Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-26, 12:36   #751
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Mentirosa Pokaż wiadomość
Czy ktoś z Was stosował dietę koktajlową? Szukałam takich działów na forum, ale nie mogę znaleźć..
Coś mi to podejrzanie brzmi.
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 09:03   #752
Mentirosa
Przyczajenie
 
Avatar Mentirosa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 18
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

9:00 zielona herbata
9:30 owsianka
11:00 -12:30 jazda na rowerze stacjonarnym, brzuszki, nożyce
14:00 kawałek ryby + pomidor + zielona herbata
17:00 parę łyków kefiru 0% ,
18:00 jabłko
19:00 jazda na rowerze 30 minut
19:40 dwa jajka na twardo + zielona herbata

dodam, że chodzę spać o godzinie 01:00

co o tym sądzicie? Zależy mi głównie na pozbycie się tkanki tłuszczowej na brzuchu..
Mentirosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 10:14   #753
Mikserek
Raczkowanie
 
Avatar Mikserek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 239
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Te 2 jajka na twardo wieczorem to dla mnie troche hardcore. Czy codziennie tak sie odżywiasz? Bo jeśli tak, tozamień te jajka na coś innego - tzn. nie jedz ich codziennie, bo Ci tak skoczy cholesterol, że masakra.


A ja mam pytanko, czy stosowałyście jakieś suplementy diety typu Linea? I czym sie różni zwykłą, od Detox i Fitness? I czy miałyście jakieś skutki uboczne??
Mikserek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 10:25   #754
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Mentirosa Pokaż wiadomość
9:00 zielona herbata
9:30 owsianka
11:00 -12:30 jazda na rowerze stacjonarnym, brzuszki, nożyce
14:00 kawałek ryby + pomidor + zielona herbata
17:00 parę łyków kefiru 0% ,
18:00 jabłko
19:00 jazda na rowerze 30 minut
19:40 dwa jajka na twardo + zielona herbata

dodam, że chodzę spać o godzinie 01:00

co o tym sądzicie? Zależy mi głównie na pozbycie się tkanki tłuszczowej na brzuchu..


...wybacz, ale to jest wszystko "jakas masakra"... jeszcz bardzo malo a do tego sie ruszasz...
poczytaj watki podwieszone! jablko i "pare lykow" kefiru to zaden posilek...
a jajka mozna i codziennie!
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 10:28   #755
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Jeżeli chcę jeździć na rowerze tak zeby schudnąć to jak często powinnam/mogę jeździć?
Bo nie chcę rozrostu tkanki mięśniowej tylko chcę schudnąć, a słyszałam coś, że nie powinno się w takim wypadku za często jeździć, to prawda?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 11:28   #756
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Mikserek Pokaż wiadomość
Te 2 jajka na twardo wieczorem to dla mnie troche hardcore. Czy codziennie tak sie odżywiasz? Bo jeśli tak, tozamień te jajka na coś innego - tzn. nie jedz ich codziennie, bo Ci tak skoczy cholesterol, że masakra.


A ja mam pytanko, czy stosowałyście jakieś suplementy diety typu Linea? I czym sie różni zwykłą, od Detox i Fitness? I czy miałyście jakieś skutki uboczne??
to jest mit. jeżeli ktoś jest zdrowy może jeść tyle jajek ile chce. ja od 2 lat jadam codziennie od 2-6 jajek i wyniki mam idealne.
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 11:28   #757
Mikserek
Raczkowanie
 
Avatar Mikserek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 239
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Jak jajka codziennie? Ja wiem, może i pod względem kalorii węglowodanów i białka są idealne. Ale istnieje coś takiego jak cholesterol. A 2 jajka codziennie to pod tym względem to zabójstwo. To już lepiej co drugi dzień
Mikserek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 11:52   #758
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Mikserek Pokaż wiadomość
Jak jajka codziennie? Ja wiem, może i pod względem kalorii węglowodanów i białka są idealne. Ale istnieje coś takiego jak cholesterol. A 2 jajka codziennie to pod tym względem to zabójstwo. To już lepiej co drugi dzień
badania udowodniły, że cholesterol z jaj nie ma wpływu na cholesterol w organizmie.

