Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-31, 21:25   #31
sara100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 241
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

najpierw myślałam, że jesteś w trzeciej klasie i wtedy to rzeczywiście byłoby niefajne, bo większość zaczyna już porządnie uczyć się do matury i nie ma czasu na inne przedmioty.
ale w drugiej? normalna sprawa, do tego historia w klasie humanistycznej, jeszcze dużo osób może zmienić zdanie co zdaje na maturze.
sara100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 21:37   #32
BlackWidow89
Raczkowanie
 
Avatar BlackWidow89
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 55
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Wiesz, de facto maturę zdajesz z materialu, który obejmuje 3 lata całego liceum. Ja do LO chodziłam 3 lata temu i miałam podobne sprawdziany... cóż, trzeba było zacisnąć zęby i się nauczyć. A poza tym matura to jedno, a zaliczenie wszystkich przedmiotów, jakie masz to drugie( nie dopuszczą Cię do matury, jeśli Cię nauczyciel z czegoś uwali). Niestety, znam ból uczenia się do czegoś, czego niezdawalam na maturze/nie lubiłam/ etc(np geografia, wrrr...) lekko nie było. Poradzisz sobie.

Zawsze możecie jeszcze negocjować do końca z tym nauczycielem, jeśli nie chcecie. A wojowanie regulaminem się może źle skończyć dla Was(taki miecz obosieczny, nauczyciel wykorzysta np przysługujace prawa z regulaminu, skończą się poprawki sprawdzianów w nieskonczoność, podciąganie ocen, jakieś ulgowe traktowanie... autopsja).
BlackWidow89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 21:47   #33
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Cytat:
Napisane przez Muszka203 Pokaż wiadomość
Na razie jestem w liceum i tego się trzymajmy. Zacznę studia - będę się martwić. Za późno? Mój biznes.
To powiem Ci tak: nie przyszłoby mi do głowy, żeby burzyc sie o sprawdzian z całego semestru. I to na ocene, no strasznie dziwne
U mnie to nie było nic niezwykłego. U wiekszości znajomych równiez nie.

Ps. Wychowawca uczy przedmiotu humanistycznego na profilu humanistycznym -> wniosek prosty: sporo osób z klasy ten przedmiot na maturze zdawać bedzie. Naprawdę, nie widze, zeby wam jakąś krzywdę robił.

__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2011-01-31 o 21:48
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 21:51   #34
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Bo oni mieli się skupić na przemycaniu browaru do ośrodka/domku w czasie tej wycieczki a nie na pisaniu sprawdzianu
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 21:53   #35
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Cytat:
Napisane przez Carya Pokaż wiadomość
Bo oni mieli się skupić na przemycaniu browaru do ośrodka/domku w czasie tej wycieczki a nie na pisaniu sprawdzianu
aaa.... no to chyba że tak
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 22:17   #36
Muszka203
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 26
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

klempaa, Carya - powiedziały, co wiedziały. Mogłybyście sobie darować takie komentarze, bo ani to mądre, ani specjalnie zabawne. Nie macie pojęcia, jak wyglądają nasze wycieczki, więc po co się odzywacie? A - wypraszam sobie - "browarków" tam nie przemycamy, mamy ciekawsze i o wiele bardziej absorbujące zajęcia. No ale cóż - może oceniacie swoją miarą, ja tam nie wiem.

Widzę, że im później, tym coraz mniej sensowne wypowiedzi się pojawiają, więc może już skończmy. Myliłam się, dostałam wyjaśnienie, wszystko jest już jasne, starczy - dziękuję, dobranoc.
Muszka203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 22:22   #37
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Cytat:
Napisane przez Muszka203 Pokaż wiadomość
klempaa, Carya - powiedziały, co wiedziały. Mogłybyście sobie darować takie komentarze, bo ani to mądre, ani specjalnie zabawne. Nie macie pojęcia, jak wyglądają nasze wycieczki, więc po co się odzywacie? A - wypraszam sobie - "browarków" tam nie przemycamy, mamy ciekawsze i o wiele bardziej absorbujące zajęcia. No ale cóż - może oceniacie swoją miarą, ja tam nie wiem.

