Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-29, 18:30   #31
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzięki Dziewczyny😊

Uuu Emeczka, a od kiedy wracasz do pracy?
U nas też nowy ząb, dzisiaj wyszedł. Czekam na 3 kolejne, są tuż pod powierzchnią. Takżeten.. jest ciężko. Ale damy radę💐

Fiolek, Maja, wiem co czujecie. Codziennie wyłażę ze skóry, żeby zrobić małemu super śniadanie, a ten ostatnio nawet 1 łyżeczki nie spróbuje. Obiady na szczęście mam zawekowane w lodówce, robię swoje słoiczki, od razu po kilkanaście porcji. Aż tak nie boli jak nie zje😋 za to czegokolwiek bym nie jadła, on chce to co ja.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 18:41   #32
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Aniamii Pokaż wiadomość
Cześć. Dobrze trafiłam, bo zaczelyscie nowy wątek, to może uda mi się choć czytać na bieżąco. Bo jestem duuuuuzo do tyłu.
Chrzciny się udały. Fotograf do bani, zdjęcia fatalne, nawet nie wiem które wydrukować żeby nadało się na pamiątkę. Ale tak to jest jak się szuka w ostatniej chwili przez fb. Marcin na trzy dni przed chrztem postanowił przejść na jedną drzemkę, także usnął kilkanascie minut po rozpoczęciu mszy i na chrzest musiałam go wyjąć z wózka. Także był bardzooooo niezadowolony z przerwanej drzemki. I tak już mu zostało. Ma jedna drzemkę lekko popołudniu.
Też szukam kremu na spacery. Kupiłam ten nivea ale mi nie odpowiada. Mam też momme ale jest tak zbity że trudno go rozsmarować i pachnie tak dziwnie ziołowo. Więc teraz chciałabym kupić coś sprawdzonego żeby znow nie wydać pieniędzy na coś czego nie będziemy używać. Narazie najlepiej sprawdziła mi się lanolina lansinoh. Kładę ją niedaleko grzejnika więc się super rozsmarowuje, ale sie nie wchłania. Przymierzam się do wieledy lub dermy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki dziewczyny za odp co do kremu na zime. Musze kupić koniecznie coś innego. Może z Hipp albo Derma. Korzysta któraś z tego z Hipp? A Weleda gdzie można kupić w ogóle?

Ekstra. Przed chwilą ktoś pukal do drzwi, poszłam otworzyć, a tam się pytają: "Czy jest w domu ktoś z dorosłych żeby porozmawiac o Jezusie?"
Widocznie wyglądam jak przedszkolak, skoro nie chcieli porozmawiać ze mną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska

Edytowane przez Majaaaaa
Czas edycji: 2018-11-29 o 19:15
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 19:24   #33
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Maja w sumie możesz to potraktować jako komplement
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 19:27   #34
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odp co do kremu na zime. Musze kupić koniecznie coś innego. Może z Hipp albo Derma. Korzysta któraś z tego z Hipp? A Weleda gdzie można kupić w ogóle?

Ekstra. Przed chwilą ktoś pukal do drzwi, poszłam otworzyć, a tam się pytają: "Czy jest w domu ktoś z dorosłych żeby porozmawiac o Jezusie?"
Widocznie wyglądam jak przedszkolak, skoro nie chcieli porozmawiać ze mną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahaha

Twixy znowu mnie hejtują i nie chcą zasnąć a już tak pięknie było, zasypiali przed 20 i miałam całe wieczory dla siebie. Jak żyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 19:38   #35
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez amparo27 Pokaż wiadomość
Hahaha

Twixy znowu mnie hejtują i nie chcą zasnąć a już tak pięknie było, zasypiali przed 20 i miałam całe wieczory dla siebie. Jak żyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kochana, ja dzisiaj przy jednej wrednej Klusce myślałam, że padne trupem z bezsilności. Jak Ty dajesz radę z dwójką 🤯 Podziwiam, szanuję, klekam przed Tobą i całuję po stopkach ️ BRAWO TY

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 20:03   #36
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Amparo, Nikopoia wracam od razu po nowym roku teoretycznie, ale na pół etatu. Zanim odbiorę cały zaległy urlop, to będzie połowa kwietnia. Ale przecież to zleci migiem

Majaaaaa może kakao i czekolada, żeby sobie odbić?