" Badania naukowe wykazaly jasno , ze spozywanie cholesterolu w zywnosci ma niewiele wspolnego z poziomami cholesterolu krazacego we krwi. Organizm czlowieka sam wytwarza cholesterol, z tym, ze organizmy niektorych ludzi maja tendecje do wytwarzania wiekszych jego ilosci, a niektorzy nie. Spozywanie cholesterolu ma wplyw na jego ilosc okrazaca w zylach jedynie u niewielkiego odsetka ludzi. Podczasz jednego z badan naukowcy karmili ludzi calymi jajami przez kilka dni, aby sprawdzic jaki wplyw bedzie to mialo na poziom cholesterolu w krwi badanych. Okazalo sie, ze taka dietka praktycznie w ogule nie odbila sie na jego ilosciach ! Co ciekawe taki sam wynik osiagali rozni badacze , niezaleznie od siebie - co potwierdza jego znaczenie.
OKAZUJE SIE, ZE JEZELI KTOS MA NATURALNIE WYSOKI CHOLESTEROL ORAZ ZABURZONY WSPOLCZYNNIK CHOLESTEROLU LDL I HDL, MOZE JESC JAJA ! "
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 11:56   #759
NothingElse
Rozeznanie
 
Avatar NothingElse
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 814
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Mikserek Pokaż wiadomość
Te 2 jajka na twardo wieczorem to dla mnie troche hardcore. Czy codziennie tak sie odżywiasz? Bo jeśli tak, tozamień te jajka na coś innego - tzn. nie jedz ich codziennie, bo Ci tak skoczy cholesterol, że masakra.


A ja mam pytanko, czy stosowałyście jakieś suplementy diety typu Linea? I czym sie różni zwykłą, od Detox i Fitness? I czy miałyście jakieś skutki uboczne??
Linee kiedys stosowalam- cale opakowanie zuzylam,efektow zadnych
__________________
Always look on the bright side of life
NothingElse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 12:01   #760
aneczka828
Raczkowanie
 
Avatar aneczka828
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 376
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Jeżeli chcę jeździć na rowerze tak zeby schudnąć to jak często powinnam/mogę jeździć?
Bo nie chcę rozrostu tkanki mięśniowej tylko chcę schudnąć, a słyszałam coś, że nie powinno się w takim wypadku za często jeździć, to prawda?
Jeśli nie chcesz mięśni to proponuję jeździć codziennie.. nie będą miały jak się regenerować.
aneczka828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 12:26   #761
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Aaa, czyli jednak na odwrót niż myślałam Codziennie pewnie nie dam rady, ale 5razy w tygodniu się postaram. Na razie nie chcę mięśni, chcę schudnąć. Jak schudnę to wtedy będę myśleć nad umięśnieniem
45minut dziennie + kontrolowanie tego co jem powinno przynieść efekty chyba, nie?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 12:33   #762
aneczka828
Raczkowanie
 
Avatar aneczka828
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 376
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Zależy, jak bardzo będziesz kontrolować

Okropnie mnie bolą nogi po wczorajszym hi-low ;D ćwiczyć dzisiaj też, czy może zrobić dzień przerwy, żeby te biedne mięśnie odpoczęły?
aneczka828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 12:47   #763
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Tzn. mniej więcej patrzę na to, co jem, ograniczam słodycze, fast foody, gazowane słodkie napoje. Ciemne pieczywo, razowy makaron i ryż zamiast białych, kolacje lekkie i białkowe, 4-5 posiłków dziennie i nie obżeranie się
W sumie przy samym takim kontrolowaniu spadło mi trochę, ale do tego chcę dodać ruch, bo sobie za bardzo odpuściłam z tym kontrolowaniem i waga poszła lekko w górę.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 13:00   #764
aneczka828
Raczkowanie
 
Avatar aneczka828
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 376
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Coś tam powinno dać... a spróbuj sobie policzyć kiedyś kalorie :P tak na oko ot tak...