Widzę, że im później, tym coraz mniej sensowne wypowiedzi się pojawiają, więc może już skończmy. Myliłam się, dostałam wyjaśnienie, wszystko jest już jasne, starczy - dziękuję, dobranoc.
powiało ambicją, więc... czemu tak trzęsiecie portami nad warsztatem z historii?


ja już nie wiem, "za moich czasów" w liceum człowiek się uczył, czuję się jak dinozaur
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-31, 22:23   #38
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

O nie, tragedia, patola, spalcie go na stosie!

Moja droga próbne matury są na ocenę a ty robisz problem z pracy klasowej.
Jeszcze go będziesz w myślach po rękach całować jak ci na maturze wyskoczy akurat to pytanie z którego cie maglował. Nauki nigdy dosyć, pamiętaj a co to jest pół roku materiału w liceum, nawet jak rozszerzony przedmiot. Przestań, to pikuś jest to 1/6 tego co masz powtórzyć na maturę.

Każda klasa ma prawo do wycieczki, a nauczyciel ma się zabawić w biuro turystyczne i skarbonkę, zorganizować coś z niczego poświęcić swój czas. NIE MA żadnego zapisu mówiącego o tym że wychowawca ma OBOWIĄZEK jechać na wycieczkę. Miałam emerytkę schorowaną, myślisz że na wycieczkę by jechała?

Cytat:
Propozycja: pogadjcie z nauczycielem i zaproponujcie żeby podzielił klasę na dwa zespoły - tych kt przygotowują się do matury i tych co tego nie robią.
bez jaj, TO JEST DRUGA KLASA, to czasu matury jeszcze 15 razy to się pozmienia. na dzień dzisiejszy mają uczyć się wszyscy i ja mu się nie dziwię. DOPIERO gdy oddadzą deklaracje maturalne, coś się może ruszyć.

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:23 ----------

Cytat:

To powiem Ci tak: nie przyszłoby mi do głowy, żeby burzyc sie o sprawdzian z całego semestru. I to na ocene, no strasznie dziwne
no, facet poświęci swój czas żeby ułożyć sprawdzian, zrobić warsztaty, będzie ślęczał nad tym i sprawdzał, tak dla przyjemności nie?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 22:38   #39
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

No bez jaj propozycja jest chyba warta rozważenia skoro te warsztaty wzbudzają takie kontrowersje w klasie (bo zakładam że autorka prezentuje jakieś uśrednione stanowisko całej klasy) i skoro przeglądany był statut w poszukiwaniu podstaw prawnych dla możności ich przeprowadzenia no to chyba warto poszukać kompromisu. A czy nauczyciel się na to zgodzi czy zakrzyknie "bez jaj!" to już inna sprawa. Ale fajnie jest jednak wyjść z jakąś propozycją a nie roszczeniem rekreacyjnego* wyjazdu.

edit: nie wiem jakie były plany wycieczkowe, ale może nierekreacyjne... tak się teraz zastanawiam... tak czy siak inne od planów wychowawcy
__________________
10 lat z Wizażem

Druga

Edytowane przez Carya
Czas edycji: 2011-01-31 o 22:41
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 23:02   #40
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Cytat:
Napisane przez Muszka203 Pokaż wiadomość
Nie wiem, może przesadzam, a jeśli tak, to mnie uświadomcie.
Wg mnie przesadzasz. Czy ma prawo, czy nie ma prawa, nie wiem. Może niedługo w szkole będzie tak, że w ogóle nauczyciele nie będą mieli prawa robić sprawdzianów, także wcale bym się nie zdziwiła. W kwestie wycieczki nie wnikam, bo niefajnie z Wami postąpiono, ale pytasz o samą klasówkę...

Ale właściwie dlaczego nie możecie napisać tego sprawdzianu, a raczej wypracowania? Poszliście do liceum a nie do zawodówki, więc wypadałoby materiał mieć opanowany, nie ważne, czy będziecie z tego zdawać maturę, czy nie... Gdyby liceum polegało na nauce tylko przedmiotów, z których zdaje się maturę, to trwałoby maksymalnie rok. A dla ucznia 2 czy 3 klasy napisanie głupiej klasówki z historii nawet i z całego semestru nie powinno być problemem, szczególnie po wcześniejszym przygotowaniu...

