Blizny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-17, 21:38   #1
anekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5
Exclamation

Blizny


Witam serdecznie
Bede bardzo wdzieczna za pomoc bo tak na prawde nie wiem od czego mam zaczac.. Kiedy miałam cztery latka pogryzł mnie duzy pies podobny do ofczarka niemieckiego, niestety po twarzy z opisu mamy wiem ze mialam przegryziny policzek na wylot. Policzek zostal zszyty doslownie i widac to po mimo, ze teraz mam 25 lat. Mam blizne a raczej mozna powiedziec szrame dlugosci ok 5,6 cm nie jest to komfort dla mnie nadal czuje ludzkie spojrzenia i czasami ciche pytania jak to sie stalo?. Nie przeszkadza mi to az tak bardzo, ale chciała bym pozbyc sie tego o ile istnieje taka mozliwosc?. Tylko nie wiem od czego mam zaczac do kogo sie udac i jakie moga byc tego koszta jakie ryzyko?.
Jezeli moze mnie pan doktor pokierowac , udzielic kilku rad i wskazówek ... z gory dziekuje.
anekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 15:17   #2
aciunia
Raczkowanie
 
Avatar aciunia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 31
Dot.: Blizny

Ja również mam pytanie, a`propos usunięcia blizny..
Mam obecnie usztywniony prętem Kirshnera (?) obojczyk i w gratisie po panach lekarzach została mi ok10cm gruba blizna. Teraz czekam na wyjęcie tego żelastwa i tu moje pytanie...
Czy tą blizne można normalnie usunąc i zaszyć szwem kosmetycznym?
Dziś byłam u lekarza ( w zwyklych szpitalu) i stwierdził, że na ramieniu nie usuwa się blizn Czy to prawda? Mam 21 lat i nie chce zakrywać sie do konca życia
A moje 2 pyt: Jeśli jest szansa na usunięcie blizny czy nie było by najlepiej odrazu iść do chirurga plastycznego niech on wyjmie pręt i ładnie mnie zszyje zamiast latać na kolejną operację?
Bardzo proszę o odp....
aciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 16:20   #3
Diakini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 180
Dot.: Blizny

Cytat:
Napisane przez anekk Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Bede bardzo wdzieczna za pomoc bo tak na prawde nie wiem od czego mam zaczac.. Kiedy miałam cztery latka pogryzł mnie duzy pies podobny do ofczarka niemieckiego, niestety po twarzy z opisu mamy wiem ze mialam przegryziny policzek na wylot. Policzek zostal zszyty doslownie i widac to po mimo, ze teraz mam 25 lat. Mam blizne a raczej mozna powiedziec szrame dlugosci ok 5,6 cm nie jest to komfort dla mnie nadal czuje ludzkie spojrzenia i czasami ciche pytania jak to sie stalo?. Nie przeszkadza mi to az tak bardzo, ale chciała bym pozbyc sie tego o ile istnieje taka mozliwosc?. Tylko nie wiem od czego mam zaczac do kogo sie udac i jakie moga byc tego koszta jakie ryzyko?.
Jezeli moze mnie pan doktor pokierowac , udzielic kilku rad i wskazówek ... z gory dziekuje.
proponuję pokazać to jakiemuś chirurgowi plstykowi, najlepiej temu, który jest dobry w rekonstrukcji twarzy;
w Warszawie mogę polecić dr Krzysztofa Szymańskiego
pozdrawiam
Diakini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 16:23   #4
Diakini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 180
Dot.: Blizny

Cytat:
Napisane przez aciunia Pokaż wiadomość
Ja również mam pytanie, a`propos usunięcia blizny..
Mam obecnie usztywniony prętem Kirshnera (?) obojczyk i w gratisie po panach lekarzach została mi ok10cm gruba blizna. Teraz czekam na wyjęcie tego żelastwa i tu moje pytanie...
Czy tą blizne można normalnie usunąc i zaszyć szwem kosmetycznym?
Dziś byłam u lekarza ( w zwyklych szpitalu) i stwierdził, że na ramieniu nie usuwa się blizn Czy to prawda? Mam 21 lat i nie chce zakrywać sie do konca życia
A moje 2 pyt: Jeśli jest szansa na usunięcie blizny czy nie było by najlepiej odrazu iść do chirurga plastycznego niech on wyjmie pręt i ładnie mnie zszyje zamiast latać na kolejną operację?
Bardzo proszę o odp....
można to poleczyć zachowawczo - specjalistą od leczenia blizn jest pani dr Halina Hofman: tel. 604 968 265
pozdrawiam
Diakini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 18:43   #5
aciunia
Raczkowanie
 