Mam w domu cukinie, wie ktoś może czy można ją jeść surową? np z serem feta i pomidorem/ogórkiem? czy musze ją gotować?
aneczka828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 13:07   #765
gabafunkia
Raczkowanie
 
Avatar gabafunkia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 151
Dot.: Blogi o odchudzaniu/zdrowym odzywianiu

ja również piszę bloga, w wolnych chwilach, a z racji posiadania dzieci jest tych chwil jest niewiele
zdrowym odżywaniem zainteresowałam się będąc w ciąży, dużo czytam ale ciągle czuję niedosyt
zapraszam do poczytania:

http://dieta-surowa.blogspot.com/
gabafunkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 13:18   #766
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Nie chcę liczyć kcal, właśnie o to chodzi
Kiedyś liczyłam, bo byłam na 1000kcal, ale to było głupie, każdy kęs przeliczałam na kalorie i nie chcę już liczyć.
Ale tak na oko licząc to jem ok. 1300kcal dziennie.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 18:16   #767
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Mikserek Pokaż wiadomość
Jak jajka codziennie? Ja wiem, może i pod względem kalorii węglowodanów i białka są idealne. Ale istnieje coś takiego jak cholesterol. A 2 jajka codziennie to pod tym względem to zabójstwo. To już lepiej co drugi dzień
jest coś takiego jak lecytyna w jajkach. antagonista cholesterolu.

Cytat:
Napisane przez liquefy Pokaż wiadomość
badania udowodniły, że cholesterol z jaj nie ma wpływu na cholesterol w organizmie.

" Badania naukowe wykazaly jasno , ze spozywanie cholesterolu w zywnosci ma niewiele wspolnego z poziomami cholesterolu krazacego we krwi. Organizm czlowieka sam wytwarza cholesterol, z tym, ze organizmy niektorych ludzi maja tendecje do wytwarzania wiekszych jego ilosci, a niektorzy nie. Spozywanie cholesterolu ma wplyw na jego ilosc okrazaca w zylach jedynie u niewielkiego odsetka ludzi. Podczasz jednego z badan naukowcy karmili ludzi calymi jajami przez kilka dni, aby sprawdzic jaki wplyw bedzie to mialo na poziom cholesterolu w krwi badanych. Okazalo sie, ze taka dietka praktycznie w ogule nie odbila sie na jego ilosciach ! Co ciekawe taki sam wynik osiagali rozni badacze , niezaleznie od siebie - co potwierdza jego znaczenie.
OKAZUJE SIE, ZE JEZELI KTOS MA NATURALNIE WYSOKI CHOLESTEROL ORAZ ZABURZONY WSPOLCZYNNIK CHOLESTEROLU LDL I HDL, MOZE JESC JAJA ! "
czy te badania badały tylko wpływ jedzenia dużej ilości jajek, czy też innych produktów z wysoką zawartością cholesterolu?
bo w jajkach antagonistyczne działanie ma właśnie lecytyna, stąd mogła nie wpłynąć znacznie na ilość krążącego cholesterolu we krwi.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 18:25   #768
escade93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

ja jak jadlam kiedys przez 3 dni po 2 jajka to dostalam skazy bialkowej:\
escade93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 18:34   #769
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
jest coś takiego jak lecytyna w jajkach. antagonista cholesterolu.



czy te badania badały tylko wpływ jedzenia dużej ilości jajek, czy też innych produktów z wysoką zawartością cholesterolu?
bo w jajkach antagonistyczne działanie ma właśnie lecytyna, stąd mogła nie wpłynąć znacznie na ilość krążącego cholesterolu we krwi.
Znalazłam jeszcze to:

"Badania naukowe wykazały jasno , ze spożywanie cholesterolu w żywności ma niewiele wspólnego z poziomami cholesterolu krążącego we krwi. Organizm człowieka sam wytwarza cholesterol, z tym, ze organizmy niektórych ludzi maja tendencje do wytwarzania większych jego ilości, a niektórzy nie. Spożywanie cholesterolu ma wpływ na jego ilość krążącą w żyłach jedynie u niewielkiego odsetka ludzi... "

Czyli wychodzi na to, że chodzi ogólnie o cholesterol w żywności.