Amparo dużo mocy!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 20:10   #37
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Też jestem przerażona wizją powrotu do pracy. Od stycznia tak na spokojnie na pol etatu mysle a od lutego już normalnie
Ciekawe jak nam noc minie po szczepieniu... dzień w sumie całkiem normalny był...
No i zapisałam Małą na bilans roku ze szczepieniem mmr już... Kiedy to zleciało mój mały bobasek
_toja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-29, 20:26   #38
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

A to ja wracam do pracy dopiero w połowie marca, bo zaległy urlop mam.

A co do MMR to nasza pediatra zgodziła się podać wcześniejsza dawkę idziemy na nią tuż przed świętami.

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

_toja, w przypadku ospy to dopiero po kilku dniach, a nawet tygodniu-dwóch może się coś dziać (gorączka, wysypka ospopodobna). To samo jest z MMR, bardzo często są goraczki 10-14 dni po szczepieniu.

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Jak młoda skończy rok to co tydzień będę na szczepieniach :ściana:
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 20:26   #39
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
A to ja wracam do pracy dopiero w połowie marca, bo zaległy urlop mam.

A co do MMR to nasza pediatra zgodziła się podać wcześniejsza dawkę idziemy na nią tuż przed świętami.
Też pytałam o szybsze podanie MMR, że względu na panującą odre, ale powiedzieli ze musi być skończony rok. Mamy termin na 16.01. Cały czas myślę czy szczepić na ospe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 20:30   #40
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja też składam papiery do pracy, ale wypowiedzenie kurcze jak ten rok zleciał..
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 20:35   #41
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Kochana, ja dzisiaj przy jednej wrednej Klusce myślałam, że padne trupem z bezsilności. Jak Ty dajesz radę z dwójką 🤯 Podziwiam, szanuję, klekam przed Tobą i całuję po stopkach ️ BRAWO TY

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


My nadal imprezujemy chłopcy czekają aż tatuś wróci z pracy, jeszcze godzina...

Dziewczyny pół etatu to niezła opcja, ale i tak nie zazdroszczę powrotu. Sama myśl mnie przeraża, nie wiem jak ja to wszystko ogarnę. Pocieszam się, że jeszcze przynajmniej rok ten problem mnie nie dotyczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-29, 20:36   #42
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Majaaa, nie musi. ChPL dopuszcza podanie po skończonym 9. miesiącu, z zatrzeżeniem, że potem się szczepi normalnie zgodnie ze schematem, a ta dawka się jakby nie liczy. No i jako że to jest dawka poza schematem, to szczepionkę trzeba sobie kupić samemu (co jest mega trudne, bo w aptekach juz nie ma). Ja długo męczyłam pediatrę, najpierw miała poczytać, jak poczytała to było, że ona sobie to w głowie musi ułożyć, bo tyle lat pracuje i nigdy nie szczepiła mmr dziecka poniżej roku, potem zadzwoniła do Poznania do punktu konsultacyjnego, tam jej powiedzieli wszystko to samo, co ja i w końcu się zgodziła
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 20:43   #43
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez amparo27 Pokaż wiadomość
Dzięki, że piszesz słyszałam o nim, ale nie byłam pewna czy się sprawdza. Muszę zamówić na gemini.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Sprawdza się świetnie, polecam bardzo bardzo bardzo! Do plusów dodam jeszcze fakt, że młody daje się nim spokojnie posmarować, co nie miało miejsca jeszcze nigdy przy żadnym kremie...


Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Ja z kolei nie lubię kieszonek. Mam otulacze PUL. I tetra nam wystarcza na wyjścia zakładam dzienną cienka formowanke i wkład pupus, chyba bambusowy

U nas wełna jakoś mocno oddaje pod naciskiem, mimo że zalanolinowe na mur beton. Dlatego na lato ok, a teraz to średnio.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

I to jest w wielo super, że każdy znajdzie coś dla siebie




Amparo życzę szybkiego końca imprezy


Majaaaa ale Ty się masz z tym kluskiem, dobrze że chociaż śpi ładnie, to możesz odpocząć.
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 20:52   #44
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cay myslalam, ze 2 tygodnie, a to miedzy żywymi jest 4. Dzieki, czyli szczepienie musialabym ogarnac zaraz po swietach, zeby wyrobic sie z mmr do konca stycznia.
Zazdroszcze pediatry, ze zgodzila sie na wcześniejsze mmr.