Avatar aciunia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 31
Smile Dot.: Blizny

coż za prędkość dziekuje za poradę i pozdrawiam
aciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 20:52   #6
anekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5
Dot.: Blizny

Rowniez bardzo dziekuje za podpowiedz tylko niestety pochodze z okolic Szczecina i tak troszke za daleko do Warszawy, ale bardzo dziekuje.Pozdrawiam
anekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 21:17   #7
Czarniątko
Przyczajenie
 
Avatar Czarniątko
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: Blizny

Ja też mam problem z blizną (ogromną) Mam 25 lat i 2 cesarki za sobą. Niestety w szpitalu na peryferiach lekarze wykonali cięcie pionowe. Od drugiej cesarki minęło już 5 lat, ja schudłam i teraz ma brzydką bliznę od pępka w dół grubą ok.1 cm. Na dodatek blizna dzieli mój rozciągnięty brzuszek na pół i żartobliwie zazywam go drugą pupą. Nie jestem gruba ale o obcisłych ciuchach lub krótkiej bluzce mogę zapomnieć. I teraz pytanie: czy ewentualna plastyka brzucha może poprawić mój wygląd i czy nie zostaną po niej gorsze blizny i jak się ona ma do ewentualnej ciąży w przyszłości oczywiście, która również będzie zakończona cięciem cesarskim? Pozdrawiam
Czarniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-23, 14:32   #8
Diakini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 180
Dot.: Blizny

Cytat:
Napisane przez Czarniątko Pokaż wiadomość
Ja też mam problem z blizną (ogromną) Mam 25 lat i 2 cesarki za sobą. Niestety w szpitalu na peryferiach lekarze wykonali cięcie pionowe. Od drugiej cesarki minęło już 5 lat, ja schudłam i teraz ma brzydką bliznę od pępka w dół grubą ok.1 cm. Na dodatek blizna dzieli mój rozciągnięty brzuszek na pół i żartobliwie zazywam go drugą pupą. Nie jestem gruba ale o obcisłych ciuchach lub krótkiej bluzce mogę zapomnieć. I teraz pytanie: czy ewentualna plastyka brzucha może poprawić mój wygląd i czy nie zostaną po niej gorsze blizny i jak się ona ma do ewentualnej ciąży w przyszłości oczywiście, która również będzie zakończona cięciem cesarskim? Pozdrawiam
myślę że powinnaś tę swoją bliznę pokazać chirurgowi plastykowi i on na pewno coś na to poradzi
pozdrawiam
Diakini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 21:32   #9
basik1987
Przyczajenie
 
Avatar basik1987
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: Blizny

nie mam dla was dobrych wiadomości mam 20 lat i 2 blizny na kolanach z ktrymi walczyłam przez 6 lat walczyłam bo dziś wiem , ze nie ma możliwosci ich usunąć jestem po 3 operacjach plastycznych zabigach laserowych dermabrazji. Bardzo duzo czytałam na ten temat, kontaktowałam sie z klinikkami w stanach. I dzis wiem, ze nie istnieje nic co jest w stanie usunąc blizny w 100%, jest tylko moozliwosc ich poprawienia , wydalam okolo 1000 na wszystkie zabiegi i dzis zaluje bo po tych wszystkich zabiegach wygladaj prawie tak samo jak przed nimi. Jedyna rada dla was to poprostu pogodzic sie z nimi mi bylo bardzo ciezko ale niestety musiałam to zrobic
basik1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-25, 21:21   #10
anekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5
Dot.: Blizny

Hej!
Mam ta blizne od prawie 23 lat i tak naprawde ona mi az tak nie przeszkadza, ale teraz mam mozliwosc finansowa i uznlam, ze przyszedł czas, zeby sie z nia pozegnac. Mi po prostu zalezy tylko na tym aby nie była widoczna dla kazdego na dzien dobry. To bedzie juz komfort dla mnie, sam fakt, że bedzie ona cieniutka, a nie wielka na kilometr..o))
Nie wiem jak dla innych ale dla mnie to bedzie tez czyms budujacym nie wiem bede sie czula bardziej atrakcyjna bo przeciez to też o to chodzi. Nie nastawiam się na jakis cud, chce siegnąc tylko po to co jest możliwe...
Jeżeli basik 1987 mogła byś mnie po kierować tj. od kogo zacząć, do kogo po skierowanie, jak długo się czeka, to była bym ci bardzo wdzięczna również za wszelkie informacje na ten temat: koszta itp.
Pozdrawiam
anekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 07:45   #11
Diakini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 180
Dot.: Blizny

