znieczulenie ogolne czy miejscowe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-30, 15:01   #1
magda_volpe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1

znieczulenie ogolne czy miejscowe?


cześć! zastanawiam się nad operacja odstających uszu. byłam już nawet na konsultacji w klinice art-medicina.pl u Pani dr Michalskiej. powiedziała mi, że są dwa rodzaje znieczuleń - miejscowe i ogólne. trochę boję się samego zabiegu więc zastanawiam się nad ogólnym. ale znowu perspektywa uśpienia... czy ktoś z was miał już miejscowe albo ogólne znieczulenie? poradźcie mi coś!!!!!!
magda_volpe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 21:56   #2
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: znieczulenie ogolne czy miejscowe?

Korekcja odstawania małżowin usznych jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Dodatkowa asysta anestezjologa w celu wykonania dodatkowego znieczulenia dożylnego jest konieczna w przypadku zabiegu u dzieci w wieku 7-11 lat.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 12:29   #3
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: znieczulenie ogolne czy miejscowe?

Miałam 2 operacje nosa, jedną w ogólnym, drugą w miejscowym. Na miejscowe nigdy się już nie zdecyduję.
Wiadomo, że ogólne bardzo obciąża organizm, podobno po nim miałam drgawki takie, że wyglądałam na opętaną i 2 facetów mnie trzymało przy łóżku.. ale nic z tego nie pamiętam.
W życiu łącznie miałam 3 narkozy, jeszcze żyję.
Znieczulenie miejscowe wyglądało tak: na początku było spoko, zero bólu, nieprzyjemne dźwięki obcinania skóry. Operacja trwała maksymalnie godzinę, ale pod koniec już nie mogłam wytrzymać. Ból był taki, jakby ktoś grzebał w otwartej ranie. Po tym zdarzeniu stałam się bardzo wrażliwa na ból i boję się nawet chodzić do dentysty.. ;/
Podsumowując: to zależy od priorytetów, jeśli masz wybór między rodzajami znieczuleń. Jeśli ważniejsza jest dla Ciebie psychika, to ogólne, jeśli jesteś wytrzymała na ból to miejscowe, bo szkoda organizmu.
__________________
Zapraszam na hoszi.blogspot.com - zdjęcia, grafika, sztuka, projektowanie graficzne
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:42.