Dzieci a filmy i bajki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-26, 14:10   #1
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595

Dzieci a filmy i bajki


Mam takie pytanie - w jakim wieku pozwoliłybyście swojemu dziecku obejrzeć... Kevina samego w domu? Piratów z Karaibów?
A jak wyglądają u was bajki: kucyki pony, monster high, dragon ball, tom and jerry, kaczor donald?
Pytam z ciekawości zastanawiam się jak rozwiązujecie sprawę ograniczania dziecku telewizora i jakie rzeczy na danym etapie pozwalacie mu oglądać
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 16:06   #2
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Co do filmów to nie wiem 10 lat? 15?
Bajki różnie bo kucyki ogladamy razem od 3 roku życia ( wcześniej to tylko Ben i Holly oraz świnka Peppa. I krecik)
Monster high to tak od 5 roku życia bo IMHO nie jest to zła czy straszna bajka. Ale za to tom i Jerry pokazalabym późno pewnie kolo 7 roku zycia.
TV nie mamy bajki sa limitowane i ogladamy wspólnie.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 19:21   #3
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

moja młoda dopiero teraz skupia sie na dłuzszych filmach ,jakiś nico ratuje swięta itp ale piratów jeszcze nie oglądała
jak była młodsza oglądała programy z cbbeebes teraz leci u nas najczęściej disney junior
ogladamy kiedy mamy ochotę ale najczęściej tv u nas leci w tle nawet jak go nikt nie ogląda
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 19:58   #4
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Kevina od 10 lat? chyba przesada jednak

moja go chyba oglądała jak miała 5-6 lat ale z tego co pamiętam to nie wysiedziała na całym filmie a raczej się bawiła i kątem oka zerkała co chwila co się dzieje, Piraci z Karaibów jakoś ją nie ciągną, Monster High młodsza oglądała już kilka miesięcy temu (takie krótki filmiki) razem ze starszą siostrą.
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 20:00   #5
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Co do filmów to nie wiem 10 lat? 15?
Bajki różnie bo kucyki ogladamy razem od 3 roku życia ( wcześniej to tylko Ben i Holly oraz świnka Peppa. I krecik)
Monster high to tak od 5 roku życia bo IMHO nie jest to zła czy straszna bajka. Ale za to tom i Jerry pokazalabym późno pewnie kolo 7 roku zycia.
TV nie mamy bajki sa limitowane i ogladamy wspólnie.
no bez jaj, filmy od 15 roku życia?

Ja powiem tak, każde dziecko jest inne (banał ) ja starałam się dopasować jakoś filmy do dzieci, bajki ogladały dość wcześnie, starszy w kinie był pierwszy raz jak miał 3 lata, chyba na Herkulesie.
Co do Kevina to też dość wcześnie obejrzeli, raczej przed 10 rokiem życia, a np Piratów moja córka nie oglądała do dziś, bo nie ma ochoty. Bajki oglądalismy wspólnie, filmy też i jak było cos nie w porządku, to wkraczaliśmy.
W sumie my mało oglądamy telewizji, a jak już to jakies komedie jak się trafią.

Mam znajomych, którzy z małymi (np tak ok 7 lat) dziećmi ogladli Koszmar z ulicy wiązów, dla mnie porazka. Dzieciom się podobno podobało, ogólne to dość dziwna rodzina, dzieci są już duże i rodzice mają z nimi dośc duże problemy, uważam, że to całe ich "wychowanie" było do bani.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2013-12-26 o 20:01
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 20:16   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

No właśnie ,zastanawiam się - kiedy jest ta granica? Jedni włączą dziecku film w wieku 15 lat, inni w wieku 5.
Wczoraj w telewizji leciał Potop przy stole - kuzynka uznała że dzieci nie powinny na to patrzeć. (1 klasa podstawówki) i tak mnie jakos naszło - bo co właściwie oglądać w tej telewizji polskiej? Rodzina nie ma kablówki więc zaledwie trzy programy na krzyż, dzisiaj leci burleska - z pewnością nie dla dzieci oraz pieniądze to nie wszystko - nie dla ciebie, bo za nudne :P
tak się zastanawiam co się takiemu dziecku stanie jakby sobie taki potop obejrzało - trauma?