Cytat:
Napisane przez basik1987 Pokaż wiadomość
nie mam dla was dobrych wiadomości mam 20 lat i 2 blizny na kolanach z ktrymi walczyłam przez 6 lat walczyłam bo dziś wiem , ze nie ma możliwosci ich usunąć jestem po 3 operacjach plastycznych zabigach laserowych dermabrazji. Bardzo duzo czytałam na ten temat, kontaktowałam sie z klinikkami w stanach. I dzis wiem, ze nie istnieje nic co jest w stanie usunąc blizny w 100%, jest tylko moozliwosc ich poprawienia , wydalam okolo 1000 na wszystkie zabiegi i dzis zaluje bo po tych wszystkich zabiegach wygladaj prawie tak samo jak przed nimi. Jedyna rada dla was to poprostu pogodzic sie z nimi mi bylo bardzo ciezko ale niestety musiałam to zrobic
nie z każda blizną tak jest
to prawda, że blizny nie mozna całkowicie usunąć, ale można ją zmniejszyć, poprawić jej wygląd, a tym samym swoje poczucie
niestety, każda interwencja chirurgiczna pozostawia ślady, ale bardzo duzo zależy jak jest wykonane cięcie i często zmiana cięcia powoduje minimalizację skutków chirurgicznych
ale blizny można również leczyć zachowawczo z naprawdę bardzo dobrym skutkiem
Wymaga to jednak dyscypliny i samozaparcia
pozdrawiam
Diakini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-26, 19:58   #12
basik1987
Przyczajenie
 
Avatar basik1987
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: Blizny

Witaj Anekk moja Droga była bardzo długa zanim trafiłam do porzadnego specjalisty blądzilam po dermatologach mialam wypalane blizny, pozniej u kosmetyczki pełno zabiegow lampami itp!! musicie wiedziec ze czesto w gabinetach kosmetycznych ludzie wykonują tego typu zabiegi a nie mają do tego zandych uprawnień!(ja spotkalam sie wlasnie z takimi ludzmi). Jedyną drogą do poprawy wyglądu Twojej blizny jest tylko i wyłącznie chirurg plastyczny!! nikt inny!! ja załowałam ze odrazu nikt mnie nie pokierowal do tego rodzaju specjalisty tylko trafilam do niego na osatnim pukcie swej dorgi. Jesli chodzi o cene takiej operacji to nie sa one zbytnio dorgie ja mialam 2 blizny na kolanach na jednym o wymiarach( ok.5,35X3)) druga (ok4X2) i opracja wyniosla mnie okolo 700zł . Bo tego typu operacje zależne są od wielkosci Twojej blizny. Ja niestety mam takie nieszczescie, ze moje blizny znajduja sie na kolanach i jak wiadomo skóra rozciaga sie wraz z tym jak rosniesz szczegolnie sa to kolana ktore caly czas sa siągane i skora tam najbardziej sie rociaga wiec po operacji niestety rozszerzyly sie one. Ale jesli masz ta blizne NIE w miejscach typu kolano lokiec, taM gdzie skora sie szczegolnie roziaga, to gwarantuje ze efekty takiego type zabiegu beda rewelacyjnee. 100% efekt jest widoczny gdzie po roku od operacji wtedy blizna nabiera ladnych odcieni i prze zten rok trzeba skrupulatnie smarowac to odpowiednimi masciami typu contratubec czy tez cepan. Pozdrawiam
basik1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 20:01   #13
basik1987
Przyczajenie
 
Avatar basik1987
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: Blizny

Anekk jeszcze jedno przeczytałam wyzej ze jestes z okolic szecina. za nim poszlam n a operacju długo zastanawialam sie gdzies do której klinki sie zgłosić ,jest najlepsza i wiem ze długo w rankingach na 1 miejscu znajdowala sie wlasnie klinika chirurgi plastycznej w szczecinie
basik1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 22:26   #14
anekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5
Dot.: Blizny