Emeczka kiedy wracasz do pracy? Tez juz rozmawialam z kierownikiem i planuje wrocic w marcu, a tz wymyslil mi urlop wychowawczy! Nie wyobrazam sobie dac Malego do żłobka, ale musze utrzeć nosa tz, bo sytuacja w jakiej tkwimy moze zle sie skonczyc.
Juz doczytalam kiedy. A co masz na mysli na pol etatu i odbierać urlop?

Nikopoia ja przyzwyczajona do pieknego jedzenia mojego syna nie mialam problemu z niejadkiem i jestem mega sfrustrowana. Ale pod drzemce zjadl wszystko co mu dalam tylko, ze przy bajce, czego nie chce robic. Obiecalam sobie, ze zadnej zabawy i tv przy jedzeniu.

_toja trzymam kciuki za spokojna nocke.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 21:06   #45
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

fiolek, w sumie to byłam pewna, że się nie zgodzi Ale tak sobie pomyślałam, że co mi szkodzi spróbować (BTW. pracę dostałam dokładnie w tym samym mechanizmie )

Ja też kiedyś sobie obiecywałam, że dziecko jedzące ma zajmować się tylko jedzeniem i niczym innym. Niestety życie szybko zweryfikowało

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Ja tez sobie nie wyobrażam puścić dziecko do żłobka, ale z drugiej strony wiem, że jak będę siedziała w domu to mi odbije. Musze wrócić do pracy, choć wiem, że będzie strasznie ciężko.
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 21:10   #46
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez fiolek7317 Pokaż wiadomość
Cay myslalam, ze 2 tygodnie, a to miedzy żywymi jest 4. Dzieki, czyli szczepienie musialabym ogarnac zaraz po swietach, zeby wyrobic sie z mmr do konca stycznia.
Zazdroszcze pediatry, ze zgodzila sie na wcześniejsze mmr.

Emeczka kiedy wracasz do pracy? Tez juz rozmawialam z kierownikiem i planuje wrocic w marcu, a tz wymyslil mi urlop wychowawczy! Nie wyobrazam sobie dac Malego do żłobka, ale musze utrzeć nosa tz, bo sytuacja w jakiej tkwimy moze zle sie skonczyc.
Juz doczytalam kiedy. A co masz na mysli na pol etatu i odbierać urlop?

Nikopoia ja przyzwyczajona do pieknego jedzenia mojego syna nie mialam problemu z niejadkiem i jestem mega sfrustrowana. Ale pod drzemce zjadl wszystko co mu dalam tylko, ze przy bajce, czego nie chce robic. Obiecalam sobie, ze zadnej zabawy i tv przy jedzeniu.

_toja trzymam kciuki za spokojna nocke.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas tv to czasami jedyna opcja dla mnie na zrobienie czegokolwiek (śniadanie, siku, kąpiel) bez wiszącego na nodze dziecka lub na zmianę pieluchy u Kluska.
Mamy jakiś pakiet dziecięcy w tym program Baby First, gdzie leca 2minutowe bajki/programy dla maluszków, więc pozwalam małemu oglądac przez jakiś czas w ciągu dnia. Długo broniłam się przed włączonym tv przy dziecku, ale czasem nie ma rady. Poza tym jak się ciągle siedzi z dzieckiem sam na sam to można w łeb dostać. W tv przynajmniej widzę i słyszę dorosłych ludzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska

Edytowane przez Majaaaaa
Czas edycji: 2018-11-29 o 21:13
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 21:27   #47
Aniamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 158
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

agaciaaas myślałam kiedyś żeby kupić ten sztyft i chyba się na niego zdecyduje dzięki Twojej opinii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 22:24   #48
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Padły ciekawe na jak długo nie dam rady ogarnąć dzisiaj pierwszego postu.

