Mamusie lutowe 2016 :) - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-08-27, 15:03   #3721
marciar7
Zakorzenienie
 
Avatar marciar7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 6 416
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez kaaasi Pokaż wiadomość

mama położna to skarb zazdroszczę
No nie piwiem ze nie. Skarbnica wiedzy :-D i to jeszcze po porodzie wychodzi tak ze bede z nia mieszkac jakis czas :-P
__________________
Zosia 1.02.2016
marciar7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 15:09   #3722
kaaasi
Zakorzenienie
 
Avatar kaaasi
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 052
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez marciar7 Pokaż wiadomość
No nie piwiem ze nie. Skarbnica wiedzy :-D i to jeszcze po porodzie wychodzi tak ze bede z nia mieszkac jakis czas :-P
Babcia może jeszcze odbierze poród fajnie tak
__________________

kaaasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 15:11   #3723
marciar7
Zakorzenienie
 
Avatar marciar7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 6 416
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez kaaasi Pokaż wiadomość
Babcia może jeszcze odbierze poród fajnie tak
A tego nie wiem nie rozmawialam z nia o tym ale mysle ze przy porodzie beddie na pewno :-P nie sadze ze zechce porod odbierac chyba za duzy stres :-P
__________________
Zosia 1.02.2016
marciar7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 15:47   #3724
siasia13
Rozeznanie
 
Avatar siasia13
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 751
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Narzeczona rower nieeee Nie mozna w ciazy sportow tego typu, narty, rower, deska, rolki itp odpadaja bo sie mozna wywrocic I nieszczescie gotowe. Lepiej spacer


Esor szukaj takich 7-9cm, napewno cos znajdziesz, musi cos byc. Bo w takich wyzszych mozesz nie wytrzymac. Ja bym napewno nie wytrzymala. Moze nawet kupilabym dwie pary zeby miec "na pokaz" I do tanca


Mami GRATKI Dwie takie male czynki Rodzisz sie I juz masz przyjaciolke na cale zycie, to jest cos


Kasi uwazaj bo sie moge skusic
siasia13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 15:55   #3725
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez siasia13 Pokaż wiadomość
Narzeczona rower nieeee Nie mozna w ciazy sportow tego typu, narty, rower, deska, rolki itp odpadaja bo sie mozna wywrocic I nieszczescie gotowe. Lepiej spacer
dziewczyny serio ryzyko przewrócenia się to jedyne przeciwskazanie? Przy chodzeniu też się można przewrócić. Myślałam, że jest jakieś inne uzasadnienie na nie do jazdy na rowerze.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 16:02   #3726
marciar7
Zakorzenienie
 
Avatar marciar7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 6 416
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

No jednak przewrocic sie idac a jadac to jest różnica :-P
__________________
Zosia 1.02.2016
marciar7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 16:08   #3727
kaaasi
Zakorzenienie
 
Avatar kaaasi
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 052
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
dziewczyny serio ryzyko przewrócenia się to jedyne przeciwskazanie? Przy chodzeniu też się można przewrócić. Myślałam, że jest jakieś inne uzasadnienie na nie do jazdy na rowerze.
wchodząc do sklepu też może ktoś nas popchnąć choćby niechcący czy w autobusie przeciwskazaniem są jedynie sporty wyczynowe ale jeżeli uprawiałaś jakis sport przed ciążą to również można i teraz chyba że ciąża zagrożona wiem bo z moja gin rozmawiałam pisałam Wam ja dużo ćwiczyłam przed zrezygnowałam z tego ale z roweru nie zamierzam póki jest ciepło i dobrze się czuję nie przesadzajmy nie można takich sportów i ćwiczeń które znacznie podnoszą ciśnienie krwi a my mówimy o zwykłej jeździe na rowerze a nie sporcie wyczynowym
__________________


Edytowane przez kaaasi
Czas edycji: 2015-08-27 o 16:13
kaaasi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-27, 16:10   #3728
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Mami gratulacje! Tyle szczęścia na raz duże dziewczyny juz moja we wtorek miała 125g


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
dziewczyny serio ryzyko przewrócenia się to jedyne przeciwskazanie? Przy chodzeniu też się można przewrócić. Myślałam, że jest jakieś inne uzasadnienie na nie do jazdy na rowerze.

