SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorczy) - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-16, 09:17   #1261
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Szukam filmu.

Time Traveler's Wife.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 10:24   #1262
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Kisstyla Pokaż wiadomość
TAK!!! To ten! Myszka_83 - jestes genialna!!
Eee tam... cieszę się, że pomogłam
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 15:56   #1263
awarriaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 4
Dot.: Szukam filmu.

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
dokładnie, to jest "wehikuł czasu". są dwie wersje tego filmu. stara i nowa. pewnie autorce chodzi o tą nowszą
dziękuje miałam wątpliwości do tego czy to właśnie "wehikuł czasu" i wolałam sie upewnić
__________________
Pogódź się z życiem.
awarriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 17:00   #1264
Panna Isia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 199
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Panna Isia Pokaż wiadomość
Witam Wizażanki
Szalenie poszukuję filmów/książek (gatunek dowolny) opowiadający ogólnie o jakimś człowieku, którego życie zmienia się o 180 stopni w jednej chwili (np. wsiadł nie do tego pociągu co trzeba i zakochał się :P).
Czekam na propozycję
Pozwalam sobie przypomnieć
Na pewno kojarezycie coś takiego
Panna Isia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 21:51   #1265
thuskawka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
poszukuje piosenki. błagam, pomóżcie!

Od kilku godzin namiętnie poszukuję pewnej piosenki. TU

Jest po prostu przepiękna! Pierwszy raz usłyszałam ją podczas wakacji we Włoszech i tańczyłam do niej rumbę z najprzystojniejszym facetem na świecie! Stąd moja konieczna potrzeba poznania jej tytułu. Czy którą z Was zna tę melodię? Proszę o pomoc, bo oszaleję ;(

Edytowane przez thuskawka
Czas edycji: 2011-09-18 o 09:14
thuskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 21:54   #1266
thuskawka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Od kilku godzin namiętnie poszukuję pewnej piosenki. TU

Jest po prostu przepiękna! Pierwszy raz usłyszałam ją podczas wakacji we Włoszech i tańczyłam do niej rumbę z najprzystojniejszym facetem na świecie! . Stąd moja konieczna potrzeba poznania jej tytułu. Czy którą z Was zna tę melodię? Proszę o pomoc, bo oszaleję ;(

Edytowane przez thuskawka
Czas edycji: 2011-09-18 o 09:15
thuskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 07:12   #1267
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Ta jedyna Pokaż wiadomość
I ja poproszę o pomoc. Mam nadzieję, że nie zostanę pokarana za zadawanie tego samego pytania w każdym możliwym wątku, ale sierdziłam że tutaj najszybciej mi pomożecie. Mój temat prezentacji maturalnej "Sposoby przedstawiania obozów sowieckich w literaturze i filmie". Znacie jakieś filmy i książki o tej tematyce? Pomijając "Inny świat". Zależy mi także aby pokazać, że temat ten wielokrotnie przedstawiano w zakłamany sposób-jeśli coś się Wam kojarzy bardzo proszę o pomoc.
Sołżenicyn - archipelag GUŁag, Eugenia Ginzburg - Stroma ściana i film na podstawie książki (chyba Wichry Kołymy), taki film Weira o ucieczce z Gułagu (z tym gościem od bahledy - curuś), Władimow - Wierny Rusłan, Szałamow - Opowiadania Kołymskie, Dostojewski - Zapiski z domu umarłych (ale to o XiX w), a co do zakłamania to ciężko, musiałabyś sięgnąć po jakąś literaturę propagandową - może jakieś wskazówki znajdziesz w książce Gułag w oczach zachodu...
jeszcze dodam, że propagandę wspierał Maksym Gorki - pomocne noga być eseje o budowie biełmorkanału
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-18, 23:08   #1268
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: poszukuje piosenki. błagam, pomóżcie!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=345638&page=165
__________________
Bloguję

LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 09:26   #1269
królewna z drewna
Zakorzenienie
 
Avatar królewna z drewna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6 461
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

A zna ktoś może jakieś ciekawe filmy ukazujące walkę bohatera ze strachem? Proszę o pomoc
królewna z drewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 15:15   #1270
śnieżka_
Zakorzenienie
 
Avatar śnieżka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 696
Dot.: Szukam tytułu piosenki

