Białe grudki na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-18, 17:15   #1
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244

Białe grudki na twarzy


Mam taki problem, że mam na twarzy białe, maleńkie grudki na twarzy, nie da się ich w ogóle wycisnąć, trzeba by je wpierw ponakłuwać. Jedne są głębiej pod skórą, że widać tylko białe kropeczki, inne "wystają" jak pieprzyki. Nie wiem jak to się fachowo nazywa?

Chodziłam do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy z tych grudek, przez pierwszy tydzień oczywiście miałam na twarzy pobojowisko, a potem skóra robiła się ładna, gładka. Chciałam przed latem zafundować sobie kilka takich zabiegów, żeby w wakacje mieć spokój, poza tym kosmetyczka mówiła mi, że w lecie takich zabiegów nie wykonują (skóra za często jest eksponowana na słońce itd.). No więc zakończyłam wizyty.

Po około miesiącu wyskoczyło mi tych grudek od groma i jest ich jeszcze więcej niż zanim zaczęłam chodzić do kosmetyczki! Czy ktoś miał podobny problem? Jak jeszcze można się tego pozbyć? Help please
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 17:58   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Białe grudki na twarzy

może to prosaki?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 02:08   #3
SamSzef
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 187
Dot.: Białe grudki na twarzy

albo kaszaki
SamSzef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 11:53   #4
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Białe grudki na twarzy

Kosmetyczka mówiła o kaszakach, no dobra, ale jak się tego pozbyć? Może mikrodermabrazja, albo jakieś specyfiki z apteki?
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 11:34   #5
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Białe grudki na twarzy

Mam to samo. Po pierwsze jak się tego pozbyć? nie chce wyciskać, bo zostają mi brzydkie przebarwienia i blizny A po drugie dlaczego one powstają? Jak temu zapobiec?
To moja zmora, męczy mnie to od paru lat.
Podczas używania Acne derm na przebarwienia, trochę powyłaziły na wierzch, tak, że mozna bylo delikatnie je usunąć. Niestety po odstawieniu tej maści na jednym policzku znowu mam taki wysyp
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 12:32   #6
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Białe grudki na twarzy

Raz spróbowałam tego Acne derm, dostałam takiego uczulenia, jakbym oparzyła się czymś, blizna pozostała
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 11:00   #7
binuska
Raczkowanie
 
Avatar binuska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 90
GG do binuska
Dot.: Białe grudki na twarzy

Znacie moze jakis sposob jak usunac kaszaki samemu w domu ? Z dwa lata temu usuwala mi je kosmetyczka, teraz znow sie pojawily Po wizycie u kosmetyczki wygladalam na twarzy okropnie, cala bylam czerwona, napuchnieta i nie moglam sie usmiechac bo az tak bolaly mnie policzki. Ostatnio usunelam sama dwa bo byly juz takich rozmiarow ze nie moglam sie na nie patrzec, przekluwajac je igla ( najciensza jaka byla w aptece ). Tylko ze musialam niezle sie starac by ON wyszedl. Dlugo sie goilo... Moze znacie jakies sposoby jak przygotowac twarz to tego ? Bylabym bardzo wdzieczna za rady
__________________
Существует ничего в этом мире более важной, чем он!
binuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-12, 13:21   #8
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Białe grudki na twarzy

Cytat:
Napisane przez binuska Pokaż wiadomość
Znacie moze jakis sposob jak usunac kaszaki samemu w domu ? Z dwa lata temu usuwala mi je kosmetyczka, teraz znow sie pojawily Po wizycie u kosmetyczki wygladalam na twarzy okropnie, cala bylam czerwona, napuchnieta i nie moglam sie usmiechac bo az tak bolaly mnie policzki. Ostatnio usunelam sama dwa bo byly juz takich rozmiarow ze nie moglam sie na nie patrzec, przekluwajac je igla ( najciensza jaka byla w aptece ). Tylko ze musialam niezle sie starac by ON wyszedl. Dlugo sie goilo... Moze znacie jakies sposoby jak przygotowac twarz to tego ? Bylabym bardzo wdzieczna za rady
Nie polecam tego robić domowymi sposobami. Poczytałam w necie na ten temat, i wychodzi na to, że jeśli kosmetyczka odpowiednio usunęłaby kaszaczki, to nie pojawiałyby się nowe (płyn z grudek nie powinien się rozlewać, bo tak właśnie powstają kolejne). U kosmetyczki przynajmniej masz stadko grudek na raz z głowy A nie 2 -3 jakbyś robiła to w domu. Owszem, poboli, twarz nie wygląda za ciekawie, ale robiąc to w domu tak samo boli i tyle samo czasu się goi, a jeszcze narażasz się na blizny, których o wiele trudniej i dłużej się pozbyć niż kaszaków. Kosmetyczka zabieg wykona tak, żeby blizn nie było.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 13:52   #9
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Białe grudki na twarzy