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

o, albo gwiezdne wojny - niektórzy chłopcy w wieku 7/8 lat szaleją po prostu za tym. puściłybyście to swojemu synkowi?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 20:21   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Kevina dziecko moje nie oglądało ani razu, chyba, że w jakiś fragmentach w zapowiedziach, a dziecko ma lat 13- kevina, uważam za kit lat.

Staram sie dopasowac film, bajke do wieku, ale czasami dziecko jest gotowe na wiecej niz rodzicom sie wydaje. Oczywiscie w granicach rozsądku.

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
No właśnie ,zastanawiam się - kiedy jest ta granica? Jedni włączą dziecku film w wieku 15 lat, inni w wieku 5.
Wczoraj w telewizji leciał Potop przy stole - kuzynka uznała że dzieci nie powinny na to patrzeć. (1 klasa podstawówki) i tak mnie jakos naszło - bo co właściwie oglądać w tej telewizji polskiej? Rodzina nie ma kablówki więc zaledwie trzy programy na krzyż, dzisiaj leci burleska - z pewnością nie dla dzieci oraz pieniądze to nie wszystko - nie dla ciebie, bo za nudne :P
tak się zastanawiam co się takiemu dziecku stanie jakby sobie taki potop obejrzało - trauma?

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

o, albo gwiezdne wojny - niektórzy chłopcy w wieku 7/8 lat szaleją po prostu za tym. puściłybyście to swojemu synkowi?
I potop i gwiezdne wojny bym pusciła 7-8 latkowi. Stwierdzam, ze lepsza przemoc w starym stylu niż wszech obecna erotyka w filmach, reklamach i prasie :-/

Wczoraj chcieliśmy obejrześ komedię "Wielkie wesele", puszczam, a tam w 2 minucie filmu D☠☠☠☠☠ probuje zrobić żonie minetkę - no sorry :-///
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-26, 20:32   #8
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez paula78
I potop i gwiezdne wojny bym pusciła 7-8 latkowi. Stwierdzam, ze lepsza przemoc w starym stylu niż wszech obecna erotyka w filmach, reklamach i prasie :-/
no właśnie ja mam takie samo podejście i myślę czy to dziwne xD
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 20:36   #9
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
No właśnie ,zastanawiam się - kiedy jest ta granica? Jedni włączą dziecku film w wieku 15 lat, inni w wieku 5.
Wczoraj w telewizji leciał Potop przy stole - kuzynka uznała że dzieci nie powinny na to patrzeć. (1 klasa podstawówki) i tak mnie jakos naszło - bo co właściwie oglądać w tej telewizji polskiej? Rodzina nie ma kablówki więc zaledwie trzy programy na krzyż, dzisiaj leci burleska - z pewnością nie dla dzieci oraz pieniądze to nie wszystko - nie dla ciebie, bo za nudne :P
tak się zastanawiam co się takiemu dziecku stanie jakby sobie taki potop obejrzało - trauma?

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

o, albo gwiezdne wojny - niektórzy chłopcy w wieku 7/8 lat szaleją po prostu za tym. puściłybyście to swojemu synkowi?
no ja potop przeczytałam jak miałam jakoś 8 czy 9 lat i żyję bez traumy
nie wiem, nie uważam, żeby było w tym cos strasznego i gorszego niż w obecnych "familijnych" produkcjach.
Gwiezdne wojny sama lubie i ogladaliśmy, nie pamiętam ile mieli lat, ale młodo To samo z Władcą pierścieni, syn obejrzał wcześnie. Ale za to córka nie chciała oglądać (bała się Golluma jak była młodsza)i obejrzałą dopiero niedawno.