Dziekuje Ci Basik 1987za odpowiedz i przede wszystkim za informacje są dla mnie naprawdę bardzo cenne i nie wątpie w to że zrobie z nich nie dlugo użytek. Bardzo mi przykro, że musiałas przebyc taka długa droge zanim dotarlas do wlasciwego lekarza i za na trafiałaś na takich nie doswiadczonych ludzi po drodze no i to że nie udalo Ci się uzyskać tego co chciałaś...... ale pociesze Cie troszke inni maja gorzej... Ty na pewno jestes silna i z wiekiem nawet nie bedziesz zwracala na blizny uwagi. Jeżeli chcesz odwrocic uwage ludzi od kolanek to przyciagnij ich wzrok do Twojej buzi a mianowicie do oczow uwierz mi moga one zaczarowac i skupic cala uwage. No dobrze troszke sie rozpisalam nie badz zla na mnie i mam nadzieje ze Cie niczym nie uraziłam.
Trzymaj się cieplutko
anekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 11:40   #15
Latinka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Question Dot.: Blizny

Witam
Mam 22lata i również chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób usunąć bliznę. Mam świerze blizny na twarzy po szyciu rany ciętej. Były to rany po udeżeniu butelkąw twarz,a dokładniej po rozbiciu się butelki na mojej buzi Miałam pęknietą wargę górną i ranę w okolicy bruzdy nosowo-wargowej. Na tych odcinkach skóry ma blizny.
W jaki sposób mogę je usunąc, co jest najskuteczniejsze i najkorzystniejsze? Co lepsze laser, chirurgia plastyczna, leki, plastr...??? Bardzo prosze o odpowiedź na moje pytania.


Pozdrawiam
Latinka22
Latinka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 13:21   #16
Diakini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 180
Dot.: Blizny

najlepiej zacząć od dobrego lekarz, który się na tym zna
pozdrawiam
Diakini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 15:04   #17
basik1987
Przyczajenie
 
Avatar basik1987
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: Blizny

do Diakini!!!!!! Nie wiem jaką tu pełnisz funckje ale jesli pomocną to uwazam ze wogole nie pomagasz naszym czytelniczką dajesz błache nic nie znaczące proste odpowiedzi
basik1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 15:05   #18
basik1987
Przyczajenie
 
Avatar basik1987
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: Blizny

Latinka 22 - radze Ci skonsultowac sie tylko i wyłącznie z chirugiem plastycznym on jako fachowiec w tej dziedzinie obejrzy Twoje blizny i sam stwierdzi co jest najlepszym rozwiazaniem ja mysle ze tu mascie nic nie pomoga ani plastry bo sama je urzywalam. Najlepsza metodą jest operacja, ale to juz moze stwerdzic sam chirurg pozdrawiam gorąco
basik1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 16:25   #19
aciunia
Raczkowanie
 
Avatar aciunia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 31
Dot.: Blizny

ja właśnie tylko i wyłacznie obstawiam chirurga nie zadne samozwańcze "specjalistki" kosmetyczki... blizny na kolanie ani na łokciu nie mam... ale mam na ramieniu i z tego co slyszałam tez bedzie ciężko z usunieciem.
Czy to prawda,ze na ramieniu sie nie usuwa (wycina) blizny?
aciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-28, 18:09   #20
Diakini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 180
Dot.: Blizny

Cytat:
Napisane przez basik1987 Pokaż wiadomość
do Diakini!!!!!! Nie wiem jaką tu pełnisz funckje ale jesli pomocną to uwazam ze wogole nie pomagasz naszym czytelniczką dajesz błache nic nie znaczące proste odpowiedzi
Basik1987 nie rozumiem cię Najpierw mie skrytykowałś, a w następnej wypowiedzi zacytowałaś
pozdrawiam
Diakini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 18:12   #21
Diakini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 180
Dot.: Blizny

A tak gwoli wyjaśnienia
Blizny leczy się trudno, ale jest to możliwe.Wymaga niestety pomocy kogoś kto się na tym zna i ma doświadczenie. Mogę wyminić tu wzystkie dostępne na rynku preparaty (takie informacje dostępne są w każdej aptece) oraz metody, ale to nic nie da. Blizny są różne, różnią się też wiekiem i położeniem. I niestety lekarze są najlepszymi fachowcami w tym temacie.
pozdrawiam
Diakini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 10:35   #22
basik1987
Przyczajenie
 