Dziewczyny pomocy! szukam tytułu piosenki która leciała wczoraj w must be the music przed występem Doroty Śliwki- wtedy kiedy mówila o byciu niania i mydełku fa zdąrzyłam wyłapac fragment tekstu ale chyba nie do końca poprawnie wydaje mi się że to refren i szło to mniej więcej" I wanna laay my hands on youuuuu.. I said.." pomocy śpiewa kobieta, wydaje mi się że to dosyć znana piosenka i wokalistka
śnieżka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 16:09   #1271
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Panna Isia Pokaż wiadomość
Pozwalam sobie przypomnieć
Na pewno kojarezycie coś takiego
Może np. książka "Stokrotki w śniegu"?
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-19, 17:48   #1272
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez królewna z drewna Pokaż wiadomość
A zna ktoś może jakieś ciekawe filmy ukazujące walkę bohatera ze strachem? Proszę o pomoc
ja lubię "bez lęku" P. Weira, ale nie wiem czy tam walka jest...
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 21:25   #1273
królewna z drewna
Zakorzenienie
 
Avatar królewna z drewna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6 461
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

dziękuję za odpowiedź, sprawdzę polecany film
królewna z drewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 12:45   #1274
frankee
Raczkowanie
 
Avatar frankee
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
GG do frankee
Question skąd ten cytat?

pisze prace i potrzebna mi informacja odnosnie cytatu Antoine de Saint-Exupéry „Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło: i zwyczaje, i święta rodzinne. I dom pełen wspomnień. Najważniejsze jest, by żyć dla powrotu. Skąd ten cytat jest, z jakiejś jego książki? może ktoś wie ... liczę na waszą pomoc pzdr

Edytowane przez frankee
Czas edycji: 2011-09-21 o 12:47
frankee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 13:14   #1275
lewandm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 241
Dot.: skąd ten cytat?

Niezła zagwozdka A taki znany cytat!
Z tego co sprawdzałam to nie pochodzi on chyba z żadnej książki, ale ręki nie dam sobie za to uciąć...
lewandm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 19:15   #1276
frankee
Raczkowanie
 
Avatar frankee
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 148
GG do frankee
Dot.: skąd ten cytat?

siedze nad tym szukam i nic. naprawde nikt nie wie skad ten cytat?
frankee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 19:54   #1277
Libra2
Zadomowienie
 
Avatar Libra2
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 203
Dot.: skąd ten cytat?

Sądzę że to cytat z małego księcia .
__________________
"W naszym kraju żyje dziś wielu ludzi, którzy nie z własnej winy są zdrowi na umyśle."
Libra2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 19:57   #1278
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: skąd ten cytat?

Cytat:
Napisane przez frankee Pokaż wiadomość
siedze nad tym szukam i nic. naprawde nikt nie wie skad ten cytat?

hah też teraz szuukałam, ale chyb a nie umiem używać wyszukiwarki Google, bo nic mi nie odn alazlo
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 21:57   #1279
ElRita
Raczkowanie
 
Avatar ElRita
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 241
Dot.: skąd ten cytat?

Z Saint Exupery'm łączy mnie miesiąc i dzień urodzenia i tak się składa, że kojarzę, iż przynajmniej ten tekst "Najważniejsze jest, by żyć dla powrotu" pochodzi z książki "List do zakładnika".
ElRita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-23, 15:38   #1280
elf01
Zadomowienie
 
Avatar elf01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraina Elfów
Wiadomości: 1 671
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Jaki to film ???

Wiem tylko że to był jakiś horror. Była w nim matka i dwójka dzieci (chłopiec i dziewczynka). Podejrzewali, że ich w domu mieszkają duchy a na koniec filmu okazalo się ze to oni byli duchami. W trakcie filmu matka zaslaniala wszystkie okna w domu i mowila ze dzieci sa uczulone na swiatlo czy cos takiego.
__________________
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.
elf01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 15:56   #1281
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez elf01 Pokaż wiadomość
Jaki to film ???

Wiem tylko że to był jakiś horror. Była w nim matka i dwójka dzieci (chłopiec i dziewczynka). Podejrzewali, że ich w domu mieszkają duchy a na koniec filmu okazalo się ze to oni byli duchami. W trakcie filmu matka zaslaniala wszystkie okna w domu i mowila ze dzieci sa uczulone na swiatlo czy cos takiego.
http://www.filmweb.pl/Inni

Inni?
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 17:20   #1282
ElRita
Raczkowanie
 
Avatar ElRita
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 241
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc



Cytat:
Napisane przez Panna Isia Pokaż wiadomość
Pozwalam sobie przypomnieć
Na pewno kojarezycie coś takiego
Był np. taki film "Przypadkowa dziewczyna" z Gwyneth Paltrow. Jedno zdarzenie zmienia trajektorię jej życia i masz dwie alternatywne wersje historii tej samej osoby. Robinson Cruzoe to klasyka (wersja z Tomem Hanksem jeszcze bardziej dobitna w tym aspekcie zmiany życia o 180 stopni), dalej można podciągnąć Matrix - Neo przed i po odłączeniu od matrixa. Nada się także główna bohaterka Placu Waszyngtona - z nieśmiałej, naiwnej, stłamszonej panny doświadczenie zawiedzionej miłości zmienia ją w twardo stąpającą po ziemi, niezależną kobietę. Jak trzeba więcej to się pomyśli jeszcze