Fakt, liceum to nie studia, więc nieistotne jest co Was na nich czeka, ale może napisanie tego sprawdzianu Wam wręcz pomoże się zastanowić, czy w ogóle na studia iść z takim nastawieniem, jak Wasze... Jak ja chodziłam do liceum, to też nienawidziłam klasówek, zaliczeń i innych testów z całego roku (tak mieliśmy takie i wcale nie są to czasy przedpotopowe) i w ogóle nie znosiłam wszelkich form ucisków na ucznia, ale jakoś mnie nie dziwił i nie bulwersował fakt, że takowe są stosowane, szczególnie w dobrym liceum, do którego idąc można się było spodziewać, że trzeba będzie się uczyć. Ale widzę, że teraz to jest fakt szokujący i zakrawający o kuratorium

Edytowane przez Fubizka
Czas edycji: 2011-01-31 o 23:03
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 23:24   #41
Fruchtgeele
Rozeznanie
 
Avatar Fruchtgeele
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 669
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Cytat:
Napisane przez Muszka203 Pokaż wiadomość
klempaa, Carya - powiedziały, co wiedziały. Mogłybyście sobie darować takie komentarze, bo ani to mądre, ani specjalnie zabawne. Nie macie pojęcia, jak wyglądają nasze wycieczki, więc po co się odzywacie? A - wypraszam sobie - "browarków" tam nie przemycamy, mamy ciekawsze i o wiele bardziej absorbujące zajęcia. No ale cóż - może oceniacie swoją miarą, ja tam nie wiem.

Widzę, że im później, tym coraz mniej sensowne wypowiedzi się pojawiają, więc może już skończmy. Myliłam się, dostałam wyjaśnienie, wszystko jest już jasne, starczy - dziękuję, dobranoc.
Dziewczyno, ok, wycieczka wycieczką, ale jeśli Ty się dziwisz, że w klasie humanistycznej ktoś Wam robi sprawdzian z semestru (łolaboga!) z przedmiotu kierunkowego, bo w klasach humanistycznych historia JEST przedmiotem kierunkowym, to sorry, ale nie oczekuj, że ktoś się będzie nad tym rozczulał. Przedmiot wiodący to przedmiot wiodący i nauczyciel ma prawo mieć w głębokim poważaniu, kto go zdaje na maturze. Jak się nie podoba, trzeba było wybrać inny profil.

Chryste Panie, coż to się porobiło od tej reformy. Ja miałam (w klasie humanistycznej) przez całe liceum sprawdziany i semestralne,i - o zgrozo!- roczne i z historii, i z polskiego, i z języków obcych nowożytnych, i z łaciny i o ile dobrze pamiętam to z chemii i matematyki też, póki je jeszcze miałam. Nikt z płaczem do dyrekcji nie leciał ani puczu nie organizował, a z historii były kartkóweczki, pytanko, klasóweczki, sprawdzianiki podsumowujące i na deser rozprawki rozmaitego autoramentu.
Fruchtgeele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-31, 23:33   #42
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Cytat:
Napisane przez Fruchtgeele Pokaż wiadomość
Nikt z płaczem do dyrekcji nie leciał ani puczu nie organizował, a z historii były kartkóweczki, pytanko, klasóweczki, sprawdzianiki podsumowujące i na deser rozprawki rozmaitego autoramentu.
Nie znasz się, teraz się takie fakty zgłasza do kuratorium
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 23:39   #43
hryzotemis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 709
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Ja nie mogę pojąć, dlaczego zamiast na wycieczkę, macie jeden dzień warsztatów. Tzn, rozumiem, że nie mogliście pojechać, ale nie rozumiem, dlaczego te warsztaty. To ma być jakaś nagroda? Co najmniej dziwna

A jakoś ten test przeżyjesz
hryzotemis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 23:42   #44
Fruchtgeele
Rozeznanie
 
Avatar Fruchtgeele
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 669
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Nie znasz się, teraz się takie fakty zgłasza do kuratorium
A w kuratorium to mieliśmy chody, nawet kod do kibelka się znało!
Ale wiesz, ja to jestem rocznik ojciec Czernobyl matka reforma, pierwszy rok tych nieszczęsnych gimbusów, więc nam się jeszcze jako tako upiekło.