A tu link do całego artykułu:
http://www.sfd.pl/Jajka__wiadomo%C5%....-t619144.html
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 19:00   #770
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Witam drogie panie Otóż mam pytanie. Od 4 lat zmagam się z trądzikiem, bliznami, przebarwienia...wizytę u dermatologa mam 1 września i chciałbym, aby lekarz przepisał mi już skuteczniejsze lekarstwo, jakimi są retinoidy. I tu właśnie pojawia się problem. Zapewne zanim zechce mi to przepisać, skieruję mnie na badania i obawiam się, że mogą wyjść negatywnie. Dlatego chciałem zapytać, jakie warzywa/owoce/dieta mogłaby poprawić mój organizm. Chodzi mi o wątrobę i trzustkę. Kiedyś miałem bardzo wysoki cholesterol (około 400, nie wiem czy to dużo, czy nie, tak powiedzieli). Czy są jakieś potrawy, których należy unikać i czy są jakieś, które należy jeść? Chodzi mi tutaj o np. szpinak, buraki, pomidory itd. Dosyć często jem cebulę, czy ona nie zaszkodzi, a co najważniejsze, wspomoże moją kurację? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 19:04   #771
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez liquefy Pokaż wiadomość
Znalazłam jeszcze to:

"Badania naukowe wykazały jasno , ze spożywanie cholesterolu w żywności ma niewiele wspólnego z poziomami cholesterolu krążącego we krwi. Organizm człowieka sam wytwarza cholesterol, z tym, ze organizmy niektórych ludzi maja tendencje do wytwarzania większych jego ilości, a niektórzy nie. Spożywanie cholesterolu ma wpływ na jego ilość krążącą w żyłach jedynie u niewielkiego odsetka ludzi... "

Czyli wychodzi na to, że chodzi ogólnie o cholesterol w żywności.

A tu link do całego artykułu:
http://www.sfd.pl/Jajka__wiadomo%C5%....-t619144.html
hm, interesujące, nie wiem tylko, czy można 100% uwierzyć? brak mi źródel tych badań wciąż wydaje mi się nieprawdopodobne, że cholesterol egzogenny nie wpływa na ogólną ilość cholesterolu krążącego we krwi... co się dzieje z tym spożywanym przez człowieka cholesterolem
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 19:13   #772
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
hm, interesujące, nie wiem tylko, czy można 100% uwierzyć? brak mi źródel tych badań wciąż wydaje mi się nieprawdopodobne, że cholesterol egzogenny nie wpływa na ogólną ilość cholesterolu krążącego we krwi... co się dzieje z tym spożywanym przez człowieka cholesterolem
umiar we wszystkim jest wskazany oczywiście. ale ja to sprawdziłam na sobie. również wielu sportowców, którzy na codzień zajmują się odżywianiem i sportem na sobie sprawdziło

a tu jeszcze kawałek z tego artykułu:

"Jak więc widzimy powstawanie cholesterolu czy trójglicerydów nie jest takie proste i jak już napisałem w temacie o żółtkach jaj - nie działa to na zasadzie zjadamy tłuszcz i rośnie brzuch czy też zjadamy cholesterol /tu z jajek/ i doprowadzamy do podwyższenia jego stężenia we krwi.
Oczywiście, jak już wcześniej napisałem lecytyna zmniejsza stężenie frakcji LDL /low density lipoprotein - 'zły' cholesterol/, podwyższając zarazem stężenie frakcji HDL /high density lipoprotein - 'dobry' cholesterol/, więc poniekąd stwierdzenie, że spożywanie jajek zwiększa stężenie cholesterolu we krwi jest słuszne, jednakże chodzi tu o HDL, czyli ten, który wyrządza więcej dobrego niż szkód. "


tak więc prawdą jest, że lecytyna ma tu swój udział
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 21:59   #773
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez liquefy Pokaż wiadomość
umiar we wszystkim jest wskazany oczywiście. ale ja to sprawdziłam na sobie. również wielu sportowców, którzy na codzień zajmują się odżywianiem i sportem na sobie sprawdziło

a tu jeszcze kawałek z tego artykułu:

"Jak więc widzimy powstawanie cholesterolu czy trójglicerydów nie jest takie proste i jak już napisałem w temacie o żółtkach jaj - nie działa to na zasadzie zjadamy tłuszcz i rośnie brzuch czy też zjadamy cholesterol /tu z jajek/ i doprowadzamy do podwyższenia jego stężenia we krwi.
Oczywiście, jak już wcześniej napisałem lecytyna zmniejsza stężenie frakcji LDL /low density lipoprotein - 'zły' cholesterol/, podwyższając zarazem stężenie frakcji HDL /high density lipoprotein - 'dobry' cholesterol/, więc poniekąd stwierdzenie, że spożywanie jajek zwiększa stężenie cholesterolu we krwi jest słuszne, jednakże chodzi tu o HDL, czyli ten, który wyrządza więcej dobrego niż szkód. "


tak więc prawdą jest, że lecytyna ma tu swój udział
jasne jasne, lecytyna w jajkach tak, sama zwróciłam na to uwagę, ale np. cholesterol w maśle, smalcu, czy tłustym mięsie...? skąd w takim razie u ludzi zbyt wysoki poziom cholesterolu, dlaczego inni niby więcej wytwarzają cholesterolu endogennego?
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 23:30   #774
Maroccanmint
Raczkowanie
 
Avatar Maroccanmint
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 97
Dot.: Blogi o odchudzaniu/zdrowym odzywianiu

Polecam wszystkim
www.justbento.com
__________________
Szczuplenie: jest 64,8 kg, ma byc 60 kg
Zapuszczanie włosów: jest 45cm, ma być 60
Maroccanmint jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 08:50   #775
zielona_zabcia
Rozeznanie
 
Avatar zielona_zabcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 778
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

bardzo proszę o pomoc
przez całe życie obgryzałam paznokcie (wiem że jestem fuj, beee i w ogóle ) ale od 2lat mam aparat ortodontyczny na górę i dół, noi z tej okazjii się ogarnęłam i przestałam.
Byłam pewna że moje pazurky teraz będą piękne, długie i pachnące, a tu lipa, łamią się, rosną jakby chciały a nie mogły a ja bym chciała ładne paurki, i tu moje pytanie; może właśnie One nie mogą rosnąć?
Bo im krzywde zrobiłam tym obgryzaniem?
Kupiłam odżywkę, utwaradzacz akrylowy, no fakyucznie są lepsze i ładniejsze, ale muszę malowalować co drugi dzień. Zapomniałam kiedyś (a były już takie dość długie) i odrazu się wzięły i połamały
ja dziękuję za takie coś.

Czy możecie mi polecić jakieś suplementy na paznokcie i włosy?
Bo one też są marne (to są akurat skutki długotrwałego niedożywienia, ale to już przeszość)

myślam nad tą belissą skóra, włosy i paznokcie bo nie jest taka droga.
A może poprostu skrzyp?
pozdrawiam
__________________
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. "
św. Augustyn


zaręczona 30.03.2012
mama maleńkiego Miłoszka 17.07.2012
niedługo żona
niedługo matura
wygrałam swoje życie !
zielona_zabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 09:53   #776
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
jasne jasne, lecytyna w jajkach tak, sama zwróciłam na to uwagę, ale np. cholesterol w maśle, smalcu, czy tłustym mięsie...? skąd w takim razie u ludzi zbyt wysoki poziom cholesterolu, dlaczego inni niby więcej wytwarzają cholesterolu endogennego?
no właśnie to już nie jest jasno napisane jeśli chodzi o inne produkty.

