Egzamin Cambridge a przyszla praca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-22, 14:02   #1
lulika_loka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 6

Egzamin Cambridge a przyszla praca


Witam. Zamierzam podejsc do egzaminu Cambridge. Mam kilka pytan odnosnie tego egzaminu. Otoz chcialabym w przyszlosci pracowac jako tlumacz, badz nauczyciel w przywatnej szkole (nieoficjalnie juz tlumacze), ale to nie jest tak, ze chce zdac Cambridge i juz pracowac.. Planuje w przyszlym roku rozpoczac studia (germanistyka lub filologia rosyjska) z tym ze Cambridge bylby super dodatkiem. Z tym ze mam pewny deylemat.. Nie wiem jaki rodzaj egzaminu wybrac, sa egzaminy dla osob ktore chcialyby zostac nauczycielami, sa to juz egzaminy z gornej polki, wymagajace przygotowania pedagogicznego, roznych kursow, a sa tez egzaminy ktore okreslaja poziom jezyka angielskiego i nie wiem czy wlasnie te egzaminy CAE czy CPE wystarcza zeby w przyszlosci na nich polegac.. Czy przed podejsciem do egzaminu (dla nauczycieli) trzeba najpierw zdac np. CPE? Czy ktos ma jakies doswiadczenia? Mozecie cos poradzic?
lulika_loka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 12:44   #2
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Egzamin Cambridge a przyszla praca

Cytat:
Napisane przez lulika_loka Pokaż wiadomość
(...)a sa tez egzaminy ktore okreslaja poziom jezyka angielskiego i nie wiem czy wlasnie te egzaminy CAE czy CPE wystarcza zeby w przyszlosci na nich polegac.. Czy przed podejsciem do egzaminu (dla nauczycieli) trzeba najpierw zdac np. CPE? Czy ktos ma jakies doswiadczenia? Mozecie cos poradzic?
FCE, CAE i CPE poza tym, że potwierdzają określony poziom języka, to również potwierdzają uprawnienia do nauczania języka obcego w zależności od wieku -> ze szczegółami musiałabyś doczytać na stronie Cambridge, ale FCE to chyba było klasy 1-3. Natomiast to, czy konieczny jest kurs pedagogiczny to chyba tylko w placówkach budżetowych, w szkołach prywatnych już raczej nie (a przynajmniej nie spotkałam się z takim wymogiem, śledząc ogłoszenia szkół poszukujących lektorów.)

Moim zdaniem, zanim ostatecznie wybierzesz rozwiązanie swojego problemu, zasięgnij języka ja to nazywam działaniem partyzanta, ale ono najwięcej Ci pomoże - zadzwoń do kilku różnych szkół językowych, przedstaw się i zapytaj wprost, jakie te szkoły stosują kryteria naboru i będziesz miała twarde dane do podjęcia decyzji
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-30 13:44:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:05.