Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3 - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-04, 12:33   #121
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cześć Mamusie

ostatnio mnie nie było, ale chciałam też dołączyć się do życzeń dla Barb z okazji urodzin, dużo miłości Kochana i dla Majaaa z okazji pierwszej rocznicy ślubu, Wam też życzę dużo miłości, bo to najważniejsze💐 a mąż jeszcze nie raz zapomni, niestety

Gabryś jak chce cyca to garnie się do mnie na ręce, też gryzie, a jak znajdzie się na wysokości cyców to i przez bluzkę próbuje złapać. On jest taki cycuś, że nie ma mowy, żeby sam zrezygnował. Obecnie je niestety co 2 godziny. Po stałym posiłku próbuję przedłużyć chociaż do 3 godzin, ale rzadko się udaje.

Obecnie przechodzimy niezłe zawirowania, Gab dostał biegunki od przepisanego antybiotyku, byliśmy już u trzech lekarzy, w tym u laryngologa i wróciliśmy do pierwszego antybiotyku w kropelkach do ucha, bo najgorsze juz zaleczone. Ale z biegunką nadal się borykamy, a elektrolitów mały za Chiny pić nie chce. Tyle dobrze, że cycuje bardzo dużo i wodę chętnie pije. Wg lekarza jest dobrze nawodniony.

Fiolek gratuluję samodzielnego zasypiania Filipka, nas to jeszcze długo nie czeka, tak sądzę.

Majka nam też szkodzi jedzenie u innych, czy jemy u mojej mamy, czy teściowej. Ja gotuję zdrowo, one różnie

Emeczka Gabryś odrzucił smoczek jak skończył 4 miesiące, dokładnie jak wyszły mu pierwsze zęby. Ponoć do pół roku powinno się ze smoczka zrezygnować.

Chciałam jeszcze pochwalić mojego bąbla jak pięknie chodzi po całym domu, ale ścianę musi mieć pod ręką, jest bardzo ostrożny. Kilka dni temu zawołał do mnie "mama" i wyciągnął do mnie rączki i objął za szyję. już nie raz do mnie wołał mama, ale nigdy nie miałam 100% pewności, że to świadomie tak. no cud miód uczucie 😊 Tatę już dawno zawołał jak ten z pracy wrócił, ja musiałam jeszcze poczekać😉 no i uczy się już mówić. Powtarza za nami "co to", "cyc" () itp. proste rzeczy.

Od wczoraj mamy z mężem obowiązkowe min. 10min czytania bajek Gabrysiowi. Laryngolog kazała będziemy się tego trzymać, żeby codziennie mu czytać.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 13:22   #122
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Boże, dziewczyny, jak mnie zmiotło. Złapałam jakiegoś wirusa, niby nic - ból gardła, kaszel, katar, stan podgorączkowy, ale jakoś tak się źle czuję, że już testament pisałam. Normalnie jak chorujący facet
To tak tylko melduję, że jednak żyję, ale nie mam siły się do niczego odnieść.
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 13:59   #123
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cześć dziewczyny, ależ Wy pędziecie! Chwilę mnie nie było, ale już wszystko nadrobiłam.

Spóźnione wszystkiego dobrego dla Barb! I Majaaaa najlepszego z okazji rocznicy My z TŻ ustaliliśmy, że na urodziny kupujemy sobie normalnie prezenty, na święta zawsze coś wspólnego, a na walentynki i na rocznicę gdzieś jedziemy lub idziemy na jakąś kolację ale kolacja na tą rocznicę była miesiąc po fakcie, także wiesz, może jeszcze mąż coś nadrobi

U nas wszystko w porządku, malej rośnie właśnie dolna dwójeczka i widać bardzo ją to denerwuje. Nauczyła się wyciągać szczebelki w łóżeczku, nie wiem jakim cudem, bo my nigdy jej nie wyciągaliśmy...

Widziałam, że pisalyście o kremach na zimę, my mamy momme zimowy krem do zadań specjalnych i jestem nim zachwycona!