Avatar basik1987
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: Blizny

Aciunia to nie prawda!!!! nie wiem kto ci nagadał taki bzdur , ale blizny na ramieniu można takze usunąć wiec nie martw się
basik1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 10:38   #23
basik1987
Przyczajenie
 
Avatar basik1987
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: Blizny

Anekk niczym mnie nie uraziłas Ja tak dużo przeszłam ze swoimi bliznami, ze nie mam juz sił zwracac na nie uwagi są ludzie którzy mają powazniejsze problemy
basik1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 20:56   #24
aciunia
Raczkowanie
 
Avatar aciunia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 31
Dot.: Blizny

Do Basik:
w ten sliczny sposob nastraszyl mnie lekarz w szpitalu gdzie bede miała znow operację - dlatego bardzo mocno sie zastanawiam czy warto oddac sie rece takiego "specjalisty" (raczej Panu podziekuje;/).
A narazie nie rozpaczam, tylko sprawdzam rozne informacje

ps.dzieki Tobie sie usmiechnełam, dziekuje
aciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 12:22   #25
Issina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5
Dot.: Blizny

Nie bede zakładała nowego tematu wiec i tu sie podłącze
Mam na rece kilka blizn po zadrapaniach od kotka.
Blizna nie jest jakas straszna, nie jest to zniekształcenie skory itp.
Problem tkwi w tym że po srtupach pozostało delikatne "odbarwienie" skory, jest ona poprostu troche jasniejsza od normalnego koloru skory.
Wiem że z czasem kolor sie unormuje ale to dosc długo trwa (kilka lat )
ale czy jest jakis sposob aby przyspieszyc ten proces ?
Witaminy, masci ??
Z gory dziekuje za pomoc i rady
Issina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 00:04   #26
blue-eyes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 22
GG do blue-eyes
Dot.: Blizny

idź do solarium natłuszczaj te blizenki
blue-eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 06:11   #27
Issina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5
Dot.: Blizny

Jakos wizja pojscia do solarium mnie nie cieszy ... chyba bede musiała czekac na słonce ^^
Zwykły krem Nivea wystarczy ?
Issina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 17:57   #28
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Blizny

Ja mam blizne na nodze po zabiegu chirurgicznym (ok.3x2cm) ktora sie nieładnie rozeszła, ide pod koniec lutego na wycinanie tej blizny i jej ponowne zesycie (bedzie troche dłuższa, ale - mam nadzieje - ciensza...) zabieg mam u chirurga plastycznego, ze znieczuleniem miejscowym, płace 400zł, to stosunkowo mało, bo blizna jest niewielka, ale bardzo jej nie lubię... Chcialam tylko napisac, a propos solarium, że blizn, szczególnie tych świeżych (do 3 miesięcy) nie wolno opalać!!!
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 21:05   #29
vegetrina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 10
Exclamation Dot.: Blizny

ja też mam problem z bliznami (wieloma) po samookaleczeniach (jestem schizofreniczką teraz w okresie remisji). bardzo żałuję tego co sobie zrobiłam (ok półtora roku temu). bardzo trudno mi funkcjonowac w społeczeństwie, bo wydaje mi się że wszyscy najpierw zwracjaa uwage na blizny a nie na moja osobowosc. szczególnie utrudnia mi to zajecia praktyczne na studiach i cwiczenia na siłowni. teraz w zimie to moze mały problem bo mozna założyć długi rękaw ale co ja zrobie w lecie?blizny przetworzyły się w bliznowce (nadpodukcja kolagenu przy gojeniu sie ran) i ciągle rosną. jestem załamana i gotowa wydać każde pieniądze na zlikwidowanie ich. boje sie ze po przeszczepie skóry w miejscu styku skóry przeszczepionej i normalnej tez utworzy się bliznowiec, wiec nie bede miała kresek po cięciu żyletką tylko kwadraty... byłam w centrum terapii laserem ale powiedzieli mi ze nawet najdroższa metoda nie usunie sie ich...
przebarwienie po drapaniu sie zniknely mi po ok roku
vegetrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 10:04   #30
kasieka17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: Blizny

Jeśli chodzi o chirurgię plastyczną to polecam szpital w Polanicy Zdroju. trudno się tam dostać, bardzo długo czeka sie na zabieg, ale lekarze prowadza praktyki prywatne. Wystarczy tylko na googlach ich wyszukać i tam są wszystkie dane teleadresowe. Polecam
kasieka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:44.