Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3 - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-09, 14:19   #871
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Bonjourbelle o kurcze, ale kiepsko. Uwielbiam prac, to byłaby dla mnie ogromna kara
Pamiętam jak mieszkałam w akademiku w Niemczech i przyszła w sobotę rano (!) dyrekcja żeby zapytać jak mi się mieszka (pokój był po remoncie, bo go zalało). Nie spałam, ale nie chciało mi się otwierać w końcu otworzyłam, oni myśleli że spałam i dostałam 5 bonów na pranie w ramach przeprosin za obudzenie. Tyle szczęścia
PS. Dla studenta w Polski żeton na pranie był drogi dlatego jednak radość była

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 14:29   #872
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez nikopoia Pokaż wiadomość
Hej, u nas masakra w związku z ząbkowaniem, mały strasznie cierpi, biega za mną i płacze. No właśnie, mały już biega po całym domu, bardzo szybko zrobił postępy, pierwsze samodzielne kroczki były 20.12. Mam taki młynek, ze zapominam jeść czy zrobić siku😉. No i chyba dojrzałam do tego, żeby przejść na pieluchy wielo, dada 5 robi się ciasna także, to chyba odpowiedni moment.
Mam nadzieję, że Wasze maluszki dobrze zniosą szczepienia.
Współczuję ząbkowania. U nas idą 4 zęby już od dłuższego czasu, 3 się przebiły, nie wiem jak czwarty, bo ni jak nie dam rady zmacać ale czekam jak na zbawienie na chociaż tydzień-dwa przerwy...

Powodzenia z wielo, spróbuj bo warto! Jak masz jakieś pytania wal śmiało.

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Agaciaaas dzięki za odpowiedź kuszą mnie od pewnego czasu te wkłady kokosi, ale póki co tetra nam spokojnie wytrzymuje 2 godziny. Nowa kieszonka się pierze, jutro spróbuję w nią coś wpakować i przetestuję.
Jakbyś chciała puścić zielone w świat, to daj znać

Maja lepiej dla Twojego portfela, że nie wiesz o co chodzi
Chociaz koniec końców wielo wychodzi taniej, podobno.

Nikopoia jakbyś miała jakieś pytania co do wielo to może uda nam się pomóc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdro, nam ostatnio zielone 2 h nie wytrzymują, czasem po 1,5 h mamy przeciek. Mam nadzieję, że to przejściowe, przez ząbki.
Nie puszczę, bo trzymam wszystko dla kolejnego dziecka

Wielo wychodzi taniej, pod warunkiem że się nie wpadnie w wieloświrstwo Jeśli planuje się kolejne dziecko, wychodzi jeszcze taniej, no i potem można przecież odsprzedać, więc w sumie mam nadzieję, że wyjdzie na plus.
Za to bez dyskusji wychodzi zdrowiej

Cytat:
Napisane przez Ewka788 Pokaż wiadomość
Ważyłam dziś młodego i mamy 13,350. Dzisiaj o tej porze odeszły mi wody i szykowalismy się na porodowke a o 0:42 urodził się nasz synek! Aż mi jakoś tak dziwnie jak o tym myślę, mam motyle w brzuchu. A jak patrzę na tego małego czlowieczka który za parę godzin skończy rok to łezka się kręci w oku ze wzruszenia. No a co do roczku to mieliśmy mieć ponad 20 osób a będzie 15. Tz właśnie pojechał na salę zmniejszać liczbę osób i zredukować menu. Ja dzisiaj poprosiłam też babeczke która piecze nam torta żeby był mniejszy bo kto to zje... Trochę mi przykro że tyle osób nie przyjdzie, ale cóż...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystkiego naj naj naaaj niestety tak to bywa, u nas ogólnie mała imprezka była, ale ostatecznie nie dotarł mój brat z żoną i córkami i trochę smutno, szczególnie że dzieciaków nie było. Ale się pochorowały, także niestety.
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 14:32   #873
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Bonjourbelle o kurcze, ale kiepsko. Uwielbiam prac, to byłaby dla mnie ogromna kara
Pamiętam jak mieszkałam w akademiku w Niemczech i przyszła w sobotę rano (!) dyrekcja żeby zapytać jak mi się mieszka (pokój był po remoncie, bo go zalało). Nie spałam, ale nie chciało mi się otwierać w końcu otworzyłam, oni myśleli że spałam i dostałam 5 bonów na pranie w ramach przeprosin za obudzenie. Tyle szczęścia
PS. Dla studenta w Polski żeton na pranie był drogi dlatego jednak radość była

