IDEALNA cera:) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-16, 17:30   #31
Lulu Mortese
Zadomowienie
 
Avatar Lulu Mortese
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 088
Dot.: IDEALNA cera:)

Stosunkowo dużo dziewczyn ma taka śliczną cerę,ale,ale do końca ich życia trwać to nie będzie,za kilka,kilkanaście lat zmarszczki się pojawią itp...
Lulu Mortese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 19:16   #32
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: IDEALNA cera:)

lulu mortese nie ma tak dobrze co nie ? tak czy siak fajnie, że taka mają teraz... ja z okresu przyszczy płynnie przchodze w okres zmarszczek mając obecnie i to i to
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 20:34   #33
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: IDEALNA cera:)

Ja też chcę mieć taką cerę, dosłownie jak przysłowiowa pupcia niemowlaka

Ok, już nie marudzę.
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 20:42   #34
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: IDEALNA cera:)

tez bym tak chciala

w moim przypadku to juz pewnie niemozliwe, mecze sie z rozszerzonymi porami i mam 2 blizny potradzikowe, ktore chce zlikwidowac....
poki co bylam na dwoch zabiegach mikrodermabrazji, moze kiedys da to jakis efekt lol
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 10:11   #35
fairy_m
Raczkowanie
 
Avatar fairy_m
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: far from earth...
Wiadomości: 75
GG do fairy_m
Dot.: IDEALNA cera:)

Faktycznie gladziutka buzka ogromny wplyw na ladna cere ma zdrowe odzywianie-duzo owocow,warzyw,chudego miesa,nabialu(jogurty,kef iry bialy ser itp)wszytsko co ma w sobie wit z grupy B czyli orzechy,pestki dyni...albo tez cynk0zawienny na cere.Ja codzien biore jedna tabletke cynku do sniadania i gdyby nie male niepodzianki przed okrese,to nie moglabym narzekac na cere a nastolatka juz nie jestem .Co tu duzo mowic tryb zycia tez jest wazny,zero papierosow,jak najwiecej snu,malo stresu(wiem,wiem czasem sie nie da i jak najmniej ''kombinowania'' z nasza buzka...My kobietki jestesmy juz skazane na rozne mankamenty urody przez burze chormonalna,a przeciez kazda z nas w wieku 5 lat miala taka cere jak dziewczyna z fotki .Buzki.
__________________
...somewhere, between the darkness and light, there is my soul...


http://www.icq.com/friendship/pages/...page_19994.php
fairy_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 12:16   #36
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: IDEALNA cera:)

A ja uznałam że coś ze sobą zrobie, aby mieć taką cerę i połaziłam do kosmetyczki.

Mechaniczne oczyszcanie, peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja...

I po tygodniu wygladam jak przed zabiegami, nie opłaca się!
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 14:17   #37
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: IDEALNA cera:)

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
A ja uznałam że coś ze sobą zrobie, aby mieć taką cerę i połaziłam do kosmetyczki.

Mechaniczne oczyszcanie, peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja...

I po tygodniu wygladam jak przed zabiegami, nie opłaca się!

taak ja tez w zimie poszlam na oczyszczanie i serie 4 czy 5 zabiegow z kwasami owocowymi - przez jakies 2 tygodnie cera rzeczywiscie ladniejsza byla, ale potem powrot do tego samego - takze nie oplaca sie (wydalam doslownie 400zl zeby chwile pocieszyc sie ladniejsza buzia...)

teraz sama robie kuracje kwasami i retinoidami - Diacneal i Effaclar to wydatek 80zl a opakowanie starcza na jakies 3 miesiace wiec to duzo bardziej oplacalne to dopiero 2 tydzien ale juz widze efekty
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-17, 15:03   #38
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: IDEALNA cera:)

Ja nie moge się przekonac do kwasów, nienawidzę łuszczącej się skóry zdecydowanie bardziej niż zaskórników tu i ówdzie...
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 15:21   #39
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: IDEALNA cera:)

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Ja nie moge się przekonac do kwasów, nienawidzę łuszczącej się skóry zdecydowanie bardziej niż zaskórników tu i ówdzie...
Dokladnie...
A w dodatku pokwasowy wysyp byl tak okropny, ze od 2 msc mam czerwone ślady - boje sie, ze zostana blizny...
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 18:08   #40
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: IDEALNA cera:)

