Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3 - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-07, 16:15   #811
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

My też mamy pierwsze słodkości zaliczone - tort urodzinowy. Ale to taki domowy, z malutka ilością cukru. Robiłam tak by było dosłownie minimalnie slodkie
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 16:37   #812
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

_toja, dobrze, że zaszczepiłaś Helę na ospę, to teraz łagodnie przebiega.



Cytat:
Napisane przez Aniamii Pokaż wiadomość
Chyba jutro pójdziemy na kontrolę 12 mż. Chyba bo oczywiście jak byłam na kontroli 9mż to nikt mnie nie wyznaczył a ja o tym zapomniałam. Jutro rano zadzwonię czy jest pediatra. Bo dobtej co dziś przyjmuje nie chcę iść. Do rzeczy. Szczepienie odra swinka rozyczka jest obowiązkowe w 13- 14 mż. Czy są jakieś inne płatne lepsze szczepionki do wyboru? I dodatkowo na ospę czy są jakieś do wyboru i kiedy się szczepi? I meningokoki kiedy? Bo oczywiście w przychodni mają dane z poprzedniej epoki i chcę wiedzieć jak to wygląda a Wy zawsze służycie pomocą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

MMR jest obowiązkowe, są 2 preparaty - MMRVax-Pro i Priorix - zależy jaki dadzą z sanepidu. Ten drugi PODOBNO mniej boli i daje mniej gorączek - ale to tylko obiegowa opinia. I PODOBNO producent Priorixu nie stanął w tym roku do przetargu i będą tylko MMRVax-Pro, ale to też tylko plotka. Ja szczepiłam Priorixem i drugą też bym chciała Priorixem (jeśli nie będzie z Sanepidu to kupię).



Ospa jest darmowa tylko dla dzieci do 3rz uczęszczających do żłobka/przedszkola/klubu malucha, potrzebne jest zaświadczenie z placówki. Są 2 preparaty - Varilrix i Varivax. Chyba nie ma między nimi istotnych różnic (poza odstępem między dawkami).


Na meningokoki są różne szczepienia w zależności jakie serotypy.

1. Serotyp B (IMHO ważniejszy) - Bexsero, po 1 rz schemat jest 2-dawkowy.
2. Serotypy A C Y W-135 - Nimenrix, po 1rz pojedyncza dawka.


Po 1 rz można też zaszczepić na odkleszczowe zapalenie mózgu i WZW A, jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 18:00   #813
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
_toja, dobrze, że zaszczepiłaś Helę na ospę, to teraz łagodnie przebiega.






MMR jest obowiązkowe, są 2 preparaty - MMRVax-Pro i Priorix - zależy jaki dadzą z sanepidu. Ten drugi PODOBNO mniej boli i daje mniej gorączek - ale to tylko obiegowa opinia. I PODOBNO producent Priorixu nie stanął w tym roku do przetargu i będą tylko MMRVax-Pro, ale to też tylko plotka. Ja szczepiłam Priorixem i drugą też bym chciała Priorixem (jeśli nie będzie z Sanepidu to kupię).



Ospa jest darmowa tylko dla dzieci do 3rz uczęszczających do żłobka/przedszkola/klubu malucha, potrzebne jest zaświadczenie z placówki. Są 2 preparaty - Varilrix i Varivax. Chyba nie ma między nimi istotnych różnic (poza odstępem między dawkami).


Na meningokoki są różne szczepienia w zależności jakie serotypy.

1. Serotyp B (IMHO ważniejszy) - Bexsero, po 1 rz schemat jest 2-dawkowy.
2. Serotypy A C Y W-135 - Nimenrix, po 1rz pojedyncza dawka.


