Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-31, 12:34   #871
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Wczoraj przetarlam twarz, szyje i dekolt hydrolatem rozanym... Jest cudowny Oprocz pieknego zapachu posiada wlasciwosci zmiekczajace, wygladzajace i nawilzajace skore, koi podrazniena i to widac, i czuc. Nie moge wyjsc z zachwytu
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 18:48   #872
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Mój ulubieniec, jedyny, który widac, że działa
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 19:06   #873
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Mój ulubieniec, jedyny, który widac, że działa

i jaki piękny zapach. Ja też jestem fanką tego hydrolatu. Miałam wiele innych próbek ale nadar jestem mu wierna.

Ostatnio kupiłam na mazidłach olej z ogórecznika . Był w promocji a więc miałam w planach wykorzystać go do olejku do zmywania twarzy. Gdy go jednak użyłam z kwasem HA to stwierdziłam że wszystkie olejki jakie miałam do tej pory to było nieporozumienie . Trochę przesadzam niektóre były całkiem ok ale do ogórecznika im bardzo daleko. A miałam macerat z kasztanowca (wcale nie przypadł mi do gustu), olejek jojoba (może być, nie tłusty, wchłania się dobrze), olejek z nasion pożeczki (taki sobie), olejek z nasion róży (miły ale efekty takie sobie, i zapach wyraźnie olejowy), olejek z konopi (probka ale poszedł do mycia twarzy) i mój do tej pory ulubiony z makademia (fajnie się wchłania, zapach orzeszków,wygładza ładnie, zmiękcza). Także warto próbować bo jest szansa że trafi się na coś co wspaniale pasuje do naszej skóry. Mam jeszcze ochotę wyprobować wiesiołka i z orzechów leśnych.
Niestety zapach ogórecznika jest dość specyficzny coś jakby skisła trawa, nie każdemu może pasować
arba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 23:11   #874
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez arba Pokaż wiadomość
Gdy go jednak użyłam z kwasem HA to stwierdziłam że wszystkie olejki jakie miałam do tej pory to było nieporozumienie
zmieszałaś w stosunku 1:1 olej z kwasem czy dodałaś coś jeszcze? Ja też kupiłam z promocji
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 08:01   #875
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Ash stosunek HA do oleju 1 do 3.
Do tej mieszanki możesz dodać jeszcze jakiś humektant np. NMF, jedwab hydrolizowany czy ekstensynę i witaminy np. niacinamid.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 10:45   #876
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
zmieszałaś w stosunku 1:1 olej z kwasem czy dodałaś coś jeszcze? Ja też kupiłam z promocji
Ja robię róznie, na oko zazwyczaj. Ale przy olejku z ogórecznika muszę go dawać dużo więcej niż innych olejków ponieważ na mojej skórze wchłania się momentalnie. Czasami jeszcze dosmarowuję go po 5 minutach, solo bez kwasu H
arba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 15:15   #877
Moniak19
Raczkowanie
 
Avatar Moniak19
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 203
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Prosze powiedzcie mi jaka jest trwalosc takiego hydrolatu, zamowilam dwa i nie wiem ile moga stac sobie nie urzywane. A jeszcze jedno spryskujecie twarz hydrolatami czy przemywacie platkiem kosmetycznym nasaczonym tym zbawiennym eliksirem??
__________________
Jeśli zapomnisz, że jestem. Pamiętaj że byłam.

Ty...to tylko cały mój Świat.
Moniak19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 16:15   #878
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Prosze powiedzcie mi jaka jest trwalosc takiego hydrolatu, zamowilam dwa i nie wiem ile moga stac sobie nie urzywane. A jeszcze jedno spryskujecie twarz hydrolatami czy przemywacie platkiem kosmetycznym nasaczonym tym zbawiennym eliksirem??
daty mają rózne-może być kilka miesięcy,a może byc i lat.Zawsz przed złożeniem zamówienia możesz zapytać jaka jest ich data wazności

