Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3 - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-09, 21:44   #901
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

A i zapomniałam, oczywiście wszystkiego najlepszego dla naszych jutrzejszych rowiesnikow😘 dziewczyny musimy się jutro trzymać, mimo ze łezka się sama w oku kręci 😊

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Podobno z tym podziałem na solenizanta i jubilata to błędnie powtarzany i nieprawidłowy podzial 😉 ale ja też tak mówię.

Cooos_ik to z samego rana Igusia wyskoczyla 🙂 miałaś cały dzień już na jej poznawanie 😊 my się poznalysmy dopiero o 18.40😉
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 21:59   #902
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez cooos_ik Pokaż wiadomość
Oooo to jest moje marzenie, zaraz po zmywarce powoli męża namawiam, na któryś z dwóch sprzętów
Nikopoia dziękuję za życzenia trzymam kciuki żeby Gabrysiowi się szybko ząbki przebily
Dużo z nas widzę ma imprezkę w tą sobotę. U nas będzie tak koło 18 osób, mam nadzieję, że wszyscy dopiszą. Zdrówka dla pozostałych solenizatów tudzież jubilatów bo nie wiem które poprawne 🤷♀️
Matko kiedy to zleciało... jutro o 6.10 mój najmłodszy gnomek kończy roczek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojj zmywarka to raz moja miłość. Nigdy nie miałam. Dopiero teraz jak jestem na swoim. Może kiedyś, jak będziemy mieli inne mieszkanie, większe, to się zorganizuje suszarkę jeszcze.


Kurcze, przez to szczepienie dzisiaj jakas taka nieogarnieta jestem.

Wszystkiego najlepszego dla kolejnych roczniakow spełnienia wszystkich marzeń, zdrowia i słoneczka na każdy dzień

Nikopoia, trzymaj się dzielnie kochana ️ bardzo współczuję Gabrysiowi, wysyłany mu z Kluskiem miliony caluskow i przytulaskow,
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Im
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska

Edytowane przez Majaaaaa
Czas edycji: 2019-01-09 o 22:04
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 22:02   #903
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Jawjola racja😊

Solenizant a jubilat – kiedy można którego użyć?
Solenizant to ktoś, kto ma danego dnia imieniny lub urodziny. Jubilat to ktoś, kto obchodzi jubileusz. Pięciolatek zdmuchujący świeczki na swoim torcie urodzinowym na pewno nie jest jubilatem. Nie są też jubilatami ani solenizantami górnicy w dniu 4 grudnia (Barbórka) ani nauczyciele w Dniu Edukacji Narodowej.
Mirosław Bańko (sjp.pwn.pl)
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 22:21   #904
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

W temacie pralek to nie wiem czy bym tak umiała prac w takiej ogólnoużytkowej, jakoś tak wydaje mi się to mało higieniczne, przecież nie wszystkie bakterie, a już na pewno grzyby nie giną w 60 stopniach. Jakoś miałabym opory prac np. ubranka dziecka mając świadomość, że ktoś chwile temu prał tam swoje gacie Ale ja jestem skrzywiona pod tym względem.

Suszarka to tez moje marzenie Zmywarkę miałam na studiach, teraz mam męża

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:19 ----------

Ach, i najlepsze życzenia dla roczniaków!
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 23:01   #905
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia dzięki za info z sjp. Już miałam szukać, bo też się ostatnio zastanawiałam. Człowiek uczy się całe życie

Ja bez zmywarki nie wyobrażam sobie życia. Suszarkę mam od wakacji i też ją wielbię, ale ja jestem dziwna i brakuje mi wieszania prania. Suszarkę kupiliśmy głównie ze względu na brak miejsca na stojąca tradycyjną suszarkę wiecznie rozłożoną. No i mimo że to lubię to jednak wieszanie zajmuje sporo czasu. No i schnięcie też, a tak w ok 3 godzinki mam gotowy czysty ciuch.