a co do różnego poziomu cholesterolu u ludzi to już tak jest, niektórzy wytwarzają go więcej inni mniej. tak jak niektórzy mają szybki metabolizm, inni wolny, bez wyraźnego powodu, może mają tak genetycznie. no przynajmniej tyle wywnioskowałam z tych artykułów.
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 10:13   #777
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Czy to prawda, że jabłka pomagają schudnąć? Jeśli tak, to w jaki sposób działają?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 10:16   #778
aneczka828
Raczkowanie
 
Avatar aneczka828
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 376
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zielona_zabcia Pokaż wiadomość
bardzo proszę o pomoc
przez całe życie obgryzałam paznokcie (wiem że jestem fuj, beee i w ogóle ) ale od 2lat mam aparat ortodontyczny na górę i dół, noi z tej okazjii się ogarnęłam i przestałam.
Byłam pewna że moje pazurky teraz będą piękne, długie i pachnące, a tu lipa, łamią się, rosną jakby chciały a nie mogły a ja bym chciała ładne paurki, i tu moje pytanie; może właśnie One nie mogą rosnąć?
Bo im krzywde zrobiłam tym obgryzaniem?
Kupiłam odżywkę, utwaradzacz akrylowy, no fakyucznie są lepsze i ładniejsze, ale muszę malowalować co drugi dzień. Zapomniałam kiedyś (a były już takie dość długie) i odrazu się wzięły i połamały
ja dziękuję za takie coś.

Czy możecie mi polecić jakieś suplementy na paznokcie i włosy?
Bo one też są marne (to są akurat skutki długotrwałego niedożywienia, ale to już przeszość)

myślam nad tą belissą skóra, włosy i paznokcie bo nie jest taka droga.
A może poprostu skrzyp?
pozdrawiam
Celebrin...
aneczka828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 10:19   #779
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zielona_zabcia Pokaż wiadomość
bardzo proszę o pomoc
przez całe życie obgryzałam paznokcie (wiem że jestem fuj, beee i w ogóle ) ale od 2lat mam aparat ortodontyczny na górę i dół, noi z tej okazjii się ogarnęłam i przestałam.
Byłam pewna że moje pazurky teraz będą piękne, długie i pachnące, a tu lipa, łamią się, rosną jakby chciały a nie mogły a ja bym chciała ładne paurki, i tu moje pytanie; może właśnie One nie mogą rosnąć?
Bo im krzywde zrobiłam tym obgryzaniem?
Kupiłam odżywkę, utwaradzacz akrylowy, no fakyucznie są lepsze i ładniejsze, ale muszę malowalować co drugi dzień. Zapomniałam kiedyś (a były już takie dość długie) i odrazu się wzięły i połamały
ja dziękuję za takie coś.

Czy możecie mi polecić jakieś suplementy na paznokcie i włosy?
Bo one też są marne (to są akurat skutki długotrwałego niedożywienia, ale to już przeszość)

myślam nad tą belissą skóra, włosy i paznokcie bo nie jest taka droga.
A może poprostu skrzyp?
pozdrawiam
BARDZO polecam odżywkę NailTek Xtra. Malujesz nią paznokcie przez 6 tygodni. Malujesz codziennie nakładając nową warstwę, po tygodniu zmywasz wszystkie warstwy i malujesz od nowa.
Mi uratowała moje bardzo zniszczone paznokcie i teraz, mimo że już nią nie maluję, to mam ładne paznokcie.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 10:30   #780
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Czy to prawda, że jabłka pomagają schudnąć? Jeśli tak, to w jaki sposób działają?
nieprawda. ogólnie owoce nie są polecane na redukcji. jabłka mogą pomagać się wypróżnić, ale na schudnięcie będzie to miało niewielki wpływ.
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 14:20:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:46.