Ja osobiście używam hydrolatu jak zwykłego toniku-czyli na płatek i przecieram buzie
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 16:56   #879
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Angi74 Pokaż wiadomość
A ja dopiero w tym tygodniu odebrałam pierwszą paczuszkę z mazideł..ło matko wpadłam po uszy! Zakochalam się na zabój w serach ekspresowych z uzyciem maceratów .Moja mieszana cera idealnie je przyjmuje,wchłanialność doskonała.No poprostu sam zachwyt!
Zastanawiam się jaka jest róznica pomiędzy olejami a maceratami? Mam na myśli konsystencję ,wchłanialność itp.
Mam jeszcze- Hydrolat oczarowy jak na razie ok,ale bez rewelacji,moze po dłuzszym stosowaniu będą efekty.
Jaka jest róznica pomiędzy olejami a maceratami? Mam na myśli wchlanialność i konsystencję.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 17:11   #880
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Angi74 Pokaż wiadomość
Jaka jest róznica pomiędzy olejami a maceratami? Mam na myśli wchlanialność i konsystencję.
Na oko żadna. Miałam macerat z kasztanowca i ze wszystkich olejów których używałam (a było ich trochę ) ten był zdecydowanie najgorszy: nie wchłaniał się, zapach typowo olejowy, najmniejszego efektu typu wygładzenie, nawilżenie. Miałam delikatne podejrzenie że mnie lekko zapchał, a to u mnie raczej trudne jest. Doskonale się nadał do mycia twarzy.
arba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-05, 09:56   #881
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Jeśli chodzi o maceraty to trzeba sprawdzić w jakim oleju są robione. Te z Mazideł to maceraty w oleju słonecznikowym. Oczywiście sa w nim też substancje czynne pochodzące z macerowanej rośliny np z kasztanowca. Mnie one nie pasują. Przede wszystkim nie pasuje mi olej słonecznikowy na twarz. Kiepsko się wchlania i jeszcze na dodatek nie widzę jakichś szczególnych efektów. Zdecydowanie bardziej służą mi inne oleje więc jak zamawiam to olej a nie macerat.
margop jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-08, 14:21   #882
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Przedwczoraj wieczorem wyprobowalam na twarz (jeszcze nie ukrecilam formulacji) samego oleju z orzechow wloskich. Po pierwsze: grr... jak ja nie lubie tego zapachu :/. Po drugie: jesli ten wchlonal sie u mnie w malym stopniu (nadmiar odcisnelam chusteczka higieniczną), to co dopiero inne oleje . Po trzecie: rano obudzilam sie z dobrze odzywioną buźką, bez zadnych sladow zapychania
Mozna powiedziec, ze nie taki wilk straszny, jak go malują

Juz nie moge sie doczekac nawilżającego serum z lecytyną HLB 7, olejem z orzecha włoskiego, maceratem z brzozy i aloesem
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-08, 14:51   #883
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Hmm,ten macerat z kasztanowca..w zasadzie bardzo mi odpowiada ,ale wyskoczyły mi ostatnio takie bolące guzki,jakich nie miałam juz od chyba roku.Z nowych kosmetykow testowalam w tym samym czasie mleczko Avene 50+,Revlon Colorstay i właśnie expresowe serum z maceratem z kasztanowca.Będę szukac winowajcy
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 19:38   #884
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez nom_de... Pokaż wiadomość
Przedwczoraj wieczorem wyprobowalam na twarz (jeszcze nie ukrecilam formulacji) samego oleju z orzechow wloskich. Po pierwsze: grr... jak ja nie lubie tego zapachu :/. Po drugie: jesli ten wchlonal sie u mnie w malym stopniu (nadmiar odcisnelam chusteczka higieniczną), to co dopiero inne oleje . Po trzecie: rano obudzilam sie z dobrze odzywioną buźką, bez zadnych sladow zapychania
Mozna powiedziec, ze nie taki wilk straszny, jak go malują

Juz nie moge sie doczekac nawilżającego serum z lecytyną HLB 7, olejem z orzecha włoskiego, maceratem z brzozy i aloesem
a mnie sie ten z orzechow wloskich bardzo podoba - na mojej mieszanej skorze wchlania sie niemal do matu
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 21:35   #885
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Przeczytałam ten wątek kończę czytać olejki eteryczne
Dziś dotarło do mnie pierwsze zamówienie z mazideł. Hydrolat różany (premiera jutro rano po prysznicu, zamiast wody termalnej), hydrolat rumiankowy (do rozpuszczania peelingu bromelainowego), dry flo i próbki - NMF, HA, ekstensyna proteiny roślinne, olej różay i z ogórecznika.

