Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3 - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-06, 07:22   #151
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Wszystkiego najlepszego w Mikołajki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 08:11   #152
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja z okazji Mikołajek skopałam egzamin nie wiem skąd ta kobita wzięła pytania. Pytania o takiego szczegóły i detale, że o połowie nawet nie słyszałam, a wyuczylam się 150stronicowego skryptu dla zaledwie 7 wykładów, które były z tego kursu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 08:42   #153
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny! Dziś już jakby lepiej, ale zarazilam sobie dziecko

Mi w kadrach powiedzieli, że muszę wykorzystać zaległy urlop od razu po macierzyńskim inaczej przypadnie :/

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

*przepadnie oczywiście miało być
Poważnie? To chyba nie do końca zgodne z prawem? Mi zasugerowali, że mogę wykorzystać przed wychowawczym, ale bez jakiegoś przymusu. Natomiast słyszałam o tym o czym pisała Księgowa, ze może wejdzie coś, że mają być urlopy wykorzystane w danym roku, więc wolę wykorzystać.
Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Ja z okazji Mikołajek skopałam egzamin nie wiem skąd ta kobita wzięła pytania. Pytania o takiego szczegóły i detale, że o połowie nawet nie słyszałam, a wyuczylam się 150stronicowego skryptu dla zaledwie 7 wykładów, które były z tego kursu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To masz już wynik tego egzaminu? Nie udało się nic uratować?

U nas dzisiaj zapowiada się ładny dzień, więc zbieramy się z malutką na spacer ostatnio na spacerach słucham audiobooka, więc przynajmniej nadrabiam zaległości książkowe ;p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 09:06   #154
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

No poważnie. W sumie zaległy mogę wykorzystać od razu, dzięki temu będę dłużej z dzieckiem w domu i trochę później do żłobka pójdzie, a i tak będe miała jeszcze normalnie 26 dni za 2019 do wykorzystania. A w mojej pracy wiele rzeczy jest niezgodnych z prawem, więc wcale mnie to nie dziwi...
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 09:26   #155
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Drugie podejście do przeczytania bajki skończyło się podarciem kilku kartek no i kicha. Szkoda mi książki.

Wezmę małego i siebie do kapania chyba. Przynajmniej czas szybciej zleci. Smarujecie dzieci balsamem po kąpieli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja niczym nie smaruje, ale Iga nie ma żadnych problemów skórnych, nie zauważyłam też wysuszenia skóry
Cytat:
Napisane przez fiolek7317 Pokaż wiadomość
Bon a sporo i duze macie te placki? U nas sporadycznie i pojedyncze sie pokazują, teraz ma po jednym placku na obu nozkach, smaruje Emolium i staram sie nie panikowac.

Coosik przypomniałaś mi o urlopie, u mnie kadry chyba nie naliczyły mi pełnego urlopu. Wydaje mi sie, ze brakuje mi 12 dni, bo liczą ciagle 20 dni, a nie 26 ;/

Amparo trzymam kciuki za dobra nocke, u nas dla odmiany byla kiepska

My tez bylismy 2 h na dworze rano i prawie caly spacer przespal. Pozniej mialam wizyte u endokrynologa, w koncu trafilam na jakas kompetentna osobe i potwierdziły sie moje obawy, przeszlam poporodowe zapalenie tarczycy. A endo do ktorej chodzilam stwierdzila, ze moje wyniki to blad w laboratorium, natomiast moje samopoczucie i objawy nie maja nic do rzeczy.

