Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-12-14, 19:57   #811
airam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Marianno Bardzo dziekuje za odpowiedź
spróbuje hipa na mokrą twarz i zobaczymy, mam jakis psychiczny lek przed dawaniem tłustych rzeczy na twarz. Tym bardziej, że moja cera jest taka dziwna-wymaga nawilżenia i te czarne kropy i jeszcze te naczynka kompletnie nie wiem skad?!
dekolt tez sie zapycha ale mniej.
Odkąd cudownym zrądzeniem losu trafiłam na wizaż pilnie analizuje składy i jak ognia unikam tradycyjnych zapychaczy typu: isopropyle, mirystyniany, okropne paraffinum liquidum(obecne prawie wszędzie), caprylic itd.
nadal szukam jakiegos graala wśród kremów do twarzy-narazie używam garniera czysta skóra A na noc jest ok ale te czarne kropy na nosie
zastanawiam nad tym dwufazowym peelingiem garniera.
Pilnie przestudiuje wątek i będę probować hippa
Pozdrawiam serdecznie
airam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-14, 23:15   #812
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Parafina aż taka straszna nie jest. Gorsze są chyba kapryle i mirystyfujcośtam.
Krem, o którym piszesz, nie jest jakoś specjalnie bogaty w nawilżające składniki. Lepsiejszy (no fakt, "trochę" droższy, ale jednak) byłby LRP Hydraphase Legere.
No i jeśli nie masz uczulenia na środki zapachowe, to polecam krem Ziai Calma HLC nawilżający - jest lekki, bez tych wszystkich typowych zapychaczy i przede wszystkim - baardzo przyjazny dla kieszeni
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-15, 20:42   #813
airam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Tak mialam nawet Calme-stosowalam na szyje i dekolt głównie, bo na twarz wydawał mi sie zbyt cięzki i tłustawy mimo bardzo przyjaznego składu.
Garnier nie jest ideałem absolutnie, ciagle szukam czegos lepszego.
Wczoraj dzięki wizażankom odwiedziłam strone mazideł i myślę, że kiedys dojdę do etapu własnoręcznego przygotowywania kremów. Narazie szukam wsród tego co jest. Może wróce do Calmy i potestuje jeszcze pare dni oliwke Hipp-narazie mam mieszane uczucia.
z czarnymi kropami probuje walczyc za pomocą maski z zielonej glinki tej calkowicie naturalnej-efekt niewielki.
Pozdrawiam wszystkie wizażanki i prosze o kolejne kosmetyczne inspiracje
airam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-16, 10:16   #814
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie olej jojoba, czytałam, że jest dobry dla tłustej cery. Nie zdążyłam sprawdzić, czy tak rzeczywiście jest, bo po pierwszym razie boje się połozyć go na twarz: ten olej mnie szczypie! Pierwszy raz w zyciu mnie tak szczypala twarz po oleju!
Czy ktoś ma podobne doświadczenia?

W którymś wątku czytałam, że wizażanka też miała nieprzyjemne odczucia po użyciu jojoby (niestety nie pamiętam gdzie to wyczytałam). Ja przyznaję, że kupiłam go jako bazę do perfum i nie używałam jeszcze na twarz. Póki co testuję arganowy i z konopii, a już leci do mnie olej z orzecha włoskiego. Może dziś wieczorem jednak spróbuję jojobę, znając życie mnie także będzie szczypać .
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-17, 01:19   #815
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje i hydrolaty.

wow, jestem w szoku po użyciu jojoby nie szczypał mnie i błyskawicznie się wchłonął, aż posmarowałam się drugi raz, bo miałam znów suchą skórę niby przed kupnem czytałam o tej zgodności biologicznej i powinowactwie, ale nie spodziewałam się takiego efektu no i zapach neutralny do smrodków arganowego, z konopii i złotego masła karite z czasem się przyzwyczaiłam, ale na początku ich używanie nie należało do przyjemnych, a przy jojobie taka miła niespodzianka ciekawe czy rano nadal będę z niego zadowolona
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-18, 17:23   #816
>>Girl<<
Raczkowanie
 
Avatar >>Girl<<
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 264
GG do >>Girl<<
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Z zachwytem czytałam wszystkie wasze wypowiedzi,no i oczywiście nie mogłam się oprzeć ,zamówiłam sobie olej z dzikiej róży i już nie mogę się doczekać kiedy przyjdzie paczuszka
__________________