Coosik, Ajtra, Ewka, Jawjola naaaaajlepsze życzenia solenizantom! Samych radości i cudownych chwil.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 23:16   #906
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cay przed praniem włączam sobie program autoclean w wysokiej temp
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 23:52   #907
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

A, no to zmienia postać rzeczy
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-10, 08:16   #908
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
W temacie pralek to nie wiem czy bym tak umiała prac w takiej ogólnoużytkowej, jakoś tak wydaje mi się to mało higieniczne, przecież nie wszystkie bakterie, a już na pewno grzyby nie giną w 60 stopniach. Jakoś miałabym opory prac np. ubranka dziecka mając świadomość, że ktoś chwile temu prał tam swoje gacie Ale ja jestem skrzywiona pod tym względem.

Suszarka to tez moje marzenie Zmywarkę miałam na studiach, teraz mam męża

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:19 ----------

Ach, i najlepsze życzenia dla roczniaków!
na odwrót, bakterie w formie przetrwalnikowej są w stanie przetrwać nawet krótkotrwałe gotowanie, natomiast zarodniki grzybów są wrażliwe, z reguły można je zabić nawet suszarką do włosów z gorącym nawiewem.
Ja też bym nie chciała prać z obcymi ludźmi w tej samej pralce, autoclean nie do końca mnie satysfakcjonuje. Ale lepiej z tego skorzystać niż nie.


Dzięki Dziewczyny dziś kolejny dzień marudzenia, byle do... do kiedy?😂
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 09:01   #909
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Jawjola Wszystkiego Najlepszego dla córeczki

Cooosik wszystkiego Najlepszego dla córeczki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Ja mam szafkę pod zmywarkę, a zmywarki brak kupujemy od jakiś 5 lat 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 09:05   #910
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Wszystkiego najlepszego dla dzisiejszych solenizantów

bonjourbelle ciekawe rozwiązanie z tą pralką ja w sumie też piorę raz w tygodniu, ale czasami zdarzy się awaria np. wymioty i trzeba prać natychmiast.

cooos_ik ja też marzę o zmywarce, ale w naszym mieszkaniu niestety nie ma miejsca.

Współczuję ząbkowania. U nas na razie chwila przerwy. Czwórki powoli zaczynają wychodzić, ale to dopiero początki małej na razie nie dokuczają zbyt mocno.

W ogóle moje dziecko ma dzisiaj jakiś dzień przytulania. Co chwilę do mnie przychodzi i wyciąga rączki żeby ją wziąć A rano to mi prawie usnęła podczas drapania po pleckach
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 09:21   #911
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez nikopoia Pokaż wiadomość
na odwrót, bakterie w formie przetrwalnikowej są w stanie przetrwać nawet krótkotrwałe gotowanie, natomiast zarodniki grzybów są wrażliwe, z reguły można je zabić nawet suszarką do włosów z gorącym nawiewem.
Ja też bym nie chciała prać z obcymi ludźmi w tej samej pralce, autoclean nie do końca mnie satysfakcjonuje. Ale lepiej z tego skorzystać niż nie.


Dzięki Dziewczyny dziś kolejny dzień marudzenia, byle do... do kiedy?😂

Ale form przetrwalnikowych bakterii nikt raczej w gaciach nie ma A grzyby i owszem. I watpie, żeby wszystkie ginęły tak łatwo - znane mi są przypadki całych rodzin, które miały grzybice pachwin, bo prały w jednej pralce z 90-letnią zagrzybiałą babcią. Także ten.
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-10, 10:06   #912
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Ale form przetrwalnikowych bakterii nikt raczej w gaciach nie ma A grzyby i owszem. I watpie, żeby wszystkie ginęły tak łatwo - znane mi są przypadki całych rodzin, które miały grzybice pachwin, bo prały w jednej pralce z 90-letnią zagrzybiałą babcią. Także ten.
o fak... no racja

Zmywarki doczekałam się teraz przy remoncie, dla mnie to ogromne ułatwienie.