Moje dziecko darlo sie dzisiaj calutki dzien, nie krzyczał, tylko sie darł. W nocy tez pobudki z wrzaskiem i calutki dzien pisk i wrzask. Leb mi peka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pryzbijam pionę. Już nie mogę z tego darcia, a w nocy jak się obudzi to się drze jakby z miesiąc nie jadła, bębenki pękają. Zresztą ostatnie nocki tak bardzo do ... , że nawet się pisać nie chce
Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
No poważnie. W sumie zaległy mogę wykorzystać od razu, dzięki temu będę dłużej z dzieckiem w domu i trochę później do żłobka pójdzie, a i tak będe miała jeszcze normalnie 26 dni za 2019 do wykorzystania. A w mojej pracy wiele rzeczy jest niezgodnych z prawem, więc wcale mnie to nie dziwi...
Ja czytałam, że jeżeli chce się wykorzystać urlop zaraz po macierzyńskim to pracodawca nie może odmówić jego wykorzystania, jeżeli natomiast w innym terminie to nie musi wyrazić zgody. Właśnie nie wiem jak to w pracy ugryźć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 09:27   #156
Barb83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 415
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopia - zdrówka dla Gabrysia! Super, że już mówi pierwsze słowa. Wow!

Flexi-twoja mała to spryciara, że tak wykombinowala sama ze szczebelkami.

Bonjour-głową do góry. Mnie też czasem łapią jakieś doły. To minie. Spacery pomagają.

Cay- zdrówka dla ciebie i oby małej się nie rozwinęło choróbsko.

Majka- niefajnie teść się zachował. Niech może mąż z nim pogada na spokojnie i wyjaśni, że ciężko jest uśpić dziecko, gdy je obudza.moze nie zdają sobie sprawy??

Kurde jeszcze miałaś się do czegoś odnieść, ale zapomniałam.

Współczuję wszystkim nocek.moj mały też się budzi. Kiedyś to minie i będziemy tylko wspominać.

Byłam w swojej pracy z ciastem imieninowym. Wracam do pracy 1 marca. Trochę mi smutno.
Barb83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 10:01   #157
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Flexi jeszcze nie ma wyników, mają być za dwa tygodnie, ale nastrzelalam się jak na strzelnicy

Barb i teść, i dziadek nie zajmowali się nigdy dziećmi, więc zdają sobie sprawę, bo im to mówimy, ale mają to po prostu gdzieś i to bagatelizują. Bo co to za problem, że dziecko spało tylko 20 min? Dospi w nocy, nie?

Cay zawsze mnie to dziwiło, że chociażby na uczelni wszystkie wydziały miały jakąś decyzję, a Collegium Medicum zawsze swoją, inna, inne terminy itd. Widze że w przypadku pracy, też nikogo nie obchodzą odgórne rozporządzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-06, 10:46   #158
ksiegowa10
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: NOWY SąCZ
Wiadomości: 522
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzisiak to ja jestem blondynka roku wracalam tam i z powrotem do domu po stroj do żłobka który specjalnie kupiłam sukienka czerwona a że mam 30 minut w jedną stronę to już do pracy nie poszłam

Jak byłam w domu to Panie ja ubrały w jakiś stroj elfika ale i tak przywiozłam sukienka

A w ramach wolnego byłam w CH ale jest taki szał że teraz czekam w samochodzie pod zlobkiem do 12 godziny
ksiegowa10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 13:14   #159
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cześć
Dziękujemy za życzenia zdrówka😘😘 dzisiaj jeszcze nie było żadnej kupy, jestem dobrej myśli! Wczoraj jeszcze było źle.

Jawjola Twoja rada jak podać elektrolity jest super, wcisnęłam w Gaba prawie całą porcję, trochę więcej wody mi się wlało do szklanki😊😘 tylko że zaspokoił tym pragnienie i na cyca nawet nie spojrzał, dopiero za jakiś czas jak się wyszalał udało się przystawić.