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Jacy hojni
U nas jest jedną pralka na klatkę - czyli 6 mieszkań. Każdy ma swój dzień w tygodniu, plus dwie godziny wieczorem dzień wcześniej (pewnie żeby po pracy się dało zrobić). Ale zdarzyło mi się prac w niedzielę bo musiałam i nikt się nie czepiał. Nawet mi to odpowiada bo opiore nas, potem poprasuje i mam na tydzień z głowy

Jeszcze dodam że tutaj to standard że jest jedną pralnia dzielona. Ze wszystkich mieszkań które ogladalismy, ani jedno nie miało pralki możemy zrobić na swój koszt ale nie będziemy inwestować. Jak będziemy kupować własne to będę się upierać by była jednak ta pralka

Edytowane przez bonjourbelle
Czas edycji: 2019-01-09 o 14:33
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 14:32   #874
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ewka788 Pokaż wiadomość
Ważyłam dziś młodego i mamy 13,350. Dzisiaj o tej porze odeszły mi wody i szykowalismy się na porodowke a o 0:42 urodził się nasz synek! Aż mi jakoś tak dziwnie jak o tym myślę, mam motyle w brzuchu. A jak patrzę na tego małego czlowieczka który za parę godzin skończy rok to łezka się kręci w oku ze wzruszenia. No a co do roczku to mieliśmy mieć ponad 20 osób a będzie 15. Tz właśnie pojechał na salę zmniejszać liczbę osób i zredukować menu. Ja dzisiaj poprosiłam też babeczke która piecze nam torta żeby był mniejszy bo kto to zje... Trochę mi przykro że tyle osób nie przyjdzie, ale cóż...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak tak czytam ile Wasze dzieci ważą to kurczę, moja taka drobniutka....ciekawe czy będzie miała chociaż 9 kg jak pójdziemy na następne ważenie.
U nas też odpadły przed roczkiem cztery osoby, ale to dlatego, że TŻ był chory i dałam znać koleżance, która miała przyjechać z dwójką małych dzieci i z mężem - to chrzestna Oli, ale jej dziecko dopiero co przechodziło zapalenie płuc, więc niekoniecznie byłoby rozsądne przyjeżdżanie do nas, szczególnie, że po tym roczku spora część dorosłych też była chora ;p
A co do tortu to ja bym nie zmniejszała, na pewno znajdzie się chętny ;D

Byłam dzisiaj na kontrolnym USG piersi i trafiłam na naprawdę super lekarza aż sobie go zapisze na następne wizyty - bardzo delikatne badania, lekarz pro kp
A tata TŻ mógł się dzisiaj wykazać, bo po raz pierwszy został sam z Olką. I oczywiście przy nim była grzeczna ;p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 14:37   #875
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Flexi u nas jeszcze do 8 kg troszkę brakuje. Ale w piątek będą ja ważyć to się może zaskoczę, bo na rękach czuję większy ciężar

Bonjourbelle w sumie to hojni, bo już widzę jak w polskim akademiku ktoś się przejmuje tym jak się studentowi mieszka, albo że ktoś go obudził ale z drugiej strony cena tego akademika też była z kosmosu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 14:39   #876
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Super. Brawo dla teścia. Moja mama jutro pierwszy raz na dłużej zostaje z młodym. Aż się boję jak to będzie. Na wszelki wypadek już dzisiaj wszystko chce przygotować (zupke i drugie) żeby nie musiała tego robić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 14:51   #877
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Moja mama zostaje 2-3 razy w miesiącu z małą od kwietnia, więc już ma z nią doświadczenie, ale drugiego dania by jej nie dała boi się jej nawet chrupka dać, więc szykuję jej zupy, przeciery owocowe i kaszki zostawiam na wierzchu. Strasznie się boi zadławienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-09, 14:53   #878
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

