dłuższą metę wysuszy, ale stosowany rzadko wygładzi i sprawi, że będą błyszczały (przynajmniej w teorii, bo zamyka łuski włosa). Na moje włosy to nie działa, ale na nie NIC nie działa i zawsze wyglądają jak sucha szopa
Na litr wody powinnaś dać ze 2 łyżeczki octu, no i nie stosować tego po każdym myciu włosów.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 09:52   #257
NAasia91
Raczkowanie
 
Avatar NAasia91
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 285
Dot.: Ocet Jabłkowy

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Na dłuższą metę wysuszy, ale stosowany rzadko wygładzi i sprawi, że będą błyszczały (przynajmniej w teorii, bo zamyka łuski włosa). Na moje włosy to nie działa, ale na nie NIC nie działa i zawsze wyglądają jak sucha szopa
Na litr wody powinnaś dać ze 2 łyżeczki octu, no i nie stosować tego po każdym myciu włosów.
Myslałam, ze po każdym To ile razy? Raz w tygodniu, dwa?
NAasia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 13:46   #258
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ocet Jabłkowy

Cytat:
Napisane przez NAasia91 Pokaż wiadomość
Myslałam, ze po każdym To ile razy? Raz w tygodniu, dwa?
No, coś takiego
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 22:09   #259
kaczuszka69
potworkowa
 
Avatar kaczuszka69
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: u Jego boku :)
Wiadomości: 13 222
Dot.: Ocet Jabłkowy

zaczęłam pić dzisiaj ocet. jedna łyżka do szklanki wody i szczerze mowiąc chyba wolałabym tą łyżkę na raz walnąć
__________________
już nie zgaśnie ogień w nas,
tak się kocha tylko raz...


Mysza

-15kg


kaczuszka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 22:36   #260
524e5fbe9743f383914d4c1b8ed530544388224b_62bf7f2269558
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: OCET JABLKOWY... odchudzanie

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
ja także zaczynam pić ocet, z łyżeczką miodu, ocet rozpuszczam w szklance wody, nawet nie jest takie złe, można przeżyć. Ale nie piję na czczo bo rano nie mam za bardzo czasu robić takiego energy drinka, pije w czasie dnia, jak myslicie to jakas różnica czy pije się na czczo czy nie ?
To bardo ważne,żeby wypić na czczo.Wystarczy wieczorem rozpuścić miód w 3/4 szklanki letniej wody(ważne,bo tylko wtedy wykorzystasz też właściwości miodu!),rano wystarczy uzupełnić ciepłą,nie gorącą wodą,dodać ocet i wypić.Daje energię na cały dzień.Polecam!
524e5fbe9743f383914d4c1b8ed530544388224b_62bf7f2269558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 10:41   #261
Dharma88
Raczkowanie
 
Avatar Dharma88
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 130
Dot.: Ocet Jabłkowy

Ja nie jestem w stanie zaakceptować zapachu. Wykręca mnie na lewą stronę i już.

Ocet robi namiętnie (i pije) moja rodzicielka, ja odmawiam.

A woda z sokiem z cytryny ma podobne działanie czy inne?
Dharma88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 18:20   #262
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Ocet Jabłkowy

Działanie inne, bo właśnie chodzi o ocet, jak produkt fermentacji w przeciwna stronę no i z jabłek, które mają działanie przeczyszczające/oczyszczające, poprawiające metabolizm. Więc ocet jabłkowy to działanie ma 10 razy lepsze niż same jabłka. Podobnie jest z octem winnym, ale bardziej wchodzi mi jabłkowy, bo też robię sama i mogę wypić prosto z butelki, bo jest dobry. Sklepowe odpychały mnie smakowo i zapachowo.
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 00:29   #263
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Ocet Jabłkowy

Cytat:
Napisane przez kaczuszka69 Pokaż wiadomość
zaczęłam pić dzisiaj ocet. jedna łyżka do szklanki wody i szczerze mowiąc chyba wolałabym tą łyżkę na raz walnąć
mam to samo! rozpuszczam lyzke w 1/4 szklanki - krotsze 'fuuuuj'

jesli kwiecien wytrzymam to bedzie dobrze.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 08:05   #264
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ocet Jabłkowy

Piłam ocet tak długo, aż wykończyłam butelkę, i nic może taka kuracja powinna trwać dłużej, ale trochę mi smutno, że nic nie odczułam.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 11:24   #265
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Ocet Jabłkowy

Moja mamuśka przede wszystkim z zamiarem poprawy krążenia piła, wiesz, naczynka krwionośne i żylaki - przy okazji chciała trochę się oczyścić. Piła raz dziennie przez miesiąc po 3 łyżeczki (w szklance wody) - efekt? znacznie lepsze samopoczucie, taka świeżość jak po kilku kawach (nie żeby stymulacja ale znacznie poprawione samopoczucie i energia) i cudowne miękka skóra - naprawdę, ręce, brzuch taki jak u niemowlaka. Mi to w sumie wystarczy abym się zachęciła. Piję na czczo + na noc rozpuszczając stołową łyżkę w ćwiartce szklanki (dwa razy dziennie)
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 13:40   #266
AniaKowal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Ocet Jabłkowy

Bardzo dziękuje za rade. Skorzystam z niej i ciekawe czy bede sie lepiej po nim czula.
AniaKowal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 08:53   #267
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Ocet Jabłkowy

upuję i podpytuję - kto jeszcze zadowolony z octu?
ja zaczynam od jutra ponowną kurację.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 17:21   #268
Mortadella
Raczkowanie
 
Avatar Mortadella
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 204
Dot.: Ocet Jabłkowy

Ja wczoraj zaczęłam! Tylko, że ja robię sobie taki koktajl. Nazywa się Bombshell Spell (odkryłam go dzięki dziewczynom z Tone It Up i ich stronce).
Przepis:
mieszamy w szklance
pół szklanki soku ananasowego
łyżka stołowa octu jabłkowego
łyżeczka miodu
łyżeczka soku z cytryny/limonki
Smacznego!
Mortadella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 17:54   #269
szare_0
Raczkowanie
 
Avatar szare_0
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 150
Dot.: Ocet Jabłkowy

Witam, ja swego czasu (jakieś 2 lata temu) piłam ocet jabłkowy bardzo regularnie, tzn 1-2 szklanki wody z 2 łyżeczkami tegoż octu. Rano i wieczorem. Teraz jestem mało konsekwentna, ale jeśli chodzi o efekty w tamtym czasie, to owszem, były. Staram się obecnie wypić 1 szklankę wieczorem przed snem. Jak każdej z Was, mnie również smak tego napoju nie odpowiada. Żeby to jakoś znieść, piję całą szklankę duszkiem, a potem myję zęby dla zabicia nieprzyjemnego smaku w ustach. Dzięki temu natychmiast zapominam, że przełknęłam takie paskudztwo
szare_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 19:06   #270
nolose
Rozeznanie
 
Avatar nolose
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 534
Dot.: Ocet Jabłkowy

szare_0: Jakie konkretnie efekty? Jeśli chodzi o cellulit/włosy/skóra/energia?
nolose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-31 09:37:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:17.