Jestem dzisiaj strasznie zła, bo okazało się, że będziemy musieli doprowadzać linię elektryczną do łazienki, bo padł tam prąd i jeżeli nie chcemy skuwać kafelek, to trzeba przeprowadzić linię po mieszkaniu ;( nie dość, że bałagan, to jeszcze jakieś siedem stów nie nasze tuż przed świętami...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

Cay zdrowia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 14:20   #124
Aniamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 158
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Bonjourbelle To tak jak ja. Zawsze chciałam mieć dzieci z małą roznicą wieku, ale narazie z jednym nie mogę dać rady. Usypia tylko bujany na rękach a waży 13kg. W nocy często się budzi i wędruje po całym łóżku. Rano nie mogę oczu otworzyć a muszę. A jak pomyślę że budziły by się na zmianę to od razu przechodzi mi myśl o drugim.
zori86 może to źle zabrzmi, ale cieszę się że w końcu ktoś rozumie o co mi chodzi. Od każdego dostaję złote rady jak to jego dziecko zasypiało tak czy inaczej, tak jakby wygodnie mi było bujać go do uśpienia. Na niego nic nie działa tylko bujanie na rękach. Do tego trudno go odłożyć tak żeby się nie obudził. Ale i tak jest już lepiej, bo wcześniej wszystkie drzemki spał na mnie. No ale kiedyś to minie. Taką mam przynajmniej nadzieję.

Marcin nigdy nie miał smoczka, choć jeden problem z głowy.

Czy lekarz zlecił badanie żelaza i z powodu jakichś objawów czy same badalyscie? Bo moja pediatra nie zleciła żadnych badań jak byliśmy w 9 miesiącu na kontroli.
Nikopoia zdrowia dla Gabrysia
Cay zdrowiej szybko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 14:39   #125
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

FlexiLyn a to spryciara! Tak łatwo się wyjmuje? No i kiepsko z.pradem🙁

Cay współczuję, zdrowiej szybciutko. Wstrzymaj się z tym testamentem bo jeszcze w takim stanie źle spadkobiercow oznaczysz 😉

Emeczka u nas tez smok jest potrzebny do spania. Tym bardziej ze u nas nie ma cyca. Poza zasypianiem nie podaje. Ale teraz tak jak goszka napisała, nie jestem w stanie zabrać bo i tak bardzo slabo spi.

Nikopoia oooo już gada, super 😍 ale po tych jego zlepkach językowych to można się było spodziewać że szybko zacznie. Współczuję choroby. Na biegunkę polecam hidrasec, po tym nieszczesnym szpitalu nam pomógł. Ja rozpuszczalam w połowie kieliszka wody, bralam strzykawke od nurofenu i podawałam jak lek, bo inaczej też się nie dało. Wychodziło mi jakieś 3.5 ml. Dawałam zawsze przed mlekiem żeby była pewność że zapije spora ilością płynu.

Toja, kciuki za egzamin i wracaj jak już będziesz miała czas.

Zori super ze malej się poprawiło i odzyskałas dziecko 😉

Bonjourbelle, Amparo, niech maluchy sobie nie robią jaj z biednych matek! Współczuję tak późnego zasypiania.

Więcej niestety nie pamiętam.

U nas standardowo, nocki kiepskie lub jak są tylko 2 czy 3 pobudki to wstaje o 5 albo jeszcze wcześniej. Jak żyć???😉

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Aaa zapomniałam się pochwalić! Mała nauczyła się kiwac na tak, jeśli coś chce 😊 tak śmiesznie dyga, kiwa głową i pochyla się jakby ukłon robila 😁 i w ogóle ostatnio mnóstwo zmian zaszło w jej zachowaniu, dużo rzeczy się nauczyla. Musiał być ten skok. Szkoda że spania się nie nauczyla 😉
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 14:52   #126
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Kiedyś odeśpimy dziewczyny