A jeszcze co do prania Bonjourbelle, idealnie nie jest, ale zrobiłabym dokładnie tak jak Ty. Nie ma co inwestować w wynajmowane mieszkanie, kupiłabym pralkę dopiero do własnego.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 10:08   #913
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Na szczęście nie mamy problemów z tytułu wspólnego prania. Pralka jest zawsze zostawiana otwarta, sąsiedzi też używają auto czyszczenia (widziałam), ja piore pościele i ręczniki na 90 st, dopiero potem nasze gacie i ubrania. Także myślę że jest ok. Trzeba się dostosować, prawie całą szwajcaria tak żyje

A do siebie na bank kupimy z pralka, gdybyśmy tu kupowali. Decyzja jeszcze nie jest podjęta. Nadal zdarza się nam mówić o domu w Polsce

Edytowane przez bonjourbelle
Czas edycji: 2019-01-10 o 10:10
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 10:14   #914
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Hej trochę mnie nie było.

Przede wszystkim wszystkiego najlepszego roczniakom niech świat będzie dla nich życzliwy, ludzie dobrzy, a bliscy zawsze obok.

U nas roczek (impreza) zaczął się od wizyty w szpitalu. Mały miał zapalenie krtani, dostał sterydy, inhalacje i przy okazji wyjaśniło się, skąd te histerie w nocy. Ale mimo choroby na swoje imprezie humorek miał bardzo dobry. W ogóle impreza wyszła dokładnie tak, jak chciałam

Jesteśmy po bilansie. Mały ma 77 cm i waży 9,5 kg. Ze szczepieniem jeszcze czekamy, żeby po tym zapaleniu krtani był na pewno zdrowy i w pełni sił.

Ja z kolei mam spadek mocy i nastroju, pewnie stąd moje nieudzielanie się na forum. Czuję, że nic nie ogarniam i że sobie nie radzę cierpliwość też ostatnio nie jest moja mocną stroną


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 10:25   #915
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Kurcze emeczka, zdrówka dla małego.

Myślę że się naprawdę nieźle póki co trzymamy. Raz katar jak miała 2 miesiące i teraz katar jednodniowy. Oby tak dalej

Nikopoia mi ciężko sobie wyobrazić wielopieluchowanie bez Facebooka. Kopalnia wiedzy i porad, naprawdę. Ale rozumiem że nie chcesz zakładać

U mnie zmywarka była w domu rodzinnym, na studiach tez, więc jak robiliśmy wspólną kuchnie to musiało się znaleźć dla niej miejsce
Nie wiem czy Wam mówiłam, ale po zmianie pralki i kupnie zmywarki mamy niższe rachunki za wode o 40%.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 10:38   #916
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

My nawet nie chodziliśmy oglądać mieszkan bez zmywarek must have w domu!

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Emeczka dużo zdrówka i siły też mam takie spadki ostatnio, minie jak mały się lepiej poczuje

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

A w ogóle to mojemu dziecku się coś przestawiło i chodzi od wczoraj spać co dwie godziny w sensie dwie godziny aktywności ma i potem śpi ok 1-1,5 h
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 10:43   #917
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Bonjourbelle na razie on czuje się dobrze, a ja nadal słabo ale wiem, że przejdzie. Musi.

Rozmawialyscie jeszcze o jadłospisach. U nas nieźle chyba, o ile nośnikiem jest bułka

Czyli śniadanie 1: kanapki (dziś z jajkiem i awokado; cała bułka, całe jajo, ćwierć awokado plus na deser trochę pomarańczy) albo kaszka jaglana/ kus kus/ inna (podana na kromkach z bułki )

Śniadanie 2: owoce albo jogurt (często podane na bułce, ale nie zawsze). Albo tubka owocowa

Obiad: dziś Kasza orkiszowa z warzywami i oliwą. Zapewne podam ja na bułce

Podwieczorek (bywa): mały sloiczek albo jakiś owoc

Kolacja: kanapki, dziś z masłem orzechowym i bananem.