Tak swoją drogą, jak z perspektywy kilkunastu sesji patrzę na maturę, to tak sobie myślę, że to był jednak lajt, człowiek miał tyle lat żeby nauczyć się ilości materiału, którą później trzeba było przyswoić w teoretycznie cztery miesiące.
Fruchtgeele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 23:50   #45
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Cytat:
Napisane przez Fruchtgeele Pokaż wiadomość
, którą później trzeba było przyswoić w teoretycznie cztery miesiące.
o tak
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 23:53   #46
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Cytat:
Napisane przez Fruchtgeele Pokaż wiadomość
A w kuratorium to mieliśmy chody, nawet kod do kibelka się znało!
Ale wiesz, ja to jestem rocznik ojciec Czernobyl matka reforma, pierwszy rok tych nieszczęsnych gimbusów, więc nam się jeszcze jako tako upiekło.

Tak swoją drogą, jak z perspektywy kilkunastu sesji patrzę na maturę, to tak sobie myślę, że to był jednak lajt, człowiek miał tyle lat żeby nauczyć się ilości materiału, którą później trzeba było przyswoić w teoretycznie cztery miesiące.
No to jestem prawie w Twoim wieku Fakt, matura jest miłym wspomnieniem w porównaniu do sesji ale ciiiiiii, bo ja nienawidziłam takiego gadania, jak chodziłam do szkoły, więc i my tak nie gadajmy
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 23:55   #47
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

A czy ta wycieczka jest obowiązkowa? Bo zastanawiam się co z osobami które nie pojadą i nie napiszą tego sprawdzianu?
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 01:27   #48
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Cytat:
Napisane przez Jazzlyn Pokaż wiadomość
A czy ta wycieczka jest obowiązkowa? Bo zastanawiam się co z osobami które nie pojadą i nie napiszą tego sprawdzianu?
nie ma to jak dokladnie przeczytać....
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 02:15   #49
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

szczerze nie widzę powodu dla którego nauczyciel nie mógłby wam postawić oceny za wiedzę z poprzedniego semestru; cały ostatni semestr przed maturą miałam sprawdzian za sprawdzianem z polskiego z kolejnych semestrów z całych 3 lat i nikt nie widział w tym nic niestosownego [a byłam w mat-fizie]. macie profil humanistyczny, więc sory, ale co to dla humanisty machnąć wypracowanko z historii? parę faktów sobie przypomnisz na warsztatach i jakoś poleci

a co do wycieczki to nauczyciel broń boże nie ma obowiązku was nigdzie zabierać, jak klasa i rodzice nie mogli dojść do porozumienia i zgodzić się na jakąś konkretną propozycję to na miejscu nauczyciela też bym odetchnęła z ulgą że mnie ta wątpliwa przyjemność ominie ale jak chcecie coś powalczyć to zakombinować katalog jakiejś firmy organizującej wycieczki dla szkół [inaczej już nie da rady, z tym jest tyle papierkowej roboty że nie dacie rady załatwić bez pośrednika który zgarnie za to sporą kaskę], wybrać coś na 2 dni, spacyfikować wszystkich malkontentów coby nie pojękiwali i w najodpowiedniejszym momencie zarzucali 'że mi to się mazury nie podobająąąą nie możemy jechać w góóóryyyyy', poinformować nauczyciela że znaleźliście wycieczkę, rodzic zbiera kasę i jazda.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-01, 07:30   #50
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Cytat:
Napisane przez Muszka203 Pokaż wiadomość
a dużo osób jej z historii po prostu nie zdaje.
Pamiętam jak u mnie było: do czasu oddawania papierka jakie przedmioty się zdaje, nikt chemii nie zdawał. Po oddaniu papierków: 15 osób nagle ją zdawało. Tak więc wiesz...

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Wg mnie przesadzasz. Czy ma prawo, czy nie ma prawa, nie wiem. Może niedługo w szkole będzie tak, że w ogóle nauczyciele nie będą mieli prawa robić sprawdzianów, także wcale bym się nie zdziwiła.
A potem to się wykładowcy (z resztą nie tylko oni ) dziwią, że z roku na rok poziom spada Ano spada.
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 08:10   #51
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Cytat:
Napisane przez tigra.14 Pokaż wiadomość
Muszka203 - Żerom czy Norwid?? Bo to tylko tam takie rzeczy się zdarzają...
Nie tylko, nie tylko. Sprawdziany z całego semestru czy nawet większej ilości materiału, to jak dla mnie dość normalna praktyka.
A wycieczek klasowych to ja po podstawówce już nie miałam (mimo, że niektóre klasy miały - ale nikt nie mówił, że życie jest sprawiedliwe).


Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
I dowiedzcie się koniecznie, czy nauczyciel ma prawo odwalić numer pod tytułem oceny za sprawdzian ze starego semestru na nowy semestr
A co w tym dziwnego? Nauczyciel ma prawo sprawdzić wiedzę ze swojego przedmiotu w dowolnym momencie. A tutaj daje im jeszcze możliwość wspólnego powtórzenia materiału, więc i tak luz - mógłby równie dobrze kazać im się samym przygotować.


I nie rozumiem tego oburzenia w sprawie nauki do matury z historii w klasie humanistycznej.
Po pierwsze, tak jak już niektórzy napisali: w połowie drugiej klasy, to jeszcze wielu osobom 15 razy może się zmienić zdanie w kwestii zdawanych przedmiotów.
A po drugie, na pewno są osoby, które specjalnie po to poszły do takiej klasy, żeby przygotować się do matury z historii i co, mają teraz tracić na tym, że inni nie pomyśleli, że w humanie trzeba się uczyć o dawnych dziejach? Niestety trzeba ponosić pełne konsekwencje swoich wyborów i mieć świadomość, że będzie się trzeba uczyć wszystkich przedmiotów kierunkowych - bo nauczyciele nie będą przygotowywać kilku wersji sprawdzianów (dla tych co zdają rozszerzenie, podstawę i nie zdają).

Ja też chodziłam do humana i co chwila mieliśmy wypracowania z historii (bez wcześniejszego wspólnego powtarzania danego materiału), mimo, że nie każdy chciał zdawać ten przedmiot.
No i już nie wspomnę o "próbnych maturach" na polskim - gdzie babka zapowiadała nam tylko, że taki sprawdzian będzie, ale nie mówiła z czego (więc w trzeciej klasie mógł być materiał z pierwszej), żebyśmy poczuli się jak na prawdziwym egzaminie (i było to w ramach przygotowania do rozszerzenia, mimo, ze niektórzy zdawali podstawę).
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 08:43   #52
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Dziewczynie chyba chodziło tylko o to żeby się dowiedzieć, że warsztaty są niezgodne ze statutem więc mogą powiedzieć facetowi że pisać nie myślą. Bo spasowała z miejsca jak się okazało że wychowawca ma prawo do takich zajęć. A można było się potargować
__________________
10 lat z Wizażem

Druga

Edytowane przez Carya
Czas edycji: 2011-02-01 o 08:46
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 08:54   #53
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
U mnie w pracy by nie przeszło coś takiego, rodzice by nauczycielowi tętnicę przegryźli

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Czasy, kiedy nauczyciel mógł wszystko, minęły dawno temu...tylko nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę Ja sobie zdaję, jak się muszę nabzdyczonemu rodzicowi z każdej niedostatecznej ucznia gęsto tłumaczyć
Że nie wspomnę o "nie będzie pani podnosiła głosu na nasze dzieci!!!!!!!!!!!!!!!!"
Przeraża mnie takie podejscie rodziców do edukacji dzieci. Bieganie do szkoły, walki z nauczycielami, że niby za dużo wymagają. W przyszłej pracy dziecka tez do jego szefa będa biegać, że za dużo wymaga i każe po godzinach czasem zostawać?
Przecież w naszych dobrych czasach młodzież nie ma żadnych innych obowiazków poza nauką. Rzadko kto musi intensywnie pomagać rodzicom w jakichś poważnych obowiązkach typu praca w gospodarstwie rolnym.
To jeszcze niektórzy zadymy kręcą, jak to ich biedne dzieciątka są przemęczone
Szok, mam nadzieję, że mi tak na głowę nie padnie.


Cytat:
Napisane przez Fruchtgeele Pokaż wiadomość
Chryste Panie, coż to się porobiło od tej reformy. Ja miałam (w klasie humanistycznej) przez całe liceum sprawdziany i semestralne,i - o zgrozo!- roczne i z historii, i z polskiego, i z języków obcych nowożytnych, i z łaciny i o ile dobrze pamiętam to z chemii i matematyki też, póki je jeszcze miałam. Nikt z płaczem do dyrekcji nie leciał ani puczu nie organizował, a z historii były kartkóweczki, pytanko, klasóweczki, sprawdzianiki podsumowujące i na deser rozprawki rozmaitego autoramentu.
Też mam wrażenie, że coraz gorzej dzieje się w szkolnictwie, upada autorytet nauczyciela kompletnie, a rodzice głupsi niekiedy są od dzieci i tylko im szkodzą.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 09:04   #54
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Też mam wrażenie, że coraz gorzej dzieje się w szkolnictwie, upada autorytet nauczyciela kompletnie, a rodzice głupsi niekiedy są od dzieci i tylko im szkodzą.
Dość dosadnie, ale tak, chyba tak się dzieje... niestety.