Cytat:
Napisane przez shemaletrouble Pokaż wiadomość
Angel@ a na jakie zabiegi chodzilas? bylas zadowolona?
Zrobiłam 10 razy mikrodermabrazję, kilka razy oczyszczanie ultradźwiękami, oprócz tego było naświetlanie lampami i mnóstwo maseczek (regenerujących, pobudzających, nawilżających itp.) Chodziłam do kosmetyczki przez kilka miesięcy co 10-14 dni. Za każdym razem zostawiałam tam 200-300 zł. Miałam naprawdę ładniutką cerę przez ten czas. Jednak gdy zrezygnowałam z tego po miesiącu stan skóry zaczął się pogarszać
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 18:35   #41
Cyzia
Raczkowanie
 
Avatar Cyzia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Luboń
Wiadomości: 52
GG do Cyzia
Dot.: IDEALNA cera:)

niektorzy to maja dobrze z taka cera...ale my za to pewnie mamy cos innego lepszego xD powiem ze mam problemy ze skora ale od kiedy przestalam uzywac kosmetykow i tych wszystkim specyfikow do czyszczenia twarzy (tylko codziennie tonik kwiatowy) to nastapila dosyc spora poprawa i gladsza cera jest...
Cyzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-17, 18:46   #42
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: IDEALNA cera:)

to zasluga genow znam kila osob ktore maja taka idealna cere.Ja niestety mam trądzik lecze sie od pol roku mam mnostwo blizn i przebarwien a czeka mni jeszcze bardzo dlugie leczenie.
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 18:47   #43
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: IDEALNA cera:)

śliczna cera
Mam koleżanke, która skóre ma gładką, zero pryszczy, wągrów i innych niespodzianek. Nie robi ze skórą nic specjalnego, kiedyś powiedziała że używa toniku. A ja - stos kremów, toników i innych mazideł a do takiego efektu mi b. daleko
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 19:02   #44
Zala
Raczkowanie
 
Avatar Zala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Nibylandia^^
Wiadomości: 49
GG do Zala
Dot.: IDEALNA cera:)

A może dermatolog przepisze CI dobry krem ? Ja leczyłam się z trądziku, no i lecze nadal. Choć stan mojej skóry jest już Okej. Nie dość, że w 95% pozbyłam się trądziku to mam bardzo gładką cerę, jej stan porównywalny jest do stanu mojej cery w wieku 10 lat. Choć wiadomo przed okresem zawsze coś się pojawi. Mam przebarwienia na cerze ale widze, że to z czasem regeneruje się. Nie używam podkładu, wystarcza mi dobra pianka do mycia, krem Sebo Care(80zł) to chyba on dużo zdziałał, i tylko to! Myje twarz trzy raz dziennie, więc tonik narazie jest zbędny. Niedługo udaje się do kosmetyczki na mikrodermobrazję. Pozdrawiam
__________________
SaXofon ^^
Zala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 19:45   #45
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: IDEALNA cera:)

Cera faktycznie ładna, choć szczegułów nie widać, bo zdjęcie trochę nieostre. Ciut widać rozszerzone pory, ciut się błyszczy.
Dla pocieszenia powiem, że u właścicielek grubych tłustych cer zmarszczki się później pojawią.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 22:37   #46
Isselilija
Rozeznanie
 
Avatar Isselilija
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: .::.(^_^).::.
Wiadomości: 621
GG do Isselilija
Dot.: IDEALNA cera:)

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Cera faktycznie ładna, choć szczegułów nie widać, bo zdjęcie trochę nieostre. Ciut widać rozszerzone pory, ciut się błyszczy.
.
no wlasnie, pod oczami nie jest juz tak cudnie a reszta wyglada na...lekko rozmazana. Zna dziewczyny ktore maja i po 24 lata, dbaja o siebie, i choc zmarszczki malutkie sa widoczne, to cery maja gladziutkie...
Isselilija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 15:34   #47
shemaletrouble
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 106
Dot.: IDEALNA cera:)

hm.. no a co powiecie na to? sliczna skora
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 146eb_My_girls_trust_me_90.jpg (73,9 KB, 1143 załadowań)
shemaletrouble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 15:41   #48
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: IDEALNA cera:)