Ze szczęściem
bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich,a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

Phil Bosmans
>>Girl<< jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-27, 15:08   #817
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Tylko trochę mnie nie było, a tu tyle nowych informacji. Stosuję, z zadowoleniem Hippa solo od 2 miesięcy. Sprawuje się na 5+, zwłaszcza, jeśli przed nałożeniem wysmaruję się tonikiem z octu. Skóra sprawuje się fenomenalnie. Skończył mi się hydrolat różany i myślę przy okazji o nabyciu kilku olejków i chciałabym Was prosić o radę.
Cera mieszana, naczynkowa z lekka. Hydrolat może oczarowany i cytrynowy? Z olejków makadamia (?), orzechy laskowe, pestki moreli, może masło shea czy karite?
Czy korzystałyście z tej strony: http://www.ecospa.pl/index.php ? Jest tu jakby trochę więcej olejków i są nieco tańsze? Nie wiem jak z jakością.
Z góry dziękuję za pomoc.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-27, 15:30   #818
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Cera mieszana, naczynkowa z lekka. Hydrolat może oczarowany i cytrynowy?
Anciu - mam taką samą cerę więc się wypowiem na temat hydrolatów, bo mam trzy w domu.
Polecam hydrolat oczarowy, choć mnie jednak najbardziej służy różany. Ale wypróbuj, może Tobie się spodoba.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-27, 15:51   #819
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Anciu - mam taką samą cerę więc się wypowiem na temat hydrolatów, bo mam trzy w domu.
Polecam hydrolat oczarowy, choć mnie jednak najbardziej służy różany. Ale wypróbuj, może Tobie się spodoba.
Dziękuję za odpowiedź. Ja z różanego też byłam zadowolona, ale pomyślałam, że czas na zmianę. A co z olejkami? Pomoże ktoś? Zwłaszcza interesują mnie te ze strony eco spa.

Hehe dopiero teraz zauważyłam, że zamiast oczarowy napisałam oczarowany, , gdzie ja mam rozum.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...

Edytowane przez anciaahk
Czas edycji: 2006-12-27 o 15:52 Powód: dopisek
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-27, 15:59   #820
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Anciu - wiem, że Dziewczyny zamawiały z ecospy. Gdzieś to się przewija na biochemii.
Widziałam, że napisałaś "oczarowany" i nawet sobie pomyślałam, że może ten hydrolat Cię oczaruje, skoro go tak nazwałaś?

Edit: Anciu - w tym wątku sporo jest o olejach z ecospa. Wpisz w wyszukiwarkę i przejrzyj to co już tu zostało napisane.

Edytowane przez AsikS
Czas edycji: 2006-12-27 o 16:04 Powód: Dopisek
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-27, 16:14   #821
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Ja z różanego też byłam zadowolona, ale pomyślałam, że czas na zmianę. A co z olejkami? Pomoże ktoś? Zwłaszcza interesują mnie te ze strony eco spa.

Hehe dopiero teraz zauważyłam, że zamiast oczarowy napisałam oczarowany, , gdzie ja mam rozum.
Ja mam olejek z róży z mazideł a z ecospa makademie i jojobę. Mam skórę mieszaną , płytko unaczynioną i dla mnie najlepszy jest olejek z makademia. Najlepiej nawilża , nie pozostawia tłustej warstwy, no i zapach jak dla mnie w miarę sympatyczny. Acha robię z olejków serum expresowe z kwasem h nie wiem jak działają solo.
arba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-27, 16:22   #822
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Anciu - wiem, że Dziewczyny zamawiały z ecospy. Gdzieś to się przewija na biochemii.
Widziałam, że napisałaś "oczarowany" i nawet sobie pomyślałam, że może ten hydrolat Cię oczaruje, skoro go tak nazwałaś?

