Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-14, 14:38   #1
moniixoxo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Ciechanów
Wiadomości: 60
Angry

Pomocy!


Mam ogromny problem! W sobotę idę na randkę z nowo poznanym facetem, a mam to coś na twarzy...będę musiała ja pewnie przesunąć ;(

Mam problemy ze skórą od dawna, nie jest to zwykły trądzik. Nie mam problemów ani z hormonami,ani z krwią. Lekarze nie znają na to leku, bynajmniej Ci co u nich byłam. Wszystko jest winą genetyki. Moja mama też to ma, ciotka i jej córki też. porażka... ;(

Pierwszy raz wyskoczyło mi to z 2 lata temu, poszłam do chirurga i przez kilka dni rozcinał mi to i usuwał co jest w środku, na żywca. auć.

Później w wakacje, gdy pracowałam nad morzem - nie miałam jak pójść do lekarza, lecz był mniejszy...po jakimś czasie usunęłam sama.

Później miałam w domu, też sama w miarę szybko usunęłam.

Teraz jest wielki, nabrzmiały, jest głęboko pod skórą - jeszcze nie wyrwał. Boli strasznie. Traktuje go tzw. "czarną maścią" która ponoć przyśpiesza jego "wyrwanie" abym mogła się go pozbyć...Mam też żel z przepisu mego dermatologa ogólnie pryszcze. Stosowałam także papkę z aspiryny i wody utlenionej. Nic. Boli i nie mam jak go się pozbyć. Mieszkam w nowym mieście, nie znam tu lekarzy, nawet nie wiem gdzie jest jakakolwiek przychodnia dermatologiczna. Mam to od poniedziałku. Myślałam , że się pozbędę tego do soboty...ale wątpię w to.

Znacie jakieś sposoby na przyśpieszenie,zmniejszen ie,cokolwiek? Mieliście też coś takiego?

Załączam fotkę.
__________________

moniixoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 14:38   #2
moniixoxo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Ciechanów
Wiadomości: 60
Dot.: Pomocy!

dodam, iż rano pół twarzy mam opuchniętej, i strasznie boli. Jak zawsze.
__________________

moniixoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 16:04   #3
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Pomocy!

LIOTON 1000 żel przeciwobrzekowy i przeciwzapalny powinien pomóc bo zmniejszy opuchlizne .

Edytowane przez siska81
Czas edycji: 2010-01-14 o 16:17
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 16:07   #4
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Pomocy!

a to n ie jest przypadkiem czyrak?!
Lioton 1000 nic nie pomoze

Edytowane przez Jagoda1982
Czas edycji: 2010-01-14 o 16:09
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 17:29   #5
ewka1987
Rozeznanie
 
Avatar ewka1987
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 681
Dot.: Pomocy!

ja bym powiedziała że to jest na 90% czyrak bo po pierwsze miałam cos podobnego tylko w troche innym miejscu (i u mnie też jest to genetyczne bo mój tata ma dokładnie to samo w dokładnie tym samym miejscu co ja) a po drugie jak sama napisałaś miałaś go usuwanego chirurgicznie (ja też i znam ten straszny ból).
jedyne co ci moge polecic oprócz wizyty u chirurga (ja zawsze do niego chodze jak mnie łapie to paskudztwo bo ból jest nie do zniesienia) to jeszcze opatrunki z rivanolu. w moim przypadku łagodzi bol i zmniejsza opuchlizne tylko musisz sie liczyc z tym że może zostawiac żólty ślad, który znika po 1-2 umyciach mydłem
ewka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 22:28   #6
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Pomocy!

Niedawno gdzieś przeczytałam, że przy często nawracających czyrakach można przyjąć szczepionkę uodparniającą przeciwko bakterii Staphylococcus. Może zapytaj swojego lekarza o taką możliwość?
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 22:36   #7
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Pomocy!

moim zdaniem to czyrak.
Kiedyś mialąm coś podobnego pod okiem, tylko, że mniejsze trochę, ludzie pytali czy mnie ktoś pobił, bo wygladało to włąsśnie tak. Idz do lekarza!:P sama nie kombinuj bo jeszcze krzywde sobie zrobisz.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:39.