U nas dopiero teraz zaczną pomagać babcie. Tz właśnie skończył urlop i jutro wraca do pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 14:58   #879
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ewka, wszystkiego najlepszego dla synka!
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 15:52   #880
Aniamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 158
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez nikopoia Pokaż wiadomość
Hej, u nas masakra w związku z ząbkowaniem, mały strasznie cierpi, biega za mną i płacze. No właśnie, mały już biega po całym domu, bardzo szybko zrobił postępy, pierwsze samodzielne kroczki były 20.12. Mam taki młynek, ze zapominam jeść czy zrobić siku. No i chyba dojrzałam do tego, żeby przejść na pieluchy wielo, dada 5 robi się ciasna także, to chyba odpowiedni moment.
Mam nadzieję, że Wasze maluszki dobrze zniosą szczepienia.
O matko. Po Twoim opisie już się boję co mnie czeka. Marcin już przed świętami zaczął bardzo wkładać ręce do buzi, czyli znów ruszyły mu 3 i 4. A u nas fioletowa dada 6 robi sie ciasna muszę się zorientować czy są jakieś większe z innej firmy bo na wielo się nie piszę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 15:53   #881
ksiegowa10
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: NOWY SąCZ
Wiadomości: 522
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

[QUOTE=Majka1503;86344263]Agaciaaas, księgowa - używacie kieszonek Babyetta? Wczoraj przyszła i myślałam że to rozmiar nb, baaardzo wąska. Jeszcze nie zdążyłam przetestowac, ale mam obawy co do niej przez to.
Jakich używacie wkładów?
Ja mam jakies chińczyki np. babyland MILA ora kilka innej marki . Wkłady mikrofibra choć lepsze są bambusowo-węglowe. Ta o, której piszesz jakoś na zdjęciu jest wąska.
ksiegowa10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-09, 16:04   #882
Aniamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 158
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

.

Edytowane przez Aniamii
Czas edycji: 2019-01-09 o 16:09
Aniamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 16:07   #883
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia biedny maluszek. I gratulacje za kroczki.

U nas idą 1 na górze i chyba 2. Dziąsła strasznie napuchniete. Palce, zsbawki cały czas w buzi.

Siły mnie opuscily. Co chwilę dzwonię do męża, czy już wraca do domu A on jak na złość mówi, ze nie.

Mała nabiał sobie kolejnego guza na czole. Ja muszę zostawiać częściej dziecko. Bo jak wrócę do pracy to chociaż trochę będzie przyzwyczajona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez zori86
Czas edycji: 2019-01-09 o 16:08
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 16:07   #884
Aniamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 158
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
_toja, dobrze, że zaszczepiłaś Helę na ospę, to teraz łagodnie przebiega.






MMR jest obowiązkowe, są 2 preparaty - MMRVax-Pro i Priorix - zależy jaki dadzą z sanepidu. Ten drugi PODOBNO mniej boli i daje mniej gorączek - ale to tylko obiegowa opinia. I PODOBNO producent Priorixu nie stanął w tym roku do przetargu i będą tylko MMRVax-Pro, ale to też tylko plotka. Ja szczepiłam Priorixem i drugą też bym chciała Priorixem (jeśli nie będzie z Sanepidu to kupię).



Ospa jest darmowa tylko dla dzieci do 3rz uczęszczających do żłobka/przedszkola/klubu malucha, potrzebne jest zaświadczenie z placówki. Są 2 preparaty - Varilrix i Varivax. Chyba nie ma między nimi istotnych różnic (poza odstępem między dawkami).


Na meningokoki są różne szczepienia w zależności jakie serotypy.

1. Serotyp B (IMHO ważniejszy) - Bexsero, po 1 rz schemat jest 2-dawkowy.
2. Serotypy A C Y W-135 - Nimenrix, po 1rz pojedyncza dawka.


Po 1 rz można też zaszczepić na odkleszczowe zapalenie mózgu i WZW A, jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana
Cay bardzo dziekuje za ten opis a czy mogłabyś jeszcze napisać czy jest szczepionka przeciwko boreliozie? I na odkleszczowe zapalenie mózgu kiedy najlepiej zaszczepić? I jak to wpleść w inne szczepienia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 18:52   #885
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez ksiegowa10 Pokaż wiadomość
Ja mam jakies chińczyki np. babyland MILA ora kilka innej marki . Wkłady mikrofibra choć lepsze są bambusowo-węglowe. Ta o, której piszesz jakoś na zdjęciu jest wąska.