Co jak co , ale jak unikać ich, dlaczego one powstaja ???
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 14:35   #10
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Białe grudki na twarzy

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Co jak co , ale jak unikać ich, dlaczego one powstaja ???
Odpowiedzi na te pytania niestety nie znalazłam
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 00:16   #11
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Białe grudki na twarzy

witam w klubie
białe perłowe sterczace kuleczki sa piekne, kocham je....
pierwszy raz jak byłam u kosmetyczki spartoliła mi sprawe z czasem powstawało mi ich coraz wiecej ona wyciskała a one sie pozniej mnozyły..
znalazłam inna kosmetyczke ktora mnie uswadomiła ze to sa prosaki i bardzo łatwo sie rozsiewaja dlatego pokazdym wycisnieciu przemywała mi to miesce woda utleniona a tamta poprostu reka strzepywała mi wszystko na dekolt jak sobie to przypomne to wwwwrrrrrrr
niestety po jakims czasie moje kochane kuleczki znowu ujrzały swiatło dzienne;(
ciekawe jest to ze ich nawet nie mozna ukryc pod makijazrm bo sa perłowe i strasznie sie woczy rzucaja.
po latach obserwacji doszłam do wniosku ze słonce i soarium ma wpływ na wysyp. postanowiłam teraz isc do kosmet. usunac co trzeba i zaczac stosowac blokery na twarz, ciekawe......
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-16, 09:21   #12
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Białe grudki na twarzy

Cytat:
Napisane przez Ania09121983 Pokaż wiadomość
witam w klubie
białe perłowe sterczace kuleczki sa piekne, kocham je....
pierwszy raz jak byłam u kosmetyczki spartoliła mi sprawe z czasem powstawało mi ich coraz wiecej ona wyciskała a one sie pozniej mnozyły..
znalazłam inna kosmetyczke ktora mnie uswadomiła ze to sa prosaki i bardzo łatwo sie rozsiewaja dlatego pokazdym wycisnieciu przemywała mi to miesce woda utleniona a tamta poprostu reka strzepywała mi wszystko na dekolt jak sobie to przypomne to wwwwrrrrrrr
niestety po jakims czasie moje kochane kuleczki znowu ujrzały swiatło dzienne;(
ciekawe jest to ze ich nawet nie mozna ukryc pod makijazrm bo sa perłowe i strasznie sie woczy rzucaja.
po latach obserwacji doszłam do wniosku ze słonce i soarium ma wpływ na wysyp. postanowiłam teraz isc do kosmet. usunac co trzeba i zaczac stosowac blokery na twarz, ciekawe......
No to moja kosmetyczka niczym mi nie przemywała...
Chyba udam się z tym problemem do dermatologa, może coś więcej poradzi niż jakaś tam kosmetyczka...
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 18:00   #13
small
Raczkowanie
 
Avatar small
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 210
Dot.: Białe grudki na twarzy

Witam, ja rowniez mam ten problem, a ostatnio namnozylo mi sie tego jeszcze wiecej i wszystko w okolicach oczu Nie wydaje mi sie, zeby byl to efekt slonca, bo nie opalam sie prawie w ogole. Slyszalam, ze mozna kupic specjalna igle do przebijania i usuwania tych "grudek". Wybieram sie z tym do kosmetyczki albo dermatologa.
Wyczytałam gdzieś w necie, że mozna to leczyc za pomoca mikrodermablazji i kwasów jeśli ktoś nie ma cery naczynkowej. Jedna z kosmetyczek poleca coś co się nazywa: elektrokoagulacja dotykowa, po zagojeniu seria kwasów i podobno prosaki nie wracają
__________________
03.01.2013 10:19 - Oliver
51cm, 3.9kg

