Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3 - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-05, 06:25   #2071
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

U nas też dziś straszny wiatr

Cay ja zamierzam szczepic na odkleszczowe zapalenie (dziecko i sievoe). Będę o tym gadać z pediatra jak pójdę na 2 dawkę mmr.

Maja podasz przepis na pulpety?

Ja dziś robie łososia że szpinakiem, albo pieczony będzie albo z sosem śmietanowym. Albo pieczony i polany sosem

Właśnie byłam sprawdzać czy dziecko moje żyje bo śpi od 22 bez pobudki.
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 06:56   #2072
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
U nas też dziś straszny wiatr

Cay ja zamierzam szczepic na odkleszczowe zapalenie (dziecko i sievoe). Będę o tym gadać z pediatra jak pójdę na 2 dawkę mmr.

Maja podasz przepis na pulpety?

Ja dziś robie łososia że szpinakiem, albo pieczony będzie albo z sosem śmietanowym. Albo pieczony i polany sosem

Właśnie byłam sprawdzać czy dziecko moje żyje bo śpi od 22 bez pobudki.
Zmielilam pojedyncza pierś z kurczaka razem z połową małej cebulki i natka pietruszki. Do tego jajo, trochę bułki tartej albo zwykłej namoczonej w mleku, trochę pieprzu i ja dodałam trochę soli, bo kurczak bez soli jest oblesny. Ukulalam małe kuleczki, obtoczylam w mące i ugotowalam w bulionie bo mi rosół został trochę ostatnio. Ale można w wodzie po prostu.

A jak robisz łososia że szpinakiem? Bo może też zrobię, zamiast tych pulpetow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 07:00   #2073
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

U nas dziś na śniadanie 2 placki takie właśnie wielkości łyżki - posmarowane serkiem białym i odrobiną miodu.

Wczoraj na obiad robilam burgery z dorsza z alaantkowe i wyszły naprawdę pyszne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 08:28   #2074
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ewka szczerze to sie nie przejmuje jak ktos patrzy na histerie mojego dziecka. Krzywdy mu nie robie, wiec nie mam sie czego wstydzić, a wiem, ze jeszcze bedzie gorsza jazda takze trzeba sie przyzwyczaic

_toja wrzucilas te buciki z zalando, weszlam zobaczyc i takie piękności tam sa male!

Cay nad tymi szczepionkami jeszcze nie myslalam, teraz skonczylismy Bexero i zastanawiam sie nad Nimenrixem.

Z Alaantkowych ostatnio robilam przepyszne pulpety z dorsza i pulpety z piersi kurczaka w sosie kokosowo-pomidorowym. Obledne! Az tz sam sie nie mogl najesc.

U nas nocki bez zmian w srodku nocy laduje w naszym lozku, bo albo nie da sie odlozyc do lozeczka, albo ja jestem tak zaspana, ze odrazu klade go kolo siebie. Bedzie chyba przebijać sie ostatnia czworka, bo w nocy bardzo czesto sie budzil, a po przeciwbólowym, ktory dalam o 3ciej padl i spal do 8mej.


Edit
Majka pytalas sie o krwiaka na dziasla. Nic sie nie z tym nie robi, trzeba obserwowac i tyle. Za pierwszym razem z dnia na dzien dziąsło zrobilo sie rozowe i wyszedl zabek, licze, ze tym razem tez tak bedzie.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3

Edytowane przez fiolek7317
Czas edycji: 2019-03-05 o 08:33
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 08:56   #2075
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Maja dzięki Łososia zazwyczaj robie tak że go myję, posypuje trochę pieprzem, ziołami, skrapiam cytryna. Potem zawijam we folię i piekę ok 20 - 30 min.
Potem go rozdrabniam widelcem i np wrzycam do sosu, alo taki upieczony sobie je.
Myślałam żeby dać pod łososia szpinak (niemrożony) i tak upiec. Albo zrobię sos śmietanowy ze szpinakiem i poleję tego upieczonego łososia
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 09:09   #2076
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

A jak robię sosy? Dajcie jakieś przepisy. Ja jestem totalnie anty do gotowania. Nie lubię i nie umiem. Niedługo wracam do pracy to będę tam kupować a że mają wytyczne sanepidu także nic niepotrzebnego tam nie ma.