Na stacjonarnym można jeździć wiec chyba jedyne ;D


Sent from my iPhone using Tapatalk
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 16:14   #3729
siasia13
Rozeznanie
 
Avatar siasia13
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 751
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Wiadomo, ze wszystko zalezy od osoby. Ja osobiscie lubie jezdzic na rowerze I czesto jezdzimy rodzinnie. Ale polozna I gin zasugerowali, ze rower, rolki itp w ciazy sa niewskazane. Ja ogolnie uwazam, ze idac nie przewroce sie z takim impaktem jak jadac wiec to jest moim zdaniem roznica. Ciaza to oczywiscie nie choroba I ja robie wszystko, cwicze, chodze do pracy, I w ogole raczej robie to co zawsze ale jednak na rower sie nie zdecyduje. Serow plesnowych I surowych ryb tez nie jem mimo, ze Francuski I Japonki jedza to w ciazy I rodza zdrowe dzieci. Kazdy wie co dla niego dobre
siasia13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 16:16   #3730
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez marciar7 Pokaż wiadomość
No jednak przewrocic sie idac a jadac to jest różnica :-P
ostatni raz spadłam z rowera jak się na nim uczyłam jeździć, potem co najwyżej się nogą podpierałam. Przecież dziewczyny nie piszą o uprawianiu kolarstwa górskiego, a o rekreacyjnej jeździe po ścieżce.

Ja póki co odpadam z jazdy na rowerze, jeżdziłam już w ciąży, ale po akcji kilka dni temu nie ruszam się za bardzo z domu. Byczę się ile mogę

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

Cytat:
Napisane przez siasia13 Pokaż wiadomość
Wiadomo, ze wszystko zalezy od osoby. Ja osobiscie lubie jezdzic na rowerze I czesto jezdzimy rodzinnie. Ale polozna I gin zasugerowali, ze rower, rolki itp w ciazy sa niewskazane. Ja ogolnie uwazam, ze idac nie przewroce sie z takim impaktem jak jadac wiec to jest moim zdaniem roznica. Ciaza to oczywiscie nie choroba I ja robie wszystko, cwicze, chodze do pracy, I w ogole raczej robie to co zawsze ale jednak na rower sie nie zdecyduje. Serow plesnowych I surowych ryb tez nie jem mimo, ze Francuski I Japonki jedza to w ciazy I rodza zdrowe dzieci. Kazdy wie co dla niego dobre
nie przypominaj ;-)

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Cytat:
Napisane przez ja :) Pokaż wiadomość
Mami gratulacje! Tyle szczęścia na raz duże dziewczyny juz moja we wtorek miała 125g


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------




Na stacjonarnym można jeździć wiec chyba jedyne ;D


Sent from my iPhone using Tapatalk

mój dzidzi w pn miał 123g
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 16:19   #3731
kaaasi
Zakorzenienie
 