A tak nawiasem mówiąc to w moim domu filmy o 20.00 to nie dla dzieci są Serio, o tej porze to moje dzieci już się myły i szły poczytac i spać jak były małe (mówię o tutejszej podstawówce). A teraz to też nie oglądają tele, raczej wybierają co chca oglądać i oglądają na kompie np obecnie córka ogląda starego Sherlocka a syn u kolegi siedzi i pewnie nic nie ogląda
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2013-12-26 o 20:41
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 20:37   #10
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Jak to nie straszne, a jak rany miał, a przemoc, szablami walczyli itp
We władcy pierscieni też jest czasem krew i przemoc
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 21:00   #11
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

nie mam dziecka, ale powiem tak: nigdy nie miałam zakazu np nie możesz oglądać, idziesz spać, nie patrz itd. Miałam wybór. Oglądałam za dzieciaka różne filmy - tych złych np w ogóle nie rozumiałam bo jako dziecka oczywiście zła nie znałam takiego. To tak jak z zobaczeniem takiego obrazka sugerującego jakąś erotyczną pozycję - dziecko tego nie zobaczy (normalne).
Nic mi się od tego nie stało itd no i ciężko się też było skupić na takim filmie. Myślę, że wiele dzieci ma podobnie.
Ja gdy będę mieć dziecko będę mu puszczać te bajki, które ja oglądałam i które są wg mnie fajne tzn np kubuś puchatek (stary), gumisie. Choć nie wiem na czym bo telewizora mieć nie chcę.
Ja miałam bardziej czytane niż puszczaną telewizję. Dzień w dzień póki nie usnęłam. I tak też zamierzam robić z moim dzieciem. W sumie do dziecia mi już nie daleko więc myślę o tym często stąd i ten wątek mnie zainteresował
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-26, 21:12   #12
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

U nas do długo było mini mini,gdzieś do 5-6 roku życia i jakieś lekkie filmy familijne.
Teraz córka ma 10 lat i już "cięższe" filmy oglądamy. Ostatnio "Ósmoklasiści nie płaczą"
http://www.filmweb.pl/film/%C3%93smo...85-2012-672723

Córa w szkole ogląda czasem filmy o tematyce drugiej wojny światowej,obozach koncentracyjnych (bo teraz to przerabiają),więc na pewno była by gotowa i na Kevina i na Piratów (chociaż nie oglądała)
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 21:35   #13
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

pamiętam, że w 6 klasie podstawówki koleżanka przyszła do mnie oglądać ''Ogniem i mieczem'', bo miałam kasetę z tym filmem + video w pokoju a miałyśmy to przeczytać jako lekturę do szkoły :P

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość



I potop i gwiezdne wojny bym pusciła 7-8 latkowi. Stwierdzam, ze lepsza przemoc w starym stylu niż wszech obecna erotyka w filmach, reklamach i prasie :-/
zgadzam się :P
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 21:51   #14
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Moja ma 2,5 roku, z bajkowych mieliśmy kanał Mini Mini i mogła tam wszystko oglądać.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 22:03   #15
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

15 lat W tym wieku to ja juz poszlam do szkoly sredniej i popalalam papierosy oraz zaczelam dosc krotka ale intensywna przygode z winem typu jabol

Starszy syn, 6 lat uwielbia Chip i Dale, Tom i Jerry, Pana Gabke, Krolika Bugsa, Donalda, nie pogardzi tez Kucykami. Woli krotsze odcinki 20-10 minutowe niz pelnometrazowe filmy, woli tez animowane niz fabularne.

Mlodszy 2,5 roku tv nie interesowal sie praktycznie w ogole do prawie 2 roku zycia, teraz sila rzeczy oglada to co starszy syn, ale staram sie wtedy wlaczac im spokojniejsze bajki typu Swinka Peppa czy Myszke Miki.

Bajki sa rano i wieczorem ok pol godziny, teraz dosc czesto tez po powrocie do domu gdy jest zimno na dworzu, od razu po przyjsciu jeden i drugi wskakuja na kanape, przykrywaja sie kocem i ogladaja chwile tv kiedy ja szykuje im cos cieplego do jedzenia/picia.

Nie ma u nas tv w tle przez caly dzien.