Aniamii ja chciałam trzy lata różnicy ale teraz chcę trzynaście

Co dajecie tetraz dzieciom na kolację? Nadal głównie kaszki?
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 14:57   #127
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja się wczoraj rano popłakałam tak, że nie mogłam się uspokoić.
Dopiero co uspilam dziecko, a przyjechał sobie ojciec i dziadek TŻ u nas na podwórku zmieniać opony. Pies oczywiście wpadł w szał, ale mała się nie obudziła. Po kilku minutach dziadek wchodzi jak do siebie, bo on mięsko ma dla psa. Kazałam mu iść na dwór z tym psem i tym mięsem, bo pies już szalał jak go zobaczył w środku. Po chwili dziadek go wpuścił do przedpokoju i zostawił. Nie otworzył mu drzwi do domu dalej... Czego oczekiwał? Że będzie ten pies siedział grzecznie i czekał? Zaczął skakać po drzwiach i klamce żeby go wpuścić i tyle było że snu dziecka. 20 minut. A ja z nauką do egzaminu w czarnej
Zadzwoniłam do TŻ i się rozpłakałam z bezsilności, on zadzwonił i zrobił ojcu awanturę, A on ma to w nosie.
Przyjechał po mnie tata i nas zabrał do mojego rodzinnego domu, rodzice się mała zajęli a ja się pouczylam.
Moja mama twierdzi, że zachowuje niegrzecznie, bo oni dali nam ten dom, ale to jest ich.
Dla mnie to chore, to dali czy nie dali? Poza tym to nie jest problem ze przyjechali te opony zrobić, tylko że zostawili psa wariata bez pytania, a teraz mają w dupie to że on mi dziecko budzi, bo oni mają kaprys przyjechać wtedy i wtedy.
A wiedzą kiedy mała śpi.
Jak tak ma być to będzie trzeba sie wyprowadzic na wynajem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-04, 15:04   #128
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Jawjola trzeba mocno szczebelek pchnąć w dół i wtedy on wyskakuje od góry i można go wyciągnąć. Zgaduję, że mała się na nim wiesza - nie wiem dokładnie, bo robi to zawsze to ja wychodzę z pokoju ;p

Majka współczuję bardzo tej sytuacji ;/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 15:34   #129
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Amparo mamy Innovitum B 10 kropelek i Innofer baby 2x1,5ml.

Emeczka dzieki, to mamy to samo plus kropelki.

Co do smoczka to przegapiłam moment w 6 mcu jak nie byl nim zainteresowany, teraz ma tylko do spania i to nie zawsze, ale glownie zasypia ze smokiem. W nocy jak sie przebudzi dostanie do dzioba i spi dalej.
Nie wiem kiedy bede oduczac, ale chcialabym zaczac przed raczkiem.

Cay w takim razie duzo zdrowia!

FlexiLyn o wspolczuje remontow, takie z zaskoczenia sa najgorsze i wiecznie jakies kwiatki wyskakuje. Byle udalo Wam sie szybko zrobic.
U nas podobnie wyjmuje sie szczebelek, mam nadzieje, ze nie podlapie.

Nikopoia zdrowia dla Gaba.

Aniamii nasz pediatra zleciła nam wit D, ze wzgledu na szybko zrośnięte ciemiaczko i w zwiazku z tym, ze byla pobierana krew i tak żyły to zalecila morfologie.

Bonjourbelle u nas glownie kaszki, czasem to co bylo na obiad.

Majka dali dom, ale powinni Was szanować, a nie oczekiwać niewiadomo czego. Nic niegrzecznego nie widze w tym co zrobilas.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 16:24   #130
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Boże, dziewczyny, jak mnie zmiotło. Złapałam jakiegoś wirusa, niby nic - ból gardła, kaszel, katar, stan podgorączkowy, ale jakoś tak się źle czuję, że już testament pisałam. Normalnie jak chorujący facet
To tak tylko melduję, że jednak żyję, ale nie mam siły się do niczego odnieść.
Zdrówka kochana miałam "tego samego" wirusa całe szczęście już ok
Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Ja się wczoraj rano popłakałam tak, że nie mogłam się uspokoić.
Dopiero co uspilam dziecko, a przyjechał sobie ojciec i dziadek TŻ u nas na podwórku zmieniać opony. Pies oczywiście wpadł w szał, ale mała się nie obudziła. Po kilku minutach dziadek wchodzi jak do siebie, bo on mięsko ma dla psa. Kazałam mu iść na dwór z tym psem i tym mięsem, bo pies już szalał jak go zobaczył w środku. Po chwili dziadek go wpuścił do przedpokoju i zostawił. Nie otworzył mu drzwi do domu dalej... Czego oczekiwał? Że będzie ten pies siedział grzecznie i czekał? Zaczął skakać po drzwiach i klamce żeby go wpuścić i tyle było że snu dziecka. 20 minut. A ja z nauką do egzaminu w czarnej
Zadzwoniłam do TŻ i się rozpłakałam z bezsilności, on zadzwonił i zrobił ojcu awanturę, A on ma to w nosie.
Przyjechał po mnie tata i nas zabrał do mojego rodzinnego domu, rodzice się mała zajęli a ja się pouczylam.
Moja mama twierdzi, że zachowuje niegrzecznie, bo oni dali nam ten dom, ale to jest ich.
Dla mnie to chore, to dali czy nie dali? Poza tym to nie jest problem ze przyjechali te opony zrobić, tylko że zostawili psa wariata bez pytania, a teraz mają w dupie to że on mi dziecko budzi, bo oni mają kaprys przyjechać wtedy i wtedy.
A wiedzą kiedy mała śpi.
Jak tak ma być to będzie trzeba sie wyprowadzic na wynajem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No chyba bym zabiła, nienawidzę jak ktoś tak nie myśli 🤦☠♀️ dobrze, że tż opierdzielił

