Pytanie do Pana Doktora - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-05, 18:12   #1
nosek2009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2

Pytanie do Pana Doktora


Witam serdecznie,

jestem 9 m-cy po calkowitej korekcie nosa. Im wiecej czasu mija, tym jest gorzej. Moj nos jest krzywy, coraz bardziej skreca w lewo. Do tego w miejscu zlamania kosci zrobil sie garb (przypuszczam, ze kosc sie krzywo zrosla). Zeby bylo tragicznej moj nos sie powieksza: jest coraz szerszy i dluzszy (wyglada jak nos bokserski). Nie wiem, czy to chrzastki poprzerastaly, czy to zrosty, albo cos innego. Katastrofa. Do tego doszly jeszcze problemy laryngologiczne: prawa dziurka jest niedrozna i caly czas mam suchosc w nosie-sluzowki nie pracuja prawidlowo. Jestem zdecydowana na korekte, ale nie wiem, co mnie dokladnie czeka. Prosze o porade. Z gory dziekuje.
nosek2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 10:37   #2
judka33
Raczkowanie
 
Avatar judka33
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: morskie klimaty
Wiadomości: 400
GG do judka33
Dot.: Pytanie do Pana Doktora

A co mówi lekarz, który Cię operował? Byłaś na kontroli? Przedstawiłaś swoje obserwacje i obawy?
judka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 16:49   #3
nosek2009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Pytanie do Pana Doktora

Cytat:
Napisane przez judka33 Pokaż wiadomość
A co mówi lekarz, który Cię operował? Byłaś na kontroli? Przedstawiłaś swoje obserwacje i obawy?
Nie bylam na kontroli, poniewaz nie mieszkam w Polsce. Kontaktowalam sie moja lekarka telefonicznie. Mam jeszcze troche poczekac, zadnej poprawki przed uplywem roku nikt mi nie zrobi. W najblizszych dniach wybieram sie laryngologa, bo nie u mnie tylko problem kosmetyczny, ale takze zdrowotny: suchosc w nosie i niemoznosc oddychania przez jedna dziurke. Poczylam troche na temat nieudanych operacji nosa i mysle, ze u mnie kosc sie krzywo zrosla (stad ten garb i kosc skrecajaca w lewa strone) i poprzerastaly blizny w nosie. Jestem zdecydowana na poprawke, tylko jeszcze nie wiem, czy zrobie to u tej samej doktor, czy kogos innego. Moze tutaj u siebie w Niemczech. Zobacze, co mi powie laryngolog: co jest zle z winy lekarza, a co z winy organizmu czy zlego postepowania po operacji. lekarz na pewno bedzie obiektywny. Pozdrawíam. jeszcze jedno, dlaczego zainteresowalas sie tym postem?
,
nosek2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 14:39   #4
judka33
Raczkowanie
 
Avatar judka33
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: morskie klimaty
Wiadomości: 400
GG do judka33
Dot.: Pytanie do Pana Doktora

Jestem już po 2 operacjach. W sierpniu ubiegłego roku prostowałam przegrodę i usuwałam chrząstkę z prawej dziurki, która narosła mi przez lata od wypadku. Miesiąc temu miałam całkowitą korektę nosa ( usuwany garb, zwężany czubek i osteotomia czyli łamane kości pod oczami ). Ciągle jestem opuchnięta,obserwuję zmiany każdego ranka ale nie są one zbyt duże. Nos jest drętwy i obolały. Wołają na mnie w domu "Gołota". Szczerze Ci współczuję samopoczucia bo wiem jak jest ważne czuć zadowolenie po operacji. Nie jest łatwo podjąć decyzję co do operacji, nie jest łatwo zapanować nad emocjami, strachem. Nagrodą za cierpienie ma być piękny nowy nosek. Nie wiem co Ci poradzić. Na pewno musisz skonsultować się z laryngologiem, bo masz ewidentny problem z przegrodą. Na suchą śluzówkę kup w aptece sól morską w aerozolu i spryskuj dziurki kilka razy dziennie. Pomaga, sprawdziłam. Chyba nie pozostaje Ci nic innego jak odczekać ten rok i zgłosić się do chirurga. Ale lepszego. Pozdrawiam i trzymam kciuki!
judka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.