Dzięki za info wczoraj o darmowej dostawie w Gemini😊

Ksiegowa a jak złapiesz za rączki Ninę, to się podciąga do siadania? Nie łapie się szczebelków żeby usiąść? A staje sama przy barierce w łóżeczku, albo przy meblach?
Gratuluję odwagi wybrania się co CH w Mikołaja 😃 przynajmniej próbowałaś😋

Wczoraj moja siostra nagrała sobie filmik jak Gab mówi "ciocia", oszalała z radości😃😃

Najlepsze życzenia na Św. Mikołaja, u nas był, dostałam słodycze hihi 🎅

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

Majka mam nadzieję, ze jednak coś ustrzeliłaś
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 13:33   #160
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia cieszę się że rada Ci pomogła 🙂 tak sobie wykminilam bo inaczej by nic nie wypila, a po prostu się z niej lało wtedy 😏 ja robiłam tyle że wychodziło mi.ok 3.5 ml bo u nas jest ogólnie problem z podaniem leków. A tyle jeszcze jakoś dawalismy radę wcisnąć. Później butla i wyszło dobrze. Mam nadzieję że Gab już też idzie ku lepszemu. Ale słodziak z niego z tym gadaniem 😍

Też miałam iść dziś z mała do galerii po prezent dla bratanka ale przypomnio mi się o tych Mikołajkach i opuściłam

A u nas dziś beznadziejna pogoda i byłyśmy na dworze tylko chwilę 🙁 ale odwiedzila nas sąsiadka, która ma córeczkę starsza o dwa dni od malej i czas szybko zlecial. Co ciekawe poznalysmy się ze dwa miesiące temu dopiero, a dziewczyny nie dość że z tego samego wieku to obie Natalki

Majka mam nadzieję że jednak trochę ustrzelilas 😉

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Moje dziecko mnie tak wkurza z tym jedzeniem że szok! Znów nic nie chce. Nawet nie wiecie jak zazdroszczę jak mi ktoś mówi że nie ma problemów z jedzeniem 🙁

Cooos_ik przybijam piątkę z nockami.
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 14:09   #161
ksiegowa10
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: NOWY SąCZ
Wiadomości: 522
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzięki za info wczoraj o darmowej dostawie w Gemini😊

Ksiegowa a jak złapiesz za rączki Ninę, to się podciąga do siadania? Nie łapie się szczebelków żeby usiąść? A staje sama przy barierce w łóżeczku, albo przy meblach?
Gratuluję odwagi wybrania się co CH w Mikołaja 😃 przynajmniej próbowałaś😋

Oczywiście podciąga się sama do siadania, jak jej dm rączki to siądzie . W Gemini trochę kupiłam choć część rzeczy była tańsza w innej aptece. CH to była masakra a to było ok 11 a co będzie po południu. Z drugiej strony fajnie, że w Polsce się poprawiło i więcej osób stać na prezenty itp.
ksiegowa10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-06, 15:04   #162
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

U nas przebiła się w końcu ta dwójka, więc mam odrobinę spokoju. Mała nie marudzi w dzień i zdecydowanie lepiej śpi. W tym tygodniu jest u mnie mama, więc wczoraj mogłam skoczyć na dłuższe zakupy ciuchowe
No i mamy pierwsze samodzielne kroczki

nikopoia gratulacje dla synka, bardzo szybko zaczyna mówić

ksiegowa10 może to osłabione napięcie mięśniowe. Córka znajomych tak miała, też późno samodzielnie usiadła.
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 17:43   #163
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Jawjola doskonale rozumiem. Dzisiaj pogardziła nawet zupa dawana przez babcie! Ale zjadła 1/4 pulepta z królika w sosie pomidorowym, więc niby jakiś obiad był.