Też chciałam przyspieszyć mmr, ale nie udało się. Mamy przyjść w styczniu zgodnie z planem. Cay dałaś mi teraz do myślenia, muszę zgrać szczepienie z imprezą roczkową, żeby Twixy nie miały temperatury. Boję się tej szczepionki najbardziej ze wszystkich. Jest szansa, że nic się po niej nie będzie działo?

Miałam Was pytać o tv, a temat sam się pojawił. Bardzo staram się nie włączać tv przy Twixach, ale czasem nie mam wyjścia. Gdy jestem sama to jedyne co jest w stanie odwrócić ich uwagę, żebym mogła przygotować im jedzenie albo zapakować do wózka na spacer.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 22:25   #49
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia kciuki żeby szybko minęło. Gratuluję zabka.

Maja oby jutro był lepszy dzień

Toja, cay kciuki po szczepieniu

Fiołek u nas Ostatnio to samo. Otwiera buzie, dostaje, po czym wyjmuje, np. bułkę i rzuca ja na ziemię.

Agacias mój mąż tez nie chętny na takie sesje, dlatego też robię sama

Amparo oby dali pospać w nocy

Nie wyobrażam sobie powrotu. Nie mam co z dzieckiem zrobić. A jeszcze ogarniać 2, wozić w dwa miejsca...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-29, 22:43   #50
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Amparo, ale mówisz o MMR? Bo coś mi tu nie gra - roczek chłopaki mają w grudniu, a szczepienie w styczniu. Czy imprezę robicie w styczniu?

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

A co do sesji to pisałam, że mojemu mężowi się nic nie podoba, też krecił nosem, ale się wkurzyłam (bo tak jest zawsze jeśli chodzi o zdjęcia) i nas umówiłam, a jego postawiłam przed faktem. Oczywiście teraz codziennie słucham, że laska robi beznadziejne zdjęcia, że amatorszczyzna itd. ale mu powiedziałam, że jak nie chce to nie musi iść. Ja nie chcę arcydzieła tylko pamiątkę.
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 05:34   #51
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Pytałam już kiedyś ale jakoś przeszło bez echa. Jest jakis minimalny odstęp między bexsero a mmr?

Co do pracy, ja teraz mam 2-3 razy w tyg Skype po 10-15 min i przez to jeżdżę jeszcze rzadziej (raz na 3 tygodnie). Ale czas leci i zaczyna mi się włączać panika, że się nie wyrobię z projektem w terminie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 06:16   #52
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Majka, nie ma. Ale oba te szczepienia lubią dawać wysokie gorączki, więc ja bym zrobiła mimo wszystko między nimi odstęp - jeśli Bexsero pierwsze, to mmr co najmniej po kilku dniach- tygodniu, jeśli mmr pierwsze to odczekałabym min.2 tygodnie.
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 06:26   #53
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cay dzięki za odpowiedź. Moja pediatra mówi minimum 2 miesiące przerwy...
Muszę pomyśleć o zmianie, nie odpowiada mi ta lekarka niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 07:31   #54
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzień dobry

Nocka standardowa, więc nawet się wyspałam. Mam nadzieję, że dzisiaj pójdą spać normalnie, bo zwariuję jeśli nie będę miała choć chwili spokoju dla siebie.
Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Amparo, ale mówisz o MMR? Bo coś mi tu nie gra - roczek chłopaki mają w grudniu, a szczepienie w styczniu. Czy imprezę robicie w styczniu?

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

A co do sesji to pisałam, że mojemu mężowi się nic nie podoba, też krecił nosem, ale się wkurzyłam (bo tak jest zawsze jeśli chodzi o zdjęcia) i nas umówiłam, a jego postawiłam przed faktem. Oczywiście teraz codziennie słucham, że laska robi beznadziejne zdjęcia, że amatorszczyzna itd. ale mu powiedziałam, że jak nie chce to nie musi iść. Ja nie chcę arcydzieła tylko pamiątkę.
Tak, o mmr. Twixy roczek mają 20.12, a imprezę robimy w styczniu. Na szczepienie przychodnia każe przyjść właśnie w styczniu. A jeszcze mam do Ciebie pytanie, w kwestii szczepień powinnam liczyć wiek faktyczny czy korygowany? Może gdybym się uparła, to zrobiliby szczepienie w grudniu, ale z doświadczenia wiem, że w okresie świątecznym lepiej omijać przychodnie i szpitale.