Avatar kaaasi
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 052
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez siasia13 Pokaż wiadomość
Wiadomo, ze wszystko zalezy od osoby. Ja osobiscie lubie jezdzic na rowerze I czesto jezdzimy rodzinnie. Ale polozna I gin zasugerowali, ze rower, rolki itp w ciazy sa niewskazane. Ja ogolnie uwazam, ze idac nie przewroce sie z takim impaktem jak jadac wiec to jest moim zdaniem roznica. Ciaza to oczywiscie nie choroba I ja robie wszystko, cwicze, chodze do pracy, I w ogole raczej robie to co zawsze ale jednak na rower sie nie zdecyduje. Serow plesnowych I surowych ryb tez nie jem mimo, ze Francuski I Japonki jedza to w ciazy I rodza zdrowe dzieci. Kazdy wie co dla niego dobre
tak zgadza się nie można zalezy od osoby masz rację i jak funkcjonowałaś wcześniej jak ktoś nie ćwiczył no wiesz o co chodzi to nie powinien zaczynać w ciąży u mnie inna historia potrafiłam spalać ćwicząc ponad 1000kcal dziennie więc mój organizm do wysiłku przyzwyczajony choc wiadomo bardziej uważam na siebie
Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
ostatni raz spadłam z rowera jak się na nim uczyłam jeździć, potem co najwyżej się nogą podpierałam. Przecież dziewczyny nie piszą o uprawianiu kolarstwa górskiego, a o rekreacyjnej jeździe po ścieżce.

Ja póki co odpadam z jazdy na rowerze, jeżdziłam już w ciąży, ale po akcji kilka dni temu nie ruszam się za bardzo z domu. Byczę się ile mogę

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------



nie przypominaj ;-)
bycz się póki możesz

kolejne pytanie mam Mamusie
kapiel nowodrodków ...kąpałyście czy przecierałyście gazą z wodą przegotowaną ? i jakiś kosmetyków używałyście dla takich maluszków
__________________

kaaasi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-27, 16:23   #3732
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez siasia13 Pokaż wiadomość
Wiadomo, ze wszystko zalezy od osoby. Ja osobiscie lubie jezdzic na rowerze I czesto jezdzimy rodzinnie. Ale polozna I gin zasugerowali, ze rower, rolki itp w ciazy sa niewskazane. Ja ogolnie uwazam, ze idac nie przewroce sie z takim impaktem jak jadac wiec to jest moim zdaniem roznica. Ciaza to oczywiscie nie choroba I ja robie wszystko, cwicze, chodze do pracy, I w ogole raczej robie to co zawsze ale jednak na rower sie nie zdecyduje. Serow plesnowych I surowych ryb tez nie jem mimo, ze Francuski I Japonki jedza to w ciazy I rodza zdrowe dzieci. Kazdy wie co dla niego dobre

Dokładnie tego samego zdania jestem
Kazdy je to co uważa za stosowane, to samo z ćwiczeniami i innymi aktywnościami.


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

Cytat:
Napisane przez kaaasi Pokaż wiadomość
tak zgadza się nie można zalezy od osoby masz rację i jak funkcjonowałaś wcześniej jak ktoś nie ćwiczył no wiesz o co chodzi to nie powinien zaczynać w ciąży u mnie inna historia potrafiłam spalać ćwicząc ponad 1000kcal dziennie więc mój organizm do wysiłku przyzwyczajony choc wiadomo bardziej uważam na siebie

bycz się póki możesz

kolejne pytanie mam Mamusie
kapiel nowodrodków ...kąpałyście czy przecierałyście gazą z wodą przegotowaną ? i jakiś kosmetyków używałyście dla takich maluszków

Ja kapalam normalnie. Używałam przez pierwsze 4-5 miesiecy Oilatum. Pozniej oilatum 1 raz w tygodniu a reszta to naturalne mydło (typu biały jeleń). Woda przegotowana wacikami przecierałem oczka, buźkę i pupkę. Ale to tez do czasu. Teraz wrzucam ja do wanny i niech sie dzieje co chce