Edit: Anciu - w tym wątku sporo jest o olejach z ecospa. Wpisz w wyszukiwarkę i przejrzyj to co już tu zostało napisane.
Właśnie wpisałam i czytam. Są dobre opinie, zwłaszcza o makademii i pestkach z moreli. Szkoda, że nie mają hydrolatu oczarowego, bo nie chciałabym robić 2 zamówien.
Cytat:
Napisane przez arba Pokaż wiadomość
Ja mam olejek z róży z mazideł a z ecospa makademie i jojobę. Mam skórę mieszaną , płytko unaczynioną i dla mnie najlepszy jest olejek z makademia. Najlepiej nawilża , nie pozostawia tłustej warstwy, no i zapach jak dla mnie w miarę sympatyczny. Acha robię z olejków serum expresowe z kwasem h nie wiem jak działają solo.
W takim razie dopiszę do swojego zamówienia własnie coś z nawilżaczy. Dziękuję.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-27, 23:13   #823
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Tylko trochę mnie nie było, a tu tyle nowych informacji. Stosuję, z zadowoleniem Hippa solo od 2 miesięcy. Sprawuje się na 5+, zwłaszcza, jeśli przed nałożeniem wysmaruję się tonikiem z octu. Skóra sprawuje się fenomenalnie. Skończył mi się hydrolat różany i myślę przy okazji o nabyciu kilku olejków i chciałabym Was prosić o radę.
Cera mieszana, naczynkowa z lekka. Hydrolat może oczarowany i cytrynowy? Z olejków makadamia (?), orzechy laskowe, pestki moreli, może masło shea czy karite?
Czy korzystałyście z tej strony: http://www.ecospa.pl/index.php ? Jest tu jakby trochę więcej olejków i są nieco tańsze? Nie wiem jak z jakością.
Z góry dziękuję za pomoc.
Kupiłam i nuch kilka olejów: arganowy, z konopii, z pestek moreli, ze słodkich migdałow, jojoba. Arganowy i z konopii , jojoba mnie wkurza, bo jakoś nie moge używać (ale to indywidualna reakcja skóry, inni go chwalą), pozostałe też są fajne.
Na razie jestem bardzo zadowolona z obsługi w sklepie, bardzo szybko wysyłają zamówienia, szybko odpisuję ma emaile.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-28, 09:31   #824
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Kupiłam i nuch kilka olejów: arganowy, z konopii, z pestek moreli, ze słodkich migdałow, jojoba. Arganowy i z konopii , jojoba mnie wkurza, bo jakoś nie moge używać (ale to indywidualna reakcja skóry, inni go chwalą), pozostałe też są fajne.
Na razie jestem bardzo zadowolona z obsługi w sklepie, bardzo szybko wysyłają zamówienia, szybko odpisuję ma emaile.
Mnie już oczy bolą od czytania o tych olejkach, jakoś wyszłam z wprawy. Narazie skłaniam się na olej z pestek moreli, z orzechów laskowych i makademia. Do tego hydrolat z kadzidłowca i masło kakaowe. Chciałabym jakiś kwas hialuronowy czy coś co wspomoże nawilżanie tymi olejkami, ale na ecospa nie ma, a nie mogę sobie pozwolić na dwa oddzielne zamówienia, więc narazie chyba pozostanę przy tym.
Jakie dokładne działanie daje Ci olej z konopii??
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-28, 09:47   #825
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dziewczyny, a testowałyście już hydrolaty z ecospa? Bo tam mają takie fajne, kadzidłowiec, neroli itp. Mam wielką na nie chrapkę Na ra\zie zużywam cytrynowy (z mazideł), ale przy oczarowym to on kompletnie wysiada
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-28, 10:15   #826
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Jak przetestuję hydrolat z kadzidłowca to dam znać, chociaż ktoś tu już chyba go zamawiał.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-28, 10:48   #827
airam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dziewczyny,
niestety Hipp mnie zatyka i na twarzy i na dekolcie. Probowalam na wilgotna twarz i na suchą-niestety, bardzo żałuję, nie da się Natomiast Calma Ziaji mnie podrażnia, po aplikacji mam nieprzyjemne uczucie pieczenia i zaczerwieniona twarz. Chyba doszlam do punktu w którym zatyka mnie absolutnie wszystko.
Po doświadczeniu z dermatologami wiem, że nie warto sie do nich fatygować.
Pozostają dalsze poszukiwania
Pozdrawiam serdecznie
airam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-28, 12:21   #828
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Mnie już oczy bolą od czytania o tych olejkach, jakoś wyszłam z wprawy. Narazie skłaniam się na olej z pestek moreli, z orzechów laskowych i makademia. Do tego hydrolat z kadzidłowca i masło kakaowe. Chciałabym jakiś kwas hialuronowy czy coś co wspomoże nawilżanie tymi olejkami, ale na ecospa nie ma, a nie mogę sobie pozwolić na dwa oddzielne zamówienia, więc narazie chyba pozostanę przy tym.
Jakie dokładne działanie daje Ci olej z konopii??