Moja dalej kocha smoczka, nie wydaje mi się, żebyśmy się szybko pożegnali z nim bo lepiej śpi. Próbowałam ją nauczyć samodzielnego zasypiania, ale skubana zbyt waleczna jest 🤷☠♀️ więc jeszcze mamy bujanko
Młodej jak robiliśmy badania to wyszło na granicy hemoglobina i lekarz przepisał ferrum lek, ale jakas porażka, po 3 dawkach tak ją zatkało, że 2 dni płakała i kupy zrobić nie mogła. Nie daje już, zbadam morfo jeszcze raz i jak będzie anemia to poproszę o zmianę leku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 17:02   #131
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dziękuję za życzenia zdrówka dla Gabsa, jest nieco lepiej, ale biegunka nadal trzyma (w pierwszej połowie dnia jest gorzej).

Cay zdrówka, biedna

Jawjola dziękuję za radę, spróbuję też tak zrobić Gratulacje dla Małej😃 a z tym gadaniem to tak sobie myślałam, że może szybko będzie mówił, ale że juuuż no to wiesz, strasznie się cieszę😍

Flexi Gabs też już raz tak wyjmował szczebelek, ale to był taki "niewyjmowany", popsuł normalny 😂 a łóżeczko postawiliśmy wyjmowanymi szczebelkami do ściany, problemu nie ma.
Współczuję takich problemów wydatków tuż przed Świętami, ale lipa...

Na kolację daję zamiennie takie potrawy jak na obiad, tylko inne danie, żeby było różnorodnie. Sporadycznie "kanapeczki". Kaszek nigdy nie chciał, zjadł kilka razy w życiu. A nakupowałam ich swego czasu trochę, że już zaczęłam się dzielić, oddałam ze trzy paczki potrzebującej mamusi.

Majka to najgorzej jak ktoś wie że dziecko śpi i ma to w nosie. Doświadczyłam nie raz takiej sytuacji, wkurza mnie niemiłosiernie takie zachowanie. Jeśli chodzi o mieszkanie to problemy są wiecznie jak ktoś coś da. Ja nauczona doświadczeniem wiem, że lepiej nie przyjmować, tylko zapłacić i mieć z głowy.

Cosik faktycznie lepiej zmienić to zelazo. Biedna mała, trzymam kciuki za poprawę wyników💐

Aniamii współczuję nocek. Gab też podróżuje po łóżku w nocy i budzi się bo kończy się łóżko i nie ma gdzie się wepchnąć i leży w poprzek wciśnięty na samej górze i odkryty.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-04, 17:07   #132
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cosik zrób więcej wskaźników niż sama hemoglobinę. Pewnie będzie trzeba coś zapłacić, ale będziesz wiedzieć czy jest sens dziecko męczyć.

Dzięki dziewczyny, dobrze że Wy też to widzicie tak jak ja.