Sent from my iPhone using Tapatalk
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 16:31   #3733
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez kaaasi Pokaż wiadomość
kolejne pytanie mam Mamusie
kapiel nowodrodków ...kąpałyście czy przecierałyście gazą z wodą przegotowaną ? i jakiś kosmetyków używałyście dla takich maluszków
kąpałam, na początek niedużo wody żeby nie przemaczać pępka, a potem mała to nawet polubiła to była hulaj dusza ;-)
Mała nie miała większych problemów z skórą, u mnie wystarczył praktycznie jakiś emolient lub odrobina jakiegoś olejku do kąpieli i potem wytarcie. Jak było zupełnie ok, to i bez tego się obchodziłam. Koleżanka używała balsamu po kąpieli przez jakiś czas, inna oliwki.
Na pupę póki nie przeszłam na wielo prawie non stop coś musiałam dawać. Potem się uspokoiło (poza momentami np. upałów) i rzadko cokolwiek dawałam.
Do walki z ciemieniuchą oliwka (była kiedyś taka specjalna w aptekach), ale to nie odrazu było.
Szampon do włosów to dopiero po roku, chyba około półtorej jak już miała burzę loczków.

A co teraz się radzi do pępka w PL? To się chyba co jakiś czas zmienia?

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

Cytat:
Napisane przez ja :) Pokaż wiadomość
Ja kapalam normalnie. Używałam przez pierwsze 4-5 miesiecy Oilatum. Pozniej oilatum 1 raz w tygodniu a reszta to naturalne mydło (typu biały jeleń). Woda przegotowana wacikami przecierałem oczka, buźkę i pupkę. Ale to tez do czasu. Teraz wrzucam ja do wanny i niech sie dzieje co chce


Sent from my iPhone using Tapatalk
to też ;-)
wogóle mało w domu zużywałam tych chusteczek do pupy, na wyjścia owszem a w domu woda i jazda ;-)
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 16:34   #3734
siasia13
Rozeznanie
 
Avatar siasia13
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 751
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Ja uzywalam Oliatum a potem kosmetykow nivea bo te johnsonna sa do d....y. Wode z kranu ale w UK jest miekka woda, wydaje mi sie, ze lepsza niz w PL, aczkolwiek nie dla tych co maja uczulenie na nikiel - jak ja
siasia13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 16:35   #3735
kaaasi
Zakorzenienie
 
Avatar kaaasi
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 052
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez ja :) Pokaż wiadomość
Dokładnie tego samego zdania jestem
Kazdy je to co uważa za stosowane, to samo z ćwiczeniami i innymi aktywnościami.


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------




Ja kapalam normalnie. Używałam przez pierwsze 4-5 miesiecy Oilatum. Pozniej oilatum 1 raz w tygodniu a reszta to naturalne mydło (typu biały jeleń). Woda przegotowana wacikami przecierałem oczka, buźkę i pupkę. Ale to tez do czasu. Teraz wrzucam ja do wanny i niech sie dzieje co chce


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
kąpałam, na początek niedużo wody żeby nie przemaczać pępka, a potem mała to nawet polubiła to była hulaj dusza ;-)
Mała nie miała większych problemów z skórą, u mnie wystarczył praktycznie jakiś emolient lub odrobina jakiegoś olejku do kąpieli i potem wytarcie. Jak było zupełnie ok, to i bez tego się obchodziłam. Koleżanka używała balsamu po kąpieli przez jakiś czas, inna oliwki.
Na pupę póki nie przeszłam na wielo prawie non stop coś musiałam dawać. Potem się uspokoiło (poza momentami np. upałów) i rzadko cokolwiek dawałam.
Do walki z ciemieniuchą oliwka (była kiedyś taka specjalna w aptekach), ale to nie odrazu było.
Szampon do włosów to dopiero po roku, chyba około półtorej jak już miała burzę loczków.

A co teraz się radzi do pępka w PL? To się chyba co jakiś czas zmienia?

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------



to też ;-)
wogóle mało w domu zużywałam tych chusteczek do pupy, na wyjścia owszem a w domu woda i jazda ;-)
dziękuje czyli minimum kosmetyków tak o pępku pamietam nie moczyć i przemywać ale zapomniałam nazwy ogarnęła mnie nie moc
__________________

kaaasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 16:56   #3736
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Mami87 Pokaż wiadomość
Jesteśmy po wizycie Będą dwie córeczki <3 <3 Ważą 173g i 179g Przytyłam od początku 3kg

super, gratulacje!!!