No i siedzę sobie teraz przed komputerem a na paszczy mieszanka z oleju różanego, kropli olejku eterycznego z grejpfruta i "po kawałeczku" NMF, HA i ekstensyny. Czekam co z tego wyniknie
Olejków używałam wcześniej - ale były to kupne clarinsy. I robiłam takie mazidło na cellulit - do oliwki dziecinnej dodawałam olejki: jałowcowy, grejpfrutowy i cynamonowy. Najlepszy jest ponoć geraniowy, ale zostałam nastraszona że się gryzie z pigułkami - ale (dzięki Smoku!) teraz wiem że to nieprawda.

Wczoraj złożyłam zamówienie w pollenie aromie, ale tam się długo czeka.
I mam namierzone oleje niedostępne w mazidłach a dostępne w ecospa - napisałam do nich maila z pytaniem czy można towar odbierać na Wilczej. Wiem że niektóre z Was były tym też zainteresowane - dam znać. No bo to moje zamówienie będzie na niecałe 30 zł to głupio 1/3 dopłacać za przesyłkę.

Acha, do ogórecznika chciałam kapnąć kropelkę jałowca i dać na paszczę, ale wyczytałam, że ogórecznik to do 15%... Wymieszać z jakimś innym olejem dla rozcieńczenia? Czy olać?
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 21:40   #886
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
I mam namierzone oleje niedostępne w mazidłach a dostępne w ecospa - napisałam do nich maila z pytaniem czy można towar odbierać na Wilczej. Wiem że niektóre z Was były tym też zainteresowane - dam znać. No bo to moje zamówienie będzie na niecałe 30 zł to głupio 1/3 dopłacać za przesyłkę.
Daj znać koniecznie - sama mam w planach zakupy tam, w sumie odbiór osobisty pasowałby mi idealnie.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 08:34   #887
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
I mam namierzone oleje niedostępne w mazidłach a dostępne w ecospa - napisałam do nich maila z pytaniem czy można towar odbierać na Wilczej. Wiem że niektóre z Was były tym też zainteresowane - dam znać. No bo to moje zamówienie będzie na niecałe 30 zł to głupio 1/3 dopłacać za przesyłkę.
Fajnie napisz koniecznie.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 08:53   #888
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Napiszę, napiszę . Jeszcze nic mi nie odpisali - pewnie po weekendzie.
A ja się rano posmarowałam hydrolatem różanym - baaaardzo jestem pozytywnie zdziwiona - od dłuższego już czasu nie używałam żadnych toników bo mnie denerwowały - tylko woda termalna. A z tym hydrolatem chyba się zaprzyjaźnię! Do zapachu muszę się przyzwyczaić, ale na wielki plus zapisuję mu to że nie zostawia NIC na twarzy poza odświeżeniem. To lubię!
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 09:30   #889
hałas
Wiele hałasu o nic.
 
Avatar hałas
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zachodnniopomorskie
Wiadomości: 385
Dot.: Oleje i hydrolaty.

z Ecospa mam olej ze słodkich migdałów, olej jojoba (naprawde fajny razem z kwasem hiaru.) oraz olej z pestek moreli, mam wrażenie że są lżejsze od tych z mazideł ale to może tylko wrażenie a jeszcze mam olej kokosowy i ten jest świetny jako błyszczyk czy krem do rąk, i ten zapach
__________________
Na ochronę przed hałasem organizm zużywa ogromne ilości energii.
hałas jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-10, 13:05   #890
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dostałam odpowiedź - można odbierać!

"Proszę złożyć zamówienie przez sklep on-line i w komentarzu napisać, że chce Pani
odebrać towar osobiście na Wilczej. Obsługujemy wyłącznie płatności przelewem
dlatego też prosimy o wcześniejsze dokonanie płatności na podany rachunek. Kwotę
zamówienia proszę pomniejszyć o koszty wysyłki, który w przypadku wpłaty na konto
wynosi 8,00 zł. "

Złożyłam zamówienie (ostatecznie wyszło mi ponad 30 zł ) zapłaciłam przelewem - zgodnie z sugestią w mailu. Ale przy wyborze sposobu płatności była też opcja "płatnośc przy odbiorze", może i tak będzie można płacić? Mtransfer niestety odpada, bo nie można sobie od kwoty do zapłacenia odliczyć kosztów wysyłki.