Edytowane przez ElRita
Czas edycji: 2011-09-23 o 17:21
ElRita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 16:20   #1283
sylwia94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
szukam wiersza i prozy na konkurs recytatorski

poszukuje wiersza na konkurs recytatorski co prawda mam jeszcze dużo czasu ale zawsze odkładam wszystko na ostatnią chwilę to teraz taki wyjątek
chodzi mi o jakiś wiersz i prozę raczej z humorem nic poważnego np coś typu marian hemar maryla jeżeli chodzi o wiersz a i oczywiście proza musi być w pierwszej osobie i musi wypowiadać się kobieta
proza też najlepiej zabawna taka którą można ciekawie i fajnie przedstawić
pomożecie ? proszę
sylwia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 14:37   #1284
justdoit
Raczkowanie
 
Avatar justdoit
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 176
Dot.: Motyw latania w kulturze - POMOCY!!!!

Witam, poszukuje książki o podobnej tematyce jak :
Biały Oleander, Buszujący w Zbożu, My dzieci z Dworca ZOO, Oskar i Pani Róża.
justdoit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 10:32   #1285
PinkBikini
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6
Unhappy Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Pare lat temu ogladalam bardzo wzruszajacu film, ktory chcialabym obejrzec ponownie. Jest to film raczej produkcji brytyjskiej. O mlodej parze, ktorym skonczyla sie kasa i nie maja za co zyc. Ale pewnego razu laska wpada na pomysl, zeby poderwac jakiegos znanego goscia, ktorego zdjecie zobaczyla chyba w gazecie i to ma pomoc parze, zeby poprawic swoj byt materialny. Wiec udaje bogata, pomaga jej w tym kolezanka, az w koncu spotyka tego goscia a on sie w niej zakoch*je. Laska bierze od niego kase, niby dla jakiejs ciotki a tak naprawde bierze dla siebie i dwojego faceta. Pozniej ona zachodzi w ciaze ze swoim prawdziwym facetem, a tamtemu bogatemu mowi ze to jego i biora slub. Bochaterka zatrudnia swojego faceta jako szofera, a kolezanke jako pokojowke czy opiekunke. Pewnego dnia zazdrosna corka bogacza porywa noworodka i robi sie akcja poszukiwawcza i przy okazji wychodzi na jaw caly plan glownej bochaterki. I tak sie stalo, ze bogacz sie o wszystkim dowiedzial.
Dosyc wyczerpujace, ale mam nadzieje, ze ktos mi pomoze?? ja nawet nie kojarze aktorow. Zdaje sie, ze evan mcgregor tam gral, ale nie ma nic o tym filmie bo to film z lat 90tych.
PinkBikini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 10:36   #1286
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Panna Isia Pokaż wiadomość
Pozwalam sobie przypomnieć
Na pewno kojarezycie coś takiego
Cytat:
Napisane przez ElRita Pokaż wiadomość




Był np. taki film "Przypadkowa dziewczyna" z Gwyneth Paltrow. Jedno zdarzenie zmienia trajektorię jej życia i masz dwie alternatywne wersje historii tej samej osoby. Robinson Cruzoe to klasyka (wersja z Tomem Hanksem jeszcze bardziej dobitna w tym aspekcie zmiany życia o 180 stopni), dalej można podciągnąć Matrix - Neo przed i po odłączeniu od matrixa. Nada się także główna bohaterka Placu Waszyngtona - z nieśmiałej, naiwnej, stłamszonej panny doświadczenie zawiedzionej miłości zmienia ją w twardo stąpającą po ziemi, niezależną kobietę. Jak trzeba więcej to się pomyśli jeszcze
Dołożyłabym do tego klasykę polskiego kina - Przypadek http://www.filmweb.pl/film/Przypadek-1981-897 3 wersje życia Witka (Bogusia Lindy ) zależne od zdążenia na pewien pociąg..
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 10:49   #1287
PinkBikini
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

ale smieszne :\
PinkBikini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 10:56   #1288
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez PinkBikini Pokaż wiadomość
ale smieszne :\
ale że co śmieszne?
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 12:27   #1289
PinkBikini
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

filmu szukam i poprostu opowiedzialam co sie w nim dzieje, moze4 ktos by skojarzyl. a te co podalas to zaden z tych.
PinkBikini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 12:38   #1290
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez PinkBikini Pokaż wiadomość
filmu szukam i poprostu opowiedzialam co sie w nim dzieje, moze4 ktos by skojarzyl. a te co podalas to zaden z tych.
może ktoś skojarzy.... a Manna chyba odpowiadała komuś innemu...pewnie zauważyłaś,że są jeszcze inne osoby w wątku co?
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-27 00:37:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.