Tak jeszcze a propos licealistów... może ja mam takie odczucie, ale odnośnie ich kultury szeroko pojętej względem nauczycieli, mam dużo gorsze zdanie niż w przypadku uczniów z innych szkół... może kaurat tak trafiam, ale zdarzyło mi się być parę razy zmierzoną i olaną (kwestia dzień dobry) przez licealistki, notabene naprawdę inteligentne dziewczyny. Natomiast najgorsze łajzy co krwi mi napsuły niejednokrotnie ryczą do mnie "A co tam u pani słychać?" z drugiego końca ulicy
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 09:16   #55
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Przeraża mnie takie podejscie rodziców do edukacji dzieci. Bieganie do szkoły, walki z nauczycielami, że niby za dużo wymagają. W przyszłej pracy dziecka tez do jego szefa będa biegać, że za dużo wymaga i każe po godzinach czasem zostawać?
Przecież w naszych dobrych czasach młodzież nie ma żadnych innych obowiazków poza nauką. Rzadko kto musi intensywnie pomagać rodzicom w jakichś poważnych obowiązkach typu praca w gospodarstwie rolnym.
To jeszcze niektórzy zadymy kręcą, jak to ich biedne dzieciątka są przemęczone

Szok, mam nadzieję, że mi tak na głowę nie padnie.




Też mam wrażenie, że coraz gorzej dzieje się w szkolnictwie, upada autorytet nauczyciela kompletnie, a rodzice głupsi niekiedy są od dzieci i tylko im szkodzą.
DOKŁADNIE!
Ja pamiętam, ze jak byłam w gimnazjum czy liceum to po przyjściu do domu najpierw robiłam to, co z domowych obowiązków do mnie należało- sprzątałam w pokoju, zmywałam, wyprowadzałam psa, wynosiłam śmieci czy co tam jeszcze... potem siadałam do lekcji... a dopiero potem mogłam wyjsc z koleżanką czy co tam chciałam. I co? I nie wyrosłam na degenerata, który nie umie zdania sklecić czy na różne tematy porozmawiać- wręcz przeciwnie.

A to, co się teraz z młodzieżą dzieje (oczywiscie jest jakaś część "normalna") to jakaś masakra. I aż mi smutno to pisać, bo przecież jakaś niewiadomo jak stara baba ze mnie nie jest
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 10:06   #56
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

nie ma to jak dokladnie przeczytać....
Przepraszam, rzeczywiście przekręciłam jedno zdanie i wyszło jak wyszło
Co do nauczyciela to lepiej zagryźć zęby i napisać ten sprawdzian, zamiast tracić energię na kombinowanie, znając życie i tak nic nie osiągnięcie. Wybraliście klasę humanistyczną, więc trochę nie rozumiem tej niechęci do historii (moja koleżanka miała w takiej klasie chyba z 6 godzin historii w tygodniu).
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 10:32   #57
BlackWidow89
Raczkowanie
 
Avatar BlackWidow89
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 55
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Zagdzam się Lea_ny, masz rację. Co więcej- ja jestem po humanie, ale(uwaga) w trakcie 2 klasy zdecydowałam się zdawać maturę z matmy i chemii, bo zamarzyła mi się politechnika. I nie miałam zmiłuj. Musiałam ryć do polskiego,historii i wosu(przedmioty profilowe) i równolegle nadrabiac materiał z matmy i chem, które zdawałam na rozszerzeniu i co? Udało mi się zdać maturę z tych ścisłych przedmiotów w okolicach 60%, co uważam za pewien sukces, choć zawsze mogło być lepiej, nie oszukujmy się. I na poli jestem. Da się, jak się chce. I żeby nie było, życie towarzyskie też miałam, żeby nie było, że tylko kułam w domu, o.
Tyle małego offtopu.
BlackWidow89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 12:10   #58
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

W ogóle w klasie humanistycznej nikt nie zdaje historii na maturze?