Cytat:
Napisane przez esor Pokaż wiadomość
Dziekuje Niestety nie mam figury tej modelki Przede wszystkim niski wzrost 158 cm i szczypla tez nie jestem Gruba moze tez nie, ale no nie szczupla.


Ej a buty jakei wybrac? Do mojej figury byloby super wysokie? Poza tym szukalam godzinami niskich butow bialych 6-7 cm obcas i znalazlam jedne paskudne, takie ktore by od razu poszly na smietnik po slubie (takie typowe biale lakierki) - za to znalazlam mnostwo pieknym 9-11 cm obcas A od roku nie laze w obcasach i bedzie pewnie ciezko :/ Co robic
wiesz co, moim zdaniem weź taki obsac,żeby było Ci wygodnie. Do takiego kroju jak wybrałaś najlepiej pasowałyby sandałki, ale w październiku to wiesz... nie wiem, ale ja bym do takiej kiecki widziała złote lub srebrne buty ( w zależności od dodatków), może piptoły?

Cytat:
Napisane przez kaaasi Pokaż wiadomość

mama położna to skarb zazdroszczę
Dziewczyny ciąża to nie choroba ja tam funkcjonuje normalnie na rower też wychodzę jeżeli się dobrze czuję to czemu nie uważam na siebie a obcasy? chyba większym zagrożeniem byłyby dla mnie niż rower no ale wszędzie nam się może cos stac a ja nie zamierzam leżeć i pachnieć może na samym początku sama trochę się bałam co mogę a co nie ale myślę, że możemy funkcjonowac jak przed ciążą no bez przesady tylko uważać na siebie bardziej
ja z kolei mam ciocię położną (siostra mamy) więc też ok

a ja w obcasach chodziłam połowę poprzedniej ciąży. Teraz czasem założę, ale jednak głównie w płaskich coby za dzieckiem biegać
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 16:57   #3737
agaczilla21
Zakorzenienie
 
Avatar agaczilla21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-ce ;)
Wiadomości: 4 041
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Solina z mężem 😊 wyjazd udany 😊 ale dziwnie tak bez dzieci...
agaczilla21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 17:10   #3738
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez siasia13 Pokaż wiadomość
Wiadomo, ze wszystko zalezy od osoby. Ja osobiscie lubie jezdzic na rowerze I czesto jezdzimy rodzinnie. Ale polozna I gin zasugerowali, ze rower, rolki itp w ciazy sa niewskazane. Ja ogolnie uwazam, ze idac nie przewroce sie z takim impaktem jak jadac wiec to jest moim zdaniem roznica. Ciaza to oczywiscie nie choroba I ja robie wszystko, cwicze, chodze do pracy, I w ogole raczej robie to co zawsze ale jednak na rower sie nie zdecyduje. Serow plesnowych I surowych ryb tez nie jem mimo, ze Francuski I Japonki jedza to w ciazy I rodza zdrowe dzieci. Kazdy wie co dla niego dobre
sery pleśniowe można, o ile są z mleka pasteryzowanego. Czyli tych polskich firm. Wprawdzie to nie takie prawdziwe, ale zawsze coś

Cytat:
Napisane przez kaaasi Pokaż wiadomość
tak zgadza się nie można zalezy od osoby masz rację i jak funkcjonowałaś wcześniej jak ktoś nie ćwiczył no wiesz o co chodzi to nie powinien zaczynać w ciąży u mnie inna historia potrafiłam spalać ćwicząc ponad 1000kcal dziennie więc mój organizm do wysiłku przyzwyczajony choc wiadomo bardziej uważam na siebie