Co do smoczka - u nas byl może przez miesiąc, ale dawaliśmy na tyle rzadko że nawet się nie przyzwyczaiła dobrze. A raz jak daliśmy do uspokojenia po dłuższej przerwie to nie wiedziała co z nim zrobić i się zakończyła przygoda ze smoczkiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 18:53   #133
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Alez to byl dzień.... Jęczybulstwo pełna gębą. Klusek obraził się na jedzenie i cały dzień byl tylko na mleku i kilku chrupkach. Nic innego nie chciał. Mieliśmy iść na spacer ale cały dzień lał deszcz i dupa. Może jutro się uda.
Idę chyba spać, młody już grzeje swoje łóżko więc i ja skorzystam chyba z wolnego wieczoru. Dobranoc,

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 19:04   #134
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cay, zdrówka

Nikopoia, oby ta biegunka szybko przeszła. No i brawa dla gaduły Gabrysia

Majka, ubiłabym teścia!


Coosik, dobrze, że odstawilaś ferrum! On barwi ząbki, a kupy po nim to dramat. Nam w szpitalu zapisali właśnie ferrum, ale o ząbkach nie powiedzieli. Na szczęście zanim Twixom wyszły, zmieniliśmy żelazo, teraz dostają actiferol. My mamy suplementację profilaktyczną z powodu wcześniactwa i ciąży mnogiej.

Wczoraj Twixy zasnęły bez większych problemów i nockę mieliśmy ok. Dzisiaj z problemami, ale LT już śpi, PT niby też, ale przed nami jeszcze krytyczny moment- przeniesienie do łóżeczka.

Roczek za dwa tygodnie, a ja jeszcze nie mam dekoracji i prezentów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 19:37   #135
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Majka ale bym się wkurzyła!

Cooos_ik może spróbuj z innym żelazem? Albo chociaż co 2-3 dni? Nie wiem sama.

Nikopoia zdrówka dla Gaba!

Cay i dla Ciebie zdrówka!

FlexiLyn współczuję wydatków...

Amparo to już chyba czas na zagęszczanie ruchów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 19:37   #136
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja ostatnio miałam problem z wychodzeniem na spacery - nie tylko z tym, ogólnie mam jakiś kryzys macierzyństwa - i zainstalowałam sobie endomondo dla motywacji. Będzie mi liczyć kilometry i rysować to na mapie
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 19:55   #137
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Bonjourbelle ale co to za kryzys? Cos sie dzieje? Mam nadzieję że szybko się z nim uporasz. To na pewno przez ostatnie choroby, zmęczenie itd. No i jak człowiek jest większość czasu sam to też nie pomaga, wiem coś o tym... A każda motywacja jest dobra.

Majka ja też się nie dziwię że się tak wkurzylas!

Coos_ik dziewczyny dobrze radzą, zmień żelazo bo szkoda męczyć malucha.

Amparo nawet nie przypominaj o roczku! Jak to w ogóle się stało że to JUŻ, przecież to nasze malutkie bobaski??? Ja nie chce🙁
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 20:15   #138
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Jawjola, ah nie chciałabym narzekać znów za bardzo... Jestem zmęczona i czuję się samotna. Mam nadzieję że to w końcu minie. Spacery dobrze mi robią, ale nie mam jeszcze odwagi na jakieś dalsze wycieczki z małą
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 20:50   #139
Ajtra
Raczkowanie
 
Avatar Ajtra
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nie pozaznaczałam sobie wszystkiego chyba i pewnie parę rzeczy pominę

Cytat:
Napisane przez Ewka788 Pokaż wiadomość
Czy wasze dzieci ssac cyca też muszą się czymś bawić? Mój ostatnio upodobał sobie łapanie mnie za druga brodawke. Albo ciągnie mnie za włosy nie wiem co gorsze. Mam wrażenie że kończy nam się skok bo dziecko jakieś takie inne trochę...
U nas to jest tragedia przy jedzeniu szczypie/drapie w cyca/szyję, wkłada rękę do mojej buzi - chociaż to już rzadziej, wyjmuje wkładkę laktacyjną i się nią bawi, wkłada rękę w bluzkę/stanik, w dzień jak nie jest bardzo głodna, to się obraca podczas jedzenia - oczywiście z cycem w buzi, co za przyjemne nie jest

Co do sygnalizowania ochoty na cyca, to podobnie jak u Was - wspina się na mnie, marudzi, czasem podciąga sobie bluzkę i sama szuka - wkrótce już będzie samoobsługa a i jak jest głodna i widzi cyca, to zamiast się cieszyć, to prawie zaczyna płakać, żebym się pospieszyła No i cycujemy się dalej tak co około dwie godziny