Bez bułki mogę zapomnieć o tym, że Dzieć zje. Bułka jest u nas jadalnym widelcem i łyżką


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

A. Do tego pierś 2-4 razy dziennie. Nadal w nocy nie karmimy i jest progres - mały dziś spał w swoim łóżeczku do 5:00. Spałby pewnie dłużej, ale go obudziłam

Edit. I chyba syn sam się odstawił od smoka. Po prostu zaczął wypluwać, a zasypia albo leżąc obok mnie, albo na moich rękach. Chyba wykorzystam ten moment.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.

Edytowane przez emeczka
Czas edycji: 2019-01-10 o 10:46
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 10:46   #918
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzień dobry

Cosik, Ajtra, Ewka, Jawjola najlepsze życzenia dla Waszych roczniaków! Niech rosną zdrowo i będą dla Was niewyczerpanym źródłem radości

Emeczka, super, że mimo choroby, Tymek dobrze się bawił na swojej imprezce cieszę się, że wszystko się udało. Co do spadku formy, też ostatnio mam poczucie, że nie ogarniam i jestem beznadziejną matką. Trzeba przetrwać

Przed chwilą przyjechał kurier (jaki przyyyyystoooojny ) i mam już nasze ekotuptusie. Nie wiem czy nie będą za małe nie mam jak sprawdzić, bo Twixy są z mężem na spacerze. A marudzą dzisiaj tak, że uszy więdną od rana modlę się o cierpliwość

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 10:47   #919
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
Hej trochę mnie nie było.

Przede wszystkim wszystkiego najlepszego roczniakom niech świat będzie dla nich życzliwy, ludzie dobrzy, a bliscy zawsze obok.

U nas roczek (impreza) zaczął się od wizyty w szpitalu. Mały miał zapalenie krtani, dostał sterydy, inhalacje i przy okazji wyjaśniło się, skąd te histerie w nocy. Ale mimo choroby na swoje imprezie humorek miał bardzo dobry. W ogóle impreza wyszła dokładnie tak, jak chciałam

Jesteśmy po bilansie. Mały ma 77 cm i waży 9,5 kg. Ze szczepieniem jeszcze czekamy, żeby po tym zapaleniu krtani był na pewno zdrowy i w pełni sił.

Ja z kolei mam spadek mocy i nastroju, pewnie stąd moje nieudzielanie się na forum. Czuję, że nic nie ogarniam i że sobie nie radzę cierpliwość też ostatnio nie jest moja mocną stroną


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cieszę się, że roczek się udał. U nas też było zapalenie krtani. Zdrówka i lepszego samopoczucia życzę.


Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Kurcze emeczka, zdrówka dla małego.

Myślę że się naprawdę nieźle póki co trzymamy. Raz katar jak miała 2 miesiące i teraz katar jednodniowy. Oby tak dalej

Nikopoia mi ciężko sobie wyobrazić wielopieluchowanie bez Facebooka. Kopalnia wiedzy i porad, naprawdę. Ale rozumiem że nie chcesz zakładać

U mnie zmywarka była w domu rodzinnym, na studiach tez, więc jak robiliśmy wspólną kuchnie to musiało się znaleźć dla niej miejsce
Nie wiem czy Wam mówiłam, ale po zmianie pralki i kupnie zmywarki mamy niższe rachunki za wode o 40%.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dokładnie, ja też zawsze wszystko sprawdzam na grupie fb odnośnie wielo.


Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
Bonjourbelle na razie on czuje się dobrze, a ja nadal słabo ale wiem, że przejdzie. Musi.

Rozmawialyscie jeszcze o jadłospisach. U nas nieźle chyba, o ile nośnikiem jest bułka

Czyli śniadanie 1: kanapki (dziś z jajkiem i awokado; cała bułka, całe jajo, ćwierć awokado plus na deser trochę pomarańczy) albo kaszka jaglana/ kus kus/ inna (podana na kromkach z bułki )

Śniadanie 2: owoce albo jogurt (często podane na bułce, ale nie zawsze). Albo tubka owocowa

Obiad: dziś Kasza orkiszowa z warzywami i oliwą. Zapewne podam ja na bułce

Podwieczorek (bywa): mały sloiczek albo jakiś owoc

Kolacja: kanapki, dziś z masłem orzechowym i bananem.