Dziękuję za odpowiedź


Przyszły nam Ekotuptusie dziś (zamówiłam przez Allegro. 1,5 doby i były u mnie). Nie macie problemów z zakładaniem ich? My się musieliśmy nagimnastykować, żeby założyć.
Nie planujemy ich na razie na codzień nosić w zasadzie i tak, ale zdziwiło mnie to.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 19:37   #886
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Aniamii te z rossnana są większe bo szwagierka kupowala dla cory jak z dady wyrosła. Mój póki co w 5 dady śmiga te fioletowe są ciut mniejsze od tych pomarańczowych. Ale kupujemy różnie zależy które są w promocji. U nas też zęby atakują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 19:51   #887
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia, biedny Gabryś

Bonjourbelle, nie umiałabym bez pralki ja mam wrażenie, że ciągle piorę, a kosze pełne...

Ewka przykre z tymi gośćmi, ale nie ma co się smucić, tylko skupić na tych co będą. My w sobotę wyprawiamy roczek i też nie mam pewności czy wszyscy zaproszeni goście się zjawią. Zaprosiliśmy 21 osób, z czego 5 jest niepewnych. No zobaczymy. Tym razem torty będą dwa

FlexiLyn, moi też nie ważą zbyt dużo. Lewy Twix ma coś koło 9,5 kg, Prawy koło 9 kg. Są szczupli, a dłudzy. A ile dzisiaj zjedli no szok normalnie.

Majka, ja czekam na ekotuptusie, jutro mają być i jestem ciekawa czy będą pasować. Szczerze wątpię, że Twixy dadzą sobie założyć... Ostatnio mają hejt nawet na skarpetki i śmigają na bosaka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 19:58   #888
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

U nas ekotuptusie świetnie się sprawują, ta wersja Faster. Młody dość często i tak śmiga boso, chyba że wyczuje, że ma bardzo zimne stopy, to zakładam paputy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 20:04   #889
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Amparo też myślałam że nie dam rady ale jest naprawdę ok. W czwartek wrzucam ze dwa prania i w piątek że dwa - trzy, zależy czy piore posciel lub koce. Potem mam spokój na tydzień.
W razie czego mąż ma pralki w pracy i raz musiał korzystać bo młoda zwymiotowała na prześcieradło, siebie i pluszaki mówił że ludzie w pracy się śmiali jak pluszowy jednorożec się kręci w pralce
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-09, 20:18   #890
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Amparo też myślałam że nie dam rady ale jest naprawdę ok. W czwartek wrzucam ze dwa prania i w piątek że dwa - trzy, zależy czy piore posciel lub koce. Potem mam spokój na tydzień.
W razie czego mąż ma pralki w pracy i raz musiał korzystać bo młoda zwymiotowała na prześcieradło, siebie i pluszaki mówił że ludzie w pracy się śmiali jak pluszowy jednorożec się kręci w pralce
Podziwiam robienie prania to moja absolutnie ulubiona czynność. Nie wyobrażam sobie nie mieć pralki marzy mi się suszarka bębnowa jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 20:42   #891
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Majka, Agacias dziękuję Wam bardzo!💐💐 Na pewno będę pytać, bo czytałam już trochę na ten temat, oglądałam filmiki, zaglądałam do stron, które podawałyście a i tak nie czuję się pewnie co wybrać. Wstępnie myślałam o chińskich i wkładach bambusowych.

Dzięki Dziewczyny za słowa otuchy💐 mąż w końcu zlitował się nade mną i krócej dziś był w pracy, żeby mnie odciążyć i zająć się naszym płaczkiem. Gabryś niestety leci na przeciwbólowych, nic nie je poza cyckiem, idą mu 4 i 3 zarówno na górze, jak i na dole, na dole chyba też 5tki. Jak dotąd przebiła się tylko jedna 4 i to malutko, nie wiem kiedy skonczy się ten koszmar, na pewno nieprędko.

Agacias, Aniami, Zori no to się rozumiemy, jest cięzko, ale czego się nie robi dla bobasów, żeby im ulżyć, nie?
Aa jeszcze Gab ostatnio rozciął powiekę jak bawiliśmy się w ganianego, tak wyrżnął w nasze łóżko pechowo. Na szczęście nie jakoś poważnie, lepiej wygląda niż wczoraj.