Po 1 rz można też zaszczepić na odkleszczowe zapalenie mózgu i WZW A, jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana
Mój mąż dzisiaj, że względu na wyjazd na misję, miał szczepienie na odkleszczowe zapalenie mózgu, WZW A, tezec i wścieklizne. Za tydzień ma powtórkę z któregoś i tak do wyjazdu będzie miał jakieś szczepienia.
Myślałam, że w związku z tym będzie miał jutro wolne, bo coś kiepsko się czuje, ale nie. Musi iść do roboty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 18:46   #814
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Mój mąż dzisiaj, że względu na wyjazd na misję, miał szczepienie na odkleszczowe zapalenie mózgu, WZW A, tezec i wścieklizne. Za tydzień ma powtórkę z któregoś i tak do wyjazdu będzie miał jakieś szczepienia.
Myślałam, że w związku z tym będzie miał jutro wolne, bo coś kiepsko się czuje, ale nie. Musi iść do roboty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jak za tydzień to wścieklizna JA siebie i męża też chcę profilaktycznie na wściekliznę zaszczepić, bo antyszczepy psów nie szczepią dziecko też, ale szczepionka dopiero po 3 rż
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 19:35   #815
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Majka dziewczyny pisza, ze ok dieta to moze i faktycznie, ale ja chyba urozmaiciłabym sniadanie i kolacje. Tylko mam dziecko wszystkojedzace, wiec tez nie wiem jak karmic niejadka.

Majaa w Lidlu sa bio kurczaki bez antybiotykow i czasem kupuje piersi, sa polowe mniejsze niz te ‚normalne’ i zero w nich wody.

_toja o rany, zdrowia dla Malej!

Flexi jestem za pomyslem postu jedzeniowego!

Aniamii Cay wyczerpała temat, na meningokoki mozna szczepic od 8tz, polecam bloga mamapediatra, w sprawie szczepionek ufam jej

Co do karmienia stałych godzin to mniej wiecej mamy takie same, ale glownie zalezy jak rano wstanie.

U nas króluje wszystko z alaantkowe, je mnostwo rzeczy. Dzisiejszy jadłospis:
- Sniadanie: jajecznica z plasterkiem sera żółtego posypana czarnuszka, chlebek z masłem + papryka surowa
- 2 sniadanie: kiwi tutaj zazwyczaj zupa
- obiad: krem z kukurydzy z kuskusem kiedy zupe je wczesniej to ma drugie danie
- podwieczorek: pomelo + 2 ciasteczka owsiane
- kolacja: płatki jaglanke z rodzynkami, jablkiem posypane ekspandowanym amarantusem i sezamem.

Jestesmy rodzicami roku, nawet nie zorientowaliśmy sie, ze dziecku wyszedl 8 zab ale oda mu trzy czworki, pierwszy raz widze spulchnione dziasla. Wyglada to strasznie, cale szczescie nic go nie meczy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3

Edytowane przez fiolek7317
Czas edycji: 2019-01-07 o 21:26
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 20:18   #816
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dziękuję za opinie dziewczyny!
Fiołek, to samo mnie męczy . Ale niestety, wielu rzeczy mała po prostu nie tknie. Placki czasem zje, ale baaardzo rzadko. Jajecznica, omlet, babeczka warzywna - nie ma opcji, nawet ust nie otworzy. Kanapki ostatnio są fujka - w sumie jak nie były fuj to i tak jadła 3-4-5 gryzów i koniec.
A kaszki je, wszystkie chętnie, dajemy różne. Mamy za sobą jęczmienną, jaglaną, gryczaną, orkisz, owsianą, kukurydzianą, wielozbożową. Więc chociaż w ten sposób urozmaicamy i chyba pozostaje czekać, aż się przekona do czegoś nowego
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 20:48   #817
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Majka a jakie placki robisz? Filipowi najpierw robilam zwykle bananowe i szczegolnie ich nie jadl, ale znalazlam na alaantkowym z kasza manna i potrafi wciągnąć nawet cztery.
Twarożek probowalas dawac? U nas hit tez jest makaron z roznymi sosami np z pesto ze szpinakiem, z sosem beszamelowym i brokułem zblendowanym, kopytka szpinakowe bardzo lubi. Nie wiem jak Ci pomoc i co moge Ci podpowiedzieć. U nas czasem na sniadanie czy kolacje daje tez danie obiadowe.

A co do kaszek to jak jest bardzo zmeczony i nic nie chce jesc to kaszka jest zawsze pewniakiem.