Mój mąż też nie lubi sesji i godzi się tylko dlatego, że zdjęcia robi jego kuzynka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 07:42   #55
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cay o wlasnie, tez nie chce zeby mi odbilo, zebym gnuśniala i marze o powrocie do pracy. Uwazam, ze zrobie cos dla siebie, mimo, ze wychowawczy bardzo mnie kusi, ale poki tz nie kiwnie palcem w swojej firmie to nie ma mowy o moim zostaniu w domu.


Majaaa pewnie gdybym byla sama i chciala miec chwile spokoju, zeby odetchnąć tez włączałabym tv.

Narazie cztery razy zdarzylo sie, ze wlaczylam tv, trzy razy do jedzenia i kilka miesiecy temu, okropnie bolal mnie brzuch, a Filip jeszcze byl malutki i postawiłam go w bujaczku przed bajka na czas kiedy zaczela dzialac mi tabletka.

Zori o u nas to samo, najśmieszniejsze to probuje palcami sciagnac resztki z jezyka. Czytalam gdzies, ze w 10 mcu następuje kryzys jedzeniowy.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 07:58   #56
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Przekolanyscie mnie. Kupię dzisiaj Klusce ten sztyft Mustela oby mu to uczulenie zeszło z buzi. A kropeczki na brzuchu zbledly więc jest ok. Myślę że to potowki może były.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 08:38   #57
BielinkaO
Zakorzenienie
 
Avatar BielinkaO
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 406
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzień dobry!

U nas tez regres jedzeniowy, malo co zje a jak juz jej cos podpasuje to i tak zjada małe porcje.
Ale u nas czerwone gardło i kaszel i zeby wychodza (wczoraj pojawił sie siódmy ząbek) wiec zwalam na to.

Ja ide przed świętami na rozmowę w sprawie pracy.

My juz po pierwszej drzemce, dzisiaj wypadła wyjątkowo wcześnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Ja jak jestem sama w domu to nie włączam tv. Niestety u dziadków leci w tle prawie non stop.
Bajki wlaczylam pierwszy raz na tel jakis miesiąc temu podczas jazdy autem jak juz nic nie pomagało i kilka razy podczas inhalacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BielinkaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 08:46   #58
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja TV też nie włączam jak jestem sama. TŻ włącza wieczorami, bo lecą przyjaciele na CC

Bajki tylko w samochodzie jak nic innego nie działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 09:06   #59
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Kurde, zaraz wyjdzie ze pozwalam cały czas gapic sie Klusce w tv. To jest raczej sytuacja wyjątkowa, albo takie 10min dla mnie w ciągu dnia, kiedy mały sobie ogląda bajki. Poza tymi kilkoma minutami to radio u nas króluje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 09:15   #60
ksiegowa10
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: NOWY SąCZ
Wiadomości: 522
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

[/COLOR]Ja tez sobie nie wyobrażam puścić dziecko do żłobka, ale z drugiej strony wiem, że jak będę siedziała w domu to mi odbije. Musze wrócić do pracy, choć wiem, że będzie strasznie ciężko.[/QUOTE]


Moja Nina chodzi do żłobka od września i mu panikowałam, gdyż taka mała była ale z perspektywy jest super. Tylko obawiam się chorób. Powiem wam, że człowiek jak odetchnie od dziecka choć na kilka godzin to całkiem inaczej się potem zachowuje przy bobasie-ja jestem spokojniejsza i Nina tak szybki mnie nie wyprowadza z równowagi. Zresztą serce mi się raduje jak rano widzę jak trzymam ją na rękach i wyciagą swoje do Pań w żłobku. Od stycznia wracam na pełny etat i też się tego boję ale jakoś dam rady. Zresztą zgodnie z powiedzeniem nie masz czadu znajdź sobie zajęcie. jakoś ogarnę
ksiegowa10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-14 21:21:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.