Gdyby jutro mi się nie udało napisać już dziś najlepsze życzenia dla jutrzejszych roczniaków:
Cosik, Ajtra, Ewka, Jawjola niech Wasze kochane Cudeńka rosną zdrowo i szczęśliwie, samych dobrych ludzi na ich drodze i duuużo miłości😚🎂🎈🎊🎉

Sporo z nas imprezuje w najbliższą sobotę, my także, bo przełożyliśmy z poprzedniej soboty przez przeziębienie małego. U nas też nie będzie kilku osób, ale jakoś się tym za bardzo nie przejmuję. Jubilat najważniejszy😊
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 20:44   #892
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Też lubię prac. Kiedyś zrobiłam.tak, ze pranie było jak dzieciaki wychodziły wszystkie ubrania. O matko ile to było pralek. Teraz piore na bieżąco.

Ekotuptusie u nas się łatwo zakładają. Mamy bawełniane.

Ewka na urodzinach będą same najwaznieksze osoby. Nie ma co się smuci. I Wszystkiego najlepszego dla synka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 20:45   #893
Ajtra
Raczkowanie
 
Avatar Ajtra
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cześć

Ale Wam zazdroszczę jedzących dzieciaczków, u nas kumulacja wybredności mojej i męża a jeszcze przez to choróbsko dwa dni wisiała tylko na cycu, nic więcej nie chciała jeść i mam wrażenie, że przygodę z innym jedzeniem zaczynamy przez to praktycznie od początku ważyła nieco ponad 8 kg, ale schudła, za tydzień będziemy mieć bilans i trochę się boję komentarza odnośnie wagi, ale przecież na siłę jej nie wepchnę do gardła (bo do buzi może i się uda, chociaż to nic nie da...)

Miałam coś odpisać, ale mi się pokasowało ogólnie współczuję chorującym i ząbkującym, dużo siły jubilatom wszystkiego naj naj u nas już jutro i nie chce mi się wierzyć, że rok temu chodziłam z takim wielkim brzuchem, a teraz "brzuch" już prawie sam chodzi. A roczek robimy skromny w sobotę, w sumie dobrze, że będzie mało osób, bo córa jest dopiero co po chorobie a i mnie to wszystko sporo sił kosztowało

A i do nas jutro mają przyjść ekotuptusie, ciekawa jestem, jak długo się utrzymają na nogach

Jeszcze mam pytanie - jakiej pasty do zębów używają Wasze dzieciaczki? Moja ma Laverę truskawkową, ale chciałabym zmienić już na coś z fluorem i się zastanawiam, którą wybrać.
Ajtra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 20:58   #894
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Aniamii, na borelioze nie ma szczepionki. Co do odkleszczowego zapalenia mózgu to piszą, żeby zacząć w zimie, żeby zdążyć z 2 podstawowymi dawkami przed sezonem aktywności kleszczy. Ale warto zacząć w każdym momencie, bo już 1 dawka w dużym stopniu chroni. Ja chcę w pierwszej kolejności skończyć schematy zaczete (czyli Prevenar, Bexsero, Nimenrix, ospa i mmr) i wtedy zaszczepić tym, najchętniej jeszcze przed przypominającą dawką hexy, która jest 16-18mc. Ale to się wszystko okaże, bo Młoda idzie do żłobka i jak zacznie chorować, to jej nie zaszczepie.

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Aniamii, na borelioze nie ma szczepionki. Co do odkleszczowego zapalenia mózgu to piszą, żeby zacząć w zimie, żeby zdążyć z 2 podstawowymi dawkami przed sezonem aktywności kleszczy. Ale warto zacząć w każdym momencie, bo już 1 dawka w dużym stopniu chroni. Ja chcę w pierwszej kolejności skończyć schematy zaczete (czyli Prevenar, Bexsero, Nimenrix, ospa i mmr) i wtedy zaszczepić tym, najchętniej jeszcze przed przypominającą dawką hexy, która jest 16-18mc. Ale to się wszystko okaże, bo Młoda idzie do żłobka i jak zacznie chorować, to jej nie zaszczepie.