Edit. Co do polecanej dziewczyny na instagramie, opowiadala tez kiedys ze takie dzieci jak nasze szczegolnie karmione blw, jedzą male porcje i powinny jesc posilki wysokoodzywcze, np jak zje tylko kilka łyżeczek to powinny one byc bardzo pożywne i odżywcze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3

Edytowane przez fiolek7317
Czas edycji: 2019-01-07 o 20:51
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-07, 21:11   #818
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzisiaj po raz pierwszy moje dziecko nie jadło z piersi w ciągu dnia, nawet się nie dopominała
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 21:12   #819
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Zazdroszczę braku problemów z jedzeniem.i super menu Fiolek. Sama bym chetnie jadła😉

Aniami ja zamawialam ze strony partybudziki.pl dosc duży wybór mają i ceny ok.

Cay a mogłabyś powiedzieć jaki Max odstęp może byc pomiędzy 1 a 2 dawka bexsero? Bo przez nasze przejścia w październiku termin na 2 dawkę mam na koniec stycznia. Ale chyba bym wolała teraz mmr. Po pierwsze boję się Odry, a po drugie wolny termin na drugie szczepienie będą mieli znów pewnie za 2 mce🤯
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 21:21   #820
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

fiolek, zazdroszczę, że Filip je tyle rzeczy (i tego, że potrafisz je robić tez, bo ja w kuchni 2 lewe ręce ). Moja ma kilka ulubionych smaków, a resztą pluje


jawjola, teoretycznie nie ma czegoś takiego jak max. odstęp. Też bym pewnie wolała teraz zaszczepić MMR. Nie możesz od razu umawiać 2-3 terminów?
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 21:38   #821
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cay obiady czasochłonne mrożę i staram sie wszystko tak robic, zeby nie wymagało ode mnie niewiadomo jakich nakładów pracy.
Do rozszerzania diety mega duzo sie przygotowywałam, zapasy w kuchni porobilam na wielka skale wszystkich bogato odżywczych produktów i trafilam na blogi, ktore daly mi kupe wiedzy.
Jednak wydaje mi sie, ze podstawa to jedzące dziecko, ktore mi sie przytrafilo i latwo mi p wszystkim mowic bo nie mam pod gorke.
Ale służę pomocą w dzieleniu sie menu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-07, 21:41   #822
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Fiolek super jadłospis. W ogole podziwiam za taka różnorodność.

A co do utworzenia postu na fb, żeby wpisywać przepisy to jestem za

Moja kp tez przestała się domagać. Ale jest na drzemki bo inaczej nie zaśnie. W planach mam zastąpić nocne kp wodą. od weekendu będę próbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 21:43   #823
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja na razie nocne zostawiam, niech się przyzwyczai do braku dziennego tak z tydzień. No to w sumie podobnie jak Ty, Zori potem będę nocne eliminować po jednym
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 04:00   #824
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Fiołek robiłam już przeróżne, z manny tez. Kopytka/pyzy/kluski śląskie nie zje. Makaron z pesto raz zjadła, 3 razy nie.
Gęsto odżywczo się staram, jak najbardziej.
Co do blw - u nas to nie działa, niestety. Miała 10-11 miesięcy jak pierwszy raz włożyła jedzenie sama do buzi, a ogólnie robi to niechętnie. Bawi się owszem, ale nie chce jeść. Po prostu jedzenie wybitnie nie jest czynnością, która lubi.
Z tego co mi wiadomo - TŻ był taki sam i to bardzo długo. Na tyle dlugo, że pamięta odruch wymiotny na każde jedzenie które mu pod nos podstawili. Po prostu trudny zawodnik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 06:36   #825
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja narazie nie mam odwagi odstawić kp. Może że młody ma alergie na bmk i musiałby pić mieszanki niedobre. No i on ogólnie lubi cycusie. Jakoś byłoby mi smutno odbierać mu to co daje mu poczucie bezpieczeństwa zwłaszcza że codziennie chodzę do pracy i chyba chce mu wynagrodzić nasza rozlake.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 08:10   #826
BielinkaO
Zakorzenienie
 
Avatar BielinkaO
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 406
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzień dobry

Co do chorych dzieci to na urodzinach małej byla dwojka chorych dzieci i przez to mala miala katar przez 2 tyg ktory przerodził sie w zapalenie ucha takze podziękuje za spotkania z nimi w najblizszym czasie.