bycz się póki możesz

kolejne pytanie mam Mamusie
kapiel nowodrodków ...kąpałyście czy przecierałyście gazą z wodą przegotowaną ? i jakiś kosmetyków używałyście dla takich maluszków
Przemywałam w trakcie dnia rączki i buźkę gazikiem z wodą jak się zabrudziła, oprócz tego gazik +sól fizjologiczna na oczka.No i pupę woda+ jakieś waciki lub gaziki. I do tej pory tak jej myję pupę, chsteczki są tylko na wyjścia (od urodzenia używam Huggiesów zielonych z aloesem, mają niezły skład.trzeba pamietać,żeby uważać na Phenyloethanol w chusteczkach bo może prowadzić do sklejania warg sromowych u dziewczynek i też coś było o przyczynie niepłodności, aczkolwiek nie wiem ile w tym prawdy. w każdym razie sroka poleca te Huggiesy). Aczkolwiek ostatnio już w ogóle życzy sobie przemywania już tylko w umywalce lub pod prysznicem.

Jeśli chodzi o kosmetyki do kąpieli to nie kąpałam w niczym dopóki nie pojawiały się jakieś problemy skórne-wtedy miałam Cethapil lub Emolium.Jedynie włosy jej myłam płynem do kąpieli lub szampnem z Hippa, już teraz nie pamiętam. No i teraz tak samo ją kąpię i tylko włosy myję Hippem.Aczkolwiek jakby nie miała włosów albo mało to wiadomo-tylko woda

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Co do ępka to jak zwykle dwie szkoły słyszałam-że można moczyć i właściwie przemywać tylko wodą z mydłem oraz,że nie moczyć i psikać octeniseptem
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 17:17   #3739
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Co do ępka to jak zwykle dwie szkoły słyszałam-że można moczyć i właściwie przemywać tylko wodą z mydłem oraz,że nie moczyć i psikać octeniseptem
właśnie ciekawa jestem jaka jest teraz teoria, koleżanka przy dwójce dzieci w odstępie 2 lat slyszała na tym samym oddziale inne wersje.
My trzymaliśmy się wersji, nie moczyć, ale nie w sensie panika jak przy kąpieli się woda poleje, tylko nie trzymać pod wodą i raz dziennie osuszyć rozrobionym spirytusem. Octinosept wtedy modny nie był, a przynajmniej o nim nie słyszałam.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-27, 17:34   #3740
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
właśnie ciekawa jestem jaka jest teraz teoria, koleżanka przy dwójce dzieci w odstępie 2 lat slyszała na tym samym oddziale inne wersje.
My trzymaliśmy się wersji, nie moczyć, ale nie w sensie panika jak przy kąpieli się woda poleje, tylko nie trzymać pod wodą i raz dziennie osuszyć rozrobionym spirytusem. Octinosept wtedy modny nie był, a przynajmniej o nim nie słyszałam.
Na SR móili właśnie o spirytusie, ale moja ciocia+ w szpitalu+ położna co do nas przychodziła mówiły o octenisepcie, więc jego używałam.Kikut odpadł jakoś po tygodniu
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 17:58   #3741
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Zaczynam znowu panikować Czy zdarzają/zdarzały wam się bóle w podbrzuszu po prawej i lewej stronie zwłaszcza np. podczas wstawania?
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 18:00   #3742
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Na SR móili właśnie o spirytusie, ale moja ciocia+ w szpitalu+ położna co do nas przychodziła mówiły o octenisepcie, więc jego używałam.Kikut odpadł jakoś po tygodniu
ja tak samo. tez szybko odpadl chyba jakos 5-6 dni.
w usa zupelnie inne wtedy zwyczaje panowały - pozwalali moczyc i niczym nie przemywac a juz na pewno nie spirytusem.
i badz tu madry
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 18:00   #3743
marciar7
Zakorzenienie
 