Jest przede wszystkim "suchy", tzn bardzo mi się szybko wchłania i nie zostawia tłustej wartstwy (a mam tłustą skórę). Rano skóra była taka miękka, nawilzona, miała ladny kolor. Po zastosowaniu tych dwóch olejów: arganowego i z konopii była najładniejsza.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-04, 11:17   #829
Rozmaryna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Red face Dot.: Oleje i hydrolaty.

Mam wreszcie hydrolat. Różany. Super pachnie. Ale mam po nim dziwne odczucie na twarzy, a dziś, jak użylam go drugi raz całą twarz mam zaczerwienioną. Ja co chwilę mam od czegoś czerwoną twarz zresztą. Jak myślicie, czy to od tego hydrolatu? Byloby kiepsko.
Mam jeszcze lawendowy, ale gdzieś tu dziś wyczytałam, że nie jest za dobry na naczynka.
Rozmaryna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-04, 11:56   #830
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Oleje i hydrolaty.

To trochę dziwne. Moja niezwykle wrażliwa cera bardzo dobrze reaguje na taki hydrolat. A gdzie go kupowałaś? I czy oby to rzeczywiście oryginalny, czysty hydrolat czy może ma jakieś dodatki? Sprawdź co jest napisane na opakowaniu.
margop jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-04, 19:37   #831
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez lafigue Pokaż wiadomość
Póki co testuję arganowy i z konopii, a już leci do mnie olej z orzecha włoskiego. .
Witam. Rozumie,że te olejki można stosować bezpośrednio na twarz ?
''Sugerowane stężenie - 100 % - czy to oznacza, że nie trzeba tego z niczym rozcieńczać ? A jeżeli miałabym taki zamiar to można ze zwykła oliwką Hipp Lub olejem ?

Mam zamiar kupić:
1. olej z orzecha włoskiego (stosować bezpośrednio na twarz).
2. masło karite - ogólnie do smarowania się
3. Glyceryn cocoate (mam zamiar zrobic mieszanke do mycia twarzy - 1 część glyceryn cocoate- 9 cześci oleju jakiegokolwiek).

To by było na tyle. Kwasów ani filtrów nie używam, wiec mam nadzieje, ze mi takie mieszanki nie zaszkodzą. No i czy potrzebuje do tego jakieś specjalnie mieszadła, miarki czy mogę sobie to jakoś po domowemu odmierzyć ? To moje pierwsze zamówienie i niemam pojęcia jak skóra zareaguje (mieszana, tłusta) i czy mnie to wciągnie. Dziękuje za pomoc
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-04, 21:07   #832
Krakki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 34
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Witam maniaczki mazidłowe ;-) zamówiłam w mazidłach 2 hydralaty i 1 macerat ( cera mieszana, naczynkowa, zanieczyszczona - więc kupiłam hydralat oczarowy i cytrynowy i macerat z kasztanowca) i dostałam takie oto próbki: olej z komosy; ekstensyna proteiny roślinne , nmf - naturalny czynnik nawilżający oraz kwas hialuronowy. Moje pytanie dotyczy przeznaczenia tych mazideł z próbek - nie posiadam żadnych przyrządów do sporządzenia mieszanek, a i chęci brakuje ;-) więc zastanawiam się, czy mogę używać przykładowo kwasu HA dodając go odrobinę przykładowo do oleju z komosy itd? czy te składniki, które mam mogę łączyć zaraz przed aplikacją, w dłoni i potem hop na paszczę ;-) jeżeli tak, to jakie kombinacje polecacie? będę wdzięczna za podpowiedzi
Krakki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-05, 00:21   #833
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
Witam. Rozumie,że te olejki można stosować bezpośrednio na twarz ?
''Sugerowane stężenie - 100 % - czy to oznacza, że nie trzeba tego z niczym rozcieńczać ? A jeżeli miałabym taki zamiar to można ze zwykła oliwką Hipp Lub olejem ?

Mam zamiar kupić:
1. olej z orzecha włoskiego (stosować bezpośrednio na twarz).
2. masło karite - ogólnie do smarowania się
3. Glyceryn cocoate (mam zamiar zrobic mieszanke do mycia twarzy - 1 część glyceryn cocoate- 9 cześci oleju jakiegokolwiek).