Dzisiejsza noc cała przespala w swoim łóżeczku

Za to wstaje teraz o 6 rano. No i usypialismy się na drzemke z godzinę. Trochę na łóżku ale udało się bez kp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 09:13   #2077
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez _toja Pokaż wiadomość
Zawsze możesz przymierzyć w sklepie i polować na zalando na przykład
https://www.zalando.pl/nike-performa...zes=22,22.5,23
https://www.zalando.pl/nike-performa...zes=22,22.5,23


Ja chyba będę na wiosnę jakieś takie adidadki brać

Ależ cudne! I cena niezła. Wiesz może, czy spełniają te wszystkie kryteria bucika idealnego?




Nie mam pomysłów na śniadania i kolacje dla małego Zawsze jadł rano jakieś płatki, a na kolację kaszkę ale chyba mu zbrzydło, bo nie chce tego już jeść. Czasem robię placki z jabłkami, ale ile można. Kanapki raczej mu nie wchodzą, więcej rozwali niż zje. Parówki zje, ale to samo co z plackami - ile można? nie mam weny i mocy ostatnio. Do tego doszła moja dieta i chyba mnie to wszystko przerasta, rano się z tej okazji poryczałam no to się pożaliłam, wybaczcie.
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-05, 09:19   #2078
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Hejx kupilam filet z dorsza. Czy jak zrobię małemu pulpety to mogę potem resztę zamrozić, takie już gotowe? Bo jest też przepis na AlaAntkowe na chrupiące burgery i nie wiem, czy takie usmazone też potem można mrozic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 09:33   #2079
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Maja myślę, że można.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 09:47   #2080
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

U nas nadal brak apetytu. Chyba już mam takiego niejadka. Parówki już jej się znudziły. Teraz jedyne co w miarę lubi to owoce, makaron z truskawkami.
I chyba przebija nam się pierwsza czwórka. Od kilku nocy bardzo źle śpi.
Majaaaaa ja czasami robię tak, że kładę się obok małej, ona usypia a ja cichutko wychodzę
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 09:57   #2081
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez _toja Pokaż wiadomość
Zawsze możesz przymierzyć w sklepie i polować na zalando na przykład
https://www.zalando.pl/nike-performa...zes=22,22.5,23
https://www.zalando.pl/nike-performa...zes=22,22.5,23


Ja chyba będę na wiosnę jakieś takie adidadki brać
To jest jakieś rozwiązanie

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
amparo, moja tez jeszcze nie chodzi. Mało czego się boi, ale chodzenia się boi

Mam nadzieje, ze macie racje i że to zęby, bo to by oznaczało, że to przejściowe...

W ogóle moje dziecko zawsze odważne, mama jej do niczego nie była potrzebna, ale odkąd chodzi do żłobka, to popołudniami ma totalną mamozę. Nie odstępuje mnie na krok a jak zniknę z pola widzenia to jest histeria...

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

A tak w ogóle, to któraś z Was zamierza szczepić na odkleszczowe zapalenie mózgu i WZW A?


Cytat:
Napisane przez Aniamii Pokaż wiadomość
Amparo mój Marcin jeszcze nie chodzi samodzielnie. Ostatnio jak zostawał z babcią to nauczyła go chodzić za rękę a prosiłam żeby tego nie robiła. W ogóle robiła wiele rzeczy o które prosiłam żeby nie robiła, no bo tak kiedyś się robiło i było dobrze. Mam tylko nadzieję że nie dała mu słodyczy, ale to chyba już do niej dotarło.
Cay jak mam zamiar na odkleszczowe zapalenie mózgu. Ale jeszcze nie miał mmr i jeszcze chciałabym meningokoki. I muszę sobie to rozpisać co jak i kiedy bo w przychodni napewno powiedzą mi że się nie da tak jak chce. A w ogóle szwagierka powiedziała mi że jej pediatra odradza szczepienie przez pół roku po antybiotyku. Słyszała któraś o czymś takim?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To czekamy razem na te pierwsze kroczki. Ostatnio rehabilitantka mówiła, że Twixy są gotowe do chodzenia, ale mają lęk grawitacyjny czy coś uczą mnie cierpliwości te moje dzieci... na siadanie też czekałam i czekałam.

Cytat:
Napisane przez zori86 Pokaż wiadomość
A jak robię sosy? Dajcie jakieś przepisy. Ja jestem totalnie anty do gotowania. Nie lubię i nie umiem. Niedługo wracam do pracy to będę tam kupować a że mają wytyczne sanepidu także nic niepotrzebnego tam nie ma.