Avatar marciar7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 6 416
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Zaczynam znowu panikować Czy zdarzają/zdarzały wam się bóle w podbrzuszu po prawej i lewej stronie zwłaszcza np. podczas wstawania?
Mi tak ale z powrotem siadalam albo sie kladlam i przechodzilo. Jak bedzie sie czesyo powtarzac to moze poodpoczywaj wiecej i spokojbie
__________________
Zosia 1.02.2016
marciar7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 18:02   #3744
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Zaczynam znowu panikować Czy zdarzają/zdarzały wam się bóle w podbrzuszu po prawej i lewej stronie zwłaszcza np. podczas wstawania?
silne jakby mnie ktos za jajnik złapał i chciał wyrwać? owszem, zdarzały i zdarzają. w obu ciążach. normalne, za pare tygodni powinno przejsc choć niektorych trzyma do konca. mnie w drugiej ciazy zdecydowanie rzadziej sie to przytrafia ale wlasnie jak np szybko wstaje, kichne, etc
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 18:04   #3745
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez ja :) Pokaż wiadomość
silne jakby mnie ktos za jajnik złapał i chciał wyrwać? owszem, zdarzały i zdarzają. w obu ciążach. normalne, za pare tygodni powinno przejsc choć niektorych trzyma do konca. mnie w drugiej ciazy zdecydowanie rzadziej sie to przytrafia ale wlasnie jak np szybko wstaje, kichne, etc
jak Wy to identyfikujecie jaki ból to co? Ja to raptem rozpoznam kości, wzdęcia, ból pęcherza - koniec. Jajniki i macica to dla mnie zawsze zagadka.
Choć i tak jest w tej ciąży lepiej niz w pierwszej, bo przyłożę rękę do brzucha i czuję gdzie jest dzidzia - przez to z detektorem nie mam problemów ;-)
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 18:05   #3746
marciar7
Zakorzenienie
 
Avatar marciar7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 6 416
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez ja :) Pokaż wiadomość
silne jakby mnie ktos za jajnik złapał i chciał wyrwać? owszem, zdarzały i zdarzają. w obu ciążach. normalne, za pare tygodni powinno przejsc choć niektorych trzyma do konca. mnie w drugiej ciazy zdecydowanie rzadziej sie to przytrafia ale wlasnie jak np szybko wstaje, kichne, etc
Ja wlasnie tez mam w takich sytuacjach. Wiem ze jak brzuch jalby ciagnie do dolu i boli to zle. A tak to trzeva troszke odpoczac
__________________
Zosia 1.02.2016
marciar7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 18:06   #3747
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

marciar7, ja dzięki, bo już się bałam. Całe dnie się wyleguję Dodatkowo daje mi popalić ból krzyża ale to chyba też u niektórych kobiet się zdarza?
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 18:08   #3748
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
marciar7, ja dzięki, bo już się bałam. Całe dnie się wyleguję Dodatkowo daje mi popalić ból krzyża ale to chyba też u niektórych kobiet się zdarza?
mi ;-( oby mnie na porodówce nie dopadł, bo ostatnio to mnie chyba wszystkie położne naprzemiennie masowały
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 18:10   #3749
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
mi ;-( oby mnie na porodówce nie dopadł, bo ostatnio to mnie chyba wszystkie położne naprzemiennie masowały
W trakcie ciąży też Ci dokuczał? Chyba jesteśmy z tych pechowych kobiet które będą przez to cierpiały. Przy miesiączkach też umierałam i musiałam sobie robić ciepłe okłady albo masować
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-27, 18:16   #3750
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Zaczynam znowu panikować Czy zdarzają/zdarzały wam się bóle w podbrzuszu po prawej i lewej stronie zwłaszcza np. podczas wstawania?
takie ciągnięcie jajnika?to tak mam i w poprzedniej ciąży miałam baaardzo długo.Normalne

Cytat:
Napisane przez ja :) Pokaż wiadomość
ja tak samo. tez szybko odpadl chyba jakos 5-6 dni.
w usa zupelnie inne wtedy zwyczaje panowały - pozwalali moczyc i niczym nie przemywac a juz na pewno nie spirytusem.
i badz tu madry
I w Uk podobno też tak się robi
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-12 20:45:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:14.