Nasze menu:
1. Śniadanie-zazwyczaj kaszka na wodzie z jakimś owocem.
2. 2 śniadanie- jogurt z owocem/jakas kanapka/budyn jaglany/kisiel
3. Obiad - to zawsze zupa - warzywa plus mięso albo ryba.
4. Kolacja - placki/kanapka/jajka/omlety - tu bardzo różnie. Czasem na kolację je nasz obiad.
Jak pozno je kolacje to koniec posiłków, jak wcześnie to przed I snem jeszcze je kaszke.
W międzyczasie czasem chrupek kukurydziany, orkisz ekspandowany albo kawalek jakiegoś owoca który my jemy.
Kp do drzemek, czasem na dwie czasem jedna, a czasem uspi Tz i wcale nie ma cyca w dzień, tylko na noc.
Chce jeszcze troche pociągnąć kp, niedlugo powrót do pracy i mysle ze zostawimy te nasze wieczorne karmienie jeszcze na jakis czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BielinkaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 08:42   #827
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cześć

Podczytywałam na bieżąco, ale coś nie mam weny pisać.

Moje Twixy już praktycznie zdrowe, Prawy jeszcze troszkę kaszle, ale to już luz. Wczoraj byliśmy na pierwszym spacerze od tygodnia. Pogoda była super, lekki mróz, słoneczko, trochę śniegu, aż do domu nie chciało się wracać. Dzisiaj za to leje może wbijemy się ze spacerem w okienko pogodowe.

Twixy w miarę chętnie jedzą śniadania, obiady i kolacje. Gorzej z podjadaniem pomiędzy, nie bardzo chcą i więcej wyrzucą niż zjedzą. Często poprawiamy cycem. Wczoraj chyba pierwszy raz udało się nam zaliczyć 5 posiłków. Plan jest taki, żeby odstawić dzienne karmienia, ale to powolutku. Nocki zostaną, nie jestem gotowa na zakończenie naszej mlecznej drogi. No i jestem za postem ze sprawdzonymi przepisami. Jakiś czas temu myślałam, żeby taki założyć. Jeszcze z ciekawostek, Prawy Twix nie zje niczego co jest zielone serio, jak widzi coś zielonego to nawet nie spróbuje.

Toja, ale się te choroby Was trzymają trzymam kciuki żeby Mała szybko wyzdrowiała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 09:47   #828
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Amparo super, że Twixy zdrowe Moja Ola niby już prawie też, ale jeszcze jak się rozkaszle to potrafi nieźle pokaszleć. Chyba się jeszcze przejdziemy osłuchać.

Co do kp, to my na razie jemy w nocy po kilka razy, zawsze po śniadaniu i do drzemek. Ogólnie ze 4-5 razy dziennie. Nie wracam na razie do pracy, więc spokojnie mogę w ciągu dnia nadal kp, ale będę się starać już częściej po posiłku, żeby jadła więcej innych rzeczy.

Myślałam, żeby założyć tego posta jedzeniowo-przepisowego, ale nie wiem jak Wy zakładacie te posty na kolorowym tle ;p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 10:06   #829
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Współczuję wam wizyt chorych dzieci. Ludzie w ogóle nie myślą. U nas też kiedyś była taka sytuacja. Na spotkaniu ze znajomymi jedna dziewczyna przyszła z zakatarzonym dzieckiem. Dziewczynka zaczęła się bawić z moją mała, a ta w ogóle nie reagowała. Skoro już przyszła z przeziębionym dzieckiem to chociaż je mogła trzymać z dala od niemowlaka.

Ja powoli zaczynam wprowadzać coś w stylu blw. Mała dostaje na śniadanie chlebek pokrjony w kosteczki i jakieś dodatki też pokrojone. Ogólnie to super sprawa, nie muszę biegać za nią z łyżeczką. Oczywiście po jakimś czasie zaczyna się zabawa jedzeniem, ale przynajmniej mam czas spokojnie zjeść śniadanie Obiad i kolacja na razie ją karmię, ale chciałabym żeby powoli od tego odchodzić.
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-08, 10:52   #830
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Hej, byliśmy na kontroli i przy okazji dostała MMR dziś. Teraz śpi. Za miesiąc druga dawka i z głowy...
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 11:12   #831
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Hej, byliśmy na kontroli i przy okazji dostała MMR dziś. Teraz śpi. Za miesiąc druga dawka i z głowy...
Trzymam kciuki żeby nie przybłąkała się gorączka po szczepieniu lub inne ustrojstwo. My idziemy jutro. Zastanawiam się tylko jak dotre do przychodni z małym, bo moje miasto zawalone śniegiem od góry do dołu.