Nikopoia ale Gabryś rozgadany!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 18:34   #164
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Witam, nareszcie dzień się skończył. Młody miał dziś pełno gości, jako ostatni przyjechali moi rodzice, młody nie spał 5,5 godziny i ciężko im zrozumieć że dziecko chcę spać. Ja rozumiem że Mikołaj, prezenty itd ale wkurza mnie takie natarczywe siedzenie. Młody dostał masę prezentów: stolik interaktywny, garnuszek na klocuszek, pchacz, traktorek dumel, klocki drewniane i dwie grające zabawki, a no i od teściów samochód na pilota hehe. Stwierdziliśmy z tz że ten ostatni schowany i damy jak podrośnie. Młody od dwóch dni super chodzi. Sam zrobi już ok 25 kroczkow, radzi sobie nawet że zmiana kierunku. Jesteśmy w szoku że tak szybko mu poszło z nauka chodzenia. No i nauczył się dawać buzi. Na szczęście buzi daje tylko mi. Księgowa, może to rzeczywiście obniżone napięcie miesniowe. Synek koleżanki tak miał. Parę miesięcy ćwiczyłi ale poprawa była bardzo szybko. Może podejdź do neurologa.
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 18:49   #165
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Gratuluję boboskom pierwszych kroczków, cudowny widok moja tylko za rączki chodzi, wydaje mi się, że sama szybko nie pójdzie bo bardzo ostrożna
Nikopoia rozgadany jest Gabryś, super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 20:33   #166
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzięki Kochane taaak słodko gada, cała rodzina oczy wytrzeszcza, ja też szczególnie, gdy naśladuje nas, dmucha jak mu dmuchnę, podnosi rączki (hmm staje dęba ), macha, tańczy, kupa śmiechu jak chce tak wszystko powtórzyć😍

Gratuluję Goszka i Ewka samodzielnych kroczków dzieci, cudownie!!😍😍😍

Gabryś sam wstał dzisiaj trzymając ściereczkę kuchenną, myślał, że się trzyma😊 a tak to woli z asekuracją, jeszcze boi się ruszyć sam w świat. Choćby paluszkiem, ale woli się podeprzeć ściany.

Ksiegowa a raczkuje Nina? Wstaje przy meblach? Ja bym nie panikowała, lekarz na pewno by zauważył, gdyby coś było nie tak. Ja Garysiowi pozwalałam usiąść jeśli sam się podciągnął o coś. I szybko załapał siadanie z boczku, bo bardzo chciał siedzieć, juz wiedział jak to jest.
A pediatrę zawsze możesz zapytać o napięcie mięśniowe, nie zaszkodzi. Na zapas się nie martw😘

Uu Ewka ale Mikołaj hojny 😃

Majka Gabix też ostatnio nie je. Tylko cyc i to krótko, za to dość często. U nas to wina tej biegunki. Chociaż dzisiaj nie było żadnej kupy, to nadal nie je.

Jawjola fajnie, że masz sąsiadkę z dzieckiem w tym samym wieku, super sprawa. Mi też by się przydała taka, na kawę bym zaprosiła pogadać, niech dziecko też się z kimś małym pobawi. Właśnie, Natalki bawiły się ze sobą nawzajem, czy każda do mamusi?
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 20:35   #167
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Jawjola kiedyś zaczną jeść nasze boby, kto wie, jeszcze na wałeczki tłuszczu będą narzekać😂
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 20:48   #168
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość

Cay zawsze mnie to dziwiło, że chociażby na uczelni wszystkie wydziały miały jakąś decyzję, a Collegium Medicum zawsze swoją, inna, inne terminy itd. Widze że w przypadku pracy, też nikogo nie obchodzą odgórne rozporządzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Noo... w szpitalach panuje totalna samowolka. Przez coś takiego jestem stratna kupę kasy (zwolnienie+macierzyński) - mogłabym się z nimi sądzić i bym wygrała, ale to nie na moje nerwy.



Cytat:
Napisane przez jawjola Pokaż wiadomość

Moje dziecko mnie tak wkurza z tym jedzeniem że szok! Znów nic nie chce. Nawet nie wiecie jak zazdroszczę jak mi ktoś mówi że nie ma problemów z jedzeniem 🙁