Dzisiejsza noc cała przespala w swoim łóżeczku

Za to wstaje teraz o 6 rano. No i usypialismy się na drzemke z godzinę. Trochę na łóżku ale udało się bez kp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Później na fb wrzucę zdjęcia z przepisami na sosy z alaantkowej książki. Nie wiem czy próbowałyscie robić pastę marchewkową, jeśli nie to polecam. Wystarczy ugotować marchew w łupince, uprażyć pestki słonecznika, po ugotowaniu obrać marchew, wrzucić do blendera razem ze slonecznikiem i oliwą. Zblendowaną pastę mieszam z makaronem albo ryżem i obiad gotowy pasta świetnie smakuje z bułką czy chlebem, więc przy okazji może być na kolację przepis oczywiście z alaantków, zdecydowanie mój ulubiony


Cytat:
Napisane przez agaciaaas Pokaż wiadomość
Ależ cudne! I cena niezła. Wiesz może, czy spełniają te wszystkie kryteria bucika idealnego?




Nie mam pomysłów na śniadania i kolacje dla małego Zawsze jadł rano jakieś płatki, a na kolację kaszkę ale chyba mu zbrzydło, bo nie chce tego już jeść. Czasem robię placki z jabłkami, ale ile można. Kanapki raczej mu nie wchodzą, więcej rozwali niż zje. Parówki zje, ale to samo co z plackami - ile można? nie mam weny i mocy ostatnio. Do tego doszła moja dieta i chyba mnie to wszystko przerasta, rano się z tej okazji poryczałam no to się pożaliłam, wybaczcie.
Biedna początki diety cukrzycowej są naprawdę trudne, pamiętam ile się przez to napłakałam, ale z czasem się przyzwyczaisz i będzie lepiej. Na brak pomysłów na posiłki polecam tygodniowe planowanie, raz usiądziesz, przejrzysz przepisy, rozpiszesz, zrobisz zakupy i pójdzie. Osobiście niecierpię sameggo planowania, ale raz się przemęczę i na tydzień spokój.

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Hejx kupilam filet z dorsza. Czy jak zrobię małemu pulpety to mogę potem resztę zamrozić, takie już gotowe? Bo jest też przepis na AlaAntkowe na chrupiące burgery i nie wiem, czy takie usmazone też potem można mrozic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polecam delikatne kuleczki marchewkowe z dorszem z alaantków. Robiłam w niedzielę, pyszne! Twixy jadły jak szalone. Kilka zostało, więc zamroziłam.


U nas też strasznie wieje, spacery nie będzie Nienawidzę wiatru .

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-05, 10:11   #2082
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ampro mi ta pasta marchewkowa bardzo smakowała, za to moje dziecko wzgardzilo wlasnie o tych pulpetach z marchewka pisalam, ze przepyszne.

Agacias wypisze Ci nasze sniadania/kolacje moze cos skorzystasz.
-placki bananowe -same z bananem i maka, z płatkami owsianymi, z kasza manna.
- owsianka
-kasza manna z owocami
-płatki jaglane z owocami/awokado/brokułami
-kasza jaglana z suszonymi owocami/z masłem orzechowem i miodem/ z resztka obiadu
-kanapeczki z roznymi dodatkami
-omlet najczesciej ze szpinakiem i suszonymi pomidorami
-budyn jaglana z bananem
-muffinki jajeczne
-pudding chia kokosowy z fruzelina domowa
- twarog plus tuńczyk z puszki i papryka
To chyba tyle. Wydaje mi sie, ze wszystkie propozycje szybkie i smaczne.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 11:01   #2083
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Fiolek, o widzisz, a Twixy uwielbiają tą pastę

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 11:08   #2084
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzięki za odpowiedzi, lżej mi na sercu Ja moją umówiłam na koniec marca na to szczepienie.


Fiolek, moim zdaniem Nimenrix to koniecznie, tym bardziej, że podróżujecie. A po roku jest tylko jedna dawka.