To by było na tyle. Kwasów ani filtrów nie używam, wiec mam nadzieje, ze mi takie mieszanki nie zaszkodzą. No i czy potrzebuje do tego jakieś specjalnie mieszadła, miarki czy mogę sobie to jakoś po domowemu odmierzyć ? To moje pierwsze zamówienie i niemam pojęcia jak skóra zareaguje (mieszana, tłusta) i czy mnie to wciągnie. Dziękuje za pomoc
te oleje jak najbardziej można stosować bezpośrednio na twarz solo lub w połączeniu z innymi składnikami, np HA; rozcieńczanie oleju olejem - rozumiem, że chodzi o połączenie różnych olejów, żeby uzyskać lepszy efekt - jak najbardziej wchodzi w grę (byle byłyby to oleje zimnotłoczone); to jakie oleje zastosujesz zależy już od indywidualnych preferencji, każdemu służy co innego i niestety można dojść do tego tylko metodą prób i błędow
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-05, 07:49   #834
Rozmaryna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Margop, dzięki za odzew. Kupowałam hydrolaty w mazidłach. Robię dziś kolejną próbę.
Ja może jakaś dziwna jestem. Na noc wczoraj dałam hippa z HA i dziś rano mam suchą twarz (a w ogóle mam mieszaną cerę).
Rozmaryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-05, 08:56   #835
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Oleje i hydrolaty.

No więc raczej podejrzewałabym o takie działanie raczej hippa albo HA. Hydrolat różany raczej tak nie działa.

Na noc wczoraj dałam hippa z HA i dziś rano mam suchą twarz - tak napisałaś, ale nie wiem co to znaczy, czy suchą znaczy wysuszoną, ściągniętą? Hipp ma w sobie oprócz olejów, które raczej nie powinny szkodzić, substancje zapachowe. Ja na przykład raczej tego nie toleruję a HA użyty w zbyt dużej ilości może dać efekt takiej ściągniętej, wysuszonej skóry.
margop jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-05, 09:19   #836
Rozmaryna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Sucha, tzn. w dotyku, prawie mi skora złazi. Tzn. złazila mi już wczoraj wieczorem i olejek mi jej nie nawilżył.
No niestety to ten hydrolat, tak to wygląda. Spryskałam rano termalką, potem hydrolat i nic więcej a teraz mam twarz jak burak. Co może mnie w tym uczulać? Czytałam skład na mazidłach, ale nie mam konceptu.
Rozmaryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-05, 11:20   #837
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Jeśli masz skórę podrażnioną czymś to stosowanie samej wody termalnej spowoduje że nadal będzie podrazniona i może się zaczerwienić. Na pewno nadal będzie wysuszona.
Oczywiście jest jeszcze i taka możliwość że jesteś uczulona na olejek różany. A hydrolat to nic innego jak pozostłałość po destylacji w procesie otrzymywania olejku różanego. Sprawdź to w prosty sposób. Odstaw ten hydrolat. Natłuszczaj czymś neutralnym twarz aż powróci do stanu wyjściowego i nie wprowadzając już niczego nowego (nawet wcześniej stosowanego kremu, tylko to dzięki czemu wróciłaś do normy) dołącz hydrolat. Jeśli reakcja się powtórzy to znaczy, że to on cię uczula.
margop jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-05, 17:06   #838
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Oleje i hydrolaty.

W wątku była mowa o Oliwce do masażu i przeciw rozstępom dla kobiet w ciąży Bubchena. Czy dysponujecie składem?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-05, 18:18   #839
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Rozmaryna Pokaż wiadomość
Mam wreszcie hydrolat. Różany. Super pachnie. Ale mam po nim dziwne odczucie na twarzy, a dziś, jak użylam go drugi raz całą twarz mam zaczerwienioną. Ja co chwilę mam od czegoś czerwoną twarz zresztą. Jak myślicie, czy to od tego hydrolatu? Byloby kiepsko.
Mam jeszcze lawendowy, ale gdzieś tu dziś wyczytałam, że nie jest za dobry na naczynka.
hm..tez mnie to dziwilo, ale po niektorych hydrolatach tez mam wrazenie podraznienia twarzy
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-05, 19:39   #840
Rozmaryna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dzięki. Znaleźć coś co przywróci twarz do normy, to będzie ciezko, wląśnie czegoś takiego szukam. Ale odstawię i zobaczę. Wrócę do toniku, który używałam wcześniej.
Rozmaryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:25.