Mam to samo


U mnie dramat i tragedia. Młoda ma katar i nie może przez to spać. Ja kaszlę tak, że mam wrażenie, że płuca wypluję, też nie mogę spać. Ona się budzi i budzi mnie, ja kaszlę i budzę ją. Błędne koło
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 20:50   #169
Aniamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 158
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Uwaga chwalę się moje dziecko właśnie pierwszy raz usnęło bez bujania na rękach! Zjadł i położyłam się obok niego i mu śpiewałam i go głaskałam i po dłuższym czasie wiercenia się położył się na mnie i usunął jestem w szoku bo już tak wielokrotnie próbowałam i kończyło się płaczem. Za to wczorajszy dzień i noc i dziś był takim marudą aż uszy więdły, wszystko nie. Jutro nadrobie co u Was ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-06, 21:03   #170
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja od jutra planuje zacząć naukę samodzielnego zasypiania, trzymajcie kciuki. Zacznę od nocnego spania, a później popołudniowe. Jak wrócę do pracy to moja babcia będzie się Igą opowiekowac, a ona siły na noszenie niestety nie ma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 21:06   #171
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cay współczuję!Zdrówka dla was
Aniamii gratulacje!😊
Cosik trzymam kciuki😊
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 21:24   #172
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

nikopoia
A w ogóle. Zapomniałam Wam przez to wszystko napisać. Hit dnia.
Stoję sobie w kolejce do kasy w sklepie, ostatnia. Podchodzi do mnie pani z obsługi, która chwilę wcześniej rozkładała towar i mówi - podejdzie pani ze mną do kasy. I otworzyła dla mnie kasę. Chyba czas na odchudzanie
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 07:05   #173
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzień dobry

Moje dzieci prawie całą noc przespały w łóżeczkach chcę tak zawsze!

Gratuluję pierwszych kroczków! Moi dopiero zaczynają stawać na nóżki

Nikopoia, ale super, że Gabryś tak się rozgadał! To musi być słodkie

Cay, zdrówka dla Was a z tą kasą dobre

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 08:02   #174
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ale naskrobalyscie postów... Uff, ale przeczytałam. Jestem na bierzaco.

Gratuluję pierwszych kroczkow ️ BRAWO dla bobasów

Klusek chodzi przy czymś, meble, ściana. Sam jeszcze nie umie. Ale stoi czesto sam, bez trzymanki.

W ogóle nauczył się sprzątać po sobie zabawki. Najpierw wszystko powywala na podłogę, a potem się bawi w chowanie. I każda zabawkę wkłada spowtorem do kartona/miski

U nas też kryzys jedzeniowy. Nic co mu ją zrobię mu nie smakuje. Ale sloiki wciąga aż mu się uszy trzesa więc od dłuższego czasu obiady = słoik. Ale kupuje mu te dla 1-3rz bo tam sam duże kawałki, więc może gryźć i rzuć.
Nawet nie mam nic motywacji, żeby coś dla niego kombinować, jakieś placki/babeczki, bo i tak nie zje.

Kupiłam ostatnio CornFlakes dla siebie i dałam kilka małemu. Uwielbia. Aż się trzęsie żeby coś chrupac i rodzynki u nas królują. Ale solo. Tak do rączki. Jak mu dołożę do kaszki na śniadanie to ma odruch wymiotny.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 09:08   #175
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ooo muszę spróbować rodzynek dla małej.

My mamy gości i jestem zaskoczona tym jak moje dziecko zareagowało na inne dziecko. Jest bardzo towarzyska Biega za tym chłopcem, piszczy, próbuje go przytulać no pięknie by się bawiły dwa bobasy w domu

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Gratuluję pierwszych kroczków
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 10:15   #176
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ewka788 super twój mały chodzi U nas dopiero początki, przejdzie sama jakiś odcinek, ale najbezpieczniej czuje się jak się czegoś trzyma