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

A, i melduję, że histerie nocne są nadal, ale daje sobie zapakować butlę do dzioba. Zje i idzie spać
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 12:33   #2085
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Hej💐
Agacias nie wiedziałam, ze u Ciebie tak się sprawy mają, nie ma mnie na fejsie i tak to wychodzi. Trzymaj się biedna, myślę, ze tak jak Amparo pisze, najlepszym rozwiązaniem będzie planować posiłki na tydzień.Bez tego idzie oszaleć. Co do pomysłów na jedzenie u nas podobny problem, ale dlatego, ze Gabryś większością posiłków gardzi. Na śniadanie u nas zawsze jest owsianka, tylko, że z różnymi owocami.
Ale pulpeciki też lubi, np w sosie pomidorowym.

Zori zależy jaki sos. Jeśli smażę schab, to po wrzuceniu go na rozgrzaną patelnię i "zamknięciu" mięsa wrzucam poszatkowaną cebulę, zalewam wodą żeby przykryć plastry schabu, wrzucam ze 2 listki laurowe, 3 ziela angielskie, sól, pieprz i duszę z godzinkę, pod koniec dodać czosnek. I robi się z tego fajny brązowy sos, nie trzeba zagęszczać mąką, chyba, ze zostało dużo wody, to można.
Dużo sosów można tak zrobić, jeśli masz jakieś mięsko smażone to też można wlać wodę, tak jak wyżej dodać cebulkę i te same przyprawy j.w. + trochę koncentratu pomidorowego (wtedy + lubczyk, bazylia, tymianek czy co tam lubisz). I sos sojowy jest dość słony, ale jest trochę jak ta niezdrowa "magi" tyle że chłopcom można, ale rzadko sojowe rzeczy (chociaż sos jest z fermentowanej soi więc dla chłopców lepiej).
Sos bechamel na bazie którego można zrobić każdy prawie sos (koperkowy, pieczarkowy, chrzanowy, pomidorowy do gołąbków itd): masło+olej, woda+mleko (1:1), 2 łyzki mąki rozrobić z zimną wodą i dodać, jak zacznie się gotować to (jeśli to ma być koperkowy) dodać pocięty koperek, przyprawić wedle gustu (sól, sos sojowy - może być zamiast soli, bo słony, domowa wegeta) i wrzucić ugotowane całe jajka (pycha z ziemniaczkami puree).

Niemal takie same adidaski jak te co _toja zalinkowała kupiliśmy dla Gabrysia w Smyku z cool club za 40 zł w promocji, tylko podeszwa inna.

Dzisiaj mogła być noc marzenie, Gabryś obudził się tylko raz, ale ja nie spałam, bo mnie mleko ciągle zalewało

Agacias, Majka macie niebieskie kokosi składane? Myślę, jakby tego użyc, ogromne to to. Chyba snapi muszę kupić i zakładać jak tetrę, bo jako wkład to trzech Gabrysiów mogłoby w to sikać chyba że je rozetnę na pół i zszyję na maszynie, ale nie wiem... bo dla kolejnego boba moze się przydać cały.

Majka miałam pochwalić się wełną, wrzucam fotki. Nie są specjalnie piękne, chociaż ten beżowy i niebieski lubię, ale kupiłam je naprawdę niedrogo i dzięki temu pewnie kupię jeszcze jakiś. Tkaninowych się obawiam, bo puppi obcierał, więc wszystkie które mamy to dzianina. Ten magabi zielony ma fajne wąskie uszy, w 123 wolałabym węższe.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 12:55   #2086
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Toja buciki super ale w opiniach piszą że nie na wysokie podbicie my niestety musimy mierzyć bo 2 pary na 10 wchodzą mu na stope co do obiadów to super macie pomysły. Ja nie robię jakiś wyszukanych potraw bo nie mam na nie zwyczajnie czasu, dziś zupa brokulowa z makaronem i ryż z kurczakiem i warzywami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 13:36   #2087
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Chciałam tylko powiedzieć że w końcu zklusek dostał trochę maska orzechowego. Zobaczyny czy będzie jakaś reakcja. Nie wiem czemu tak dużo zwlekalam.... Jak po kilku próbach masła orzechowego będzie okej, to będę próbować kakao. Kupię dobra gorzka czekoladę i tak podam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 14:03   #2088
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia boska ta wełna granatowo- beżowy najbardziej mi się podoba. Ja zaczynam myśleć właśnie o powiększeniu stosu i wełnę na lato.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 14:12   #2089
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez amparo27 Pokaż wiadomość
To jest jakieś rozwiązanie







To czekamy razem na te pierwsze kroczki. Ostatnio rehabilitantka mówiła, że Twixy są gotowe do chodzenia, ale mają lęk grawitacyjny czy coś uczą mnie cierpliwości te moje dzieci... na siadanie też czekałam i czekałam.