Żebyś się nie zdziwiła... Ludzie popatrzą jakie są wymagania na studiach i się okaże, że trzeba tą historię zdawać, jak się chce studiować humanistyczne kierunki... W tym przypadku nauczyciel myśli trochę "za Was"...
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 13:25   #59
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Toż to ostatni niegodziwiec i okrutnik! Na wszystkie piekła, jak śmie ów nauczyciel robić sprawdzian (?!), zapowiedziany (?!), z przerobionego materiału (?!), po powtórce (?!) i to w dodatku na ocenę (?!)... Zgroza, zgroza...
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski

Edytowane przez srebrnykot
Czas edycji: 2011-02-01 o 13:29
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 15:41   #60
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Szkoła: sprawdzian z całego semestru dla klasy.

Cytat:
Napisane przez Muszka203 Pokaż wiadomość
Jeden pomysł wycieczki nie wypalił, wychowawca podał drugi, klasa dwa inne, ale ostatecznie chyba żadnego zbytnio nie przeanalizował (ani sam, ani z nami). Ostatnio wszystko zostało podsumowane stwierdzeniem: "to rozumiem, że nigdzie nie jedziemy?". Spora część klasy zdziwiona.
Nie rozumiem, wydaje mi się, że główny ciężar organizacji wycieczek spoczywa na wychowawcy i rodzicach uczniów, a nie na samych uczniach? To co, Wy mieliście wszystko wymyślić, wybrać, omówić i przedstawić nauczycielowi gotowy plan, a on to tylko "przyklepie"? Wy mu daliście dwa swoje pomysły, moim zdaniem to wystarczający wkład uczniowski w tę sprawę.

Uważam, że wychowawca postępuje z Wami nie fair ponieważ organizuje "przymusowe" warsztaty w dzień, który teoretycznie powinniście przeznaczyć na wycieczkę klasową. Argumentuje to maturą, co jest naciągane, bo duża część uczniów tej matury z historii nie będzie zdawać.
Abstrahuję tu od sprawdzianu, bo nauczyciel ma prawo sprawdzać wiedzę uczniów, ale dlaczego robi to akurat w dzień, który szkoła "daje" uczniom na wycieczkę?

Takie rzeczy jak te "warsztaty" moim zdaniem powinny być fakultatywne, organizowane np w sobotę dla chętnych uczniów, którym zależy na przygotowaniu się do matury z historii. Nie rozumiem jaki jest sens zajmować uczniom cały dzień warsztatami, kiedy ich ta tematyka średnio obchodzi i interesuje.
Owszem, to liceum, ale te warsztaty są zdaje się nadobowiązkowe? Obowiązkowe to są godziny lekcyjne odbywane w ciągu tygodnia i te muszą zaliczać wszyscy uczniowie. Warsztaty to chyba osobna sprawa?

Podsumowując, ja bym spróbowała interweniować w sprawie tych warsztatów i w sprawie wycieczki też, bo chyba wychowawca się chce od niej wykręcić


P.S.W mojej klasie humanistycznej gro osób zdawało matematykę, geografię... Historię wcale nie aż tak wiele. Już nie przesadzajcie, że pewnie w przyszłym roku się wszyscy rzucą na historię

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość

A co w tym dziwnego? Nauczyciel ma prawo sprawdzić wiedzę ze swojego przedmiotu w dowolnym momencie. A tutaj daje im jeszcze możliwość wspólnego powtórzenia materiału, więc i tak luz - mógłby równie dobrze kazać im się samym przygotować.

Jak to w dowolnym momencie? Nie rozumiem dlaczego nauczyciel ma prawo powiedzieć "nie robimy wycieczki, z wolny dzień przeznaczam na warsztaty z mojego przedmiotu, a potem wam zrobię sprawdzian". Jak chce robić sprawdzian, to może go przecież zrobić na swojej lekcji, a nie w taki sposób. Albo zrobić warsztaty dla chętnych a sprawdzian dla wszystkich, kto będzie chciał się przygotować na warsztatach, to się przygotuje, a kto nie, to nie.

Więcej sensu by to miało gdyby np zorganizowano tego samego dnia warsztaty z różnych przedmiotów, tak by uczniowie mogli wybrać jakieś faktycznie przydatne dla nich.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.