Cytat:
Napisane przez nikopoia Pokaż wiadomość
Cześć Mamusie

ostatnio mnie nie było, ale chciałam też dołączyć się do życzeń dla Barb z okazji urodzin, dużo miłości Kochana i dla Majaaa z okazji pierwszej rocznicy ślubu, Wam też życzę dużo miłości, bo to najważniejsze💐 a mąż jeszcze nie raz zapomni, niestety

Gabryś jak chce cyca to garnie się do mnie na ręce, też gryzie, a jak znajdzie się na wysokości cyców to i przez bluzkę próbuje złapać. On jest taki cycuś, że nie ma mowy, żeby sam zrezygnował. Obecnie je niestety co 2 godziny. Po stałym posiłku próbuję przedłużyć chociaż do 3 godzin, ale rzadko się udaje.

Obecnie przechodzimy niezłe zawirowania, Gab dostał biegunki od przepisanego antybiotyku, byliśmy już u trzech lekarzy, w tym u laryngologa i wróciliśmy do pierwszego antybiotyku w kropelkach do ucha, bo najgorsze juz zaleczone. Ale z biegunką nadal się borykamy, a elektrolitów mały za Chiny pić nie chce. Tyle dobrze, że cycuje bardzo dużo i wodę chętnie pije. Wg lekarza jest dobrze nawodniony.

Fiolek gratuluję samodzielnego zasypiania Filipka, nas to jeszcze długo nie czeka, tak sądzę.

Majka nam też szkodzi jedzenie u innych, czy jemy u mojej mamy, czy teściowej. Ja gotuję zdrowo, one różnie

Emeczka Gabryś odrzucił smoczek jak skończył 4 miesiące, dokładnie jak wyszły mu pierwsze zęby. Ponoć do pół roku powinno się ze smoczka zrezygnować.

Chciałam jeszcze pochwalić mojego bąbla jak pięknie chodzi po całym domu, ale ścianę musi mieć pod ręką, jest bardzo ostrożny. Kilka dni temu zawołał do mnie "mama" i wyciągnął do mnie rączki i objął za szyję. już nie raz do mnie wołał mama, ale nigdy nie miałam 100% pewności, że to świadomie tak. no cud miód uczucie 😊 Tatę już dawno zawołał jak ten z pracy wrócił, ja musiałam jeszcze poczekać😉 no i uczy się już mówić. Powtarza za nami "co to", "cyc" () itp. proste rzeczy.

Od wczoraj mamy z mężem obowiązkowe min. 10min czytania bajek Gabrysiowi. Laryngolog kazała będziemy się tego trzymać, żeby codziennie mu czytać.
Zdrowia dla synka i nieźle, że taki wygadany

Jeśli chodzi o smoczek, to my tak jakoś koło 6-go miesiąca zrezygnowałyśmy i łatwo poszło - chyba bardziej ja go potrzebowałam niż córa i bardzo cieszę się, że nie posłuchałam wtedy mamy, która nalegała, żeby jeszcze zostawić - bo przy obecnym zasypianiu i śnie ogólnie, to raczej było by ciężko się go pozbyć.

Cay zdrowia

Majka1503 niefajna sytuacja

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Jawjola, ah nie chciałabym narzekać znów za bardzo... Jestem zmęczona i czuję się samotna. Mam nadzieję że to w końcu minie. Spacery dobrze mi robią, ale nie mam jeszcze odwagi na jakieś dalsze wycieczki z małą
Może jak się trochę wyżalisz, to poczujesz się lepiej? Czasem pomaga Ja też jestem zmęczona i czuję się samotna. Kiedyś myślałam, żeby nie mieć dużej różnicy wieku między dziećmi, ale obecnie sobie tego nie wyobrażam - prawie nie śpię po nocach, dni też są ciężkie, wagę mam tragiczną a taka ciąża to jednak spore obciążenie dla organizmu. Zwłaszcza, że nie zanosi się, żeby druga była łatwiejsza, a z pomocą to niestety średnio bywa... i jak kiedyś bardzo lubiłam deszczowe dni, tak teraz się wkurzam, bo ciężko gdzieś dalej się wtedy ruszyć, a cały dzień w domu jest mega męczący. I chociaż ogólnie nie lubię wychodzić , to teraz spacer, mimo, że nieraz ciężko się wybrać, jest pewnego rodzaju rozrywką i odskocznią. Chciałabym też więcej robić dla siebie, ale trudno to zorganizować to się wyżaliłam
Ajtra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-05, 11:52   #140
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzień dobry jestem królową nieogarnięcia zachciało mi się kawy z ekspresu i wyspałam ziarna do pojemnika na wodę zamiast do młynka brawo ja!