Później na fb wrzucę zdjęcia z przepisami na sosy z alaantkowej książki. Nie wiem czy próbowałyscie robić pastę marchewkową, jeśli nie to polecam. Wystarczy ugotować marchew w łupince, uprażyć pestki słonecznika, po ugotowaniu obrać marchew, wrzucić do blendera razem ze slonecznikiem i oliwą. Zblendowaną pastę mieszam z makaronem albo ryżem i obiad gotowy pasta świetnie smakuje z bułką czy chlebem, więc przy okazji może być na kolację przepis oczywiście z alaantków, zdecydowanie mój ulubiony




Biedna początki diety cukrzycowej są naprawdę trudne, pamiętam ile się przez to napłakałam, ale z czasem się przyzwyczaisz i będzie lepiej. Na brak pomysłów na posiłki polecam tygodniowe planowanie, raz usiądziesz, przejrzysz przepisy, rozpiszesz, zrobisz zakupy i pójdzie. Osobiście niecierpię sameggo planowania, ale raz się przemęczę i na tydzień spokój.



Polecam delikatne kuleczki marchewkowe z dorszem z alaantków. Robiłam w niedzielę, pyszne! Twixy jadły jak szalone. Kilka zostało, więc zamroziłam.


U nas też strasznie wieje, spacery nie będzie Nienawidzę wiatru .

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Nie ogarnę tygodniowego jadłospisu dla siebie plus dla malego. Kiedyś próbowałam i kiepsko mi szło z jednym...
Cytat:
Napisane przez fiolek7317 Pokaż wiadomość
Ampro mi ta pasta marchewkowa bardzo smakowała, za to moje dziecko wzgardzilo wlasnie o tych pulpetach z marchewka pisalam, ze przepyszne.

Agacias wypisze Ci nasze sniadania/kolacje moze cos skorzystasz.
-placki bananowe -same z bananem i maka, z płatkami owsianymi, z kasza manna.
- owsianka
-kasza manna z owocami
-płatki jaglane z owocami/awokado/brokułami
-kasza jaglana z suszonymi owocami/z masłem orzechowem i miodem/ z resztka obiadu
-kanapeczki z roznymi dodatkami
-omlet najczesciej ze szpinakiem i suszonymi pomidorami
-budyn jaglana z bananem
-muffinki jajeczne
-pudding chia kokosowy z fruzelina domowa
- twarog plus tuńczyk z puszki i papryka
To chyba tyle. Wydaje mi sie, ze wszystkie propozycje szybkie i smaczne.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki kochana, ale jeśli odjąć to co małemu zbrzydlo czyli platki owsiane, jaglane, ryżowe czy mix płatków i wszelkie kaszki plus to czego nie może - mleko, jajko, banan, marchew, awokado.... To prawie nic nie zostało
Cytat:
Napisane przez nikopoia Pokaż wiadomość
Hej
Agacias nie wiedziałam, ze u Ciebie tak się sprawy mają, nie ma mnie na fejsie i tak to wychodzi. Trzymaj się biedna, myślę, ze tak jak Amparo pisze, najlepszym rozwiązaniem będzie planować posiłki na tydzień.Bez tego idzie oszaleć. Co do pomysłów na jedzenie u nas podobny problem, ale dlatego, ze Gabryś większością posiłków gardzi. Na śniadanie u nas zawsze jest owsianka, tylko, że z różnymi owocami.
Ale pulpeciki też lubi, np w sosie pomidorowym.