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Ajtra, u nas Baby Brush - dostępna w Superpharm
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 21:01   #895
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Podziwiam robienie prania to moja absolutnie ulubiona czynność. Nie wyobrażam sobie nie mieć pralki marzy mi się suszarka bębnowa jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Suszarkę bebnowa mam też do dyspozycji, i duże pomieszczenie do suszenia na sznurkach, więc w domu mi nic nie wisi. W jeden dzien mam ogarnięte całe brudki z tygodnia

My mamy pastę elmex dla dzieci
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 21:11   #896
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Mieliśmy Jack'n'Jill a teraz Ziaja z bobrem Eugeniuszem. Jak się skończy Ziaja to chyba wrócę do Jack'n'Jill, bo ewidentnie młodemu lepiej smak leżał i chętniej pozwalał sobie myć zęby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 21:20   #897
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ajtra pastę mamy ta samo co Wy. Na razie nie zmieniam, bo nawet połowy nie zużyła. Dobrze ze jest u Was lepiej.

Syn dziś czestowal córkę czekoladowymi kulkami (dostaje je od święta, bo ogólnie za słodkim nie przepada, ale ma czasem.takie zachcianki).
Cos cicho nagle zrobiło się w pokoju, a to źle wróży, więc idę i co widzę. Siedzą i jedzą. Młoda się odwraca, buzia brudna i uśmiechnięta.
Chociaz wie, ze ma jej nic nie dawać do jedzenia. To stwierdził, ze bardzo chciała i sama sobie wziela...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 21:20   #898
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Podziwiam robienie prania to moja absolutnie ulubiona czynność. Nie wyobrażam sobie nie mieć pralki marzy mi się suszarka bębnowa jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oooo to jest moje marzenie, zaraz po zmywarce powoli męża namawiam, na któryś z dwóch sprzętów
Nikopoia dziękuję za życzenia trzymam kciuki żeby Gabrysiowi się szybko ząbki przebily
Dużo z nas widzę ma imprezkę w tą sobotę. U nas będzie tak koło 18 osób, mam nadzieję, że wszyscy dopiszą. Zdrówka dla pozostałych solenizatów tudzież jubilatów bo nie wiem które poprawne 🤷☠♀️
Matko kiedy to zleciało... jutro o 6.10 mój najmłodszy gnomek kończy roczek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 21:36   #899
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Bonjourbelle śmiesznie z ta pralka, ale to pewnie tylko nam sie tak wydaje i wystarczy się przestawić. W sumie jak byłam kiedyś u siostry w Monachium to też tak mieli.

Cay niestety ta przychodnią jest tragiczna i zapisują tylko na 1 termin. Ostatnio się o to z nimi poklocilam. Ale nic nie dało. I dzięki za info.

Ja też nic nie kumam z tych pieluch wielorazowych, jak was czytam to nie mam pojęcia o czym mowicie 😉

Ale duży rozstrzal wagowy między naszymi maluchami. My wpadamy gdzieś w środek, nie wiem dokładnie ile waży ale po ostatnim wazeniu obstawiam 10.5.

Nikopoia współczuję takiego zabkowania i wypadku. Dobrze że nic poważnego się nie stało bo to takie wrażliwe miejsce. I dziękujemy za zyczenia 😙

Zori, agaciaaas oby zeby wyszlt w miare sprawnie. I mam nadzieje ze i nas tez pojdzie szybko.

Cooosik a charaktery tez dziewczyny maja rozne?

Nie wierzę że mój maluszek już jest roczniakiem 😳 mam mieszane uczucia- z jednej strony radość,a z drugiej taki trochę smutek ze ten czas już minął. Rok temu ok północy obudziły mnie skurcze, za chwilę odeszły wody. Nie zapomnę tego uczucia niepokoju o przebieg porodu, o to żeby z mała było ok i strachu przed tym jak poradzimy sobie jako rodzice. Ale starałam się być bardzo spokojna i jeszcze męża uspokajalam i kazałam mu zrobić sobie kanapki na porodowke. Bo on natychmiast chciał jechac 😊 Mimo że poród był bardzo ciężki i dlugi to było warto! Niestety jutrzejszy dzień popsuła nam choroba malej, od wczoraj ma katar i temperaturę 😭 a tak się cieszyłam że w święta się nic nie rozwinelo 🙁 zobaczymy co będzie, urodzinki robimy w niedzielę więc zdecydujemy pewnie w piątek czy przełożyć.
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 21:38   #900
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cosik jubilat w urodziny, solenizant w imieniny😁
To Iga też ranny ptaszek, jak Gabryś, bo ten wylazł punkt 6.00 rano😊

Zori haha ale Heli się poszczęściło 😁

Pastę mamy bez fluoru azeta bio jabłkową, potem pewnie kupię elmex.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-14 21:21:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.