Cytat:
Napisane przez shemaletrouble Pokaż wiadomość
hm.. no a co powiecie na to? sliczna skora
Chyba odrobinkę rozszerzone pory tam widać ale fakt śliczna skóra. Dużo bym dała żeby taką mieć
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 18:14   #49
Idusia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 40
Dot.: IDEALNA cera:)

Może właśnie o to chodzi, że im mniej kosmetyków tym lepiej? Sama już nie wiem. Mam 17 lat i od kiedy pamiętam (a tak konkretnie od ok 4-5lat) walczę ze swoją cerą. Mieszkam w małej miejscowości, więc nie mam dużego pola do manewru w kwestii dermatologów/kosmetyczek itd...
Trądziku JUŻ nie mam. Ale to co mam też nie prezentuje się najlepiej. Cera zniszczona wyciskaniem i silnymi lekami (łącznie z antybiotykami), rozszerzone pory,wągry i pojedyncze (czasami grupowe) pryszcze rozsiane po całej twarzy. Mimo tego przerażającego opisu i tak jestem zadowolona, bo kiedyś na czole miałam jedną, wielką, podrapaną ranę, a teraz zdarza mi się nawet wyjść do ludzi (uprzednio malując się fluidem) z zaczesaną do góry grzywką...
Ehhh... Zanim wyleczę się z tego do końca to mnie zmarszczki zastaną i znów się zacznie...
Też mam kilka koleżanek i znajomych, które kompletnie nic z cerą nie robią a mają ją jak marzenie... Ale to rzeczywiście nie ich zasługa. Li i jedynie dobre geny.
Idusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-27, 18:30   #50
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: IDEALNA cera:)

I tak dziewczyny teraz mają lepiej. Jak ja byłam nastolatką i borykałam się z pryszczami to nie miałam wielkiego wyboru jeśli chodzi o kremy, a lekarze zapisywali z reguły tylko benzacne. Teraz to mogłabym poszaleć. No ale właśnie muszę o zmarszczkach myśleć...
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 18:56   #51
madziuleńka007
Raczkowanie
 
Avatar madziuleńka007
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: IDEALNA cera:)

echhh(marzenia....)co ja bym dała żeby mieć taką cere.nie mam jakiejś strasznej ale niestety przed okresem wyskakują mi jakieś małe syfki.pamiętam że taką jak ta dziewczyna ma to miałam jakiś czas temu jak byłam w szpitalu przez kilka tygodni a potem znowu mi sie pogorzyło.piłam wtedy kilka kubusiów dziennie i używałam tylko kremu do buzi.więc coś w tym musi byc że im mniej kosmetyków tym lepieja z drugiej strony czymś trzeba przecież zakryć te niedoskonałosci
__________________
Nie sztuka byc zauważonym,sztuka być zapamiętanym.

Giorgio Armani
madziuleńka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 19:56   #52
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: IDEALNA cera:)

też mam kilka takich koleżanek, które maja naprawdę śliczne cery, chociaz teraz w wieku dojrzewania pryszcze i te inne prawie nikogo nie oszczędzają

a mi baaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo daleko do takiej cery ja chyba nie potrafiłabym odstawić wszystkich kosmetyków a przede wszystkim leków, bo w końcu mając taką cerę jaką mam muszę używać leków...mój tata czasami na mnie krzyczy że mam to wszystko odstawić (ta, jasne) w sumie dużo tego nie ma...

zauważyłam ostatnio, ze wiele facetów ma też bardzo ładne buźki i raczej nie mają problemów z cerą...
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 20:28   #53
shemaletrouble
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 106
Dot.: IDEALNA cera:)

dziewczyny a nie zauwazylyscie ze wiekszosc amerykanskich nastolatek ma taka wlasnie cere? w parze ida najczesciej biale zabki z zebami to wiadomo kazdy moze wybielic ale co ze skora? zobaczcie tutaj. jak widze takie twarzyczki to az lezka kreci sie w oczku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg j.JPG (78,1 KB, 896 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg k.JPG (92,7 KB, 973 załadowań)
shemaletrouble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 20:30   #54
shemaletrouble
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 106
Dot.: IDEALNA cera:)

ciekawe co wpieprzaja ze sa takie fajne pewnie kurczaki na hormonach
shemaletrouble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 20:44   #55
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: IDEALNA cera:)