Aniamii fajnie że się udało samodzielne zasypianie

Cay mi kiedyś pół roku po porodzie znajoma gratulowała ciąży. Ja schudłam ale brzuszek pozostał, jak się źle ubiorę to wyglądam jak na początku ciąży :-P

bonjourbelle zazdroszczę towarzyskiego dziecka. Moja mała nie lubi obcych w domu. Nie wiem co robimy źle. Jak tylko do nas przyjdzie ktoś inny niż babcia czy dziadek to widać że się bardzo boi i płacze.
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 11:48   #177
Aniamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 158
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzięki FlexiLyn zorientowałam się że kupiłam spacerowy krem na każdą pogodę momme a nie zimowy ale przynajmniej znalazłam na niego sposób. Rozsmarowuje sobie na dłoniach i wklepuje Marcinowi w buzie i jest ok. Po tym nivea miał czerwone policzki. To i tak muszę kupić jakiś bez wody na mróz.
Majka rozumiem Cię odnośnie domu. Też mamy dziwną sytuację.
Dzięki za odpowiedzi o podawanie żelaza
Nikopoia mój tak samo. Wierci sie po całym materacu. Często śpi na mnie lub mężu lub gdzieś w nogach. Przykrywam go ze sto razy a jak otworzę oko to i tak jest odkryty.
Ajtra zgadzam się ze wszystkimi Twoimi żalami, mam to samo
Majaaaaa ja niczym nie smaruje. Mój też nie śpi na spacerach i podziwiam że wytrzymał 3godz. Marcin po pół godz zaczyna się wiercic i wychodzić. Wytrzymuje do godziny.
Goszka30 gratulacje
Ewka788 my kupiliśmy Marcinowi samochód na akumulator sterowany też pilotem jak skończył 10 miesięcy i nie przez tydzień nie bawił się niczym innym i nadal większość czasu majstruje przy samochodzie. Jak jest ladna pogoda to jeździmy po podwórku a jak brzydka to w domu. Także napewno nie jeat za mały ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie się zorientowałam że minęło już dawno pół godziny odkąd uspilam Marcina na drzemkę a on się nie obudził. Może mu się coś przestawiło zawsze budził się po pół godz z płaczem i musiałam usypiać go od nowa.

Edytowane przez Aniamii
Czas edycji: 2018-12-07 o 11:57
Aniamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 12:40   #178
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cay u nas też trzeba zacząć od wybrania zaległego urlopu.

Nikopoia gratulacje dla Gaba!

Majka kciuki za egzamin! Może jednak się uda?

Aniamii przybijam piątkę mój maluch wczoraj zasnął sam, bez smoka. Chcę teraz odstawić, bo zaczął smokiem pluc. W nocy też bez smoka go uśpiłam. Dumnam! oduczam też nocnego jedzenia na rzecz innych rodzajów bliskości. Ostatnio całą noc mi wisiał na cyckach, mam już dosyć.
Niech Marcin śpi jak najdłużej!

Amparo super, że nocki udane.

Wyszedł nam nadmiar witaminy D. Konkretny. W styczniu będziemy badać nerki, wapn i coś tam jeszcze a byłam pewna, że wyjdzie niedobór.

A z pozytywów, mój synek na hasło "usiądź ładnie" siada z nóżkami prosto z siadu w "W". To chyba mój największy sukces wychowawczy



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 12:45   #179
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Emeczka wczoraj TŻ miał próbę wieczorem, ja po egzaminie się cieszyłam na samotny, luźny wieczór z serialem, a tu moje dziecko mnie szybko sprowadziło na ziemię. 3 godziny spala tylko z cycem, jak próbowałam zabrać to był ryk. Udalo się 5 min po tym jak TŻ wrócił do domu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 14:01   #180
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Emeczka wczoraj TŻ miał próbę wieczorem, ja po egzaminie się cieszyłam na samotny, luźny wieczór z serialem, a tu moje dziecko mnie szybko sprowadziło na ziemię. 3 godziny spala tylko z cycem, jak próbowałam zabrać to był ryk. Udalo się 5 min po tym jak TŻ wrócił do domu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po prostu mała nie chciała żeby Ci się nudziło samej w domu, czekała aż przyjdzie tż żebyś sama nie siedziała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-14 21:21:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.