Edytowane przez d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Czas edycji: 2013-12-26 o 22:07
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 22:23   #16
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Mój syn ma ponad 5 lat, bajki zaczął oglądac jakoś w okolicy 3 urodzin
bardzo lubi śmieszne bajki typu kaczor donald, tom i jerry, minionki, madagaskar
ogląda też filmy takie jak Transformers (jest wielkim miłośnikiem wszelkich robotów) Eragon ( uwielbia smoki), lubi serial "Przygody Merlina" zdaję sobie sprawę z tego że to nie są filmy dla dzieci w tym wieku, ale gdy z mężem to oglądaliśmy syn na chwilę przyszedł do nas po coś tam to nie wyłączyłam filmu dla tego że on wszedł, przerwałam oglądanie, ale dziecko zainteresowało się tym co widzi i już oglądało do końca, później syn prosił żeby mu to włączyc - takie filmy oglądam zawsze z nim (nawet jeśli to jest 15 raz) po to żeby wytłumaczyc, zareagowac gdy coś go zaniepokoi, wystraszy
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 22:46   #17
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

15 lat to stanowcza przesada, bo młodsze dzieci chodzą chociażby ze szkołą do kina na wycieczki klasowe. Moim zdaniem kilkulatek spokojnie może oglądać bajki, potem z czasem filmy.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 07:52   #18
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Moze i 15 to przesada, chociaz tu głównie pisalam z myślą o piratach ( btw . Jakie bylo w kinie ograniczenie wiekowe ?). Ale jestem zdania ze dziecko nie powinno ogladac niektórych rzeczy za wcześnie. I tyczy sie to też brutalnych bajek jak Tom i Jerry.
Tak samo na dobranoc nie czytam oryginalnych basni Andersena.
Sama oglądam seriale nie przy dzieciach.
Najwyżej po spotkaniu ze mna też bys byla zaszokowana.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 09:03   #19
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Córka starsza, 3,7 roku, zaczęła wcześnie dość oglądać - ale to już był akt rozpaczy, bo ona potwornym niejadkiem była i ja chwytałam się wszystkiego, by zjadła - w tym i karmienia w trakcie bajek (i owszem, normalnie teraz przy stole zjada, bez bajki czy czego tam, bajkę puszczam do kolacji gdy muszę młodszą iść usypiać, to by mi starsza chciała sama posiedzieć chwilę). Ale to były krótkie kawałki i dla maluchów: Oswald, Kacper, Świnka Chudzinka, Pingu i przecudowne Iglo-gloo

http://www.youtube.com/watch?v=SeNrcVFqSIg

to było koło roku

Przy czym podkreślam - nie uważam, by to był odpowiedni wiek. Byłam zdesperowana.

Koło półtora roku - 2 lat dorwała Teletubisie i darzy miłością wielką do dzisiaj Prócz tego zdecydowanie wybiera programy dla dzieci, niż bajki. Barney i przyjaciele - coś w stylu ulicy Sezamkowej, z piosenkami, tematyczne odcinki, uwielbiała mając 2-2,5 roku. Kucharz duży, kucharz mały - na Cbeebies (świetna stacja). Uwielbia Pana Robótkę i ArtAttack, ale największym hitem od jakiegoś pół roku jest polskie Jedynkowe Przedszkole - w stylu domowego przedszkola, ale współczesne, genialne wydanie.

Filmy pełnometrażowe olewa, chciałam Arielkę jej pokazać - w nosie ma, Toy Story też, widzę, że jedynym dłuższym filmem są Teletubisie.

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Jak Dacn - przy czytaniu to samo, chociaż tu mam pole do popisu, bo mogę czytając zmienić ciut treść.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-27, 13:30   #20
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Czyli naprawde sa matki ktore uwazaja toma i jerrego za brutalna bajke...:p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 13:36   #21
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Czyli naprawde sa matki ktore uwazaja toma i jerrego za brutalna bajke...:p
Ogólnie rzecz biorąc jest brutalna. Ale jak zostało napisane, lepsza stara brutalność... z resztą to jest sprawdzona bajka, oglądało ją wielu ludzi... a jakoś dopiero teraz od nowych bajek dzieciaki szaleją ;p

choć i tak uważam najważniejsze jest to by dziecko miało rodzica, które na początku ogląda bajki z nim. Rodzic jest w stanie zareagować, wytłumaczyć itd. Dziecko pozostawione samo sobie obojętnie z jaką bajką to dla mnie coś strasznego.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 13:41   #22
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