Edytowane przez schaetzchen
Czas edycji: 2007-02-10 o 13:24 Powód: dopisek
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 15:03   #891
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Oleje i hydrolaty.

dziewczyny juz sama się gubię, bo wyczytałam sprzeczne informacje na temat przechowywania olejków i hydrolatów:

olej jojoba do 1roku w temp. pok.

olej kokosowy, macademia i migdałowy w lodówce do 6m-cy (??)

hydrolat też w lodówce (???)
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 16:20   #892
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Dostałam odpowiedź - można odbierać!

"Proszę złożyć zamówienie przez sklep on-line i w komentarzu napisać, że chce Pani
odebrać towar osobiście na Wilczej. Obsługujemy wyłącznie płatności przelewem
dlatego też prosimy o wcześniejsze dokonanie płatności na podany rachunek. Kwotę
zamówienia proszę pomniejszyć o koszty wysyłki, który w przypadku wpłaty na konto
wynosi 8,00 zł. "

Złożyłam zamówienie (ostatecznie wyszło mi ponad 30 zł ) zapłaciłam przelewem - zgodnie z sugestią w mailu. Ale przy wyborze sposobu płatności była też opcja "płatnośc przy odbiorze", może i tak będzie można płacić? Mtransfer niestety odpada, bo nie można sobie od kwoty do zapłacenia odliczyć kosztów wysyłki.
Dziękuję za wyczerpujące informacje Teraz jako etatowa wygodnicka egoistka () poczekam na Twoją relację z samego odbioru - i potem sama się tam przejadę.
A tak przy okazji, co dokładnie zamówiłaś?
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 17:19   #893
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Złożyłam zamówienie (ostatecznie wyszło mi ponad 30 zł ) zapłaciłam przelewem - zgodnie z sugestią w mailu. Ale przy wyborze sposobu płatności była też opcja "płatnośc przy odbiorze", może i tak będzie można płacić? Mtransfer niestety odpada, bo nie można sobie od kwoty do zapłacenia odliczyć kosztów wysyłki.
Przy odbiorze to niestety dotyczy tylko płatności u listonosza przy odbiorze paczki... Tak mi Pan poprzednio tłumaczył - na Wilczej jest tylko biuro, do którego Pan podrzuci paczuszkę i można ją odebrać w recepcji. Państwo nie mają tam kasy fiskalnej, więc nie można zapłacić gotówką na miejscu. Tak przynajmniej było w grudniu, może od tamtej pory coś się już zmieniło. Ale super, że można odebrać osobiście dzięki, że dałaś znać
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 19:01   #894
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Aaaaa, to dlatego ta płatnośc przelewem! Dla mnie to nie problem bo robię przelew z internetu, tylko tak sobie kombinuję że może nie czekaliby z realizacją zamówienia az przyjdzie do nich kasa

Rayne, oczywiście zdam relację, zamówiłam po pięćdziesiątce oleju z orzechów laskowych, ze słodkich migdałów, z pestek moreli i 30 ml oleju z kiełków pszenicy. Będę do nich dodawac olejków eterycznych (na które pewnie troche poczekam bo termin realizacji zamówienia do 14 dni...) Chcę znaleźć najlepszy olej, a jak wiadomo trzeba to robić metodą prób i błędów, bo każdemu pasi co innego. Jak mi nie podpasują do paszczy to zużyję do masażu.TŻ będzie wniebowzięty

No i w mazidłach chcę jeszcze zamówić składniki do serum ekspresowego jedwabno hialuronowego. Tylko skąd ja tyle skóry wezmę, żeby to wszystko wcierać?????? Może się jednak wstrzymam, bo nakupuję tych dobroci i się przeterminują.