Kolejny wieczór i nocka spoko, więc liczę, że najgorsze za nami.

Ale cudna pogoda u nas, byliśmy na długim spacerze lubię tak!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 13:06   #141
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Hej dziewuszki mamy chyba na wątku 2 księgowe, mogłabym prosić o pomoc ?
Mam macierzyński do 8.2019 i co do urlopów to nie chciałabym wykorzystać, a mam 10 dni z 2017, 26 dni z 2018 no i wiadomo, że później ten za 2019. Nie wiecie może, jaki mam czas na wykorzystanie tamych urlopów za 2017 i 2018 ? Tak żeby nie przepadły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 14:12   #142
ksiegowa10
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: NOWY SąCZ
Wiadomości: 522
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez cooos_ik Pokaż wiadomość
Hej dziewuszki mamy chyba na wątku 2 księgowe, mogłabym prosić o pomoc ?
Mam macierzyński do 8.2019 i co do urlopów to nie chciałabym wykorzystać, a mam 10 dni z 2017, 26 dni z 2018 no i wiadomo, że później ten za 2019. Nie wiecie może, jaki mam czas na wykorzystanie tamych urlopów za 2017 i 2018 ? Tak żeby nie przepadły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Z 2017 roku urlop przedawni się 30-09-2021 roku. Jednak trwają prace nad nowym KP i coś chcą wprowadzić by urlop wykorzystać w danym roku inaczej przepada. U nas teraz dobre nocki Nina chodzi do żłobka w piątek ma Mikołaja. Od soboty katarek lekki ale straszny płacz w nocy i to zęby. Trochę się martwię bo Wasze dzieci już chodzą a Ona nawet sama nie usiadła. Siedzi jak ją posadzę stabilnie . Dzisiaj Dzień Darmowej Dostawy w wielu sklepach i w Geminie też więc kupię ten sztyft Mustela .
ksiegowa10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 14:46   #143
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Hej, byłam z Kluska prawie 3h na spacerze. Myślałam że zaśnie, ale ani oka nie zmrozyl. Kupilam mu 2 pary rajstop w biedronce, takie zimowe świąteczne fsjne są, ale raczej będę mu je ubierać na wyjście na spacer właśnie, pod kombinezon. Założyłam mu do donu teraz ale ciągle gmera przy stopach i ściąga sobie, więc raczej na dzień się nie sprawdza u nas. Poza tym doceniam, że mam syna i nie muszę ubierać rajstop częściej, np pod sukienki... Matko przy jego nadpobudliwości to się spocic idzie przy ubieranie. Kupilam mu też w biedronce książkę z 10min bajkami o elfach świątecznych. Próbowałam mu jedna przeczytać, ale tradycyjnie zamknal mi książkę i tyle było z czytania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 14:59   #144
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Hej, byłam z Kluska prawie 3h na spacerze. Myślałam że zaśnie, ale ani oka nie zmrozyl. Kupilam mu 2 pary rajstop w biedronce, takie zimowe świąteczne fsjne są, ale raczej będę mu je ubierać na wyjście na spacer właśnie, pod kombinezon. Założyłam mu do donu teraz ale ciągle gmera przy stopach i ściąga sobie, więc raczej na dzień się nie sprawdza u nas. Poza tym doceniam, że mam syna i nie muszę ubierać rajstop częściej, np pod sukienki... Matko przy jego nadpobudliwości to się spocic idzie przy ubieranie. Kupilam mu też w biedronce książkę z 10min bajkami o elfach świątecznych. Próbowałam mu jedna przeczytać, ale tradycyjnie zamknal mi książkę i tyle było z czytania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie niestety spacer nie gwarantuje snu, ani jedna ani druga nigdy mi na spacerze nie usnela (licząc od 6ms wzwyż)
Cytat:
Napisane przez ksiegowa10 Pokaż wiadomość
Z 2017 roku urlop przedawni się 30-09-2021 roku. Jednak trwają prace nad nowym KP i coś chcą wprowadzić by urlop wykorzystać w danym roku inaczej przepada. U nas teraz dobre nocki Nina chodzi do żłobka w piątek ma Mikołaja. Od soboty katarek lekki ale straszny płacz w nocy i to zęby. Trochę się martwię bo Wasze dzieci już chodzą a Ona nawet sama nie usiadła. Siedzi jak ją posadzę stabilnie . Dzisiaj Dzień Darmowej Dostawy w wielu sklepach i w Geminie też więc kupię ten sztyft Mustela .
Kurczę tak dużo czasu mam na wykorzystanie urlopu za 2017 i 2018 ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 15:35   #145
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Drugie podejście do przeczytania bajki skończyło się podarciem kilku kartek no i kicha. Szkoda mi książki.