Zori zależy jaki sos. Jeśli smażę schab, to po wrzuceniu go na rozgrzaną patelnię i "zamknięciu" mięsa wrzucam poszatkowaną cebulę, zalewam wodą żeby przykryć plastry schabu, wrzucam ze 2 listki laurowe, 3 ziela angielskie, sól, pieprz i duszę z godzinkę, pod koniec dodać czosnek. I robi się z tego fajny brązowy sos, nie trzeba zagęszczać mąką, chyba, ze zostało dużo wody, to można.
Dużo sosów można tak zrobić, jeśli masz jakieś mięsko smażone to też można wlać wodę, tak jak wyżej dodać cebulkę i te same przyprawy j.w. + trochę koncentratu pomidorowego (wtedy + lubczyk, bazylia, tymianek czy co tam lubisz). I sos sojowy jest dość słony, ale jest trochę jak ta niezdrowa "magi" tyle że chłopcom można, ale rzadko sojowe rzeczy (chociaż sos jest z fermentowanej soi więc dla chłopców lepiej).
Sos bechamel na bazie którego można zrobić każdy prawie sos (koperkowy, pieczarkowy, chrzanowy, pomidorowy do gołąbków itd): masło+olej, woda+mleko (1:1), 2 łyzki mąki rozrobić z zimną wodą i dodać, jak zacznie się gotować to (jeśli to ma być koperkowy) dodać pocięty koperek, przyprawić wedle gustu (sól, sos sojowy - może być zamiast soli, bo słony, domowa wegeta) i wrzucić ugotowane całe jajka (pycha z ziemniaczkami puree).

Niemal takie same adidaski jak te co _toja zalinkowała kupiliśmy dla Gabrysia w Smyku z cool club za 40 zł w promocji, tylko podeszwa inna.

Dzisiaj mogła być noc marzenie, Gabryś obudził się tylko raz, ale ja nie spałam, bo mnie mleko ciągle zalewało

Agacias, Majka macie niebieskie kokosi składane? Myślę, jakby tego użyc, ogromne to to. Chyba snapi muszę kupić i zakładać jak tetrę, bo jako wkład to trzech Gabrysiów mogłoby w to sikać chyba że je rozetnę na pół i zszyję na maszynie, ale nie wiem... bo dla kolejnego boba moze się przydać cały.

Majka miałam pochwalić się wełną, wrzucam fotki. Nie są specjalnie piękne, chociaż ten beżowy i niebieski lubię, ale kupiłam je naprawdę niedrogo i dzięki temu pewnie kupię jeszcze jakiś. Tkaninowych się obawiam, bo puppi obcierał, więc wszystkie które mamy to dzianina. Ten magabi zielony ma fajne wąskie uszy, w 123 wolałabym węższe.
No tak się sprawy mają, że mam cukrzycę ciążową i przeraża mnie ta cała dieta..
Mam niebieski kokosi, ale tylko dlatego, że kupiłam w zestawie z innymi wkładami. Nie używam bo jest ogromny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-05, 14:15   #2090
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

A jakie on ma wymiary i z ilu warstw?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 14:34   #2091
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Agaciaaas zapomnialam, ze Twoj Maly nie moze jesc wszystkiego. To faktycznie ciezko ustalic mu jadłospis.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 14:48   #2092
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Na pocieszenie zrobiłam sobie zdjęcie swojego pieluchowego stosiku, bo akurat mam wszystko uprane



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez agaciaaas
Czas edycji: 2019-03-05 o 14:50
agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 14:58   #2093
Aniamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 158
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

No właśnie też wydało mi się to dziwne. Tłumaczyła że organizm po antybiotyku jest osłabiony i musi się zregenerować. No ale pół roku...
U nas paskudna pogoda, wiatr i deszcz...
Maja ja też od niedawna zaczęłam delikatnie solić niektóre potrawy (głównie mięso) bo bez soli są takie jałowe że nawet Marcin nie chciał tego jeść. A ze szczyptą soli już zjda.
Też robiłam pulpety z dorsza. Wszystkim smakowały. A jak robiłam to mąż mówił że szkoda takiej dobrej ryby na pulpety a potem nie mógł się nadziwić że takie dobre wyszły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 15:27   #2094
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Agaciaaas piekny stos u mnie puste otulacze plus sterta tetry i wkładów nie byłyby tak fotogeniczne
Zamówiłam dziś taką kieszonkę jak ta w trzecim rzędzie, druga od góry. Bo było na Aliexpress wrzucone trochę kawowych w starym kroju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 15:48   #2095
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ewka788 Pokaż wiadomość
Toja buciki super ale w opiniach piszą że nie na wysokie podbicie my niestety musimy mierzyć bo 2 pary na 10 wchodzą mu na stope co do obiadów to super macie pomysły. Ja nie robię jakiś wyszukanych potraw bo nie mam na nie zwyczajnie czasu, dziś zupa brokulowa z makaronem i ryż z kurczakiem i warzywami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja stawiam na szybkie i proste dania. Czasem brzmią jakby były wyszukane, a w rzeczywistości są banalne w wykonaniu


Agaaaacias, zapomniałam o alergii Małego tak jest znacznie trudniej, nie wiem co doradzić.