Zastanawiam się jak to u ciebie wygląda, bo wiem że mieszkasz za granica. U nich są te same szczepienia co u nas czy jak to jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 12:37   #832
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Wrzuciłam jedzeniowy post na fb.
Bonjourbelle kciuki żeby wszystko było okej.
Zdrowia reszcie chorującej
U mnie mąż ma atak ostatniej ósemki, która mu została, więc dodając do tego marudną Mała mam dwie marudy w domu

U nas z jedzeniem różnie. Dziś na przykład na śniadanie jaglanka na mm (prawie nie tknięta), 2 śniadanie zupa kalafiorowa, obiad- kopytka koperkowe+sos pomidorowy+kurczak, podwieczorek prażone jabłko z cynamonem, kolacja- kaszka na mm
_toja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 12:41   #833
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dziękuję dziewczyny.

Maja, jest trochę inaczej. Np nie ma meningokokow B w ogóle, są tylko C po roku. MMR podaje się obie dawki między 12 a 15 miesiącem. Reszta tak samo póki co. Mamy jeszcze zaległe pneumo.
Szczepionki są pokrywane przez podstawowe ubezpieczenie więc za nic nie płacę a mamy np prevenar zamiast synflorix.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Meningo B jak chce to muszę w Polsce zrobić
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 13:23   #834
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Super, ze dzieciaczki wracają do zdrowia

Co do chorych dzieci... rodzice w przedszkolu to już w ogóle nie myślą. Ja wiem, ze praca ciężko wziąć l4. Ale jak widzę dziecko, które ledwo się trzyma na nogach. Albo to tylko katar A inne przez katar ma zapalenie płuc... ręce i nogi opadają.

Też sobie chwałę blw. U nas raczej tak pół na pół. Ale.mala.supwr sobie radzi. Przy okazji małych kawałków, chwyt pesetkowy sobie ćwiczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 14:15   #835
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Mój młody czasem też już je blw ale większość niestety ląduje na podłodze. Więc zdecydowanie bardziej wolę go jeszcze karmić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 14:53   #836
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ewka788 Pokaż wiadomość
Mój młody czasem też już je blw ale większość niestety ląduje na podłodze. Więc zdecydowanie bardziej wolę go jeszcze karmić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas tak samo. Owoce, kanapki, coś co zdoła wziąć do ręki i mu się nie wyslizgnie, to je sam. Ale zupy, kaszki, itp to ja mu daje. Inaczej wszystko ładuje na podłodze, we włosach, w nosie i wszędzie indziej. Nie spieszy mi się z tym BLW. Ma chłopak jeszcze czas, żeby ogarnąć samodzielne jedzenie. Wszystkego się nauczy w swoim czasie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

Macie buty zimowe dla dzieci? Jakie i skąd? My nie mamy żadnych na razie, do wozka mały i tak ma grube skarpety i ewentualnie te paputy swoje. Ale myślę żeby kupić małemu sanki więc jakieś zimowe obuwie by się przydało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 14:56   #837
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

My mamy ze zdrowej stopki buciki geox takie ocieplane na rzepy do kostki. W wyższych młodemu się źle chodziło a w tych radzi sobie super. Już na zakupach chodzi za koszykiem. Po dworze też czasem chodzimy ale za rączkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 15:06   #838
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

My nie chodzimy po polu więc na razie ma niechodki z HM
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 15:42   #839
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

My jeździmy na sankach w śpiworze, mała jeszcze nie chodzi, więc w tym roku zimowych nie kupujemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 15:55   #840
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

My mamy UGG, mała nie chodzi jeszcze, a są mega cieplutkie. I do wózka i na sanki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-14 21:21:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:06.