Bez bułki mogę zapomnieć o tym, że Dzieć zje. Bułka jest u nas jadalnym widelcem i łyżką


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

A. Do tego pierś 2-4 razy dziennie. Nadal w nocy nie karmimy i jest progres - mały dziś spał w swoim łóżeczku do 5:00. Spałby pewnie dłużej, ale go obudziłam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rozwalasz mnie tym chlebem/bułą
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-10, 12:30   #920
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Emeczka, ale Tymek dużo zajada no i ta bułka

Prawy Twix śpi już 2,5 godziny godzinę na spacerze i 1,5 w wózku. No nie wierzę.

Przymierzałam butki Lewemu Twixowi i pasują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 12:33   #921
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Amparo jakie wzięłaś?

Moje dziecko od świąt jest takie calusne dostajemy z TŻ buziaki cały czas, ale też wszystkie pluszaki dostają, ludziki z Duplo, Mikolaj z książeczki świątecznej, nawet nasz pies raz dostał
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.



Edytowane przez Majka1503
Czas edycji: 2019-01-10 o 12:35
Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 12:34   #922
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Jawjola- charaktery też mają różne. Pierwsza to typowa Zuzia, rozrabiaka jakich mało, bardzo odważna i towarzyska, nie lubi się przytulać od zawsze. Druga córka, młodsza to typowy przytulasek, mega spokojna i wesoła. Bardzo się różnią zdrówka dla coreczki
Zdrówka również dla dzisiejszych bobaski. Dziękuję w imieniu Iguni za życzenia, zdrowie super by się przydało bo jak pisałam na grupie młoda ma zapalenie uszu, obustronne. Nie za dobrze je znosi
Co do zmywarki to ja Nie wiem co mną kierowało jak robiliśmy kuchnie 4 lata temu żeby jej nie kupować, teraz jak jest nas czwórka to by się taaaak przydała A nie mam jak jej wstawić bo musiałabym blat nowy kupować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 13:45   #923
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Mówię do męża poczytaj Twixom, ja coś zjem. I co czyta? Harry Potter i Insygnia Śmierci także ten...

Majka jedne wzięłam bawełniane, drugie skorkowe, bo bawełnianych mieli tylko jedną parę. Wrzucę zdjęcie na fb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 14:03   #924
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dziekujemy wszystkim za życzenia 😘 najwazniejsze zdrowie i oby to zyczenie sie spelnilo.

Amparo jak się twixom podoba to niech czyta, a co tam 🙂😉

Emeczka ale się uśmiałam, to Tymek niezły agent z tym jedzeniem wszystkiego na bułce 😂 tak samo jak Twix z niejedzeniem zielonego 🤣

Też dołączam do teamu spadku formy, poczucie braku kontroli i wyczerpujące się pokłady cierpliwości prowadzą do ogólnego poczucia beznadziei. No ale na pewno minie dziewczyny, tego się musimy trzymac🙂 ja zawsze odzywam jak mam więcej pomocy i wtedy nabieram sił na przyszłość 😉 choć niestety w ciągu tygodnia jestem sama, więc i fizycznie i psychicznie człowiek wykonczony.

Zori kup zmywarkę koniecznie, zobaczysz ile czasu i wody zaoszczędzisz.

Kurcze tak kusicie tym fb że chyba w końcu muszę założyć. Opieram się ale coraz więcej rzeczy tylko tam można znalezc. Ehh jak tu żyć 😉
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 15:04   #925
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Najleszego dla kolejnych roczniakow!

U nas pasta do zebow z Altery. Ilosc fluoru sie zgadza, wiec nie zmieniam. A ile nakładanie pasty? U nas juz 8 zebow, ale nadam nakładam pasty w ilosci jak ziarnko ryzu, nie wiem od kiedy mozna dac wiecej.

Ostatnio wazylam Filipa to mniej wiecej 11kg wazy, a wysoki jest na ok90 cm. Za dwa tygodnie ide na bilans to poznam dokładna wage.