A ja sie wylamie z tych zachwytow, bo kolezanka na pierwszym zdjeciu na poczatku watku nie wyglada naturalnie. Ze sie tak wyraze - zbyt gladka ta gladkosc Moze jednak nie mowi Ci calej prawdy i uzywa nieco pudru. Istnieje tez opcja, ze aparat fotograficzny robi retusz z automatu I nie pisze tego zlosliwie, znam osoby o pieknej cerze, ale cos tam zawsze jest - jakies minimalne przebarwienie, naczynko, wlosek...cokolwiek. Nie ma idealow.

A na ponizszym zdjeciu to juz jak na dloni widac retusz i to nieudolny - co to za przebarwienia na szyi? No i nikt mi nie powie, ze nie te dziewczyny nie maja pudru na twarzy
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 20:45   #56
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: IDEALNA cera:)

Shemaletrouble, ja Ci powiem tak - te zdjęcia na 99% były robione z lampą Po drugie, struktury skóry w ogóle nie jest widać - albo aparat z niższej półki, albo efekt zamierzony. Jak mi ktoś zrobi zdjęcie gorszym sprzętem, też nie widać plamek ani krostek.. albo i lepszym, ale z lampą - to spłaszcza wszyyystkie nierówności
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 21:01   #57
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: IDEALNA cera:)

Nie chce Was zalamywac moje drogie - ale takie panie sie zdarzaja ; osobiscie znam dwie - jedna to ex dziewczyna mojego kolegi: wegetarianka od lat, duzo wody pije (caly czas ma butelke niegazowanej ze soba), unika slonca, nie uzywa mydel (o SLS chodzi) ale Bozia jej dala piekne geste miodowe wlosy i jakosc cery taka a nie inna - to fakt, ma okolo 30 i zadnej zmarszczki widocznej (wierzcie mi - patrzylam dokladnie ). Drugi przypadek mialam na sesji zdjeciowej - przyslana z agencji dziewczyna miala 23 lata (wygladala na 13 i cere miala takaz) i ani jednego rozszerzonego pora. Bylysmy trzy baby w studio obecne, kazda z ladna cera przeciez ale przy niej zesmy wygladaly jakbysmy nic w zyciu dobrego dla swej pielegnacji nie uczynily. Dodam, ze na zdjeciach w efekcie nasza modelka miala tylko tusz do rzes, korektor na skrzydelkach nosa w ilosci sladowej i delikatny blyszczyk, bo i policzki miala zarozowione. No mowie Wam - wybryk natury ale zdjecia : pikne!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 21:01   #58
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Dot.: IDEALNA cera:)

ja niestety też mogę o takiej cerze tylko pomarzyć - męczy mnie trądzik. chociaż przyznam, że po regularnych (i kosztownych) wizytach u dermatologa i kosmetyczki widziałam poprawę,moze nie jakąś ogromną, ale zawsze to już coś.

ehhh... niektórzy to mają szczęście.
invissible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 21:01   #59
shemaletrouble
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 106
Dot.: IDEALNA cera:)

ale nikt tutaj nie mowi o niezmiernych idealach tylko i jedniolitej cerze:P ja sie nie staram nikomu udowodnic ze ta i ta sa perfect poprostu dodaje zdjecia zeby mn/wiecej bylo jasne o czym mowie pozdrawiam
shemaletrouble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 21:32   #60
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: IDEALNA cera:)

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta Pokaż wiadomość
Nie chce Was zalamywac moje drogie - ale takie panie sie zdarzaja ; osobiscie znam dwie
Ale kto sie zalamuje? Osobiscie jestem zadowolona ze swojej cery. A efekt taki jak na pokazanych zdjeciach z latwoscia uzyskuje przy pomocy niewielkiej ilosci pudru Po prostu twierdze, ze idealow nie ma ot co Pozdrawiam
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:38.