Prawy Twix mnie zadziwia. Ma taki apetyt, że nie wierzę na obiad zrobiłam makaron z pesto ze szpinaku, awokado i płatków migdałowych i zjadł swoją porcję, dokończył porcję Lewego i jeszcze musiałam mu dołożyć. Szok! Może nadrobi te 700g do wagi brata. Teraz wcinają cukinię i paprykę. Ciekawe egzemplarze mi się trafiły, wolą warzywa od owoców

Tak z ciekawości, podawałyście maluchom grillowane warzywa? Zastanawiam się czy można

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:11   #2096
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez jawjola Pokaż wiadomość
Cay oby przeszło malej z tym mlekiem w nocy bo się obie umeczycie. A co do histerii z głodu jest to mi nieznany temat, ale podobno człowiek glodny- człowiek zły pewnie za parę dni apetyt oslabnie i wróci do normy.

Majaaa, Majka mam nadzieję że i u was niejedzenie przejdzie w duuuzy apetyt po glodowce. U nas ostatnio nie jest nawet najgorzej.

Widzę że mamy same "charakterne " dzieci na wątku własne zdanie w każdej kwestii musi być. U nas tak samo niestety. I nie wiem jak Ty Fiolek, ale mnie już powoli zaczyna wkurzac wgapianie sie obcych ludzi jak mała akurat tobi aferę.

Ewka niezła cena. Nasze emelki kosztowały 190. Po weekendzie u dziadków stwierdzam że dobry zakup. Dobrze jej się chodzilo. W ogole coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że moje dziecko robi mi na złość z nudów jak jesteśmy same. W weekend cudowne dziecko, uśmiechnięte, bez jekow i histerii...

No i udało nam się dzisiaj wreszcie zaszczepic- mmr. Oby tylko gładko poszlo, bez przygód. A Natalka to duuuza dziewczynka - w ubraniu, bez butow waży 11.300 i mierzy 80-81 cm. Szczepionke dostała już w rękę.

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

U nas w tesco ff juz sporo nowych rzeczy.

Cooos_ik brawa za ogarnięcie towarzystwa i za kroki Igusi

Nikopoia taka parka to musiał być słodki widok
Też dzisiaj szczepiłyśmy się na mmr. Mam nadzieję że wszystko będzie okej mała ma 81cm i waży 8,8km :d
Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Hejx kupilam filet z dorsza. Czy jak zrobię małemu pulpety to mogę potem resztę zamrozić, takie już gotowe? Bo jest też przepis na AlaAntkowe na chrupiące burgery i nie wiem, czy takie usmazone też potem można mrozic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Majaaaa ja mrożę i potem mam gotowe na dzień lenia
Cytat:
Napisane przez agaciaaas Pokaż wiadomość
Na pocieszenie zrobiłam sobie zdjęcie swojego pieluchowego stosiku, bo akurat mam wszystko uprane



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Łał, piękny stosik
Cytat:
Napisane przez amparo27 Pokaż wiadomość
Ja stawiam na szybkie i proste dania. Czasem brzmią jakby były wyszukane, a w rzeczywistości są banalne w wykonaniu


Agaaaacias, zapomniałam o alergii Małego tak jest znacznie trudniej, nie wiem co doradzić.

Prawy Twix mnie zadziwia. Ma taki apetyt, że nie wierzę na obiad zrobiłam makaron z pesto ze szpinaku, awokado i płatków migdałowych i zjadł swoją porcję, dokończył porcję Lewego i jeszcze musiałam mu dołożyć. Szok! Może nadrobi te 700g do wagi brata. Teraz wcinają cukinię i paprykę. Ciekawe egzemplarze mi się trafiły, wolą warzywa od owoców

Tak z ciekawości, podawałyście maluchom grillowane warzywa? Zastanawiam się czy można

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Amparo, nie robiliśmy w ostatnim czasie żadnego grilla, więc nie podawałam, ale myślę, że spokojnie bym to zrobiła.