oglądałam Toma i Jerrego na pewno około lub poniżej 8 roku życia, takie mam przebłyski w pamięci oglądałam też Baśnie Braci Grimm, psychodeliczne Muminki, jestem naznaczona.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 13:47   #23
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
oglądałam Toma i Jerrego na pewno około lub poniżej 8 roku życia, takie mam przebłyski w pamięci oglądałam też Baśnie Braci Grimm, psychodeliczne Muminki, jestem naznaczona.
ja to miałam 5-6 lat jak ich oglądałam
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 13:51   #24
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
ja to miałam 5-6 lat jak ich oglądałam
ja nie pamiętam dokładnie ile wtedy miałam lat, ale utrwalił mi się w głowie obraz, jak stoję na środku pokoju, oglądam Toma i Dżerego, a mój tata ubiera choinkę mogłam być wtedy nawet i w zerówce, czyli 6 lat.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 14:06   #25
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Ogólnie rzecz biorąc jest brutalna. Ale jak zostało napisane, lepsza stara brutalność... z resztą to jest sprawdzona bajka, oglądało ją wielu ludzi... a jakoś dopiero teraz od nowych bajek dzieciaki szaleją ;p

choć i tak uważam najważniejsze jest to by dziecko miało rodzica, które na początku ogląda bajki z nim. Rodzic jest w stanie zareagować, wytłumaczyć itd. Dziecko pozostawione samo sobie obojętnie z jaką bajką to dla mnie coś strasznego.
uważam podobnie
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 14:30   #26
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Czyli naprawde sa matki ktore uwazaja toma i jerrego za brutalna bajke...:p
Tak. Ja jestem.
Serio wole dziecku puscic kucyki monster high czy potwory niz ta akurat bajke.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 14:44   #27
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

tom i jery dla mnie straszna bajka nie pozwalam dzieciom oglądać ( sama tez jej nie lubiłam)
Dacn zgadzam się MH przynajmńiej ma jakies wartości, nie pokazuję tez pana gabki, wrózków chrzestnych oraz filmu typu wioletta itp
starsza córka juz sama wie czego ogladać nie moze lub jaka grafika mi nie odpowiada i nie chcę żeby oglądała np dofus skarby
moje dzieci pgladają sporo bajek pokazuję im tez klasyke stare bajki polskie i disney.
Pola lubi np ninjago i kaijudo,ale Bruno boi się ich więc z wlasnej woli nie ogląda przy nim jestemz nie dumna.
za to totalnie nie kręci ich puchatek
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 14:55   #28
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Moi rodzice najwidoczniej popelnili mase bledow wychowawczych
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 14:59   #29
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

moi też i ja też je popełńiam ale staram się i jak widzę nawalająca sie pare zwierzaków to wolę włączyć co innego np własnie leci pound puppies rewelacyjna bajka
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 15:25   #30
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie - w jakim wieku pozwoliłybyście swojemu dziecku obejrzeć... Kevina samego w domu? Piratów z Karaibów?
A jak wyglądają u was bajki: kucyki pony, monster high, dragon ball, tom and jerry, kaczor donald?
Pytam z ciekawości zastanawiam się jak rozwiązujecie sprawę ograniczania dziecku telewizora i jakie rzeczy na danym etapie pozwalacie mu oglądać
Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Czyli naprawde sa matki ktore uwazaja toma i jerrego za brutalna bajke...:p
Wg mnie baja dosc drastyczna. Dla mojego dziecka lat prawie 7 zabawna (gonitwa, sztuczki).

Co ciekawe to samo dziecko boi sie podczas oglądania kucyków pony.
Naje zaczął oglądać po ukończeniu 2 roku życia.

Drugie dziecko trzyletnie kucyków sie nie boi, za to innych bajek np. Tom i Jerry już tak.


Kevina i Piratów dzieci jeszcze nie oglądały i jeszcze długo oglądać nie bedą.

Co do ograniczeń: dzieci oglądają tylko, gdy im pozwalam i tylko to na co wyrażam zgodę.
Wiedza, ze gdy mowię, ze jak sie bajka skończy tv zostanie wyłączone.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-27 20:03:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:23.