Insanity - in progress
small jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 12:28   #14
binuska
Raczkowanie
 
Avatar binuska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 90
GG do binuska
Dot.: Białe grudki na twarzy

Jagagaga, jak chodzilam pierw do kosmetyczki to tylko by jakies wagry powyciskac itp , pozniej musialam zmienic kosmetyczke bo poprzednia wyemigrowala. Po pierwszej wizycie u nowej kosmetyczki zaczely mi wyskakiwac te kaszaki. Wczesniej ich w ogole nie mialam. Czy mozliwe ze to przez jej zaniedbania higieniczne mi one powstaly ?
__________________
Существует ничего в этом мире более важной, чем он!
binuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 13:14   #15
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Białe grudki na twarzy

Cytat:
Napisane przez Ania09121983 Pokaż wiadomość
witam w klubie
białe perłowe sterczace kuleczki sa piekne, kocham je....
pierwszy raz jak byłam u kosmetyczki spartoliła mi sprawe z czasem powstawało mi ich coraz wiecej ona wyciskała a one sie pozniej mnozyły..
znalazłam inna kosmetyczke ktora mnie uswadomiła ze to sa prosaki i bardzo łatwo sie rozsiewaja dlatego pokazdym wycisnieciu przemywała mi to miesce woda utleniona a tamta poprostu reka strzepywała mi wszystko na dekolt jak sobie to przypomne to wwwwrrrrrrr
niestety po jakims czasie moje kochane kuleczki znowu ujrzały swiatło dzienne;(
ciekawe jest to ze ich nawet nie mozna ukryc pod makijazrm bo sa perłowe i strasznie sie woczy rzucaja.
po latach obserwacji doszłam do wniosku ze słonce i soarium ma wpływ na wysyp. postanowiłam teraz isc do kosmet. usunac co trzeba i zaczac stosowac blokery na twarz, ciekawe......
Cos w tym jest. Na jednym policzku mam ich mase, a na drugim w ogóle.A próbowałam je usuwać. Byc moze sie rozmnożyły prze wyciskanie. Teraz już buźki nie ruszam. Peelinguje ją i mam nadzieje, że się polepszy.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 09:01   #16
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Białe grudki na twarzy

Wiecie co, w najnowszym InStyle znalazłam reklamę narzędzi do wyciskania tych białych grudek. Teraz lecę na trening, jak wrócę to wstawię co to.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 09:02   #17
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Białe grudki na twarzy

witam dziewczyny chciałabym wznowić pytanie: czy ktoras z was sie tych "kaszaków" pozbyła? i jak? mam je od paru tygodni dwa obok siebie i najgorsze jest to ze są blisko oka.. oo a teraz zauwazylam na drugej stronie twarzy jeden malutki nowy..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF0608.jpg (88,4 KB, 220 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF0609.jpg (26,2 KB, 122 załadowań)
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..

Edytowane przez SugarbabyLove
Czas edycji: 2012-05-20 o 09:10
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 21:20   #18
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Białe grudki na twarzy

ja wycisnełam sobie wszystko na jesieni 2011 tzn kosmetyczka.
z tym przemywaniem to chodzi o to żeby one sie nie rozsiewały
powiem szczerze ze od tamtej pory pojawiły sie moze 3 -4 kropki to prawie nic. wiec teraz wiem ze przy zachowaniu higieny mozna sie ich pozbyc na jakis czas ( dla mnie pojawiły sie one dopiero jak wyszło słonce tzn , na wiosne wszystko sie zaczyna od nowa)
dlatego nie radze ich wyciskac sobie samemu w domu bo i tak nie uda sie nam wycisnac wszystkiego bez odpiwedniego przygotowania skóry
__________________


"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".

Edytowane przez Ania09121983
Czas edycji: 2012-05-20 o 21:21
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 11:49   #19
carriebee
Raczkowanie
 
Avatar carriebee
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 111
Dot.: Białe grudki na twarzy

czy ktos moglby mi wytlumaczyc czym roznia sie prosaki od kaszakow?
nie jestem pewna co mam a latwiej byloby mi zapewne z tym walczyc wiedzac z czym walcze
carriebee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 14:00   #20
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Białe grudki na twarzy

wycisnełam wczoraj te kaszaki igłą i zdezynfekowałam i zostały jak narazie czerwone plamki
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.