Wezmę małego i siebie do kapania chyba. Przynajmniej czas szybciej zleci. Smarujecie dzieci balsamem po kąpieli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 15:40   #146
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Drugie podejście do przeczytania bajki skończyło się podarciem kilku kartek no i kicha. Szkoda mi książki.

Wezmę małego i siebie do kapania chyba. Przynajmniej czas szybciej zleci. Smarujecie dzieci balsamem po kąpieli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


My dziś 2 h na spacerze i drzemka była. Praktycznie zawsze jest gdybwychodzimy.

Ja smaruje przed i po kapieli. Przed lipikarem dla skóry atopowej a po cetaphilem resstoraderm. Dalej się bujamy z suchymi plackami
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 15:43   #147
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
My dziś 2 h na spacerze i drzemka była. Praktycznie zawsze jest gdybwychodzimy.

Ja smaruje przed i po kapieli. Przed lipikarem dla skóry atopowej a po cetaphilem resstoraderm. Dalej się bujamy z suchymi plackami
Ja mam zwykły balsam z Hipp i dawno nie używałam u małego. Ale zauważyłam że mam suche nóżki, więc chyba muszę zacząć. I przede wszystkim muszę kupić nowy filtr por prysznic. Mamy w mieście fatalna twarda wodę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 19:30   #148
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Bon a sporo i duze macie te placki? U nas sporadycznie i pojedyncze sie pokazują, teraz ma po jednym placku na obu nozkach, smaruje Emolium i staram sie nie panikowac.

Coosik przypomniałaś mi o urlopie, u mnie kadry chyba nie naliczyły mi pełnego urlopu. Wydaje mi sie, ze brakuje mi 12 dni, bo liczą ciagle 20 dni, a nie 26 ;/

Amparo trzymam kciuki za dobra nocke, u nas dla odmiany byla kiepska

My tez bylismy 2 h na dworze rano i prawie caly spacer przespal. Pozniej mialam wizyte u endokrynologa, w koncu trafilam na jakas kompetentna osobe i potwierdziły sie moje obawy, przeszlam poporodowe zapalenie tarczycy. A endo do ktorej chodzilam stwierdzila, ze moje wyniki to blad w laboratorium, natomiast moje samopoczucie i objawy nie maja nic do rzeczy.

Moje dziecko darlo sie dzisiaj calutki dzien, nie krzyczał, tylko sie darł. W nocy tez pobudki z wrzaskiem i calutki dzien pisk i wrzask. Leb mi peka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 20:47   #149
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

dzięki dziewczyny! Dziś już jakby lepiej, ale zarazilam sobie dziecko

Mi w kadrach powiedzieli, że muszę wykorzystać zaległy urlop od razu po macierzyńskim inaczej przypadnie :/

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

*przepadnie oczywiście miało być
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 21:34   #150
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Fiolek na szczęście nie duże i tylko na nóżkach. Kiedyś to był dramat teraz sytuacja jest opanowana w miarę

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Jutro też planuje dwugodzinny spacer w jakieś inne miejsce
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-14 21:21:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:23.