Kocham swoja pralke, ale jak Bonjourbelle piszesz, ze jest duza suszarnia plus bębenowa suszarka to raz dwa sie machnie i na tydzien spokoj. Calkiem fajne rozwiązanie.
A swoja zmywarke jeszcze bardziej kocham nic pralke

Cay przeprazilas mnie tymi grzybami!

Jejku co piszecie to przed urodzinami lub w dniu Wasze dzieci sie rozchorowuja i to tak powaznie! Zdrowia dla Waszych maluchow! To swojego chyba przez tydzien pod kloszem bede trzymac.

Emeczka gratuluje odrzucenia smoka! Super


Widze, ze nie tylko u mnie spadek formy. Nic mi nie wychodzi, wszystko leci z rak, totalny brak energii, cierpliwosci zero, wszystkiego sie czepiam i krzyczę na tz. Zastanawiam sie czy szybciej tsh nie zrobic, bo zachowuje sie jak opętana.

Ja kupilam butki z Lidla skórzane, ale dobrze, ze nie zamawialam innych. Filip krzywi caly czas prawa nóżkę, wiec zostawiam go w skarpetkach i czekam na konsultacje z fizjo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 16:12   #926
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja się już pogodziłam z tym, że mam mącznego chłopaka . Chcę, niech je. Je ogromnie dużo, ale w ciągu 3 miesięcy przybrał 500 gramów i jest bardzo szczupły. Jakbym miała taka przemianę materii, byłabym szczęśliwym człowiekiem z piękną figura

Tymek dziś gania cały dzień przy meblach. Próbuje też puszczać się mebli i łapać się mnie. Chyba niedługo pójdzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

A w ogóle mamy śnieg padający przez cały dzień. Kocham białą zimę całym swoim sercem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 16:13   #927
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Emeczka u nas też wreszcie biało uwielbiam zime tak jak Ty! Ulubiona pora roku.marzę o wycieczce do Laponii ale bobas jeszcze za mały
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 19:38   #928
Ajtra
Raczkowanie
 
Avatar Ajtra
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzięki dziewczyny za życzenia w imieniu solenizantki

I za odpowiedzi odnośnie past do zębów - u nas 7 zębów i nakładam cały czas ziarenko ryżu, jak zmienię na fluorową, to też będę tyle nakładać.
Ajtra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 20:24   #929
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Emeczka, zazdroszczę że maluch zaczyna sam zasypiac. Mój zasypia albo przy cycu albo w wózku. Trwa to od 20 min do godziny. W nocy cycujemy wiele razy w ciągu dnia 3/4 razy. Co do past to my mamy ziaje bez fluoru i lavere ske ta druga ewidentnie młodemu nie leży. Jak ziaja się skończy to kupuje Elmex z fluorem. Dziękujemy za życzenia urodzinowe. Oj tak czas leci szybciutenko. Rok temu zapewne wisialam z młodym na cycu i martwiłam się czy będę w stanie go karmić piersią no i nie dowierzalam że jest już z nami. A dziś biega za mną, bawi się w chowanego, wola mama, cieszy się na mój widok. Tak strasznie go kocham. Wspaniałe jest być mama. Zmieniając temat to moja mama dzisiaj została z młodym na 5 godzin. Jak wychodzilam to był jeden wielki płacz. Ale potem babcia dała radę, młody ładnie zjadł, uspala go tylko trochę za dużo mu dała chrupkow kukurydzianych i chyba jak będzie przyjeżdżać to wszystkie tego typu rzeczy schowam... A co do roczku to macie rację. Solenizant najważniejszy a goście będą ci najważniejsi zdrówka dla chorujacych i najlepsze życzenia dla dzisiejszych i jutrzejszych roczniakow i dla was mamy bo to dzięki wam maluchy są na świecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 20:29   #930
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

A jak usypiacie dzieci to wtedy gdy przyjdzie określona pora/godzina, czy jak już widać po dziecku wyraźnie ze jest zmęczone?
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-14 21:21:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:17.