Nikaa, na każdej buteleczce masz datę ważności. Niektóre rzeczy trzeba przechowywać w lodówce, inne nie. Wszystko jest opisane na stronie mazideł (trzeba wejść w opis produktu).
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 19:11   #895
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Oleje i hydrolaty.

ok, thx za odpowiedź

tylko tam nie ma wszystkich olejków któe mnie interesują

reasumując:

hydrolat w temp. pok.

olej jojoba w temp. pok.

olej kokosowy, migdałowy, macademia w lodówce

jak sie mylę, to mnie poprawcie żeby mi się nie zmarnowały te cudeńka


Miłego weekendu
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 10:41   #896
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Ja przetestowałam już olej z dzikiej róży, z komosy, z nasion bawełny.
Wszystkie jak dla mnie bomba.
Nakładam solo na noc na tonik z kwasu mlekowego i hialuronowego - rano przyjemnie spojrzeć w lustro.

Niedługo muszę się zabrać za kręcenie czegoś bardziej złożonego z olejami.
Mam ochotę na serum hialuronowo - jedwabne.
Wyciągam stary post, ale przeczytałam wątek do końca i nie za bardzo wiem, o którym toniku mowisz? Czy jest na niego przepis na mazidłach?
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 10:50   #897
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez !violet! Pokaż wiadomość
Wyciągam stary post, ale przeczytałam wątek do końca i nie za bardzo wiem, o którym toniku mowisz? Czy jest na niego przepis na mazidłach?
jest : (jesli ten miala Kate na mysli)


http://mazidla.com/index.php?option=...d=103&Itemid=2
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 12:39   #898
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
reasumując:

hydrolat w temp. pok.

olej jojoba w temp. pok.

olej kokosowy, migdałowy, macademia w lodówce

jak sie mylę, to mnie poprawcie żeby mi się nie zmarnowały te cudeńka
hydrolaty z ecospa trzeba trzymać w lodówce (bo nie są konserwowane ani pasteryzowane); ja miałam zawsze z fitomedu i można było je trzymać w temperaturze pokojowej;

a mam pytanko o olej arganowy - przechowujecie go w lodówce? bo ja go tam trzymałam, ale zaczął mi zamarzać...tzn najpierw zaczęły w nim pływać jakieś "farfocle", a potem na dnie zaczęła się zbierać biała stężała warstwa oleju, która z czasem rosła i rosła...w końcu przedwczoraj (po prawie dwóch miesiącach) wyjęłam go z lodówki i wrzuciłam do innych półproduktów trzymanych w temp. pokojowej (u mnie stoją pod łóżkiem przy oknie, więc i tak mają 10-15 stopni; a w naszej nowej lodówce jest znacznie zimniej); nie wiem, jak mam go w końcu przechowywać...
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 13:00   #899
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez lafigue Pokaż wiadomość
hydrolaty z ecospa trzeba trzymać w lodówce (bo nie są konserwowane ani pasteryzowane); ja miałam zawsze z fitomedu i można było je trzymać w temperaturze pokojowej;

a mam pytanko o olej arganowy - przechowujecie go w lodówce? bo ja go tam trzymałam, ale zaczął mi zamarzać...tzn najpierw zaczęły w nim pływać jakieś "farfocle", a potem na dnie zaczęła się zbierać biała stężała warstwa oleju, która z czasem rosła i rosła...w końcu przedwczoraj (po prawie dwóch miesiącach) wyjęłam go z lodówki i wrzuciłam do innych półproduktów trzymanych w temp. pokojowej (u mnie stoją pod łóżkiem przy oknie, więc i tak mają 10-15 stopni; a w naszej nowej lodówce jest znacznie zimniej); nie wiem, jak mam go w końcu przechowywać...
chyba w temp. pokojowej, tak trzymają go w Maroku, tam, gdzie go wytwarzają, to nawet o lodówce nie słyszeli (to nie jest żart). Ja tez na próbę włożyłam go do lodówki, ale zrobiło się to, co Twojemu.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 13:29   #900
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Lafigue
dzięki! skad wiedziałaś, ze mam z ecospa??
a to widzisz, zepsuło by mi się, gdyby nei twoja odp.

wszystko mam z ecospa, bo z mazideł to trzeba przelewem płacici, a o fitomedzie wcześniej nie słyszałam

p.s." olej arganowy" nie mam pojęcia jak go rpzechowywac, bo dopeiro zabawę z tymi cudeńkami rozpoczynam

buźka
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.