Dzisiaj miałyśmy wizytę u naszego pediatry I dostałyśmy jednak do suplementowania żelazo. Mam nadzieję, że faktycznie nam pomoże. Znowu siedzę sama bo, TŻ pojechał na konferencję i mam taki średni humor ;/

Małej przebiły się dwie czwórki z góry, ale wciąż rosną i w natarciu są dwie z dołu - ma tak spuchnięte dziąsła, że aż mnie boli na sam widok... I oczywiście historia jest przy tym wielka plus cycusianie całą noc. Już się nie mogę doczekać, aż wyjdą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 17:18   #2097
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
A jakie on ma wymiary i z ilu warstw?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
https://trzye.iai-shop.com/product-p...niebieski.html
49x36cm z 3 warstw, super mięciutki i mięsisty. jest ekstra tylko za duże w każdą stronę, na noc nie bałabym się pewnie założyć, tylko czy zaśnie z pupą do góry chyba poleży do następnego boba i będę spinać snappi, nie mam lepszego pomysłu (ew. pociąć). Dla mniejszego dziecka myślę, ze będą ekstra + snappi.
Ten otulacz wełniany co Ci się podoba, to jest bardziej fiolet niż granat, ale aparat nie uchwycił
Na jaką wełnę się czaisz?😊
Cytat:
Napisane przez agaciaaas Pokaż wiadomość
Na pocieszenie zrobiłam sobie zdjęcie swojego pieluchowego stosiku, bo akurat mam wszystko uprane



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ooo jak pięknie, kolorowo i sprawdzają Ci się kieszonki i otulacze pul? U nas ciekną w pachwinach jak ma obcisłe body na sobie. Tam całkiem z prawej dobrze widzę, ze to wełna? Jaką masz?
Biedna z tą cukrzycą i alergią małego
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 18:21   #2098
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Nikopoia dziwny rozmiar, nie wiedzialabym jak to złożyć żeby było dobrze
Myślę, że kupię jakiś jeden otulacz i potem TŻ będzie szył. Bo uszył jeden, ale w sumie średnio się udał i mamy go na drzemki. Na zewnątrz tkanina, w środku kaszmir, ale bardzo szeroki w kroku. Może jak sobie obejrzy taki 'gotowy' to lepiej mu to pójdzie
Myślę nad jakimś oopsem, ale takie to drogie wszystko :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 19:42   #2099
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Pozaznaczałam i się wszystko usunęło ;/

Amparo, nie robiliśmy w ostatnim czasie żadnego grilla, więc nie podawałam, ale myślę, że spokojnie bym to zrobiła.

Majaaaa ja często robię nawet więcej kotlecików i mrożę na leniwy dzień

Dzisiaj miałyśmy wizytę u naszego pediatry I dostałyśmy jednak do suplementowania żelazo. Mam nadzieję, że faktycznie nam pomoże.
Szczepiłyśmy się też mmr i mierzyliśmy - mała ma 81cm i waży 8,8kg :d

Znowu siedzę sama bo, TŻ pojechał na konferencję i mam taki średni humor ;/

Małej przebiły się dwie czwórki z góry, ale wciąż rosną i w natarciu są dwie z dołu - ma tak spuchnięte dziąsła, że aż mnie boli na sam widok... I oczywiście historia jest przy tym wielka plus cycusianie całą noc. Już się nie mogę doczekać, aż wyjdą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 19:46   #2100
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

FlexiLyn ale masz mała modelkę 😊 wysoka i szczuplutka 🙂 kciuki żeby było dobrze po szczepieniu.

Agaciaaas piękne te pieluchy 😍nie mam fb wiec nie jestem w temacie ale bardzo współczuję. Została Ci ta cukrzyca po ciąży? Jest szansa że jeszcze się informuje? Kurcze z jadlospisem dla małego rzeczywiście kiepsko skoro takich dość "podstawowych" produktów nie moze 🙁 oby z tego w miarę szybko wyrósł.

U nas też rządzą proste dania bo mała to niejadek i zjada tylko sprawdzone, podstawowe rzeczy. Jak proponuje coś nowego to zwykle laduje na ziemi. Więc szkoda mi czasu, którego i tak przy niej nie mam, na wymyślanie bo i tak kończy się sloikiem.

Amparo super że młody dostał takiego apetytu 🙂 jak się rozkręci to jeszcze przegoni brata 😉

Nikopoia ale Gabryś ci nakręcił produkcję nocną 😉 jak tak mówisz o tym zalewaniu to aż mi się przypomniały czasy noworodzia jak karmiłam jeszcze mała.
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-14 21:21:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.